Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava > Bivši

Bivši Bivši fudbaleri i uposlenici Intera

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 19-02-2011   #76
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Jaka mu ekipa ovo ej smesno
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011   #77
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 31
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

ali sto se koskaju oko izvodjenja
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011   #78
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

Quote:
Originally Posted by Moca93 View Post
ali sto se koskaju oko izvodjenja
to se strucno kaze "cuskaju"
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011   #79
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Dobar je bio šteta što nije uspeo kod nas.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2011   #80
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 31
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Inter player retires

News
25 feb 2011
Former Netherlands international Andy van der Meyde has made the decision to retire from professional football with immediate effect.
“I’ve had enough of it and hang up my boots with immediate effect. I haven’t released an official statement, but I don’t think that’s necessary. It’s fine like this,” the 31-year-old Van der Meyde was quoted as saying by NUsport. Van der Meyde was a product of the Ajax youth academy and made his official debut for the Godenzonen in November 1997. He initially struggled to secure regular first team football in Amsterdam and was farmed out on loan to Twente. The right winger quickly became an important first team member for the current Dutch champions and returned to Ajax in the summer of 2000.
Van der Meyde impressed in the following three seasons with the Godenzonen and earned himself a transfer to Inter in 2003. Nevertheless, he failed to make an impact at Inter and was mainly left warming the bench in Italy. He also wore the jerseys of Everton and PSV without much success after his spell at Inter. Van der Meyde made 17 international appearances for Netherlands and was part of the Oranje squad that made it to the semi-finals at Euro 2004.
Joseph Grim
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2011   #81
adointer
Primavera
 
adointer's Avatar
 

Join Date: Jun 2009
Location: Tuzla
Age: 33
Posts: 281
Default

hmhmhm....sjecam se kad je zabio za nas protiv Arsenala kad smo ih dobili na Highburyu (valjda se tako pise ) Ali uzvratni mec ne treba spominjati... hehe.
__________________
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
adointer is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2011   #82
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

On je meni bio najmiliji iz tog Ajaxa, strasan talenat, ali nije mentalno izdrzao igranje u velikom klubu, i jakom prvenstvu. Steta...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2011   #83
Motta
Substitute
 
Motta's Avatar
 

Join Date: Dec 2010
Location: Sarajevo
Posts: 518
Default

steta vecina ga nas se sjeca gola arsenalu medjutim panj je on ko i vecina igraca u interu sretno mu u penziji ..
Motta is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2011   #84
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Obinna podpisao za Lokomotivu iz Moskve
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #85
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Eh evo price o VDM

DOSIJE VAN DER MEJDE - Kako je uništio karijeru: Alkohol, kokain, kamile, Ibra, seks, striptizete, Ferari...



Nekadašnji as Ajaksa, Intera i Evertona je upropastio karijeru zbog raznih poroka, a najsočnije detalje je objavio u autobiografskoj knjizi


Pre desetak godina Ajaks je lansirao generaciju za koju su mnogi smatrali da bi čak mogla da ponovi i uspeh one (Klajvert, Davids, Sedorf, braća De Bur, Van der Sar) iz 1995. godine koja je osvojila Ligu šampiona. Klub iz Amsterdama je Evropi predstavio ekipu koja je prštala od talenta i potencijala. U njoj su bili Zlatan Ibrahimović, Kristijan Kivu, Rafa van der Vart, Džoni Heitinga, Maksvel i... Endi Van der Mejde! Vihorno krilo koje je posle Ibre, Van der Varta i Kivua bio najveća zvezda generacije.
Ubrzo je naplatio dobre partije milionskim transferom u Inter. Činilo se da sve ide po planu. Ali, usledio je sunovrat. Holanđanin je krenuo stranputicom i više nikada nije zablistao. Posle godinu i po dana igranja za holandskog trećeligaša VKE iz Emena sa 33 godine je došao do kraja karijere... Karijere koja je brzo propala. A, zašto? Van der Mejde se potrudio da u svojoj autobiografskoj knjizi objasni zašto... Otkrio je sve!
Imao je probleme od detinjstva...
„Otac mi je bio alkoholičar i pasionirani kockar i imao sam mnogo problema sa njim. Kada sam zaigrao za Ajaks u mlađim kategorijama, tražio sam da na dresu nosim majčino prezime jer nisam želeo njegovo. Klub mi to nije dozvolio“, navodi Endi u autobiografiji.
O danima u Ajaksu kaže:
„Ajaks je bio jedini tim u kojem sam zaista uživao igrajući. Najviše sam se družio sa Ibrahimovićem i Midom i uživali smo u noćnim trkama automobilima na putevima oko Amsterdama. Zlatan je imao Mercedesa SL AMG, Mido je vozio Ferarija, a ja BMW Z8. Inače, kapiten Tomaš Galašek me je naučio da pušim i od tada nisam prestao sa cigaretama“.
Potom je usledio transfer u Inter...
Jednog dana je stigla ponuda iz Intera: 8 miliona evra. Prihvatio sam je iako mi je trener Ronald Kuman govorio da nisam sazreo za inostranstvo. Otišao sam u Italiju. Posle jedne nedelje u Milano, telefonirao sam Dejvidu Emtu (generalni direktor Ajaksa) preklinjući ga da me vrate kući... Rekao sam mu da me nostalgija ubija i ponudio mu moj novac od transfera, ali nije vredelo“.
Tada je počeo pakao u Interu...
„Nostalgija me ubijala i tražio sam rešenje u alkoholu. Često sam bio pijan, a jednom sam se umalo od alkohola onesvestio na konferenciji za medije. Kada sam došao u Inter iz Ajaksa, izgledalo je kao da sam iz seoske prodavnice stigao u multinacionalnu kompaniju. Mnogo je novca bilo okolo. Predsednik Morati bi nas za svaku pobedu čašćavao sa po 50.000 evra svakome. Dve sezone u Interu su bile loše, izuzimajući gol protiv Arsenala na Hajberiju i onu čuvenu strelu".

Jedan od uzorka Van der Mejdeovog pada je bila i tadašnja supruga Dijana...
„Napravila je zoološki vrt od kuće! Samo je kupovala životinje! U dvorištu smo imali pse, konje, kornjače, zebre, papagaje... Jedne večeri sam iz garaže čuo čudan zvuk. Kada sam došao, ugledao sam kamilu?! Moja žena je zaista bila ludača. Zbog nje sam odbio transfer u Monako. Nije želala u Monte Karlo jer tamo svi žive u stanovima i ne bi imala gde da stavi svoje životinje“.
Usledila je selidba u Everton.
Ponudili su mi nedeljnu platu od 37.000 funti. Duplo više nego što sam imao u Interu. Otišao sam trčeći! Prvo što sam uradio je bila kupovina Ferarija. Odmah posle toga sam otišao u čuveni Njuz bar i „ubio se“ od alkohola. Dan mi se završio u striptiz baru. Poludeo sam za striptizetama. Tu sam upoznao striptizetu Lizu. U njenom svetu je pijančenje i šmrkanje kokaina bila normalna stvar i pridružio sam joj se“.
To je bio kraj braka sa Dijanom.
Unajmila je privatnog detektiva i kada je sakupila dovoljno dokaza odamalila me po licu. Ali, nije mi bilo prvi put da je varam. Moj moto je bio da „napadam“ sve što mogu. Zubarku, sekretaricu u Ajaksu, devojku na semaforu... Sve što stignem! Jedno veče sam popio celu bocu ruma i otišao ujutro pravo na trening. Imao sam bolji rezultat na testovima nego ikada u karijeri! Ali, nisam mogao da sakrijem da sam pijan. Osećao sam se na alkohol“.
Oženio se striptizetom Lizom, ali opet su krenuli problemi.
Trener Mojes je mislio da sam razmažen, ali ja sam bio van sebe zbog ćerke Dolče koju sam dobio sa Lizom. Imala je neku retku bolest creva i osam operacija u dve godine. Bio sam van svake kontrole. Nisam mogao da spavam, pa sam pio pilule. Ali, baš one jake pilule. Navukao sam se na njih. Izdavale su se na lekarski recept. Nisam imao više recepata, pa sam počeo da ih kradem od klupskog lekara. Onda je došao kokain. Mešao sam ga sa bakardijem, vinom... Žurke su bile skoro svaki dan. Shvatio sam da moram da napustil Liverpul ili ću umreti!“
Ruku spasa mu je pružio tadašnji trener PSV, Fred Ruten i doveo ga u Ajndhoven.
Hteo je da mi pomogne, ali ja sam izgubio motoriku i fudbalske pokrete. Fudbal više nije bio za mene. Igrao sam godinu dana za amaterski VKE i počeo da pišem autobiografiju. Sada čekam peto dete sa mojom novom devojkom Melisom. Nisam milioner, ali živim bolje nego većina ljudi. Želim da se posvetim radu sa mlađim kategorijama. Posle svih mojih grešaka koje sam napravio, zar postoji bolji učitelj da ih uputi da ne upropaste talenat“.
I dok danas Ibra, Van der Vart, Snajder, Kivu i ostali predstavljaju zvezde u svojim timovima, Endi je došao do kraja...

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #86
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Neko je to već objavljivao.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2012   #87
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ma cini ti se deroslave
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2012   #88
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ne cini .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2014   #89
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

Victor Obbina je presao iz Lokomotiv Moskve u Chievo na posudbu .
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2014   #90
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Parma odbila ponudu bilaneza za Biabianyja .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic