PDA

View Full Version : Diego Buonanotte


adiK
10-07-2009, 15:14
Eh, neki dan sam gledao pregled Argentinske lige na SportKlubu, cisto iz dosade :)

I primjetio sam jednog igraca Rivera - Diega Buonanottea. Meni se jako svidio, a nasao sam na netu da je '88. godiste.

Eto, mozda neko ima drugu info, al takav je dojam na mene ostavio.

Nera
10-07-2009, 15:19
Eh, neki dan sam gledao pregled Argentinske lige na SportKlubu, cisto iz dosade :)

I primjetio sam jednog igraca Rivera - Diega Buonanottea. Meni se jako svidio, a nasao sam na netu da je '88. godiste.

Eto, mozda neko ima drugu info, al takav je dojam na mene ostavio.
A on se pominje evo dvije godine oko nas. Odlican igrac. Da je malo jace gradje, ne bi smetalo, ali po tehnickom kvalitetu, odlican...

Balotelli#45
10-07-2009, 15:47
mnogo dobar igrac i od kako znam za njega mi ga trazimo jedina mana mu je visina nije vislji od 165 hehe ali ima odlican sut,pas tehniku bas ono sto nam treba

ivan019
10-07-2009, 15:59
Pa nije bas da ga mi aktivno trazimo hehe cini mi se da je valencia najvise zagrizla za njega, ali sve u svemu odlican igrac

adiK
15-09-2010, 16:37
Argentinski nogometaš Buonanotte na sudu zbog trostrukog ubistva

Veznjak River Plate i olimpijske argentinske pekinške reprezentacije Diego Buonanotte pojavio se u utorak na sudu u slučaju kroz koji će biti odlučeno je li kriv za trostruko ubistvo iz nehaja.
Podsjetimo da je Buonanotte vozeći po kišnom vremenu i mokroj cesti 15-ak kilometara od Clementine na dijelu jednog argentinskog autoputa izgubio kontrolu nad automobilom, te izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su život izgubila trojica njegovih saputnika. Sam nogometaš, jedini pojasom vezani sudionik nesreće, zadobio je pritom prelom ključne kosti, povredu pluća i potres mozga.

"Tvrdi da se ne sjeća trenutka nesreće i kako se ona dogodila, ali pamti sve što se dogodilo prije nje. Na nesreću je mogao utjecati čitav niz faktora, kao i činjenica da nije jednako voziti 100 km/h po sunčanom danu, idealnim uvjetima i vidljivosti ili po cesti pokrivenoj vodom, jakom vjetru i nanosima kiše", kazao je tužitelj Carlos Colimedaglilja, potvrdivši da nogometaš za upravljačem nije bio pod utjecajem alkohola.

Bude li proglašen krivim, Buonanotte bi mogao odležati dvije do pet godina u zatvoru, javlja Francefootball.

dera
15-09-2010, 17:12
Nidje veze, pa nije lik kriv sto se ovi nisu vezali pojasom. Ja da sam na njegovom mjestu, pobjegao bih u Valenciju :P.

Sigurno nije ni njemu lahko, a ovi ga dodatno jos i tuze - kreteni!

LiGad
15-09-2010, 18:13
Pa nisu dera ti sto nisu bili vezani vozili 100 km/h po mokroj cesti ..on je!

dera
15-09-2010, 18:18
Pa ako nije bilo ogranicenja, sto mislim da nije, mogu a i ne moraju da ga kazne (sitna kazna) - ali samo to!

Enfant Terrible
15-09-2010, 19:23
Budući da je on upravljao vozilom, on će odgovarati pred sudom jer je on direktan krivac (upravljao vozilom; izgubio kontrolu). Isto bi mu se sudilo da je udario u neki auto i da je neko poginuo u drugom vozilu. I Tošin vozač leži u zatvoru zbog ubistva.

Na stranu to, žao mi ga je, ali trebao je biti odgovorniji. Imao je potencijal biti dobar igrač, sad je upitno kako će mu se karijera razvijati. Čak iako ga ne osude veliki je psihički teret nositi tri osobe na duši.

Huska
15-09-2010, 19:29
Bude li proglašen krivim, Buonanotte bi mogao odležati dvije do pet godina u zatvoru, javlja Francefootball.
pa nije tri mrava ubio jbt...ljudski zivoti su u pitanju...nema do kazni koje su serijatom propisane...

Esquivel
15-09-2010, 19:31
Upravo to.
I meni ga je zao,jer je jos mlad, neizivljen.A sad mu se zivot skroz promenuo,bio osudjen ili ne uvek ce u podsvesti imati taj pogubni dogadjaj,i nece mu biti lako sa tim ziveti.

hulle
15-09-2010, 22:03
e mauro mauro koga si ti mislio u inter :)

dera
15-09-2010, 22:53
Da li je vama isto ubiti tri coeka iz pistolja, ili jbg sudarit se zajedno svi.

Kod nas ima takvih slucajeva, vozac prezivi, ostali poginu, a ovaj jer je tesko ozlijedjen bude pomilovan.

Huska
15-09-2010, 23:02
pusti ti nase slucajeve...cojk pobije pola mahale pa nakon mjesec dana slobodan...

sigurno da ne treba isto osudjivati ta djela, jer nije isto ubistvo sa namjerom i bez nje(sto je ovaj slucaj), ali ipak si ubio covjeka, u ovom slucaju tri, pa za svakog barem po 5 godina i eto 15 sasvim solidno, mlad je kad izadje ima vremena da se pridruzi kakvom kartelu u meksiku, i da napravi solidnu podzemnu karijeru :D

jer meni je ovo presmjesno sto moze dobiti samo do 5 godina...

dera
16-09-2010, 00:01
Ja se ne slazem sa vama ali eto. Zamisli da se to tebi desi, eto samo to. Sto nisu vezali pojas.

hulle
17-09-2010, 01:10
pusti ti nase slucajeve...cojk pobije pola mahale pa nakon mjesec dana slobodan...

sigurno da ne treba isto osudjivati ta djela, jer nije isto ubistvo sa namjerom i bez nje(sto je ovaj slucaj), ali ipak si ubio covjeka, u ovom slucaju tri, pa za svakog barem po 5 godina i eto 15 sasvim solidno, mlad je kad izadje ima vremena da se pridruzi kakvom kartelu u meksiku, i da napravi solidnu podzemnu karijeru :D

jer meni je ovo presmjesno sto moze dobiti samo do 5 godina...


koliko su "ameri" pobili ljudi a koliko su kaznjeni? :D
nemoj samo bh pravdu hahahha
ak dobije 5g ciao...njegova karijera je zavrsena.....jedino ak ga puste....nek ga odvedu u hagg hahahahaha

Huska
17-09-2010, 22:26
joj hulle pa dje ces na demokrate je*o ga ti, pa to ti je demokratije nisu oni nikoga ubijali :D

LiGad
17-09-2010, 23:28
Ma na stranu njegovu karijeru ..on je ubica! I ja sam kad sam prvi put procitao razmisljao ..covjek je talenat, nogometas ..ma nista to, ubica i gotovo! Pa da je i hodza ubio ..ubica je kao i svaki drugi! :D

hulle
18-09-2010, 14:16
govoris iz vlastitog iskustva :)