Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2013/14 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Rezultati glasanja: Vaša prognoza
Pobjeda 7 100.00%
Neriješeno 0 0%
Poraz 0 0%
Broj glasača: 7. You may not vote on this poll

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 21-10-2013   #61
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Neće dugo vjeruj mi. Nabrojane ekipe su u rangu Udinesea, što pokazuje njihov plasman u LP iako imaju 2+2.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013   #62
emperor
Reserve
 
emperor's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Vitez, BiH
Age: 34
Posts: 814
Default

Simeone je trenercina... Ona karizma, disciplina te znanje garantuju uspjeh.
emperor is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013   #63
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Simeone je vrhunski trener, zna dobro postavit taktiku, zna motivisati igrače i uspostavit dobru atmosferu, može pobijediti i derbi utakmice (Real, Barca i sl.) a također zna i u kontinuitetu pobijeđivati one "manje" utakmice, zna odlično tim voditi u ligi a također je dobar i u evropskim takmičenjima kada se igraju 2 utakmice na izbacivanje, čovjek ima pobjednički mentalitet i uopće se ne boji ni Reala ni Barce (jedino što ima duplo slabiju ekipu nego oni pa ga to malo jebe ali sad za sad se to ništa ne primjeti), također je veoma karizmatičan (i on a i njegov pomoćnik Burgos koji s njim dolazi u tandemu), zna igrati i odbranu što je bitno za talijansku ligu. A pored svega toga njegova ekipa igra veoma lijep fudbal. A još uvijek je veoma mlad, pa vi meni sada nađite nekoga ko ispunjava sve ove kriterije a da mlađi od njega. Obzirom da je igrao u Interu,a i Argentinac je ja ga vidim kao savršenog trenera Intera za duže staze.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013   #64
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Definitivno sam za da se Mazzari nesme prerano otpisati,dobar je trener nema dileme,ali brate mili zapeo je za tu jednu taktiku i drzi se nje kao pijan plota,a da bi sa tom taktikom igrao dobro potrebni su vrhunski krilni igraci koje mi nemamo i podjednako dobra 3 centralna beka,a ostatak ekipe bi mogao izgurati do leta
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013   #65
emperor
Reserve
 
emperor's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Vitez, BiH
Age: 34
Posts: 814
Default

Jos je fino rekao da ce se vratiti u Inter kad-tad Sta nam vise treba od toga
Eh jedino sta bi trazio vjerujem je nekoliko desetina miliona eurica za pojacanja.. S ovakvom ekipom nema se sta traziti van Italije a i na Cizmi smo realno ekipa za 4-5 mjesta trenutno..
emperor is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013   #66
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Nikada nisam osporio njegov kvalitet, samo mi smeta što neki Mačka već blate.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2013   #67
EL CUCHU 19
Allievi
 

Join Date: Nov 2012
Posts: 141
Default

Quote:
Originally Posted by Quaresma#7 View Post
Ovog Cambiassa bi ovirajo... Pa taj nije sposoban nijedan pas ili centarsut iz prekida točno dati.

A i Ranocchia me sve više pocinje nervirati sa svojim kiksevima.

A ne razumem sto novu izbaci pored toliko stopera kao sto neko pre gore reče.

Bar Guarin dare gol.
Ajde dobro ,bar si progledao...

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Zašto i jedan od trenutnog trojca nazad ima prednost nad Samuelom?

To se i ja pitam cijelo vrijeme.Neki mlađahni članovi će reć', star je ,jest istina je ,ali i takav kakav je bolji je od svih iz aktualnog rostera osim Campagnara.Situacija od nedjelje
,šta nakon ranokijinog faila,i neuklizavanja i izbijanja lopte u korner,Handa dobija (nezasluženi) crveni, oni dobijaju penal , Carizzo ga hvala Bogu skida,doduše ,zajebo je poslije treći gol Torina ,ali ono što hoću reći je to da smo zaslugom broja 23 igrali 85 minuta s igračem manje.Ponajbolji stoper Evrope,inače nije bio na satu kad se učilo uklizavanje ,nije bio ni na satu kad se učila igra 1 na 1, ,nije bio na satu ni kad se učilo preuzimanje igrača,pun quratz neopravdanih sati jedino nije kriv što u genima mu mati i otac nisu usadili brzinu, rođen je spor i jebeš ga. Stvar koja me najviše mući je ta , ako je broj 23 nesposoban da igra bez iskusnijeg stopera, u odsustvu Campagnara, a već mora igrati koji quratz sjedi Samuel na klupi , a ulogu andrijinog tate preuzimaju Jesus i Rolando,znači zeleni stoper i stoper koji u Napoliju pod Mazzarijem ništa praktički nije odigrao. To je pitanje za Mazzarija,na koje mora dat' odgovor.
EL CUCHU 19 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2013   #68
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Campagnaro ce propustiti utakmicu protiv Hellas Verone
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2013   #69
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Nije mi se dalo čitat sve komentare,al pretpostavljam oko cega se raspravljalo,vjerojatno ista priča kao i na drugim forumima,pa evo ovako:

-Rolandova greška dovela do 1.gola.Zašto ne igra Samuel ispred njega?Logično je bilo stavit ovog prvog jer je brži,a Torino ima strašno brza krila.Moglo se Samuela na srednjeg,a Ranocchiju na desnog,al opet...Ranocchia je spor.

-Zašto Kovačić van,a ne Taider?Jer je ovaj drugi bolji u defanzivi,a trebalo je igrat 85 minuta sa igračem manje.I Kovačić ne može toliko trkački doprinijet i odradit posao i za Cambiassa što je Taider napravio.Ja prvi nisam zadovoljan kako je Taider odigrao jer znam da može bolje (imao je trku i dobru loptu kod 2.gola),ju nedjelju je bilo puno grešaka s njegove strane i bio je na granici crvenog.

-Zašto je Cambiasso u prvoj kad je je nikakav u napadu?Još jednom ponavljam da čovjek holdera igra i to jako dobro odrađuje.U napadu niti nema zadataka iako nije da ne može naprijed doprinijet,ali pretpostavljam da je dobio ovu ulogu od Mazzarija jer zamjena za njega u ovom rosteru nema.Nema igrača koji ga može zamijenit.Valjda će se poradit na tome u siječnju.I vidio sam da je netko pisao da je Cambiasso nikakav lidar...samo se mogu nasmijat na to.Preko ekrana se vidi koliko znaci ekipi kad je na terenu.Pogotovo sada kada je Campagnaro out.

-zašto Wallace umjesto Palacio pred kraj?Jer je Palacio krepao,a trebalo je pojacat desni bok gdje je curilo pred kraj.Druga opcija je bio Pereira.Sumnjam da bi se itko ovdje na to odlučio.
Wallace nije trebao radit onaj prekršaj,jbg neiskustvo,ali nije on glavni krivac za 3.gol nego Carizzo koji se katastrofalno postavio.

Žao mi je što se utakmica ovako rasplela i što Mateo nije dobio priliku jer ovo je trebala bit utakmica u kojoj će se izborit za prvi sastav.
Što se tiče penala moje mišljenje je da nije bio jer je Handanović prvi bio na lopti.Da ne govorim o tome da nema govora o crvenom kartonu...

Cagliari nesreća,Roma...sudačka greška kod 1.gola,al ajd...zasluženo su uzeli 3 boda,Torino...opet sudačka greška kod 1.gola plus od početka hendikep uz crveni karton.Ne znam dokle više s tim...nesreća-greška-nesreća-greška.

Napad nije problem koliko god to neki htijeli prikazat kao problem.Ekipa je efikasna i ja i dalje kao glavni problem do sada vidim individualne greške i na tome se mora radit.Ajd da nas nadigraju,ali ovako je glupo gubit bodove:

Carizzo kod 3.gola katastrofalno postavljanje (Torino)
Rolando griješi kod 1.gola (Torino)
Ranocchia nespretno ispucava loptu i kasnije ne stiže na blok (Roma)
Pereira radi glupi faul u 16m (Roma)
Pereira glupo gubi loptu kada je pola ekipe u 16m i čeka ubačaj i slijedi ubojita kontra (Roma)
...

3 od ova 4 igrača u normalnim uvjetima nisu starteri.
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!


SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2013   #70
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by SiamoNoi View Post
-Zašto je Cambiasso u prvoj kad je je nikakav u napadu?Još jednom ponavljam da čovjek holdera igra i to jako dobro odrađuje.U napadu niti nema zadataka iako nije da ne može naprijed doprinijet,ali pretpostavljam da je dobio ovu ulogu od Mazzarija jer zamjena za njega u ovom rosteru nema.Nema igrača koji ga može zamijenit.Valjda će se poradit na tome u siječnju.I vidio sam da je netko pisao da je Cambiasso nikakav lidar...samo se mogu nasmijat na to.Preko ekrana se vidi koliko znaci ekipi kad je na terenu.Pogotovo sada kada je Campagnaro out.
Potpisujem.

Juana niko ne spominje, on je krivac kod drugog gola.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2013   #71
verma_interista
Primavera
 
verma_interista's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Posts: 464
Default

Najveci problem je formacija, 3-5-1-1...niti imamo igrace za to, niti je to generalno dobra formacija.

4-2-3-1, napad Belfodil/Icardi(po zelji), iza napadaca, Palacio-Guarin-Alvarez
iza njih trojice Kovacic/Taider-Cambiasso, i u zadnjoj liniji Campagnaro-Ranochia-JJ-Nagatomo--

Campagnaro moze biti rjesenje desno, to bi odigrao odlicno, i imali bi odbranu strasnu, a dobili bi veznjaka vise.
verma_interista is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2013   #72
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ne vidim razlog zašto stavljaš Nagatoma ispred Jonathana, ali nije ni bitno. Odbrana bi bila katastrofa, da si stavio Juana kao beka bilo bi ok ali Campagnara.. on možda zna driblati, ali da li zna ubaciti, koliko bi izdržao tempo idi u napad i vrati se na vrijeme?

Dalje, Ranocchia i Juan sami kao stoperi, wow, ne smijem ni zamisliti.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2013   #73
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Dalje, Ranocchia i Juan sami kao stoperi, wow, ne smijem ni zamisliti.
Stoperima je lakše igrati u odbrani sa 4 igrača (2 stopera) nego u odbrani sa 3 igrača (svi stoperi). Kad bi igrali sa 4 igrača pozadi, ta 2 stopera bi bili Campa i Ranno, Juan bi bio lijevi bek a Naga desni (ili Johnny zavisno ko je u boljoj formi trenutno), a to bi stvorilo još jedno mjesto u veznom redu tako da bi i Kova imao mjesto u prvoj postav, i ja sam siguran da bi puno bolji bili i u odbrani a i u napadu s tom postavkom. Neću reći da bolje znam od Mazze jer naravno da niko od nas ne zna bolje od njega ali mi se ne sviđaju treneri koji samo znaju igrati jednu formaciju, ja razumijem kada igramo u najjačem sastavu da treba igrati u toj najboljoj formaciji ali kada smo hendikepirani onda se treba prilagoditi, a također mi je glupo igrati s 1 napadačem i kada igramo protiv jakih ekipa (Jube, Roma) i kada igramo sa slabijim (Cagliari, Torino). Protiv slabijih trebamo igrati sa 2 napadača, jebo nas ako se bojimo protiv takvih levata igrati sa 2 napadača, pa igra sa 2 napadača uopće nije preofanzivna nego je to standard, s 1 je predefanzivno a 3 preofanzivno.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2013   #74
EL CUCHU 19
Allievi
 

Join Date: Nov 2012
Posts: 141
Default

Quote:
Originally Posted by SiamoNoi View Post
Nije mi se dalo čitat sve komentare,al pretpostavljam oko cega se raspravljalo,vjerojatno ista priča kao i na drugim forumima,pa evo ovako:

-Rolandova greška dovela do 1.gola.Zašto ne igra Samuel ispred njega?Logično je bilo stavit ovog prvog jer je brži,a Torino ima strašno brza krila.Moglo se Samuela na srednjeg,a Ranocchiju na desnog,al opet...Ranocchia je spor.

-Zašto Kovačić van,a ne Taider?Jer je ovaj drugi bolji u defanzivi,a trebalo je igrat 85 minuta sa igračem manje.I Kovačić ne može toliko trkački doprinijet i odradit posao i za Cambiassa što je Taider napravio.Ja prvi nisam zadovoljan kako je Taider odigrao jer znam da može bolje (imao je trku i dobru loptu kod 2.gola),ju nedjelju je bilo puno grešaka s njegove strane i bio je na granici crvenog.

-Zašto je Cambiasso u prvoj kad je je nikakav u napadu?Još jednom ponavljam da čovjek holdera igra i to jako dobro odrađuje.U napadu niti nema zadataka iako nije da ne može naprijed doprinijet,ali pretpostavljam da je dobio ovu ulogu od Mazzarija jer zamjena za njega u ovom rosteru nema.Nema igrača koji ga može zamijenit.Valjda će se poradit na tome u siječnju.I vidio sam da je netko pisao da je Cambiasso nikakav lidar...samo se mogu nasmijat na to.Preko ekrana se vidi koliko znaci ekipi kad je na terenu.Pogotovo sada kada je Campagnaro out.

-zašto Wallace umjesto Palacio pred kraj?Jer je Palacio krepao,a trebalo je pojacat desni bok gdje je curilo pred kraj.Druga opcija je bio Pereira.Sumnjam da bi se itko ovdje na to odlučio.
Wallace nije trebao radit onaj prekršaj,jbg neiskustvo,ali nije on glavni krivac za 3.gol nego Carizzo koji se katastrofalno postavio.

Žao mi je što se utakmica ovako rasplela i što Mateo nije dobio priliku jer ovo je trebala bit utakmica u kojoj će se izborit za prvi sastav.
Što se tiče penala moje mišljenje je da nije bio jer je Handanović prvi bio na lopti.Da ne govorim o tome da nema govora o crvenom kartonu...

Cagliari nesreća,Roma...sudačka greška kod 1.gola,al ajd...zasluženo su uzeli 3 boda,Torino...opet sudačka greška kod 1.gola plus od početka hendikep uz crveni karton.Ne znam dokle više s tim...nesreća-greška-nesreća-greška.

Napad nije problem koliko god to neki htijeli prikazat kao problem.Ekipa je efikasna i ja i dalje kao glavni problem do sada vidim individualne greške i na tome se mora radit.Ajd da nas nadigraju,ali ovako je glupo gubit bodove:

Carizzo kod 3.gola katastrofalno postavljanje (Torino)
Rolando griješi kod 1.gola (Torino)
Ranocchia nespretno ispucava loptu i kasnije ne stiže na blok (Roma)
Pereira radi glupi faul u 16m (Roma)
Pereira glupo gubi loptu kada je pola ekipe u 16m i čeka ubačaj i slijedi ubojita kontra (Roma)
...

3 od ova 4 igrača u normalnim uvjetima nisu starteri.
Ne znam u čemu je Rolandova greška kod prvog gola , na upućenu loptu u 16-metara nije uklizao Ranocchia...
EL CUCHU 19 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2013   #75
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Igrati bi trebali ovako:

---------------Handanović-------------------
Nagatomo---Campagnaro---Ranocchia----Juan
-----------------Cambiasso------------------
----------Kovačić---------Guarin-------------
----Palacio-------------------------Alvarez---
--------------------Belfodil/Icardi-------------

I tačka. Igrače imamo ko naručene za tu fomaciju. A ne one glupe formacije Mazzarrija.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 00:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic