Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Zajednica > Klub > Novosti

Novosti Razgovarajte o novinama na ovdašnjem svijetu

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2009   #1
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default Čuvaj se Vedrane, vele da potrovasmo narod

HAHAHAHAHA

NA SUĐENJU NIKŠIĆKOJ GRUPI ZVANOJ “ŽELJEZARCI” PRESLUŠANI TAJNO SNIMLJENI TELEFONSKI RAZGOVORI

Podgorica – Preslušavanjem telefonskih razgovora okrivljenih, snimljenih primjenom mjera tajnog nadzora, juče je pred specijalnim vijećem za organizovani kriminal sudije Milenke Žižić u Višem sudu u Podgorici, nastavljeno suđenje 14-članoj grupi Nikšićana, poznatijoj kao „Željezarci“.
U sudnici su nekoliko sati preslušavani snimljeni telefonski razgovori, među kojima se najviše pominje okrivljeni Vedran Prijović. Sa karakterističnim nikšićkim naglasku, “Željezarci” ugovaraju prodaju “nakih kvotera i vutre”, a komentarišu se i pojedine sudije i navodni poduhvati protiv policije.Nekoliko puta, tokom slušanja transkripta, sudnicom se prolomio gromoglasan smijeh...

U razgovoru Prijovića i nepoznate osobe 11. jula 2008. ovaj ga upozorava da se čuva.
- Čuvaj se Vedrane, Ostroga mi, čuvaj se. Znači, ko boga te molim, eto.
- Aoooo. Moram – Prijović.
- Ostroga mi, kažem ti, znači, mrze te, mrze me, tebe i mene, vele potrovasmo narod ja i ti, znači čuvaj se ko boga te molim.
- Auuu, moram kad izađem, pičit u Srbiju – Prijović.
12. avgusta 2008. Prijović i NN lice razgovaraju telefonom. On mu se u razgovoru predstavio kao Japanac i prenosi uspjeh kako je nadmudrio policiju.
- Dobro smo prošli, dobro eto nismo pali. Oli me častiti, nisam ništa.
- Oću - Prijović
- Ljubi te brat.
- Što bi jadan – Prijović.
- Čuš šta bi, lisice mi na ruke, a kvoteri kokain mi u ruke, a ono mi sve u muda. Znači, iskulirao ih ko mlade majmune. Ostroga mi.
- A đe je to bilo – Prijović.
- Tačno prije Budoša, Ostroga mi. Kako ih izmajmunisah, to ne bi mađioničar.
Izvjesni Balša zvani Bale i Prijović razgovaraju 9. jula 2008. oko zakazivanja suđenja.
- Šta misliš Bale, oće li se brzo zakazat to tvoje... Pisa u novine brzo ročište kao ovo-ono - Prijović.
- Ne znam.
- A koja ti je, je li V (Prijović pominje ime sudije).
- Jeste. D...
- Majku joj – Prijović.
- A vele da je dobra ona...kako za koga.
- Neko veli da je zajebana, neko dobra, ja ne znam – Prijović.
Okrivljeni Rajko Rnković je 21. juna 2008. nekoliko puta razgovarao sa Rokijem, kako se navodi u konačnom izvještaju Sektora kriminalističke policije. Sagovornik traži od Rnkovića da mu hitno nabavi tablete, što ovaj prihvata da mu „završi“. Optuženi Marko Backović je istog dana razgovarao sa izvjesnim Slavkom, koji traži da mu nabavi dva pakovanja, uz podsjećanje da je obećao da ga časti jedno.
- Znam, ali znaš da je bilo nestalo, klepio nam neko, u minusu smo, ne možemo ti sad ništa, sreće mi – kaže Backović.
- Ajde, molim te, učini mi toliko. Doći ću sjutra sigurno, uzeću 4-5 komada i daću ti pare za jedan, samo da imam da premostim do sjutra stari.
- A ne znam, evo viđeću sa ovim drugom ako on rekne, daću ti – kazao je Backović.
U razgovoru između Rnkovića i nepoznate osobe razgovor se vodi oko dva grama žutog.
- Ne, ne nego dva komada onih žutih majica.
- Naiđi za deset minuta.
- Za deset minuta, znači žućka. U petak će se uzeti bijelih majica više.
Prijović i NN osoba razgovarali su 27. juna 2008. godine. Ovaj razgovor je zapisan na tri i po stranice formata A4 u kome oni pominju mnoga imena.
- E pa vidi, vidio sam Buđu. Pa onda išao sam kod doktora, pa uzo poštedu da sam bolesan. I onda mi danas onaj komandir dobri iz kruga jedan komandir što mi je bio dobar, znaš. I onda ja pravo kod doktora, boli me kičma, leđa, početak upale pluća, svašta. I onda išli da tamo točimo vodu kod Buđa ispred.
- A đe, ispred zatvora.
- E ispred, ne tamo ispred kapije na onu glavnu kapiju.
- Naiću predveče da te vidim tamo na ogradu.
- Vidi ovo, đe je Džeger, bolan – pitao je Prijović.
- Evo ga tamo sa Lakijem i sa nekim kriminalcem iz Podgorice.
- Smijeh – E, ču Džeger.
- Onaj sestrić debelog Saše. Špijunče, svašta su mu radili. Dobija batine svaki drugi dan. Bili ga, meni ga ža bilo.
- Jest Belu je on – Prijović.
- E, Belu...
- Kad se nadaš kući, brzo je li – Prijović.
- Ja se nadam, pisa sam gore Ministarstvu pravde da mi dadnu ovaj uslov.
- Oooo - Prijović.
- Pa onda ovi popižđeli ovdje iz uprave, znaš što sam ih preskočio.
- Aj, dako se izađe brzo bolan, da se ide po ovome moru, i da se kulira - Prijović.
- E, nadam se, u sledeći vikend da dođem. Priča sam sa upravnikom, a reka sam tamo još nekim ljudima da vide to.
- Oooooo - Prijović.
- Pa, pa trebalo bi majku mu j... i ja sam malo zadužio ovu državu.
- Smijeh.....
- Znaš li ko je bio doša kod mene u prekršaj. Onaj Pecić, jadan.
- Pa on je bio sa mnom u sobu, jadan – Prijović.
- E pa znaš, on je dobio četiri, on zna šta je bilo s dvesta kila kok.... Ostalo mu je još četri-pet mjeseci
- Pa dobro, dobro je – Prijović.
- Palo im 200 kila kokaina, a posle im palo na dvjesta grama, e jadaaaa.
- Na, dvjesta grama – Prijović.
- E, na 165 grama.
- Sto - Prijović.
- Sto šezdeset pet grama
- Smijeh – Prijović.
- A teretili ih za 202 kila.
- Država, država, jade radi, jadan.

U SMS poruci koja je od NN lica upućena Prijoviću 30. juna 2008. navodi se: “Reci tome Labudu kako će mi doći na suđenje kad je u isto vrijeme i mene i Puju Mandiću suđenje, on ne zna đe udara, viđi ga obavezno”.
Nikšićani Vedran V. Prijović, Marko V. Mijušković, Mašan M. Tomić, Radovan L. Mujović, Dejan M. Đikanović, Marko D. Backović, Žarko B. Tomić, Branko M. Lalić, Dušan Đ. Ramić, Miloš D. Kruščić, Darko Z. Ćetković, Dragoljub R. Mićović, Rajko S. Rnković i Edin Z. Balić iz Rožaja optuženi su za zločinačko udruživanje, prodaju droge, pranje novca, te pokušaj ubistva.
U obrazloženju optužnice specijalni tužilac Stojanka Radović navodi da je analizom dokaznog materijala dobijenog primjenom mjera tajnog nadzora, utvrđeno da je kriminalna grupa u toku jednog dana prodavala do 100 grama heroina i do 300 grama marihuane, odnosno u toku jednog mjeseca prodavali su do tri kilograma heroina i više od pet kilograma marihuane.
Suđenje se nastavlja 26. marta.


Ma ja sam malo ranio Backovića

Okrivljeni Vedran Prijović u razgovoru sa Zekom Murićem, 13. avgusta 2008. priznaje da je on ranio Marka Backovića.
- Ko ga upuca.
- Ja. Bio mi obeća da neće uzimat, znaš. Dođe mi ubijen, a ja malo popio, puf u ruku ga pogodio i u nogu – Prijović.
- Sprdaš se?
- Ne ja, Ostroga mi. Biće ujutro u novine nepoznati napadači iz „audija“ ga sačekali – kazao je Prijović.
Prema optužnici, Prijaović i Radovan Mujović su u Ozrinićima pokušali da ubiju Marka Backovića.
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009   #2
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

:ivan: Koji scenario
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009   #3
Adriano-Hulk
Banned
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo - Dobrinja1
Posts: 208
Send a message via ICQ to Adriano-Hulk
Default

svasta.........
Adriano-Hulk is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009   #4
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

:ivan: xaxa
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 06:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic