Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Zajednica > Klub > Novosti

Novosti Razgovarajte o novinama na ovdašnjem svijetu

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 09-03-2009   #1
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default Crtići koji su obilježili osamdesete godine

Dok smo bili djeca većina nas se zabavljala sjedeći ispred televizora i gledajući crtane filmove. Čak i sada kada smo odrasli rado pogledamo po neki crtani iz našeg djetinjstva. Na internetu smo pronašli top deset crtanih filmova iz osamdesetih godina, prema ocjeni Amerikanaca.

Donosimo listu deset najboljih crtića iz osamdesetih godina, prema mišljenju Amerikanaca. Ovi crtići su zasigurno uveseljavali brojnu djecu širom svijeta.

10. Inspektor Gadget (1982. - 1986.)
Ono čega se ljudi najviše sjećaju iz ovog crtića jeste pjesma kojom je počinjao ovaj crtani film, naravno kao i riječi "Go, go Gadget". U poznatom crtiću inspektor Gadget se sa svojim psom Brainom borio protiv dr. Clawa.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/zK1L2ksPNQA&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>


9. Real Ghostbusters (1986-1991.)
Ovaj crtić je baziran na megablockbusteru Ghostbusters. Tematika ovog crtanog filma jesu avanture dr. Petera Venkmana, dr. Egona Spenglera, Winstona Zeddemorea, dr. Raya Stantza, njihove sekretarice Janine i maskote, duha Slimera. Oni su istraživali paranormalne pojave, a u njihovim avanturama uživala su djeca širom svijeta.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/0h9LGbJf8a0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

8. Fat Albert and the Cosby Kids (1972-1984).
Od svih crtića u ovom su bile najizraženije moralne vrijednosti. Ovaj Bill Cosbyijev crtani na televiziji se emitirao punih 12 godina. Glavne uloge u ovom crtiću su tumačili North Philly Junkyard Gang sa Fat Albertom, Mushmouth, Dumb Donald i Weird Harold.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/4ncMZzqfcII&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

7. G.I. Joe: A Real American Hero (1983-1987).
Ovo je crtani zbog kojeg su brojna djeca poželjela otići u vojsku i poraziti Cobru. Glavni junaci ovog crtića bili su nindža, Snake Eyes, i Sgt. Slaughter.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/JAK2hbr_Fwk&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

6. Thundercats (1985-1990).
U ovom crtiću djeca su pratila avanture junaka sa planete Thundera koji su imali napola ljudski napola mačiji izgled.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/2Qd_IsxgAf8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

5. Teenage Mutant Ninja Turtles (1987-1996).
Četiri kornjače, opsjednute picom, koje su svoja imena dobila po renesansnim umjetnicima Leonardu, Donatelu, Micehalngelu i Raffaelu dugi niz godina zabavljale su djecu širom svijeta. U ovom nezaboravnom crtiću ne smijemo izostaviti ni vođu nindža-kornjača Splintera kao i novinarku April O' Neil.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/90Tueundpyk&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

4. Duck Tales (1986-1991).
Glavni junaci ovog nezaboravnog crtića bili su Huey, Dewey and Louie, te njihov ujak Scrooge. Omiljeni lik iz ovog crtića skoro svakom djetetu bio je Launchpad McQuack, kojem je propadao svaki plan koji zamisli.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/v8QErsFhe0g&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

3. He-Man and the Masters of the Universe (1983-1987).
"U ime lobanje, ja imam moć!", najpoznatija je rečenica iz ovog crtanog filma. He-man i njegovi junaci u ovom crtiću borili su se protiv Skelatora.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/7yeA7a0uS3A&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>

2. Transformers (1984-1988.)
Vjerovatno se svi sjećate nezaboravnih Transformersa i glavnih junaka Optimusa Primea i Megatrona. U ovom crtiću junaci autoboti se bore protiv zlih Decepticona, a radnja se odvija na zemlji, u "bliskoj budućnosti".

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/wJ16d-qpBEE&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>


1. Voltron, Defender of the Universe (1984-1987).
Prvo mjesto na američkoj top listi najgledanijih crtranih filmova iz osamdesetih godina zauzeo je upravo ovaj crtić.
Voltron je crtana serija o petero neustrašivih junaka koji upravljajući robotima u obliku lavova (koji se prema potrebi mogu transformirati u ogroman robot zvan Voltron) brane vječno napadnutu planetu Arus.

<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/1uS5b8aQ6z8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #2
ac1d
Primavera
 

Join Date: Feb 2009
Posts: 227
Default

Gledao sam vecinu ovih crtica u djetinjstvu,i kao vecina djece volio sam ih gledat pogotovo He-mana.

Ali sad vidim neke zanimljive stvari,recimo da je He-man pun simbola (Malteški križ na prsima,onaj negativac sa All Seing eyom na čelu ,i dr.).

Izgleda da se djeci od rane mladosti usaduju programi,koje trebaju slijediti.
ac1d is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #3
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Quote:
Originally Posted by ac1d View Post
Gledao sam vecinu ovih crtica u djetinjstvu,i kao vecina djece volio sam ih gledat pogotovo He-mana.

Ali sad vidim neke zanimljive stvari,recimo da je He-man pun simbola (Malteški križ na prsima,onaj negativac sa All Seing eyom na čelu ,i dr.).

Izgleda da se djeci od rane mladosti usaduju programi,koje trebaju slijediti.


to govori na teorijama zavjere hehehhehe

meni su najdraze bile kornjace
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #4
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Ja sam obozavao Ninje i transformerse Poslije njih su isli: He-Man, Voltron, Duck Tales, Ghostbusters,...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #5
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ja sam imao na par kaseta kornjace snimljenje...kao i transformerse....i dan danas imam onaj album sa slicicama tmnt heheh

ali nazalost kaseta nemam otisle u helac a imao sam i par sezona na pc ali neki problemi bili s pc pa morao format pa tako da je i to otislo..
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #6
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Ja imam transformerse na DVD.. nesto malo
A kornjace sam obozavao. Imam dan-danas u podrumu cudo njihovih igracaka...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #7
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

eeee dobra stara vremena hahahah
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #8
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

hulle pohvale stvarno sto si se ovoga sjetio
Nema crtanog kojeg nijesam volio..ali jedan je poseban..mig mig ko se ne sjeca ptice trkacice i jadnog kojota koji citav zivot nije uspio da je uhvati
ako se dobro sjecam neki veliki igrac iz NBA lige je platio ili htio platit 2mil dolara samo da se napravi crtac dje kojot uhvati trkačicu
sad bi rekla Manja kao dijete si
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #9
Adriano-Hulk
Banned
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo - Dobrinja1
Posts: 208
Send a message via ICQ to Adriano-Hulk
Default

Samo sam gledao TMNT a ove nebuloze ne.
Adriano-Hulk is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #10
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

I ja bih platio zlatom samo da je jednom uhvati i rascereci
Nera is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #11
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

pa snimljen je dio gdje je uhvati...ali je pusti onda hehehhe
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #12
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

I da mi je vidjet da Silvester pojede Twity...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #13
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

neka zelja za toma hehehhehe
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #14
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by hulle View Post
neka zelja za toma hehehhehe
Citas me kao knjigu u pdf formatu
Nera is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009   #15
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

"U ime lobanje, ja imam moć!" aaaaaaaaahahaah
aajme kad je to bilo, to je stvarno bilo kad sam ja bio klinjo, slabo se sjećam toga ali više manje sjećam se da sam volio to :ivan:
skeletor :ivan:
al nema se tu šta reć hi men je bio nenadjebiv :ivan:

---------- Post added at 01:42 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=IziFNtmhpmI
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________

Last edited by Mauro7; 10-03-2009 at 02:29.
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 00:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic