View Single Post
Old 06-08-2009   #7522
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Quote:
Originally Posted by Mauro7 View Post
evo ljudi oni koji kažu da Cassano nije za trequartistu, pa jest više kao polušpica iako će sad netko reć jooj SS second striker support striker one priče iz managera ahahaha

evo jedno proigravanje uu pa kako je ovo mogao cassano pa ovo ja sam mislio da može samo DECO
Ako ima dobro proigravanje, ne mora značiti da je trequartista. Po tome i Xabi Alonso je trequartista, D'agostino, Pirlo, itd? Svi oni imaju odlična proigravanja, ali igraju daleko od gola, dakle niti blizu trequartiste. Klasične trequartiste su Kaka', Diego, Van der Vaart, Deco, Totti, Baggio, itd.

Cassano može igrati iza napadača, ali nije trequartista, već kao što se reklo support striker (i što se tiče toga, to je engleska fudbalska terminologija, a ne manager). Ja bih lično volio da dođe, ali mislim da bi sada bilo gomilanje igrača (pogotovo sada sa Arnautovićem, bilo bi previše napadača).

I pored mojih želja, mislim da ni Mourinho ne bi nikada primijenio taktiku "Cassano iza napadača", jer i pored dobrog pasa, Cassano ne zna braniti prostor, nije niti pretjerano pokretljiv, navikao je na taktičku nedisciplinu i to bi se moglo obiti o glavu (jer Inter nije Sampdorija, ovdje ne bi mogao igrati gdje mu je volja niti raditi šta šta mu je volja).

EDIT:
Benvenuto Marko!
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote