Thread: Nba
View Single Post
Old 20-09-2010   #913
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Dampier se dvoumi između Heata i Rocketsa


Bivši centar Charlotte Bobcatsa Erick Dampier uskoro će donijeti odluku o klubu u kojem će igrati u narednoj NBA sezoni. Prema informacijama sa one strane Atlantika, 35-godišnji centar će pojačati redove Miami Heata ili Houston Rocketsa.
Uz Miami i Houston, također postoje glasine da su Atlanta Hawksi potencijalna destinacija za Dampiera.
Dampier je doveden u Bobcatse u razmjeni sa Mavericksima koja je uključivala centra Tysona Chandlera i Alexisa Ajincu dok su u Charlote sletjeli Eduardo Najera, Matt Carrol i već spomenuti Erick Dampier.
Dampier je najbolju sezonu karijere odigrao u dresu Golden State Warriorsa gdje je prosječno po utakmici bilježio 12 poena i isto toliko skokova.

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

Bryant motivirao Celticse na pojačanje


Vlasnik Celticsa, Wyc Grousbeck, uvjerio je generalnog menadžera svog kluba da bi u svoje redove trebali dovesti jednog od najdominantniih centara svih vremena, Shaquillea O’Neala.
“Kada sam čuo Kobea kako govori da ima jedan prsten više od Shaqa, rekao sam Dannyu “Dovedimo Shaqa”, i to se i dogodilo”, rekao je Grousbeck.
“Ovo je veoma, veoma ponosna skupina igrača, šampioni iz 2008. I sada sa Jermaineom (O’Nealom), Shaqom i Delonteom (Westom) koji nisu bili prvaci s nama, ovo bi mogla biti jako dobra ekipa. Ogromni izazovi su pred nama ali smo se ovo ljeto obnovili. Stvarno želimo taj 18. naslov. “
Shaq je u svojoj 19-godišnjoj karijeri bio član 5 različitih ekipa, Orlando Magica, Los Angeles Lakersa, Miami Heata, Phoenix Sunsa i Cleveland Cavaliersa u kojima je odigrao prošlu sezonu.
Najbolju sezonu je odigrao u dresu Lakersa gdje je bilježio skoro 30 poena i 14 skokova uz 57% šuta iz igre.

---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

Kako se izrađuje raspored NBA utakmica?

Jeste li se ikada zapitali tko izrađuje raspored utakmica za 30 NBA ekipa i kako se to radi? Rasporediti 2460 utakmica u sezoni koja traje 171 dan zahtjeva mnogo znanja i vremena a još je impresivnije što to radi samo jedna osoba, Matt Winick.
Samo najveći obožavatelji NBA lige znaju njegovo ime, ali on je vrlo važna osoba koja ima veliku odgovornost. Često možemo čuti pritužbe nekih ekipa na njihov raspored, ali Winick, koji već 25 godina obavlja taj posao, pokušava svima ugoditi što je više moguće. Ekipa s ESPN-ovog bloga TrueHoop porazgovarala je s Winickom, a mi vam prenosimo najzanimljivije dijelove intervjua.
Odakle započinjete s izradom rasporeda? Koristite li nekakav predložak?
Prvo tražim od svih ekipa slobodne datume kada mogu igrati kod kuće. Postoji određeni broj datuma koje svaka dvorana mora osigurati. To je polazna točka izrade rasporeda.
Što slijedi nakon toga?
Onda pokušavam organizirati utakmice protiv suprotnih konferencija jer one uključuju duga gostujuća putovanja. Tražim rupe u rasporedu domaćih utakmica pa ako neka ekipa nema domaćih utakmica tjedan dana onda tamo stavljam te gostujuće utakmice. Često ekipe imaju nekakva događanja u svojoj dvorani pa ne mogu igrati domaće utakmice pa se onda te ekipe šalju na gostovanja. Ako neka ekipa s Istoka ne može 8 do 10 dana igrati kod kuće onda ju šaljemo na Zapad.
Imaju li ekipe neke posebne zahtjeve kada bi htjele igrati utakmice?
Svaka ekipa ima pravo izabrati tri datuma kada inzistiraju da igraju kod kuće. Ekipe odabiru datume, ali ne i suparnike protiv kojih bi htjeli igrati. Često je to povezano s marketinškim razlozima. Ako se u nekom gradu održava nekakva konferencija ili nekakav veliki događaj, tada se obično traže domaće utakmice kako bi što više popunili dvoranu.
Tko vam pomaže u izradi rasporeda? Postoji li tim ljudi koji se okupi i danonoćno radi na izradi rasporeda?
Ja sam taj tim. Sve radim sam. Postoji i računalni program koji mi uvelike pomaže i sprječava me da radim pogreške, ali nemam nikakvo osoblje koje mi pomaže.
Znači da zaista volite svoj posao? Kako se osjećate kada završite posao?
Najbolja riječ za opisivanje osjećaja najvjerojatnije je olakšanje. Osjećam veliko olakšanje i zadovoljstvo kada konačno završim s poslom. Svaki puta postoje neki problemi u izradi, no sjajan je osjećaj kada končano završim.
Budući da radite već 25 godina, sigurno vam je svake godine sve lakše…
Pa i ne baš. Svaka godina je specifična i nailazim na nove probleme. Ne postoje jednake dvije godine. Iskustvo mi pomaže u nekim dijelovima, ali svake godine se nosim s novim problemima s kojima se nisam prije susretao. Velika mi je pomoć taj program koji sve slaže i prikazuje na jednostavan način, ali moram reći da nema jednostavnog rasporeda. No nije tako samo u NBA ligi, i u ostalim sportovima je tako, svi imaju svoje probleme koje moraju riješiti.
Postoje li kakva ograničenja što se tiče utakmica koje se igraju uzastopno dan za danom? Ili postoje nekakva ograničenja za “četiri utakmice u pet dana”?
Ove sezone imali smo limit od 23 utakmice koje se igraju dan za danom te četiri puta ekipe mogu igrati četiri utakmice u pet dana. Nakon određenog vremena slaganja rasporeda dogodilo se da ekipe imaju i više od 23 puta da igraju dvije utakmice u dva dana pa sam to morao mijenjati. Takve se stvari često događaju, no moraju se ispraviti prije nego što se objavi konačna verzija rasporeda. Također, moram napomenuti da te brojeve ne određuje NBA liga nego prema iskustvu sastavljanja rasporeda dođem do brojke ispod koje je teško ići. Svaka ekipa ima 82 utakmice u 171 danu, naravno da se nekada moraju igrati utakmice dva dana zaredom.
Jeste li se obrazovali za matematičara ili statističara?
Radio sam kao statističar za Metse (baseball ekipa New York Mets, op.a) na početku karijere, ali završio sam školu za knjigovodstvo.
Koliko ćete još dugo raditi ovaj posao?
Dokle god mi dopuste da ga radim. Nema mnogo ljudi koji mogu raditi ovaj posao. Kada sam započinjao ovaj posao šef mi je bio Scottie Stirling te je tražio od mene da ja izrađujem raspored. Pitao sam za zašto baš ja, a on je rekao da je to životni posao. Tada sam pitao kako to misli životni posao, a odgovorio je da ga nitko drugi ne želi raditi. Izgleda da je bio u pravu, radim posao koji nitko drugi ne želi.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote