Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo > Košarka

Košarka Drugi najatraktivniji sport na ovim prostorima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 29-09-2010   #931
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

pa ne....cb su imali vise prostora od svih ekipa u nba sto se tice salary capa...i nisu nikog doveli
ptb nema mjesta, jer su ponudili glupe ugovore onim penzionerima

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

LeBron James: Svi će dobiti moj odgovor na parketu


Tijekom ljeta je LeBron James, jedna od najvećih zvijezda NBA lige, šokirao mnoge svojom odlukom da karijeru nastavi u Miamu Heatu, te da napusti Cleveland, svoj jedini dotadašnji klub.
Nije samo LeBron došao u središte Floride, već se klub pojačao i jakim igačem pod košem, Chrisom Boshom, a taj duet uz postojeću zvijezdu kluba i tamošnjeg “gazdu” Dwyanea Wadea, čini trokut igrača koji bi trebali Miamiju donijeti naslov prvaka.
No, odlazak LeBrona Jamesa u “Wadeovu momčad” mnogi su komentirali uz negativni kontekst. Osim što su navijači Clevelanda sipali srdžbu, svi nekadašnji košarkaški velikani su LeBronov potez opisali kao – loš.
Mnogo sam se toga naslušao ovog ljeta, a neke takve negativne komentare sam i očekivao. No, neke i nisam. Međutim, meni je zanimljivo kako mnogi imaju komentar što bi netko drugi trebao napraviti u svom životu, a pritom nisu prvo riješili vlastite probleme. Protiv mene su govorili i Michael Jordan i Magic Johnson i Charles Barkley. Ja poštujem silno ono što su napravili ti ljudi u košarci, ali ja sam LeBron James i ja imam svoj put”, rekao je košarkaš i dodao:
Svima ću dati odgovor na parketu. Jedva čekam to.”




Parker: Želim i dalje ostati u San Antoniju


Tony Parker, 28-godišnji francuski košarkaš i jedan od vođa NBA momčadi San Antonio Spursa, ne želi napustiti Teksas i jedinu momčad za koju je igrao u ligi.
Od 2001. godine je Parker član Spursa, a zajedno je sa Timom Duncanom i Manuom Ginobilijem vodio klub do naslova prvaka 2003., 2005. i 2007. godine.
Tijekom prošle sezone, a i nakon njenog kraja, mnogo je američkih medija pisalo o tome da će Francuz uskoro napustiti San Antonio, a kao buduća destinacija se navodio New York. Uostalom, i ovoljetno pojačanje New Yorka, Amare Stoudemire iz Phoenixa, je naglašavao da je u stalnom kontaktu s Parkerom, te da “radi” na njegovom dolasku.
Moja je jedina želja ostanak u San Antoniju. No, ako klub mene ne želi onda moram početi razmišljati o promjenama”, naglasio je košarkaš koji nije tijekom nedavnog Svjetskog prvenstva u Turskoj predvodio francusku reprezentaciju.




Keith Smart novi trener Golden State Warriorsa


Nakon sedam godina asistiranja legendarnom Donu Nelsonu, 46-godišnji košarkaški trener Keith Smart napokon je dobio priliku samostalno voditi Golden State Warriorse.
NBA klub iz Oaklanda Smart je preuzeo nakon ovoljetnog odlaska 70-godišnjeg Nelsona u mirovinu. Upravo je alfa i omega Warriorsa izabrao Smarta za svog nasljednika.
I dalje ćemo igrati brzu košarku, ali mi je drago da smo momčadi ovog ljeta dodali element koji će nam omogućiti da igramo agresivnije i fizički snažnije u obrani”, izjavio je Smart, koji je u dosadašnjoj karijeri tek kraće, na privremenoj bazi, vodio Cleveland Cavalierse tijekom 2003. godine, taman prije no što je klub iz Ohija na draftu izabrao LeBrona Jamesa, završivši svoju dionicu na klupi s poraznim učinkom od devet pobjeda i 31 poraza.
Warriorsi su prošle sezone bili druga najbolja ofenzivna momčad lige sa 108,8 danih koševa po utakmici, ali i druga najlošija obrambena s 112,4 primljena koša u prosjeku.


Video: James odradio prvi trening na Floridi

Prvi trening u krugu novih suigrača odradio je LeBron James, najzvučnije ime NBA lige s novom sredinom. Cleveland je prošlost, budućnost Miami Heat i lov na prsten prvaka.
Dvostruki najkorisniji košarkaš najjače lige svijeta bio je nadahnut tijekom jakog treninga na kojem se sakupila cijela “vojska” predstavnika medija pred kojom je James, tvrde isti, pružio šou za pamćenje.
“Preda mnom je novi početak. Ne osjećam se kao novak u ligi, ali osjećam da startam u nešto novoga, nešto nenormalnoga. Kako će godina prolaziti mi ćemo se bolje upoznavati i bit će nam ugodnije igrati” kazao je James.
Prodano 20.000 ulaznica!

A, kako bi sve za momčad Dwyanea Wadea, Chrisa Bosha, Jamesa i, realno, “popratni orkestar” u momčadi zvijezda moglo izgledati najbolje kazuje prodaja ulaznica. Samo u utorak prodano ih je 20.000 za neke od domaćih ogleda momčadi, nikada više u povijesti kluba.


__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2010   #932
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Bulls to celebrate 20th anniversary of first NBA title with ceremony at halftime of March 12 game vs. Utah. Bulls' legends and Hall of Famers Michael Jordan and Scottie Pippen among those scheduled to attend
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2010   #933
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Indiana Pacersi su jučer potpisali 24-godišnjeg centra Roya Hibberta, što znači da će i sljedeću sezonu sedamnaesti pick iz NBA drafta 2008. provesti u Indianapolisu. Hibbert, koji ulazi u svoju treću sezonu je prošle sezone imao prosjek od 11.7 koševa, 5.7 skokova i 1.6 blokova po utakmici. Njegov trener Jim O’Brien je izrazio zadovoljstvo pokazanim ovo ljeto, te ga odlučio i ove sezone zadržati u Pacersima.
Hibbert je naime, pohađao Georgetown University, gdje je igrao u tandemu sa sadašnjim igračem Oklahoma City Thundersa Jeffom Greenom, s kojim je pokupio mnogo nagrada. Ove je sezone uz Dannyja Grangera i Darrena Collisona, označen kao najbitniji igrač obnove Pacersa.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2010   #934
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Ostvarenje sna
Kobe Bryant u nedjelju gleda Chelsea i Arsenal

Svoj životni sportski san izvan košarkaških terena ispunit će si vođa Los Angeles Lakersa, Kobe Bryant. Pohodit će utakmicu Chelseaja i Arsenala.
Foto: AP

Susret koji se u nedjelju igra na londonskom Stamford Bridgeu najjača je utakmica 7. kola engleskog nogometnog prvenstva koje je, kao dječarac koji je odrastao u Italiji, Kobe sanjao da uživo barem jednom pogleda.

U Londonu je, inače, Bryant poslovno. U tamošnjoj O2 Areni predvodit će u ponedjeljak svoje Lakerse protiv Minnesota Timberwolvesa u prvoj predsezonskoj utakmici NBA lige. Riječ je o europskoj turneji.

"Kao dijete sam uvijek išao na utakmice Serije A, ali želja mi je bila pogledati jednu premierligašku. Majka me nikada nije pustila. Govorio sam joj kako bih volio pogledati Liverpool ili takvo što, a ona mi je uzvraćala zabranom. Sada, 20 godina kasnije, imam šansu otići i to je sjajno", kazao je nakon treninga održanog u subotu jedan od najboljih košarkaša svijeta.

Trener tima Phil Jackson ograničit će Bryantovu minutažu kako bi sačuvao svog najboljeg košarkaša, ali i dati mu dovoljno minuta da engleska, a potom i španska publika (u četvrtak Lakersi igraju u Barceloni) vidi jednu od najvećih zvijezda NBA lige.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2010   #935
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Bullsi izgubili Boozera na dva mjeseca


Veliki šok dogodio se jučer za navijače Chicago Bullsa. Najveće ovoljetno pojačanje, Carlos Boozer slomio je desnu šaku te će morati na operaciju zbog koje će izbivati s parketa oko 8 tjedana.
Lom pete metakarpalne kosti na desnoj šaci Boozera teško je pao svim igračima Bullsa koji će tako početni dio nove NBA sezone igrati bez jednog od glavnih karika ekipe. Doktori ekipe, dr. Brian Cole i specijalist za ozljede šaka dr. Marc Cohen nakon pregleda su ustanovili da je operacija obavezna te se predviđa da će Boozer sljedeća dva mjeseca samo promatrati svoje suigrače tijekom utakmica.
Boozer je NBA karijeru započeo u dresu Cleveland Cavaliersa, a posljednjih je 6 sezona igrao za Utah Jazz. Prosjeci karijere iznose mu 17,2 koša i 10,2 skoka po utakmici. Ovo je ljeto sudjelovao u “LeBronovom ljetu” te je preko sign-and-tradea došao u Bullse s kojima je potpisao petogodišnji ugovor vrijedan 80 milijuna američkih dolara.

---------- Post added at 01:13 ---------- Previous post was at 01:10 ----------

New York pobjedom otvorio predsezonu


New York Knicksi večerašnjom su pobjedom nad talijanskom ekipom Armani Jeans Milano otvorili NBA predsezonu i turneju NBA momčadi po Europi. Utakmica se igrala u milanskoj Mediolanum Forum dvorani.
Prvo poluvrijeme proteklo je u konstantom vodstvu Knicksa od nekoliko poena razlike te su na veliki odmor otišli s vodstvom 56-50. Prvi dio utakmice obilježio je novopridošli Amare Stoudemire koji je time pokazao tko će biti vođa ekipe u novoj sezoni. Nakon prve 24 minute igre (četvrtina se igrala na 12 minuta; op.a.) u njegovoj je statistici pisalo 20 poena i 5 skokova.
Utakmica je nastavljena u istom ritmu, obje ekipe su igrale brzo i s mnogo pokušaja za tricu te je rijetko koja ekipa odigrala napad duži od 10 sekundi. Zbog toga ni ne čudi podatak da su Knicksi došli do 90 poena već na kraju treće četvrtine. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine igrači New Yorka su se razigrali te je ubrzo prednost NBA momčadi narasla na 20 poena razlike. Nakon toga nije bilo potrebe da se Stoudemire vraća u igru tako da je igru završio s 32 poena i 6 skokova za 28 minuta igre. No pred kraj utakmice i igrači talijanske momčadi su ubacili u višu brzinu tako da su se u jednom trenutku približili na 9 poena razlike, no nešto više od toga nisu uspjeli napraviti.
Utakmica u kojoj su obje ekipe tek na početku priprema za novu sezonu završena je rezultatom 125-113. Uz Stoudemirea kojemu nitko nije mogao parirati atleticizmom iskazao se i Danilo Gallinari sa 24 poena i 7 skokova. Pod poraženih najbolji je bio bivši igrač Minnesote i Washingtona Oleksiy Pecherov sa 23 poena i 6 skokova.
Sljedeća utakmica NBA predsezone igra se noćas između New Jersey Netsa i izraelskog Maccabija.




jbt kablovsku pa mi ni sportklub1 nemamo

---------- Post added at 01:13 ---------- Previous post was at 01:13 ----------

New York pobjedom otvorio predsezonu


New York Knicksi večerašnjom su pobjedom nad talijanskom ekipom Armani Jeans Milano otvorili NBA predsezonu i turneju NBA momčadi po Europi. Utakmica se igrala u milanskoj Mediolanum Forum dvorani.
Prvo poluvrijeme proteklo je u konstantom vodstvu Knicksa od nekoliko poena razlike te su na veliki odmor otišli s vodstvom 56-50. Prvi dio utakmice obilježio je novopridošli Amare Stoudemire koji je time pokazao tko će biti vođa ekipe u novoj sezoni. Nakon prve 24 minute igre (četvrtina se igrala na 12 minuta; op.a.) u njegovoj je statistici pisalo 20 poena i 5 skokova.
Utakmica je nastavljena u istom ritmu, obje ekipe su igrale brzo i s mnogo pokušaja za tricu te je rijetko koja ekipa odigrala napad duži od 10 sekundi. Zbog toga ni ne čudi podatak da su Knicksi došli do 90 poena već na kraju treće četvrtine. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine igrači New Yorka su se razigrali te je ubrzo prednost NBA momčadi narasla na 20 poena razlike. Nakon toga nije bilo potrebe da se Stoudemire vraća u igru tako da je igru završio s 32 poena i 6 skokova za 28 minuta igre. No pred kraj utakmice i igrači talijanske momčadi su ubacili u višu brzinu tako da su se u jednom trenutku približili na 9 poena razlike, no nešto više od toga nisu uspjeli napraviti.
Utakmica u kojoj su obje ekipe tek na početku priprema za novu sezonu završena je rezultatom 125-113. Uz Stoudemirea kojemu nitko nije mogao parirati atleticizmom iskazao se i Danilo Gallinari sa 24 poena i 7 skokova. Pod poraženih najbolji je bio bivši igrač Minnesote i Washingtona Oleksiy Pecherov sa 23 poena i 6 skokova.
Sljedeća utakmica NBA predsezone igra se noćas između New Jersey Netsa i izraelskog Maccabija.




jbt kablovsku pa mi ni sportklub1 nemamo
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2010   #936
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Sam Smith of Bulls.com reports that the Bulls and Joakim Noah have reached an agreement on a contract extension. Bulls have contract extension agreement with Noah
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2010   #937
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Noahu novi petogodišnji ugovor

Dok neke ekipe rade punom parom ne bi li zadržali svoje ključne igrače, drugi pak čekaju novi kolektivni ugovor kako ne bi dobili mačka u vreći. Jedni od onih koji svakako imaju potencijala za zadržavanje su Bullsi koji cijelo ljeto pregovaraju sa svojim 25-godišnjim centrom Joakimom Noahom oko novog ugovora.
Nakon što mu je prvotno ponuđeno 57 milijuna američkih dolara Noah je odlučio pričekati malo bolju ponudu, ciljao je na 65 milijuna. Čekanje se isplatilo već samo par mjeseci kasnije, tj. danas, kada je dogovorio uvjete novog ugovora sa svojim, za sada, jedinim NBA klubom.
Iako ugovor neće bit “težak” 65 milijuna kako je želio, Noah će za novi, 5-godišnji, ugovor dobiti oko 60 milijuna američkih dolara plus razni bonusi.
Noah je ovoga ljeta bio jako puno spominjan u raznim glasinama oko transfera, pogotovo oko Denver Nuggetsa i Carmela Anthonyja, ali je mladi centar odolio iskušenjima i ponavljao kako želi ostati u Chicagu.
Jako smo sretni za Joakima jer mu je Chicago uvijek bio prvi izbor”, izjavio je Dan Fegan, jedan od Noahovih agenata.
Noah je tako postao drugi igrač iz rookie klase 2007. koji je ove godine potpisao novi ugovor, prvi je bio Kevin Durant koji je zaradio ugovor od 86 milijuna američkih dolara.
Krajnji rok za potpisivanje produljenja ugovora za igrače iz klase 2007. je 31. listopad, u protivnom postaju ograničeni slobodni igrači sljedećeg ljeta.
Al Horford, Greg Oden, Aaron Brooks, Rodney Stuckey, Jeff Green, Mike Conley neka su od imena također iz te klase koja bi mogla dobiti svoje nove ugovore u bliskoj budućnosti.




I Netsi uspješni na startu predsezone


Košarkaši New Jersey Netsa u prijateljskoj su utakmici svladali izraelsku ekipu Maccabi Haifa. Najzaslužniji za pobjedu Netsa bio je njihov ovogodišnji izbor u prvoj rundi drafta, Derrick Favors.
Konačan rezultat susreta je bio 108:70, a spomenuti treći izbor ovogodišnjeg NBA drafta ubacio je 14 poena i uz to uhvatio 9 lopti. Isto toliko poena ubacio je i Anthony Morrow (trica 4/6), dok je 12 poena pridodao Devin Harris. Kod poražene ekipe najistaknutiji je bio Sylen Ladesburg sa 24 poena.
Prvi dio susreta domaći su igrači dobili rezultatom 56-43, dok je već u samom uvodu utakmice Favors upisao 12 poena. Od toga je tri protunapada zaključio sa atraktivnim zakucavanjem.
Bio je odličan, dobro je odigrao u oba smjera, pogotovo u napadu. Za prvu profesionalno utakmicu ostavio je odličan dojam”, izjavio je trener Netsa Avery Johnson.
Favors je ovom utakmicom potvrdio da su čelnici Netsa pametno odlučili ne mijenjajući ga za Carmela Anthonya. A i prema riječima mladog novaka te ga priče nisu puno sputale da prikaže dobru igru.
Osjećam se dobro i ne brinem se previše oko toga”, rekao je Favors i dodao: “Mislim da sam dobro odigrao, unio dodatnu energiju u igri pod košem i presretan sam što se moj rad ovog puta isplatio.
Za kraj spomenimo da je utakmicu pogledalo nešto više od 5000 ljudi, a utakmica je odigrana u “rezervnoj” dvorani Prudential Central budući da dvorana u Brooklynu još nije dovršena.




Wolvesi uvjerljivi protiv oslabljenih Lakersa


Drugu ovogodišnju utakmicu na europskom tlu odigrale se ekipe Los Angeles Lakersa i Minnesota Timberwolvesa. Pobjedu su odnijeli igrači Minnesote ispred 23 tisuće gledatelja u londonskoj O2 Areni. Za dvostruke uzastopne NBA prvake nije igrao Andrew Bynum koji će zbog ozljede propustiti i početni dio regularnog dijela sezone.
Kao što je bilo i najavljeno, Kobe Bryant nije igrao mnogo, no u svakoj sljedećoj utakmici i njegova će minutaža rasti. Započeo je utakmicu u prvoj petorci i nakon 6 minuta izišao iz igre bez postignutog koša te se više nije vraćao u igru. Prvu četvrtinu ekipe su završile izjednačeno, rezultatom 27-27. Drugu četvrtinu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu a na veliki odmor Lakersi su otišli s prednošću od jednog poena razlike.
Drugu polovicu utakmice bolje i agresivnije otvaraju Wolvesi, posebice Michael Beasley te ostvaruju dvoznamenkastu prednost nakon pet minuta. Beasleyevu dominaciju nastavio je Martell Webster i održavao Wolvese u vodstvu od 10 i više poena razlike. Tri minute prije kraja Lakersi su se našli u zaostatku od 20 poena razlike. Na kraju utakmice semafor je pokazivao 111-92 za mlade Wolvese koji su pokazali da imaju potencijala za ostvariti bolji rezultat nego prošle sezone.
Najbolji na utakmici bili su već spomenuti Webster i Beasley sa 24, odnosno 21 poenom. Svestranu utakmicu odigrao je zlatni sa nedavno završenog Svjetskog prvenstva, Kevin Love čija je statistika iznosila 11 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Kod Lakersa bolji od ostalih bio je Lamar Odom sa 17 poena i 6 skokova.
To je bila jedina današnja utakmica, a sutra je na rasporedu 8 utakmica koje se igraju između NBA ekipa na američkom tlu.
NBA predsezona
Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves 92-111
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010   #938
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Košarka
Rođeni Makedonac kupuje Detroit Pistonse

Michael Ilitch (81), rođen u Bitoli kao Michael Ilievski, vlasnik hokejaškog kluba Detroit Red Wings i bejzbolskog Detroit Tigers, proširit će svoje sportsko carstvo i na košarku.
Michael Ilitch (Foto: AP)

Ilitch će postati novi vlasnik NBA kluba iz Detroita, Pistonsa, javlja Associated Press pozivajući se na neimenovani izvor involviran u proces prodaje kluba.

"Čim ih se primi, odmah će ih pozlatiti", uvjeren je bio Mike Babcock, trener Red Wingsa, još u augustu kada je Ilitch obznanio svoju namjeru da kupi Pistonse.

"Teško da ćete pronaći boljeg vlasnika. On zapošljava ljude, dopušta im da rade svoj posao i nije ga strah potrošiti novac", istovremeno je rekao menadžer Tigersa Jim Leyland.

Dave Bing, gradonačelnik Detroita i sam nekad, i to vrlo dobar, košarkaš Pistonsa, dodao je:

"Još ništa nije finalizirano, no optimisti smo".

Ilitch je kupnju Pistonsa najavio s namjerom da klub zadrži u gradu. Kupi li ga bit će jedini aktuelni vlasnik klubova u tri od četiri sjevernoamerička najveća sporta (NHL, NBA, NFL, MLB). Svojevremeno je Ted Turner posjedovao Atlanta Bravese, Hawkse i Thrasherse.

Kupivši Red Wingse 1982. godine za osam miliona američkih dolara Ilitch je klub na marginama NHL lige (zvali su ga tada "Dead" (Mrtvi, op.a.) Wings) podigao do četiri naslova (Stanley Cup) i 19 uzastopnih pojavljivanja u doigravanjima. Tigerse je kupio deset godina nakon Red Wingsa za otprilike 85 miliona dolara. Uslijedili su, očekivano, uspjesi u American League...

Kobe Bryant
"Nema boljeg od Messija"

U četvrtak će prijateljsku košarkašku utakmicu odigrati Barcelona i Los Angeles Lakersi. Aktualni prvaci NBA lige već su stigli u Španiju.
Kobe Bryant (Foto: AP)

Očekivano je najviše pompe, uz Pau Gasola, podigao ponajbolji košarkaš današnjice Kobe Bryant, pogotovo odgovorima koji su se dopali tamošnjem narodu, a vezani su uz nogomet.

Poznato je da Bryant, koji je djetinjstvo proveo u Italiji, s pažnjom prati nogomet, a i u više je navrata govorio kako se divi onome što na terenu radi Lionel Messi.

"Meni je čast što me se s njim uspoređuje", znao je Bryant izjaviti, a da je uistinu upoznat s onim što se događa u redovima aktuelnih španskih nogometnih prvaka posvjedočuju i njegove riječi po dolasku u Barcelonu:

"Imate sjajnu nogometnu momčad, pratim ju kada stignem, a Messi je najbolji na svijetu".

Dodao je Bryant i da poštuje Xavija i Iniestu, ali ostao tvrd u stavu oko najboljeg:

"Vrlo su dobri, ali Messi je najbolji".

U više je navrata Bryant rekao da bi jednoga dana mogao zaigrati košarku i u Evropi. Španski mediji nisu propustili ponovo ga upitati za istu stvar, a odgovor koji su dobili sugerira i ozbiljnost Bryantovih namjera. Nije se "ulagivao" Špancima, odgovorio je kao i svaki put do sada:

"Volio bih jednoga dana. Možda u Italiji".

Joe Bryant, Kobeov otac, veliki dio igračke karijere proveo je u Italiji pa je ponajbolji košarkaš svijeta upoznao evropski način života, ovdašnju kulturu i zavolio nogomet. Italija mu je ostala u srcu, talijanskim jezikom i dalje se sjajno služi pa želja o jednoj sezoni u talijanskoj ligi i ne djeluje tako nestvarno. Bude li želio.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010   #939
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Reklama NBA 2K 2011 igre:
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010   #940
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ma pusti njeg na 2k dolazi JORDAN
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010   #941
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

James i Bosh debitirali u pobjedi Heata

Sinoć su na košarkaškim parketima NBA lige u dresu svog novog kluba, Miami Heata, debitirali LeBron James i Chris Bosh, dva najveća pojačanja tog kluba u ljetnom prijelaznom roku.
Miami je u predsezonskoj utakmici pred svojom publikom odmjerio snage s Detroit Pistonsima i slavio s lakih 105-89, a James (stigao iz Clevelanda) i Bosh (stigao iz Toronta) kombinirano su za Heat ubacili 38 koševa (Bosh 20, James 18).
Ozljeda Dwyanea Wadea

Ipak, da ne bude sve sjajno za velike pretendente za NBA prsten u nadolazećoj sezoni pobrinuo se treći član velike trojke Dwyane Wade, koji je već u četvrtoj minuti utakmice bio prisiljen napustiti parket šepajući. U pitanju je ozljeda zadnje lože desne noge, a zasad nije poznata njena težina.
“Kao što sam mu već rekao. Ako ćemo imati problema s ozljedama, bolje da ih imamo sada uoči sezone, nego jednom kada ona već krene” komentirao je James, dvostruki uzastopni MVP (najkorisniji igrač) NBA lige koji je gledatelje u American Airlines Areni oduševio u nekoliko navrata atraktivnim zakucavanjima i prodorima.
Pistonse je predvodio Ben Gordon sa 17 koševa.
Vratio se Yao Ming

Od ostalih utakmica istaknimo onu između Orlanda i Houstona u State Farm Areni u kojoj je na kraju slavio Magic 97-88. Bila je to povratnička utakmica za kineskog centra Yao Minga, njegova prva od srpnja 2009. i operacije lijevog stopala.
Proveo je Ming na parketu 12 minuta, odigravši osam minuta u prvoj i četiri u drugoj četvrtini, a na kraju je svoje statističke rubrike ispunio s tri koša (iz slobodnih bacanja), tri skoka i jednom asistencijom.
“Sretan sam što mogu izaći na teren i što mogu trčati. Trčao sam bez bolova i mislim da je to jako dobar prvi korak” komentirao je 30-godišnji Ming, koji je od svog debija u NBA ligi 2002. godine na prosjeku od 19.1 koša i 9.3 skoka po utakmici.
NBA predsezona:
Cleveland – Charlotte 87-72
Philadelphia – New Jersey 96-103
Miami – Detroit 105-89
Milwaukee – Chicago 92-83
Houston – Orlando 88-97
Dallas – Washington 94-97
Portland – LA Clippers 115-96
Sacramento – Phoenix 109-95






Portland Tribune: Rudy ide Draženovim stopama


Iako nije imao veliku ulogu među Trail Blazersima, ne svojom pogreškom, Dražen Petrović ostao je cijenjen u Portlandu. Svjedoči o tome i današnji (utorak) tekst u Portland Tribuneu.
Cijela je priča zapravo upakirana u aktualnu situaciju Rudyja Fernandeza, španjolskog košarkaškog reprezentativca i sjajnog šutera koji, baš kao i prije dvadesetak godina Dražen, ne dobiva priliku u Portlandu.
Kolumnist Kerry Eggers, kroničar zbivanja u NBA klubu iz Portlanda, piše:
“Nikada nisam prežalio Petrovićevu, a bio je sjajna osoba u kojoj sam neizmjerno uživao, želju da zaigra glavnu ulogu u nekoj drugoj momčadi. Na jednak način gledam i što se događa s Fernandezom koji kreće u treću sezonu s Blazersima na prilično sličan način na koji je to činio njegov prethodnik.”
Sličnosti su velike. Kao i Petrović, Fernandez je bio zvijezda svoje reprezentacije koja je ostvarila mnogo uspjeha na međunarodnoj razini. Kao i Petrović, niti Fernandez nema ništa protiv grada Portlanda te voli suigrače i navijače, ali i želi više minuta u igri.
Prije Petrovićeve druge sezone Blazersi su doveli Aingea, zapravo rezervu za All-Star igrača Drexlera. Prije Fernandezove treće sezone Blazersi su roster osnažili Wesleyjem Matthewsom koji zaoštrava konkurenciju na mjestu šutera iza All-Star igrača Brandona Roya.
Sve isto je već viđeno prije dvije dekade, u slučaju preminulog Dražena Petrovića.”
Podsjetimo da je Dražen nakon godinu i pol dana traženja prilike u Portlandu ostvario transfer u New Jersey Netse među kojima je stekao zasluženu NBA slavu. Nažalost, prekratkoga vijeka.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010   #942
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Bryant: Gasol je jedan od najboljih niskih centara ikada


Kobe Bryant, ponajbolji košarkaš današnjice, u ranijoj je fazi svoje karijere ostavljao možda dojam samodopadnog košarkaša, no takvu sliku mijenja u zadnje vrijeme iz dana u dan.
Također, nije kao velika većina NBA košarkaša nadut kada izađe iz američkih granica, a isto je tako veliki ljubitelj Europe i ovdašnjih kultura, što možda ne treba čuditi s obzirom da je najranije godine svog života proveo u Italiji.
Trenutačno se njegovi Los Angeles Lakersi nalaze na proputovanju po Europi, a Bryant i ostali aktualni NBA prvaci su ovih dana u Barceloni. U četvrtak će s aktualnim europskim prvakom i španjolskim doprvakom, Barcelonom, odigrati ekshibicijsku utakmicu.
Divno je ovdje u Barceloni. Prelijepi grad, dragi ljudi”, rekao je Bryant dok se sa zvijezdom katalonskog kluba, Rickyjem Rubiom, slikao s obožavateljima.
Potom se osvrnuo na drugog španjolskog majstora pod obručima – Paua Gasola, koji s njim dijeli svlačionicu Lakersa.
Došao je kod nas 2008. godine i on mi je sinonim za uspjeh. On je pravi košarkaški majstor. Od dana kada je došao u Lakerse sva tri puta smo igrali NBA finale, a dva puta smo bili prvaci”, rekao je Kobe i dodao veliku pohvalu:
Za mene je Gasol ponajbolji niski centar svih vremena. Jednostavno je briljantan.

---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

Debi O’Neala za Boston Celticse


Shaquille O’Neal ubacio je osam poena u svojoj debitantskoj utakmici za Boston Celticse, a njegova nova momčad, branitelji naslova Istočne konferencije, pobijedila je Philadelphia 76erse 93-65.
Pokušavam se uklopiti u momčad, ostati u potpunosti zdrav budući da za koji tjedan, znate, počinje ono pravo”, kazao je Shaq nakon premijere u svom šestom NBA klubu u košarkaškoj karijeri profesionalca započetoj 1992. godine.
Inače, najviše je za Boston pokazao Ray Allen s 14 koševa i osam uhvaćenih lopti. Tri poena više za poraženu momčad ubacio je Thaddeus Young.
Phoenix Sunsi su u Vancouveru poraženi od Toronto Raptorsa u ekshibiciji u kojoj je kanadska publika veličala domaćeg playmakera Sunsa Stevea Nasha, a zvižducima pratila svaki dodir lopte svog bivšeg igrača Turčina Hidayeta Türkoglua. Završilo je s +51 za Raptorse (129-78).
NBA liga, predsezona:
Phoenix – Toronto 78-129
Memphis – Indiana 87-85
Boston – Philadelphia 93-65
Charlotte – Oklahoma City 93-97
Minnesota – New York 106-100
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010   #943
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA predsezona do 2014. u Brazilu


NBA povjerenik David Stern je izjavio kako će NBA uskoro svoje predsezonske utakmice, koje je odrađivala u Europi, preseliti u Južnu Ameriku, točnije u Brazil.
Razlog tomu je Brazilovo domaćinstvo u Svjetskom nogometnom prvenstvu 2014. godine. Dvije godine kasnije će Rio de Jainero, drugi najveći brazilski grad, ugostiti Olimpijske igre.
„Svjesni smo važnosti i očekivanja od Svjetskog prvenstva i Olimpijskih igara. Očekujemo kako ćemo uskoro iskoristiti tu priliku za promociju lige.“ rekao je Stern, koji je povjerenik NBA sa najdužim stažom na toj poziciji. Već 26 godina izvršava tu funkciju.




Za Lakerse glasalo 63 posto generalnih menadžera


Bliži se početak nove NBA sezone koja bi morala biti itekako zanimljiva. Ojačani Miami Heat prijetit će Kobeu Bryantu i njegovim aktualnim prvacima, Los Angeles Lakersima.
Borba LA Lakersa i Miamija, gdje su došli LeBron James i Chris Bosh, trebala bi obilježiti novu sezonu, makar još nekoliko momčadi ima aspiracije za naslov prvaka. Prije svega su u takvom statusu aktualni doprvaci, igrači Boston Celticsa, te oni iz Orlanda.
U anketi uoči sezone, provedenoj među svim generalnim menadžerima NBA klubova, najbolje kotiraju Lakersi koji su skupili 63 posto glasova kao budući prvaci. Iza njih je Miami sa 33 posto glasova, a tek četiri posto su skupile ostale momčadi.
Po njihovom mišljenju, sasvim je izvjesno da će Kevin Durant, igrač Oklahoma Cityja, biti MVP (najkorisniji igrač) osnovnog dijela sezone. Za njega je glasalo 67 posto ispitanika, dok u LeBrona vjeruje samo tri posto.
Generalni menadžeri kao divizijske prvake vide Boston, Chicago, Miami, LA Lakerse, Dallas i Oklahoma City.




Wade dva tjedna izvan parketa


Zvijezda Miami Heata Dwyane Wade izbivat će oko 2 tjedna s parketa zbog ozljede stražnje lože desne noge koju je zaradio u utorak, u četvrtoj minuti utakmice protiv Detroit Pistonsa. Uz šepanje je napustio parket te se više nije vraćao u igru.
Wade je obećao navijačima Heata da će probati što brže i što kvalitetnije odraditi rehabilitacijski program. Heat još nije objavio službeni rok za povratak Wadea na parket, ali kao što je već spomenuto, nagađa se da će se vratiti na vruće NBA parkete tek 10 do 14 dana.
Najveće pojačanje Miami ovoga ljeta, LeBron James izjavio je: “Koliko god da je ova ozljeda teško pogodila mog prijatelja i suigrača Wadea, toliko je i mene. Taman je ušao u pravu formu”.
Uz LeBrona, u Miami je stigao i Chris Bosh od kojega se također očekuju velike stvari. On je ozljedu svog suigrača prokomentirao: “Nadam se da će se Wade što prije oporaviti, te da ga u nastavku sezone neće mučiti ta desna loža. I prošle je godine imao sličnu ozljedu pa u nastavku sezone nije bilo problema”.
Wadeu će ovo biti 7. sezona u dresu Miami Heata koji ga je izabrao na draftu 2003. godine. Od tada još nijednom nije odigrao svih 82 utakmice regularnog dijela sezone, uvijek ga je neka ozljeda spriječila da odigra poneku utakmicu. Tijekom cijele NBA karijere prosječno postiže 25,4 poena po utakmici uz 6,6 skokova i 5 asistencija te se vode polemike može li se zadržati na tim prosjecima s još dvije zvijezde u ekipi.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010   #944
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Barcelona pobijedila Los Angeles Lakerse


NBA prvaci, košarkaši Los Angeles Lakersa, nastavljaju svoje proputovanje Europom, pa su tako zastali u Barceloni gdje su odigrali prijateljski ogled s europskim prvakom.
Barcelona je u Sant Jordi dvorani pobijedila NBA prvake 92-88, što je Lakersima inače drugi poraz u četiri dana. Prije toga su u Londonu potpisali poraz protiv Minnesote.
I više se očekivalo u utakmici od najboljeg predstavnika američke (LA Lakers) i europske (Barcelona) košarke. No, u jednom dijelu utakmice su suci ogleda potpirili bespotrebnu nervozu svirajući baš svaki kontakt, te su unijeli nemir, posebno u domaće redove.
Događalo se to tijekom treće četvrtine i tada su Lakersi poveli s jedanaest poena razlike (60-49). No, predvođeni odličnim Peteom Mickealom, koji je ujedno i u obrani čuvao Kobea Bryanta, Barcelona se vratila u igru, te na kraju slavila pobjedu koja odzvanja.
Baš je Mickeal pogodio “ključnu” tricu u ogledu. Dvije i pol minute prije kraja je pogodio za 84-78, a do kraja su se Lakersi tek uspjeli približiti na dva poena zaostatka, ali isto tako su ostali daleko od zadnjeg napada koji bi im donio pobjedu ili produžetak.
Navarro i Mickeal su u završnici bili sigurni s linije slobodnih bacanja, a potonji je ogled završio sa 26 poena i 15 skokova, te je s pravom ponio epitet igrača utakmice. Juan Carlos Navarro je dodao 25 poena uz šut 7-21.
Na drugoj je strani najbolji bio bivši Barcelonin igrač, španjolski reprezentativac Pau Gasol. Postigao je 25 poena uz osam skokova i tri ukradene lopte, dok je Kobe Bryant nakon tek sedam minuta u prvom dijelu, odigrao gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Skupio je na kraju Bryant 25 minuta, te je postigao 15 poena.
No, iz igre je Kobe gađao samo 2-15. Cijela momčad Lakersa je imala loš šut od 34 posto, a promašili su svih 14 pokušaja za tri poena.
Treba priznati da je većina igrača Lakersa izgledala tromo i pospano na parketu, što ne treba čuditi jer njihova sezona tek počinje za nekoliko tjedana.
Prijateljska utakmica:
Barcelona – LA Lakers 92-88
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010   #945
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Stern: Mogla bi ovo biti najbolja NBA sezona ikada


David Stern, prvi čovjek NBA lige, oduševljen je onim što se dogodilo tijekom ljeta u “njegovom dvorištu”, te očekuje čuda od nove sezone.
Spremno je tako izjavio da bi sezona, koja inače starta 26. listopada, mogla biti najbolja ikada.
Imam dobar, stvarno dobar dojam. Stvorena je atmosfera kakva nam treba i ne bi me uopće čudilo da gledamo jednu od najboljih sezona ikada. Dobili smo strašnu momčad s jedne strane, Miami, ali od ranije već imamo kvalitetu u drugim klubovima. Lov na krunu će biti iznimno napet”, najavio je Stern, te dodao:
Mnogi LeBrona Jamesa, Dwyanea Wadea i Chrisa Bosha nazivaju lošim dečkima, no ja nikako ne bi upotrebljavao takve pridjeve. Igrat će se opako dobra košarka u Miamiju, te to donosi interesantnost u svakom pogledu.”






Predrag Stojaković razmišlja o kraju karijere


Srbijanski košarkaš New Orleans Hornetsa Predrag Stojaković (33) počeo je odrađivati posljednju od pet godina ugovora sa svojim trenutačnim NBA klubom.
Srbijanski internetski portal Smedia objavio je informaciju da već godinama ponajbolji šuter NBA lige najvjerojatnije neće potpisati novi ugovor za momčad iz Louisiane, te da bi idućeg ljeta, s 34 navršene godine, mogao završiti karijeru.
Već 13 godina igram u NBA ligi i dobro ću razmisliti o idućemu životnom koraku. Karijeru ću nastaviti samo ukoliko mi to tijelo bude dozvolilo”, rekao je rođeni Požežanin.
Tijekom karijere Stojaković je više puta patio od problema s kralježnicom.
Prije Hornetsa, u kojima je od 2006. godine, nosio je dres Indiane i Sacramento Kingsa (1998.-2006.), u kojima je i igrao najbolju košarku. Tri je puta igrao All Star utakmice (2002.-2004.), a 2004. biran je u drugu najbolju petorku NBA lige.
Bivšoj reprezentaciji Jugoslavije donio je dvije zlatne medalje na velikim natjecanjima: europsku u Turskoj 2001. i svjetsku u Argentini 2002. godine.




Kobe i Lakersi fascinirani Barcom


Iako je i prije susreta najpopularniji igrač LA Lakersa izjavio da Barcelona nije momčad koja je daleko od NBA kvalitete, ali da su ipak bolji od njih, poslije utakmice je ostao zaprepašten, ali doslovno. Rekao je da bi Barcelona, kada bi se natjecala u NBA Ligi, bila čak i konkurent za naslov.
Kada to kaže Kobe, nije se za šaliti, pogotovo nakon njegove loše predstave na utakmici protiv Barcelone (to uopće nije čudno, s obzirom kakvu obranu je Barca igrala). Da napomenemo da ni 2008. godine Lakersi nisu baš lako pobijedili Barcelonu.
“Stvari su došli na svoje” izjavio je trener Lakersa i najtrofejniji trener NBA Lige ikada, Phil Jackson.
Lakersi u pripreme nisu ušli pretjerano dobro. Izgubili su protiv Minnesote bez Kobea (111-92), kada se igra prelomila u trećoj četvrtini. Sada ih čeka utakmica protiv Sacramento Kingsa i nemaju pravo na poraz.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 06:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic