Beneamata.com

Beneamata.com (https://www.beneamata.com/index.php)
-   Transferi (https://www.beneamata.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Najbolji Interovi transferi u povijesti (https://www.beneamata.com/showthread.php?t=139)

Grujinho 10-02-2009 18:00

Najbolji Interovi transferi u povijesti
 
Julio Cesar | Transfer Fee: 2.6 million euros
Javier Zanetti | Transfer Fee: 6.5 million euros
Maicon | Transfer Fee: 2.6 million euros
Maxwell | Transfer Fee: Free Transfer
Esteban Cambiasso | Transfer Fee: Free Transfer
Dejan Stankovic | Transfer Fee: 4 million euros
Hernan Crespo | Transfer Fee: Free Transfer
Mario Balotelli | Transfer Fee: N/A


Svaka čast posebice za dovođenje Cesarja, Maicona i Zanettija.... Za sve tri skupa nismo dali 10m€...

Komitski Đeneral 10-02-2009 18:22

Kad covjek pogleda ove transfere, mora ostati bez rijecji. Stvarno nevjerovatno kako se pametno trgovalo. Ali se namece i zakljucak da je cika Moratti ustekao par stotina miliona... Ocemo Messia!!!

CurvaNord69 10-02-2009 18:27

Ma ono sto usteka, potrosi na transfere tipa quaresma :D

Komitski Đeneral 10-02-2009 18:31

Evo slucajno naleceh na jedan tekst iz prosle godine na nekom milanovom sajtu dje uporedjuju njihove i nase transfere iz zadnje 2-3 godine.

Milan Transfers Vs Inter Transfers..

Everyone laughs out at Massimo Moratti for his awful decision making in the transfer market, overpaying here and there, selling lots of his stars for nothing.. And most of all his very famous swaps with us that gave us Seedorf and Pirlo, probably this decision is the reason why we are twice the European champions in the Ancelotti era..

But since 2005, Marco Branca have joined Inter to act as their 'Braida' and seems to be doing an impressive job and here's the outcome:

GK:

Julio Cesar for FREE - INTER
Kalac and the Greek Keeper FREE - MILAN

RB:

Oddo for 7m + Foggia (let's say he was rated at 6m) - MILAN
Maicon for 5.5m - INTER

LB:

Maxwell for FREE - INTER
Favalli for FREE - MILAN

CM:

Cambiasso, Jiminez for FREE - INTER
Dhorasoo, Vogel, Ba for FREE - MILAN

CF:

Oliveira for 18m + Vogel (3-4m) - MILAN
Gilardino for 24m - MILAN
Zlatan Ibrahimovic for 24m - INTER
Julio Cruz for 5m - INTER

*******************************************

So who's making the better deals? Not only financial wise, but on the pitch, it seems our management have lost it, their overpaying for several players is silly.. And they can't find the right players anymore.. It took us only 3 months to get a downgrade from the world's best attack to the world's most awful one with the departure of one player only.. It's almost a year and a half and we still can't replace Sheva who was past his peak?! Money was there.. Blame's not on Berlusconi, but on the guys spending badly.. Inter (surprise!) have set an example of spending less (than us!) and signing much better players..

adiK 10-02-2009 18:37

svaka nam dala, jeste bilo preplacivanja, ali moramo ispuhati negdje ventil, ne moze vazda pametno :)

CurvaNord69 10-02-2009 19:04

Hhaha, ma ovo smo stvarno te sezone kupili vrjednost 200m za 35 :D

Balotelli#45 10-02-2009 19:33

Quote:

Originally Posted by Grujinho (Post 2164)
Julio Cesar | Transfer Fee: 2.6 million euros
Javier Zanetti | Transfer Fee: 6.5 million euros
Maicon | Transfer Fee: 2.6 million euros
Maxwell | Transfer Fee: Free Transfer
Esteban Cambiasso | Transfer Fee: Free Transfer
Dejan Stankovic | Transfer Fee: 4 million euros
Hernan Crespo | Transfer Fee: Free Transfer
Mario Balotelli | Transfer Fee: N/A


Svaka čast posebice za dovođenje Cesarja, Maicona i Zanettija.... Za sve tri skupa nismo dali 10m€...

Kad saberes transvere zanettija maicona maxwella cambiassa stankovica balotellija crespa i ibre ispada da smo za sve njih dali oko 37 miliona koliko i ove godine za Mancinia i Quaresmu :D stvarno bruka a da ne pominjem bilaneze oni mogu samo da se pokriju sa usima i da cute

Huska 10-02-2009 19:53

za mene je maicon i cambiasso definitivno

esteban 10-02-2009 20:42

Sto kaže Huška Cambiasso koji je stub sredine je kupljen za i Maicon za skoro 3mil a sada je najbolji desni bek na svijetu.I ako smo platili Ibru za 25mil to je nista u odnosu na ono sto on je već donio Interu i koliko nam znači
Podsjetio bih vas da su se ovi transferi svi desili dok je Manćo bio trener pa ako smo mu zamijerali za bezidejnu igru Intera bar u ovom je doktor za Mourinha kad se pogleda faktičko stanje
Quaresma+Mansini=42mil
Mi smo Crespa prvi put kad je dosao kod nas papreno platili mada ga i ubrzo prodali za ne manje pare ako se ne varam

dera 11-02-2009 01:09

maicon i maxwell

hulle 11-02-2009 01:27

Quote:

Originally Posted by Grujinho (Post 2164)
Julio Cesar | Transfer Fee: 2.6 million euros
Javier Zanetti | Transfer Fee: 6.5 million euros
Maicon | Transfer Fee: 2.6 million euros
Maxwell | Transfer Fee: Free Transfer
Esteban Cambiasso | Transfer Fee: Free Transfer
Dejan Stankovic | Transfer Fee: 4 million euros
Hernan Crespo | Transfer Fee: Free Transfer
Mario Balotelli | Transfer Fee: N/A


Svaka čast posebice za dovođenje Cesarja, Maicona i Zanettija.... Za sve tri skupa nismo dali 10m€...


ispravka
Dejan Stankovic | Transfer Fee: 4 million euros + G.Pandev i jos neki junior nemogu se sad sjetit

Raziel 11-02-2009 01:30

Zna li možda netko da li je naša primavera u zadnjih pet šest godina proizvela kojeg igrača osim Balotellia?

ado_inter 11-02-2009 01:43

po meni najbolji je cambiasso dosao djabe a covjek je jedan od glavnih igraca u interu

dera 11-02-2009 12:36

Quote:

Originally Posted by Raziel (Post 2347)
Zna li možda netko da li je naša primavera u zadnjih pet šest godina proizvela kojeg igrača osim Balotellia?

imas ih dosta na posudbama a neki su i raskinuli ugovore, aquafresca je trenutno najpoznatiji :)

ivan019 11-02-2009 12:54

Ma definitivno Maicon i Julio Cesar

Enfant Terrible 11-02-2009 12:56

Quote:

Originally Posted by esteban (Post 2232)
Sto kaže Huška Cambiasso koji je stub sredine je kupljen za i Maicon za skoro 3mil a sada je najbolji desni bek na svijetu.I ako smo platili Ibru za 25mil to je nista u odnosu na ono sto on je već donio Interu i koliko nam znači
Podsjetio bih vas da su se ovi transferi svi desili dok je Manćo bio trener pa ako smo mu zamijerali za bezidejnu igru Intera bar u ovom je doktor za Mourinha kad se pogleda faktičko stanje
Quaresma+Mansini=42mil
Mi smo Crespa prvi put kad je dosao kod nas papreno platili mada ga i ubrzo prodali za ne manje pare ako se ne varam

Malo ću te ispraviti,ovi transferi (pogotovo ovi Maxwella,Maicona i sl.) nisu Mancinijeva ideja već Interovog transfer tima,Brance i Orialija.U Italiji nije kao u Engleskoj da menadžeri raspolažu sa sredstvima i da dovode igrače koje žele,već u Italiji za to imaju Sportske Direktore,Transfer timove i ostale,zavisno koga predsjednik odabere za tu funkciju.

Dakle,ljudi zaduženi za dovođenje igrača imaju konzultacije sa trenerom na kojoj poziciji je tim "tanak" te se onda bace na dovođenje igrača.Trener tu samo može predložiti,a to nipošto ne mora značiti da će taj igrač biti doveden.

Ne želim ovim putem blatiti Mancinija,ali te zasluge stvarno nisu njegove,odnosno samo neke od njih jesu.Najbolji Mancinijev prijedlog je Stanković,a najgore svi znate,da ne spominjem.Cambiasso je bio djelo našeg voljenog preminulog Presidentea,Fachettija,Cesara su otkrili scouti,kao i Maicona (pomogla je i Adrianova preporuka)...:pozz::pozz:

Balotelli#45 11-02-2009 16:17

Quote:

Originally Posted by ado_inter (Post 2352)
po meni najbolji je cambiasso dosao djabe a covjek je jedan od glavnih igraca u interu

Santon ,Acquafresca i sada ih ima dosta ali jos uvek su mladi

DenchiNL 13-02-2009 23:32

Da , Branca je stvarno napravio dobar posao u zadnjih nekoliko god.
Mancini je takodje Brancina akvizicija posto je bilo davno dogovoreno jos dok je RM bio trener.
inace JM je dosad uvijek bio dobar u transferima, recimo Muntari mi je extra, a i Quaresma i Mancini ce biti dobri, takodje Makoun ako dodje.

Ko je znao za Cecha,Essiena,Mikela,Lamparda,Terryja,Carvalha,Rob bena,Drogbu prije no sto su zaigrali za Chelsea?? ok za neke se culo ali vecinom u njihovim ligama, ali sigurno nisu vazili za najbolje ili medju najboljim na svijetu kao sto je to sada slucaj.

Upravo zbog toga imam povjerenja u njegov izbor igraca.

interovac_94 26-08-2009 23:09

Quote:

Originally Posted by Grujinho (Post 2164)
Julio Cesar | Transfer Fee: 2.6 million euros
Javier Zanetti | Transfer Fee: 6.5 million euros
Maicon | Transfer Fee: 2.6 million euros
Maxwell | Transfer Fee: Free Transfer
Esteban Cambiasso | Transfer Fee: Free Transfer
Dejan Stankovic | Transfer Fee: 4 million euros
Hernan Crespo | Transfer Fee: Free Transfer
Mario Balotelli | Transfer Fee: N/A


Svaka čast posebice za dovođenje Cesarja, Maicona i Zanettija.... Za sve tri skupa nismo dali 10m€...

istina a recoba kad je bio ronaldo

filip.sk 07-09-2009 01:01

Najbolji transfer: Javier Zanetti, sega i sekogas !

hulle 07-09-2009 02:25

Quote:

Originally Posted by DenchiNL (Post 2938)
Da , Branca je stvarno napravio dobar posao u zadnjih nekoliko god.
Mancini je takodje Brancina akvizicija posto je bilo davno dogovoreno jos dok je RM bio trener.
inace JM je dosad uvijek bio dobar u transferima, recimo Muntari mi je extra, a i Quaresma i Mancini ce biti dobri, takodje Makoun ako dodje.

Ko je znao za Cecha,Essiena,Mikela,Lamparda,Terryja,Carvalha,Rob bena,Drogbu prije no sto su zaigrali za Chelsea?? ok za neke se culo ali vecinom u njihovim ligama, ali sigurno nisu vazili za najbolje ili medju najboljim na svijetu kao sto je to sada slucaj.

Upravo zbog toga imam povjerenja u njegov izbor igraca.


lamp i terry nisu JM igraci..terry je od juniora u chelsea a lamparda je doveo ranieri
robbena je zeljela barca, manutd ali je chelsea istresao lovu...isto kako i za drogbu 37mil, essiena38mil i carvalha30mil...


najbolji transfer intera u zadnjih par sezona je cambiasso

DenchiNL 20-02-2010 06:10

Quote:

Originally Posted by hulle (Post 39496)
lamp i terry nisu JM igraci..terry je od juniora u chelsea a lamparda je doveo ranieri
robbena je zeljela barca, manutd ali je chelsea istresao lovu...isto kako i za drogbu 37mil, essiena38mil i carvalha30mil...


najbolji transfer intera u zadnjih par sezona je cambiasso

Terry je igrao po nizerazrednim klubovima poput Nottingham Forresta itd., Lamparda je doveo Vialli u stvari koji je dobar s ocem od Lamparda, sto je nebitno postali su pravi igraci pod Mourinhom , on je izvukao maximum iz sviju njih, Robbena bas i nisu htjeli posebno (Barca je imala nekog Ronaldinha i Messija, Man U kapitena Walesa naravno i Beksicu) , kad su istresli lovu za ove igrace svi su mislili da su ludi, znam da se samo pricalo koliko je miliona dosad potroseno 208,211, itd. svi strucnjaci su govorili ne mozes kupiti kvalitetan tim preko noci blah-blah

a nas najbolji transfer bi bili Zanetti,Cambi,Maicon,J.Cesar
a mislim i Sneyder ako ga zdravlje posluzi

platon43 14-04-2010 16:49

Ibra :crazzy:

Inter boy 14-04-2010 17:04

najbolji ikad je kad je stigao Javier Zanetti, a drugi je Ibra

platon43 14-04-2010 17:09

Quote:

Originally Posted by Inter boy (Post 67178)
najbolji ikad je kad je stigao Javier Zanetti, a drugi je Ibra

Ibra je donio trofeje, zato je po meni ispred Zanetti-a :P

filip.sk 14-04-2010 17:23

Ibra je otisao, ostao je Zanetti...

LiGad 14-04-2010 20:43

Maicon je cini mi se bio jeftin ..ne treba ga sada zaboraviti kad nam je jedan od najboljih igraca ..a prosle sezone mozda i najbolji
Da ne spominjem njegovu visestruko vecu vrijednos sada ..

ivan019 14-04-2010 21:22

prodaja ibrahimovica :D

necainter 30-10-2010 19:23

Ma Milito :D

simone 10-11-2010 11:10

Quote:

Originally Posted by platon43 (Post 67179)
Ibra je donio trofeje, zato je po meni ispred Zanetti-a :P

Ma nije Ibra donio trofeje, već sud. A Ibra je slučajno sletio kod nas nakon šupiranja Jubea u 3 ligu.

Ibra je doduše uključen u najbolji transfer svih vremena za Inter.

Uvaliti nosonju Barci, i za to dobiti Eto'a + 50 milja...mislim da je to najveći transfer svih vremena i van našeg kluba:D:crazzy::D

adiK 10-11-2010 16:05

Quote:

Originally Posted by simone (Post 91901)
Ma nije Ibra donio trofeje, već sud. A Ibra je slučajno sletio kod nas nakon šupiranja Jubea u 3 ligu.

Ibra je doduše uključen u najbolji transfer svih vremena za Inter.

Uvaliti nosonju Barci, i za to dobiti Eto'a + 50 milja...mislim da je to najveći transfer svih vremena i van našeg kluba:D:crazzy::D

Za koga ti navijas? :D

hulle 10-11-2010 17:44

pa upravu je covjek....da je igrao i choutos bili bi prvaci jer vise nije bilo juventusa, a milan je igrao samo LP jer oni penzioneri nisu mogli stici igrati sve :)

etoo + 50mil je van pameti....
mislim ima tu sjajnih transfera...cambiasso, jc, jz, maicon, ....ali ovdje smo u jednom dobili igraca i pare a rijesili se igraca koji je bio nezadovoljan s interom

simone 11-11-2010 13:49

Quote:

Originally Posted by adiK (Post 91909)
Za koga ti navijas? :D

Nakon toliko godina čekanja, takav način osvajanja naslova (sud) mi se nije svidio. I koliko se sjećam nije bilo nekog prevelikog slavlja. A makar mrzim jube, o ekipi koja je otišla u treću ligu kad se brod nagnuo - respect do neba.

Baš zato mi se ni onda nije svidjelo što smo baš mi kupili Ibru (igrač kako tako, čovjek nikako).:cool:

adiK 11-11-2010 18:16

Quote:

Originally Posted by simone (Post 91992)
Nakon toliko godina čekanja, takav način osvajanja naslova (sud) mi se nije svidio. I koliko se sjećam nije bilo nekog prevelikog slavlja. A makar mrzim jube, o ekipi koja je otišla u treću ligu kad se brod nagnuo - respect do neba.

Baš zato mi se ni onda nije svidjelo što smo baš mi kupili Ibru (igrač kako tako, čovjek nikako).:cool:

Pa nije im niko iz cista mira oduzeo titulu(e), varali su i zasluzili sta su dobili, al dobro, Calciopoli davno ispricana prica.

Motta 03-01-2011 17:15

Militto Ronaldo Zamorano Etoo Julio Cesar Javier Zanetti Cambiaso Ibrahimovic zapravo ljudi koji su zasluzno za trofeje u interu hvala im ..


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com