Thread: Novosti
View Single Post
Old 06-09-2010   #81
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Sabit Hadžić o odlasku na EP
"Igrali smo pošteno i na kraju smo nagrađeni"

Selektor muške košarkaške reprezentacije, Sabit Hadžić, uspio je odvesti BiH na kontinentalnu smotru. Ovaj put na specifičan način. Naime, FIBA je dana s donijela odluku da na predstojećem Evropskom prvensvu učestvuju 24 reprezentacije, čime je i BiH omogućeno sudjelovanje na Eurobasketu 2011. u Litvaniji.
Piše: E.Isanović
Sabit Hadžić (Foto: Feđa Krvavac/Fotoservis)

Da napomenemo, u kvalifikacionoj grupi zauzeli smo četvrto mjesto, iza Velike Britanije, Makedonije i Ukrajine.

"Kada su mi javili da ćemo i mi učestvovati bio sam presretan. Nagrađeni smo za trud. Naime, u trenucima kada smo bili svjesni da ne možemo doći do prva dva mjesta nastavili smo igrati pošteno. Posebno mi je drago što smo slavili u posljednjoj utakmici protiv Makedonaca i na taj način izbjegli zauzimanje posljednje pozicije. Sada ispade da je taj trijumf bio presudan “.

Šef državne košarkaške selekcije napominje da bi sve bilo drugačije da su „unutra“ bili svi reprezentativci.

"Nije alibi, ali moram nepomenuti da su nam nedostajali Teletović, Hukić, Kikanović, Ikonić i Vasiljević. Pehovi su nastavljeni i u samim kvalifikacijama. Nakon dvoboja sa Mađarskom ostali smo bez povrijeđenih Đedovića i Gordića. Kada ste lišeni usluga sedam kvalitetnih košarkaša dolazi do pada u igri. To se i nama desilo. Ubijeđen sam da ne bi izgubili da su Nihad i Nemanja nastupali protiv Velike Britanije u Sarajevu. No, sada to više nije ni bitno“.

Selektor napominje da je sada prioritetni cilj selektiranje igrača koji zaista žele igrati za BiH, te kvalitetna priprema za Evropsko prvenstvo.

"Ono što je u ovom trenutku najbitnije jeste činjenica da ćemo nakon preskočena dva prvenstva ponovo biti tamo gdje nam je i mjesto. Prije svega treba vidjeti koji igrači svim srceme žele igrati za svoju domovinu. Ne smijemo se dovesti u situaciju da nam se pojedini košarkaši priključe na pola priprema ili čak četiri dana prije početka kvalifikacija. Te da još misle da su nam napravili uslugu. Toga ne smije biti. Igrat će najbolji i oni koji žele. Vremena za selektiranje ima dovoljno“, kaže Hadžić za Sarajevo-x.com.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote