Thread: Novi trener?
View Single Post
Old 08-12-2010   #1
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default Novi trener?

Dakle, kako je naš Inter u izuzetnoj slaboj formi, potpuno se aktualiziralo pitanje otkaza Rafaela Beniteza i njegovog mogućeg nasljednika. Ovdje dakle govorimo o svim trenerima koji se spominju u vezi Intera, o karakteristikama istih, vrlinama- manama, itd... Treneri koji se trenutno spominju su: Andres Vilas Boas, Leonardo, Luciano Spaletti, Beppe Baresi i Walter Zenga. Ukoliko sam nekoga zaboravio, slobodno napišite, i ako želite, dajte svoj prijedlog.

Moje mišljenje o navedenim:
Vilas Boas- Prilično mlad trener koje pekao zanat kod našeg Posebnog Mourinha, i radio već kod nas u Interu. Sama činjenica da je bio Mourinhov šegrt mnogo znači, a da je pokupio dosta od njega pokazuje činjenica kako vodi Porto. Od kako se počelo povezivati ovo ime za Inter počeo sam sa većom pažnjom pratiti Porto, i mogu vam reći da su ubitačni, a Vilas Boas je slika i prilika Mourinha. Budući da je vrlo mlad ne znam koliko je pametno dovoditi ga, ali nema sumnje da će ovaj čovjek biti u vrhu fudbalskih trenera za par godina.

Leonardo- Izbjegavati. On po meni nije nikakav extra trener, a i sam je potvrdio da ga trenerski poziv nije nikada nešto previše zanimao. Definitivno nije materijal za Intera i ne bih ga volio vidjeti na našoj klupi.

Spaletti- Jedan od boljih Italijanskih trenera. Odradio je odličan posao sa Udineseom i Romom, ali ima veliki problem (sličan kao Benitez) a to je da ne zna držati svlačionicu i nije veliki autoritet.

Baresi i Zenga- Legende Intera, ali niti jednog ne bih volio na klupi Intera kao riješenje za duže staze. Zenga jednostavno nema taj kvalitet (još uvijek) da vodi velike klubove. Vodio je Palermo i Cataniu, i ja mislim da on i jeste na tom nivou. Što se Baresija tiče, on bi mogao biti instant riješenje do kraja sezone ako se smijeni Benitez.

Moj prijedlog: Fabio Capello
Don Fabio je, po meni, trenutno idealan za nas. Kako stvari stoje mogao bi otići sa klupe Engleske Reprezentacije i bio bi slobodan. On je čovjek kojeg ne treba posebno predstavljati, čovjek pobjeđuje gdje god dođe, Italijanski fudbal je prekucao i on garantuje uspjeh.
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote