Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo

Ostalo Svi ostali sportovi (košarka, hokej, rukomet, odbojka itd.)

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 13-01-2010   #226
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

mocnog bolida, ali kaciga ruzna
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2010   #227
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

evo citam Schumi ce prvi testirati ovaj GP2 bolid
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2010   #228
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Sad navijam za 2 tima
Kad sam s 6 godina poceo gledat F1 i navijat za mclaren to je bilo zbog trokrake zvijezde, mercedasa najdraze mi marke auta ko i svakom erzgovcu
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #229
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

konacno dva crvena bolida na prva dva mjesta

schumi 6
Huska is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #230
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Naaaaando.... Forza Scuderia....

Onaj stari prvak koji je umislio da sa 41-om godinom moze nesto da napravi, ostade praznih ruku... ovo mu je maximum
Nera is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2010   #231
Artband
Substitute
 
Artband's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Niksic,ali Beograd trenutno
Age: 33
Posts: 334
Send a message via MSN to Artband
Default

Velika nagrada Bahreina, staza Sakir.

Pa evo nešto ukratko sa moje strane:

Što se same trke tiče, jedna od dosadnijih koju sam gledao u ovih 8 godina. Preticanja samo na dnu, mala neizvjesnost zbog problema na Fetelovom bolidu, nekoliko odustajanja, jedan manji sudar, i jedno kupljenje prašine, i to je to.
Mada sigurno pošto ima par novih pravila, pogotovo ovo sa punim rezervoarom se vozi cjela trka, sigurno će uticati na zanimljivost (barem za sada tako izgleda).
USF1 je bio prijavljen do samog početka sezone, ali je nedelju dana odustao.
Sa tehničke strane ima isto izmjena, ali to mi je uvijek bila slabija strana.

Pobjeda Ferarija 1 i 2 pozicija, Alonso obišao Masu na početku i tako zahvaljujući problemu koji je zadesio Fetela, lagano su došli do duple pobjede u trci.

MekLaren: Hamilton, isto kao i gore spomenuta dvojica, iskoristio problem i podijum ga dočekao.
I moj favorit Dženson Baton, nije dobro krenuo, prvo loše vrijeme u kvalifikacijama, a i onda nešto mnogo ne zapažena trka, obišao je Vebera na startu, ali mu je ovaj uzvratio sve do 1 pit stopa, kada Baton vraće 7 poziciju.

Red Bul:
Fetel, mnogo dobar u kvalifikacijama, totalno dominirao, kao i u trci sve dok se nije pojavio problem i na kraju 4 pozicija.
Veber 8 pozicija, i ništa naročito.

Mercedes Benz: ,,Novi tim", prošlogodišnji šampionski tim Bron GP, i dalje sa Rosom Bronom na čelu, i vidi sa da radi sjajan posao, 4 i 5 pozicija za Nika Rozberga koji je uspio i u kvalifikacija i trci da nadmaši sedmostrukog šampiona Šumahera.

Forca Indija: Moj favorit barem što se timova tiče, Adrian Sutil nažalost imao kontakt u prvoj krivini sa Kubicom, tako da je morao da se vrati na začelje, i na kraju 12 pozicija.
Vitantonio Liuci, mnogo dobra 9 pozicija, i 2 boda.

Vilijams: Veteran Barikelo se dočepao boda, a mladi Hulkenberg
imao jednu ekskurziju po pjesku, i morao 2 puta u boks, i 14 pozicija.

Reno: Novi vlasnik, iako je Reno zadržao 25% učešća i ima tima.
Kubica imao kontakt sa Sutilom, i morao da ode na začelje, i ipak ispred Sutila, 11 pozicija.
Vitali Petrov nije bio loš, ali imao je problem sa vješanjem, tako da je odustao.

Skvadra Toro Roso: Nisam ih mnogo gledao, Alguersuari, 2 puta išao u boks, 13 pozicija.
Buemi na kraju morao da odustane, i parkira bolid.

Lotus: Novi tim, od prije 6 mjeseci, i cilj im je bio da završe trku, u čemu je i Hejki Kovalainen uspio, sa 15 pozicijom, dok je Jarno Truli odustao 1 krug prije kraja, zbog problema sa hidraulikom.

BMV Zauber: Vratili se ponovo, ali od BMV je ostalo samo ime.
Kobajaši kao i iskusni De La Rosa imali problema sa hidraulikom i odustali.

Virdžin: Glok imao problema sa mjenjačem i odustao, kao i Lukas Di Grasi, problem sa hidraulikom, već u 2 krugu.

Hispanija RT: Najmlađi tim, otkupio Kampos 7 dana prije početka, Brno Sena imao mehaničkih problema, a Čandok se zakucao odmah posle 1 kruga, ali to nažalost nismo vidjeli.
__________________
Inter forever in my heart!!!!!!!

Last edited by Artband; 15-03-2010 at 13:17.
Artband is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #232
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ma f1 vise nije ni 30% od onog sto je bio prije 10g....jednostavno nije zanimljivo...
sport koji "umire" isto kao i boks
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #233
Anais
Allievi
 
Anais's Avatar
 

Join Date: Mar 2010
Location: Sarajevo
Posts: 204
Default

Prije sam fakat jedva cekao svaku trku, dok su vozili hakinen sumi itd itd... poslije je bila interesantna kad je bmw usao dok je montoya mahniti vozio i kad je on otisao postalo je fakat ocajno, pokusavaju sad povratkom sumahera da vrate gledanost ali cisto sumnjam s ovim novim pravilima fakat usrase sve... kad se samo sjetim lijepih v10 motora sa po 1000 konja hehehehe
__________________
||||||18||||||
Anais is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2010   #234
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

To je sve Eccelsone sve zasrao svojim nekim pravilima. Sad neka pojede šta je napravio.

FORZA FERRARI
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2010   #235
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

http://www.sportalica.net/auto-moto/...e_previse-6459

sta sam ja rekao
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010   #236
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default

Sebastian Vettel slavio u Valenciji, Webber 'preletio' bolid Kovalainena!




Sebastian Vettel je time sedmi put u karijeri pobijedio u nekoj od utrka SP-a, te drugi put ove sezone. No, prvi put je njemački vozač materijalizirao prvu startnu poziciju
Valencia je u nedjelju bila domaćin Velike nagrade Europe, devete utrke Svjetskog prvenstva u Formuli 1. Pobjedu je odnio Nijemac Sebastian Vettel za volanom Red Bull-Renaulta...
Vettel je time sedmi put u karijeri pobijedio u nekoj od utrka Svjetskog prvenstva, te drugi put ove sezone. No, prvi put je Nijemac materijalizirao prvu startnu poziciju. Ove je godine, prije Valencije, tri puta bio najbrži na treningu, ali bi kiksao u utrci. Međutim, ovom prilikom Vettel nije dopustio spuštanje u redoslijedu.
Utrka je u Valenciji bila prilično isprekidana zbog mnogo blažih kontakta na stazi. Sigurnosna vozila su imala posla kao nikada dosad u godini, što je doniijelo i pomutnju među vozačima. Neki su ih prolazili, neki usporavali, a zbrka bi mogla donijeti i naknadna vremenska kažnjavanja, što će izmijeniti konačni izgled u redoslijedu.
Najžešći kontak su, pak, u devetom krugu imali Mark Webber i Heikki Kovalainen. Prilikom preticanja Webber je "nosom" zapeo za Finca, čime je bio doslovno lansiran u zrak. No, izvedeni salto sa svojim Red Bullom nije bio koban za Webbera. Dočekao je prizemljenje na gume, a potom i u zaštitnu ogradu. Neozlijeđen je izašao iz bolida nakon svega.
Njegov je momčadski kolega Sebastian Vettel, pak, vodio od početka do kraja utrke i njegovo slavlje je "najčistije" u kompletnoj zbrci. Na startu je odbio napad Lewisa Hamiltona i do kraja držao na distanci sve konkurente.
Dolazak na postolje su dočekala i dva vozača McLaren-Mercadesa, Lewis Hamilton i Jenson Button. Takav poredak je maksimalno zakomplicirao vrh ukupnog redoslijeda. Hamilton ima 127 bodova, šest više od Buttona, dok Vettel ima dvanaest manje. Razočarao je Ferrari, pa je tako Fernando Alonso bio tek deseti, a Felipe Massa četrnaesti. Još se niže od njih smjestio Michael Schumacher, na 16. mjestu.


---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

2010 FIA Formula One World Championship


Grand Prix Date Winning Driver Team Laps Time
Bahrain 14/03/2010 Fernando Alonso Ferrari 49 1:39:20.396
Australia 28/03/2010 Jenson Button McLaren-Mercedes 58 1:33:36.531
Malaysia 04/04/2010 Sebastian Vettel RBR-Renault 56 1:33:48.412
China 18/04/2010 Jenson Button McLaren-Mercedes 56 1:46:42.163
Spain 09/05/2010 Mark Webber RBR-Renault 66 1:35:44.101
Monaco 16/05/2010 Mark Webber RBR-Renault 78 1:50:13.355
Turkey 30/05/2010 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 58 1:28:47.620
Canada 13/06/2010 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 70 1:33:53.456
Europe 27/06/2010 Sebastian Vettel RBR-Renault 57 1:40:29.571
Za sada...
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010   #237
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default

Pos Team Points
1 McLaren-Mercedes 248
2 RBR-Renault 218
3 Ferrari 165
4 Mercedes GP 109
5 Renault 89
6 Force India-Mercedes 43
7 Williams-Cosworth 20
8 STR-Ferrari 10
9 BMW Sauber-Ferrari 7
10 Lotus-Cosworth 0
11 HRT-Cosworth 0
12 Virgin-Cosworth 0










































Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2010   #239
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

kako mi je drago zbog MS, nek se sada sramoti kreten glupi
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2010   #240
Zanetti27
First team
 
Zanetti27's Avatar
 

Join Date: Jun 2010
Age: 33
Posts: 589
Default

uu bas sam danas nakon ne znam niti ja koliko vremena pogledao formulu,jer smatram da se pokvarila u odnosu kakva je bila prije i da je postala dosadna,ali danas sam imao sta za vidjeti pogotovoovaj sudar webbera
__________________
Zanetti27 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 14:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic