View Single Post
Old 08-11-2012   #8
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Više od sat i po vremena pre početka utakmice Partizan - Inter u 4. kolu Lige Evrope, Autokomandom odzvanja pesma navijača crno-belih. I dalje nema prevelike gužve, ali prisutni navijači na putu ka stadionu u Humskoj neprestanom pesmom pružaju podršku ljubimcima pred duel sa renomiranim rivalom.

Blagajne stadiona Partizana izgledaju poprilično pusto, a kako su nam u klubu rekli, karata za utakmicu sa "neroazurima" ostalo je još veoma malo, tako da treba očekivati pune tribine.

Igrači milanskog tima su tiho i nečujno, oko 19.30 sati, stigli u pratnji policije na poprište duela, tako da navijači Partizana koji prolaze u blizini stadiona nisu ni uspeli da ih uoče i "časte" klasičnom "dobrodošlicom" na stadion.

Oko stadiona nalazi se veliki broj pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova zaduženih da sve protekne u najboljem redu.

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

Bivši kapiten reprezentacije Srbije, Dejan Stanković, nije u sastavu Intera koji je doputovao u Beograd na meč sa Partizanom. Deki će i ovaj meč preskočiti zbog povrede, a kako kaže, izuzetno mu je krivo što neće igrati u "voljenom gradu".

- Beograd je grad koji mnogo volim. Rođen sam u bolnici koja se nalazi u blizini Partizanovog stadiona i prava je šteta što ne mogu da igram - rekao je Stanković za Interov sajt.

Stanković je objasnio Italijanima da srpsku prestonicu mnogi stranci neopravdano zaobilaze zbog predrasuda, priča o ratu i sličnim stvarima koje odvraćaju turiste.

- Beograd je obeležen ratom, i to je promenilo pogled koji stranci imaju o njemu. Ali je zapravo prijatan. Svi moji italijanski prijatelji koje sam dovodio u Beograd, kući su se uvek vraćali sa osmehom.

Bivši prvotimac Crvene zvezde prisetio se tinejdžerskih dana, kada su već postojale naznake da ga čeka velika karijera.

- Otišao sam iz Beograda sa samo 19 godina, ali nosim divne uspomene iz detinjstva koje sam tamo proveo, kao dečak i fudbaler u Srbiji. Znam vrlo dobro koliko ljudi u Srbiji, Beogradu, vole kada neki veliki klub poput Intera gostuje. Atmosfera je fenomenalna.

Stanković je objasnio i zbog čega nije seo u avion za Beograd.

- Zaista sam imao veliku želju da dođem, ali nisam sebi mogao da priuštim da propustim dva dana terapija koje mi mnog znače na oporavku. Gledaću od kuće utakmicu i već sada znam da će mi proraditi emocije. Beograd je moj grad, asocira me na Crvenu zvezdu - moju prvu ljubav. Očekujem dobru i neizvesnu utakmicu.

Bivši srpski reprezentativac je već jednom igrao protiv Partizana u Humskoj, u vreme dok je nosio dres Lacija 1998. godine. Rimljani su pobedili crno-bele rezultatom 3:2, a Stanković je bio jedan od strelaca
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote