Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2013/14 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Rezultati glasanja: Vaša prognoza
Pobjeda 7 77.78%
Neriješeno 2 22.22%
Poraz 0 0%
Broj glasača: 9. You may not vote on this poll

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 01-10-2013   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Inter v Roma


Subota, 5. oktobar, 20:45h na Giuseppe Meazzi.

Istina da je AS Roma prva na tabeli bez izgubljenog boda, ali je također istina da oni nisu imali do sada protivnika kao mi tipa Juventus i Fiorentina. Ja sam još uvijek ljut zbog remija i loše postavljene igre sa Cagliarijem te sam izgubio nadu u pohodu na titulu tako da bih sa remijem bio prezadovoljan.

Navodno, Alvarez bi mogao propustiti utakmicu, ako je to istina, nemam se čemu nadati. Pogotovo ako umjesto ovog kreativca bude igrao ultra kreativni Icardi .

Last edited by dera; 01-10-2013 at 12:22.
dera is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2013   #2
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Ja bih stavio u napad Fadila i Icardija. Fadil more malo povučenjije igrati i jako dobar je sa loptom i fizički je jak i dosta brz.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2013   #3
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ja bih stavio Palacia i Milita, što je sigurno sigurno je . Poslije može Fadil ući umjesto Diega.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2013   #4
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

I ja bih startovao sa Palasiom i Diegom a posle bi ubacio Icardia,momak ima osecaj za gol nema dileme i nikad ne bih dao prednost Belfo pre Maurita,a Belfo na leto ide iz kluba 1000% zapamtite,sa Romom se nikad ne zna,ali da su u paklenoj formi jesu nema sta,ne bih se preterano zacudio prvom porazu u sezoni mada naravno o tome ni ne razmisljam ali videcemo...
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2013   #5
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/IswKt9IqV50" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2013   #6
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Igrat će Alvarez,spreman je.Alvarez i Palacio.Standardno.
Jonathan je pod upitnikom zbog lakse ozljede,ali mislim da će bit spreman.A jedina prava dvojba je Kovačić-Taider.

EDIT:
Isao sam malo gledat sta ste pisali dok me nije bilo i stvarno nebuloza ima,neda mi se to komentirat ovako naknadno,bezveze se živciram
Gledat ću sad da opet budem aktivan ovdje,ima par zanimljivih forumaša i mišljenja za procitat.
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!



Last edited by SiamoNoi; 03-10-2013 at 14:55.
SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #7
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Zarate : Inter će mi zauvijek ostati u srcu i svim srcem ću navijati za njih protiv Rome
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #8
verma_interista
Primavera
 
verma_interista's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Posts: 464
Default

Roma je ove godine hit, predvidjao sam to nakon prvog kola, jako su uigrani, igraju lijep fudbal, vezni red im je odlican, de rossi, pjanic, strootman, naprijed totti, gervinho, marquinho...balzaretti je u dobroj formi isto.

Vjerujem da ce posjed biti na njihovoj strani, tehnicki su dotjeraniji, tako da bi mi svoju sansu trebali traziti u kvalitetnom pressingu, polukontre-kontre, sa jako dobrom odbranom.

U napadu bi volio vidjeti Milita od prve minute.

Prognoza: 3-1 za nas.
verma_interista is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #9
Greg89
Pulcini
 

Join Date: Jan 2013
Posts: 18
Default

Dobijamo ovo ,samo da igra Il Principe . Roma bez Ljajica izgleda(Majkon i Destro vec poznato)
Greg89 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Princ: "Ne plašim se Rome, ja ću vas zaustaviti !! Znam da je Totti sjajan ali Inter je klub koji će biti u top 3 na kraju"
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #11
emperor
Reserve
 
emperor's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Vitez, BiH
Age: 34
Posts: 814
Default

Kako bih to ja postavio da sam na misterovom mjestu

..................Handa.................

...Hugo....,,,,,Rano.........JJ.......

...................Cambi................
Naga....Kova..........Taider...Johny

..............Ricky........................
.....................Palacio...............
emperor is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #12
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Johny ti nije lijevi bek xD.

..................Handa.................

...Hugo....,,,,,Rano.........JJ.......

...................Cambi................
Johny....Ricky..........Kova...Naga
..............Palacio........................
.....................Milito...............
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #13
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Kad smo već počeli glumit football managere evo kako bih to ja postavio:

.................Handa.................

.......Ranno....Campa.....JJ.....

...............Cambi...................
Naga...Guaro....Kova.....Ricky

..............Palacio....................
....................Milito................


Campagnaru bih zabranio da kroči na protivničku polovinu, neka počne akcije do centra a odatle će neko već preuzet. Ako bude mnogo letio u napad i ostavljo rupe u odbrani brzi Romići će to efektno kazniti. Znači zadnja linija mora biti kompaktna i blizu svog gola.

Ricky je trenutno naš najbolji i mora igrat ali bih ga ovaj put stavio na lijevo krilo (tako da bi i Kova i Guaro mogli startat), Kova također mora igrat jer je spreman a i on je naša 10-ka i niko kvalitetnije ne gradi igru od njega. A Guara nikako ne mogu ostavit na klupi, svi znamo šta je sposoban uradit ako ga krene a u ovakvih derbijima su svi igrači posebno motivisani, a motivisan Guaro = beast i on bi mogao svojim fizičkom snagom donijeti prevagu na sredini terena u našu korist. Naravno da bih mu dao specifične upute da mnogo više radi u defanzivi (ako je Mazzari mogao Rickyja natjerat da igra odbranu može i njega) i da što više dijeli pasove (nego šuta i dribla) a Guaro itekako ima fin pregledi igre i zna udijelit loptu. S ovom postavom bi imali savršeno izbalansiran vezni red: Cambi kvari igru protivnika, Kova gradi našu igru, Guarin bi bio prevaga jer Roma nema takvog igrača (a imaju Kovu-Pjanić, i Cambiassa- De Rossi) koji je fizički moćan, zna i otet loptu, zna i prodriblat i pružit dobar pas, ima fin i centaršut a ako mu se ostavi prostor može odapet i kakav projektil, samo u ovom slučaju je ključno da Mazzari popriča s njim u 4 oka i objasni mu neke stvari.

U ovakvim derbijima gdje karakter dolazi do izražaja moraju igrati igrači koji imaju pobjednički mentalitet i iskustvo tj. Milito kao najistureniji a Palacio ispod njega kao free-roamer u napadu da odvlači pažnju protivničkih braniča i oslobađa prostor Militu.

Znači moramo igrati sa 2 napadača i to 2 najbolja Palacio i Milito, jer kada igramo s samim Palaciom on se mnogo izvlači na krila tako da često u protivičkom 16-ercu nemamo nikoga a ovako bi tu uvijek bio Milito.

Ako ovako budemo igrali, Kova i Guarin bi gradili napade iz sredine (svaki na svoj drugačiji način) a Ricky i Naga bi stvarali šanse preko krila (svaki na svoj potpuno drugačiji način). Na ovaj način bi teoretski trebali imati veliku raznovrsnost napada i siguran sam da bi Diego i Palacio dobili doboljno upotrebljivih lopti od kojih bi nešto sigurno i iskoristili, a naša odbrana ne bi trebala primiti više od 1 gola (a tog jednog će 99% primit) tako da očekujem našu pobjedu 2-1.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #14
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ko bi ti glumio beka lijevo? Zaboravljaš da Naga i Johny imaju i tu ulogu, ne rade sve stoperi nazad.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2013   #15
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Pa Ricky je postao dosta solidan u defanzivi tako da bi to on mogao pokriti a kao što sam već rekao nek se stoperi za svaki slučaj ne miču iz odbrane

EDIT: Priča se po mesnicama širom svijeta da Campagnaro (i Johnny) neće igrati. Ajd Johnny-ju sam već našao zamjenu (Ricky) ali izostanak Campe bi bio težak udarac i u tom slučaju bih bio pravo pesimističan pred utakmicu.

Last edited by Biscione; 04-10-2013 at 20:43.
Biscione is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 20:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic