Thread: Inter v Catania
View Single Post
Old 26-01-2014   #38
jasko__10
Esordienti
 

Join Date: Aug 2012
Posts: 41
Default

Kriza u Interu postaje sve dublja. Nezadovoljstvo navijača zbog slabih rezultata, ali i zbog rada uprave kluba je sve veće. Danas su fudbaleri i trener Intera salvama zvižduka ispraćeni sa Đuzepe Meace posle mršavog remija sa fenjerašem Katanijom. Valter Macari je bio vidno nezadovoljan takvom reakcijom publika i posle meča je kritikovao navijače.
“Ovi igrači koje imam na raspolaganju nisu navikli na ovakav pritisak. A, tokom nedelje je bilo mnogo skepse i pesimizma od strane medija i navijača. Problem našeg tima je neiskustvo. Ne govorim to samo sa aspekta proseka godina. Imam igrače poput Džonatana, Alvareza i Kuzmanovića koji nisu više mladi, ali im nedostaje iskustva za ovaj nivo fudbala. Među navijačima nema entuzijazma i kada igramo na našem stadionu, osećamo se kao da igramo pred praznim tribinama. Upravo zbog tog pritiska sa tribina, dolazi do grešaka u igri. Opuštenije nam je bilo da igramo prethodne nedelje u gostima u Đenovi, nego danas pred našom pulikom. Kakva je situacija trenutno, bolje nam je da igramo u gostima nego na svom terenu… Ako navijači žele da protestvuju protiv uprave, neka to rade posle meča jer ovim igračima je potrebna podrška”, rekao je ljutiti Macari posle meča.
Osvrnuo se Macari i na nedavnu aferu oko propale trampe sa Juventusom: Guarina za Vučinića u kojoj su navijači žestokim protestima naterali upravu kluba da otkaže ceo posao. Makar se tako mislilo do danas…
“Samo ću reći da pritisak navijača nije bio jedini razlog za otkazivanje trampe. To je ono što su mi rekli u upravi kluba. Rukovodstvo zna šta sam tražio od njih za ovaj prelazni rok i nadam se da će uspeti da ostvare neki od tih ciljeva.
jasko__10 is offline   Reply With Quote