View Single Post
Old 07-05-2010   #22
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Tito umro kao musliman?




NA TITOVOM grobu crvene petokrake navodno nema zato što je nekadašnji predsjednik Jugoslavije bio musliman. Barem je tako prije desetak godina u nikad objavljenom intervjuu za Radio Beograd ustvrdio tadašnji beogradski muftija Hamdija Jusufspahić. Press je snimku intervjua pronašao u dokumentaciji Radio Beograda.
"Kada je umro Tito, ja i ambasador Alžira Abdul Hamid Adžali smo se zajedno išli upisati u knjigu žalosti. Taman kad smo došli tamo, odmah nam je prišao Berislav Badurina, valjda se tako zvao, njegov šef kabineta ili osobni tajnik. I on priđe meni i kaže: `Čestitam vam`. `Što mi čestitaš, pobogu brate? Čovjek je umro, što mi čestitaš?`. `Umro je u vašoj vjeri!`. `Što?`, zaprepastio sam se ja. `U vašoj vjeri. Umro je čitajući Kuran. Kuran je treći put čitao...`", otkrio je Jusufspahić koji je tom prilikom pitao i što da radi sa tim saznanjem, na što mu je Badurina navodno odgovorio: "Da znate to, i ništa više. Vidjet ćete kad bude sahranjen. Bit će samo ime i prezime, godina rođenja i godina smrti, jer tako se muslimani sahranjuju".
"Ja sam se više puta sreo sa Titom. Sreo sam se sa njim i kao student u Kairu. Bio sam student islamsko-teološkog sveučilišta. To je najstarije sveučilište na svijetu. Al Azhar se zove... Bio sam tamo profesor u jugoslovenskoj dopunskoj školi kada smo se prvi put sreli. Tito je došao u naš klub, Klub Jugoslovena, i pitao: `Tko od vas, djeco, govori arapski?`. `Ja govorim arapski`, bio sam jedini koji je u to vrijeme od omladine govorio arapski. Onda je Tito rekao: `Učite djeco arapski jer arapski je jezik budućnosti`", navodi Jusufspahić koji je veliki prijatelj s Titom postao tijekom 1968. godine, nakon svog dolaska u Beograd.
Jusufspahić je u tom dosad neobjavljenom intervju ispričao i kako se tijekom godina Tito kod njega često raspitivao kako i koliko puta dnevno se mole muslimani, a najčešće su razgovarali o tome kako muslimani zamišljaju Boga.

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

dugo sam razmisljao da li da postavim ovo .... jer nije toliko ni bitno kako je umro (ateist, katolik, musliman...) bitno je kako je zivio kakav je bio....a bio je covjek....to se nemoze reci za ove danasnje vjernike na vlasti
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote