Thread: Claudio Ranieri
View Single Post
Old 22-09-2011   #5
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

sad i mi imamo CR hahahhahahahahaahha

Ovako Ranieri nije neka trenercina al je definitivno bolji od Gaspa jer covjek bar ima iskustva u vodjenju jacih ekipa od Genove + osvojio je i par trofeja Valencia (cup, intertoto cup i uefa supercup), Fiorentina (cup, supercup + serie b ) takodjer Cagliari je doveo iz C u A.

Radio je u Chelsea prije i za vrijeme Abramovica, u klub je doveo najvece legende kluba Lamparda i Terrya i cak je izborio ligu prvaka PRIJE DOLASKA ABRAMOVICA. Tad je u sastavu imao Lampard, Terry, Gallas, Zenden, Petit, Stanic...

Nakon dolaska Abramovica skrsio je 120 miliona funti i u klub doveo Duff, Bridge, Cole, Johnson, Veron, Crespo, Mutu i Makelele. Pricalo se da ce Sven G.E. doci u Chelsea ali to se nije desilo. Zavrsili su na drugom mjestu, sto je bio najbolji uspjeh kluba u 49godina, prvi je bio Arsenal koji nije izgubio nijednu utakmicu u sezoni.

Sto se tice lige prvaka tamo su bili prvi u grupi sa Lazio, Besiktas i Sparta. U osmini finala su izbacili Stutgart a u 1/4 su izbacili Arsenal.
U 1/2 su izgubili od Monaca koji je kasnije izgubio od Porta u finalu LP. Iduce sezone JM dolazi u Chelsea a Ranieri odlazi u Valenciju.

U Valenciju dolazi nakon odlaska Rafe (JESU LI OVO SVE SLUCAJNOSTI???) S Valensijom je uzeo uefa super cup i onda doveo one talijane u ekipu....Fiore, Di Vaio, Corradi, .....
U Valensiji je imao jedan sjajan rezultat 1-5 na domacem terenu protiv INTERA. Sjecam se dobro te utakmice, ja sam imao dugu kosu i rekao sam da cu se osisati ako Inter pobjedi....poluvrijeme 0-0 i onda 2' (st) Stankovic, 3' (st) Vieri, 31' (st) Van Der Meyde, 35' (st) Adriano, 46' (st) Cruz. Adriano igrac utakmice

Tad je CR izjavio da je Inter najjaca ekipa na svijetu

Nakon toga bio je u Parmi, spasavanje ekipe od Serie b. Zatim ide epizoda u Juventusu, gdje je u prvoj sezoni bio i vise nego dobar. Trece mjesto s onakvim Juventusom (tek usli u Serie A) je veliki uspjeh.
Druga sezona je bila prepuna svadja s JM i dobio je otkaz.

Odlazi u Romu za koju je nastupao kao i igrac i tamo nam zamalo uzima titulu, kasnije o5 losi rezultati i otkaz.



+ samo u vezi Gaspa....iskustvo u vodjenju jacih ekipa i par trofeja
- Roma+Juve, JM, ...


Veliki problem za njeg ce biti to sto nema pravo kupiti igrace, tako da mora raditi s ovim skupom penzionera i nekim kobajagi talentima + ko zna kako ce biti docekan od igraca/navijaca koji su privrzeni JM.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca

Last edited by hulle; 22-09-2011 at 16:41.
hulle is offline   Reply With Quote