PDA

View Full Version : Atalanta - Inter (29.10.13.)


emperor
27-10-2013, 10:53
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/66/AtalantaBC.svg/160px-AtalantaBC.svg.png-------------------http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/45/Internazionale.svg/175px-Internazionale.svg.png

------------------Stadion Atleti Azzurri d'Italia----------------------
----------------------29.10.13. 20:45-----------------------------


Neugodan protivnik u zadnjim utakmicama.
Belfodil je pocrvenio, a nedostupni su jos Hugo, Milito, Zanetti, Chivu.
Handanovic se vraca na gol.

FORZA INTER!!

dera
28-10-2013, 13:51
Na kraju konferencije za novinare pred mec sa Atalantom, Walter Mazzarri je govorio na Inter Channel. Ovdje su njegove rijeci:

Atalanta igra sa 4-1-4-1, problemi mogu doci s krila?
"Ne, mi imamo svoje trikove i vec smo suoceni sa ovom vrstom timova.

Moguci izbor Samuel sluzi za ogranicvanje Denisa, ko zna?
"Da, kada je spreman moze zaustaviti bilo kojega protivnika.

Quaresma#7
28-10-2013, 20:12
Portieri: 1 Samir Handanovic, 30 Juan Pablo Carrizo,12 Luca Castellazzi;

Difensori: 2 Jonathan, 5 Juan Jesus, 6 Marco Andreolli, 18 Wallace, 23 Andrea Ranocchia, 25 Walter Samuel, 31 Alvaro Pereira, 35 Rolando, 55 Yuto Nagatomo, 54 Isaac Donkor;

Centrocampisti: 10 Mateo Kovacic, 11 Ricky Alvarez, 13 Fredy Guarin, 16 Gaby Mudingayi, 17 Zdravko Kuzmanovic, 19 Esteban Cambiasso, 21 Saphir Taider, 90 Patrick Olsen;

Attaccanti: 8 Rodrigo Palacio, 9 Mauro Icardi.

SiamoNoi
29-10-2013, 15:27
Nekako mislim da će Taider prije Kovacica krenut.Nadam se da ne i da je ovaj 100 posto spreman.
Što se tiče obrane stalno se govori o Samuelu i kako bi trebao već jednom nastupit,možda to i danas bude,ali ne vjerujem baš da će Mazzari ić miješat obranu pred ovakvo gostovanje.A ako ga stavi to bi umjesto Ranocchie trebalo biti pretpostavljam.
Ostatak ekipe standardan.

hulle
29-10-2013, 20:07
0-1 laganini

esteban
29-10-2013, 21:21
Atalanta 3-4-1-2: Consigli; Stendardo, Yepes, Canini; Raimondi, Carmona, Cigarini, Brivio; Moralez; Livaja, Denis. A disposizione: Sportiello, Scaloni, Migliaccio, Polito, Baselli, Del Grosso, Cazzola, Gagliardini, Marilungo, Kone, De Luca
Allenatore: Stefano Colantuono

Inter 3-5-1-1: Handanovic; Rolando, Samuel, Juan Jesus; Jonathan, Guarin, Cambiasso, Alvarez, Nagatomo; Kovacic, Palacio. A disposizione: Carrizo, Castellazzi, Andreolli, Icardi, Mudingayi, Kuzmanovic, Wallace, Taider, Ranocchia, Pereira, Donkor, Olsen
Allenatore: Walter Mazzarri

dera
29-10-2013, 21:41
Linkovi (bolji ka lošijim):
locotv.us
locotv.tk
solocalciolive.org/canal2/rojadirecta2.html
vertigolundi9.blogspot.com.es

Sile87
29-10-2013, 22:26
Mi smo nesposobni odigrati utakmicu bez primljenog gola

hulle
29-10-2013, 22:40
1-1 HT

Kako igramo rezultat je fantastican. Vezni red NULA BODOVA. Imali smo jednu sansu i zabili gol, dok je ATA citavo vrijeme bila bolja i stvarala sanse, al stas im kad su smotani :D :D :D

Cudo pa Rizo nije svirao penal za njih, bila je jedna sumljiva situacija...Handa se ne osjeca dobro, izgleda da se najeo graha pa ga sad stomak muci :D

Valjda ce drugo poluvrijeme biti bolje i gdje je u vraga Milito??? Kao vratio se i onda ga opet nema....

dera
29-10-2013, 23:37
Da i ja doživim da hulle priziva Milita :sivi:. Princ je injured, a i dok je bio spreman Walter mu nije davao priliku tako da..

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

Ovaj klub treba promjene. Imamo strašne kreativce, Kovačić je toliko lopti izgubio da je to sramota. Mačak katastrofalno spremio ekipu za ovu utakmicu, i polahko je počeo gubiti moje poštovanje. 2h bačena na gledanje patnje. Atalanta je zaslužila i više od boda.

hulle
29-10-2013, 23:40
Pa koji k... mu dajemo platu onda?

Nego, drugo poluvrijeme smo odigrali bolje nego prvo, al nista posebno. Sve vise i vise zabrinjava ova formacija s jednim napadacem, pogotovo sto je taj napadac Palacio koji se jos i vraca nazad.

Ako nismo u stanju da igramo s dva napadaca protiv ovih slabijih ekipa, onda stvarno nezz kakve ambicije imamo???

Sile87
29-10-2013, 23:53
Dobri smo...ko rosa u podne,al dobro jbg treba ih razumeti,ipak treba vremena ovim letosnjim mega pojacanjima da udju u ritam:-))))

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

Ljudi moji pa ja bih najvise voleo da mogu reci sve je do trenera,nezna posloziti ekipu i kraj,al nije tako,pa iz aviona se vidi da mi nemamo tim i kraj,imamo 2-3 igraca koji kao nesto valjaju i ostalo kesa,na sredini se nezna ko je smesniji

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

i da igramo sa 2 napadaca ko ce im napraviti sansu????

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

I Kova i Riky i Guarin nezna se koje vise lopti izgubio,a Riky nezna desnom i mos ga jebati

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

mozemo biti zadovoljni rezultatom,lagano smo mogli izgubiti

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

a Samuel je skocio kod gola ko moj deda

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

da mi neko kaze sada da ostavim 5 igraca iz celog ovog tima,verujte da neznam koga bi ja ovde ostavio

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

a utakmicu smo poceli sa jednim novim igracem u odnosu na proslu sezonu i nebitnim likom totalno(Rolando)pa ja neznam sta mi ocekujemo od Mazzaria...izgleda cuda nevidjena,pa nije on Merlin sa carobnim stapom

Quaresma#7
29-10-2013, 23:57
I danas smo bili jadni.

Pa boga mu pa dali mogu ove naše zvezde od igrača imalo želje po pobedi pokazati, zagriženosti, agresivnosti.... u napadu, bar imalo.

Teče 90 min oni se dodavaju na svojoj polovini ko da vode 4:0

Stvarno imamo skroz prosečan tim... nikakve moči u timu nemamo da bi sad jednim potezom bili sposobni rešiti utakmicu kao što to rade ostale velike momčadi po Evropi.

Onaj Alvarez misli ako jednom zapuca po golu da je akcija završena... pa majku mu jebem ama ni jednom da potrči na odbijenu loptu ili da prati dalje akciju, ni jednom nije potrčijo ni pratio akcije, samo legne na pod ili gleda u gledaoce i čudi se kako nije pogodio. Pa nisi Ibra da sve možeš pogoditi!!!! A metiljav je skroz... samo kad ga gledam kako trči sakato.... jao :D

Onaj idiot Guarin da može opalio bi loptu po golu sa 40 metara svaki put i svaki put stradaju gledao na tribinama i tice na nebu imjesto golova mreža. Jedva sam čekao kad če da ga izvadi, čovek stvarno misli da je superman i svemočan.

Onaj Samuel krš živi, samo za penziju je zdrav ili neke prijateljske protiv Lugana i sličnih krševa od ekipe... bolje da je Ranocchia igrao bar bi dobio onaj skok i nebi gola ni primili celu utakmicu.

A Kovi treba malo samopouzdanja ili neka mu Mazzarri opali neki šamar da dobije muda da nekad i on proba opaliti po golu... neznam šta se toliko ustručava i umiče nekim igračima konstantno, neka se i on postavi i počne igrati kao muško.

Bekovi opet katastrofa... pa stvarno imamo čudo od bekova. Potpuno su nekoristini, nijednu akciju (ili bar dve tri u celoj utakmici) po beku nisu sposobni izvesti... pa dali je to moguče da smo mi takve igrače doveli u klub. Pa Branca dragi u šta si ti gledao čoveče mili kad si jih dovodio.

Stvarno me nerviraju ovako kad gube bodove protiv jadnih i marginalnih ekipa poput Cagliarija, Torina, Atalante i slični... timova koje su na svake dve sezone u Serie B pa opet nazad u prvoj ligi itd.... Te timove koje trebamo rutinirano bušiti po 3-4:0 mi remiziramo ili čak izgubimo. Mene iskreno ne pogodi toliko poraz od Juventusa, Rome, Napolija, Milana pošto znam da su dobre ekipe i svako može od njih da izgubi... ali od tih jadnika??? odmah mi slabo postane čim jih vidim tako metiljavo igrati ko da nisu jeli 5 dana.

Stvarno na takvim utakmicama kakva je danas se tačno vidi šta nam fali u timu, kakav tim imamo, kakva je moč tima, mentalitet....

Hulle želi Milita... pa bože mili, Milito je zreo samo za penziju šta možeš od takvog odsluženog igrača očekivati. Ja stvarno nemogu verovati da neki još uvek očekivaju od toga igrača čuda in neznam koliko golova u sezoni. Čovek ima 35 godina, fudbal nije igrao više od pola godine... i jedva čeka jun mesec da pokupi još zadnjih 5M€ iz kluba pa da briše van Italije u penziju ili negde u Argentinu gde može još koji milijončič pokupiti.

Sile87
30-10-2013, 00:04
a nista ljudi,vec polako mozemo da iscekujemo sledecu sezonu i nadamo se da ce Tohir uloziti jedno 150 miliona jer je to minimum al kazem MINIMUM da bi ova nazovimo ekipa na nesto licila i da bi nas smatrali kao kandidata za skudeto i kandidata za LP

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

Q brate,misljenja nam se poklapaju 101%

Quaresma#7
30-10-2013, 00:11
E bar neko :D da nisam sam :D

Sile87
30-10-2013, 00:18
ALVAREZ: "SHAME WE COULDN'T HOLD ONTO THE LEAD"

Argentine midfielder in pitchside interview with Sky Italia after Atalanta v Inter: "We played well today, disappointed to leave without the 3 points"

---------- Post added at 23:18 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

auuuuu decko,pa na kojim si ti drogama da mi je znati....ahahahhahahahahahahahahaha

dera
30-10-2013, 14:32
Sile, Mačak je i dok je imao sva četiri napadača na raspolaganju, igrao samo sa jednim, tako da ga ne opravdavaju Milito i Belfodil. Njemu su i dva na raspolaganju puno.

Samuel kriv? Da njega nije bilo primili bismo petardu ;) - ko ne vjeruje, neka pogleda ponovo utakmicu i gleda koliko puta nas je spasio.

Q, bekovi krivi za šta? Kome da ubace? Jedan jedini napadač, mal, nema snagu da dobije duel u skoku među njihovom trojicom, što je najgore, uglavnom ga nije bilo na vrijeme jer je bio nazad da bi započeo akciju pošto je Kovačiću bio klizav teren pa nije mogao. Braniš Kovačića a najgori je bio.

Quaresma#7
30-10-2013, 14:45
Fakat je da nemamo prave igrače za tu formaciju koju forsira Mazzarri.

A ni u jednom trenutku ne branim Kovu... bio je i on jako slab i nevidljiv. Vidi se mu da mu pozicija iza napadača nikako ne leži i bolje je da ga Mazzarri povuče malo nazad na pozicju zadnjeg veznog gde je lani briljirao i sam on je rekao kad je došao u Inter je rekao da mu pozicija zanjeg veznog najbolje leži.

Kova samo igra na pogrešnoj pozicji... zato je i tako slabo igrao.

dera
30-10-2013, 15:01
Problem je taj što ga vi poredite sa Xavijem, Iniestom, Pirlom i sl. igračima, a da li bi ti igrači imali problem igrati iza napadača? Ja mislim da bi Kovačić bio najbolji na beku, brz je, prodoran, zna uzeti loptu, zna ubaciti. Nažalost, on nema viziju kao gore navedeni.

Quaresma#7
30-10-2013, 15:12
Njemu je CM pozicja sudjena kao Modriču i Verattiju, jer su isti tip igrača i gradja fizička i oni takodje igraju tu poziciju konstantno.

Sile87
30-10-2013, 16:47
I ja mislim da je sa Kovom glavni problem pozicija,on je decko stvoren za poziciju centralnog veznog i definitivno nije za ofanzivnog veznog u sta smo se mogli uveriti

---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

Dera,cinjenica je da mi nemamo tim,dok je Mazzari trenirao Napoli,oni su igrali lep fudbal i sa njim postali u zadnijh nekoliko sezona ucesnici lige sampiona i posle dugo vremena kandidati za skudeto,to je cinjenica i to moras priznati,e sada Mazzari nije kriv sto u Interu nema Kavanija,Hamsika,Zunigu,Maggia,Lavecija itd. a od svih je on napravio to sto jesu,kad mu Tohir dovede tim kako treba onda ce i Inter doci tamo gde je bio

dera
30-10-2013, 18:21
Igrati protiv Verone, Atalante i sličnih sa jednim napadačem... Naša formacija je bila 5-4-1, ulaskom Icardija prešla je u 5-3-2, ulaskom Taidera 4-4-2 :D. Njegova sreča je bila ta što je imao klasnog strijelca kakav je Cavani, možda bi njemu Icardi trebao više da igra.

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

handanovic 6
45' carrizo 7
rolando 6
samuel 6
juan jesus 5,5
jonathan 6
86' taider bo
guarin 5,5
cambiasso 6,5
alvarez 6,5
nagatomo 5
kovacic 5
palacio 5,5
mazzarri 6

hulle
30-10-2013, 18:25
Ma ko je ove ocjene dao???

I ne zelim ja Milita, ja sam govorio da njega treba prodati odmah poslije 3u1 :D
Al sad imamo na platnoj listi igraca koji nikad ne igra, pa se pitam cemu to?

dera
30-10-2013, 18:30
Navijači. Slične ocjene su i na inter.it

Što se Milita tiče, ma nemaš ti pojma :P.

Sile87
30-10-2013, 20:35
Dera ja gotivim Milita nema sta i najvise bi voleo da on igra i daje golove ali jednostavno nemoze vise,sto kaze hulle kod nas je u timu,prima 5 mil. godisnje a do sada je odigrao nekih 50 min. i veliko je pitanje koliko ce odigrati do kraja sezone,a ja cu popusiti i opkladu:-)))

dera
30-10-2013, 20:52
On se oporavio, postigao dva gola te asistirao i nakon toga nije dobio prilike do ove manje povrede - ko kaže da on ne može? Trener to nije dokazao. Tek nakon što ga vidim na terenu kako hoda i gubi duele, možemo se složiti, uostalom, ne znam otkud uopšte Milito kao tema rasprave u ovoj temi.

EL CUCHU 19
31-10-2013, 08:19
Sile, Mačak je i dok je imao sva četiri napadača na raspolaganju, igrao samo sa jednim, tako da ga ne opravdavaju Milito i Belfodil. Njemu su i dva na raspolaganju puno.

Samuel kriv? Da njega nije bilo primili bismo petardu ;) - ko ne vjeruje, neka pogleda ponovo utakmicu i gleda koliko puta nas je spasio.

Q, bekovi krivi za šta? Kome da ubace? Jedan jedini napadač, mal, nema snagu da dobije duel u skoku među njihovom trojicom, što je najgore, uglavnom ga nije bilo na vrijeme jer je bio nazad da bi započeo akciju pošto je Kovačiću bio klizav teren pa nije mogao. Braniš Kovačića a najgori je bio.

Slažem se sa Tobom,njega pljuju obožavatelji broja 23,btw baš mi je bilo lijepo gledati tekmu bez tog failera,...evo izjave trenera Atalančana Stefana Colantuono-a :

"Regarding Denis’s goal: “He is a player who can jump very high, when he does that for the third time it becomes difficult for the defender. I wouldn’t blame Samuel for the goal, it was a great effort by German Denis”.

Sile87
31-10-2013, 14:24
Na kraju kad pogledamo dobili smo potvrdu gde smo posle ove tekme,Roma,Napoli i Jube su se odma na pocetku izdvojili i napravili lepu razliku u odnosu na ostale timove i to su definitivno na nasu veliku zalost 3 ekipe koje ce se do kraja boriti za skudeto i oni su sigurni ucesnici LP

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

Tako da cemo LP biti u mogucnosti da gledamo za neke 2 god. na Meaci ako naravno Tohir na leto izdvoji znacajne pare inace opet isto

SiamoNoi
31-10-2013, 16:48
Što se tiče obrane stalno se govori o Samuelu i kako bi trebao već jednom nastupit,možda to i danas bude,ali ne vjerujem baš da će Mazzari ić miješat obranu pred ovakvo gostovanje.A ako ga stavi to bi umjesto Ranocchie trebalo biti pretpostavljam.
Pa ti mjenjaj standardnog stopera za čovjeka koji mjesecima nije ozbiljnu minutažu odradio.I to pred jedno od najtežih gostovanja po Inter.


Ostatak utakmice je dobro odradio,ali jbg kad onako reagira kod gola.

dera
31-10-2013, 21:31
Ja sam dao svoje mišljenje o Samuelu, ne bih da ponavljam..

Mazzola - "Osim što je spasao mrežu sa gol linije, Guarin zaista nije ništa pozitivno prikazao tokom utakmice. Bio je potpuno beskoristan na terenu. Uopšte mi se nije svideo njegov nastup"

Quaresma#7
31-10-2013, 23:13
Ljepo je jedan komentator (isto Interista) rekao sa Gold TV-ja o našem timu, ne igramo kao tim, Guarin igra sam i ponaša se kao da sam na terenu, Kovačić se ne kreče dobro na toj pozicji koju je sad odigrao, bekovi su nekoristni, nismo povezani i jednostavno nemamo tim koji je spreman za velike stvari (scudetto) itd...

dera
31-10-2013, 23:25
Ja bekove ne bih krivio, jer su u odbrani obavili dobar zadatak, u napadu nisu imali kome da dodaju u peterac.

Quaresma#7
01-11-2013, 00:22
Samo jih ti brani dera :D

EL CUCHU 19
01-11-2013, 09:30
Pa ti mjenjaj standardnog stopera za čovjeka koji mjesecima nije ozbiljnu minutažu odradio.I to pred jedno od najtežih gostovanja po Inter.


Ostatak utakmice je dobro odradio,ali jbg kad onako reagira kod gola.

Tko garantira da standardni stoper ne bi više puta pogriješio :worried: , kad smo već kod reagiranja zašto standardni stoper nije izbio loptu protiv Torina u korner i poštedio nas penala i crvendaća Hande, umjesto da gleda ko tele u šarena vrata kako lopta prolazi na pol metra od njega i dolazi do Cercija, a Handa ga mora srušit'jer mu drugo ne preostaje ..., i morali smo igrat' 85 minuta sa igračem manje, što nas je u konačnici stajalo 2 izgubljena boda...

---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 07:46 ----------

I danas smo bili jadni.

Pa boga mu pa dali mogu ove naše zvezde od igrača imalo želje po pobedi pokazati, zagriženosti, agresivnosti.... u napadu, bar imalo.

Teče 90 min oni se dodavaju na svojoj polovini ko da vode 4:0

Stvarno imamo skroz prosečan tim... nikakve moči u timu nemamo da bi sad jednim potezom bili sposobni rešiti utakmicu kao što to rade ostale velike momčadi po Evropi.

Onaj Alvarez misli ako jednom zapuca po golu da je akcija završena... pa majku mu jebem ama ni jednom da potrči na odbijenu loptu ili da prati dalje akciju, ni jednom nije potrčijo ni pratio akcije, samo legne na pod ili gleda u gledaoce i čudi se kako nije pogodio. Pa nisi Ibra da sve možeš pogoditi!!!! A metiljav je skroz... samo kad ga gledam kako trči sakato.... jao :D

Onaj idiot Guarin da može opalio bi loptu po golu sa 40 metara svaki put i svaki put stradaju gledao na tribinama i tice na nebu imjesto golova mreža. Jedva sam čekao kad če da ga izvadi, čovek stvarno misli da je superman i svemočan.

Onaj Samuel krš živi, samo za penziju je zdrav ili neke prijateljske protiv Lugana i sličnih krševa od ekipe... bolje da je Ranocchia igrao bar bi dobio onaj skok i nebi gola ni primili celu utakmicu.

A Kovi treba malo samopouzdanja ili neka mu Mazzarri opali neki šamar da dobije muda da nekad i on proba opaliti po golu... neznam šta se toliko ustručava i umiče nekim igračima konstantno, neka se i on postavi i počne igrati kao muško.

Bekovi opet katastrofa... pa stvarno imamo čudo od bekova. Potpuno su nekoristini, nijednu akciju (ili bar dve tri u celoj utakmici) po beku nisu sposobni izvesti... pa dali je to moguče da smo mi takve igrače doveli u klub. Pa Branca dragi u šta si ti gledao čoveče mili kad si jih dovodio.

Stvarno me nerviraju ovako kad gube bodove protiv jadnih i marginalnih ekipa poput Cagliarija, Torina, Atalante i slični... timova koje su na svake dve sezone u Serie B pa opet nazad u prvoj ligi itd.... Te timove koje trebamo rutinirano bušiti po 3-4:0 mi remiziramo ili čak izgubimo. Mene iskreno ne pogodi toliko poraz od Juventusa, Rome, Napolija, Milana pošto znam da su dobre ekipe i svako može od njih da izgubi... ali od tih jadnika??? odmah mi slabo postane čim jih vidim tako metiljavo igrati ko da nisu jeli 5 dana.

Stvarno na takvim utakmicama kakva je danas se tačno vidi šta nam fali u timu, kakav tim imamo, kakva je moč tima, mentalitet....

Hulle želi Milita... pa bože mili, Milito je zreo samo za penziju šta možeš od takvog odsluženog igrača očekivati. Ja stvarno nemogu verovati da neki još uvek očekivaju od toga igrača čuda in neznam koliko golova u sezoni. Čovek ima 35 godina, fudbal nije igrao više od pola godine... i jedva čeka jun mesec da pokupi još zadnjih 5M€ iz kluba pa da briše van Italije u penziju ili negde u Argentinu gde može još koji milijončič pokupiti.

Za tih 5 milijunčića što on kupi me najmanje boli , za tog čovjeka po meni je preodređen plato ispred Meazze u ovoj pozi :

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01641/8milito_1641989c.jpg

sa popratnim textom:

"Šta je papani ,najebo sam Vam se keve " :crazzy:

Mene više bole 11 milja za panja Perrieru,19 milja za ponajboljeg stopera Europe,6 milijuna smo morali dat' ovog ljeta Zamperiniju samo na pravo otkupa panja Silvestre-a,to je samo po pitanju odšteta, a gdje su plaće?
Pa dok se sjetim panjeva amantinamancinija ,imao plaću skoro 4 milje,youtube zvijezde quaresme za kojeg smo dali 25 milijona,i plaću blizu 4,pa smo trenera mancinija skoro 2 godine plaćali po 5-6 milja iako nam je trener bio Jose,...to su stvari koje mene bole ,a ne 5 milijona eura koje će dobiti čovjek koji mi je omogućio najveću sportsku radost , i da me frendovi više ne gledaju sa žaljenjem i potcjenivački jer navijam po njihovim riječima luzerski klub,hvala Il Principe-u i Jose Mourinhu (prije svih) na svemu što su učinili da bi se mi interisti svijeta osjećali ponosno , u kafiću gdje sam gledao finale 22.5.2010-e ,bio sam jedini u dresu Intera ,a oko mene 20-ak u Bayernovima,i svi odreda su mi čestitali na kraju, dok je Milito zavaljo Van Buytena kod drugog gola , već prije gola zaurlao sam tako da su se svi isprepadali jer sam znao da taj udrac može završiti samo tamo gdje je u knjigama mudraca zapisano davno prije ,a to je u mreži Bavaraca...tako da je povećanje ugovora koje je Massimo svojevremeno dao Militu ,vjerovatno papir koji je s zadovoljstvom potpisao ,jer je Milito omogućio u najvećoj mjeri, (ne podcjenjujem time doprinos ostalih), to da Massimo može stati uz bok svog oca Angela kao pobjednik ,a ne ostati u sjeni kao luzer, bez obzira na potrošenih preko milijardu i 300 milijuna eurončića...
Kako sam se osjećao tog jutra nakon trijumfa ,tko hoće može si pročitati ovdje:

http://www.interclubfedeli.com/?p=9401

<form method="get" id="searchform" action="http://www.interclubfedeli.com/"> Pogled iz kuta jednog fedeliste
</form>

<small></small>Vjerujte, nikad nisam opuštenije dočekao neku utakmicu našeg F.C. I N T E R N A Z I O N A L E A, kao noćas, kamen koji nam je pao sa srca nakon trijumfa u Sieni i petog uzastopnog scudetta, nas je (bar mene ) doveo do takvog stanja svijesti da sam pomislio da nema T E O R I J E da bi nam profesor iz Setubala mogao “omanuti” i ne osvojiti ono što je u knjigama mudraca zapisano… a to je treći trijumf Intera u najjačem europskom klupskom natjecanju, a time i zaokruživši svoj trijumf, u kako sad izgleda ipak odlasku sa klupe crno-plavih iz Milana. Jose, želim Ti svu sreću, hvala na svemu šta si učinio, ostat ćeš zauvijek u mom srcu kao i u srcima milijuna navijača kojima srca kucaju za klub iz Lombardijske metropole…
Suze mi teku dok ovo pišem, slegle se emocije, sada u 5.47 ujutro – 8 sati nakon velikog trijumfa… 25 godina navijanja za ovaj po mnogo čemu P O S E B N I klub, isplatile su se u samo jednoj čarobnoj noći 22.svibnja 2010. kada je po meni ponajveća legenda Intera digla klempavca u svojoj 700. utakmici… Ovom prilikom, veliki naklon grande Javieru kojem ostaje samo 58 utakmica da “skine” još jednu legendu Giuseppe Bergomija sa čela najdugovječnijih igrača u svetom crno-plavom dresu.
Da ne bi ovo ispalo samo kao ODA velikom Portugalcu, bilo bi degutantno u ovom trenutku bilo koga od igrača izdvajati, ali ipak probat ću, zaslužili su dečki. Il Principe je samo stavio šlag na tortu truda cijele ekipe i svih dečki koji su nosili dres Intera ove sezone. U barcelonskoj vili broja 9 zasigurno je gledano ovo finale i zasigurno se vlasnik pita: “Da sam bio pametniji, mogao sam biti dio toga slavlja”… nikad nećemo znati… a u krajnjoj liniji, N I J E N I V A Ž N O… L A V Iz Douale Samuel Eto’o dobio je najveću satisfakciju za “cipelu” iz Barcelone osvojivši svoju treću… drugu uzastopnu titulu u Ligi prvaka, dokazavši koliku strast za pobjedom ima, pristavši čak i odigrati beka kad se to od njega tražilo, pristavši igrati drugu “puntu” iza Milita, žrtvovavši se za E K I P U. Kako izdvojiti nekoga u ovoj sjajnoj ekipi, Diego Milito – već sam se nebrojeno puta posipao pepelom ove sezone, što sam na dolasku Il Principe-a iskazao doduše malu skepsu, zbog igranja Argentinca u ipak malim klubovima Zaragozi i Genoi… skepticizam se doduše odmah rasplinuo već u onom trijumfu nad “rođacima” u pripremnoj tekmi u Americi… Sneijder je, neću ništa revolucionarno reći ipak najveće pojačanje, dobijeno po D I S K O N T N O J cijeni od 15 milijuna eura sa pretrpanog lagera diva iz Kastilje, mislim da će Massimo Moratti sa guštom dati Realu 3 milijuna eura bonusa koliko madridski klub dobiva na ime učešća Wesleya u osvajanju Interove Lige prvaka. Danas za opasku isti igrač vrijedi 35-40 milijuna eura. Lucio-Samuel, najjači stoperski par na S V I J E T U, Maicon, najjači bek svijeta, neuništivi Il Capitano… čovjek za kojim moje srce ipak najviše kuca Esteban Cambiasso El Cuchu, jučer meni osobno uz Milita najbolji na terenu, “Julione” – najbolji vratar svijeta Julio Cesar, koji mi je kidao živce, ispadanjem one lopte iz ruku protiv Siene u sudačkoj nadoknadi, jučer dokazao zašto je na T R O N U najboljih golmana svijeta… nije danas zaslugom “glumca ” Sergia Busquetsa bilo velikog borca Thiaga Motte, dečka kojeg smo i mi nerijetko na forumu krstili P A N J E M, a Thiago je procvao nakon Chelsea i bio jedan od ključnih kotačića u mehanizmu nazvanom G R A N D E I N T E R… sjetite se samo trenutka prije 4 mjeseca kada je Christian Chivu ostao ležati nakon sudara sa glavama sa Chievovim Pelissierrom… tko je mogao sanjati da će nakon takve teške ozljede Kiki odigrati finale Lige prvaka, znao je lisac Mou da će mu Chivu trebati pa ga je ipak zapisao na listu igrača za nastavak Lige prvaka u proljeće i to u trenutku kada se nije znalo kako će se odvijati oporavak Rumunja… sjetite se Gorana Pandeva i njegove agonije u Laziu, dobili ga džabe, omaleni Makedonac stigavši u siječanjskom prijelaznom roku ne prošavši pripreme ipak kroz sezonu pokazao neupitnu klasu i vjerujem tek iduće sezone vidjet ćemo pravog Pandeva… dobio je prednost u finalu u odnosu na enfant terrible-a Maria Balotellija, dečka o kojem imam svoje mišljenje, ali ga u ovom svečarskim trenucima ne mislim iznositi, ušao je u nastavku i Deki Stanković, borac bez mane i straha koji je dolaskom Moua u Inter bio predodređen za O T P I S ali Mou ga je motivirao i tražio od njega samo jedno, rekao mu je “Budi onaj iz Lazia”, i Deki je još uvijek tu, ne mogu zaboraviti i ostale dečke sa klupe, naše senatore dokapetana Ivana Ramira Cordobu i Marca Materazzija, koji je jučer dao talijanski štih finalu,bar na minutu, Toldonea, Muntarija i Marigu.
Uz Josea, čestitke idu i članovima stručnog štaba legendi Beppe Baressiju, Silvinhu, Rui Fariji… našim menagerima Branci i Orialiju… Kako će danas biti lijep dan kada ćemo mi Interisti diljem svijeta ponosno u svojim svetim crno-plavim bojama otići na jutarnju kavicu u svoj omiljeni kafe primajući čestitke sa svih strana za ovaj doseg vrijedan divljenja… 3/3… a još naravno nije K R A J, tek smo na 3/6…

23.5.2010. 9.33 h

el cuchu 19

Quaresma#7
01-11-2013, 15:09
Sad ako nam je doneo tripletu treba ga držati do 50 u klubu i to bio dobar i slab.

I veči od njega su odlazili iz mnogo večih klubova pa neznam zašto i on nebi trebao.

Kao što je morao otiči Lucio, Maicon, Sneijder, Julio, Motta.... treba otiči on i Cambiasso (i ostala stara kompanija), jer od njih nema više vajde. Samo tako če klub moči ozbiljno tražiti nove igrače za budučno i okrenuti novi list kao što su to trebali napraviti odmah posle triplete.

Gde je danas Bayern a gde smo mi?

dera
01-11-2013, 15:16
Po čemu smatraš da je Milito slab? Po dva gola i asistenciji u 30 minuta igre?

Quaresma#7
01-11-2013, 15:22
Ma ne vredi više govoriti sa tobom o Militu....

dera
01-11-2013, 15:53
Naravno, kada budeš imao argumente javi se :).

Quaresma#7
01-11-2013, 17:25
Jednostavno neču da se svadjam. Bolje da daju Militu još 5 godišnji ugovor pa da bude naša nada za budučnost.

To če biti najbolje.

dera
01-11-2013, 17:44
Naravno, u redu je pisati bez argumenata da je on tu samo da uzima novac, da nema pojma sa loptom..

Quaresma#7
01-11-2013, 18:07
To da nema pojma sa loptom nikad nisam rekao... ali stojim za tim da je on klubu samo još zbog para.

On nas godišnje košta oko 10M€ što je jako puno za jednog 34-35 godišnjaka koji je uvek povredjen i ništa ne igra, a kad uzmeš u obzir naše finansijsko stanje na koje uvek kukaju onda još pogotovo. Štede na nekim igračima na koje nebi trebali i gledaju u svaku hiljadarku kad kupuju igrača... lep primer je Isla, Nainggolan... tamo zatežu na svake strane a po drugoj strani drže u timu jako skupo plačenog igrača koji ništa nemože više pružiti timu a bajno je plačan u klubu zbog toga.

To je za mene dupla pravila... za jedne igrače je ovako a za druge onako. Znali su kukati za Julia, Sneijdera, Mottu, Lucia, Maicona... onaki ovaki, imaju preveliku platu, ništa ne pokažu na terenu za koliko su plačani.... njih su bez pardona prodali i pod cenom ako treba i razkinuli ugovore samo da se jih reše. A argentinski klan i Chivu sa onom mafijom od Becalija oni su nedodirljivi i imaju poseban tretman u klubu iako si to ne zaslužuju po igračkim predstavama več neko vreme. Ostavili su pečat u klubu sa svojim uspesima (tripleta) to neču poricati... ali nemožeš živeti od stare slave i na račun toga držati igrače u klubu a od njih nemaš nike koristi več od 2011 godine i napred sve do danas.

Igrači nikad ne smeju biti veči od kluba!

dera
01-11-2013, 18:54
On nije u klubu zbog para, i treba da se razlikuje od navedenih:
- izjavio je da će otiči kada klub kaže da im ne treba više
- smanjio je već platu iako nije morao

Dakle, sve što si napisao pada u vodu.

Sile87
01-11-2013, 18:59
Moram se sloziti po ko zna koji put sa Q,za Milita cu uvek reci da je veliki majstor i ono sto je uradio za nas je neprocenjivo ali jednostavno vise nema smisla i ne ide,taman se oporavio i opet se povredio,ima 34 god. i u poslednjih godinu i po dana odigrao je 27 utakmica,od tih 27 makar 40% nije bio starter,sada kada se bude opravio opet ce jedno mesec dana ulaziti s klupe jer nece biti spreman i to je vec polu sezona a on odigrao jednu utakmicu,ok dera dao je 2 gola i asistirao ali to je moj dera Sasuolo tim kome smo zabili 7 komada i tu utakmicu nas je sve islo,i mislim da je tu utakmicu Guarin sutirao sa 40 metara da bi i njega usralo da ga ubode,Milito prima 5 miliona a mi smo se cenkali za Islu za 1 mil. pa jel normalno to pitam te,a da ne spominjem Kambijasa,svako ko kaze da taj panj nesto vredi veze s fudbalom nema a konstantno zauzima poziciju na kojoj bi recimo 10 puta pre mi igrao Naingolan i tu nema dileme,Kambijaso je bio dobar pre 3 god. a sad je rupa obicna i kraj price i svake diskusije oko njega za mene,covek je zadni vezni a mi smo primili 12 golova u ligi u 10 utakmica,da kriva je odbrana jer je suplja a sta koji ku..c radi on kao zadni vezni,pa nije Roma primila jedan gol na 10 tekmi samo zbog izuzetno sjajne odbrane nego jos sjajnijeg veznog reda u kojem su De Rosi i Strotman kao zadnji vezni neprekosnoveni par na toj poziciji,a nama na toj poziciji igraju panjevi poput Kambijasa i ostalih drvoseca na sredini,ni jedan jedini igrac iz Interove sredine ne zasluzuje nositi dres kluba,uostalom kao ni vecina ekipe

dera
01-11-2013, 19:17
Uprava je kriva, nije Milito kriv.

a da ne spominjem Kambijasa,svako ko kaze da taj panj nesto vredi veze s fudbalom nema a konstantno zauzima poziciju na kojoj bi recimo 10 puta pre mi igrao Naingolan i tu nema dileme
Više puta sam pisao da se ne slažem sa tobom, ovaj put ne moram to biti ja, neka to bude slika koja govori više od 1000 riječi:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/16280_216441528529109_189848251_n.jpg

Sile87
01-11-2013, 20:04
Mos misliti,i sta sad,znaci on je dobar jel,to hoces reci je,i ovaj Mustafi je dobio 9,4 pa jel mozda bolji od recimo Kijelinija ili znaci da je uopste dobar taj Mustafi,sad si dera nasao statistiku po kojoj si mi dokazao da je Kambijaso dobar ubilo se,sad sam totalno promenio misljenje sto se njega tice kad sam ovu statistiku video

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

Ja nisam ni rekao da je Milito kriv za bilo sta dera,samo sam rekao da je njegovo proslo,pa 10 puta veci igraci su odlazili,jbg svakom prodje vreme i to je jednostavno tako

dera
01-11-2013, 20:15
Nisi ti rekao, ali Q jeste.

Za Cambiassa, nisam jedini koji smatra da obavlja strašan posao nazad.

Sile87
01-11-2013, 21:15
Ma dera druze moj dobri,obavi on nekad dobar posao ali nije to vise ona igra od pre 3 god. ruku na srce moras to i sam priznati,pa koliko si i ti sam puta rekao da nezna covek uputiti koristan pas,nije to vise igrac sto je bio i to je to,u nekim utakmicama bljesne ali nema kontinuitet kao ranije

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

Nemoze se smatrati dobrom ako odigra dve dobre utakmice pa onda tri ne odigra nikako,a to je tako

dera
01-11-2013, 21:19
On više nema dužnost da upućuje lopte, to je sada zadatak Kovačića.

EL CUCHU 19
02-11-2013, 08:06
Nisi ti rekao, ali Q jeste.

Za Cambiassa, nisam jedini koji smatra da obavlja strašan posao nazad.

Ako Ti nešto znači,uz Tebe sam :)

SiamoNoi
02-11-2013, 12:25
Opet se Cambiasso blati.Sramota.Uz Palacia,Alvareza i Campagnara je naš najbolji igrač ove sezone.Jednostavno briljira u svojoj ulozi.Ja ne znam koje utakmice vi gledate.

Quaresma#7
02-11-2013, 13:40
Jadni mi ako nam je Cambiasso medju najboljima na terenu.

Sile87
02-11-2013, 14:28
Mi gledamo utakmice Intera iz Milana,momaka koji nose crno-plave dresove a u gostima bele,i nisam primetio da je on medju najboljima na terenu,i bas smo jadni da jadniji nemozemo biti ako nam je on ponajbolji na terene,vidim dobro nam ide imamo i mesto koje vodi u LP i u borbi smo za titulu:-))))

---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

Nabijem na ku..c igraca sredine terena koji nezna dodati loptu i uputiti koristan pas ili stati na loptu,a doticni kao da se boji lopte ko djavo krsta,ni ne primi je a vec gleda kako ce je svicnuti negde pa makar i pogresno,kaze dera Kovin posao je da daje lopte,a sta je Kambijasov,da satro brani zadnju liniju,pa bome dobro je brani primili smo samo 12 golova al dobro jbg nije to zbog Kambija,on je svoj prostor odlicno zatvarao,odbrana je kriva za sve golove,sredina terena nema veze zajedno sa Kambijasom koji treba da brani tu odbranu

---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

Pogledajte highlight utakmice protiv Rome,kod prvog gola Totija Kambijaso je dzogirao lagano 10 metara iza Totija,a trebao je kao zadnji vezni biti tu ispred odbrane,kod akcije Zervinja koja je predhodila penalu(koji nije postojao) Zervinjo ga je izradio kao tele i poslao ga u aut po burek sa sve jogurtom i salvetom da se posle dobro obrise,kod treceg gola ga takodje nije bilo nigde jer je ostao ispred Rominog gola,a i kod akcije u kojoj je Zervinjo izasao sam na Handu,njega opet nije bilo nigde,pa koji je to posao koji on dobro obavlja,ja nisam zapazio

dera
02-11-2013, 20:32
Top 3 strijelca u Serie A: 6 Palacio, 3 Cambiasso, 3 Alvarez.

Sile87
02-11-2013, 23:57
I Diego Costa je top strelac u Primeri pa kakve to veze svezom ima kad Atletico moze samo da sanja titulu,a i Di Natale je zadnjih sezona bio najbolji strelac lige pa Udineze moze samo da ga duva...

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

sto se nekih ozbiljnih ciljeva tice

dera
02-11-2013, 23:58
Onda je problem u drugim igračima ili treneru, ne njima :P.

Quaresma#7
02-11-2013, 23:59
Pa baš zanimljivo da naši uvek najbolje igrače prvo prodaju kad odluče da nešto ne štima u timu.... a slabe obično ostave i to one jedne ta ide koji su več duže vreme u klubu :D

Baš zanimljivo :D

Sile87
03-11-2013, 00:25
Problem u drugim igracima,o cemu ti dera pricas,problem je u tome sto Atletico nema para kao Barca I Real ili Udineze moze da ga duva sto se love i renomea kluba tice ostalim Italijanskim velikanima znas ko su da ih ne nabrajam...hahahahahahaah problem u ostalim igracima i treneru...e bas si me nasmejao

Quaresma#7
03-11-2013, 01:46
Atletico je totalno druga priča nego mi.

Prvo.... nisu obterečeni sa starimi "legendami" u klubu, koji imaju bogate ugovore i niti jih uprava ne želi izterati iz kluba ili penzionizati (da se lepše čuje :D)

Drugo.... imaju fenomenalnog trenera koji fantastično radi sa mladim igračima i voli napadački fudbal brez kompliciranja. Sposoban je iz svakog mladog igrača napraviti kvalitetu... i nije mu potreban PSG-jev budget da napravi tim. Osvojio je več par bitnih trofeja i ono najvažnije ne voli politiku kluba koji naši imaju u našem klubu... zbog toga je i otišao on tada iz Intera jer to nije podnosio.

Treče... Iako imaju dosta veči minus i slabije finansijsko stanje, upravu kluba nije strah potrošiti par milijona više na pravog igrača kojeg trener treba. I uprava ne uturava neke svoje igrače preko veze kao naši.

I nije čudno što sa takvom politikom u samo jedan bod za Barcelonom i mogu jim parirati potpuno jednako na terenu.

Ukratko Simeone bi bio savršen trener za Inter i Thohirom na čelu kluba.

dera
03-11-2013, 14:22
I Diego Costa je top strelac u Primeri pa kakve to veze svezom ima kad Atletico moze samo da sanja titulu,a i Di Natale je zadnjih sezona bio najbolji strelac lige pa Udineze moze samo da ga duva...

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

sto se nekih ozbiljnih ciljeva tice

Onda je problem u drugim igračima ili treneru, ne njima :P.

Problem u drugim igracima,o cemu ti dera pricas,problem je u tome sto Atletico nema para kao Barca I Real ili Udineze moze da ga duva sto se love i renomea kluba tice ostalim Italijanskim velikanima znas ko su da ih ne nabrajam...hahahahahahaah problem u ostalim igracima i treneru...e bas si me nasmejao
Problem je u najboljim strijelcima? Uključi mozak.

Sile87
03-11-2013, 14:48
Ti si dera bas neki saljivdzija i komedijas...:-))))moj mozak radi odlicno,proveri ti svoj,nemoj se mojim opterecivati...

dera
03-11-2013, 15:08
Ja ne bih pisao šta si ti, sve si rekao :D.

Sile87
03-11-2013, 15:23
Lepo ja kazem bas si ti komedijas:-)))

dera
03-11-2013, 15:46
Hvala lijepo.

SiamoNoi
03-11-2013, 19:13
Mi gledamo utakmice Intera iz Milana,momaka koji nose crno-plave dresove a u gostima bele,i nisam primetio da je on medju najboljima na terenu,i bas smo jadni da jadniji nemozemo biti ako nam je on ponajbolji na terene,vidim dobro nam ide imamo i mesto koje vodi u LP i u borbi smo za titulu:-))))

---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

Nabijem na ku..c igraca sredine terena koji nezna dodati loptu i uputiti koristan pas ili stati na loptu,a doticni kao da se boji lopte ko djavo krsta,ni ne primi je a vec gleda kako ce je svicnuti negde pa makar i pogresno,kaze dera Kovin posao je da daje lopte,a sta je Kambijasov,da satro brani zadnju liniju,pa bome dobro je brani primili smo samo 12 golova al dobro jbg nije to zbog Kambija,on je svoj prostor odlicno zatvarao,odbrana je kriva za sve golove,sredina terena nema veze zajedno sa Kambijasom koji treba da brani tu odbranu

---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

Pogledajte highlight utakmice protiv Rome,kod prvog gola Totija Kambijaso je dzogirao lagano 10 metara iza Totija,a trebao je kao zadnji vezni biti tu ispred odbrane,kod akcije Zervinja koja je predhodila penalu(koji nije postojao) Zervinjo ga je izradio kao tele i poslao ga u aut po burek sa sve jogurtom i salvetom da se posle dobro obrise,kod treceg gola ga takodje nije bilo nigde jer je ostao ispred Rominog gola,a i kod akcije u kojoj je Zervinjo izasao sam na Handu,njega opet nije bilo nigde,pa koji je to posao koji on dobro obavlja,ja nisam zapazio

Cambiasso ne zna uputiti koristan pass,a evo baš gledam statistiku i čovjek 1.6 "key passeva" po utakmici upućuje (i jednu "through ball" po sezoni...nitko u ekipi nema više,a bogami ima i 1.2 točan ubačaj po utakmici po čemu je opet drugi najbolji u ekipi) što će reć da je 2.najbolji u ovoj ekipi u toj kategoriji,a 21.u cijeloj Serie A.A čovjek holdera igra i toliko ofenzivnijih i navodno boljih igrača ima.
Također mi nije jasno šta misliš pod ovime boji se lopte jer ja evo gledam i kaže Opta da je Cambiasso najaktivniji igrač Intera na lopti (ako gledamo igrače sa 6+ nastupa) sa prosječno 49.6 dodavanja po utakmici.Što je naravno logično s obzirom na njegovu rolu na terenu.A da ne spominjem da je od svih igrača u ekipi vodeći po broju upućenih dodavanja sa čak 546.
Također ima 6.2 točnih dugih lopti po utakmici što je daleko najviše u ekipi.

Cambiasso sa gotovo niti jednim od tih 12 golova veze nema.Ne sa gotovo niti jednim nego vjerojatno sa niti jednim,ali mi se neda pregledavat sve i provjeravat.

dera
03-11-2013, 19:16
Džaba moj Siamo, on je star, može biti najbolji strijelac ali star je i krivac je loših rezultata :P.