PDA

View Full Version : Skola/fakultet


Pages : 1 [2]

ivan019
25-02-2010, 18:11
ovo stvarno lici na neki zatvor :D

dera
04-03-2010, 01:15
ligad, bas sam se raspitivao za ovo.. kazu da je dole samo elita, dakle odlicno je :D

LiGad
04-03-2010, 01:19
Elita, ali iz Turske ..60% je Turaka
Ova komisija nije dosla prosle sedmice, imali udes ..trebali bi ove ..pa cemo vidit :)
Najveci problem je sto je tek osnovan ..i jos ga nijedna generacija nije zavrsila
A predost je sto ga radi grupa od Fethullaha Gulena, to je najveca organizacija za obrazovanje mozda i u cijelom svijetu
Rizik ogromni :)

ivan019
04-03-2010, 02:21
jadan ti :D 60% turaka hehe

LiGad
04-03-2010, 20:20
LiGad ima referat iz biologije o uticaju covjeka na planetu Zemlju, pa citam pred razredom zanimljiva istrazivanja koja sam nasao:

...tako sam profesore nasao jedno istrazivanje od strane instituta za zastitu okoline pri vladi republike Njemacke na celu sa njihovim poznatim naucnikom Timom Hildebrandom koji su utvrdili da .. :D
...a isto tako sam citao jedan citat Engleskog naucnika Paula Robinsona "kada kaze da je planeta Zemlja kao glina u rukama nekog djeteta pa on od nje cini sta zeli" (citat ja izmislio) :D
...a profesore mozda ste i vi citali o ovom Amerikancu Davidu Jamesu koji tvrdi da ce se kopno smanjiti i da ce ljudi zivjeti na malim ostrvima ..bilo je prije par dana u Avazu (novine)

Profesor: jesam, jesam (kaze da je citao clanak koji ne postoji i koji sam ja izmislio :D) ..ali problem je sto u toj teoriji nema izvora hrane koji bi odrzavao ljudski rod
Ja: Pa profesore mozda vam je promaklo kad ste citali onaj dio u tom clanku kad on kaze da ce nauka tad biti razvijena do te mjere da ce ljudi genetski modificirat neke ribe koje ce u sebi imati sve potrebne hranljive sastojke

U razredu se svi smiju, a on ne konta nista :confused:

filip.sk
04-03-2010, 21:01
Zajeban tip si bio ti :D

Moca93
04-03-2010, 21:39
mene juce profesorka iz matematike izbacila sa casa,djubre jedno
Ovako bilo,dosli mi na cas....i ono prodje 5,10,15 20,25 minuta a nje nema,i mi izadjemo ...i ono posle 3,4 minuta ona se pojavljuje napolje..i kao aj svi unutra...i mi udjemo...kad tamo nas ceka zadatak na tabli,uzmem ja da radim,i pitam profesorka koji je naslov...te ce ona meni,rekla sam naslov 10 puta bla,ja reko pa nisam cuo,kaze ona :pa kad pricas kako i da cujes,i sto nisi doso na pocetak casa...Ja reko :pa profesorka ja sam bio na pocetku casa,a vas nije bilo,ona kao oces da te izbacim...Ja reko aha,znaci od sada kad zvoni a vas nema,kada kasnite da dodjem dole u zbornicu i pitam vas koji je naslov...i ona besna izadji napolje,ja se pokupim i reko dobro,dobro,nece se ovako zavrsiti...izadjem i na hodniku pocnem da psujem,reko nesto mrs u picku materinu,izem ti matematiku...i kao ovi mi rekli da me kao cula ..BOLE ME..i jos napisala u napomenu ,filip nepristojan na casu :sivi: IDIOT

dera
04-03-2010, 21:43
ligad, kako bi ti ga ja zabiberio :D hasana
hehehe moca dragi.. bas si baksuz

Balotelli#45
04-03-2010, 21:48
hahahah moca huligan :sivi:
cuti mene jednom 3 put na isti dan upisali u napomenu ono kako u dnevnik ima napomene za celu nedelju to sve popunili za mene za jedan dan :sivi:

LiGad
04-03-2010, 21:59
ligad, kako bi ti ga ja zabiberio :D hasana
hehehe moca dragi.. bas si baksuz

ma bilo me je strah Hasana ..jer nisam znao koliko prati fudbal i koliko zna ove golmane ..ali cini se da nije pratio puno fudbal dok mi ga nije zabiberio :D

ivan019
04-03-2010, 23:28
moca faca :D

filip.sk
05-03-2010, 04:41
Ja sam se molio da me zapisat u napomenu, ali posle prva godina sredno, vise nije bilo opomena, direktno u otsutne ucenike i po jedan neopravdan izostatak...

Nego, hteo sam rec da sam pao statistiku na prvi kolokvium, granica je bila 16 boda, a ja sam imao 15:mad: i danas idem na uvid pa videcemo dal ce me pustiti na drugi kolokvium, nisam ga puno ucio pa i ovih 15 bodova su bili mnogu :S

dera
22-03-2010, 14:03
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs499.snc3/27226_112520285424879_100000007250520_290649_58906 93_n.jpg

Huska
22-03-2010, 14:30
slabi su oni da vide majstora na djelu :D...

dera
03-04-2010, 15:23
eee, drugi put zaredom, sramota, ovo treba u novine dati
hajde prosli put sam sam bio kriv jer nisam bio siguran u sebe, ali ovaj put..

Evo sta je bilo, predmet Elastostatika - radim ja, dosao do pola, nailazi asistent i govori ovo ti nije dobro 3/2, treba 2/3, ja obrcem i zavrsavam sa radom. Dolazim kuci, sjeban jer mi je prof. rekao rez koji nije jednak mome, i pokusavam uraditi po svome 3/2, dok se jos sjecam zadatka, i pogodite sta - TACNO!

Ovaj put, necu presutiti kao prosli put, nego u pon profesoru i reci sve, iako sumnjam da ce mi povjerovati i ispraviti. Sva sreca pa sam uradio prvi zadatak.

Teoriju isto imao bas pitanja koja su dosla na papiricu, a nisam stigao prepisati, eto ti moje subote!

filip.sk
03-04-2010, 16:30
Hahaha dera baksuze... sta slusas drugi

LiGad
03-04-2010, 16:59
pjesma za tebe ..
ode dera u mornare ..nece skolu, nece pare ..a vala i jes more za baksuzeeee!
nigdje veze ovaj post ..ali eto :D

dera
03-04-2010, 17:52
Fuego en el fuego :D

Huska
03-04-2010, 18:47
jesi amater :D

Moca93
03-04-2010, 20:11
nego da se pofalim imam opomenu iz nemackog .... dve jedinice :D prva opomena u zivotu.... Kad nema u interu nemaca netreba mi ni nemacki heheh

Nera
03-04-2010, 20:33
Ja juce pao prvi kolokvijum ovog semestra... :( trebalo 20 poena za prolazak, a ja imao 19.. bas bzv...

filip.sk
03-04-2010, 21:04
Znam kakav je to osecaj Nera,... :P

dera
03-04-2010, 21:08
jel moguce da nam je i nera pao hehe
daj ba filipe :D

ivan019
03-04-2010, 21:15
kad je 20 ja bi imao 21 :sivi:

filip.sk
03-04-2010, 21:31
kad je 20 ja bi imao 21 :sivi:
Sigurno si mislio na godine :D

ivan019
03-04-2010, 21:40
poena sabane :D

LiGad
03-04-2010, 22:49
eee, drugi put zaredom, sramota, ovo treba u novine dati
hajde prosli put sam sam bio kriv jer nisam bio siguran u sebe, ali ovaj put..

Evo sta je bilo, predmet Elastostatika - radim ja, dosao do pola, nailazi asistent i govori ovo ti nije dobro 3/2, treba 2/3, ja obrcem i zavrsavam sa radom. Dolazim kuci, sjeban jer mi je prof. rekao rez koji nije jednak mome, i pokusavam uraditi po svome 3/2, dok se jos sjecam zadatka, i pogodite sta - TACNO!

Ovaj put, necu presutiti kao prosli put, nego u pon profesoru i reci sve, iako sumnjam da ce mi povjerovati i ispraviti. Sva sreca pa sam uradio prvi zadatak.

nastavak price ..

Dera tog kobnog ponedjeljka ode u kancelariju profesora koji mu ne povjeruje i izbaci ga ..slijede psovke, prijetnje, plac :D i na kraju ovo ..

http://www.novosti24.net/page.php?code=1132852433&novost=1&naslov=Rekordna količina alkohola

LiGad
03-05-2010, 23:57
radim maturski ..moram ga uraditi za sedmicu, a danas sam tek odredio temu (svi ostali davno predali): "Hamlet as revenge play"

dera
04-05-2010, 00:26
sabane, sada odes na google ukucas moje ime i na prvoj stranici Idriz Ugarak pronadjen sa ... alkohola u krvi cc :D

filip.sk
04-05-2010, 02:43
radim maturski ..moram ga uraditi za sedmicu, a danas sam tek odredio temu (svi ostali davno predali): "Hamlet as revenge play"

Hajde vidi ovo dal je dobro?

In Hamlet, Shakespeare uses revenge as a major theme present throughout the work. Revenge plays a crucial role in the development of Fortinbras, Prince of Norway, Hamlet, Prince of Denmark, and Laertes, son of Polonius. All three men seek revenge for the murder of their fathers. Revenge can be interpreted as a separate character in Hamlet. Revenge is set to overcome anyone who seeks it. Initially, after each of the murders, every son had a definite course of action to obtain vengeance. Or in Hamlet’s case the choice was to seek no vengeance. As the play unfolds, each young man approaches the desire for revenge and chooses a different path towards gaining it based on the guidance of another character in the play. Fortinbras’ good decisions and self-control, as well as, Hamlet and Laertes’ bad decisions can be attributed to the outside guidance they receive.
<br> Fortinbras, son of the slain King of Norway, is the first to seek revenge. Although King Hamlet, the now deceased King of Denmark, held sole responsibility for the death of King Fortinbras, young Prince Fortinbras seeks vengeance toward the entire country of Denmark. Horatio, a friend of Hamlet’s, said, “As it doth well appear unto our state, but to recover of us by strong hand and terms compulsatory, those foresaid lands so by his father lost…” (I.i.101-104). By this, Horatio is saying Fortinbras plans to forcefully regain the land King Hamlet took from King Fortinbras. Fortunately, King Claudius, the new King of Denmark, intervenes and sends two courtiers, Cornelius and Voltemand, to Norway in hopes of convincing the new King of Norway, Fortinbras’ uncle, to prevent the attack. Upon hearing the message, Fortinbras’ uncle vetoes Fortinbras’ plan to wage war on Denmark. However, he encourages Fortinbras “to employ his anger, against the Polack” in order to vent his rage (II.ii.74-75). After taking the advice of his uncle, Fortinbras additionally “makes vow before his uncle never more to have th’ assay of arms against your majesty,” (II.ii.70-71). This intervention could be what saves Fortinbras’ life. With the counseling of his uncle, Fortinbras is able to put aside his longing to settle the score for his father’s murder. In the end, he is greatly rewarded.
<br> Because of his persistent doubt of whether Claudius did, in fact, kill his father Hamlet defers making plans to act out his revenge. Hamlet is the hardest of the three sons to be influenced to act vengefully. Although deeply sorrowed by his father’s death, he did not consider payback as an option until he meets with the ghost of his father. The ghost tells Hamlet King Claudius, his own brother, murdered him. The ghost then tells Hamlet “to revenge his foul and most unnatural murder” (I.v.25). Although murder was an acceptable form of revenge in Hamlet’s time he is uncertain about killing Claudius. However, upon his father’s command, Hamlet reluctantly swears to retaliate against Claudius. Hamlet does this not because he wants to, but because his father makes it clear that it is his duty as a son. Hamlet promises to prove his love and duty by killing Claudius.
<br> Hamlet, unlike Fortinbras and Laertes, did not follow what his advisor told him without questioning why he should take the advice. As time passes, Hamlet still has not acted out the revenge he promised his father. Out of disgust for his irreverence for his father he says, “why, what an ass am I! This is most brave, that I, the son of a dear father murdered, prompted to my revenge by heaven and hell, must like a whore, unpack my heart with words and fall a-cursing like a very drab” (II.ii.594-598). This statement prompts one to believe Hamlet has been convinced by his father’s words to act, but does not want to do so hastily. Hamlet questions the validity of his revenge by devising a plan to provide evidence of King Claudius’ guilt. Hamlet took advantage of his position at the local theater by instructing his actors to perform a play, which reenacts a murder similar to his father’s. Then based on Claudius’ response to the play, Hamlet could conclude his guilt or innocence. Hamlet says, “I’ll have these players play something like the murder of my father before mine uncle. I’ll observe his looks, I’ll tent him to the quick” (II.ii.607-609). After seeing Claudius’ response to the play, Hamlet affirms the King’s guilt and proceeds with his plan to kill him.
<br> Hamlet had a stronger conscience than Fortinbras or Laertes, therefore, he gave the most thought to his strategy of revenge. Even after Hamlet decides to kill Claudius, he continues to question how his revenge will affect himself, as well as, the King. In Hamlet’s “to be, or not to be” soliloquy, he says, “Thus conscience does make cowards of us all” (III.i.83). By conscience, Hamlet is referring to looking into his mind and feelings. Hamlet is saying his conscience is in turmoil; his world is falling apart. Although he fears the consequences of murdering Claudius it seems like he feels obligated by guilt to continue with his plan.
<br> Because of the responsibility his father placed upon him, Hamlet is overcome with rage. Now, he not only wants to kill Claudius, but he wants to ensure that Claudius will go to hell when he is killed. In a vain attempt to slay King Claudius Hamlet inadvertently kills Polonius. Even after all the careful consideration Hamlet gave to planning his revenge he makes that deadly mistake.
<br>
<br> Laertes puts the least amount of thought into his revenge and is the most easily influenced of the three sons. He confronts Claudius at once after hearing about his father, Polonius’, death. Claudius tells Laertes Hamlet slew his father. Laertes vows to kill Hamlet by saying, “Let come what comes, only I’ll be revenged most thoroughly for my father,” (IV.v.135-136). When King Claudius inquires how Laertes plans to kill Hamlet, Laertes replies, “to cut his throat I’ the’ church!” (IV.vii.127). The king advises Laertes to wait until Hamlet returns home to kill him. Claudius wants to invite Frenchmen to bet on the duel between Hamlet and Claudius. King Claudius claims Hamlet will not want to fight and assures Laertes victory. The king’s plan was to kill Hamlet was supposedly foolproof. Laertes would fight with a poison-tipped sword and Hamlet would be served poisoned wine to ensure his death.
<br> When Laertes confronts Hamlet he is so blinded by rage he refuses to consider Hamlet’s apology. Laertes proceeds to fight Hamlet with his poisoned sword. During the swordfight both men are wounded. Laertes’ plan to seek revenge on Hamlet was successful, but it cost him his own life. Laertes was firm in his desire for revenge. It is definite that he would have sought revenge regardless of advice from anyone. However, he may not have died if it had not been for King Claudius’ advice. In Hamlet’s dying moment he attacks Claudius and forces him to drink the poison, which Claudius had intended to kill Hamlet. Thus, Hamlet avenged his father’s death. Unfortunately, he was dying of the wound inflicted by Laertes. As Hamlet is dying he wills his father’s land and crown to Fortinbras. Due to the guidance of King Claudius, young Fortinbras regained his father’s land without the use of violence, or death to himself.
<br> The chain of events leading to the success of Fortinbras and the failure of Hamlet and Laertes was initiated by a command from someone close to them. King Claudius had an ulterior motive of saving his land, yet by telling Fortinbras’ uncle of Fortinbras’ plan to attack Denmark his uncle was able to deter his nephew’s anger. By choosing not to attack Denmark Fortinbras was able to avoid harm’s way. The ghost of Hamlet’s father caused Hamlet’s death by advising Hamlet to seek revenge. Before his encounter with his father Hamlet did not want any part in the act of revenge. In attempt to pursue his father’s wishes Hamlet kills Polonius, which causes his death. When Laertes listens to King Claudius he brings death upon both of them. Laertes did not think his sword would be used against him. In the end, the men’s fate was determined not only by their own feelings, but by the actions taken under the command of another person. For Hamlet and Laertes successful revenge led them to death. The guidance he received, as well as, inner strength surmounted Fortinbras’ need for revenge and led him to happiness.


p.s. ako hoces jos, 20$... ovo ti dajem for free :P

dera
04-05-2010, 12:11
ti bi za to jos i naplatio hehe, a mislim da je tim sto pregledaju dovoljno da odu na google i ukucaju par recenica :)

LiGad
04-05-2010, 19:29
sabane, sada odes na google ukucas moje ime i na prvoj stranici Idriz Ugarak pronadjen sa ... alkohola u krvi cc :D

dera ..kad ti stari ili neki prof ukucaju ime na google ..gotov si :D

filipe ..ti jos ne shvatas moj nadimak LiGad :D
nisam lud da pisem, kucam ..a tek placam maturski
jednostavno sam uzeo bratov seminarski sa fakulteta (on je 4 godina eng jezika i knjizevnosti) ..izmijenio mu naziv, naslovnu stranicu i imam maturski
jucer ga poceo "raditi" ..danas ga predajem :crazzy:

buljoo
04-05-2010, 19:55
dera, vidim sad da ide na mainski.
kako ti ide, koja godina?

ja evo zavravam strojarstvo(mainstvo) 5.god sad na ljeto:)

dera
04-05-2010, 20:10
gura se, 1 heheheh, povavljam :)
da, cuo sam u rijeci za taj fax, da je dobar.. ti sve redovno ocistio cestitam

Huska
04-05-2010, 20:25
znaci mi smo kao kolege...ja sam srednju masinstvo zavrsio :D...dera sto ne pitas cojka za par savjeta :D

dera
04-05-2010, 20:44
daj ti gradjevinac ne mjesaj se :D

buljoo
04-05-2010, 21:13
ma koliko ih ponavlja, teko je to, nisi ni prvi ni zadnji. ja sam imao dosta sreće. malo prepie malo nauči. hehe

ako ti bude trebala neka literatura, slobodno pitaj pa moda neto iskombiniramo:D

dera
04-05-2010, 21:24
ma daj sve sta imas :)

buljoo
04-05-2010, 21:27
eee sad bi ti..:D

reci ta ti treba, predmet..

Huska
04-05-2010, 21:58
jel imate predmet cnc masine na fakultetu :D

dera
04-05-2010, 22:11
imas li kakvih elektronskih knjiga, ili zbirki kompletno uradjenih zadataka iz elastostatike, matematike 2 (crtanje grafika)...?

buljoo
05-05-2010, 09:26
jel imate predmet cnc masine na fakultetu :D
imali smo cnc, imam neka predavanja i skriptu

imas li kakvih elektronskih knjiga, ili zbirki kompletno uradjenih zadataka iz elastostatike, matematike 2 (crtanje grafika)...?

imam rijeene zadatke iz statike i čvrstoće, sad ne znam to radite iz elastostatike?? moda je samo ime predmeta drugačije..
crtanje smo imali knjigu tampanu, matematiku isto, ali ima i tu dosta korisnog http://lavica.fesb.hr/mat2/

dera
05-05-2010, 10:05
hvala, a statika nije isto sto i elastostatika.. posto, statiku imamo u prvom semestru, a elastostatiku u drugom :)

adiK
05-05-2010, 14:54
Meni bilo veliko zvono danas :D eto da znate xD

filip.sk
05-05-2010, 17:29
imas li kakvih elektronskih knjiga, ili zbirki kompletno uradjenih zadataka iz elastostatike, matematike 2 (crtanje grafika)...?

Hoces na engleskom?

dera
05-05-2010, 17:52
ne :)

LiGad
12-05-2010, 20:36
2 dana ! :hajmo::hajmo:

Huska
12-05-2010, 22:42
samo za gada :D

http://www.youtube.com/watch?v=lEuCXSZm8HM

http://www.youtube.com/watch?v=LgqFn_BEjFU

filip.sk
18-05-2010, 17:55
Aaaaaaaaaa Dobio sam 2 destke, hvali mi jos jedna 8ca na ispitu po statistika(jedan od tezih predmeta) i da dobijem uslov za stipendiju... :D

LiGad
18-05-2010, 18:10
ja zavrsio srednju skolu :((
ne znam sta cu od sebe! stvarno glup osjecaj!

filip.sk
19-05-2010, 02:16
Idi studiraj nesto rivene, znam puno takvih ko tebe, sedu doma po cjeli dan, nista ne rade, ja ne bi mogao tako... imaju po 20-23 godina i jos zive od svoih roditelji...

Esquivel
19-05-2010, 02:30
Idi studiraj nesto rivene, znam puno takvih ko tebe, sedu doma po cjeli dan, nista ne rade, ja ne bi mogao tako... imaju po 20-23 godina i jos zive od svoih roditelji...


Jaoj Filipe pricas kao odrastao covek,pusti omladinu da uziva,nisu svi odgovorni ko ti.:D:D:D:D:D

Huska
19-05-2010, 10:12
de filipe pusti cojka tek je sad zavrsio...sad ga malo zajebaju sjecanja iz srednje...nema vise onog drustva kao prije i tako...pa dok to prodje sigurno nece biti ljencina :P :D

LiGad
19-05-2010, 12:38
Idi studiraj nesto rivene, znam puno takvih ko tebe, sedu doma po cjeli dan, nista ne rade, ja ne bi mogao tako... imaju po 20-23 godina i jos zive od svoih roditelji...

Filipe brate, ja sam bio djak generacije sada u srednjoj skoli sa prosjekom 5.0, zar mislis da cu se zadovoljit srednjom i bit ovakav kakvim me ti vidis

dejane, huska ..hvala na razumijevanju ;)

Nera
19-05-2010, 12:49
pa dok to prodje sigurno nece biti ljencina :P :D
Ada ne, nece biti nalik tebi :P
Filipe brate, ja sam bio djak generacije sada u srednjoj skoli sa prosjekom 5.0, zar mislis da cu se zadovoljit srednjom i bit ovakav kakvim me ti vidis
Makedonac... burrrrn :crazzy:


<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GGKGDmc1pUI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/GGKGDmc1pUI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Huska
19-05-2010, 13:44
oj nismo ni svjesni kojeg strebercinu imamo na forumu :D...

a nera...ajd ne kaki :P :D

Grujinho
19-05-2010, 13:46
oj nismo ni svjesni kojeg strebercinu imamo na forumu :D...

hahahaha....al ono baš si strebercina makeonce...ono baš ehehehe

nera video ti je fenomenalan...Kelso KRALJ!! MAJOR BURN hahaha

Huska
19-05-2010, 13:51
nije makedonac gruji...taj ti je imao prosjek manji i od nere :P...nego ovaj gad ima prosjek 5,0 :what:

Esquivel
19-05-2010, 15:41
Kad filip ovo vidi bice nas svugde.:D
-LiGad svaka cast,sad pamet u glavu:D

LiGad
19-05-2010, 15:43
haj ne serite ..nisam ja kriv sto sam vanserijski inteligentan :D

Huska
19-05-2010, 15:53
pih cuj ga gori je od Mou-a :D...

kolko je 2+2 :D

ivan019
19-05-2010, 16:49
rivene streberu stari uzivaj dok mozes hehe

ugledaj se na mene :P

filip.sk
19-05-2010, 17:00
Ma nisam vas nista razumeo... sta je to streber(blablabla)???

I ligade, bolje ti je na fax,upoznaces nove likove, izlazis kad god hoces, sedis po celi dan u bife na faksa, ma puno je bolje :)

ivan019
19-05-2010, 17:07
streberi su oni koji samo uce :D to su ti oni u skoli koji kukaju da nista neznaju, i ne pomazu a uvek dobijaju petice hehe mogu se zvati i bubalice :D

Grujinho
19-05-2010, 17:21
ivan je bio streber....največi u svojoj generaciji....

ivan019
19-05-2010, 17:23
grujo ma u istoriji skole :D

LiGad
19-05-2010, 20:18
pih cuj ga gori je od Mou-a :D...

kolko je 2+2 :D

Huska ..daj mi jos podataka :D

streberi su oni koji samo uce :D to su ti oni u skoli koji kukaju da nista neznaju, i ne pomazu a uvek dobijaju petice hehe mogu se zvati i bubalice :D

halo strucnjaku za strebere ..ja nisam streber!
nemoj da ti sad prepisujem poruke od drugova koje sam dobio na kraju :)

dera
19-05-2010, 20:48
streberi su oni koje ja nabijem na CS 30 razlike 1:1 :D

LiGad
19-05-2010, 20:51
dera ..streberi ne igraju CS :P
eto bar nisam streber ..nema veze sto gubim

Huska
19-05-2010, 20:54
a joj gade ajd ovako cemo...imas dvije jabuke, i ja ti dam jos dvije jabuke...koliko ces jebuka onda imati :D

LiGad
19-05-2010, 21:02
crvene ili zelene, ukradene ili legalne, prskane ili neprskane, Hercegovacke ili ostale ..daj podataka ! :D

Huska
19-05-2010, 22:36
ajd bjezi tamo ba...evo tebi 5...bio si jucer aktivan na casu... :D

LiGad
19-05-2010, 22:58
ovako sam i radio ..
budi moron i ubijaj profesore dosadom i od dragosti dijele ocjene :D

Nera
19-05-2010, 22:59
a nera...ajd ne kaki :P :D
Bih ti sad rekao nesto, ali je degute :P

haj ne serite ..nisam ja kriv sto sam vanserijski inteligentan :D
I skroman :D

pih cuj ga gori je od Mou-a :D...

kolko je 2+2 :D

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/EhNxvoZAmIU&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/EhNxvoZAmIU&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

dera
19-05-2010, 23:32
ovako sam i radio ..
budi moron i ubijaj profesore dosadom i od dragosti dijele ocjene :D
onda si jos gora stvar, ulizica :D

LiGad
19-05-2010, 23:48
deraaa ..nemoj da ti sad kazem koliko je 2+2 :D
nego ,,pomiri se sa tim da sam .. od tebe :P

filip.sk
20-05-2010, 04:36
Nera je si li ti to bio na klipu :)

Nera
20-05-2010, 12:27
Nera je si li ti to bio na klipu :)
Yeah, ja sam ovaj zgodni :D

LiGad
21-06-2010, 16:07
Auto skola :D

isao sam na neku nastavu ..5 dana po 4 sata ..psihicki nisam dobar
u srijedu imam polaganje testova ..ima da ih nuliram :)

dera
21-06-2010, 16:17
ja sam zadnji usao, prvi izasao - "cestitam, nulirali ste" :D

LiGad
21-06-2010, 16:33
hehehe ..bas ko i na ispitima na fakultetu :D
ma meni mrsko ovo ucit, a ako padnem .. sramota ;)

dera
21-06-2010, 17:19
trazi uvid u moj rad :D
samo nemoj da poslije bude "Izašao sam na cestu, od jednom je i slijeva i zdesna naišlo puno vozila, nisam znao kuda bi i tada su me udarili sa svih strana"

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

ili: Vozio sam unazad niz strmu cestu, probio sam ogradu i udario u kuću.
Jednostavno se nisam mogao sjetiti gdje je kočnica.

Huska
21-06-2010, 17:55
joj testovi...kad se sjetim zadnji dani treceg srednje borim se da prodjem u skoli, a digao testove da ucim :D a ostalo jos samo 7 dana do ovog novog zakona gdje se treba ici na ove casove :D...i mogu se pohvalit da sam ih nulirao :D...jest da sam od pola 8 ujutro cekao do mozda 1 sat popodne da dodjem na red, ali isplatilo se :D

i na kraju zavrsio na popravnom iz matematike :D...nisam dosao na cas kada sam treva odgovarat za dva, a dan noc vjezbao isao kod nekog profesora jos...i jbg...:D

Grujinho
21-06-2010, 17:57
i na kraju zavrsio na popravnom iz matematike :D...nisam dosao na cas kada sam treva odgovarat za dva, a dan noc vjezbao isao kod nekog profesora jos...i jbg...:D

mhm :rolleyes::rolleyes:





:D

Huska
21-06-2010, 18:01
ja sta fali :D...zato sam u augustu razvalio :D...prvi sve zavrsio :D

inace tada sam prvu put pao u skoli :D...jbg ona prva dva razreda su onako bezze prosla i onda u trecem ono cure ovo ono i sta ces...:D

dera
21-06-2010, 18:09
hahahahaaha, jebac nema sta
nego, ja sam u drugom razredu ako se sjecam pao iz fizike na pola godine, mogao sam i na kraju da mi profa nije progledao kroz prste
dosao na fax, prvi predmeti koje sam rijesio jesu fizika1 i fizika2 hehehe

Moca93
21-06-2010, 23:48
ja sam ovu godinu posle 9 godina odlicnog uspeha zavrsio vrlo dobar,tacnije valjda 3.80 ,zavisi sta budem imao iz vladanja...Sad sledi odmor,pacu sledece ponovo malo strebati i vrnuti se na stare staze :)

LiGad
22-06-2010, 02:07
skuzio sam je ..raskrcnice! :)
idem na zasluzeno spavanje ..

filip.sk
22-06-2010, 02:41
Oh jebo te, nisi mogao da skuzis raskrsnice, sta nisi potrazio pomos, mogao sam ti objasnuti tu i tamo :)

LiGad
22-06-2010, 13:57
Oh jebo te, nisi mogao da skuzis raskrsnice, sta nisi potrazio pomos, mogao sam ti objasnuti tu i tamo :)

ma nije mi trebala pomoc ..znao sam ih, ali grijesio ..sinoc sam svaku bez greske

Enfant Terrible
24-06-2010, 12:24
Godina očišćena, da se malo pohvalim :

I semestar

Business Law I- 10
Oral&Written Expression- 8
Library/Info. Literacy- 8
Introduction to IT- 8
Intro. to common Law and American Legal System- 7

II Semestar

Business Law II- 10
Comparative Civil Law (Contracts)- 6
Approaches to Literature- 7
Mathematic- 9
Principles of Micro Economy- 9

Majstor, nema šta :D

Huska
24-06-2010, 12:30
svaka cast rukfas :D

nego sta to studiras :D

Enfant Terrible
24-06-2010, 12:43
svaka cast rukfas :D

nego sta to studiras :D
Hvala drue :D

Studiram Međunarodno Pravo i Diplomatiju, na Američkom Univerzitetu (AUBiH).

Zanetti27
24-06-2010, 12:48
ima li na forumu nekog iz beograda da mi kaze kakva je to nogometna akademija tamo

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

http://www.akademijafudbala.com/

tocnije mislim na ovo,dali netko zna nesto o tome i na kakvom je glasu ta akademija

LiGad
24-06-2010, 20:27
Hvala drue :D

Studiram Međunarodno Pravo i Diplomatiju, na Američkom Univerzitetu (AUBiH).

Zlatane, to sam planirao vec dugo upisati ..ali sam se ipak predomislio. Cestitam :)

Znam da se nisam javljao za ono polaganje testova ..nisam se usutio jer sam pao ..odgodjeno je za sljedecu srijedu :D

filip.sk
24-06-2010, 20:42
Kad se zlatan pohvalio evo i ja, ocistio sam prvu godinu:

I semestar:
Accounting - 10
Economy - 9
Business ethic - 7
Mathematic - 6

II semestar
Business law - 10
Economy of enterprise - 10
Statistics - 7

LiGad
24-06-2010, 20:44
imate se cime hvaliti, samo izvolite :)

dera
24-06-2010, 20:49
hebo te fakultete, po 3 predmeta po semestru, samo nastrebas i 10 :D

Huska
24-06-2010, 21:22
Znam da se nisam javljao za ono polaganje testova ..nisam se usutio jer sam pao ..odgodjeno je za sljedecu srijedu :D

:crazzy: ma daj gade nemoj zajebavat :D

fico a koliko mozes prenijeti predmeta u sljedecu godinu :D...u mene u jednom semestru skoro predmeta kao u tebe za citavu godinu :D

ali ipak svaka cast...kad cu ja doci do toga da kazem da sam ocistio godinu :D

filip.sk
24-06-2010, 22:25
hebo te fakultete, po 3 predmeta po semestru, samo nastrebas i 10 :D
A da je bio tako, do sada su polozili samo 35% od upisanih studenta, sad ti vidi dali je samo nastrebas i dobijas 6 a ne pa 10 :)
:crazzy: ma daj gade nemoj zajebavat :D

fico a koliko mozes prenijeti predmeta u sljedecu godinu :D...u mene u jednom semestru skoro predmeta kao u tebe za citavu godinu :D

ali ipak svaka cast...kad cu ja doci do toga da kazem da sam ocistio godinu :D
Pa mogu sve :)
Do sada nije moglo, t.e. moglo je samo 2 predmeti, ali uveli su Euro kredit transfer sistema(ECTS), i sad ako ne polozis neki predmet upises ga u sledecu godinu ali jedan predmet od sledecu godinu izbacis...
Tako nekako je bilo, nisam bas siguran, neam potreba da znam :)

Enfant Terrible
24-06-2010, 22:32
Filipe, jel to i ti nešto Američko studiraš? :D

filip.sk
25-06-2010, 00:27
Ma kakvo americko, Makedonsko :)
Studiram Ekonomiju tacnije smetkovodstvo i revizije(accounting and revision) na drzavnom fakultetu...

LiGad
01-07-2010, 00:34
Znam da se nisam javljao za ono polaganje testova ..nisam se usutio jer sam pao ..odgodjeno je za sljedecu srijedu :D

Danas je bila ta srijeda i sta reci ..nuliranje :D

dera
01-07-2010, 13:56
ma hebo to, javi nam se nakon voznje :D

LiGad
01-07-2010, 16:07
padali su ljudi i na ovome :P

Huska
01-07-2010, 17:10
ti si najbolji primjer :P :D

LiGad
02-07-2010, 00:45
ti si najbolji primjer :P :D

nuliranje :bwa::bwa:

a prije toga ..dok sam vjezbao, svih 17 testova nulirao

dera
02-07-2010, 10:06
ma hocu dokaz ;)

Huska
02-07-2010, 10:37
gade dzaba ti opet na spadas u klub koji su iz prve sve polozili :P :D

LiGad
02-07-2010, 18:59
testove sam iz prve, a za voznju ..smrt onoh iz komisije ili polaganje voznje :D

dera
03-07-2010, 14:05
nisam znao da hodze ubijaju ljude, hmm

LiGad
03-07-2010, 14:30
samo ako je neophodno :D
nego sta bi s onim nekim tvojim ispitom? sinoc si cini mi se na chatu pisao o njemu

dera
03-07-2010, 14:33
kakvi sinoc, nije me bilo online od jucer ujutro oko 10 :)
tek sad usao, ma dobro je ;)

LiGad
03-07-2010, 14:43
ma dobro je ..znaci "ma pao sam" ? :D

dera
03-07-2010, 14:50
nikad ne mos trvrditi sa sigurnoscu da si polozio, cekam rezultate, ali sta god da se desi imam pravo izaci na usmeni..

Nera
03-07-2010, 16:09
Znaci, pao si... :D

dera
03-07-2010, 16:49
polozit cu ja to

dera
07-07-2010, 11:08
Polozio :P

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:07 ----------

inace, ja sam pesimista nakon sto uradim ispit, ako ne uradim sve smatram da cu pasti hehehe

Huska
07-07-2010, 11:18
a sta si polozio...:D

filip.sk
07-07-2010, 11:24
Polozio :P

inace, ja sam pesimista nakon sto uradim ispit, ako ne uradim sve smatram da cu pasti hehehe
Isto je i ovo kod mene, i bolje tako, bar neces se puno razocarati kad padnes :)

dera
07-07-2010, 13:32
a sta si polozio...:D
cekao rezultate iz elastostatike (to sam sad polozio), ostalo sam polozio
ostale jos matematike preko ljeta.. iako za mat2 jos ne znam rezultate, cekam..

dera
17-07-2010, 23:30
Looking for e-book with mathematic funkcijama :). Da su detaljno uradjene, ako ko sta ima neka ostavi ovde. Hvala!

dera
15-08-2010, 17:17
Idriz dao uslov, polozio Matematiku I (koja je nosila punih 10 ECTS) :). Ocjena jos nije prosla komisiju, ali izgleda da sam pored jedne djevojke jedini sa 8 :P. Hvala hvala :D.

ivan019
15-08-2010, 17:26
opa sabane :D zato dere nema mesec dana :D ucio momak :P

adiK
15-08-2010, 21:03
Svaka ti dala dera :D

Il Mago
15-08-2010, 23:41
opaaaa svaka cast brate :bravo:

Grujinho
17-08-2010, 12:03
znao sam ja da je dera mali treberčič :P poloio i ja danas...dobro nije izpit na fakulteto, nego vozački, ali ok :D

dera
17-08-2010, 12:30
Nisam imao net dok sam boravio u Sa, ulazio sam ponekad na fakultetu ali se nisam logovao, malo citao. Ako to neko zna onda si ti Gruji :P.

Streber, nikad bio, nikad i necu, pa ne bi dzaba obnavljao prvu :P.

ivan019
17-08-2010, 12:43
dera je streber stari :D mada gruja ga samo iskoristio da bi se pohvalio :P

dera
01-09-2010, 22:45
POLOZENA I MAT2, kad ide ide, ocistio 1god, idemo u 2 :D.

Dejo
01-09-2010, 22:57
Ja predo papire na fax, primljen nit sam kad otiso, nit ista ?
Kad obicno krecu ta predavanja i sranja :S


I kad trebam lovu dati jer sam redovni samofinansirajuci znalli ko :D ?

dera
01-09-2010, 23:02
Koji fax?

Dejo
01-09-2010, 23:04
Politicke nauke, zurnalistika :D

Huska
01-09-2010, 23:14
idi digni papire...poslusaj Husku :D...ako budes tako pristpuio faxu nemoj dzaba ici...vidi mene, i dalje mi je upitan uslov za drugu godine, zbog toga sto sam se zajebavo...slusaj starog majstora :D

dera
01-09-2010, 23:21
Ma daj ba Huska, znas li ti koji fax uopste studiras :P.

Dejo, pomislih pitas mene za Mef. Sve to zavisi od faxa do faxa, kod nas se jos nista ne moze uplacivati.

hulle
01-09-2010, 23:23
huska stipendiju ulozi u kladju

Huska
01-09-2010, 23:25
dobro vas je ba :D...

Dejo
01-09-2010, 23:28
Hvala na ozbiljnim odgovorima :D

adiK
02-09-2010, 00:04
Ja platio i predao papire u julu xD doduse ja pravo upisao, valjda im je trebalo za odmora :D

Dejo
02-09-2010, 02:03
Ja platio i predao papire u julu xD doduse ja pravo upisao, valjda im je trebalo za odmora :D
Pih. pa da ja nisam zakasnio :crazzy:
I kad ti predavanja pocinju :cool: ?

adiK
02-09-2010, 17:15
Pih. pa da ja nisam zakasnio :crazzy:
I kad ti predavanja pocinju :cool: ?
Kazu 20. iako nije to zvanicno nista, mahalske :D

dera
02-09-2010, 20:20
To sam i ja danas saznao :).

LiGad
10-09-2010, 16:15
i Turci pocinju 20-tog :)

dera
10-09-2010, 18:13
I ti medju njima :D.

filip.sk
10-09-2010, 22:06
Ja 15 semtemvri :)

LiGad
11-09-2010, 19:04
I ti medju njima :D.

Dera, jesi gledao otvorenje i otvaraca nove zgrade? :D

dera
11-09-2010, 19:07
Ne, a kod nas novost - nema vise parcijalnih ispita. Imamo samo 2 ispita po semestru, zavrsni i popravni. Opet, sve ispite strpali u jednu sedmicu, dakle, samo pogorsani stari nacin polaganja (50% da bi prosao). Svaka im cast, a i dalje ga nazivaju Bolognom, da se bar moze birati kako ces! Po starom si bar imao vise sansi..

ajdin
12-09-2010, 03:37
Politicke nauke, zurnalistika :D

ja politologija :D

LiGad
12-09-2010, 12:27
ja politologija :D

ja genetika i bioinzinjering :D

I'm so excited

ajdin
13-09-2010, 11:11
ja genetika i bioinzinjering :D

I'm so excited

e jbg :D eto nam novog ubice :P

Grujinho
13-09-2010, 11:52
ja genetika i bioinzinjering :D

I'm so excited


sad si i zvanično največi treber na forumu...samo rokaj riven! :D

LiGad
13-09-2010, 14:01
sad si i zvanično največi treber na forumu...samo rokaj riven! :D


vjeruj mi uopste nisam bio, ma ni blizu toga ..ali sada imam namjeru i spremam se psihicki da se zatvorim u sobu i ucim ko poremecen .. :D

idem klonirat maura :crazzy:

i nisam ja riven ;)

ivan019
13-09-2010, 15:02
Daj Gade jedva smo se resili Maura ti bi da ga kloniras :D

LiGad
28-09-2010, 21:59
Sutra polaganje onog vozackog s kojim sam vas toliko morio ..:D
Nisam spreman, nisam odradio casove ...sanse fifti fifti :D ..jedva su me pustili s faxa u Mostar da polazem
Znam da mi svi zelite srecu ..pa se zahvaljujem :D

I za deru nesto (ne javlja mi se na chat) ..
Deeera ..je li ti sta predavala Rajfa Musemic i kakav si iz fizike?

Huska
28-09-2010, 22:10
sretno, pa da konacno i ti polozis :D

dera
28-09-2010, 22:31
Predavala mi Fiziku 1 i 2. Ona ti je takodjer iz Bugojna :). Kod nas na Maš. je šef katedre Matematika i Fizika, dakle, hebena dama :D. Kahm, nisam neki ekspert, ali sam dobar sa papiricima :D.

LiGad
28-09-2010, 23:05
Predavat ce i meni Fiziku 1 i 2. A vidio sam kakva je ..predaje na engleskom, ne ide joj bas najbolje .. (najblaze moguce receno) ;)
Ako mi bude trebala pomoc ..znam, mogu racunat na tebe :D

ajdin
29-10-2010, 17:33
jooooooooooooooooooooooj sad ce ispiti jos malo xD

Huska
29-10-2010, 18:19
kakvi ispiti sad jbt :/ :D...

dera
29-10-2010, 19:23
Kolokviji Huska, promjenila se malo Bolonja u Sa, imamo iducu sedmicu i mi jedan, onu tamo sve ostale (nema parcijala vise).

adiK
29-10-2010, 20:45
Meni parcijale u pon i uto, a onda jos dvije one tamo sedmice. Aj :D

ajdin
31-10-2010, 16:31
joooooooj ispiti :((( koi ce uciti xD

Huska
31-10-2010, 18:37
jesi dosadan :D...sto si upisivo onda :P :D

ajdin
09-11-2010, 01:08
jesi dosadan :D...sto si upisivo onda :P :D


to je taktika demoralisanja ostalih :D a sto sam upisao nezz ni ja sam :P

necainter
09-11-2010, 14:21
Ja sad u srednju,kulijana :D

Balotelli#45
09-11-2010, 17:03
redjas kecuge ;)

necainter
09-11-2010, 19:50
redjas kecuge ;)
ponosno :D xD
budalo ja sam ti ucenik za primer (bio xD)

Dejo
10-11-2010, 04:46
Imo danas prvi ispit brat zakuco, ako ne budem imo najmanje poena na faxu, sve vas castim ,ovo definitivno nije za mene :D

ivan019
10-11-2010, 11:42
to je nas covek :D