PDA

View Full Version : Oprema za komp, ili TV


Pages : [1] 2

Nera
05-05-2009, 14:58
Da imamo topic dje mozemo razglabati o ovim sitnicama. I normalno, da vas priupitam nesto :D

Ocu da kupim HDmi kabal za PS3 i kablovsku, pa da pitam, jeli velika razlika u slici kad se koristi HDmi ili obicni kabal. I koja marka kablova je najbolja. Cuo sam da Panasonic ima dobre, ali isto tako da ima dosta ovih no name kablova, koji su mnogo losiji. I koja je svrha pozlacenih kablova? :D

I kad sam vec tu, koja su najbolje kamere za PC? Logitech? Tenk ju, unapriJed :D

Mauro7
05-05-2009, 15:41
ima ''običnih'' hdmi AKBALA(:D) a ima i skupljih, ali da ti tako kažem - ako imaš opremu ''srednje klase'' ne treba ti HDMI, ja sam kod frenda bio i stavljali smo hdmi zamjenjivali scart, razlika je bila očita
pogledaj si ovo http://hdtelevizija.com/2008/06/04/najava-clanka-hdmi-kabeli-postoje-li-razlike/
a što se tiče pozlaćenih, čuj zlato je bolji vodič, ali to je po meni kara, to je digitalni prijenos, već samim time imaš kvalitetu, ne treba ti pozlaćeno

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

evo ti još i ovo pa čitaj hehe, evo ovaj jedan spominje oksidaciju kod nepozlaćenih, al to je već malo pretjerivanje
http://www.forum.hr/showthread.php?t=329832

eto piše tamo
''Na HDMI do 5 m nema velikog utjecaja kvalieteta zice (osim ako nije negdje prekinuta)...preko 5 metara pozeljno je uzeti kvalitetniju zicu (e to je sad podrucje gdje treba dobro surfati po netu za recenzijama)...takvi kablovi mogu prvenstveno biti dosta skupi zbog same svoje duljine pa cesto nije jasno da li im je zato visoka cijena ili tu ima i dodatne kvalitete ugradjene u kabel...preko 10 m idu samo VRLO kvalitetni kabeli, cesto u sprezi sa HDMI repeaterima koji pojacavaju signal...brzina i kvaliteta korekcije pogreske u HDMI chipsetima na oba kraja kabela takodjer igra veliku ulogu...cijena ogromnih brzina koje postize HDMI standard je ta da nije prikladan za velike daljine...''

a čista logika, uzmi u obzir koliko dugašak ti treba bit u sukladno tome uzmi, ne treba nikakva kvaliteta za manje od par metara

Guro
05-05-2009, 15:50
pazi...ne mora znaci da ce ti biti bolja slika? imas LCD? u principu ti je to za HD...za kablovsku neces imati neke prednosti jer kablovske u cg nemaju signal koji bi mogao da iskoristi prednosti koje nudi HDMI...za sony vec ima razloga :) ili eventualno DVD plejer
e sad ima veze i kakav je kabal...mada se ja na to ne obrcem puno...

dera
05-05-2009, 15:50
logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose :)

Nera
05-05-2009, 15:50
A dobro akbalu :P
Fino si mi ovo nasao. Ja cu kratki, od metra mi je dovoljno. Ne drzim Sony i kablovsku u dvoriste :D

Guro
05-05-2009, 15:51
mada...za boravih da napomenem...ja sam uz kablovsku dobio nekakav scart kabal koji je definitivno bio los i pojedine boje su bile previse naglasene...kad sam stavio HDMI sve izgleda kako treba...

Mauro7
05-05-2009, 15:52
imam ti ja u bugu recenziju od prije dva mjeseca u vezi web kamera, njihov izbor je odnio naravno logitechov model jedan od čak oko 100eurića, dok titulu best buya jedna od MSI-a ta 7 puta jeftiniju, ako te zanima mogu si skenirat zih par stranica

Nera
05-05-2009, 15:52
pazi...ne mora znaci da ce ti biti bolja slika? imas LCD? u principu ti je to za HD...za kablovsku neces imati neke prednosti jer kablovske u cg nemaju signal koji bi mogao da iskoristi prednosti koje nudi HDMI...za sony vec ima razloga :) ili eventualno DVD plejer
e sad ima veze i kakav je kabal...mada se ja na to ne obrcem puno...
Trebalo bi do jeseni da EXTRA doda koji HD kanal, pa bi se tu isplatilo. A na PS3 i DVD sigurno da valja :D

logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose :)
Moram se raspitati. Jer sam slomio proslu kameru (malo mi kratki zivci), pa rekoh kad uzimam novu, da uzmem da valja :D

Guro
05-05-2009, 15:54
logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose :)

okle ti to da su lose...jesu one od 15eur...sa vga rezolucijom...aj ti uzmi logitech kamere koje kosta 150Eur ili vise...pa da vidis mozes li joj naci zamjerke..

Nera
05-05-2009, 15:56
imam ti ja u bugu recenziju od prije dva mjeseca u vezi web kamera, njihov izbor je odnio naravno logitechov model jedan od čak oko 100eurića, dok titulu best buya jedna od MSI-a ta 7 puta jeftiniju, ako te zanima mogu si skenirat zih par stranica
Nemoj se muciti s tim, samo mi pogledaj koja joj je sifra, pa cu je progooglat :D

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

mada...za boravih da napomenem...ja sam uz kablovsku dobio nekakav scart kabal koji je definitivno bio los i pojedine boje su bile previse naglasene...kad sam stavio HDMI sve izgleda kako treba...
Bolje isto uzeti HDMI :D Pa i za ove nase naopake kablovske.

okle ti to da su lose...jesu one od 15eur...sa vga rezolucijom...aj ti uzmi logitech kamere koje kosta 150Eur ili vise...pa da vidis mozes li joj naci zamjerke..
Dera, zaboravio si da pricas sa Crnogorcima. Kod nas, sto nije najskuplje, ne priznaje se :D

Guro
05-05-2009, 15:57
Trebalo bi do jeseni da EXTRA doda koji HD kanal, pa bi se tu isplatilo. A na PS3 i DVD sigurno da valja :D




do jeseni...:) mislim da ce to biti prije do jeseni 2010 :) u svakom slucaju ti uzmi HDMI kabal, nije skup tako da se ta investicija u svakom slucaju isplati :)

Guro
05-05-2009, 16:01
Dera, zaboravio si da pricas sa Crnogorcima. Kod nas, sto nije najskuplje, ne priznaje se :D



ma nije fora u tome :) za mene ne postoji veca glupost od web kamere...ali isto tako samo sa demantovao da su sve lose...ja prvi ne bih nikad dao preko 15eur za tako nesto....ali eto radim u firmi koja je na balkanu vjerovatno najveca u tom dijelu..tako da mi je svasta prolazilo kroz ruke

Mauro7
05-05-2009, 16:01
da, i da nije HD, općenito s HMDI imaš čisti digitalni prijenos, naravno da je bolje, e sad ako gledaš HD programe onda si na konju

ovako
best buy : MSI StarCam Racer
plus:solidne performanse, priloženi softver, cijena
minus: nemogućnost montaže na monitor, ograničena upravljivost

naš izbor : Logitech QuickCam Sphere AF
plus: izvrsne performanse, softverska pozadina, automatsko fousiranje, kontrukcija
minus: cijena

Nera
05-05-2009, 16:04
ma nije fora u tome :) za mene ne postoji veca glupost od web kamere...ali isto tako samo sa demantovao da su sve lose...ja prvi ne bih nikad dao preko 15eur za tako nesto....ali eto radim u firmi koja je na balkanu vjerovatno najveca u tom dijelu..tako da mi je svasta prolazilo kroz ruke
Znam, zezam se. Nisam ni ja bio fan web kamera, ali meni je za uzeti dobra, jer imam rodbinu u Sarajevo, Germany, USA. Isto tako nekoliko ljudi u ITA, koje sam upoznao preko neta.
da, i da nije HD, općenito s HMDI imaš čisti digitalni prijenos, naravno da je bolje, e sad ako gledaš HD programe onda si na konju

ovako
best buy : MSI StarCam Racer
plus:solidne performanse, priloženi softver, cijena
minus: nemogućnost montaže na monitor, ograničena upravljivost

naš izbor : Logitech QuickCam Sphere AF
plus: izvrsne performanse, softverska pozadina, automatsko fousiranje, kontrukcija
minus: cijena
Ma nema, nego si pravi maher :P

Mauro7
05-05-2009, 16:05
u njihovoj recenziji imaš jednu koja daje maksimalnu razlučivost(stvarnu, ostale su softverski interpolirane) od čak 1600x1200 Logitech QuickCam S 5500, montaža stol/monitor, naravno ugrađen mikrofon, jedino što je USB 1.1

dera
05-05-2009, 16:34
ja koje sam god koristio, nisu mi se nesto svidjele tako da :)

aj da vas pitam, jel moguce kompjuterski PES igrati u dvoje, ako da kako?

Nera
05-05-2009, 16:37
ja koje sam god koristio, nisu mi se nesto svidjele tako da :)

aj da vas pitam, jel moguce kompjuterski PES igrati u dvoje, ako da kako?
Ja sam igrao onaj PES6 na komp, jedan na tastaturu, jedan na dzojistik :D

dera
05-05-2009, 16:41
pa to, ja nabavio dzojstik, ali ono ne da oboje.. nego ili na tastaturu ili ovo
kada ides tamo na konfig.. ima samo za controller 1.. ovo dole sivo

Balotelli#45
05-05-2009, 16:44
ja koje sam god koristio, nisu mi se nesto svidjele tako da :)

aj da vas pitam, jel moguce kompjuterski PES igrati u dvoje, ako da kako?
naravno dera
prvo kad ubasi dzojstik onda odes u settings ono van igre gde ti je igra instalirana to upalis i ides gore videces controler pise kliknes tu stavis da ti bude controler 2 i onda tu pod device odaberi svoj dzojstik

Nera
05-05-2009, 16:46
pa to, ja nabavio dzojstik, ali ono ne da oboje.. nego ili na tastaturu ili ovo
kada ides tamo na konfig.. ima samo za controller 1.. ovo dole sivo
Onda nisi nesto dobro napravio. Jesi instalirao dzojstik? Jer meni je moglo bez problema.

EDIT: E da, zaboravih. I ovo sto vanja kaze, biras koji device koristis.

dera
05-05-2009, 16:46
odoh probati :)

Balotelli#45
05-05-2009, 16:46
Onda nisi nesto dobro napravio. Jesi instalirao dzojstik? Jer meni je moglo bez problema.
pa instalirao je dzojstik kad oce da mu radi al samo za jednog mora da uradi ovo sto sam ja predhodno napisao i nece biti problema

Nera
05-05-2009, 16:48
pa instalirao je dzojstik kad oce da mu radi al samo za jednog mora da uradi ovo sto sam ja predhodno napisao i nece biti problema
Meni se ucinjelo da mu samo radi tastatura, a da dzojstik ne reaguje :P

dera
05-05-2009, 16:49
ne moze, sada cu malo opsirnije objasniti problem

1) nisam instalirao ono sa cd-a, jer ga je odmah prepoznao
2) kada udjem, mogu i preko tastature, i preko dzojstika, ali ne mogu obadvoje
3) kada odem na to settings, ima samo controller 1 za nastimati, ostali su sivi - eh sada, sta dalje...

Balotelli#45
05-05-2009, 16:52
ne moze, sada cu malo opsirnije objasniti problem

1) nisam instalirao ono sa cd-a, jer ga je odmah prepoznao
2) kada udjem, mogu i preko tastature, i preko dzojstika, ali ne mogu obadvoje
3) kada odem na to settings, ima samo controller 1 za nastimati, ostali su sivi - eh sada, sta dalje...
dera neides u settings u igrici nego u program files tamo gde ti je igrica instalirana.uopste netrebas da pokrenes igricu.tamo imas ikonicu settings tu udji i podesi pod controller pa onda odaberes controller 2 ispod device:ime tvog dzojstika

dera
05-05-2009, 16:53
aaaaa.. sad cu da i to probam

Balotelli#45
05-05-2009, 16:57
aaaaa.. sad cu da i to probam
kazi al si uspeo

ivan019
05-05-2009, 17:09
Dera dzojistik instaliras kao player 2 i nebi trebalo da imas problema a tastatura ti je vec instalirana :P

Nera
05-05-2009, 17:11
Cim ga nema, znaci da valja, da vec igra :D

ivan019
05-05-2009, 17:13
Iznenadio me Dera, nezna da instalira dzojistik :P

Balotelli#45
05-05-2009, 17:20
igra dera zestoko nema ga :D

dera
05-05-2009, 17:35
Cim ga nema, znaci da valja, da vec igra :D
ahahah.. jesam, nastimao sam
kako cu znati, ovo burazu nastimao ali reko bjazi tamo da ja jednu odvalim :D

Guro
05-05-2009, 18:52
e moj dera :) mi ti kod mene igramo svaki vikend 2 na 2....37" tv....kompjuter...4 dzojstika i 4 momka i udri :) e tu ti nema dizanja....ne stajemo do zore...a samo se svadjamo...zezamo jedni druge i sl...toga meraka :) meni ovo 1 na 1 nije vise interesantno :D

CurvaNord69
05-05-2009, 19:19
A 3 strane ste u 3 sata napisali :D
E da se osvrnem : Znaci ti HDMI kablovi vrlo je korisno kad se moze montirat na monitor od PC tvog. Ja sam bio montiro na svoj monitor bio dok jos nisam uzeo HD televiziju, jer je SD strasno igrat PS3, steta konzole :D
A dodjete do zakljucka ko uvijek "kolko para, tolko muzike" :sivi:

Mauro7
05-05-2009, 19:29
e sad baš ta kolko para tolko muzike u vezi računala i računalne tehnologije nije baš da uvijek vrijedi.
Jednostavno uvijek je dobro da postoji zdrava konkurencija i zahvaljujući istoj ne dolazi do monopola, zamisli koliko bi ti koštale nvidijine kartice da nema atija na tržištu? :sivi:
i da ne govorim kad je ati počeo izbacivat ove 4850 i nadalje a i par modela prije iste, kolko su pale cijene onim majmunima, prema tome kolko para tolko muzike baš i ne stoji
Općenito se i rade recenzije na netu i pišu Časopisi kao recimo i Bug kojeg redovito čitam gdje se kroz razno razne testove pokušava vidit koliko para koliko zapravo muzike, onda bi svi kupovali najskuplje i šta to bi bilo najviše muzike po toj logici hehe?

često na testovima vidiš manje para i dobiješ ako ne čak i bolju stvar od više para, tj. manje para isto ako ne i malo više muzike nego onog s više para hehe

CurvaNord69
05-05-2009, 19:35
Pa ima takvih slucajeva, ali sad vec svi vjeruju provjerenim proizvodjacima.
Npr monitore svak uzima samsung ili panasonic, svima je nvidia zakon za graf, onda razer ili logitech za slusalice/kboard/mis.
Jer sad da dodju neki novi, i da su oni najbolji, svi ce vjerovati ovima sto su vec na trzistu.
Tako je npr sa mobitelima, samsung i sony ericsson imaju iste kvalitete mobitele ko nokija (modeli koji idu za konkurenciju jedan drugom), al je nokija uvijek 20% skuplja. I sto je najcudnije ljudi je jos uvijek kupuju stalno.

Mauro7
05-05-2009, 19:40
e al to ''vjerovat'' rade oni koji su njubare znači početnici oni koji se ne kuže ili jednostavno ih se jebe i imaju deblji džep, ja šta god kupujem za komp potrudim se nać za ono što sam spremam platit najbolje rješenje, znači ako kupujem grafičku do neke određene cifre evo sad čisto radi primjera 200€ potrudit ću se da saznam koja grafička daje najbolje performanse a košta do te cijene, dobro sad grafičke imaš dva proizvođača(mislim na proizvođača čipseta ne na sve one ostale) ali na sve ostalo, jebga za sve možeš nać recenziju i to mi je najbitnije
jebote neki put pročitaš neke recenzije i vidiš ono katastrofa performanse nečeg a za istu cijenu koji si platio mogo si dobit nešto mnooogo bolje
ja nikad nisam bio ono marka i sad samo od toga ču uzimat

CurvaNord69
05-05-2009, 19:48
Ja sam bio sastavljo u 7. mjesecu prosle god sebi novi comp oko tjedan dana, i izislo me 1.500€, i nista mi do sad nije riknulo (tvornicka greska il slaba kvaliteta), a perfornmanse su puno bolje kad ti sastavis sebi da valja sto pase jedno na drugo, ne samo nabacas najskuplje dijelove

Mauro7
05-05-2009, 19:51
tako je, ovaj komp zadnji sam si i ja slagao i očito sam ga dobro složio, sve ljepo radi i još uvijek radi :D

CurvaNord69
05-05-2009, 19:52
A najjace sto nisam uzeo zvucnike, ni sad ih nemam lol :D

Nera
05-05-2009, 19:56
A najjace sto nisam uzeo zvucnike, ni sad ih nemam lol :D
Glupane :P Sto se vi pravite neki majstori, i ja sam moj sklapao, pa radi super :D

Balotelli#45
05-05-2009, 19:58
hahah covek nije uzeo zvucnike pa sto neuzmes bar neke male kako gledas filmove ,muziku klipove?

Nera
05-05-2009, 19:59
Neka, kad smo kod toga moram i ja zvucnike da uzmem. Idem sjutra u trgovinu. Da uzmem 2-3 HDMI kabla, kameru, zvucnike,.. Aaa, nista ljepse nego kad udjem u radnju sa tehnikom :D

Mauro7
05-05-2009, 20:04
Neka, kad smo kod toga moram i ja zvucnike da uzmem. Idem sjutra u trgovinu. Da uzmem 2-3 HDMI kabla, kameru, zvucnike,.. Aaa, nista ljepse nego kad udjem u radnju sa tehnikom :D
hahaha tako i meni :D

CurvaNord69
05-05-2009, 20:21
Pa moj vanja zato imam najjace postojece sluse :D

Mauro7
05-05-2009, 20:41
ej ja planiram neke slušalice kupit, daj reci koje imaš...ali ja planiram one i sa mikrofonom, jel imaš sa micom?

CurvaNord69
05-05-2009, 20:45
OFC mic da imam, http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-barracuda-hp1/
ceko sam ih bio 40 dana, 100€ budala platio.
+50% su bolje ako imas zvucnu njihovu
http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-barracuda-hp1/ slusalice
http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-barracuda-ac1/ zvucna

Balotelli#45
05-05-2009, 20:47
imam ja neke dobre slusalice platio sam ih 55 evra al ja se u to nerazumem neznam koje su tacno :D

CurvaNord69
05-05-2009, 20:49
To je isto ko kad kupis auto al nerazumijes se, pa neznas koje auto si kupio.

Nera
05-05-2009, 21:04
To je isto ko kad kupis auto al nerazumijes se, pa neznas koje auto si kupio.
LOL, dobra ova :D Ja moje slusalice platio 7-8 eura :D

Mauro7
05-05-2009, 21:34
super su curva..a ti imaš i zvučnu njihovu jebote? hehe

al znaš šta mi smeta...ovako sad po ljeti ona koža ili koj je već materijala oko slušalica tj. oko uha ti dođe i znoji ti se puuno više, jedino me to smeta tražim ono drugo nažalost

CurvaNord69
05-05-2009, 21:41
Ne, nema koze uopce :D
Neznam kako bi ti opiso materijal, uglavnom nesto ko unutrasnjost jakne
(zimske :D). I manje ces se znojit nego s plastikom, ja nisam ljetos, neznam za tebe, mozda si ko zidane :D

dera
05-05-2009, 23:44
e moj dera :) mi ti kod mene igramo svaki vikend 2 na 2....37" tv....kompjuter...4 dzojstika i 4 momka i udri :) e tu ti nema dizanja....ne stajemo do zore...a samo se svadjamo...zezamo jedni druge i sl...toga meraka :) meni ovo 1 na 1 nije vise interesantno :D
hahah, vidis meraka :D

Guro
06-05-2009, 00:11
merak Dera vjeruj mi...ali nista dok ne probas...mi kad se dogovaramo da igramo to ima prioritet totalni :D...ne znam ali meni je mnogo interesantnje kad imas jos jednog aktinog igraca pa zajedno pravita akcije i sl..da ne pricam kakve se provokacije padaju kad nas je vise :D

Guro
06-05-2009, 00:14
OFC mic da imam, http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-barracuda-hp1/
ceko sam ih bio 40 dana, 100€ budala platio.
+50% su bolje ako imas zvucnu njihovu
http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-barracuda-hp1/ slusalice
http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-barracuda-ac1/ zvucna

e koliko ja toga razera imam na poslu :) i nikad mi nije palo na pamet da kupim tako nesto..misevi po 50-60 eur...tastature po 100...slusalice da ne pominjem :D a jedino sto imam jeste podloga Goliathus...e meraka toga...hrapava..meka...a jos ima pola metra kvadratnog u nju :D od kad je uzeh pocinuh sa podlogama :)

ivan019
06-05-2009, 00:15
merak Dera vjeruj mi...ali nista dok ne probas...mi kad se dogovaramo da igramo to ima prioritet totalni :D...ne znam ali meni je mnogo interesantnje kad imas jos jednog aktinog igraca pa zajedno pravita akcije i sl..da ne pricam kakve se provokacije padaju kad nas je vise :D

Ja i ortak skoro svaki dan igramo 1-1 i veruj mi nikad mi nece dosaditi :D

Guro
06-05-2009, 00:23
ma igram i ja 1-1 ali to 10% vremena u odnosu na ovo 2-2...ako nisi probao onda probaj :D

ivan019
06-05-2009, 00:28
ma igram i ja 1-1 ali to 10% vremena u odnosu na ovo 2-2...ako nisi probao onda probaj :D

Naravno da jesam :D ali tako mi na brzinu zivci odu u aut :crazzy:

Nera
09-05-2009, 15:14
E uzeh ja HDMI. I mogu vam reci, PES na PS3 je extra :D
Dva svijeta. Kablovska skoro ista, ali to je vec do njih. HD programi ce kod nas tek na ljeto..

Mauro7
09-05-2009, 15:22
da da igraj ti tvoj tomb raider nera :D

Nera
09-05-2009, 15:26
da da igraj ti tvoj tomb raider nera :D
Ako mislis da si duhovit.... grijesis :P

CurvaNord69
09-05-2009, 16:10
Ma nema sal nije saldzija :D

esteban
10-05-2009, 01:59
Zna li neko koliko treba da bude jaka graficka da se pokrene igrica "Call of Duty 5"
Imam graficku koja je 512 ali su je ovi iz servisa dje sam je kupio prosle god "povecali" na 1024 i sada ne moze da se pokrene igrica jer je valjda za nju potrebna neka jaca..

Mauro7
10-05-2009, 02:07
Zna li neko koliko treba da bude jaka graficka da se pokrene igrica "Call of Duty 5"
Imam graficku koja je 512 ali su je ovi iz servisa dje sam je kupio prosle god "povecali" na 1024 i sada ne moze da se pokrene igrica jer je valjda za nju potrebna neka jaca..

System requirements:

* CPU: AMD 64 3200+ / Intel Pentium 4 3.0GHz +
* Memory: 512MB (XP) or 1GB (Vista)
* HD Space: 8GB <
* Graphics Card: Nvidia 6600GT/ATI Radeon 1600XT or higher (Shader 3.0 or better) with 256MB memory

a na kraju krajeva sve ovisi s koliko detalja želiš igrat
haah pa ja imam 7300GT a igro sam crysis bez ikakvih štekanja, e ali sve na low detail hehe

esteban
10-05-2009, 11:14
Sve ja ovo imam Mauro..i jace od toga..nego sam vidio na net da se mnogi zale kako ne mogu je pokrenut pa ce mi ovaj serviser koji mi je prodao igricu pokrenut je sjutra..ima neka caka a ne bi trebalo jer sam je ok instalirao..to se desava isto jednom drugu..

CurvaNord69
10-05-2009, 13:07
Neznam kako vam se CoD da igrat vise. Sad je previse dosadno.
Ono 1 je bio ok (WWI), 2 je bilo (WWII), 3 je bilo opet WWII lol?, 4 je hajde modern warfare, meni najbolji dio. I sad pet opet WWII, kako im ne dosadi?

CurvaNord69
15-06-2009, 08:56
Nisam htio otvarat novu temu pa da ovde upitam.
Znaci od neki dan svaki put kad gasim comp pojavi mi se WinLoader.exe, ending program, i moram svaki put end now rucno.
Trazio sam po raznim forumima il novi file da skinem il neko rjesenje, al sve je vezano za vistu, u mene je XP x64.
Ako neko zna nesto dobro bi mi dosla pomoc
EDIT: Evo solved je, ty mauro.

dera
15-06-2009, 13:23
imam ja kuci problem, da li se nekome desavalo da svakih mjesec dana nakon formata, izbaci da ti je istekao, ili netacan onaj cdkey windowsa i ne mozes nikako raditi na njemu, moras opet formatirati

ivan019
19-06-2009, 00:02
imam ja kuci problem, da li se nekome desavalo da svakih mjesec dana nakon formata, izbaci da ti je istekao, ili netacan onaj cdkey windowsa i ne mozes nikako raditi na njemu, moras opet formatirati

pa nadji drugu instalaciju windowsa

CurvaNord69
19-06-2009, 00:04
Pa ako ti je piratski neko te zalevatio da valja
btw ivane, to je odavno pitanje

Mauro7
29-06-2009, 13:48
novi office 2010 će bit za svršit :P
http://www.winsupersite.com/office/office2010_tp_shots_02.asp

inače već sad se može skinut, nije još finalna verzija, to je kao technical preview ali može se koristit bez problema

dera
29-06-2009, 16:13
ma znam da je pirat, ali gdje mogu naci kvalitetniji koji nece skontati :D

Mauro7
29-06-2009, 16:17
ne kužim kako misliŠ? :D

dera
29-06-2009, 16:19
do sada mi se nije desavalo da kada snimim pirat, istekne kao "trial", ali ovaj zadnji cd uvijek sere, ali da je onaj butabilni, treba mi da skinem negdje :D

Mauro7
29-06-2009, 16:21
hehe ma neee, imaš ove tzv, enterprise verzije pokreneš instalaciju i sve se samo instalira word, excel i sve ostale pizdarije ne treba ti ni serial i nikad te ništa ne pita hehe
evo ja sam sad probo u jednim drugim windowsima koji mi služe za probu instalirat preko postojećeg 2007 i odmah ti kaže upgrade, upgradao i sve radi za 5 :D

dera
29-06-2009, 16:39
ma nije office, nego win xp

Mauro7
29-06-2009, 16:43
ma nije office, nego win xp

aha instalira ti se onaj genuine advantage notification i onda te jebe heheheh
ej danas sam našao jedan aktivator i to na našem warez.hr-u i piše da je za SVE verzije windowsa(od xp-a pa do beta verzija sedmice hehe)

- No booting text from Vista Bios emulator
- 100% faster to activate
- Automated script
- Advanced Install Script (Detects almost all problems)
- New High Quality menu
- CleanTool (Cleans all previous activation cracks)
- Lightweight and silent activation


http://rapidshare.com/files/249891049/Windows_20Activator_20v4.9.7.rar
</pre>
:)

dera
29-06-2009, 18:31
a za sta je to? :D

Mauro7
29-06-2009, 19:17
a za sta je to? :D
very funny :rolleyes:

Mauro7
29-08-2009, 00:36
evo jedna prava ''administratorska'' tipkovnica hehehe
http://3.bp.blogspot.com/_lktgSLsaLgU/R33dfJNDyhI/AAAAAAAACXo/0wIkB7Zq3JE/s400/buffalo-usb-keyboard-for-skype-copy.jpg

dera
29-08-2009, 00:51
wow, cool, samo sto ja imam kraj sebe telefon (odmah pored tastature), ne treba mi nova duplo skuplja lol :D mada je dobra moram priznati

Mauro7
29-08-2009, 00:54
hahah a da imam i ja pol metra od tipkovnice isto :) al ovo ti je ono samo veza sa hulletom recimo, ej hulle rekla frendica da joj pošalješ mal onih čokoladica tvojih, ok aj čujemo se ... :D

dera
29-08-2009, 01:08
hahahah, da, ono coek u drugoj sobi, mrsko ti se derati
ma nema ni 20-30cm kod mene razmaka :) na istom stolu

Mauro7
29-08-2009, 01:36
a tu smo negdje :D
http://i27.tinypic.com/25k20m0.jpg

dera
29-08-2009, 01:55
kakva ti je ovo svijetleca tastatura, x files with molly :D
dobro, u tebe je malo zavuceniji

ivan019
29-08-2009, 02:21
dje ti je monitor :d

Huska
06-09-2009, 22:12
http://i25.tinypic.com/aer6us.jpg

ajd ljudi pomagajte... sve mi pozelenilo na compu kako da napravim mauro i ostali pomagajte :D

dera
06-09-2009, 22:47
sta ti je bolan ne-bio pozelenilo

Huska
06-09-2009, 22:53
a dobro nije bukvalno pozelenilo da se nista ne vidi...al npr. crvena boja mi je crna i tako... neam pojma sta mu je bilo samo na jednom se promijeni boja :D

dera
06-09-2009, 23:10
hajde prvo zaokruzi, pa cemo dalje da pricamo, posto ja nista lose ne vidim :)

Mauro7
06-09-2009, 23:13
daj objasni malo bolje, ne vidim šta bi trebalo bit krivo u ss-u?

adiK
06-09-2009, 23:39
hmm.. mozda ti je nesto sa monitorom jer je ss uredu.

probaj nastimat boje na monitoru

Huska
07-09-2009, 05:12
evo napravio sam nekako...jbt kasnije mi je sve zeleno bilo :D ono jedva sam mogao vidjet ikonu na desktopu...al eto nesto sam ispetljo pa je opet normalan :D

Quaresma#7
13-09-2009, 13:53
Mauro evo jedan kolega je kod mene sa laptopom i hoče da da gore Windowse XP gore. Ja prvi put to radim na laptopu i zanima me jel to normalno ko kod običnog kompa ili treba šta sad posebno raditi gore prije nego što daš CD za windows unutra.

Mauro7
13-09-2009, 13:58
postoji jedna caka koja se namješta kod novih laptopova koji su imali linux instaliran recimo kad ga se kupi, nešto se u biosu namješta, ja sam to trebao mami namjestit a i rođak mi je javio da ne može stavit kad mu se pokrene instalacija, pa sad ne znam jel tako i kod vas, daj probaj slobodno neće ti ništa bit, probaj pa javi ako imate problema

Quaresma#7
13-09-2009, 14:02
Pa ja sam več stavio prvo unutra CD za XP-eje i počeo ono loudat na početku i kad treba da baci vani ono da počneš razvrstavat koliko hočeš imati prostora na C i D disku ono ti baci plavi ekran kao neki eror i da je došlo do neke greške i da treba sve ponovo ili nešto tako. Pa mi sad nije jasno šta trebam uraditi.

Mauro7
13-09-2009, 14:05
aha e na to sam mislio, čekam da pogledam kod mame točno kako se zove ta opcija jer ne znam napamet :)

Quaresma#7
13-09-2009, 14:06
Dede mi napiša sve kako treba iči.

dera
13-09-2009, 14:07
treba u biosu namjestiti i kada se radi sa obicnim ponekada
kliknes DEL ja mislim dok se pali, i onda ides tamo ne znam napamet, ima ono IDE-0 ti namjestis da pokrece CD, a isto kada zavrsis vratis ga na IDE0, tj. da nista ne pokrece u DOSu, ako vas razmijem sta hocete heh

Mauro7
13-09-2009, 14:10
znači kad restartaš ili kad pališ kako oćeš ulaziš u BIOS, jel znate šta je to?
kod ovog laptopa od mame Aceru se pritišće F2 da bi se ušlo u Bios, negdje je F12, negdje Del itd. kad ga pališ ti napiše vrlo kratko se vidi press ovo press ono to enter setup, ili to enter Bios

uglavnom kad uđeš tamo imaš negdje za nać SATA Mode : i kod mame je bilo AHCI mode a treba stavit IDE Mode

traži to negdje taj SATA Mode, nisam siguran ali trebalo bi bit isto

dera
13-09-2009, 14:12
nije bas isto :) ali snaci ce se on

Quaresma#7
13-09-2009, 14:13
Laptop je od HP onaj compaq ili nešto tako. Probaču

Edit: jebiga nije išlo, zvao sam jednog koji se bavi sa tim i rekao je da je to zbog toga što nemamo originalnih windowsov i zato neče iči napred i da odmah prepozna kopiju nešto tako. Mada ja mislim da se to more u biosih nešto počačkati oko toga IDE Mode i radilo bi bez problema samo nisam ja sad neki heker ili neki talenat za kompe pa nisam toliko u tome. Samo znam naštimati normalno windows a šta više da mu idem u biose u njegovu dušu i da mu nešto čačkam, za to nisam expert.

A šta je uopšte taj IDE Mode kad smo več kod toga?

hulle
14-09-2009, 00:08
ako vec nije bilo

http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehnologija/clanak/090911072

ivan019
14-09-2009, 00:10
lepo su nam ono oznacili left button :D

filip.sk
14-09-2009, 03:55
Ma Q nema veze da ti Windows nije original, i nemoze to prepoznati( Bil Gejts jos nije toliko pametan da namesti i to :) )... Inace nije IDE... tuku e Boot Sequence... Pod default ti je Hard Disk, ali kad zelis da snimis Windows(ako se za to radi ko sto sam razumeo) treba da namestis da ti bide Boot - CD.... i kad namesti da bide boot-cd onda zacuvas sve to u BIOS, i restartiras PC i onda ce ti dati jedno: Press any key to boot from cd....mislam da si mi razumeo za sta se radi.... ako treba nesto vise pomos mogu ti to detalnije objasnuti....

Quaresma#7
14-09-2009, 13:51
E pa to je več naštimano sve mi normalno krene počne ono pre loud kad ti dole počne pisat šta ti sve louda. A kad onda treba da ti izbaci da stisneš u koji pogon hočeš da ti instalira windows to ne učini nego samo mi izbaci plav ekran i napiše eror i tako dalje.

Mauro7
14-09-2009, 14:02
Ma Q nema veze da ti Windows nije original, i nemoze to prepoznati( Bil Gejts jos nije toliko pametan da namesti i to :) )... Inace nije IDE... tuku e Boot Sequence... Pod default ti je Hard Disk, ali kad zelis da snimis Windows(ako se za to radi ko sto sam razumeo) treba da namestis da ti bide Boot - CD.... i kad namesti da bide boot-cd onda zacuvas sve to u BIOS, i restartiras PC i onda ce ti dati jedno: Press any key to boot from cd....mislam da si mi razumeo za sta se radi.... ako treba nesto vise pomos mogu ti to detalnije objasnuti....

ma ne nisam ja pričao o boot sekvenci
ja sam pričao o nečem drugom, boot sekvenca je nešto drugo i to si ti lijepo objasnio
ja sam pričao o tome da se u biosu mora nešto namjestiti na IDE jer ako nije onda kod instalacije windowsa još dok si u onom plavom screenu na početku javlja grešku i doviđenja si dok to ne namjestiš
e sad negdje ima da te pita pritisneš ešto i sam odabereš da li želiš da ti čita sa CD-a ili da to pak namjestiš u biosu da uvijek tako radi

error o kojem priča Q se upravo riješava sa tim o čemu ja pričam

filip.sk
14-09-2009, 14:31
Aha, hvala za objasnenje, ali nisam razumeo dobro Q sta je tocno problem, i sad ne mogu da razumem. Sve sto sam razumeo bio je da ukoci mu ekran posle citanje podatoci od sistema... To so IDE neznam kako ce resiti problem, to stvarno neznam... Ali mozes da probas Q sa novi instalacionim CD, mozda je i to problem... a mozda je i to sto kaze Mauro... A neli bi bilo bolje da pises sta je taj error t.e. sta sve tocno pise u taj error, onda cu ti mogu pomoziti, ovako ne mogu nista vise...

Grujinho
22-09-2009, 13:50
Ja imam jedan manji problem... Evo nakon nekoliko vremena opet sam se odlučio da igram COD 2 Multiplayer(prvo sam želeo Cod 4 ali mi je mrsko tražiti one patcheve,a još i onaj punkbuster stalno zajebava) i kad sam počeo instalirat igricu javi mi tu grešku :

http://img12.imageshack.us/i/cod2problem.png/http://img44.imageshack.us/img44/7943/cod2problem.png

Sad ako netko zna u čemu je problem, bilo bi lijepo da mi objasni :) Inače ja sam to več igrao nekoliko puta i uvijek mi je bez problema prošlo...

PazzaInterista
22-09-2009, 14:01
Trebas otaj file znaci nemas ga evo ti stranica jedna na kojoj mozes naci dll file http://www.dll-files.com/ povuces ga i stavis tam kdje trebas :)

Grujinho
22-09-2009, 14:05
e to hvala...radi :)

Quaresma#7
22-09-2009, 14:10
Grujinho (http://www.beneamata.com/member.php?u=33) dede mi pošalju ovu sliku za pozadinu koju imaš

Balotelli#45
22-09-2009, 14:17
al bez ikonica :sivi: :sivi:

Grujinho
22-09-2009, 16:30
http://img43.imageshack.us/img43/5879/17003440.jpg

evo q

Huska
24-09-2009, 21:26
ee ljudi jel zna netko gdje mogu naci theme za xp i kako ih instalirat ja sam neke skido al neznam ih instalirat i stavit gdje treba pa etko ako ko sta zna nek pise :D

filip.sk
24-09-2009, 21:38
Ako ti nije hitno ja cu da probam i recicu ti...

Huska
24-09-2009, 21:42
ma nemoras necu ohladilo mi :D...necu mijenjat nebi se zafrkavo oko toga :D

filip.sk
24-09-2009, 21:43
Huska nasao sam kako se radi to, evo ti na engleskom vidi ako znas da sam prevedes ako ne ja cu da ti prevedem:
Prepare Your Computer



Because Micro$oft wants you buy everything from them, Windows XP wants theme files to be digitally signed. If they aren't then XP won't let you use the themes. You must first patch your uxthemes.dll file in your C:\Windows\System32 directory. This can be easily done using the Uxthemes Patch which you can download here (http://www.thepcmanwebsite.com/cgi-bin/dl/dl.pl?uxtheme). The patch supports Windows XP, SP1, SP2, XP 64 bit and Windows Server 2003. Run the patch, it will "fix" your uxtheme.dll file so you can use 3rd party visual styles. Disregard any warnings about files being changed, that is what we want to do. After you run the patch reboot your computer. Note: We recommend you create a restore point before running the patch just for good measure. We did not author this file we have used it our selves with no problems, use it at your own risk.

Install the XP Theme Files



Themes are usually downloaded as a .zip file which must first be scanned using a virus scanning program, then unzipped to a temporary folder you can create on your desktop. Inside that folder you will most likely find a wallpaper image, .msstyles file, a .theme file and possibly a font file. it all depends on what the author has chosen to include in their theme package.
If your theme package contains one or more font files (.ttf) copy them to your C:\Windows\Fonts\ folder.
You may also find one or more .theme files (like axis.theme. Copy it/them to your C:\Windows\Resources\Themes\ folder. You will see a folder called Luna already in there, leave that alone, it is your existing Micro$oft XP Theme.
Locate the .msstyles file, create a folder in the C:\Windows\Resources\Themes\ folder, I usually name it what the .msstyles file is named (like axis.msstyles so the folder would be axis).
If you find a file called ShellStyle.dll, create a folder called Shell inside the first folder you created. Create another folder inside that called NormalColor. Copy ShellStyle.dll into the NormalColor folder.
Most of the time you will unzip the file and everything will be properly ordered and only need to be copied to your C:\Windows\Resources\Themes\ folder.
To install the wallpaper copy the wallpaper image file to your My Pictures folder.

How to Use the XP Theme



While in your My Pictures folder that contains your wallpaper, click on the wallpaper file once to highlight it. In the menu on the left side of the window you will see at the top Picture Tasks. Click on Set as desktop background. You should see the wallpaper on your desktop.
If the wallpaper needs to be stretched to fill the screen close the My Pictures window. Right click on the desktop, select Properties. The Display Properties window comes up, choose the Desktop tab. Your wallpaper should be highlighted in the list, using the Position box choose if you want it Tiled, Centered or Stretched.
While in Display Properties if your theme had a .theme file select the Themes tab and select your theme from the list. If your theme only had a .msstyles file go to the Appearance tab and select your theme from the Windows and Buttons list.
After you are done making your choices you can go to the Themes tab and save your theme by clicking Save As..., and then name it something.
That's all there is to it and all without buying any programs.

Huska
24-09-2009, 21:46
pa prije cu razbit i ovo malo racunara sto mi je ostalo nego da to procitam i jos da postavim te theme :D...al ipak hvala ti na trudu :D

filip.sk
24-09-2009, 21:47
Haha nisto bre... i nemoj razbiti daj mi mene :)

adiK
24-09-2009, 23:35
Probaj WindowBlinds.

Mauro7
24-09-2009, 23:43
Probaj WindowBlinds.
ajde da netko i zna za to :rolleyes:

al inače huska nije to za tebe, pusti ti prelijepi ''default'' look heheh

Huska
24-09-2009, 23:49
ajde da netko i zna za to :rolleyes:

al inače huska nije to za tebe, pusti ti prelijepi ''default'' look heheh

skonto sam i ja to :D ...iapk hvala vam :D

Mauro7
24-09-2009, 23:52
a ti neki građevinar, pa nije samo stvar da se gradi nešto nego i da lijepo izgleda, da se izvana doda nešto lijepo heheh :D

Huska
25-09-2009, 10:05
ajd mali ne zafrkaji :D

dera
25-09-2009, 10:37
jao ti skinovi nidje veze, na kraju neki dll nestane i problemi
a snimiti ovo se cini ko da treba neki profesor info, samo kliknes i instaliras, restartujes i to je to :)
ovo sam nabrzaka preletio okom, valjda o tome govorite

hulle
28-09-2009, 18:00
evo malo opreme..a ova teta sama dodje da instalira

http://img136.imageshack.us/img136/5046/teta.jpg (http://img136.imageshack.us/i/teta.jpg/)

ivan019
28-09-2009, 20:06
gde je adresa da narucim opremu :P

Balotelli#45
28-09-2009, 20:37
a ko joj rastrze ovako majcu
:sivi:

filip.sk
28-09-2009, 21:23
Ivane danas je kod mene... drugi dan sacekaj malo...

dera
28-09-2009, 21:41
meni treba TV ustekati u struju :D

Mauro7
28-09-2009, 22:04
pitala mene a kolka ti ta oprema koju treba popraviti, kad sam joj rekao da mi je oprema ogromna rekla je odmah ću doć da to vidim..pardon popravim ;)

filip.sk
28-09-2009, 22:08
:vfunny::vfunny::vfunny: Mauro, puko sam .....

dera
28-09-2009, 22:20
duga sala ali opet dobra, iako to cesto cujem u zadnje vrijeme :D

hulle
28-09-2009, 23:04
ubacis jednu tetu i odmah tema zivne...trebao bih ovako i sa teorijama

ivan019
28-09-2009, 23:08
pa trebao bi, ko ce komentarisati kad je umro hitler hehe

hulle
28-09-2009, 23:13
pa joj....mozes reci ...nes dr...bla bla...a ovako samo tete i ozezi

Mauro7
03-10-2009, 14:52
Jel zna netko kako se pravilno instalira gamepad
gledam korisnička uputstva i piše samo da se spoji on to sam instalira i prepoznaje kao USB Gamepad, kao ideš u control panel, pod game controllers i tamo je, a meni je tamo USB Joystick i ne možeš promijenit

a drivera nema kao ne trebaju
gamepad je Trust GM-1500
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=14863

dera
03-10-2009, 15:05
pa nema veze kako ga prepoznaje, da li radi to je bolje pitanje :D

Mauro7
03-10-2009, 15:06
ma šta kad ideš ono na onaj axis i kako mičeš ovaj kružni ne miče se, znači da ne zna da je gamepad

Balotelli#45
29-11-2009, 12:12
Ati 1600 pro 256mb ovo neka stara graficka kartica naso sam je skoro kolko otprilike moze ona da kosta?-prodaje moj drug pa ga zanima kolko moze da je da

E da jos nesto da pitam po kojoj ceni mogu da nadjem graficku karticu neku noviju dobru a da ne bude previse neka npr. Ati 4870 i da dodam RAM memoriju od 2gb?jel ima to negde online da se nadje da se naruci trebam malo da nadogradim ovaj komp. jer sad imam 2gb Ram-a i onu 3870 graficku al slabo mi to nesto

filip.sk
29-11-2009, 20:32
2gb ram ti je jedno 20 evra.... a za graficku nemam pojma :)

Balotelli#45
29-11-2009, 22:19
ja svud gde sam gledao 2gb je 4000 din a to ti je 45 evra hehe

Grujinho
29-11-2009, 22:37
makedonče misli na ukradene :D

ivan019
30-11-2009, 00:06
odkud znate, mozda je u makedoniji jeftinije :D

filip.sk
11-12-2009, 21:14
makedonče misli na ukradene :D

A tebi smeta ako su ukradjene? hahaha....

Samo neznam na kakav ram ste mislili... DDR3 je oko 70evra i kod nas... al DDR2 od 2gb je 1330denari t.e. 22evra.... :D

edit: zavisi sta marka hoces :D

esteban
12-12-2009, 01:41
Platio sam nvidia-gforce 9800 100 eura..odlicna graficka ;)

Balotelli#45
12-12-2009, 14:07
haha fica saner :sivi: ma ddr2 sam ja od 2gb platio 4000 to je oko 45 evra haha nikako 22 :sivi:

Mauro7
12-12-2009, 14:29
pa da to je njena cijena, ali koju dejo ima od 512MB i od 1GB?

Balotelli#45
12-12-2009, 15:30
ma vidis da makedonce nudi za 22 evra ovu od 2 gb :sivi: samo de to nadje ja neznam ako je stvarno bar jedan kamion da mi posalje da dilujem ovamo :sivi:

filip.sk
12-12-2009, 16:09
hahaha... hajde ako hoces :D....
znaci eve nekoliko cena:
1. RAM DDR2 2gb - 35evra (najskapo)
2. RAM DDR2 2gb - 25evra (najevtino, od to sto sam trazio po net, mozda se naci i nesto jeftinije)

Mauro7
12-12-2009, 16:23
hehe pa koj DDR2 na 800Mhz il manje?

filip.sk
12-12-2009, 17:00
Na 800, mislim da nema manje :D

esteban
13-12-2009, 02:41
pa da to je njena cijena, ali koju dejo ima od 512mb i od 1gb?

1gb ;)

Balotelli#45
13-12-2009, 11:19
cekajte bre ovo gore nego oni razgovori izmedju moce i rivena kolko se secam svako za sebe prica :sivi: :sivi:

LiGad
13-12-2009, 14:41
cudilo bi me da si zaboravio :D
i ko je taj riven vise? :P

Balotelli#45
13-12-2009, 14:48
:sivi:
p.s pa riven je mali crveno-kosi pedercic :sivi: :sivi: :sivi:

LiGad
13-12-2009, 15:07
sreca pa taj vise nije na forumu :P:P

Huska
13-12-2009, 23:25
http://googlegooglegooglegoogle.com/

koristitel vi ovo :D...ja svaki dan :D

Zlajo
20-12-2009, 17:50
bude li šta para za ove blagdane kupuje se ova stvarčica

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=363.000.013

Huska
28-01-2010, 13:31
ee ljudi ajd mala pomoc...posto se ne kontam u ove stvari...uzeo sam komp prije jedno 4-5 godina i nisam nista dodavo na njega...al jbg spor mi skroz sta trebam uradit da bi bio brzi :D

http://i45.tinypic.com/smex35.jpg

evo kakvo je trenutno stanje...znam samo da cu ovaj ram najvjerovatnije pocecat na 4BG...a ako to uradim jel treba jos sta i hocel bit brzi samo ako to uradim :D

dera
28-01-2010, 13:53
ako ti je spor i dok hakas na netu, onda ti predlazem format c (kad si zadnji put?)
ali RAM uvijek dobro dodje.. mada ako zelis bas komp, onda kupi novi komp heheh

Balotelli#45
28-01-2010, 13:57
dodaj RAM to ti je najvaznije pre svega za brzinu

Huska
28-01-2010, 14:06
ma nista odnije cojku nek ubaci novi ram...a dera sta je to format c jel to formatirat disk :D

glup sam za ove stvri :D

dera
28-01-2010, 14:07
heheh, ma mozes i ti ubaciti ram, ovaj ti moze samo nesto sebi uzeti ako vidi da se ne razumijes.. ili staviti nesto losije (zamjeniti)
otvoris komp i ubacis..

da, formatirati.. bas sam jucer formatirao rodici, jer joj je bio spor

Huska
28-01-2010, 14:10
ma to ce meni rodjo rijesit...prije 4-5 dana dobio diplomu za dipl.ing.informatike :D...a jel skupo to RAM od jedno 3-4 GB :D

ivan019
28-01-2010, 14:10
e moj huska, pa ti nista neznas :P ja sam format c naucio napamet kolko sam puta to radio

Huska
28-01-2010, 14:12
imam ja pametnijeg posla od toga ivek :D

dera
28-01-2010, 14:13
heheh ivane.. huska, kakvih ba 4-5gb lool, dovoljno ti je jos 500-1000mb rama za taj komp a nije skupo giga mozda 40KM zavisno jel ddram ili sdram (stariji kompovi imaju ovaj, i oni su puno skuplji i teze ih je naci)

Balotelli#45
28-01-2010, 14:23
ja imam ddr 2 i platio sam 2gb jedno 3500 din to ti je oko 40 evra ,tako da imam jedan od 1gb i jedan od 2gb i to je 3 :D super brzo mi radi nikakve smetnje nema al meni je nov komp kupio sam ga letos tako da je ova ddr 2 lakse da se nadje i jeftiniji je od ddr 1 posto je ddr 1 star

Huska
28-01-2010, 14:49
a sta je to ddr da vidim kakav je u mene i kako se moze to provjerit :D

ivan019
28-01-2010, 14:52
pa ram memorija hehe

dera
28-01-2010, 14:58
otvoris komp i vidis..

Nera
28-01-2010, 14:59
a sta je to ddr da vidim kakav je u mene i kako se moze to provjerit :D
glup sam za ove stvri :D
Nisi, ne zezaj :P :D :crazzy:

Huska
28-01-2010, 15:06
hahahaha...sta je ja barem priznam kad nesto ne znam a nije ko ti :P

dera
28-01-2010, 15:29
nera ce ti doci kuci kao besplatan serviser i ubaciti ram u ... :D

Nera
28-01-2010, 15:53
nera ce ti doci kuci kao besplatan serviser i ubaciti ram u ... :D
:vfunny::vfunny:
Ja operiram samo na teritoriji CG :crazzy:

Huska
28-01-2010, 16:16
hahahah..nemoj mi samo njega...radije bi bio bez compa do kraja zivota nego njega da gledam...kako mi comp popravlja :D

filip.sk
28-01-2010, 18:46
DDR I je stariji,i je vrlo tesko da se nadje, DDR II je ponovi i je lakse nadji, a DDR III ja najnoviji i najbolji (ali najskuplji) :D

Balotelli#45
28-01-2010, 19:07
hahahah makedonac legendo :sivi: :sivi:

dera
28-01-2010, 19:38
sd ram je najskuplji ;)

CurvaNord69
28-01-2010, 20:41
Huskicu moras imat 64bitni operativni sistem za vise od 3gb rama.
A najbolje da uzmes DDRII od 800mhz

filip.sk
29-01-2010, 00:29
Ja znam da za XP je maximum 4gb, ali ima jos neke "sitnice", tj ako imas 4 "slots" i onda stavis 4x1gb to nije dobro(neznam zasto tacnije), ali ako stavis 2x2gb onda je to OK.... ako stavis vise od 4gb onda XP ne poddrzava to, kod Vista mozes staviti vise od 4gb t.e. najmanje 4gb :D

dera
29-01-2010, 00:44
ma sta ce mu preko 2gb, kad je sve ostalo krs
nece igrati igrice, jer nema graficku bla bla

filip.sk
29-01-2010, 00:52
sada sam video sta ima, pa huska ja ti preporucujem da kupis novi kompjuter, zasto i ti se ne isplati da ga pojacujes... za 150 evra (bez monitor) imas EXTRA kompjuter.... ako dodas ti RAM na taj kompjuter on ce biti brzi, ali procesor nemozes smjeniti a to je najvaznije.... e sada isto tako je vazno da napravis format... to i ti nije bas jednostavno i kako sto vidim da si bas "znalica" nemozes to uraditi sam... 1 opcija: Novi PC, 2 opcija: 2 gb ram i format, 3 opcija Bacis sve to lepo u kantu i nemas nikakvi problema :D

CurvaNord69
29-01-2010, 01:02
Za 600km kompjuter extra, e jebo ga nebih bas rekao.
Nista bez 1000km za kuciste samo.
Kako kome treba, ja sam svoj platio 2800 :D

Huska
29-01-2010, 01:06
platio sam i ja ovaj 3500 al dzaba kad sad kur** ne valja...a mozda samo centralnu promijenim vidit cu kad malo bacim matematiku pa sve izracunam :D

Ado525INTER
29-01-2010, 01:15
Huska druze samo centarlnu kupuj a ekran dok ocma mogu da gledam kao sto saban kaze u pjesmi ehehehe pozz

filip.sk
29-01-2010, 01:19
Ja sam moi kompjuter kupio pred tacno 2 godine, imam procesor Duel Core 4 600+, Hard Disk 320gb, graficka 512mb, 1gb ram(sam imam 2)..... i sve to za 200 evra..... a sada to bi trebalo da bude oko 150evra :D

dera
29-01-2010, 01:30
ma pusti curvu, moze se za 500KM bez monitora naci ekstra sa svim, kao ovaj moj kucni :P

Huska
29-01-2010, 20:26
ubacio danas jos jednu gigu(imam sad1,5GB)...kaze cojk bit ce ti sasvim dovoljno i evo ga ko lud radi sad...

al sad mi mrsko radit u auto cadu :D

dera
29-01-2010, 21:07
to sam ti i govorio, sasvim dovoljno, ne treba ti preko 2gb lol
ja sa 500mb rama radim u cadu, mada ponekad malo zastopa heh

filip.sk
29-01-2010, 23:27
ubacio danas jos jednu gigu(imam sad1,5GB)...kaze cojk bit ce ti sasvim dovoljno i evo ga ko lud radi sad...

al sad mi mrsko radit u auto cadu :D

sta je ovo???

A da uradis jos format, onda ce ti biti jos brzi(and the best izbrisaces sve sto ti nije potrebno, a cuvas kao u "slucaju" da ti zatreba)

Huska
29-01-2010, 23:29
zato u mene sad radi odlicno...brzi mi je od pameti :S :D...a nije ni skupo...65 maraka ram i jos samo da ga formatiram i to je to...

makedonac AutoCad program za arhitekturu :D i tako to

a sto se formatiranja tice i tu cu u narednih par dana

dera
29-01-2010, 23:37
da ga das? kome, neri? :D
20KM nikad ne bih dao za format, kad meni treba 1-2h da sve uradim, snimim sve..

Huska
29-01-2010, 23:40
a ko je dao 20 maraka...pa radije ga necu ni dirat...napravim rodji kahvu i mozda mu kakvu cokoladu iznesem i nek formatira ha ja :D

filip.sk
29-01-2010, 23:46
Jao sta ste vi svi takve, imam ja 4-5 stalnih pacienata za formatiranje i oni stalno se vade ne kahvu i cokolade :D

dera
30-01-2010, 00:05
hahah, ja obicno ne nudim usluge, mrsko mi
ali kad me zovnu, daju, bar su do zadnjeg puta dali, a neki dan nisu jer su dali dan prije za rodjus

ivan019
30-01-2010, 01:33
ja i moja raja se medjusobno pomazemo :D

CurvaNord69
30-01-2010, 15:07
btw, najbolje uzet u genelecu vamo iz bih vi :D