Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Zajednica > Klub

Klub Kutak za clanove foruma

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 05-05-2009   #1
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default Oprema za komp, ili TV

Da imamo topic dje mozemo razglabati o ovim sitnicama. I normalno, da vas priupitam nesto

Ocu da kupim HDmi kabal za PS3 i kablovsku, pa da pitam, jeli velika razlika u slici kad se koristi HDmi ili obicni kabal. I koja marka kablova je najbolja. Cuo sam da Panasonic ima dobre, ali isto tako da ima dosta ovih no name kablova, koji su mnogo losiji. I koja je svrha pozlacenih kablova?

I kad sam vec tu, koja su najbolje kamere za PC? Logitech? Tenk ju, unapriJed

Last edited by Nera; 05-05-2009 at 15:43.
Nera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #2
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

ima ''običnih'' hdmi AKBALA() a ima i skupljih, ali da ti tako kažem - ako imaš opremu ''srednje klase'' ne treba ti HDMI, ja sam kod frenda bio i stavljali smo hdmi zamjenjivali scart, razlika je bila očita
pogledaj si ovo http://hdtelevizija.com/2008/06/04/n...je-li-razlike/
a što se tiče pozlaćenih, čuj zlato je bolji vodič, ali to je po meni kara, to je digitalni prijenos, već samim time imaš kvalitetu, ne treba ti pozlaćeno

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

evo ti još i ovo pa čitaj hehe, evo ovaj jedan spominje oksidaciju kod nepozlaćenih, al to je već malo pretjerivanje
http://www.forum.hr/showthread.php?t=329832

eto piše tamo
''Na HDMI do 5 m nema velikog utjecaja kvalieteta zice (osim ako nije negdje prekinuta)...preko 5 metara pozeljno je uzeti kvalitetniju zicu (e to je sad podrucje gdje treba dobro surfati po netu za recenzijama)...takvi kablovi mogu prvenstveno biti dosta skupi zbog same svoje duljine pa cesto nije jasno da li im je zato visoka cijena ili tu ima i dodatne kvalitete ugradjene u kabel...preko 10 m idu samo VRLO kvalitetni kabeli, cesto u sprezi sa HDMI repeaterima koji pojacavaju signal...brzina i kvaliteta korekcije pogreske u HDMI chipsetima na oba kraja kabela takodjer igra veliku ulogu...cijena ogromnih brzina koje postize HDMI standard je ta da nije prikladan za velike daljine...''

a čista logika, uzmi u obzir koliko dugašak ti treba bit u sukladno tome uzmi, ne treba nikakva kvaliteta za manje od par metara
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________

Last edited by Mauro7; 05-05-2009 at 15:47.
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #3
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

pazi...ne mora znaci da ce ti biti bolja slika? imas LCD? u principu ti je to za HD...za kablovsku neces imati neke prednosti jer kablovske u cg nemaju signal koji bi mogao da iskoristi prednosti koje nudi HDMI...za sony vec ima razloga ili eventualno DVD plejer
e sad ima veze i kakav je kabal...mada se ja na to ne obrcem puno...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #4
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose
dera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #5
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

A dobro akbalu
Fino si mi ovo nasao. Ja cu kratki, od metra mi je dovoljno. Ne drzim Sony i kablovsku u dvoriste
Nera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #6
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

mada...za boravih da napomenem...ja sam uz kablovsku dobio nekakav scart kabal koji je definitivno bio los i pojedine boje su bile previse naglasene...kad sam stavio HDMI sve izgleda kako treba...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #7
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

imam ti ja u bugu recenziju od prije dva mjeseca u vezi web kamera, njihov izbor je odnio naravno logitechov model jedan od čak oko 100eurića, dok titulu best buya jedna od MSI-a ta 7 puta jeftiniju, ako te zanima mogu si skenirat zih par stranica
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #8
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by Guro View Post
pazi...ne mora znaci da ce ti biti bolja slika? imas LCD? u principu ti je to za HD...za kablovsku neces imati neke prednosti jer kablovske u cg nemaju signal koji bi mogao da iskoristi prednosti koje nudi HDMI...za sony vec ima razloga ili eventualno DVD plejer
e sad ima veze i kakav je kabal...mada se ja na to ne obrcem puno...
Trebalo bi do jeseni da EXTRA doda koji HD kanal, pa bi se tu isplatilo. A na PS3 i DVD sigurno da valja

Quote:
Originally Posted by dera View Post
logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose
Moram se raspitati. Jer sam slomio proslu kameru (malo mi kratki zivci), pa rekoh kad uzimam novu, da uzmem da valja
Nera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #9
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose
okle ti to da su lose...jesu one od 15eur...sa vga rezolucijom...aj ti uzmi logitech kamere koje kosta 150Eur ili vise...pa da vidis mozes li joj naci zamjerke..
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #10
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by Mauro7 View Post
imam ti ja u bugu recenziju od prije dva mjeseca u vezi web kamera, njihov izbor je odnio naravno logitechov model jedan od čak oko 100eurića, dok titulu best buya jedna od MSI-a ta 7 puta jeftiniju, ako te zanima mogu si skenirat zih par stranica
Nemoj se muciti s tim, samo mi pogledaj koja joj je sifra, pa cu je progooglat

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

Quote:
Originally Posted by Guro View Post
mada...za boravih da napomenem...ja sam uz kablovsku dobio nekakav scart kabal koji je definitivno bio los i pojedine boje su bile previse naglasene...kad sam stavio HDMI sve izgleda kako treba...
Bolje isto uzeti HDMI Pa i za ove nase naopake kablovske.

Quote:
Originally Posted by Guro View Post
okle ti to da su lose...jesu one od 15eur...sa vga rezolucijom...aj ti uzmi logitech kamere koje kosta 150Eur ili vise...pa da vidis mozes li joj naci zamjerke..
Dera, zaboravio si da pricas sa Crnogorcima. Kod nas, sto nije najskuplje, ne priznaje se
Nera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #11
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

Quote:
Originally Posted by Nera View Post
Trebalo bi do jeseni da EXTRA doda koji HD kanal, pa bi se tu isplatilo. A na PS3 i DVD sigurno da valja

do jeseni... mislim da ce to biti prije do jeseni 2010 u svakom slucaju ti uzmi HDMI kabal, nije skup tako da se ta investicija u svakom slucaju isplati
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #12
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

Quote:
Originally Posted by Nera View Post

Dera, zaboravio si da pricas sa Crnogorcima. Kod nas, sto nije najskuplje, ne priznaje se


ma nije fora u tome za mene ne postoji veca glupost od web kamere...ali isto tako samo sa demantovao da su sve lose...ja prvi ne bih nikad dao preko 15eur za tako nesto....ali eto radim u firmi koja je na balkanu vjerovatno najveca u tom dijelu..tako da mi je svasta prolazilo kroz ruke
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #13
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

da, i da nije HD, općenito s HMDI imaš čisti digitalni prijenos, naravno da je bolje, e sad ako gledaš HD programe onda si na konju

ovako
best buy : MSI StarCam Racer
plus:solidne performanse, priloženi softver, cijena
minus: nemogućnost montaže na monitor, ograničena upravljivost

naš izbor : Logitech QuickCam Sphere AF
plus: izvrsne performanse, softverska pozadina, automatsko fousiranje, kontrukcija
minus: cijena
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #14
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by Guro View Post
ma nije fora u tome za mene ne postoji veca glupost od web kamere...ali isto tako samo sa demantovao da su sve lose...ja prvi ne bih nikad dao preko 15eur za tako nesto....ali eto radim u firmi koja je na balkanu vjerovatno najveca u tom dijelu..tako da mi je svasta prolazilo kroz ruke
Znam, zezam se. Nisam ni ja bio fan web kamera, ali meni je za uzeti dobra, jer imam rodbinu u Sarajevo, Germany, USA. Isto tako nekoliko ljudi u ITA, koje sam upoznao preko neta.
Quote:
Originally Posted by Mauro7 View Post
da, i da nije HD, općenito s HMDI imaš čisti digitalni prijenos, naravno da je bolje, e sad ako gledaš HD programe onda si na konju

ovako
best buy : MSI StarCam Racer
plus:solidne performanse, priloženi softver, cijena
minus: nemogućnost montaže na monitor, ograničena upravljivost

naš izbor : Logitech QuickCam Sphere AF
plus: izvrsne performanse, softverska pozadina, automatsko fousiranje, kontrukcija
minus: cijena
Ma nema, nego si pravi maher
Nera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #15
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

u njihovoj recenziji imaš jednu koja daje maksimalnu razlučivost(stvarnu, ostale su softverski interpolirane) od čak 1600x1200 Logitech QuickCam S 5500, montaža stol/monitor, naravno ugrađen mikrofon, jedino što je USB 1.1
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 01:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic