Thread: Ligue 1
View Single Post
Old 15-05-2009   #29
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Šampionat Francuske - najava 36. kola


Olimpik iz Marseja i Bordo nastavlaju trku za titulom šampiona u Francuskoj. Tri kola su ostala do kraja sezone, a ovoga vikenda stavri bi mogle da budu donekle jasnije. Naime, u duelu imenjaka u Marseju gost iz Liona bi mogao da izvrši primopredaju titule, ali i da ostane u trci ako osvoji tri boda. Znatno lakši zadatak je pred Bordoom kojem u goste dolazi Le Man koji je nanizao tri poraza. Pobedi za prodor na treće mesto nada se Pari Sen Žermen. U goste "svecima" stiže raspoloženi Okser u seriji od četiri pobede, ali bez izgleda za visok plasman.

Na dnu tabele vlada velika gužva. Avr je već ispao iz lige, a za preostala dva mesta koja vode u niži rang kandidata je čak pet. Među njima su Kaen i Sošo koji se sastaju u ovoj rundi, a kako oba tima igraju vrlo promenljivo teško je reći ko je bliži osvajanju bodova. Nant je domaćin Renu koji nema većih motiva, dok sent Etjen čeka ekipu Tuluza koja je vezala tri remija. Poslednji kandidat za ispadanje je već pomenuti Le Man.

Subota, 16. maj:
19:00h Bordo - Le Man
19:00h Kaen - Sošo
19:00h Grenobl - Nansi
19:00h Lorijen - le Havre
19:00h Monako - Valensijen
19:00h Sent Etjen - Tuluz
21:00h Pari Sen Žermen - Okser

Nedelja, 17. maj:
17:00h Lil - Nica
17:00h Nant - Ren
21:00h Olimpik Marsej - Olimpik Lion

Tabela: Marsej i Bordo 71 bod, Lion 64, PSŽ 63, Tuluz 59...Sošo i Sent Etjen 36, Kaen 34, Nant 33, Le Havre 24
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote