PDA

View Full Version : Premijer liga


Pages : [1] 2

dera
28-05-2009, 17:02
Imp, sta se ono prica, da je Siroki kupio savez da njih posalje u evropu, a ne Slobodu?

Jucer su ovi strucnjaci rekli da Sloboda ima sve uvjete da ide, ali savez opet odbio, sada slijedi tuzba.

dera
30-05-2009, 16:53
sramotno, http://sportsport.ba/bh_fudbalp-18114.htm

CurvaNord69
30-05-2009, 17:00
Ma dera, to ti ide prica iz tuzle da im siroki to namjesta. A oni nemaju ni stadion + imaju velik dug prema drzavi, a tako je bilo s licencom i zadnje 2 godine.
I jos su bili upozoreni u prvom roku prije 2 mjeseca o tome.
A naravno svi se okrecu na siroki da to namjesta jer im je tako lakse izvuc se, a siroki ide u europu jer ni borac nema licencu.
Ja ne branim nikog al mi vise stoji ovo da je sloboda kriva jer 2 godine je ista prica s licencom i njima.

Btw, imas obilnu diskusiju na http://www.bihsoccer.com/forum/ ako te zanima

dera
30-05-2009, 17:06
ja sam cuo da stadion zadovoljava kriterije, samo taj dug koci, a ko ne duguje savezu jos.. i to je pitanje

CurvaNord69
30-05-2009, 17:08
Pa valjda savezu ima najvece dugove sloboda pa onda sarajevo, ostali su vise-manje ok.
A nijedan stadion u bih po meni ne valja.
Fino sve izgleda npr na bilinom polju il to, al nigdje nema infrastrukture

dera
30-05-2009, 17:09
ma problem je u tome sto su sada poslali zalbu uefi koja ce kako stvari stoje zabraniti i sirokom nastup.. tako da nista ne dobijaju time

CurvaNord69
30-05-2009, 17:10
30.05.2009. Broj citanja: 328
Saopštenje za javnost
FK Sloboda uputila ˝Apel za pomoć˝


Upravni odbor i menadžment FK Sloboda, odlučili su ovim saopštenjem za javnost uputiti ?Apel za pomoć?, kao posljednju nadu za spas bh. nogometa/fudbala, koji bi najvećom aferom u svojoj historiji, mogao crnim slovima ostati upisan na evropsku kartu ovog sporta.

Kao što je ovdašnjoj javnosti poznato, a što smo dokumentovano prezentirali proteklih dana, FK Sloboda ispunjava sve uslove za nastup u evropskim takmičenjima, a koje je NFSBiH od kluba tražio prije zasjedanja Prvostepene i Drugostepene komisije za licenciranje.

Međutim, i pored toga Drugostepena komisija je odbila zahtjev našeg kluba za izdavanje licence koja garantuje nastup u evropskim kupovima, sa nejasnim obrazloženjem da je FK Sloboda u određenom periodu bio suspendovan.
S obzirom da je odluka Drugostepene komisije konačna, domumentaciju smo prosliedili UEFA-i, od koje očekujemo odgovor, a koji bi prema svemu sudeći mogao doći prekasno.

I ako smo preoteklih dana učinili sve kako bi zajedno sa nadležnim institucijama saveza ispravili učinjenu grešku, do današnjeg dana nailazimo na ignorantski odnos prvih ljudi saveza, koji nas ne žele primiti, niti odgovaraju na naše pozive, te lopticu svjesno prebaciju jedni na druge.

FK Sloboda je po ovom pitanju još u utorak tražila hitan sastanak Predsjedništva saveza, koje se nije sastalo. NSTK je također u skladu sa svojim nadležnostima tražio hitan sastanak Izvršnog odbora NFSBIH, te otvorenim pismom izrazilo otvorene sumnje u regularnost odluke Drugostepene komsije, ali niti na njihov zahtjev Izvršni odbor se nije sastao.

Također na zahtjev nšeg kluba dokumentaciju prema kojoj je Disciplinska komisja donijela odluku da je FK Sloboda bila navodno suspendovana, o čemu nas nikada nisu obavijestili preuzeo je Tužitelj saveza gospodin Mile Kovačević, te svoj sud proslijedio na NFSBiH, u kojem nam niko nemože potvrditi, šta piše u njegovoj odluci.

Telefoni generalnog sekretara, te dvojice članova Predsjedništva saveza su isključeni, informaciju ne možemo dobiti niti kod predsjednika nadležnih Komisija, u kancelarijama saveza se niko nejavlja, što nam dae za pravo da osnovano sumnjamo da se prećutno kupuje vrijeme do ponedjeljka 1. juna, kada je krajnji rok za prijavu predstavnika NFSBIH, za UEFA takmičenja.

Stoga, na ovaj način molimo državne i federalne institucije, kanotonalne i općinske vlasti, dio razumnih ljudi u vrhu našeg Nogometnog saveza, Olimpijski komitet, ostale klubove i medije koji nam daju bezrezervnu podršku od samog početka naše borbe za zasluženi plasmanu Evropu, da nedozvole mešetarskom dijelu NFSBiH, da naš zasluženi plasman u Evropu poklone onima koji ga nisu zaslužili.

Vrijeme ističe, mi smo učinili sve što je u našoj moći, a neuspijemo li u našim nastojanjima, bit će to konačna pobjeda onih koji ovaj sport godinama koriste isključivo za lične interese. Danas je to na svojoj koži osjetila Sloboda, sutra će neko drugi. Može li neko tome konačno stati u kraj?

Upravni odbor i menadžment FK Sloboda



evo tekst, a ja mislim da su sami sebi krivi, jer su dovodili igrace umjesto placali dug.

najjaca "KOME SMETA EVROPSKA SLOBODA" :sivi:

dera
30-05-2009, 18:11
Kako saznajemo, Sloboda je od svih pet eksperata u procesu licenciranja dobila zeleno svijetlo za izdavanje licence, a istu odluku donio je i nalaz eksperta za finansije. Međutim, drugostepena Komisija za licenciranje nije uvažila sugestije ovih pet eksperata te eksperta za finansije, pa će se vjerovatno u cijeli slučaj umiješati i tužioc.

nevjerovatno, pa ti reci da tu ne smrdi nesto

CurvaNord69
02-06-2009, 18:06
Dominković bi poništio prvenstvo

BiH - Sport | Ponedjeljak, 01 Lipanj 2009


Iako je rok za prijavu nogometnih klubova u europska natjecanja već trebao biti upućen čelnicima UEFA-e, slučaj Slobodine suzpenzije poremetio je administrativce u NS BiH. "As" otkriva detalje Slobodine suspenzije i čiji je interes da prvenstvo bude neregularno.

- Kad je Orašje ispalo iz lige, Iljo Dominković je saznao da Premier liga može biti neregularna i da će se tada poništiti prvenstvo. Svi misle da je Dominković pao kada je Orašje ispalo iz lige, ali on ima sada zadatak da prvenstvo bude neregularno, pa da ponovo isti klubovi igraju u Premier ligi, s opcijom proširenja - veli jedan od članova komisija pri NS BiH.

Logika je čista, ako je Sloboda igrala pod suspenzijom, nitko ne može u Europu i poništava se prvenstvo, a ako nije, Tuzlaci idu u Europu. Dominkoviću problem prave drugi hrvatski predstavnici, prije svih Široki i Zrinjski, jer oni žele u Europu. Član Disciplinske komisije Ilija Plavotić kazao je za As kako je problem u administraciji Saveza, a ne komisijama.

- Slobodi je Disciplinska komisija odredila predsuspenziju 31. listopada 2008. godine i kazala kako mora uplatiti dug Budućnosti iz Banovića u roku od 15 dana. Na prvoj sjednici dobili smo papir bez pečata, a na drugoj papir s pečatom, što pokazuje kako radi administracija u našem Savezu - govori član Disciplinske komisije Ilija Plavotić.

Ždrijebanja za međunarodna natjecanja počinju 20. lipnja, a kako je kazao sportski direktor Slobode Enes Mešanović, Sloboda će zahtijevati povlačenje svih svojih ljudi iz NS BiH ukoliko se ne riješi ovaj slučaj.

- Mi imamo jasne stavove: ako smo suspendirani, cijelo prvenstvo je neregularno. Međutim, ako nismo, mi trebamo ići u Europu i to je sasvim jasno - govori za "as" sportski direktor Slobode Enes Mešanović.

- Dao sam svoje mišljenje, ali ne mogu ja dati odluku o tome je li Sloboda suspendirana ili ne. Shvatili su da su pogriješili, pa sada prebacuju lopticu na mene - veli Mile Kovačević, tužitelj u NS BiH.<!--IBF.ATTACHMENT_70271-->



koji je iljo primitivac, inace njegov privatni klub je orasje, ccc

dera
02-06-2009, 19:15
sta da ti velim, nasoj ligi je potrebna potpuna rekonstrukcija, ono sto bi ja uradio jeste smanjio broj klubova i jos sto sta

CurvaNord69
02-06-2009, 19:24
E znas sta je.
Meni je ulijevao prvi dio povjerenje, jer je u stvari bilo gostujucih pobjeda (npr zrinjski u gostima imo 4pobjede 1 x i 2 poraza), a u drugom dijelu sezone 95% utakmica su 1, a one sto nisu su u vecini slucajeva sumnjive.
A to je sve jer dolazi dio kad svima "trebaju bodovi".
uglavnom istjerat citav savez

CurvaNord69
05-06-2009, 18:15
FK Sloboda prijeti krivičnim prijavama

Piše: Velvet
Petak, 05.06.09. 16:21.

Iako je zbog ranijih odluka NS/FS BiH, ekipa Širokog Brijega već uvrštena u red bh. predstavnika u takmičenjima UEFA-e, Tuzlaci još uvijek neodustaju od svoje borbe za zasluženo mjesto u ovogodišnjoj Evropskoj ligi.
Predstavnici Slobode uporište za svoja nastojanja nalaze i u jučerašnjoj odluca Disciplinske komisije NS/FS BiH, kojom je definitivno utvrđeno da Sloboda niti jednu utakmicu nije odigrala pod suspenzijom, čime je i definitivno potvrđeno da je Sloboda ispunjavala sve uslove za dobijanje međunarodne licence, a koje su od nje tražile Komisije za licenciranje klubova.

Nakon jučerašnje potvrde da nije bilo suspenzije, grešku su uvidjeli i u našoj kući nogometa, te zatražili savjet od UEFA-e.

"Sada kada imamo konačnu potvrdu da ispunjavamo sve uslove, od generalnog sekretara Saveza smo tražili da nađu način i isprave učinjenu grešku. U protivnom ćemo podnijeti krivične prijave protiv dva najodgovornija čovjeka u procesu licenciranja, te tražiti odštetu, i ako nam ne igranje utakmica niko ne može nadoknaditi. Gospodin Ušanović nam je potvrdio da je jučer u toku dana, zajedno sa Nihadom Hodžićem pismeno tražio savjet UEFA-e, kako se ponovo može sastati Drugostepena komsija za licenciranje, jer je prema ovdašnjim propisima, njena odluka konačna.", prepričao je na današnjoj press konferenciji Enes Mešanović, detalje sastanka za odgovornim u NS/FS BIH.

Šabović najavio ostavku u slučaju da Sloboda ne ode u Evropu

U Slobodi su zauzeli stav, kako dalje i u slučaju da očigledna neregularnost dobije legitimitet, kroz definitivni nastup u Evropskoj ligi ekipe Širokog Brijega, umjesto kluba sa Tušnja.

"Ova odluka je dokaz da smo kroz cijeli ovaj proces našeg dokazaivanja da smo oštećeni, bili u potpunosti u pravu. Za to vrijeme su mnogi svjesno odugovlačili sa konkretnim potezima, te na kraju navodno i prijavili naše klubove UEFA-i. Mi možemo sumnjati i nagađati, ali ne možemo znati zbog čega se sve to desilo i zašto je sebi Savez ovo dozvolio. Ali znamo ko može i čija je to dužnost na kraju ovog procesa. Cjelokupnu dokumentaciju ćemo predati MUP-u FBiH, SIPA-i, Komisijama za korupciju i svima koji se bave neregularnostima u radu određenih institucija, pa neka njima dokazuju, zašto su postupali kako jesu.", istakao je Salih Šabović predsjednik FK Sloboda, najvljujući i svoju ostavku, ukoliko Sloboda ne izađe u Evropu, jer u tom slučaju njegova Uprava ne bi ispunila ovogodišnji cilj.

Najavili su u redovima Slobode, ukoliko NS/FS BiH ostane pri nelegalnoj odluci Drugostepene komisije za licenciranje, da će i pored poslate dokumentacije UEFA-i, tražiti direktni sastanak za tamošnjim odgovornim osobama za licenciranje. Pored toga su najavili i preispitivanja daljeg igranja u Premijer ligi BiH, ali i pokretanje definitivne inicijatative za formiranje Udruženja premijeligaša.

"Ovaj put je neobjašnjiv neprofesioanlizam na svojoj koži osjetila Sloboda, sutra će to biti neko drugi. Zato očekujemo podršku i drugih klubova da istrajemo u našoj borbi, kako nam se i u narednim sezonama, ne bi događale slične stvari.", napomenuo je Šabović.

Sloboda će od Širokog brijega tražiti pismenu podršku

Na današnjoj press konferenciji, koja je izazvala nezapamćeno interesovanje ovdašnjih medija, istaknuto je da će FK Sloboda uputitii zvanično pismo NK Širokom Bijegu, da im i oni iz prije svega sportskih i fer razloga, a nakon utvrđivanja nepravilnosti u radu Komisije za licenciranje, daju svoju podršku.

S obzirom da postoji vrlo malo inofrmacija, koje dolaze iz NS/FS BiH, a vezane su za konačne termine prijave klubova, u Slobodi se nadaju da se za svoja prava mogu izboriti sve do 22. juna, za kada je zakazano izvlačenje parova ovogodišnjih učesnika u evropskim kupovima.


stvarno sta uradise ljudima, nedaju im licencu 2 mjeseca, i onda kad su prijavljeni natjecatelji dobiju dan poslje lol

dera
05-06-2009, 20:15
bas me zanima sta ce na sve ovo odgovoriti siroki
ja mislim da ce (bi) trebala pravda izaci kao pobjednik

CurvaNord69
05-06-2009, 20:24
Ma sad je gotovo kad je sve prijavljeno

adiK
22-07-2009, 18:33
http://sportsport.ba/slike/bh_fudbal/manijaci.jpgPrema najnovijoj listi IFFHS-a, krovne svjetske organizacije za sportsku statistiku Premijer liga BiH nalazi se na 98. mjestu u svijetu od 100 rangiranih liga. Lošiji od nas su samo Jordan i Indonezija.
Prvo mjesto na listi očekivano drži engleski Premiership, a slijedi ga italijanska Seria A. Možda je malo iznenađenje što se na trećem mjestu našla argentinska liga ispred španske Primere koja drži četvrto mjesto, ali u Argentini se zasigurno igra odličan nogomet, jedini problem koji imaju su česti neredi navijača, te slaba finansijska situacija klubova koji nisu u stanju zadržati najbolje igrače kad stigne dobra ponuda iz Europe.

Na petom mjestu je brazilska liga, dok je na visokom šestom mjestu Bundesliga koja se već nekoliko godina nalazi iza Argentine i Brazila. Iza Njemačke su francuski Le Championat, te iz godine u godinu sve jača meksička liga.

Top 10 svjetskih liga zaključuju Portugal i Ukrajina kojoj su velika ulaganja moćnih biznismena poput Ahmetova i Surkisa donijela visok kvalitet lige. Od 10 do 20 mjesta na listi se nalazi sedam europskih liga, te tri lige iz Južne Amerike Čile, Peru i Kolumbija.

Lige zemalja koje su s nama u kvalifikacijskoj grupi za SP su visoko plasirane. Pored već spomenute Španije koja je na četvrtom mjestu, turska liga je na 11, Belgija 19, Estonija 44, a Armenija 87, ali ono što bode u oči je činjenica da su svi ispred nas.

Od liga s prostora bivše Jugoslavije najbolji ranking ima 1. HNL koja je plasirana na 31, Srbija je na 34, Slovenija 54, a Makedonija na 78 mjestu. Jedina liga koja je ispod naše je crnogorska koja nije među 100 liga.

Pogled na listu nije nimalo prijatan kada pogledamo da su visoko iznad nas lige Jemena, Sudana, Nikaragve, Libije, Zimbabvea, Moldavije, Gruzije, i mnogih drugih zemalja koje mi čest gledamo s velikim podcjenjivanjem. N alisti od 100 liga, naša je jača samo od jordanske i indonezijske.Evo i za one koji govore da je Primera jaca od Serije A :)

Huska
22-07-2009, 18:46
jesu to novi podaci il su stariji od nekad

edit:a evo vidio sam friske su vijesti :D

adiK
26-07-2009, 11:11
Postao/la Boubacar Dialiba dana 26 jul 2009, 10:17 Samo da izdvojim ove što su baš prejako odigrali. Prvo Cocalić, pa onda Radovanović i Bešlija. Strašno mi je drago što imamo odličnog beka kojem je tek 18, Čolić je naš Santon. Raja ga je baš fino podržala, on odigr'o odlično, nadam se da je bezazlena povreda. Bešlija ekstra borben i pokretniji nego prošle sezone, pripremljeniji, što je logično.
Ne sjećam se da sam ikad gled'o na Grbavici beka koji centrira k'o ovaj Radovanović. Ekstra pojačanje. Dobar je bio i onaj Mešić, visok je, jak. Po meni, Cocalić igrač utakmice. Sve je lopte pokupio, iznosio, svaka mu čast! Kovačević se nije istak'o, Bekrić standardno odličan, Ćulum odigr'o perfektnih 15 minuta, koliko je bio u igri. Mehić se natrč'o k'o lud ali se nije s loptom sastavio kako treba. Ne što je loš, već što je bio sam u napadu. Posjeta prejaka, nestalo karata pred utakmicu. Žao mi što ne vidjesmo Serdarevića, on je baš majstor. Vidjećemo ga u Zenici aBd.

Pozdrav svim ŽELJOvcima!
Komentar sa sportsport.ba foruma, sinoc Zeljo dobio Olimpik 2:0 :).

Na prijateljskoj tekmi 5k navijaca. Pokazalo se koji je najpopularniji bh klub.

I da, Osim poslije tekme dao kondicioni trening xD

dera
26-07-2009, 11:37
zeljo igrao kao domacin?

adiK
26-07-2009, 13:45
zeljo igrao kao domacin?
aha, doduse olimpik ce u PL igrati na grbavici.

dera
26-07-2009, 14:55
prd, pa zar ne rade na svome, prosiruju ga?

adiK
27-07-2009, 02:30
prd, pa zar ne rade na svome, prosiruju ga?
Ma kakvi, do sad igrali na jednom stadionu koji ne zadovoljava uslove PL (!?) pa zamisli kakav je to stadion.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4W4BQP_5CkQ&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4W4BQP_5CkQ&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

dera
27-07-2009, 11:04
dzaba im sve (zelji), kad opet nece u evropu :D

adiK
02-08-2009, 18:48
Jucer pocela PL, vjerovatno i nije interesantno, al evo rezultata :)

Zvijezda - Zrinjski 2 : 0
Čelik - Željezničar 0 : 1
Leotar - Rudar P. 1 : 0
Laktaši - Borac 0 : 2
Olimpik - Modriča 2 : 2
Velež - Travnik 5 : 0

I...jos nesto :D
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9GDDkZm0I-E&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9GDDkZm0I-E&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

dera
02-08-2009, 18:53
veceras rajvosa

ivan019
02-08-2009, 18:53
o pa to pobedjuju i gosti hehe

dera
02-08-2009, 19:13
i ja sam sokiran heheh
ma mora da su platili, prica se da ce ove sezone zeljo platiti za prvaka, borac i sarajevo za pratioca i kup

adiK
02-08-2009, 19:14
o pa to pobedjuju i gosti hehe
Sta ti je, poceli smo pratiti modu :D

adiK
10-08-2009, 15:48
Rezultati 2. kola Premijer lige BiH:

Subota

Sloboda - Laktaši 2:4
Velež - Olimpik 4:1
Travnik - Zrinjski 3:3
Rudar - Čelik 1:1
Borac - Leotar 2:0

Nedjelja:

Modriča - Sarajevo 3:0
Slavija - Zvijezda 2:0
Željezničar - Široki Brijeg 1:0

Tabela
1. Velež 2 2 0 0 9:1 6
2. Borac 2 2 0 0 4:0 6
3. Željezničar 2 2 0 0 2:0 6
4. Modriča 2 1 1 0 5:2 4
5. Slavija 1 1 0 0 2:0 3
6. Laktaši 2 1 0 1 4:4 3
7. Zvijezda 2 1 0 1 2:2 3
8. Leotar 2 1 0 1 1:2 3
9. Rudar 2 0 1 1 1:2 1
10. Čelik 2 0 1 1 1:2 1
11. Sloboda 2 0 1 1 3:5 1
12. Zrinjski 2 0 1 1 3:5 1
13. Olimpik 2 0 1 1 3:6 1
14. Sarajevo 2 0 1 1 1:4 1
15. Travnik 2 0 1 1 3:8 1
16. Široki B. 1 0 0 1 0:1 0

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/hsGdnZiTQOI&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/hsGdnZiTQOI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Imp
12-08-2009, 18:20
Rezultati 2. kola Premijer lige BiH:


Željezničar - Široki Brijeg 1:0



<object width="425" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/hsGdnZiTQOI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></object>
nimao zasluzena pobjeda

dera
12-08-2009, 18:38
da, cuo sam da su na guzove dobili heheh

dera
04-10-2009, 19:41
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091004066 RIP

Imp
04-10-2009, 19:47
eo vako,zivim na pecari 100 m oko stadiona,i bio sam cijelo vrijeme na 1. crti mogu samo reci da ovo sto novinari pisu nije istina,osim da je 1 mrtav,gledam na raznim portalim i na raznim vjestima gleda i pola toga nije istina

da vam sad ne pricam svoje pustolovine krvi do kolina a meni nista...

adiK
04-10-2009, 21:20
RIP... zasto nam ovo treba ja ne znam. Zato i ne idem na gostovanja, vaznija mi je moja glava iskreno od kluba. Moja sucut Vedranovoj porodici, njima je sad najgore. Imp bili bismo ti zahvalni da nam ispricas istinu jer sa raznih strana dolaze oprecne informacije.

Huska
04-10-2009, 21:29
ma daj ja sad evo citam kako je to sve smisljeno bilo i da je bila smjestaljka i da su ovi vec bili pripremljeni da odmah napadnu navijace sarajeva..al eto stvarno vise se nezna kome vjerovat jer previse je razlicitih prica..

hulle
04-10-2009, 23:11
http://www.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/big_091004087.jpg (http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091004087)

Još uvijek nepotvrđeno (http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091004087) Preminuo i drugi navijač Sarajeva? (http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091004087)

Prema nezvaničnim informacijama sa terena koje smo dobili od navijača FK Sarajevo koji se trenutno nalaze u Mostaru, i drugi navijač ovog kluba preminuo je noćas u bolnici.

ado_inter
04-10-2009, 23:16
ma ovo je strasno sta se desavana.... :(

dera
04-10-2009, 23:23
i na kraju ce ispasti kao da se nista nije desilo, ja bih ovakav incident kaznio
prvo, klub je morao znati o kojem mechu je rijec i nagovjestiti policiji, ovako.. ne samo velikom novcanom kaznom, nego i igranje pred praznim tribinama do kraja sezone!

Huska
04-10-2009, 23:58
Evo jos jedna nova vijesti o "Amir Hadzic (1988)" ranjen u prsa - prostrjelna rana ... kazu da je situacija stabilna http://www.euronogomet.com/forum/Smileys/classic/wink.gif izvrsena je operacija i izgleda da je sve ok,ovo je momak drugi za kojeg su neki mediji napisali da je i on premiunuo...


jos se nezna za ovog sto je hulle gore u postu iznad stavio....


al sto je najgore oni kreteni iz mupa negiraju da je bilo upotrebe vatrenog oruzja a eto ovaj se momak jedva od toga izvukao, pa rupe od metaka po autima i dosta toga slicnog...sve mi ovo mirise na to da je policija ubila ovog momak pa da se sad izvlace majku im njiovu lopovsku

adiK
04-10-2009, 23:59
Blokirana Titova...

Nekoliko stotina građana Sarajeva, većinom navijača Sarajeva, su blokirali glavnu sarajevsku saobraćajnoicu, ulicu Maršala Tita, u znak protesta protiv današnjeg ubistva Vedrana Puljića, navijača Sarajeva u Širokom brijegu.
Pored odavanja počasti svom preminulom prijatelju, navijači traže da se provede detaljna istraga današnjeg ubistva u Širokom brijegu.
Policija obezbjeđuje događaj, a demonstranti se kreću od zgrade Predsjedništva ulicom Maršala Tita, pozivajući građane da im se pridruže u protestu.

hulle
05-10-2009, 00:29
Svjedočenja s CUM-a
"Vedran mi je rekao: Idem na utakmicu, makar poginuo za Sarajevo"

- Sjedili smo večer pred utakmicu, i ja mu govorim: nemoj ići, možda bude belaja. Kaže on meni: Idem, pa makar poginuo za Sarajevo. I, eto, poginuo je - ispričao nam ispred CUM-a jedan od prijatelja Vedrana Puljića dok smo čekali dolazak povrijeđenih navijača iz Širokog Brijega.

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/091004091

---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

http://sportsport.ba/bh_fudbalp-24776.htm

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

evo ono sto je bilo na vijestima
http://www.youtube.com/watch?v=paQPfVqhqew&feature=player_embedded#

Enfant Terrible
05-10-2009, 01:20
R.I.P. Vedranu Puljiću Pulji, i iskrena sućut njegovoj porodici i prijateljima. Na današnji dan, njegovom bratu Igoru je rođendan i kada je čuo da mu je brat ubijen- pokušao je samoubistvo. Strahota.

Inače, evo sad dolazim sa okupljanja, pričao sam da dosta poznanika koji su bili tamo i, iako je bilo raznih priča, svi su uglavnom istakli da je Vedran bio ubijen pištoljem, dakle od metka, a ne od kamena. Neko kaže da ga je ubio policiajac, a drugi pak govore da ga je navijač Širokog ubio.

Ja nisam bio i ne znam tačno šta je bilo, ali ovo je strašno i nema opravdanje za navijački huliganizam. Iako znam da se neće puno toga poduzeti (kao i obićno) da se stane u kraj ovim huliganskim glupostima, ja huliganima svih klubova od srca želim da dobiju zabranu odlaska, doživotnog, na utakmice jer su stoka. I svim ostalim koji fudbalsku utakmicu doživljavaju kao mjesto gdje će liječiti svoje frustracije.

hulle
05-10-2009, 01:35
evo ima tu jos nekih slika

http://www.mojevijesti.ba/novost/15582/poginuo-navijac-sarajeva-vedran-puljic#http://www.mojevijesti.ba/gallery/foto/102009/sirokibrijegnavijackineredi/010.jpg

ivan019
05-10-2009, 04:35
R. I. P.

hulle
05-10-2009, 12:03
Kapiten Sarajeva još u šoku
http://sportsport.ba/slike/bh_fudbal/aneredivvvvvvvvv.jpg
<embed style="width: 597px; height: 25px;" class="sIFR-flash" type="application/x-shockwave-flash" sifr="true" bgcolor="transparent" wmode="transparent" flashvars="txt=ALAIM: TUKLI SU DJEVOJKE OD 16 GODINA&textcolor=#054E9A&hovercolor=#054E9A&linkcolor=#054E9A&w=597&h=25" quality="best" src="http://sportsport.ba/interstate.swf" width="597" height="25">Alaim: Tukli su djevojke od 16 godina

Piše: A. Beganović
Ponedjeljak, 05.10.09. 11:11.
„Ne mogu da dođem sebi. Tukli su naše navijače, pucali su na njih. Izašli smo na zagrijavanje kada mi je jedna djevojka prišla i molila me da im pomognem. Zaštitari na stadionu tukli su djevojke. Da možda i one nisu imale oružje?“, pita se Alaim.


http://sportsport.ba/bh_fudbalp-24798.htm

Huska
05-10-2009, 12:19
ma zalosno stvarno...samo se nadam da ce sve to rijesit na najbolji naci..al nekako imam osjecaj da ces ti hulle o ovome pisat i u onoj temi teorije zavjera

LiGad
05-10-2009, 14:01
po meni ..najvecu odgovornost snose organizatori zbog 2 razloga:

1 ..jer je poznato da su policajci poslani da odrzavaju mir u Mostaru, pa ih je zbog toga bio smijesan broj u Sirokom
2 ..utakmice se nisu smijele igrati u isto vrijeme, jer nije bilo moguce prisustvo policije na obje utakmice

Imp
05-10-2009, 14:22
po dolasku u siroki horde su odmah pocele razbijat izloge ispod sjeverne tribine,jer nije bilo nikog da ih sprijeci,sva je policija bila u mostaru,pola sata su nekontrolirani razbijali sta su stigli koga su stigli dok se vijest nije prosirila po gradu...kad je pukla prica u gradu cila se opcina skupila i poceo je rat,bilo je ko koga stigne udara...na kraju sad po vasoj(bosanskoj) prici ispadoste vi zrtve a jedini ste krivci za ove nerede

PS.ovo nema nikakve veze sa sportom ovo je cisti nacionalisticki rat...za ovake koi dodju u tudji grad da bi samo razbijali nema rip od mene,samo ima go to hell

Huska
05-10-2009, 14:32
znaci to je druga verzija price HZ su krivi za sve sami su ubili svog navijaca ma daj molim te nemoj i ti sad pretjerivat... a to za tu zadnju recenicu ti nije nikako uredu al ajd nije ni cudo sve mi je bilo jasno sa zadnjom recenicom iz prvog pasusa to se moglo i ocekivat da ces napisat

Imp
05-10-2009, 14:36
indijanac ja nisam rekao da su hz ubili svoga,vec sam rekao da su izazvali nerede posto nije bilo policije a onda su gradjani uzeli stvar u svoje ruke,da su usli na tribinu nista ovo nebi bilo...nego su oni planirali razbijat i rusit,e pa nece moci!Dobro su i prosli sta su zasluzili.

dera
05-10-2009, 14:40
ja vjerujem da su i horde zla malo pretjerali, ali ubiti covjeka nikada nije solucija
jesi procitao sta je alaim izjavio, eh da, tako se poduzima stvar u svoje ruke

Huska
05-10-2009, 14:41
prvo ne vrijedjaj ;)... a drugo zasto bi ti ja ili bilo tko ovdje vjerovao da su oni izazvali nerede kad je svaki navijac sarajeva rekao da su ih ovi napali odmah po izlasku iz autobusa... mislim to mi je nelogicno skroz pa nisu ni oni toliku luda pa da lazu o tome... vjerovatno i gradjani kao i oni iz MUP-a zele da svale krivicu na HZ( ni oni nisu nevini normalno treba i njih kaznit) pa pricaju sve i svasta

Imp
05-10-2009, 14:45
nekazem ja da je trebalo biti mrtiv,nije uopce trebalo biti nereda,al kad ti netko dodje razbijat pred kucu normalno da ces branit,svoje...kakvo je bilo stanje,i kolko je oruzja bilo dobro je da je samo 1 mrtav,hz posle u grad razbijat i stigli su 100 m od stadiona dok nije 1 covijek izasao s ak47 i zapuca u zrak,tad su se povukli nazad,da su prosli dalje ko zna kolko bi jos mrtvih bilo jer ih je dole cekala razjarena masa sa svim i svacim...

---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:43 ----------

prvo ne vrijedjaj ;)... a drugo zasto bi ti ja ili bilo tko ovdje vjerovao da su oni izazvali nerede kad je svaki navijac sarajeva rekao da su ih ovi napali odmah po izlasku iz autobusa... mislim to mi je nelogicno skroz pa nisu ni oni toliku luda pa da lazu o tome... vjerovatno i gradjani kao i oni iz MUP-a zele da svale krivicu na HZ( ni oni nisu nevini normalno treba i njih kaznit) pa pricaju sve i svasta
s tobom nema smisla raspravljat,ja ti kazem kako je bilo,ti ako oces vjerovat,vjeruj ako neces,nije moj problem,nek ti znas kako je bilo koi sirokog nisi vidio, a ja sve vidio pa neznam:rolleyes::confused:

dera
05-10-2009, 14:49
pa iz koga je strljcala krv

Imp
05-10-2009, 14:54
iz onoga ko je bio povrijedjen a takvih je bilo na sve strane...samo da na pomenem da je prvi pogodjen covijek od 59 god koji je stajaop ispred vlastite kuce,sad hocete reci da smo mi prvi poceli pucat na svoje?i jos da napomenem medju ''navijacima'' sarajva je bila i trudnica kojoj ni dlaka s glave ne fali vec su je nasi ljudi stitili da je nebi koji kamen slucajno doletio.toliko o toj prici kako su se napadale curice od 16 god koih uopce nije bilo tu..

hulle
05-10-2009, 15:59
ma zalosno stvarno...samo se nadam da ce sve to rijesit na najbolji naci..al nekako imam osjecaj da ces ti hulle o ovome pisat i u onoj temi teorije zavjera

hahahahah necu imam previse obaveza sad hahaha

---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

koliko treba vjerovati nekim medijima pokazu slijdece


mediji iz hercegovackog kantona i njihova uprava i murija i gradanji sirokok su brujiii da NIKO NIJE PUCAO IZ VATENOG ORUZIJA...NIKO NIJE IMAO VATRENO ORUZIJE....a dolaze slike izrasetanih auta, ljudi u bolnici imaju rane od vatenog oruzija.....
GDJE JE TU LOGIKA???

dugo....zasto su navijaci sirokog bili vani a ne na stadionu ako su vec dosli da navijaju??? zasto su cekali navijace sarajeva???


nisu ni navijaci sarajeva nevini....a takvi su svi navijaci na balkanu....kod nas npr celik, zrinjski, zeljo, sarajevo, siroki, slavija.... sa svima je uvijek bilo problema
pa pogledajte u srbiji sta rade navijaci partizana i zvezde...
a pogledajte navijace dinama iz zagreba gdje god odu naprave nered...jel iko na njih otvorio vatru???

valjda je svima jasno da ovo nije slucajnost


davno sam rekao da nasa liga nema smisla...unaprijed se zna ko ce biti prvak
ono sto treba da se uradi u sportu je da se prvo ukine liga do kraja sezone...niko da nema pravo nastup u eu takmicenjima..zatim ukinuti sve ove TURBO FOLK klubove kao i navijacke skupine poznate po problemima
odredjenim licima zabraniti prilaz sportskim terenima
ali prije toga prvo se mora rijesiti stanje na vrhu drzave jer dok god imamo tri vuka nema selameta....i kad kap kise padne mi imamo 3 razlicite verzije kako je pala a na kraju uvijek biva da niko nije kriv...jbg evo jos jedan dogadjaj za koji cemo okriviti vanzemaljce...hajd oni se bar ne bune sto na njim sve svalimo kad vec mi nizasta nismo krivi

LiGad
05-10-2009, 16:35
mediji iz hercegovackog kantona i njihova uprava i murija i gradanji sirokok su brujiii da NIKO NIJE PUCAO IZ VATENOG ORUZIJA...NIKO NIJE IMAO VATRENO ORUZIJE....a dolaze slike izrasetanih auta, ljudi u bolnici imaju rane od vatenog oruzija.....
GDJE JE TU LOGIKA???

http://sportsport.ba/slike/bh_fudbal/597pistolj.jpg

evo dokaza ..

adiK
05-10-2009, 16:40
Ko kaze da je ovo medjunacionalni sukob, vara se. To govore oni koji ne zele dobro ni BiH ni svakom Bosancu, trazeci nacionalni skandal u svakom incidentu (sjetimo se kako su neke televizije izvjestavale za ubistvo mog sugradjanina Denisa Mrnjavca).

Ako neko zeli, neka pita navijace Zrinjskog koji su pjevali sta su pjevali na Grbavici kako su ih normalni ljudi spustili aplauzima na njihovu glupost i zadojenost nacionalizmom. Dakle, Sarajlije koje su navikle na suzivot ljudi razlicitog porijekla, vjere... nece ici na gostovanje samo da bi pokazali svoj primitivni nacionalizam, to rade oni kojima smeta jedna i jedina, drzava BiH.

Huliganstvo je huliganstvo, ne nacionalizam (na kraju krajeva Vedran nije bio Bosnjak) i drzava bez zakona je plodno tlo za razvoj huliganstva. Ovdje odgovornost snosi policija, te savez koji nisu imali kontakta jedni sa drugima jer se ovakve dvije utakmice, gdje sve ekipe imaju brojne navijacke skupine ne mogu igrati u istom terminu.

Nije bilo kontrole ni nad navijacima Sarajeva koji su trebali imati osiguranje od policije (kao sto to ima svako u Sarajevskom Kantonu) kako bi se izbjeglo ono sto se desilo, a to je kamenovanje i pucanje na njih (ko je drzao pistolje i pucao, hvala Bogu da imamo slike da nam se ne prosipa suplja) , i koji su naravno na silu odgovorili silom, a drugo ne znam sta su mogli uraditi.

Sramno je od MUP-a HNK da tvrde kako u sukobu nije koristeno oruzje, opet kazem, hvala Bogu imamo slike, a i obdukcija je potvrdila da je Vedran ubijen hicem iz pistolja.

LiGad
05-10-2009, 16:51
nisu ni navijaci sarajeva nevini....a takvi su svi navijaci na balkanu....kod nas npr celik, zrinjski, zeljo, sarajevo, siroki, slavija.... sa svima je uvijek bilo problema
pa pogledajte u srbiji sta rade navijaci partizana i zvezde...
a pogledajte navijace dinama iz zagreba gdje god odu naprave nered...jel iko na njih otvorio vatru???

mogu vec zamisliti sliku u glavi nekog normalnog gradjana ostatka svijeta koji je vidio ovo .."primitivni balkanski barbari opet podivljali"

---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

Ko kaze da je ovo medjunacionalni sukob, vara se.

"Sreca" pa je ubijen vedran (bosanski hrvat) u sirokom brijegu (bosansko-hrvatskom gradu) od strane skripara (bosansko-hrvatskih navijaca)

(kako nam je samo tuzna zemlja kad je nekima ovo bitno)

adiK ..ne mislim na tebe, nego na ove nase nacionaliste

dera
05-10-2009, 18:55
sarajevo je jedan od manjine gradova u kojem sve tri religije dobro se podnose
npr, ja poznajem i srbina i hrvata, koji navijaju za Zelju, koji vole sarajevo kao grad, i uopste ne osjecaju hercegovinu ili republiku svojom
upravo to se i dokazalo, navijac sarajeva bio je pripadnik katolicke vjeroispovjesti, a ko god da je to ucinio, siguran sam da se kaje samo zbog TOGA!

---------- Post added at 18:55 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

a danas cekam tramvaj, kad proleti policija pa hitna, reko jel vas dosta vise, muka mi cc

ivan019
05-10-2009, 19:08
ma huliganstava ima svuda nema to veze koje si nacionalnosti ili vere

evo ovaj francuz sto je ubijen od strane grobara, nije bio ni siptar ni hrvat ni crnac pa je poginuo ni kriv ni duzan

LiGad
05-10-2009, 19:14
Obitelj i prijatelje ubijenog Vedrana Puljića vijest o njegovoj smrti duboko je pogodila. Vedranov brat Igor prerezao si je žile čim je čuo da su mu ubili brata. Igoru je u nedjelju navodno bio rođendan.

http://www.24sata.hr/news/prerezao-si-zile-cim-je-cuo-za-smrt-brata-u-sirokom/138682/

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

Ipak definitivno metak u glavu ..

http://sportsport.ba/bh_fudbalp-24819.htm

Quaresma#7
05-10-2009, 19:19
Nisu normalni iči se tuči na ovakoj utakmici bosanske lige ko da je finale CL. :crazy:

LiGad
05-10-2009, 19:55
cini se nasli gada ..

http://sportsport.ba/bh_fudbalp-24827.htm

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

policajac ga je ubio ..


(http://sportsport.ba/bh_fudbalp-24827.htm)

kad se sjetim da su ovi policijski gadovi govorili da nije bilo ispaljenog metka, da je ubijen kamenom ..:mad::mad:

HOCU DA MI SE DODIJELI PISTOLJ DA SE ZASTITIM OD POLICIJE !!!

Huska
05-10-2009, 21:24
http://www.rtl.hr/video/snimke-ulicnog-rata-sirokom/4328/

dera
05-10-2009, 22:31
ma biti ce nesto slicno kao u italiji, nije namjerno :P

hulle
05-10-2009, 23:57
evo i zaopstenje od navijca sirokog

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/091005139

hulle
06-10-2009, 12:31
Nevjerovatan epilog
Oliver Knezović pobjegao sudskoj policiji!

Osumnjičeni za ubistvo Vedrana Puljića, Oliver Knezović pobjegao je pola sata nakon ponoći iz ruku sudske policije, potvrdio nam je Damir Čutura, portparol MUP-a ZHK.

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091006012



najbolji komentar na ovo je

HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH AHAHAHHA

Quaresma#7
06-10-2009, 12:42
hehehehehahaha pa kako jim je mogao pobeči, jesu nesposobni :vfunny:

hulle
06-10-2009, 12:45
pa nije covjek ni pobjegao...oni su ga i pustili.....e vidi logike...covjek se preda i pobjegne!!! hahahahahahahahahaah

svi znaju da je to sve nariktano samo uvijek se na dr krivica svaljuje

esteban
06-10-2009, 13:00
Evo sad ovo citam i mogu vam reci da ste 0 od drzave..pa je li moguce da se ovo desava? :confused:

Nije ni Crna Gora cvijece i kod nas se ne postuje zakon za mnogo cega..mnogo toga ne stima,ubijaju se redovno itd ali ovo je previse providno..sto veli Hulle da se preda policajac pa da pobjegne..niđe logike :worried:

hulle
06-10-2009, 13:44
Ubica navodno u Hrvatskoj
Knezović bio član Tutine "Kažnjeničke bojne"?

Prema informacijama koje su se pojavile u hrvatskim medijima, a koje kruže Širokim Brijegom, Oliver Knezović koji je pobjegao nakon što se predao policiji i priznao ubistvo Vedrana Puljića, najvjerovatnije se nalazi u Hrvatsku.

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/091006054

Imp
06-10-2009, 17:09
sta je,sto nestavljate slike na koima se vidi da ''turcin'' ima pistolj u ruci?
http://www.net.hr/sport/page/2009/10/06/0057006.html?pos=n0
Kebo: jedan nula za nas :P

dera
06-10-2009, 18:21
ne mogu da vjerujem da Imp brani covjeka koji je priznao ubojstvo

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

druga stvar, sto govori da je ubijeni imao pistolj

LiGad
06-10-2009, 18:41
sta je,sto nestavljate slike na koima se vidi da ''turcin'' ima pistolj u ruci?
Kebo: jedan nula za nas :P


prvo ..imponuje mi ako kazes "turcin" ..to znaci da je sarajevo poularno u turskoj, a rijetkost je da su nasi klubovi popularni van BiH ..ali koliko ja znam organiziranih dolazaka iz turske nije bilo ..

drugo ..oruzje ..ova slika pokazuje pistolj, sigurno mu tu nije mjesto (odgovorni iz sarajeva nisu rekli da nije ispaljen ni metak kao vasa policija, a kasnije ..vidi ovo ..policajac ubi vedrana metkom koji nije ispaljen, cudno nekako..)..ali slika ne pokazuje ubijanje. Cinjenica je da je upucano 6 sarajevskih navijaca (imaju ljudi rane) ..a vi nemate upucanih navijaca (zeljko zdrale je cini mi se izboden)

Jos nesto ..dobro poslusaj snimak nereda, cuju se rafali (policija je imala samo pistolje, polu-automatske, sto znaci ..nemogu ispaljivati rafale) ..a na svim slikama koje sam pogledao nisam uspio naci navijace sarajeva koji nose kalasnjikove (znas ..njih je malo teze sakriti)

1:0 ..jednog vi ubili? ..sad bi mi ono trebali izjednaciti, jel? pa malo produzetaka?

Ne hvala, ubijanje nije igra!

Muka mi je od ovoga ..sto se tice ove teme, ja sam zavrsio

Za kraj .. R.I.P. Vedrane

Huska
06-10-2009, 18:41
http://www.sportin.ba/SlikeVijesti/slavija_vedran_6_10.jpg

Navijači praške Slavije odali su počast tragično preminulom navijaču Sarajeva Vedranu Puljiću.

Jučer su derbi utakmicu češkog prvenstva odigrali Slavija i Sparta. Završilo je pobjedom gostiju rezultatom 1:0.

Na ovoj utakmici su navijači domaće Slavije podigli parolu u znak sjećanja na tragično preminulog navijača Sarajeva Vedrana Puljića.
:bravo:

hulle
06-10-2009, 19:20
sta je,sto nestavljate slike na koima se vidi da ''turcin'' ima pistolj u ruci?
http://www.net.hr/sport/page/2009/10/06/0057006.html?pos=n0
Kebo: jedan nula za nas :P



ti stvarno nisi normalan....ne znam hoce li ti dera dati ban od sto me mene tice zasulio si....
jer TURCIN je onaj sto je rodjen u turskoj, sto zivi tamo....
a mi smo bosanci i hercegovci bez obzira na vjeru
jer ako smo mi turci onda je i 50% svjetske populacije isto

Huska
06-10-2009, 19:47
ti stvarno nisi normalan....ne znam hoce li ti dera dati ban od sto me mene tice zasulio si....
jer TURCIN je onaj sto je rodjen u turskoj, sto zivi tamo....
a mi smo bosanci i hercegovci bez obzira na vjeru
jer ako smo mi turci onda je i 50% svjetske populacije isto


ma pusti momka vidis da je jadan.... sigurno je i on bio medju onima dole sto protestuju i sto skidaju zastave drzave u kojoj zive...al neka nek im bude nece jos dugo to je sigurno kad tad ce se morat smirit

dera
06-10-2009, 20:41
dobro, nemojmo vise o tome, jedini razlog sto mu nisam dao ban jeste sto je to stavio pod navodnike, na sto god mislio sa time
mada ovo dole 1-0 stvarno nije lijepo

adiK
06-10-2009, 21:32
Postoji cudna naprava, valjda u neka neimenovana ratnoprofiterska sela nije jos dosla, zove se kais i gibljiv je, moze se saviti oko ruke ako te skutorija napada ;)

A isto tako postoji i pistolj. E njega ne mozes saviti kao sto je to uradio momak na slici.

Any questions? Dera svaka cast na banu, nadam se da ce decko razmisliti o svom potpisu i komentarima. Sramotno je da neko takav navija za Inter, ali sta ces, i to majka radja :)

Takodjer smo pokazali sta je miran protest, za razliku od onih koji su jedva docekali da izadju na ulice da prosipaju neku silu. Svaka cast.

LiGad
06-10-2009, 21:36
moram jos jedan post ..
ne zasluzuje covjek ban ..
on samo pripada masi koja ima jedno misljenje (ipak su to njegovi ljudi i njegov grad), a mi masi s drugim misljenjem ..
a nema smisla da gubimo navijaca intera zbog ovoga ..
nije ni vrijedjao ..
da ne zaboravim .. svaka cast ljudima iz drugih zemalja koji nisu jos vise zaostravali ove nase polu-nacionalne komentare!

sto se tice nacionalizma ..ovaj forum je cudo!!! :)

dera
06-10-2009, 22:17
on nije banovan, ali jeste pod prismotrom
vecinu komentara ostavlja upravo u temi koja se veze iskljucivo sa njegovim gradom

Huska
06-10-2009, 22:34
ma da mi samo hoce reci jel bio danas na onim protestima...ako jest ja i on nemamo vise sta pricat mada cu ga i ovako stavit na ignore al eto sacekat cu jos to da cujem samo dali je ili nije bio :)

dera
06-10-2009, 22:44
kakvim? znam da su bili oni ovdje u rajvusa

Huska
06-10-2009, 22:55
pa u sirokom se okupila gamad da protestuju sto su ovi pustili one momke iz zatvora

Nakon što je u Širokom brijegu iz vatrenog oružija, metkom u glavu ubijen Sarajlija Vedran Puljić, pojedni mediji polako puštaju u javnost pažljivo isječene video klipove “cjelokupnog materijala sa sigurnosnih kamera”.
U isto vrijeme umjesto da se oplakuje jedan ugašeni mladi život, instrumentalizirani protestanti iz Širokog Brijega okupili su se ispred zgrade Županije Zapadnohercegovačke u znak, kako se navodi: prosvjeda protiv nasilja i nereda koji su, u nedjelju uoči utakmice Široki Brijeg-Sarajevo, izazvali „Horde zla“ navijači FK Sarajevo na ulicama Širokog Brijega.

Tužna je činjenica da neko protestuje zbog nasilja riječima “Neće odavde živi izać" i pjesmom "Gazi, gazi, gazi balije".

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UZSExQMmDjE&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UZSExQMmDjE&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

eto ti dera ;)

LiGad
06-10-2009, 22:55
kad se sjetim da su ovi policijski gadovi govorili da nije bilo ispaljenog metka, da je ubijen kamenom ..:mad::mad:

HOCU DA MI SE DODIJELI PISTOLJ DA SE ZASTITIM OD POLICIJE !!!

Rekao sam da necu vise, al bem ga ..moram zbog ovog klipa ..

http://www.youtube.com/watch?v=b8mxQUnBs9U&feature=player_embedded

Ah Ah Ah ..

dera
06-10-2009, 23:43
huska, hajde sto su protestovali zbog svog grada, ali kada vidim sta su uzvikivali, strasno!

Huska
06-10-2009, 23:47
o tome ti i govorim nisu to normalni protesti kao sto su bili u svim ostalim gradovima BiH ovo je cisto vrijedjanje... zbog toga da mi je samo znat dali je ovaj nas specijalac tu bio al kako kaze ona stara narodna nece kruska ispod kruske pa tako i on sigurno je bio

hulle
07-10-2009, 11:48
Dok traje istraga
Internet preplavljen snimcima iz Širokog

Nemile scene u Širokom Brijegu zabilježene su brojnim video i nadzornim kamerama, a popularna stranica za razmjenu video materijala, Youtube preplavljena je snimcima čiji se broj povećava iz minuta u minut. Sigurno je da će postavljanje snimaka pomoći javnosti da dobije realniju sliku onoga što se dešavalo tog tragičnog dana, ali i pripadnicima Federalne uprave policije i službenicima MUP-a ZHK u rasvjetljavanju tragičnih događaja, utvrđivanju konačne istine i otkrivanju ubice pokojnog Vedrana Puljića.
Piše: A. Karadža
I dok je policija na press konferenciji održanoj u nedjelju kategorično demantovala navode o upotrebi oružja od strane policajaca, ovaj klip pokazuje da je to daleko od istine. Pucnji koji se čuju dolaze iz oružja policijskih službenika, a sve podsjeća na rat.

<object width="550" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/b8mxQUnBs9U&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="550" height="344"></object>

S obzirom da se oko stadiona u Širokom Brijegu nalazi veliki broj objekata koji su pod nadzorom, svaki dan pojavi se novi snimak sa jedne od njih. Na ovoj se vide dešavanja u ulici kraj stadiona, kao i navijač sa "pištoljem" u ruci za koji je pregledavanjem ostalih snimaka i slika utvrđeno da je riječ o kaišu.

<object width="550" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/Bw8AzF7yLA8&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="550" height="344"></object>

Navodni policijski snimak pokazuje nekoliko minuta dešavanja u Širokom Brijegu. U trenutku kada je Vedran Puljić ubijen, kamera je oborena i snima asfalt. Na snimku se vidi haos koji je vladao na ulicama u Širokom Brijegu, zapaljeno policijsko auto, lom i rušenje praćeno pucnjavom.

<object width="550" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/YaMeAJMfHxM&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="550" height="344"></object>

Amaterski snimak sa tribine stadiona koji prikazuje odlazak navijača Sarajeva iz Širokog Brijega. Snimak je dokaz inertnosti policije koja nijemo posmatra gađanje kamenjem za razliku od publike na stadionu koja ushićeno reaguje na dešavanja sa ulice.

<object width="550" height="340">


<embed src="http://www.youtube.com/v/9e8Zp0FsPqI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="550" height="340"></object>

Dva dana nakon incidenata u Širokom Brijegu organizovan je protest zbog "medijske hajke" protiv Širokobriježana i Hercegovine. Televizijski snimci prikazali su mirnu atmosferu i pjevanje navijačkih pjesama. Amaterski snimak sa neke od kuća prikazuje da se nisu uzvikivale samo parole koje pozivaju na ljubav i mir.

<object width="550" height="344">


<embed src="http://www.youtube.com/v/UZSExQMmDjE&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="550" height="344"></object>

Postavljeno je bezbroj pitanja u vezi sa dešavanjima u Širokom Brijegu kada je ugašen jedan mladi život. Većina njih ostala je bez pravog odgovora. Naš čitatelj, Mirza Pašagić je također postavio nekoliko njih na koja se odgovori još traže i koji bi mogli riješiti stvarnu širokobriješku enigmu - ko je prvi počeo:

1. Navijače FK Sarajeva je policija zaustavila na više punktova. Ako je pronađen ijedan čekić, pajser, metalna šipka, pištolj ili zolja, zašto su dopustili da autobusi uđu u grad?

2. Zašto autobusi nisu vraćeni kući ako je bio veći broj navijača nego što je najavljen dopisom?

3. Zašto navijači NK Široki Brijeg nisu bili na stadionu pred početak utakmice nego su hodali ulicama?

4. Zašto su navijači FK Sarajeva pušteni u grad pred početak meča, a ne onako kako je propisano?

5. Zašto karte za utakmicu nisu prodate navijačima na sigurnom mjestu kao što je slučaj kada se gostuje na drugim stadionima?

dera
07-10-2009, 14:24
odlicna pitanja za suda :)

hulle
07-10-2009, 16:01
danas sam vidjeo dino, zele i kompanija odose prema stanici sa vijencem...vjerovatno odose u sarajevo

Imp
07-10-2009, 17:53
http://www.net.hr/sport/page/2009/10/07/0001006.html?pos=n0
ovako je sve bilo

zeljko je upucan
nije dokazano da ga je metak koji je ispalio o.k. pogodi...

dosli ste pravit nered,dobili ste po picki

SVI SMO MI O.K.

1:0 ZA NAS

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

HAHAHA DOBRA DOBRA

<table width="100%" align="center" border="0" cellpadding="1" cellspacing="1"><tbody><tr><td class="text" bgcolor="#f5f5f5" valign="top">
</td> <td class="text" bgcolor="#f5f5f5">Tri autobusa sarajevske multietničke mladeži , ogrnuti ljiljanima simbolima mira, pokojom maslinovom grančicom i šalovima domovine došli su u Široki hodočastiti sv. Franji i na taj način iako većinski muslimani pokazati svjetu da Bosna zna što je ekumenizam.Netom što su izišli iz autobusa ustaše Širokog presvučeni u časne sestre, didove i babe ispod halja izvukli su kalašnjikove i namjestili obarače. Krenuo je odstrel. Situacija je ličila na onu sa Markale. Opkoljeni, sami sa sendvičima u rukama kao jedinim oružjem izmolili su dovu i pozvali Allaha u pomoć. Krv šehida protekla im je kroz žile i u njima se probudio drevni duh Sefera Halilovića. Zelene oči postale su im krvave. Usljed te metamorfoze počeli su se pentrati po zgradama kako bi pobjegli iz obruča. Ustaše su i dalje rafalale. Samo nadnormlanim bosanskim umijećem izbjegavanja metaka izbjegli su sigurnu šehidsku smrt. Skaćući na zgrade i bježeći put Žovnice slučajno su izrazbijali nekoliko izloga. Jedan navijač Sarajeva gorio je od strasti za mirom i tolerancijom i nije htio pobjeći. Vikao je mir braćo Hrvati. Jedna nam je jedina Bosna i Hercegovina. Kako je gorio njegov plamen uhvatio je jedno policijsko auto koje je izgorilo u plamenu sarajevske tolerancije. Jedan milicajac sa znakom U na čelu usred tog meteža došao je do Vedrana P. I zabio mu tupi predmet u glavu.Posramljeni,šokirani ustaštvom Širokobrižana i otvorenim fašizmom za koji su učili da je mrtav antifašistički odred zvan Horda mira pobjegao je u šume i gore prema sjeveru


i da konačno skinemo masku o tom vedranu puljiću kao dobrici i nevinom navijaču, iako vazda je bilo o mrtvima sve najbolje i pokoj mu duši, kao prvo postoji slika gdje on par minuta prije smrti drži kamenja u ruci s čvrsto stisnutim šakama, kao drugo ta je osoba imala deblji polcijski dosje, jer bio je uhićivan i u mostaru zbog navijačkih izgreda, kao treće on nije hrvat jer je se deklarirao kao bošnjak kad je bio uhićen u mostaru.....
</td></tr></tbody></table>

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

<table width="100%" align="center" border="0" cellpadding="1" cellspacing="1"><tbody><tr><td class="text" bgcolor="#f5f5f5" valign="top">
</td> <td class="text" bgcolor="#f5f5f5"> Ne plači mama molim te nemoj se brinut znaj da volim te jer on je meni sreća sva moja ljubav jedina Suze mi teku kad izgube, osmijeh na licu kad bolji je al ne razumiješ što je to on je cijeli život moj Nanana... Ne brini tata molim te nedjelja sveta je za mene ajde razumi jednom to svetinja i gotovo Nanana..... Lisice na rukama plava koverta na vratima suze majci u očima al opet vratit ću se ja mogu da me osude cijeli život da me zatvore ali opet ću po svom mogu da mi popuše nananananana....
</td></tr></tbody></table>

LiGad
07-10-2009, 18:21
ban je moje misljenje ..ali ja sam ovdje nov i svjestan sam toga ..
nek odlucI ONAJ koji treba s onima koji su ovdje mnogo duze od mene, uglavnom ..

BAN ..

Imp
07-10-2009, 18:23
ma banuj,eto plakat cu...

1:0

amer
07-10-2009, 18:31
Nije bio pištolj
http://sportsport.ba/slike/bh_fudbal/0014007.42.jpgNavijač Sarajeva u bijeloj majci u ruci je ipak držao samo kaiš

<embed style="width: 350px; height: 50px;" class="sIFR-flash" type="application/x-shockwave-flash" sifr="true" bgcolor="transparent" wmode="transparent" flashvars="txt=NAVIJAČ SARAJEVA U RUCI JE IMAO<br/>KAIŠ!&textcolor=#054E9A&hovercolor=#054E9A&linkcolor=#054E9A&w=350&h=50" quality="best" src="http://sportsport.ba/interstate.swf" width="350" height="50">Navijač Sarajeva u ruci je imao
kaiš!

Piše: M. Dautbegović
Srijeda, 07.10.09. 18:07.
Već neko vrijeme u bh. medijima, ali i susjedne nam Hrvatske, vlada dilema o tome da li je jedan navijač Sarajeva tokom tragedije u Širokom imao u ruci pištolj.

Na nekim slikama i video zapisima ipak se činilo da se radi o pištolju, ali na drugima se činilo kako je ipak riječ o kaišu omotanom oko ruke navijača bordo tima.

Međutim, došli smo u posjed fotografije na kojoj se jasno vidi kako "sporni" navijač Sarajeva u bijeloj majci kratkih rukava ipak drži u ruci kaiš dok nešto objašnjava policajcima na terenu.
ban je moje misljenje ..ali ja sam ovdje nov i svjestan sam toga ..
nek odlucI ONAJ koji treba s onima koji su ovdje mnogo duze od mene, uglavnom ..

BAN ..

Imp
07-10-2009, 18:33
M. Dautbegović

nesto vijerujem dok vidim ko pise,gore iz sarajeva samo iznosite lazne cinjenice,sinoc je se sve na otvorenom vidilo ko je lago,nino vas je sve opra...

ajde dera di si da me banujes?vidis da neplaniram vise sudjelovati na turskom forumu...

1:0

LiGad
07-10-2009, 18:53
SRAMOTNI NAVIJACU INTERA

Ovdje necu pisati o sadrzaju tvojih komentara koji su ..
Nego o tvom Interu ..
Da sam ja ovo napisao, ocekivao bi BAN ..
A da si ti i pomislio da ces ga dobiti, presutio bi .. a ne trazio da te banuju
Jer ovo je ipak jedini AKTIVAN forum o Interu za koji znam na balkanu ..pa mi ne bi bilo svejedno ako ne mogu vise biti na njemu ..

Ovo govori o tvom Interu ..

hulle
07-10-2009, 19:08
uredu je...samo mi nije jasno kako taj moze navijati za inter...jer samo ime ekipe se prkosi sa njegovim ponasanjem

Enfant Terrible
07-10-2009, 20:13
Nisam htio da sudjelujem u diskusijama na ovoj temi jer sam slutio da će se ovako završiti. Zato, sada mogu reći da pozdravljam kolege moderatore i administratore što su banovali člana "Imp".

Neki komentari od dotičnog člana jednostavno nisu imali smisla i ban je bio jedina opcija. Komentari tipa "za sve su krivi navijači Sarajeva", pa preko nazivanja Bošnjaka "Turcima" (naziv koji je inače uvreda svakom normalnom Bošnjaku), pa provociranja i ismijavanja nestanak mladog života. Od njega sam u najmanju ruku očekivao suzdržavanje i poziv na racionalno ponašanje, ali izgleda da je toliko zadojen mržnjom prema narodu sa kojim živi da misli da su svi na forumu protiv njega, Širokog Brijega i Hrvata, a uopšte nije tako jer na forumu imamo dosta članova različitih narodnosti i religija, i svi smo se složili u jednom, a to je osuda huliganstva i izražavanju sućuti mladom Vedranu.

Što se tiče analiza razloga, povoda i krivice, tu treba biti pažljiv i sagledati samo činjenice. Kada su se vratili Horde Zla sa kobnog gostovanja, pričao sam sa mnogima i čuo 10000 verzija, ali nisam htio potencirati niti jednu (pogotovo ne ovdje), nego sam čekao razvoj situacije i zvanične informacije.

I na kraju posta, samo da se osvrnem na jednu činjenicu. Mi članovi, na ovom forumu, nismo imali skoro niti jednog nacionalističkog incidenta. Ovdje nas ima iz raznih krajeva, iz raznih država, sa nekima se čak teže sporazumijevamo, ali se svi poštujemo. Dakle, ova atmosfera je za primjer svima, i ostaće tako (barem ću se ja truditi koliko god mogu).

FORZA INTER!/ R.I.P. Vedrane.

---------- Post added at 20:13 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

Evo, samo još da dodam ove slike koju su preuzete sa raznoraznih foruma navijačkih grupa kako po BiH, tako i šire. Najpozitivnije su me iznenadili navijači Zvezde i Partizana (Delije i Grobari).


http://i36.tinypic.com/2im0w7m.jpg
Grobari.

http://i35.tinypic.com/29kthft.jpg
Delije.

http://i33.tinypic.com/vdmq9x.jpg
Navijačke skupine iz BiH.

dera
07-10-2009, 20:38
dosli ste pravit nered,dobili ste po picki

SVI SMO MI O.K.

1:0 ZA NAS

ajde dera di si da me banujes?vidis da neplaniram vise sudjelovati na turskom forumu...
ovdje su razlozi zbog kojih bi te licno razbio a ne samo banovao
1) smatra navijace sarajeva sve bosnjake
2) uporno ponavlja 1:0 sto znaci jedno
3) sta vise reci

EDIT: ako ovo citas, vjerovatno jesi kao guest, ja danas nisam bio online, a moram priznati da sam odmah u tvojim prvim postovima shvatio kako si poremecen (gori od vuxe), ali da ne bi izazvao neke svadje na forumu, cekao sam pravi trenutak

amer
07-10-2009, 20:46
file:///C:/DOCUME%7E1/pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

potpuno se slazem
novi sam ovdje i ne bi ulazio u dublje rasprave... ali tip je ocito kreten...
bravo za ban

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

FORZA INTER! R.I.P. Vedran

ivan019
08-10-2009, 02:14
jest da malo skrecem sa teme ali mi je i ovaj Amer sumljiv, sve vreme tu forza inter a nema ni jedan jedini post o Interu

amer
08-10-2009, 13:30
jest da malo skrecem sa teme ali mi je i ovaj Amer sumljiv, sve vreme tu forza inter a nema ni jedan jedini post o Interu
a sto sam ti sumljiv? u kom kontekstu? da sam milanista?!!! il nesto...
NISAM!
novi sam i nisam imao priliku jos da pisem o interu, ali pisati cu.
novi sam na forumu, nisam znao da postoji, inace bi se davno ukljucio.

ivan019
08-10-2009, 13:34
a sto sam ti sumljiv? u kom kontekstu? da sam milanista?!!! il nesto...
NISAM!
novi sam i nisam imao priliku jos da pisem o interu, ali pisati cu.
novi sam na forumu, nisam znao da postoji, inace bi se davno ukljucio.

to je samo moje prvo zapazanje nema potrebe da se odma nerviras hehe

P.S sta ja znam, mozda si ti i IMP hehe nikad se nezna, zezam se, vreme ce pokazati :P

amer
08-10-2009, 13:37
ajd pristajem na to, da ce vrijeme pokazati. ;););)

hulle
08-10-2009, 16:15
Uz prisustvo hiljade građana
Sahranjen Vedran Puljić

Bol, tuga i očaj jedine su riječi kojima se može približno opisati atmosfera koja je vladala na gradskom groblju Bare, gdje je posljednji put ispraćen Vedran Puljić, koji je ubijen u nedjeljnim neredima u Širokom Brijegu.



http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/091008079#091008079&id=2

dera
25-12-2009, 00:45
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs200.snc3/20756_103184253037327_100000372583575_72134_564327 _n.jpg

Dejo
09-01-2010, 03:55
http://img402.imageshack.us/img402/7808/skica1.jpg

CurvaNord69
09-01-2010, 04:06
Igracima zelje se na pripremama u medjugorju ukazala europa :vfunny:

Dejo
09-01-2010, 04:08
Jel to provaljujes ?

LiGad
09-01-2010, 13:55
http://img402.imageshack.us/img402/7808/skica1.jpg
upravo gledate sliku na kojoj se vidi da su policajci izazvali ogromnu bakljadu, nakon cega su savjesni navijaci Manijaci izbacii tu grupu huligana sa stadiona :D

Huska
25-01-2010, 01:09
ASIM FERHATOVIĆ HASE
24. januar 1933. - 25. januar 1987.

NEKA TI JE VJEČNI RAHMET LEGENDO.
<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8chhCxPqOfI&hl=en_US&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8chhCxPqOfI&hl=en_US&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

dera
18-04-2010, 03:03
ljudi, cijeg su ono navijaca prebili specijalci?

adiK
18-04-2010, 13:28
heh vidi ti tih pitarcica. ja kontam dera hoce da pohvali Plavu lokomotivu a on bi samo o belajima ccc :D

http://sportsport.ba/galerija/816/_MG_3363.JPG

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_IZwPvzr_1c&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_IZwPvzr_1c&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Il Mago
18-04-2010, 13:31
sace Zeljo izgubit,djaba dolazite u srijedu :P a sad ozbiljno,nadam se da ce te vi osvojit,pa nek pitari placu :D steta sto sinoc primiste onaj go na kraju jbg

dera
18-04-2010, 15:49
ma kakvi vi, platili sve, cak i ako zavrsite sa isto bodova, vi cete zadnju utakmicu platiti 10 golova da imate bolju gol razliku
nego, ozbiljno te pitam, ubili ga coece, cudi me da nema ni na sarajevo-x, nigdje, to sve ljudi govorili pustite ga, udaraju jednog..
nego, koliko je bilo borcevih navijaca, jel uopste bilo?

adiK
18-04-2010, 20:48
Bilo ih je dosta, nekih 300 mozda. A sto se tog placanja tice, dozvolicu vam da uzivate u kreiranju teorija zavjere i reci samo - Nijaz Almighty :D

http://img405.imageshack.us/img405/4657/24336406885403161720698.jpg

dera
18-04-2010, 20:55
zeljo zeljo ......... pa sa njega gledaj SARAJEVO :D

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

dzaba ti sve kad tifa nece nikad biti kao dino merlin :P

Huska
18-04-2010, 21:14
vidi ih jednom zasjednu na vrh i oni sad face pih...:D

adiK
18-04-2010, 23:09
zeljo zeljo ......... pa sa njega gledaj SARAJEVO :D

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

dzaba ti sve kad tifa nece nikad biti kao dino merlin :P
Naravno da nece, dok je Tifa pjevao u nekom tamo Bijelom Dugmetu, Merlin je ganjao sarafe u Pretisu u Vogosci :)

dera
19-04-2010, 12:50
pa da, a sada ga moze kupiti, kao i stadion grbavi :D

adiK
19-04-2010, 15:00
Hah takva nam je drzava nazalost :P

ado_inter
26-04-2010, 21:53
gledam hayat i uzasavam se sta su horde zla radili poslje utakmice to nisu navijaci vec huligani zalosno

u ovoj situaciji su horde u pitanju i njih sam naveo al i ostale skupine nisu nista bolje pa cak su neki i gori


zalosno i sramoto

LiGad
26-04-2010, 22:00
ja sam gledao taj klip na stranici spanske Marce ..hej do Marce su dosli idioti! Zar je to jedini nacin da strani mediji pisu o nama?!

Dejo
26-04-2010, 22:09
Jebo horde, gledajte tabelu :)
Zeljeznicar za zivot cijeli

ado_inter
26-04-2010, 22:14
iskreno jebes i zelju i sve ostale ja bih ukinuo ligu da se moze ukinut jer je ovo propaganda fudbala i iz dana u dan je sve gora

a ti sto za zelju navijas kad su vam ljudi bili na pozicijama koje odlucuju i pitaju se u vezi lige bili ste dobri i borili se za vrh jedno vrijeme dok nije bilo vasih ljudi borili ste za ostanak,pa ti sad vidi prema ovoj recenici kakva je sad situacija u krovnoj kuci fudbala i ciji su ljudi tu ukljuceni

a da ti kazem mene nas fudbal ne zanima jer je veca bruka drzave nego sami nasi drzavni predstavnici tako da...

Huska
05-05-2010, 22:31
posto sam slab sa limitom i niasm mogao gledati nase finale kupa...pa sam gledao ovu prvu utakmicu finala kupa BiH...izmedju Borca i Zelje...i mogu reci svaka im cast...jest da sam simpatizer Sarajeva...ali trenutno dvije najbolje ekipe i koji igraju veoma lijepo...bas su me ugodno iznenadili kao i u onoj utakmici na Grbavici kada je zeljo pobijedio 4-2...stvarno svaka im cast...utakmica bez ikakvih incidenata i onih najmanjih...sto je stvarno rijetkost kod nas i zbog toga im kapa dole...

takodjer svaka cast i za navijace Borca-Lesinare...pokazali su kako se navija za svoj klub svih 90 min nisu ni minute prestajali sa navijanjem...stadion pun ko sibica...

jedva cekam revans na Grbavici da odgledam i tu tekmu....

adiK
05-05-2010, 23:31
http://i42.tinypic.com/1ajyc.jpg
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI! :D

hulle
07-05-2010, 11:46
Uoči finala Kupa BiH
Uputstvo za navijače Borca - izviždati himnu BiH

Uoči prve utakmice finala Kupa Bosne i Hercegovine koja se igrala u Banjoj Luci između Borca i sarajevskog Željezničara, navijače domaćih na sjedištima stadiona Borik dočekalo je uputstvo kako se ponašati na početku meča.
http://www.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/b_100507033.jpg
Foto: FTV
U odštampanim uputama do kojih je došla Federalna televizija stoji: "Intoniranje himne BiH propratimo zvižducima! Nakon toga iz kola sa istoka će krenuti naša himna Bože pravdem koju ćemo svi zajedno da otpjevamo!"

Tako je, uvjerili smo se, i bilo.

"Nakon zviždanja himni, utakmica je završena remijem, a država je doživjela još jedan poraz u Banjoj Luci", komentar je FTV.

Huska
07-05-2010, 12:06
to sam jutros u oslobodjenju procitao...i stvarno me iznenadilo...jer sam prupustio pocetak tekme pa nisam to vidio...i posrali su se na ono sjajno navijanje tokom citave tekme sa ovim...

Artband
07-05-2010, 12:11
Ccc, tužno je da se još to dešava u vašoj državi.

dera
07-05-2010, 12:14
bolesno, i gledaj himne, Boze pravde, e kako su neki ljudi coravi..

buljoo
07-05-2010, 12:19
što kažete na ono za osnivanje ex-yu lige?
ili bolje stat u miru:D

Huska
07-05-2010, 12:22
problem je sto mi u bosni imamo vec tu ligu :D...mogu dosta od nas naucit kako bi to proslo :D...

buljoo
07-05-2010, 12:24
hehe istina, vi ste već pomješani.. al to je već kod vas polako normala..

a zamisli hajduk ili dinamo na marakani:eek::D:D

LiGad
07-05-2010, 12:24
problem je sto mi u bosni imamo vec tu ligu :D...mogu dosta od nas naucit kako bi to proslo :D...

huska ..iskreno, ovo je najbolji komentar o ovom pitanju, bolji od bilo kakvog clanka u novina i portalu i ne pretjerujem ;)

InteristaSA
07-05-2010, 13:17
Taki smo ti mi:D:D sabani gdje god da se igra..na grbavici pjevaju ubi *etnika..znaci nije ovo samo u banja luci..svugdje su bolesnici...takva nam je sudbina i uvijek cemo takvi ostat..jebeni sabani!!!

Huska
07-05-2010, 15:48
ma meni je to na relaciji sarajevo-banja luka-mostar(siroki brijeg) sasvim normalno, i cisto sumnjam da ce se u skorije vrijeme nesto na bolje promijenit...ali gore je kada manijaci ili hz gostuju kod slobode ili fukare kod njih...a ko fol svoji(znate na sta mislim)...

zato dok ne dodju ovi zakoni o sportu najbolje bi bilo ukinut posjetu navijaca...koje cete mi kurac ako cete vi svake tri minute "navijati" sa tribina povicima srbe na vrbe ili noz zica srebrenica...mrs gamad jedna...i da se mene pita svaki takav ispad navijaca bi se kaznjavao... oduzimajem bodova,novcanom kaznom i zabranom ulaska na stadion...pa kad se opamete i vidi gdje ta njihova sranja vode onda ce se pitati gdje su...

a posto se mene nista ne pita...dugo cemo se mi jos sramotit sa ovim kvazi navijacima...

dera
07-05-2010, 16:00
ma kod nasih navijaca ti nije fazon otici i gledati utakmicu, jer ustvari nemaju sta ni vidjeti, nego da se ponasaju kao zivotinje :D zato ja rijetko kad idem na utakmice, samo vjeciti derbi radnik - iskra

Il Mago
07-05-2010, 16:17
U Tz je sranje jedino kad dodju Pitari,sa Manijacima su dobri odnosi...a ovo za himnu je sramota,al to je nasa realnost nazalost

adiK
14-05-2010, 14:43
Sutra je derbi, prvi put bez gledalaca, zasto, zna se. Posto vidim da ima Manijaka na forumu, danas obavezno u 17:30 na Grbavicu :)

http://i42.tinypic.com/ih2lfn.gif

adiK
14-05-2010, 19:55
http://www.sportsport.ba/bh_fudbalp-36347.htm :)

Il Mago
15-05-2010, 01:54
eeee ne dobi Sarajevo bodove iz Tz,al sad definitivno.:D jbg ne bi ni bilo posteno,dvaput ih pobijedimo i oni opet imaju obraza trazit nesto...ccc :D

Il Mago
15-05-2010, 14:23
http://www.sportsport.ba/bh_fudbalp-36347.htm :)

na ovim slikama ima neko u Interovom dresu :) jel neko od nasih zeljovaca sa foruma? slika 9 :D

adiK
15-05-2010, 15:34
Da, vidio sam momka, nisam ja :D nek se javi ko je, a i ne mora xD

InteristaSA
15-05-2010, 22:57
Ma saban neki u Interovom dresu..tjeraju te s tribina..al dobro trening je pa su ga pustili:D!! a na slici 4 prvi desno do ovog sto vodi trcanje to mi je mladji brat..

adiK
16-05-2010, 10:58
O Colicu pa ne falis se :P

Il Mago
16-05-2010, 11:41
Sloboda druga ekipa proljeca,da smo vako igrali od pocetka sad bi se sa Zeljom borili za titulu :D

InteristaSA
16-05-2010, 14:57
O Colicu pa ne falis se :P

:D ma sta cu se faliti neigra sad povrijedio se bio..pa je na klupici sad:D jbg

Huska
19-05-2010, 22:37
opet sjajna utakmica izmedju zelje i borca...tacno cu zbog njih opet pocet pratit ovu nasu pecenjak ligu...

a iznevjerio me je drug komsic...nisam znao da je manijak :D

LiGad
19-05-2010, 22:55
Ljudi, pa u nasoj ligi su se pocela desavat i iznenadjena! :confused::confused:

hulle
20-05-2010, 00:09
zeljo doveo novog igraca i to kineza....zove se chao cup

hahahahahahhahahahahhaahhaha

DenchiNL
20-05-2010, 12:59
znači za sve plave dječake

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ofxm_VLHOVM&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ofxm_VLHOVM&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

adiK
20-05-2010, 14:45
Nek komsiji crkne krava, stara nasa politika. Kompleksi su cudo ;)

Idu dva pitara ulicom, jedan navija za Borac, drugi za Laktase.

Pozvani ste svi u nedjelju :D

adiK
24-05-2010, 00:22
haha gdje ste pitari :D prvi ste bili u cetvrtak sad se sakrili :D

ovako se slavi titula na Zeljin nacin :D paznju obratiti na prvu sliku ;) http://sportsport.ba/galerija/886/IMG_1558.jpg http://sportsport.ba/galerija/886/IMG_1562.jpg http://sportsport.ba/galerija/886/IMG_1575.jpghttp://sportsport.ba/galerija/886/IMG_1403.jpg

Il Mago
24-05-2010, 00:29
cestitke svim navijacima Zelje na tituli ! zasluzeno,svaka cast ! jestel citali sto je onaj Salihovic iz Veleza slomio nogu nasem Okanovicu? strasnooo... pogledajte clanak desne noge,uzas...

http://tuzlalive.ba/portal/wp-content/uploads/okanovic_ozljeda_tl1.jpg

Enfant Terrible
24-05-2010, 00:39
Bože sačuvaj, šta sve čovjek neće vidjeti u ovoj PremiJer Ligi...

Inače, svim Manijacima čestitam osvajanje titule. Meni je posebno drago zbog Amara Osima, legende.

LiGad
24-05-2010, 00:40
I moj drug (mladi igrac Veleza) je dobio u ovoj utakmici crveni ..izgleda da je bilo pravog pokolja

Il Mago
24-05-2010, 00:44
Ne znam nisam danas bio na utakmici tako da ti ne mogu rec sta je bilo sve...al mi je pravo zao Okanovica,konacno je trebo da ide vani u neki klub i sad mu ovaj slomi nogu i sve mu pokvari. koja steta !

adiK
24-05-2010, 00:49
evo i mali dodatak svemu http://www.source.ba/clanak/156348914701/Krvavo%20slavlje%20u%20Sarajevu/?ref=najcitaniji jadno (a provjereno je, tako da nemojte da mislite da nije tacno ovo :) )

i za okanovica sam vidio, ne mogu da vjerujem na utakmici koja nikom ne znaci nista da se ovo uradi.

LiGad
24-05-2010, 00:50
I meni je naravno zao ..
Ma ovaj Okanovic je tek dosao u Velez, valjda pokusava da se dokaze ..ali to nije opravdanje za idiotizam

Il Mago
24-05-2010, 00:53
Salihovic je doso odavde negdje iz okoline Tuzle,mislim iz Slavena iz Zivinica da je dole doso u Velez...
a ne moze se u ovoj nasoj smrdljivoj drzavi ni slavit...svasta. jedan podatak za grad Milano, obje navijacke skupine imaju dogovor ako jedni slave da se drugi tu ne pojavljuju i uvijek ispostuju to i skoro nikad nema incidenata.a kod nas primitivizam ponovo na djelu.fujj

LiGad
24-05-2010, 01:02
Upravu si za Salihovica :)

Grujinho
24-05-2010, 01:10
za sve navijače željezničara...pesma kida :)

<object width="640" height="385">


<embed src="http://www.youtube.com/v/OtUyXPRdpvI&hl=en_GB&fs=1&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></object>

Il Mago
24-05-2010, 18:07
Izjava Salihovica nakon meca:

Još uvijek ne mogu da vjerujem šta se desilo, kada mu se to dogodilo, ostao sam šokiran, išao sam prema svlačionici a plakao sam kao malo dijete, u svlačionici sam se tresao, nisam zaspao čitavu noć. Samo sam mislio o tome, boli me to što neki govore kao da je namjeran start, nikada kao sportista ne bih tako nešto uradio a pogotovo Tariku Okanoviću,

Ništa nije slutilo da će se to dogoditi, Tarik je bio uz aut liniju, lopta je išla po zemlji i ja sam krenuo pokupiti loptu, on se zagradio i onda se iz jednog bezazlenog starta dogodilo to što se dogodilo.

Prije svega bih se ovako javno izvinuo Tariku i želim mu sve najbolje i da se što prije vrati na teren i zaigra kao prije. Ostao sam tu kod kuće, zvao sam ga jutros ali je nedostupan. Danas ću otići u bolnicu, želim ga posjetiti, izviniti se i reći mu da mi je iskreno žao zbog sveg.

Dino 1908
25-05-2010, 01:02
Cestitke svim navijacima zelje za osvojenu titulu (medu njima sam i ja), a sto se tice Okanovica stvarno mi je zao i zelim mu brz oporavak.

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

A najvise se pitam sto to nema pitara posljednjih dana, jer su u srijedu i cetvrtak bili dosta aktivni. Nadam se da niste previse tuzni, jbg valjda cete i vi NEKADA osvojiti NEKU titulu.

adiK
25-05-2010, 21:55
Cestitke svim navijacima zelje za osvojenu titulu (medu njima sam i ja), a sto se tice Okanovica stvarno mi je zao i zelim mu brz oporavak.

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

A najvise se pitam sto to nema pitara posljednjih dana, jer su u srijedu i cetvrtak bili dosta aktivni. Nadam se da niste previse tuzni, jbg valjda cete i vi NEKADA osvojiti NEKU titulu.
Uzece onaj predsezonski turnir u Ilijasu. Ako Zeljo odbije pozivnicu :D doduse mi cemo imati neke druge obaveze u to vrijeme :)

adiK
27-05-2010, 17:21
http://i45.tinypic.com/24311dj.png
Kad covjek zna, ha ja :D

Huska
27-05-2010, 19:54
koji je to Osim pricao...mladji ili stariji :D

adiK
27-05-2010, 23:21
mladji :)

DenchiNL
29-06-2010, 03:02
šampion države nema za lopte, ja sam plakao, od smijeha

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KRf4i7040G0&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KRf4i7040G0&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

nedugo nakon postanja ovog snimka na youtube, dobili su 2 lopte na poklon od Hordi Zla

Il Mago
01-07-2010, 14:30
evo i parova prvog kola Premijer lige :


Sarajevo - Čelik

Slavija - Sloboda

Zrinjski - Velež

Budućnost - Drina

Borac – Široki Brijeg

Rudar (P) - Leotar

Olimpik - Željezničar

Zvijezda - Travnika

odmah u prvom kolu imamo par derbija,naravno mostarski u prvom planu... SLOBODA !

InteristaSA
01-07-2010, 15:23
DenchiNL sta su dobili...eno na clipu ovom mi se vidi buraz na drugoj strani i zajebavali se..prvo ostavili loptu i onda budalasti seha rekao ja cu je izvaditi i dati je djeci da igraju..cuj horde zla dali im 2 lopte...nebudi smjesan

ajdin
01-07-2010, 16:02
hvala bogu pa nakon duzeg vremena vidi se angazman uprave valjda blekic u kompanija nece stati pa da vide lokalci kako se proslavlja titula :) ;)

InteristaSA
01-07-2010, 17:45
Jest Ajdine i ja jedva cekam..pa da ZELJO ima konkurenciju u Sarajevu a ne tamo nekim..bice sladje kad LJoze uzme tituli ispred sarajeva nego borca ili sirokog..a blekic je uveo gore malo discipline..izgleda gledao puno Osima kako to radi..imam dosta jarana u Sarajevu i volio bi da se vrate gdje pripadaju negdje oko 2-3 mjesta:D

ajdin
01-07-2010, 18:14
ahahha jedna lasta ne cini proljece druze :D sad ste je uzeli i kad opet :P

DenchiNL
01-07-2010, 21:29
DenchiNL sta su dobili...eno na clipu ovom mi se vidi buraz na drugoj strani i zajebavali se..prvo ostavili loptu i onda budalasti seha rekao ja cu je izvaditi i dati je djeci da igraju..cuj horde zla dali im 2 lopte...nebudi smjesan

šta ima fantasy, bio sam prisutan kad su nazvali u fojnicu poznanika koji je konobar dole , da ode lik na trafiku da im uzme 2 lopte, mali je sjeb nasto među šampinjonima kad su čuli od koga su lopte.
a ne znam šta naučiti od lika koji sa šampionom države otvoreno kaže da nema šta tražiti u CL????
Svi znamo kako ste postali šampion, preko koverti :D , šteta što ne pali u CL

Trenutno(jutros) na treningu Sarajeva : Zeka, Repuh, Baljic, Barbarez, Piplica i lopti koliko ti željini igrači nemogu ni prebrojat :crazzy:
otišli : Belošević,Rizvanović,Muminović(Borac)
došli : Arsenijević, Šćepanović (Slavija obojica) desna strana pokrivena,
predsjednik i Mirza otišli po još neke igrače , ma samo lagano:D

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

kad ga baja tuhne:

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-cainii-isi-betoneaza-defensiva-ajdin-maksumic-la-dinamo-6473898

InteristaSA
02-07-2010, 01:06
HAjde uredu onda kako ti kazes..tako je:D:D

DenchiNL
02-07-2010, 13:10
http://www.scsport.ba/bs/tekst.php?ID=4579

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XOL7NCZc9Ek&amp;hl=en_US&amp;fs=1?color1=0x5d1719&amp;color2=0 xcd311b&amp;border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XOL7NCZc9Ek&amp;hl=en_US&amp;fs=1?color1=0x5d1719&amp;color2=0 xcd311b&amp;border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

adiK
02-07-2010, 23:33
Ko o čemu, pitari o Želji. Treba osnovat neku instituciju za liječenje ovih kompleksa. :D

Čujem izvukli ste Čolu u drugom pretkolu. Željka Joksimovića ste prošli sa stilom u prvom pretkolu.

ajdin
03-07-2010, 00:01
ahahaha jooj oviih lokalaca jednom se dokopaju u deceniji evrope odma nes kofrce se a godinama evropu sa koseva gledali ccc nisi od njih mogao otic na stadion da vidis mec sa rijecima pa ne gleda se evropa svaki dan cccc :D et sta vise rec hehe

adiK
03-07-2010, 00:06
Jbg, imaju lokalci i oni sto s brda pohode na utakmice.

InteristaSA
03-07-2010, 00:11
hahah a ADIk drugo pretkolo je Cola na kosevu al nema uzvrata:D:D

DenchiNL
03-07-2010, 08:37
željina pjesma o evropi xD
"7 godina 8-a dolazi..."

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/gWDMXRh9KTU&amp;hl=en_US&amp;fs=1?color1=0x5d1719&amp;color2=0 xcd311b&amp;border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/gWDMXRh9KTU&amp;hl=en_US&amp;fs=1?color1=0x5d1719&amp;color2=0 xcd311b&amp;border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

---------- Post added at 08:37 ---------- Previous post was at 08:31 ----------

Ko o čemu, pitari o Želji. Treba osnovat neku instituciju za liječenje ovih kompleksa. :D

Čujem izvukli ste Čolu u drugom pretkolu. Željka Joksimovića ste prošli sa stilom u prvom pretkolu.

trener vas se odreko preko novina, žao mi vas , ba :D
nemojte se nešto dizat sve vam je trener(stručnjak) objasnio kakve su vam šanse u evropi, valjda vjerujete "struci", nema veze izaćete opet u evropu za 2 prestupne :crazzy:

adiK
03-07-2010, 12:43
Pa et, nasi pricaju o Evropi (Osim je bolno realan covjek, Hapoel je ekipa koja je u grupi EL iza sebe ostavila i HSV i Celtic, tako da vrlo su male sanse da ostanemo u Evropi, al eto, u Evropi smo, sto neki ne mogu rec :D), vasi se spajaju sa Slavijom da naprave klub koji bi mogao parirati Zelji. :D I pricaju o Zelji (Blekic: Zeljo ce nam gledati u pete ili tako nesto :D)

DenchiNL
03-07-2010, 17:17
Pa et, nasi pricaju o Evropi (Osim je bolno realan covjek, Hapoel je ekipa koja je u grupi EL iza sebe ostavila i HSV i Celtic, tako da vrlo su male sanse da ostanemo u Evropi, al eto, u Evropi smo, sto neki ne mogu rec :D), vasi se spajaju sa Slavijom da naprave klub koji bi mogao parirati Zelji. :D I pricaju o Zelji (Blekic: Zeljo ce nam gledati u pete ili tako nesto :D)

vi kad spomenete evropu, prvo morate reći: "nakon 8 godina" , pa onda evropa :D, "parirati želji"????, pa to smo već imali prošle sezone, koliko znam mi vas uzeli, vi nas ne :crazzy: , to će ti i vaš trener reći , kao što si mogao primjetiti u vas se titula ne spominje :cool:

spajaju se sa Slavijom???? hahahaha , nije nego imaju love jbg, nisu kupovali titulu kovertama,kao vaši koji sad ne mogu platiti plate igračima, pa im se osipa kadar i nemaju ni za lopte a kamoli put do izraela :D

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

Hilmo Gutić, pojačanje FKS
'Jedva čekam da vidim kako gradski derbi izgleda iznutra'

U prostorijama Fudbalskog kluba "Sarajevo" danas je održana konferencija za medije na kojoj je predstavljeno novo pojačanje kluba, Hilmo Gutić, bivši igrač crnogorske "Zete".

http://www.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/100703040.2_mn.jpg

"Prošle godine sam gledao derbi 'Sarajevo' – 'Željezničar' i bio sam oduševljen atmosferom. Jedva čekam da vidim kako gradski derbi izgleda 'iznutra'", rekao je Gutić.

Član Upravnog odbora, Vlastimir Mijović, novinarima je rekao da "Sarajevo" ovim potezom ispunjava želje šefa stručnog štaba Mirze Varešanovića, te najavio da će u narednim danima biti dovedena još dva pojačanja iz Crne Gore.


čeka se Regoje i Žuržinov , lagano

adiK
03-07-2010, 18:14
Denchi, moras malo provjerit te mahalske izvore, Siroki, Zrinjski, pa i vi, Borac na Grbavici, svi koji su se borili za titulu su imali sansu da nas dobiju i nisu, tako da me zanima koliko smo svim ovim ekipama platili da nam prepuste titulu. To za Slaviju takodjer provjeri posto si upucen vidim :)

Zanima me kako se ovom Hilmi svidjela atmosfera na derbiju kad je poznato da je zbog divljanja kvazinavijaca na Kosevu taj derbi igran bez publike. Mozda je covjek gledao Zeljo-Borac. Ko ce znat.

Vi para imate zato sto ste prodali najbolje igrace iz prosle sezone (da ti napisem koji su ili imas izvore/mahalu :D), Željo ima para ali Željo mora vracati dugove koje je napravila prosla uprava, Željo svaki mjesec na vrijeme isplacuje igrace (pusti mahalu) sto se prije godinu dana nije moglo zamisliti. Osipa se igracki kadar? Zeba je bolji igrac od Bekrica vjeruj, Gancev je bolji od Simica, Savic moze nauciti Bucana fudbalu, tako da ne brini se ti za Želju.

DenchiNL
03-07-2010, 18:33
paša moj solidni, nisam znao da sami vjerujete u svoju propagandu,ili ste razvili amneziju, ili su to ti "izvori" :

07/11/2009
13:30 Zvijezda Gradačac - Čelik Zenica 1:0
13:30 FK Rudar - Olimpik Sarajevo 3:1
13:30 Sloboda Tuzla - Modriča Maksima 1:2
16:30 Željezničar Sarajevo - FK Sarajevo 1:2
16:30 Borac Banja Luka - Velež Mostar 2:0

i 2gi derbi:

15/05/2010
17:30 NK Travnik - Široki Brijeg 1:2
17:30 Čelik Zenica - Zvijezda Gradačac 4:2
17:30 Leotar Trebinje - Zrinjski Mostar 2:3
17:30 FK Laktaši - Slavija Sarajevo 4:1
17:30 FK Sarajevo - Željezničar Sarajevo 0:0
e taj je bio bez publike.

eh eto ga lafčino, vidiš ga ???
to ti je Sarajevo, Walter.

mene vi ne interesujete, jer ćete biti u drugom planu,ali rezervišem pravo na zajebanciju, ako kažeš da ste sad jači , pa možda i izbacite Hapoel jbg ili idete na duplu? sve će se vidjeti u utakmicama ko je bolji ko lošiji igrač samo strpljenja, sve će ti se samo kazati, samo lagano.

evo i link da ne bude "mahalska" http://bih.worldfootball.net/wettbewerb/bih-premier-liga/

dera
03-07-2010, 18:36
ma kakav zeljo, igra na Kosevu kvalifikacije :D

ajdin
05-07-2010, 15:41
hahhha ma denchi stipu djecu nek malo osjete kako je to biti u euro kupovima ne mozemo ni mi stalno jbg kake bi mi komsije bile a da ne pustimo i njima da malo se vesele :D

InteristaSA
05-07-2010, 16:06
Znate sta je najveca ironija sto su PItari upuceni u svaki detalj oko zelje..sve znaju..bas sve..opustite se navijajte za svoj klub pustite sampione na miru...a to ko je koga pobjedio..pusti te djecije fazone..majstore titula je na grbavici a na kosevu je dosao Hilmo:D
i vjeruj mi zeljo je jaci nego prosle sezone..Zeba je bolji igrac od Bekrica al dobro vidjecete sami...

adiK
05-07-2010, 18:25
Ne mogu se prepirati Denchi, stvarno. Objasnio sam ti. Zeljo se od strane Mahalske Obavjestajne optuzuje da je kupovao utakmice u drugom dijelu prvenstva, kada se odlucivalo ko je prvak. I zato ti kazem, sto nas niko (osim Slobode) pobjedio u drugom dijelu prvenstva, kad je bilo bitno i tacka. Ako si gledao utakmicu na Kosevu, vidio bi ko je bio bolji i pogadjao stative, ako nisi jbg, nabavim ti snimak i posaljem u PSV Town :)

Mi se nismo digli, znamo da cemo ispasti od Hapoela, isto tako kao sto znamo da u novu sezonu ulazimo jaci. (Kao sto znamo da stize Zurzinov na Kosevo, hahah :D)

A to dera, za Kosevo, jebiga drzava nam je takva ali ako sve dobro ispadne igracemo mi svoje utakmice na svom stadionu (nepoznat pojam? da objasnim?) :D

Eto, ipak ispade duzi post, al nek ima konstruktivne rasprave za razliku od ovih sto im na haha ode pola komentara.

ajdin
05-07-2010, 19:07
na starnu to kupovanje tekmi i ta njasra to je vise postao standard u nasoj ligi JAVNA TAJNA :D hajde ti meni reci eto i do uprava njasre su nam i jednima i drugima bile pa gdje smo mi bili a gdhje vi ??

DenchiNL
05-07-2010, 20:49
Ne mogu se prepirati Denchi, stvarno. Objasnio sam ti. Zeljo se od strane Mahalske Obavjestajne optuzuje da je kupovao utakmice u drugom dijelu prvenstva, kada se odlucivalo ko je prvak. I zato ti kazem, sto nas niko (osim Slobode) pobjedio u drugom dijelu prvenstva, kad je bilo bitno i tacka. Ako si gledao utakmicu na Kosevu, vidio bi ko je bio bolji i pogadjao stative, ako nisi jbg, nabavim ti snimak i posaljem u PSV Town :)

Mi se nismo digli, znamo da cemo ispasti od Hapoela, isto tako kao sto znamo da u novu sezonu ulazimo jaci. (Kao sto znamo da stize Zurzinov na Kosevo, hahah :D)

A to dera, za Kosevo, jebiga drzava nam je takva ali ako sve dobro ispadne igracemo mi svoje utakmice na svom stadionu (nepoznat pojam? da objasnim?) :D

Eto, ipak ispade duzi post, al nek ima konstruktivne rasprave za razliku od ovih sto im na haha ode pola komentara.

-Zbilja si "poseban" , kao i ostali štrumfovi:D
dakle u 2 utakmice , mi uzeli 4 poena vi 1 i ti još pričaš o stativama nekim:crazzy:
-sam si sebi postavio i odgovorio na pitanje, kupovali ste tekme kad se odlucivalo, te vas niko nije pobjedio ;)
-to za stadion kreni abecednim redom, evo imaš u rimu 2 lijepa kluba koji igraju na olimpijskom, objasni im kako ste vi nešto :confused: , a oni ništa :eek:
-samo znam da se zove "Asim Ferhatovic Hase" i da ogromnim bordo slovima piše "FK SARAJEVO" , i da ako je marakana pripala zvezdi a jna partizanu, onda je bolno jasan daljnji razvoj događaja, neće niko izmišljati toplu vodu

adiK
05-07-2010, 22:47
Jeste, kupovali smo utakmice od kandidata za titulu. jel ono ide ovaj smiley - :confused: Mi imamo svoj stadion ali zbog veceg profita od karata te zbog toga sto igramo protiv Izraelaca koji imaju navijacku grupu kakvu imaju, te im nije omogucena sigurnost na Grbavici ne igramo Euro tekme, ali kazem ti aBd igracemo mi na svom i Euro tekme.

Dalje, nema tu pripadanja, ne pripadanja, Zeljo ima svoj stadion koji su izgradili ljudi koji su ga osnovali i drago nam je sto imamo. Nas je, takav kakav je.

Zelis pokazati da ste bolja ekipa, zato sam ti i rekao da pogledas tekmu na Kosevu, koju ocigledno nisi pogledao.

To je to od mene na ovu temu :) Dovidjenja i prijatno.

DenchiNL
05-07-2010, 23:56
Jeste, kupovali smo utakmice od kandidata za titulu. jel ono ide ovaj smiley - :confused:

čekaj, sudije su kandidati za titulu??? jel ono ide ovaj smiley - :confused:

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

Zelis pokazati da ste bolja ekipa

ne , to je bila tvoja tvrdnja, ja sam bio ljubazan i podsjetio te na rezultate prošle sezone, te time oborio tvoju tvrdnju kako tobože sklapamo tim da bi se "nosili" sa skretničarom.
Ne shvatam zašto bi neko brojao stative,kornere,posjed lopte,itd. pored oficijelnog rezultata,bodova, te golova zabijenih, osim ako ne želiš fabricirati neku famu o nepobjedivosti, meni to ne znači apsolutno ništa, čak i da ste imali 77 stativa, postigli ste 0 golova, jaaaako ste neefikasni u tom slučaju :D

adiK
06-07-2010, 00:27
Zato sto je pogledao utakmicu o kojoj ti imas samo rezultat. :)

Sudije smo kupovali u Sirokom? Pod Bijelim Brijegom? Na Grbavici gdje smo ponizili glavnog konkurenta, na kraju utakmice su nam cestitali?

A Skretnicara je spominjao tvoj predsjednik.

DenchiNL
06-07-2010, 02:20
Zato sto je pogledao utakmicu o kojoj ti imas samo rezultat. :)

Sudije smo kupovali u Sirokom? Pod Bijelim Brijegom? Na Grbavici gdje smo ponizili glavnog konkurenta, na kraju utakmice su nam cestitali?

A Skretnicara je spominjao tvoj predsjednik.

gledao sam i ja utakmicu , pa ?
kako misliš "samo" rezultat???
pa to je to što je bitno, Rezultati jesu trenutni omjer snage,spretnosti,snalažljivosti,forme,kondicije i mentaliteta 2-ju momčadi gledano u 90 i + minuta. A ovo posjed lopte, stative itd. pa time se luzeri tješe , baš kao Barca kad je izgubila od Intera 3-1, "ali imali smo 88% posjed lopte!!!" , who cares?

Naravno da je spominjao skretničara, u kontekstu da je Sarajevu obećao titulu i da ćete nam gledati u pete, šta da ti kažem čovjek je samo bolno realan :D

adiK
06-07-2010, 11:15
Zanimljivo da je samo nas spomenuo :D

Da privedemo ovo kraju? Zeljo je sampion i to je to. Sarajevo je mladji sarajevski prvoligas ciji ljudi preko medija optuzuju Osima da je kupovao utakmice (cuo sam i pricu da je bio dogovor s igracima da im se uzima dio plate kako bi se kupile utakmice, a onda bi se to vracalo ako osvoje titulu hahaha). Ali sva ta prica je bezveze. Zeljo je sampion. Kako, who cares? :)

DenchiNL
07-07-2010, 11:08
Uspješna prva provjera na Kupresu

" Odlična igra uz dva gola i još mnoštvo odličnih prilika pred suparničkim golom. "

http://www.fksinfo.com/galerija/data/media/233/01.jpg

Sarajevo je trijumfalno krenulo sa pripremnim utakmicama. Ekipa Slaven Belupa, s kojom smo danas u 18:00h odigrali prijateljski susret, bila je nemoćna pred naletima ekipe sa Koševa. Strijelac prvog gola je bio Avdić, drugog Jahović, a bordo tim je imao još mnoštvo odličnih prilika.

Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 1:0, a strijelac vodećeg gola je bio Avdić koji se odlično snašao nakon ubačaja Šćepanovića. Varešanović je očigledno zadužio Šćepanovića da izvodi sve prekide što se i pokazalo dobrim potezom ako se u obzir uzme današnja utakmica. S druge strane, Slaven Belupo je imao najbolju priliku u početnim minutama utakmice kada je pogođena prečka Alaimovog gola.

Mogle su se primjetiti česte izmjene pozicija između Handžića, Šćepanovića i Jahovića, a, u trenucima kada su Arsenijević i Šćepanović zajedno igrali po desnoj strani mogla se primjetiti njihova uigranost. Dupovac se iskazao solidno na poziciji štopera, a Gutić je pokazao da ima jako velik odraz i odličnu igru glavom što će svakako koristiti Sarajevu u prekidima.

Drugo poluvrijeme je donijelo strahovitu, brzu i tečnu igru Sarajeva, naročito ako se uzme u obzir da je ovo prva provjera sezone. Plod te igre je i gol Jahovića koji je neodbranjivo plasirao loptu u rašlje protivničkog gola nakon što je napravljen višak u šesnaestercu. Izdvajamo još i šut Avdića sa 30-tak metara, te šut Hadžića nakon odbice. Oba puta je golman intervenisao. Pred kraj utakmice Sarajevo odigrava možda i najbolju akciju nakon koje Čampara izlazi sam pred golmana, ali je falilo koncentracije pri završnici i mladi napadač šutira ravno u golmana. Većinu vremena smo na terenu mogli vidjeti formaciju 4-3-3 koja se vrlo lako transformiše u 4-4-2 i 4-5-1.

Mirza Varešanović se odlučio za ovaj početni sastav: Alaim, Arsenijević, Dupovac, Torlak, Gutić, Šćepanović, Dudo, Handžić, Džakmić, Jahović i Avdić.

Izmjene u drugom poluvremenu: Hamzić umjesto Alaima, Pliska umjesto Avdića, Ihtijarević umjesto Jahovića, Čampara umjesto Šćepanovića, Hadžić umjesto Handžića.

Jutros je i mladi tim (91. godišta) odigrao utakmicu sa kombinovanim sastavom Slaven Belupa i ubilježio poraz od 2:0. U svrhu usporedbe timova recimo da je za kombinovani sastav Slavena branio dojučerašnji golman Travnika Nurković dok su naš tim činili dojučerašnji juniori.

adiK
07-07-2010, 11:58
Evo da ne bude da se ne mozemo, moram pohvaliti juniore Sarajeva koji su najbolji u drzavi, nekoliko prijatelja mi igra tamo i drago mi je zbog toga. Ako nije Zeljo, ne smeta mi da Sarajevo (posebno u ovom sastavu) osvoji titulu :)

Zeljo ima jake kadete koliko sam cuo, nekoliko igraca je bilo na pripremama, a zanimljivo je da tu igra Interov igrac Armin Cerimagic :)