Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije

Opće diskusije Sve što ne spada u dole navedene (historija, trening, stadion, takmicenja, statistika, juniori itd.)

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 17-08-2012   #1
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default F.C. Internazionale 2015./2016.

F.C. Internazionale Milano 2012./2013.






Trenutni kadar (1.9.2012.):


 

GK
Handanović (28 godina)
Belec (22)
Castelazzi (37)

DL
Zanetti (38)
Pereira (26)
Nagatomo (25)
Juan (21)
Mbaye (17)
Chivu (31)

DR
Zanetti (38)
Jonathan (26)

DC
Samuel (34) L
Ranocchia (24) R
Silvestre (27) R
Juan (21) L
Chivu (31) L
Bianchetti (19) R

DMC/MC
Cambiasso (31)
Obi (21)
Guarin (26)
Gargano (28)
Mudingayi (30)
Stanković (33)
Mariga (25)
Duncan (19)
Benassi (18)

AMC (Trequartista)
Sneijder (28)
Coutinho (20)
Alvarez (24)

Cassano (30)

Krila
Palacio (30,AMR,AML)
Coutinho (20,AMR,AML)
Alvarez (24,AMRL)

Sneijder (28,AML)
Pereira (26,ML)
Livaja (18,AMR)
Obi (21,ML)
Jonathan (26,MR)
Nagatomo (25,ML)
Zanetti (39, MR)


Centarfori
Milito (33)
Cassano (30)
Longo (20)
Palacio (30)
Livaja (18)

Trener
Andrea Stramaccioni (4-2-3-1,4-3-2-1/4-3-3)
Asistent
Giuseppe Baresi

Igračeva "prirodna/e" pozicija
Igračeva alternativna pozicija
Oznaka L pored DC-a:lijevi stoper
Oznaka R pored DC-a:desni stoper



IN
 
Guarin (Porto,otkupljen nakon šestomjesečne posudbe,11m eura)
Palacio (Genoa,9.2m eura)
Handanović (Udinese,11m eura + pola Faraonijevog ugovora)
Longo,Bardi (otkupljene druge polovice ugovora od Genoe i Livorna,iznos nepoznat)
Silvestre (Palermo,posudba na godinu dana plaćena 2m eura uz opciju otkupa za 6m eura)
Mudingayi (Bologna,posudba na godinu dana plaćena 750 000 tisuća eura uz opciju otkupa)
Cassano +7.5 m eura (Milan,u suprotnom smjeru otišao Pazzini)
Gargano (Napoli,posudba na godinu dana plaćena 1.25m eura uz opciju otkupa za 5.25m eura)
Pereira (Porto,10m eura + bonusi-max.5m eura)
Olsen (Brondby,260 000 eura + bonusi-max. 800 000 eura)

Belec (Crotone,vraćen sa posube)
Bardi (Livorno,vraćen sa posudbe)
Jonathan (Parma,vraćen sa posudbe)
Coutinho (Espanyol,vraćen sa posudbe)
Mariga (Real Sociedad/Parma,vraćen sa posudbe)

Cordoba (team manager)
Fassone (izvršni direktor)


OUT
 
Orlandoni (kraj karijere)
Cordoba (kraj karijere)
Zarate (Lazio,vraćen sa posudbe)
Palombo (Sampdorija,vraćen sa posudbe)
Lucio (raskid ugovora)
Forlan (raskid ugovora)
Muntari (istek ugovora)
Forlan (raskid ugovora)
Faraoni (Udinese,pola ugovora u sklopu Handanovićevog transfera)
Pandev (Napoli,7.5m eura)
Castaignos (Twente,6m eura)
Viviano (Palermo,3.2m eura za Interovu polovicu ugovora)
Poli (Sampdorija,vraćen s posudbe,nije se uspio dogovoriti otkup)
Pazzini (Milan,u razmjeni s Cassanom)
Cesar (raskid ugovora)
Maicon (Manchester City,4m eura + bonusi-max.7.5)

Crisetig (DMC/MC,Spezia,posudba)
Caldirola (DC/DL,Cesena,posudba)
Bardi (GK,Novara,posudba)
Alborno (AML,Novara,posudba)
Biraghi (DL,Cittadella,posudba)
Vojtuš (Krilni napadač,NK Zagreb,posudba)
Longo (CF,Espanyol,posudba)
Benedetti (DC,Spezia,posudba)
Tremolada (ML,Como,posudba)
Donati (DR,Grosseto,posudba)
Pecorini (DR,Empoli,posudba)

Paolilo (izvršni direktor)


Igrači promovirani iz Primavere u prvi tim:
 
Longo
Bianchetti
Benassi
Livaja
Mbaye
Duncan


Produljenje ugovora:
 
Samuel (smanjenje plaće sa 3m na 2m eura)
Chivu (smanjenje plaće sa 3.5m na 2.5m eura)
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!



Last edited by dera; 01-09-2012 at 23:14.
SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2012   #2
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Ljeto 2012




Transferi,stadion,ciljevi...






Nakon katastrofalne prošle sezone i poražavajućeg 6.mjesta u Serie A,Inter je nakon dugo vremena ostao bez plasmana u najelitnije svjetsko klupsko natjecanje-LP.Za klub je ovo ljeto bilo ključno jer je ono trebalo pokazati kakva će biti politika kluba u narednim godinama.
Uprava na čelu s Massimom Morattijem odlučila se na politiku "štednje i postupnog pomlađivanja" ekipe što je velika većina navijača dočekala s odobravanjem.

Još krajem prošle sezone za trenera je postavljen mladi,36-godišnji,Andrea Stramaccioni,dotadašnji trener Interove Primavere.Odmah je bilo uočljivo da je mladi stručnjak podigao ekipu i donio neki novi entuzijazam u svlačionicu Intera koji je još i danas prisutan kod igrača.Ono što je najvažnije je da mu ekipa vjeruje i da ga slijedi u njegovim zamislima.
Svoj trogodišnji ugovor zaradio je time što je klub u završnici sezone doveo do mjesta koja vode u europska natjecanja i ponajviše onom sjajnom pobjedom u gradskom derbiju s Milanom.Ono što je bilo uočljivo je da je Strama od samog početka uživao ogromno povjerenje Massima Morattija što nije bio slučaj kod zadnjih trenera (Benitez,Gasperini...).
"Stramaccioni je mlad,dobar i u redu je da dobije način i vrijeme za organizaciju svojeg posla.Vjerujemo u njega,želimo zajedno izgraditi budćnost Intera i ovaj ugovor je,po meni,najbolji način da mu dokažemo da vjerujemo u njega",rekao je MM nakon potpisivanja ugovora.Ubrzo se rečeno počelo i ostvarivati,Strama je dobio odrješene ruke da kadar formira po svojem ukusu.





Prvi potez bio je otkupljivanje F.Guarina iz Portaza 11m eura.Guarin je od siječnja bio u klubu na posudbi i ako nije odigrao puno utakmica zbog ozljede,dokazao je da može biti jedan od nositelja igre naredne sezone.
Naveliko se pisalo o interesu za Lavezzija,štoviše stvar je bila blizu dogovora,ali je na kraju PSG ponudio više i Lavezzi je otišao put Pariza.
Zato je za krilnu poziciju doveden 30-godišnji
R.Palacio
,miljenik navijača Genoe.Mnogi su u početku osporavali njegove kvalitete,ali tokom priprema je pokazao da je i više nego dostojan nositi crno-plavi dres.U njemu je Strama dobio polivalentnog igrača koji uz krilne pozicije može odigrati i u samom vrhu napada.
Pokušao se dogovoriti i otkup Polija iz Sampdorije,ali izgleda da je Sampdorija tražila iznos koji ljudi u Interu nisu željeli platiti i u početku izgledan transfer na kraju je propao.

Jedan od većih problema prošle sezone bio je slab vezni red i obrana sklona kiksevima.Sa Lucijom je raskinut ugovor,a ubrzo je iz Palerma na posudbu s pravom otkupa došao M.Silvestre.Sličan deal napravljen je i sa Bolognom i dovedena je radilica za vezni red-Gaby Mudingayi.

Strama je imao jasnu viziju kako bi njegova momčad trebala biti posložena.Njegove najdraže formacije još su iz Primavere su 4-2-3-1 i 4-3-2-1/4-3-3 i prema tome je kupovao igrače i slagao kadar.Dugo se tražio još jedan veznjak,Paulinho je dugo vremena bio ozbiljna opcija i transfer se činio sigurnim.Na kraju je došlo do obrata,Paulinho je produžio ugovor i ostao u Brazilu,s željom da u prosincu nastupi na svjetskom klupskom prvenstvu sa svojim klubom,i time je transfer odložen za neko drugo vrijeme,možda već za siječanj.
Opcije su bile i De Jong,Fernando (nije se uspilo dogovoriti povoljan deal s Portom-posudba uz opciju otkupa) i Gargano i na kraju je izabran ovaj posljednji ("nešto manje prgav od De Jonga i korisniji za moj sustav").Opet se pristupilo posudbi s opcijom otkupa što je svakako zanimljiva opcija koja klubu nudi godinu dana da dodatno preispita igračeve mogućnosti bez trajnog vezivanja ugovorom,a igraču daje sezonu za dokazivanje,da pokaže da je vrijedan ovoga dresa i da zbog toga motivirano ulazi u svaku utakmicu (Koliko je motiviranost važna vidi se na primjeru nemotivirani Maicon vs motivirani Maicon).





Još je jedna zanimljiva akvizicija iz Brazila bila u igri za dolazak na Meazzu,iskazalo se zanimanje za Lucasa,polivalentnog igrača koji pokriva sve ofenzivne pozicije u veznom redu.Pirelli je odlučio uložiti jedan dio novaca u transfer i tako još više poboljšati svoje ionako dobre "dionice" u Brazilu.Transfer saga je trajala gotovo cijelo ljeto,za Brazilca se zanimao i Manchester U. (kasnije i PSG) i čelnici Sao Paula bili su u dobroj poziciji za cjenkanje što su vješto koristili.Inter je uz injekciju Pirellija ponudio nešto manje od 30m eura i čekao se odgovor iz Sao Paula.Za to vrijeme Lucas je sa reprezentacijom Brazila do 23.god. bio na OI u Londonu i donesena je odluka da će se o eventualnom transferu pričati po njihovom završetku.Na kraju je u Brazil došla ponuda od čak 40M eura iz francuskog PSG-a i tu Inter nije mogao konkurirati pa će Lucas od siječnja (?) nositi plavo-crveni dres.

Nakon stopera,centralnog veznog i krilne pozicije na red je došao napad.Dugo se pričalo o M.Destru,pregovori su bili mukotrpni i komplicirani,a igrač je završio u Romi za čak 11.5m eura.
Inter je pošto-poto htio prodati Pazzinija i time si priskrbiti dodatan novac za pojačanja,što mu je uspjelo tek pred koji dan.U trampi s gradskim rivalom u klub je pristigao novi napadač A.Cassano a uz to na račun je sjelo dodatnih 7.5m eura koji će u ovim danima što su ostali do kraja prijelaznog roka,poslužiti za dovođenja kvalitetnog beka.Prema svemu sudeći to će biti Portov A.Pereira.

Od ostalih aktivnosti vezanih za dolaske i odlaske igrača ovo ljeto treba svakako spomenuti i sljedeće:

-sa posudbe iz Espanyola vraćen je talentirani P.Coutinho koji bi vrlo lako mogao postati "otkriće" sezone

-otkupljene su druge polovice ugovora talentiranih mladića Longa i Bardija
i time se pokazalo da Inter vjeruje u svoje mlade igrače i da bi oni vrlo brzo,kroz koju sezonu mogli biti nositelji Straminog Intera

-treba još napomenuti kako je kopačke o klin objesio Ivan Ramiro Cordoba,dugogodišnji stoper Intera,ali je i dalje ostao u klubu budući da je Strama inzistirao da ga se postavi na poziciju team managera




Kao što sam već prije napisao Inter je uz pomlađivanje ekipe krenuo i u potrebno
smanjivanje troškova što se moglo napraviti koju godinu ranije,ali bolje ikad nego nikad.

Klub su napustili Lucio,Forlan,Pazzini,Samuel i Chivu su smanjili svoje ugovore,a ono što je možda najviše iznenadilo navijače je otpisivanje J.Cesara,miljenika Meazze.Ako sagledamo realno ovaj potez uopće nije loš.Cesar je imao ogromnu plaću (+ problemi s ozljedama)-4.5m na godinu i ponuđen mu je smanjeni ugovor na što on nije pristao.Umjesto njega doveden je,nakon Buffona,najbolji golman Serie A-Samir Handanović i njemu je dana više nego duplo manja plaća.Sa Julioneom situacija još nije rješena,ali vjerujem da će do kraja kolovoza biti.Moguće je da ga "iskorstimo" u nekoj razmjeni igrača sa jednim od engleskih premierligaša.

Svi ti transferi uklapaju se u novu granicu max.plaće od 2.5,najviše 3M eura na godinu što je dobar temelj za dalje.


Osim transfera postoje još 2 stvari koje su pobudile veliko zanimanje kod navijača ovo ljeto.Prva je promjena rezervnog dresa koji će od iduće sezone biti crvene boje umjesto dosadašnje bijele.Ovo je izazvalo revolt kod Curve Nord koja je reagirala priopćenjem o bojkotu dresova.Špekuliralo se da je iznenadna promjena dresova došla zbog ulaganja u klub s istočnog tržišta.

Početkom mjeseca tvrdnje su se pokazale točne.Kineska građevinska firma The China Railway Construction Corporation je "ušla" u klub i preuzela 15 posto dionica kluba i time su postali 2.najveći dioničari (MM je naravno prvi).Obećali su da će uložiti u novi stadion koji će biti izgrađen do 2017. i time će Meazza otići u povijest,a Inter će preseliti na novi kompleks koji bi mogao dobiti ime po legendi Intera G.Facchiettiju.
Ovo bi za Inter s financijske strane bio strašan posao jer bi se napokon riješili toga da svake godine moraju plaćati gradu određeni novac za korištenje Meazze + konačno bi mogli računati i na velike prihode od ulaznica,iznajmljivanja poslovnih prostora oko stadiona... (primjer Juventusa i njegovog novog stadiona).





Večeras,utakmicom protiv rumunjskog doprvaka Vasluija počinje ono što smo dugo čekali.

Strama:"Moramo se koncentrirati na naš posao i pustiti neka naš nogomet govori sve,pokazati ljudima da smo na pravom putu.Trebat će nam malo vremena i mi moramo raditi za to da ga dobijemo"

Zaboravimo pripreme,zaboravimo 3.pretkolo EL,danas počinje ono pravo,a nastavlja se za vikend kada se ide u goste Pescari.Od sada pa nadalje Stramaccioni i njegova ekipa moraju početi pokazivati što su to radili na pripremama,u koga su uložili ovo ljeto ("Što se tiče transfera ja sam sretan sa igračima koje sam izabrao i stojim iza njih") i u kojem smjeru će ići Interova igra.Prema svemu sudeći ove sezone bi trebali gledati moderan,fluidni,direktni,kreativni i napadački Inter koji će u svakoj utakmici ići na pobjedu.
Koji su ciljevi u narednoj sezoni? Naravno LP,jedno od mjesta koje vode u LP sljedeće sezone.

Nedavno su novinari pitali Morattija može li se reći da je Juventus Interov najveći rival ove godine,aludirajući može li Inter do naslova:"Ne,Inter se mora koncentrirati isključivo na sebe i odraditi dobru sezonu."

Sve je savršeno jasno.Neka igre započnu!



__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!



Last edited by dera; 24-08-2012 at 16:10.
SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2012   #3
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

SiamoNoi svaka ti čast na ovim odličnim člancima (neadekvatno bi bilo reći "postovima"). Inače, obzirom u kakvoj smo finansijskoj situaciji i ja sam zadovoljan dosadašnjim transferima, jedino ne mogu prežalit što nismo otkupili Polija, volio bih da Chivuu nismo produžili a i Mudingayi nas je mogao zaobić (nije on loš ali imamo i više nego dovoljno back-upa za poziciju zadnjeg veznog). Bilo bi lijepo kada bismo prodali Cesara i Maicona, doveli tog Pereiru, otpustili Stankovića (vrlo mi drag igrač isto kao i Cesar i Maicon ali za inter je bolje da svoje mjesto prepuste mlađima). Što se tiče napada ja tu ne bih nikoga dovodio. Ako se Milito povrijedi ili bude u lošoj formi (što je više nego izvjesno) neka Palacio ili Cassano igraju CF (što da ne pružiti priliku Longu ili Livaji) a Coutinho krilnog napadača, jer ako dovedu bilo kojeg napadača Coutingo će priliku dobijati "na kapaljku" kao i dosada, a o Alvarezu da i ne govorimo. Ja bih lično njih dvojicu (Cou i Ricky) forsirao ove sezone uz Rannochiu, također i Juan zaslužuje da mu se pruži prilika

Last edited by Biscione; 23-08-2012 at 16:47.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2012   #4
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

mi smo ovog ljeta doveli 7 sa pereirom ce bit 8 igraca za koje cemo ukupno izdvojiti 49.25 mil eura sto na jednu ruku i jest mnogo al kad skontate da je tu 8 igraca koji mogu u mnogo cemu pojacati trenutni kadar i nije .

sa druge strane prodana su 3 igraca za 21 mil eura sto na kraju svodi da je klub za 8 pojacanja dao 28 mil eura ...

po meni odlican mercato i sa finansijske i sa igracke strane pricao ko sta hoce
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2012   #5
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Mozda to jeste veliki trosak, ali shvatite da ce se to isplatiti za par godina gledajuci na plate .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2012   #6
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Quote:
Originally Posted by Biscione View Post
SiamoNoi svaka ti čast na ovim odličnim člancima (neadekvatno bi bilo reći "postovima").

Quote:
Originally Posted by Biscione View Post
Bilo bi lijepo kada bismo prodali Cesara i Maicona, doveli tog Pereiru, otpustili Stankovića (vrlo mi drag igrač isto kao i Cesar i Maicon ali za inter je bolje da svoje mjesto prepuste mlađima).
Cesar i Maicon bi trebali otići,ima još malo do kraja 8.mjeseca pa ćemo vidjeti.U biti za Cesara sam siguran za ide.
Što se tiče Stankovića mislim da ga nismo sada išli prodavat jer je ozlijeđen pa ga ne može proć lijecnicke,a i nije u redu da ga sad prodajemo,možemo to riješiti i na zimu kad se oporavi.


Quote:
Originally Posted by Biscione View Post
Što se tiče napada ja tu ne bih nikoga dovodio. Ako se Milito povrijedi ili bude u lošoj formi (što je više nego izvjesno) neka Palacio ili Cassano igraju CF (što da ne pružiti priliku Longu ili Livaji) a Coutinho krilnog napadača, jer ako dovedu bilo kojeg napadača Coutingo će priliku dobijati "na kapaljku" kao i dosada, a o Alvarezu da i ne govorimo. Ja bih lično njih dvojicu (Cou i Ricky) forsirao ove sezone uz Rannochiu, također i Juan zaslužuje da mu se pruži prilika
Možda bi Strama mogao pokušat sa Alvarezom u sredini kada igramo 4-3-2-1,znači on bi bio krajnje desni/lijevi u toj trojci u sredini.Jer mi se čini da je prespor za krilo,vidjet ćemo...
Ranocchia i Juan svakako zaslužuju priliku,Juan mi se svidio na OI,Ranocchia je jučer super odigrao...


Updejtan 1.post s najnovijim transferima.
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!



Last edited by SiamoNoi; 24-08-2012 at 16:51.
SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2012   #7
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Formacija







Krenuo sam ovo pisati s mišlju da napišem jedan poduži tekst o tome kako bi Inter mogao formacijski i taktički izgledati ove sezone,ali na kraju sam odustao što zbog nedostatka vremena što zbog nedostatka još nekih informacija (Recimo nedostatak pravih službenih utakmica pod Stramom.Znam mogao sam uzeti neke utakmice od prošle sezone da bi dočarao na koji način Strama misli igrati,ali tada su ipak bili neki drugi igrači na terenu,a ovaj današnji sastav je prilično izmijenjen) koje su mi bile potrebne da bi mogao sve to dobro izanalizirati.
Zbog toga krećem s najjednostavnijim predstavljanjem moguće formacije.

Kao što sam već ranije napisao Strama će ove sezone koristit 4-2-3-1 i 4-3-2-1/4-3-3 formaciju s kojom je u Primaveri Intera osvojio neslužbenu LP za juniore.


4-2-3-1


Quote:
Postoje rasprave o tome tko je prvi upotrijebio 4-2-3-1 formaciju koja je postala popularna u cijeloj Europi u 2000-tim. Svoj razvoj započela je sredinom 90-ih, a neki ukazuju na Manchester United iz 1994. kao preteču te Arsenal Arsenea Wengera i Real Madrid Johna Toshacka.

Težina u opisivanju tih oblika dolazi iz činjenice da su svi učinkovito pretvarali 4-4-2 sa držanjem veznih igrača, krila i napadača koji su se ubacivali u prazan prostor. To je bila formacija koja je postajala 4-2-3-1 kada je igra razvijena, dok je Rafael Benitez (Valencia 2001-2004) postavio linije sa četiri trake i trojicu iza usamljenog napadača.

Ključna razlika je bio igrač odmah iza napadača - dok su navedene strane koristile Erica Cantonu, Dennisa Bergkampa i Raula, Benitez je koristio Pabla Aimara, zagonetnog ''novog Maradonu'' koji je bio bez sumnje radije polušpica nego povučeni napadač.



Neko moje mišljenje je da je ključan igrač u ovoj formaciji Guarin jer on drži i povezuje i napad i obranu-box-to-box midfielder,dok je Cambiassova glavna pa i jedina zadaća presijecati kontre i oduzimati protivniku loptu.U fazi obrane Guarin ima jednaku zadaću kao Esteban,ali njegovo je i da loptu proslijedi prema Sneijderu ili prema krilima,u kontru.U fazi napada je on često taj višak jer dolazi naprijed iz drugog plana i stvara dodatnu opciju za odigrati (za to vrijeme Cambiasso pokriva njegov prostor u sredini i jedan od bekova,koji su kod nas oba ofenzivno orijentirani,ostaje iza).

Problem ove formacije je taj manjak igrača u sredini.Često će se dešavati da će protivnik imati trojicu u sredini dok će kod nas to biti samo Guarin i Cambiasso i tu je još bitnija uloga Guarina da to sve pokuša uravnotežiti jer on to svojom pokretljivošću sigurno može.Također će protiv protivnika sa trojicom u sredini biti važna i od velike pomoći Sneijderova defenzivna organiziranost.

Drugi problem koji vidim je taj što će bekovi kada krenu u napad ostavljati previše prostora iza svojih leđa i tu je ključno da vezni igrači budu pokretljivi i to dobro zatvore.

Bekovi su važan dio momčadi jer moraju biti fizički mocni da izdrže cijelu utakmicu jurcajući gore-dolje uz aut liniju,što Zanetti i Pereira sigurno jesu.Uz to mislim da su oboje dosta dobri u defenzivnim zadaćama,Zanetti sigurno,a vidjet ćemo kakav će se Alvaro pokazati.

Mozak ekipe je naravno Wesley Sneijder,kada je raspoložen i što je još važnije zdrav,sigurno jedan od najboljih playmakera svijeta.Na njemu je da razigra na krilo ili naprijed za Milita.

Na krilima su Coutinho i Palacio.Prvi odličan tehničar,ima sve predispozicije da postani jedan od najboljih igrača na svijetu.Slabija strana mu je završnica (šut) i na tome bi trebao poraditi.S druge strane je Rodrigo Palacio,on nema problema sa završnicom što je pokazao na pripremama.

U vrhu napada je Milito.Od njega se traže golovi,ali i asistencije suigračima koji se priključuju iz drugoga plana i onima koji ulaze s krila.






U fazi obrane,kada protivnik uzme loptu formacija bi trebala prelaziti u klasičnih 4-4-2 tako što će se Palacio i Coutinho/Sneijder povući dublje i u sredini zajedno sa Guarinom i Cambiassom tvoriti blok od 4 igrača.


U dosadašnje 3 službene utakmice Strama se nije odlučivao da ovom formacijom krene od 1.min. nego ju je postavljao tokom igre.U Splitu smo prešli na 4-2-3-1 ulaskom Coutinha u drugom dijelu,dok smo se na Meazzi prebacili nakon primljenog gola iz penala.Sigurno je da ćemo dosta utakmica odigrati ovom formacijom koju mnogi navijači više simpatiziraju od one 4-3-2-1,ali sve ovisi o kadru kojim se raspolaže za utakmicu i trenutnom protivniku.





Napomena:išao sam s pretpostavkom da će Maicon otići iz kluba,pa ga nisam uzimao u obzir,a ostatak igrača sam posložio u po meni idealnu postavu u ovoj formaciji.

Komentari i vaša razmišljanja poželjni!
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!



Last edited by SiamoNoi; 25-08-2012 at 23:49.
SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ja ipak smatram da ce nasa prva formacija biti upravo 4-3-2-1, nazalost. Isto tako, Coutinho nece biti prvi izbor po lijevoj strani, vec Obi.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #9
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Da,Obi bi mogao lijevo i desno,ali ne kao klasično krilo (AML/AMR) više kao ML/MR,neko defenzivnije krilo protiv jačih protivnika.Recimo na lijevoj strani kao što si rekao jer Coutinhu nije jača strana defenziva dok Palacio na drugoj može i defenzivnije odigrat.
Ali kao što sam rekao na kraju dosta toga i od protivnika zavisi.


P.S.
Kad uhvatim vremena ću malo predstaviti i 4-3-2-1.
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!



Last edited by SiamoNoi; 26-08-2012 at 00:38.
SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Za Obija sam mislio na ovu defanzivniju varijantu koju si predstavio .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #11
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Pa dera ne moze Coutinho u napad, a Obi odbrana, nije ti ovo rukomet . Covjek napisao da je ovo (4-4-1-1) formacija kada nas protivnik napada, a to ce se desavati i protiv Pescare i protiv juBentusa, a druga stvar je npr krenuti odmah defanzivnije u utakmicu, pa da Obi igra, ali ovo je transromacija iz napada u odbranu u toku utakmice.
Huska is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #12
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Huska View Post
Pa dera ne moze Coutinho u napad, a Obi odbrana, nije ti ovo rukomet . Covjek napisao da je ovo (4-4-1-1) formacija kada nas protivnik napada, a to ce se desavati i protiv Pescare i protiv juBentusa, a druga stvar je npr krenuti odmah defanzivnije u utakmicu, pa da Obi igra, ali ovo je transromacija iz napada u odbranu u toku utakmice.
Za šta postoje izmjene? Ako se vrši transformacija formacije, Obi je bolji izbor za defanzivniju varijantu.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #13
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Al ovo su ti transformacije u toku utakmice, kada protivnik krene sa napadom i onda se postavljamo u ovu formaciju4, kontas Druga stvar je kada zatvaras tekmu pa ubacujes Obia umjesto Coutinha
Huska is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2012   #14
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Neka ste si vi razjasnili
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!


SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2012   #15
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Updejtan 1.post sa zadnjim transferima.
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!


SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 19:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic