PDA

View Full Version : Ricky Alvarez


Huska
06-07-2011, 16:32
http://forzaitalianfootball.com/wp-content/uploads/2011/07/Ricky-Alvarez.jpg

Ricardo Gabriel "Ricky" Álvarez (rodjen 12. Aprila 1988), je argentinski vezni nogometas koji je novi igrac Intera.

Do sada je igrao u argentinskom Velezu gdje je upisao 42 nastupa i postigao 5 golova.

Inter je otkupio 90% argentinčevog ugovora, dok je 10% ostalo u vlasništvu Veleza. Ukoliko igrač upiše 80 nastupa u prvom sastavu, Inter može otkupiti i preostalih 10% za milijun dolara.
U protivnom, Velez zadržava pravo na udio u sljedećem transferu.

Esquivel
06-07-2011, 16:36
http://espndeportes-assets.espn.go.com/2003/photos2011/0531/a_Alvarez_300x300.jpg

Rodjen 12. 04. 1988. godine u Buenos Airesu, vezni igrac, dosao je iz Velez Sarsfielda za €11.8m. FC Inter je kupio 90 % prava na igraca a ostalih 10 % ce otkupiti za €1m kada Alvarez odigra 80 utakmica za FC Inter. Alvarez je potpisao ugovor na pet godina i zaradjivace €1.8m godisnje.

Balotelli#45
06-07-2011, 16:43
sve super samo sta ce nam 2 teme za jednog igraca :P

p.s Benvenuto Ricky :)

Esquivel
06-07-2011, 16:52
Bitno je da je on dosao, lako ce se druga tema izbrisati... :)
Dobrodosao "Ricky" :nova:

Huska
07-07-2011, 12:59
Stigao je...

http://net-storage.tccstatic.com/storage/fcinternews.it/img_notizie/thumb3/45541a321e2d5a0bd77ea39691d02b02-65924-585b76dc372c8de4ae82e5d3a355f93c.jpeg

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=53099&L=it&IDINI=53099

Inter boy
07-07-2011, 13:51
Dobrodošao kući ....

dera
07-07-2011, 14:27
"This is a dream come true for me and I can't wait to start this wonderful adventure": were his first words to the multitude of journalists who had been waiting for the left-footed midfielder who will thrill Inter fans as well as fans of Italian football in general. Ricardo, accompanied by his father Carlos, who seemed more nervous than his son as he has always been an Inter fan, will now have to complete the last formalities of the transfer deal.

:sivi:

ajdin
07-07-2011, 19:58
babo je reko svoje :D ili igraj za inter il nema 2 mjeseca van :P

esteban
07-07-2011, 21:32
Srecan nam bio i da Bog da jednoga dana da u nasem dresu podignes pehar sa ušima :)

adiK
08-07-2011, 09:27
Skocio mu rating na SM-u od 80 do 85 kako je presao u Inter :D

adiK
08-07-2011, 21:09
http://i56.tinypic.com/w978zr.png
Bas lezi :D Mozda legne ovaj al tek kad pocne sezona, da vidimo kakav bude, da se ne ofiram hihi

Motta
09-07-2011, 11:53
Sretno Ricky Balboa hehheeh malo salim se sretno u interu ..

Nera
09-07-2011, 13:53
Ja mislim da ce dolazak ovog momka biti veliki plus za Inter. On nije igrac koji ce postici 20 golova i imati 20 asistencija, cak stovise, mislim da preko nekih 8-10 golova nece zabiti u cijeloj godini, ali daje poseban shmek igri.
Kao one stare klasicne desetke, trequartisti, kad god ima loptu medju noge, on moze da smisli nesto specijalno. To ce dati nepredvidivost nasoj igri. Ukoliko Sneijder ostane, jedva cekam da vidim kako ce oni dvojica djelovati na terenu...
A jos kad bi uskocio tu i Sanchez (nista jos nije gotovo na tu temu), uh... bilo bi kexa :D

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/GqkpE54gzRo?version=3&amp;hl=en_US&amp;hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/GqkpE54gzRo?version=3&amp;hl=en_US&amp;hd=1" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="390" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

all3n
09-07-2011, 14:21
on je tip igrača koji je vrlo sličan DAVIDU SILVI kojeg smo mi mislili i nadali se da će ga dovest benitez...očekujem puno od njega,ndm se da neće razočarat

Huska
17-07-2011, 16:07
porede ga se Recobom...ljevica, slican suta kao Il Chino, kretanje poput njegovo...meni dovoljno da znam o kakvom se talentu radi...

<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/-bcHZF84ZtI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Huska
19-08-2011, 12:28
od svih interista jedini dobio poziv za prijateljske tekme argentine protiv Venezuele i Nigerije...

nrzr_shp
03-09-2011, 10:00
ricky skroz podbacio jucer u prijateljskoj protiv venezuele

Motta
19-09-2011, 22:52
Momak ima sve za biti odličan centralni vezni. Zna se zagradit, čuvat loptu, stalno se nudi, vuče prema naprijed, ima odličan udarac, igra često iz prve, on i Sneijder za sekundu stvore višak. Meni je baš divota bilo gledat u superkupu protiv Milana kako su on, Obi i Sneijder kombinirali. Davno tako nešto nisam vidio u Interu. Normalno da će biti utakmica u kojima će biti loš, al toga jednostavno mora biti, pogotovo na početku. On mora igrati stalno da bi ušao u pravu formu. Ne možemo očekivat da svaka dva tjedna odigra 10ak minuta i da igra čudesno.

Evo clip sa utakmice protiv Palerma.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ztn6hSLqvmo

Ovo na 0:34 je tipičan primjer kako mi igramo. Jedan igra a drugi ga gledaju. Deki se taman spremao uzeti svoju 8 minuta pauzu.

0:46


Alvarez je uz Coutinha najveća perspektiva koju imamo u ekipi zasto momci ne igraju

dscholle
20-09-2011, 12:47
Upravo čitam da ga šaljemo na posudbu.

Motta
20-09-2011, 15:31
jebo im ...mater upravi intera ako to urade nek im igraju ovi djedovi jos malo pa im treba pumpica kad igraju ej poceli su mi se gadit ono do srzi ovo treba srusit neko stvarno radi iznutra protiv intera ..place mi se nemogu ni psovat na forumu sramota al kji su to debili u nasoj upravi da je alo reci konj ...konj makar nesto privredi oni ne znaju nista samo neka je staro ..ajmo vratit Kily Gonzalesa Solarija Gamaru ..nek ih bog prosvjetli pederi jedni ..

Inter boy
20-09-2011, 16:29
Pričamo o nekom imaginarnom podmlađivanju ekipe, a mlade doslovno tjeramo iz kluba (Santon izgubljen,Coutinho na izlaznim vratima,sad i Alvarez hoće da ide (Arsenal i Man U) već stoje u redu za njega itd...). Šta se Morattiu i Co. u glavi dešava to stvarno nema smisla sa zdravim razumom.

Quaresma#7
20-09-2011, 23:47
To bi bila katastrofa da ga odmah šaljemo negde.

dera
12-04-2012, 14:34
Rodjendan, 24. mu danas :).

Alcatraz
23-04-2012, 22:00
Meni lično jako drag igrač ali sumirajući prikazano ove sezone, zasad više loš nego ono što smo svi očekivali od njega a očekivali smo da nakon Balotellija dobijemo igrača sposobnog da nakon perioda prilagođavanja postane udarna igla u ovome raštimovanoj-veteranskoj ekipi.

Od sjaja do teškog očaja a očaja je bilo mnogo više od dobrih partija a dobar je bio samo onda kad ostatku ekipe ide. U situaciji kad treba nešto sam napraviti, organizovati, iz ničega pokušati napraviti go, velika nula. A to koliko je spor za jednog veznjaka, to je već počelo debelo ići na živce.

dera
23-04-2012, 23:48
Nekim igracima treba vremena da se priviknu na novi klub - onaj kloc iz Liverpoola kao i Torres - tek su poceli da pokazuju nesto u novim dresovima.

Ako si gledao jucerasnju utakmicu, mogao si vidjeti da je poceo da igra, jedan od boljih je bio, jedina mana mu je brzina.

Alcatraz
03-05-2012, 22:53
Kakav promašaj od igrača majko mila. Pa jel' moguće da mi ne možemo nijednog jedinog igrača da ubodemo???

Sa 24 god u ovakvom raspalom-veteranskom Interu bi trebao da gazi pred sve sobom a brzina mu takva da ga jučer u jednom trenutku panjina Biabiany stiže i prestiže i otima loptu a bio iza njega 5 m.

A ljetos je bila priča da smo Arsenalu pred nosom oteli novog Kaku. Žali bože onih 12 M€ :kafica:

Rafael
04-05-2012, 10:09
Kakav god da je,u ovakvom Interu on je trenutačno najbolji igrač uz Sneijdera i Milita

emperor
04-05-2012, 10:23
Ma ja sam ubijedjen da ga je umor stigao ovu proslu utakmicu.. Ali kao sto Alcatraz kaze za svo ovo vrijeme nije poradio na fizici svojoj.. Slabašno izgleda kao i kad je tek došao..
Ali sljedeće sezone nema izgovora...

Quaresma#7
04-05-2012, 12:09
Slažem se... za tih 12M€ se nije baš nešto pokazao.

dera
04-05-2012, 12:18
Nije on kriv, krivi su nasi skauti, ako su gledali i jednu utakmicu kako igra, mogli su vidjeti njegovu "eksplozivnost" - ima on vjestinu, ali je stvarno prespor. Njemu ne zamjerim nista.

Quaresma#7
04-05-2012, 12:57
Nije ni Wenger lud. Uzeo bi ga Wenger prije nas da je malo brži :D

dera
04-05-2012, 13:51
Wenger je znao da ne vrijedi vise od 10m, da je htio da nam ga uzme, morao bi ponuditi vise, nekih 15m.

dera
02-07-2012, 22:44
Inter Channel, Alvarez: "Can’t wait to start" (http://www.interfanzone.com/inter-channel-alvarez-cant-wait-to-start/)



Koliko im je Moratti platio da nas loze, ovaj nas moli da ih podrzavamo na treningu..

dera
19-08-2012, 23:30
Ricky & Esteban :D
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/196651_428830610491732_682764216_n.jpg

dera
13-09-2012, 13:29
Ricky Alvarez: "Konacno sam oporavljen i spreman za igru. Puno je vremena proslo od moje zadnje utakmice. Sada treniram sa timom."

"Doveli smo puno dobrih pojacanja i mislim da ove sezone mozemo puno toga napraviti."

dera
24-12-2012, 12:45
Argentinski vezista ubeđen da "Neroazuri" nemaju poverenja u njega.

Njegov menadžer je izašao u javnost jer mu se klijent poverio da je duboko razočaran.

"Nisam ni ja očekivao ovako nešto. Ja sam ga doveo u Italiju i to je i moja briga.

Niti je mlad da se čeka, ni star pa da nema snage ili da mu je prošlo vreme. U klubu očigledno nemaju sluha za njega." rekao je menadžer Filipo Kolsanto.

Alvarez je došao u Inter u avgustu 2011. godine iz Velez Sarsfilda za 10 miliona evra.

U poslednjih nekoliko nedelja pominje se da bi ovaj igrač mogao da napusti Inter i da karijeru nastavi u River Plati ili Olimpiku iz Marseja.

hulle
24-12-2012, 14:47
JZ ima 39. godina i opet je brzi i bolji dribler od Alvareza

SiamoNoi
24-12-2012, 15:07
Argentinski vezista ubeđen da "Neroazuri" nemaju poverenja u njega.

Njegov menadžer je izašao u javnost jer mu se klijent poverio da je duboko razočaran.

"Nisam ni ja očekivao ovako nešto. Ja sam ga doveo u Italiju i to je i moja briga.

Niti je mlad da se čeka, ni star pa da nema snage ili da mu je prošlo vreme. U klubu očigledno nemaju sluha za njega." rekao je menadžer Filipo Kolsanto.

Alvarez je došao u Inter u avgustu 2011. godine iz Velez Sarsfilda za 10 miliona evra.

U poslednjih nekoliko nedelja pominje se da bi ovaj igrač mogao da napusti Inter i da karijeru nastavi u River Plati ili Olimpiku iz Marseja.
Dobije priliku dvije utakmice za redom i onda se ozlijedi.Mislim,šta reći?

Quaresma#7
24-12-2012, 23:17
Ma oterati ga čim prije.... Imao je on dosta prilika da se dokaže.

dera
05-09-2013, 16:52
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1240389_529770963777005_1632677524_n.jpg

ajdin
05-09-2013, 17:00
pored huge i jonathana trenutno najbolje ocjenjeni igrac ekipe !

dera
18-09-2013, 23:27
Ricky Alvarez je veceras dao interviju u programu "InterNos" i dijelovi intervijua su objavljeni na sluzbenim stranicama:

"Počeli smo dobro, ali još je rano, još moramo poboljšati mnoge stvari. Ipak,mislim da posao koji smo u predsezoni odradili to pokazuje. Jos nam uvijek nedostaje mnogo, moramo zadržati naše noge na zemlji. "

Takoder se razgovoaralo o utakmici izmedju Intera i Juventusa,te brojnim navijacima koji podrzavaju Inter:

"To je istina, oni su s nama, kao i uvijek,dok mi odradjujemo nas zadatak koji moramo na terenu. Protiv Juventusa, bilo je nevjerojatno vidjeti tako punu Meazzu. Nažalost, nismo mogli donijeti kući tri boda, nismo uspjeli, ali u svakom slucaju bilo je lijepo. Ti si uvijek sretan kada vidis stadion kao što je ovaj, to je impresivno. Osjecas da moras da odigras dobru utakmicu,jer gledatelji sa tribina koji nas bodre to zasluzuju"

Nogomet kao profesija?

"Za mene je to zadovoljstvo,osjecam da sam sretan zbog toga sto imam nogomet kao posao.Uvijek zahvaljujem Bogu zato sto mi je dao tu mogucnost.Nogomet je uvijek pocinjao kao igra,dok sam dijete bio,te mislim da je najteze uspijeti u nogometu tako sto gledamo na njega kao igru,ali ga imamo kao profesiju."

U posljednjem susredu,Ricky je pokazao stav kada je osvojio loptu protiv igraca kao sto je Chiellini,sto je dovelo do prvog gola:

"U posljednjem mecu protiv Juventusa pokazalo se da su bila tri igraca koja su htjela zadrzati loptu svaki put kad su imali loptu u svome posjedu.To je ono sto radimo,moderni nogomet se tako igra."

dera
23-09-2013, 18:00
Samo je Lionel Messi bolji od Ricarda Alvareza , potvrđuje WhoScored.com koji prenosi da je Alvarezova cjelokupna ocjena 8.99 , ili druga najbolja u velikim europskim takmičenjima . Ispred njega samo Lionel Andres Messi , najbolji igrac svijeta (9.36) . Ricky je iza leđa ostavio igrače poput Tiaga Mendesa , Ozila , Kiessliga iz Bayera i Lucasa iz PSG-a .

dera
25-09-2013, 15:15
Ricky Alvarez žari i pali " čizmom " sa zakašnjenjem od dve godine . Postao je prva violina novog tima koji kipti od potencijala , a Mazzari je nazaslužniji za to . Zanimljivo je da je Ricky glavni junak bajki koje su nekada servirali čelnici sa Marakane .

Danas u njegovim igrama uživaju navijači Intera . Cela Italija euforično priča o Alvarezu i odaje mu priznanje . Najavljuju ga kao Interovog spasioca . Inter konačno ima ubitačnog „ trekvartistu “.


A mogli su i navijači Crvene zvezde da uživaju isto tako . Ako verujete u bajke kojima je uprava Vladana Lukića mazala oči zaslepljenim navijačima . Bio je to onaj period kada je Ivan Adžić u ulozi Galianija zamenio beogradsku zimu brazilskim suncem i otišao kod Ramba Petkovića da zajedničkim snagama dovedu Zvezdi pojačanja iz Južne Amerike . Medijima i navijačima su plasirane bajke o igračima čija cena je bila nedodirljiva za poharanu Zvezdinu kasu . Jedna od tih bajki koja je nekako plasirana bilo je i ime Ricky Alvareza . Bila je to prava muzika za uši za dobar deo fudbalski nepismenih navijača . Na kraju je Zvezda ipak dobila Borhu , Evandrai Pašeka i dodatno se zadužila .

Alvarez danas proživljava drugu fudbalsku mladost . Zahvaljujući gospodinu Walteru Mazzariju .

Alvarezovo ime je u sveske najbogatijih evropskih klubova upisano 2009. godine kada je krenuo njegov meteorski uspon u Velezu. Dete Boce Juniors koje nikada nije dobilo šansu na Bombonjeri je uzletelo u predgrađu Buenos Airesa . Velez je iskoristio poklon od Boce . Početak je bio ružan jer je Rick već u drugom meču pokidao ligamente kolena . Ali vratio se i 2009. krenuo u zalet čiji vrhunac su bili titula prvaka Argentine 2011. i polufinale Copa Libertadores.
Onako visok , tršav sa sjajnom kontrolom lopte više je ličio na Pastorea koji je dve godine ranije u istom stilu zapalio Argentinu i prešao u Palermo , nego na slavnog Brazilca zbog kojeg su mediji nadenuli nadimak „ Argentinski Kaka .“


Argentina je rodila još jedan fudbalski biser kojem je bilo suđeno da pokaže i Evropi šta ima u nogama . Arsenal je bio najbliži , Venger ga je čekao na Emiratima , ali je Ricky za 13.000.000 evra završio u koloniji zemljaka u Interu . Očekivao se njegov fudbalski procvat , jer je Seria A liga u kojoj taj ofanzivni vezni, „ desetka “ ili „ trekvartista “ kako Italijani kažu , ima status simbola . Ikone Serije A su upravo bili ti igrači poput Maradone , Baggia , Totija, Del Piera, Kake...


Ali umesto procvata krenuo je Rickyev hod po mukama . Gasperini , potom i Ranieri „nisu videli“ Alvareza i davali su mu šansu na kašičicu . Igrač oko koga treba da se vrti igra tima je krao minute lošijima od sebe. Valjda jedini Argentinac koji u tom Interovom klanu Gaučosa nije imao samilost trenera. Stramaćioni je bio nešto bolji i dao mu veću šansu, ali opet to nije bilo ono pravo.
Inter je imao katastrofalnu prošlu sezonu, a Alvarezu je zakačena etiketa promašene investicije. Arsenal i Milan su već bili spremni da Interu „učine uslugu“ i reše ga Alvareza , ali onda je došao Walter Mazzari.

Čovek koji je napravio čudo u Napoliju, napravio zvezde od Kavanija , Hamšika i Lavezia je odmah prepoznao fini fudbalski materijal . Mazari nije kukao za pojačanjima. On je pojačanje našao u ekipi. Mazzari nije trener koji sluša medije i savetnike i otpiše nekog igrača „ a priori “. Dve godine je Inter imao Alvareza , ali do dolaska Mazzarija nije znao da to iskoristi . Iskusni strateg je u havarisanu ekipu doveo par talenata poput Icardija i Saphira Taidera i oko napravio neki potpuno novi tim .


Ovaj Inter nema veze sa onim starim koji je izgledao kao posmrtni ostaci Mourinhove šampionske generacije koja se raspadala iz sezone u sezonu . Ovo je neki novi , lepši Inter , koji kao i sve Mazzarijeve ekipe igra dopadljiv fudbal . Uostalom i pored toga što je Sassuolo zalutao u Seriju A , kada ste zadnji put videli da neko postigne sedam golova u italijanskom šampionatu ?

Inter je ponovo rođen , Alvarez je fudbalski vaskrsao . On je ključni igrač u toj renesansi Nerazura . Četiri puta starter , dva gola i dve asistencije , ona majstorska krađa lopte Chielliniu u derbiju i lopta na tacni za gol Icardija ...

To je ono što su navijači Intera čekali dve godine . Poput njega , Mazzari je udahnuo život i Brazilcu Jonathanu . Onom desnom beku kojeg je Lazar Marković pravio budalom , a sada je nezamenjiv u Interu i probija po desnom boku kao nekada Maicon
.
Mazzari će do maksimuma iskoristiti i kapacitete Juana i Nagatoma . A vezni red Kovačić - Taider – Alvarez trenutno važi za najtalentovaniji u Seriji A . Mazzari je „ povampirio “ sav talenat koji je Inter imao . Pre svih Alvareza . I sada je Inter protivnik od koga zaziru svi italijanski timovi .

emperor
25-09-2013, 18:03
Nevjerovatno koliko me nervirao ovaj igrac.. Mislio sam da nema psihu da iznese pritisak igranja u ovakvom klubu, uzalud bacene pare.. Jos kad povuce loptu pa mu desna sluzi samo za trcanje ....:mad::mad:
Ali dodje Walter i et.. sad momak "ubija" protivnika..
Najvise me fascinira kako je ojacao za ovo par mjeseci.. Prejak u duelima i zna sta ce s loptom.. On i Kova ce aBd ciniti savrsen tandem u sredini terena..:what:

dera
30-09-2013, 17:29
Alvarez je za 12 miliona eura stigao u Inter iz argentinskog Velez Sarsfilda. Ovaj talentirani plejmeker nije skrivao oduševljenje zbog dolaska u Milano.

"Izabrao sam Inter, najbolji klub na svijetu. Da li je Arsenal bio zainteresiran za mene? Da, to je tačno, ali ponavljam da je Inter najbolji na svijetu", rekao je Alvarez u razgovoru za klupsku službenu stranicu, nastavivši:

"Igrati za najbolji klub je divan osjećaj i zaista sam uživao u tih prvih nekoliko dana mog boravka u novoj sredini. Zaista sam sretan ovdje. Dobro je to što u klubu imam dosta svojih sunarodnjaka. Walter Samuel mi je puno pomogao i trenutno mi dosta pomaže, budući da niko od ostalih igrača nije ovdje".

dera
01-10-2013, 23:23
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/EkmK0Jnf5e4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

dera
05-10-2013, 01:56
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1385748_605306026177522_1419369547_n.jpg

SiamoNoi
05-10-2013, 14:34
"Defensive cont." je jedan od glavnih razloga što je od početka dobio priliku u prvom sastavu ispred Icardija ili Belfodila.Strašno kako je u defanzivi napredovao.Ne volim ga bas previse,al moram priznat da jako dobro za sada igra.Prve dvije utakmice me čak i nije nešto posebno impresionirao jer još uvijek previše carini tu loptu i može puno bolje reagirat u nekim izglednim situacijama.Zadnju protiv Cagliarija je odigrao lošije zbog umora i od večeras ga opet očekujem na nivou.I nadam se da će odigrat konačno sezonu u kontinuitetu,na jednoj visokoj razini.

dera
18-11-2013, 15:56
Imao je dobar debi:
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/b0HCxFD1w64" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

dera
24-12-2013, 15:15
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/988417_586140154806752_1286842519_n.jpg

ajdin
25-12-2013, 04:30
jel on ovo vec u argentini ?? :D

dera
25-12-2013, 12:57
Starija slika.

dera
27-12-2013, 22:47
Izgleda da nije starija :D.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1458480_647375948637196_1767692757_n.jpg

emperor
27-12-2013, 22:51
Respect!

Quaresma#7
28-12-2013, 00:25
Neka neka... biče nam itekako potrebni ako budemo želeli CL.

ajdin
28-12-2013, 05:39
trci ricky trebace ti :P

dera
01-01-2014, 15:10
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/FSoG6K4KG3M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Biscione
01-01-2014, 15:44
Nevjerovatan je njegov napredak, poboljšao se u svim segmentima, dobio na sampouzdanju i već sada igra kao lider tima, a pogotovo se popravio u defanzivi i presingu na protivnike. Inače sam veliki ljubitelj njegove igre i više ga volim gledati na terenu čak i od zvijerke Guara (koji mi je drugi u čijim igrama najviše uživam).

Quaresma#7
01-01-2014, 16:04
Izgleda da ce nasi raditi sa njim da obnovi ugovor.

dera
01-01-2014, 17:23
Nevjerovatan je njegov napredak, poboljšao se u svim segmentima, dobio na sampouzdanju i već sada igra kao lider tima, a pogotovo se popravio u defanzivi i presingu na protivnike. Inače sam veliki ljubitelj njegove igre i više ga volim gledati na terenu čak i od zvijerke Guara (koji mi je drugi u čijim igrama najviše uživam).
Meni se njegova igra sviđa više od Ronaldove ili Messijeve, zabavlja publiku sa svojim prodorima, nije čisto pretrčavanje ili driblanje u mjestu xD. Guarin, ne znam šta vidiš u njegovoj igri, on kada pođe driblati znam da će maznuti.

Quaresma#7
01-01-2014, 17:39
Dobro sad da ga uporedis sa ronaldom i messijem i da je cak zabavniji???? Malo pretjerujes dera :D a guaro je zver u veznoj liniji samo nemoze toliko doci do izraza kad ima oko sebe nesposobnog taiderja i drvenog cambissa.... A jedini koji moze sa njim igrati je uvek na klupi (kova).

dera
01-01-2014, 18:10
Ne upoređujem ja njih trojicu, niti ga stavljam u njihov rang, ali kažem da više uživam u njegovim prodorima nego li Ronaldovim i Messijevim - nakon toga Ronaldo i Messi zabiju gol a ovaj nabije na tribine :D.

Biscione
01-01-2014, 18:38
Guarin, ne znam šta vidiš u njegovoj igri, on kada pođe driblati znam da će maznuti.
Jesil ga gledo protiv Bilana, zar nije uživanje gledati ga kako se bori ko lav, lomi Bilaneze... i svojim moćnim izgledom ulijeva samopouzdanje, i zbog toga mi se Guaro sviđa a ne zbog nekih poteza ili driblinga i sl. Lijepo je imati jednog zajebanog igrača u svojim redovima kojeg se protivnici boje. Ako ga prodaju neću im halalit

dera
01-01-2014, 19:01
Jesil ga gledo protiv Bilana, zar nije uživanje gledati ga kako se bori ko lav, lomi Bilaneze... i svojim moćnim izgledom ulijeva samopouzdanje, i zbog toga mi se Guaro sviđa a ne zbog nekih poteza ili driblinga i sl. Lijepo je imati jednog zajebanog igrača u svojim redovima kojeg se protivnici boje. Ako ga prodaju neću im halalit
U toj utakmici je zadobio nazad moje povjerenje, ali to nije igrač kojeg uživam gledati. Ricky kada pođe da ih baca kao Milito u tripleti Terryja, Buytena i ostale, to je uživanje :D.

Biscione
01-01-2014, 19:11
Znaš kako je kod mene, isto kao što volim uživati u dobroj tehnici, potezima i driblinzima (što ima Ricky) isto tako volim uživati u sirovoj snazi, volim kada je igrač zvijer (kao što sam uvijek uživao gledajući Adriana koji je bio beast tako volim i Guara). Kad ne igra Ricky onda mi jedino ostaje Guarin da uživam gledajući jer da nema ni njega šta bi onda (volim gledati i Kovu ali kada je u formi). Nećemo valjda uživati u Cambiassovoj magiji :D

dera
01-01-2014, 20:41
Guarina ne smiješ porediti sa Adrianom, jednostavno, ne smiješ :D.

Biscione
01-01-2014, 22:10
U pravu si, ne treba ih porediti jer Guaro nije alkoholičar ko on :D. Šala mala, Il Imperatore mi je najdraži napadač svih vremena, pitam se da li ćemo više ikada imati takvog jednog napadača.

Quaresma#7
02-01-2014, 00:14
Dobar je Guaro nemoj srati dera :D I ja volim malo fizički jače igrače koji imaju muda da igraju muški fudbal a ne oni pederi u Španiji gde kukaju na svaki kontakt.

dera
02-01-2014, 01:23
Nemam ja ništa protiv fizičke igre, ali ako uz to pridoda koji lijep potez, a to odavno ne očekujem od Guara, očekujem da će pokušati i izgubiti loptu :D.

ajdin
02-01-2014, 02:42
ricky samo da je brzi bio bi sama svjetska klasa vjerujte mi :D

SiamoNoi
02-01-2014, 15:03
Alvarez je igrač kojeg nisam mogao smislit,to svi znaju.Redovno mi je dizao živce.I svaka mu čast koliko je napredovao,nadam se da će i u idućim sezonama igrati na ovom ako ne i većem nivou.

dera
03-01-2014, 00:24
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1510448_650176155023842_1539888149_n.jpg

ajdin
03-01-2014, 01:12
samo da je brzi bgm , bio bi u top 10 sigurno !

Sile87
05-02-2014, 00:56
What has previously seemed like a done deal has now hit a stalemate. According to tuttomercatoweb.com Ricky Alvarez has declined Inters latest contract offer.

Kamo lepe srece pa da je istina,cim dodje leto odma ga utopiti prvom ko ponudi.

dera
06-02-2014, 20:01
Sky: Alvarez - teza povreda, van terena 40 dana

Quaresma#7
06-02-2014, 20:29
Meni je malo to sumljivo, bas sad se je povredio kad je Hernan dosao.

Sile87
07-02-2014, 18:14
Ma ko ga zarezuje,oslobadja mesto blljem igracu i onako je smesan ko crtani film

dera
20-02-2014, 17:50
Često čitam kako ga neki blate, samo pogledajte top asistente i ukupne ocjene na dnu:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/12176_615886228488352_2129668961_n.jpg

Sile87
27-02-2014, 12:02
*Ricky Alvarez who makes 1.2 million euro’s a season is said to have asked for his wages to be doubled, something that Inter thinks is to much. Ricky and Inter will meet again soon to discuss the matter again.

Al si se ti decko istripovao,nevidjeno,pa ko je lud tebi da da 2,4 mil. godisnje budalo jedna...

---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

Pise se da pregovori oko produzetka Palasiovog(sto mi malo nije jasno) i Guarinovog ugovora teku bez problema i da ce dogovori brzo biti postignuti,dok sa Alvarezom ima dlsta problema zbog gore navedenog,sumanutog zahteva argentinca.

dera
27-02-2014, 14:16
Niti jednom od njih ja ne bih ponudio novi ugovor, bar još ne.

Quaresma#7
27-02-2014, 16:17
Alvareza treba samo prodati i nista drugo!

Sile87
27-02-2014, 16:19
Normalno,a sto dera kaze ne vidim potrebu za produzetkom saradnje nijednom od njih jos.

Quaresma#7
27-02-2014, 16:21
Palacia umjesto da se rjesavaju oni mu produzuju ugovor... Ne razumem.

dera
27-02-2014, 16:28
<<<Dalla Germania >>>

Borussia Dortmund PONUDILA INTERU 16 MIL e ZA RIKIJA

ajdin
27-02-2014, 16:46
uzmi odma taj kes :D

Sile87
27-02-2014, 17:38
Sve mislim,nema tu ni 1% istine,pa nije im Branka sportski,kao i za Ranokiju sto su pricali pa oni na kraju nudili 7 mil.

SiamoNoi
08-03-2014, 14:22
Dao bi mu duplo bez razmišljanja.

Sile87
08-03-2014, 14:55
Ne da mu ne bih dao duplo,vec bi mu smanjio i to sto ima.

SiamoNoi
08-03-2014, 15:20
Alvarez je uz Palacia najbolji najbolji igrač Intera ove sezone.

vejza00
08-03-2014, 15:27
ricky alvarez je u rangu igraca kao sto su visca ili avdija vrsajevic, nista bolji :P

------------------------------------------------------------------------------------

http://www.football-italia.net/46166/atleti-alvarez

eh kamo puste srece da ga prodaju

dera
08-03-2014, 18:01
Zanimljivo, dobar je za Atl. Madrid koji je ove sezone na istom levelu kao Real i Barca, ali nama ne valja :sivi:.

Quaresma#7
08-03-2014, 18:15
Taj Alvarez me zivcira.... Kamo srece da ga prodaju i kupe kojeg dobrog igraca za te pare.

Sile87
08-03-2014, 18:24
Ma evo svaki dan Atl. navaljuje da ga kupi,od silnih ponuda nemozemo da se branimo,mozda ga i oce da dovedu al ko Borusija Ranu,to jest da ga maltene poklonimo.

SiamoNoi
11-03-2014, 16:58
Meni je Alvarez do ove sezone bio daleko najomraženiji igrač u ekipi,ali kako čovjek igra ovu sezonu to je fantastično.Sigurno kvalitetniji igrač od Guarina koji je kod Mazzarija nedodirljiv.Kao prvo može jednako kvalitetno igrati više pozicija u ekipi dok Guarin samo jednu može pristojno odigrat.Drugo,Alvarez odlično igra defanzivu i pomaže na tom kraju terena dok je Guarinu defanziva uglavnom (nekonstantan je) nepoznat pojam.Treće,Alvarez je kvalitetniji i prema naprijed...imas pas,dribling,zna zadržat loptu,zna podvalit loptu dok Guarin ima dribling,dobru loptu u prostor i...fizičku snagu i to je uglavnom to.Ima razoran šut koji najcesce previse forsira,a pas mu je nikakav za jednog veznjaka koji je glavni u ovom timu (u njegovim i Mazzarijevim šizo zamislima).
Dalje...Guarin već ima 27...u novu sezonu će uči sa 28,dok će Alvarez uskoro 26.Prvi ima već preveliku plaću s obzirom na ono što pruža i s obzirom na svoje mogućnosti plus još bi mu se kao trebalo produžit ugovor pa bi ona iznosial oko 3m dok Alvarez ima cca 1.1m na godinu i da mu se da duplo opet je iza Guarinove sadašnje plaće,a kamoli ovoga što mu se navodno planira dati.
Uostalom i ako pogledamo samo "konkretne" brojke vidimo kako stvari stoje...Alvarez 4 gola i 7 asista dok je Guarin na 3 i 5.

Da ne spominjem ono kako Kovačić ispašta zbog toga što je ovaj nedodirljiv.I sam Mazzari kaže kako je nekonstantan,ali ako počne pružati konstantne partije biti će "svjetska klasa".Pa koja budala forsira igrača od 27,28 godina toliko dugo dok mu potencijalna svjetska klasa,igrač od 19,20 godina sjedi na klupi.Tko ima veće šanse da postane WC,ovaj od 19 ili ovaj od 27?Kako Guarin bljesne svaku treću utakmicu na istoj razini mu može igrat i Kovacic samo je razlika šta što će u ovom drugom slučaju od toga biti neke koristi u budućnosti.

dera
11-03-2014, 18:00
Potpisujem, spominjao sam ranije da je Guarin nezamjenljiv iz nepoznatih razloga :(.

ajdin
11-03-2014, 19:08
ricky je previse ovisan o lijevoj nozi , a sa desnom apsolutno ne zna nista ... i kad god mu neko odigra jace na lijevu nogu on je nepoznanica koliko god bio dobar tehnicar ili paser itd ..

on jeste bolji igrac po mnogo cemu od guarina , ali po meni nijedan nisu neke kvalitete koja nam moze biti do velike pomoci ! barem ne u skorijoj buducnosti ...

emperor
11-03-2014, 19:34
Bravo Ajdine. Prodati obojicu i uzeti recimo Gonalonsa kao zamjenu za Cambija i eto sredina terena za cistu desetku. Naravno rijesiti se i drvne gradje i vratiti Duncana, Benassija da bi mogli imati solidnu minutazu.

ajdin
11-03-2014, 22:48
bolje greniera dvesti iz liona nego gonalonsa ... duncan moze biti ono sto je cambiasso

emperor
11-03-2014, 22:58
Duncana vise vidim kao b2b igraca.. Pratio sam Livorno malo zbog nasih igraca, i upravo tako je igrao..
Grenier je takodjer dobar ali imamo Kovu tako da...

dera
12-05-2014, 15:37
Ricky pozdrava suigrače: "Pupi,Samuel i Milito su sjajan primjer.Sretan sam što sam igrao sa vama"
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1907989_659042067516560_4177518098958428040_n.jpg
Šmrc :(.

ajdin
07-06-2014, 22:27
prvi pogodak za argentinu protiv vida beleca :D

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/sHy0Upe_4Nc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

dera
07-06-2014, 22:39
Ma karina treba ga prodati za 1€ i dovesti nekog polovnjaka :D. Može igrati za Argentinsku repku u veznom redu a nama ne valja :sivi:.

Quaresma#7
07-06-2014, 23:48
Pa kad nasi uvek seru sa tom politikom prvo prodaj da bi kupio i onda prodajemo igrace koji bi dobro dosli za sirinu nase klupe.

ajdin
08-06-2014, 07:17
vidis da mu ljudi ne znaju ni ime prekrstise ga u RICHI-a :D

Quaresma#7
08-06-2014, 11:02
Samo kad se setim kakve igrace smo imali na klupi, mogli smo jos jedan jednak tim napraviti. A sad same seprtlje koji neznaju vola u dupe ubosti.

Biscione
08-06-2014, 21:26
Naši levati ne shvataju da bez jake klupe nema ni dobrih rezultata. Svaki mercato ista priča: prvo moramo prodat nekog (relativno dobrog jer ostale niko neće) da bi mogli kupiti nekog. I sad će vjerovatno probat prodat Guarina i Alvareza da bi doveli nekog. Jbm ekipa se pojačava tako što zadržiš sve koji valjaju (A Guarin i Ricky definitivno nisu loši) i kupiš još 1-2 dobrih.

dera
16-11-2014, 14:42
"Zelim kuci sto pre,nedostaje mi INTER,nedostaje mi crno plavi dres"

ajdin
16-11-2014, 16:01
Napisano na fb fan page .. on ima samo tviter :D

Sile87
16-11-2014, 16:18
Sta ces nam,provalo od igraca i veciti talentu,nek Sanderlend ostane u PL pa da mi dobijemo 11 mil. za tebe jer su obavezni da te kupe.

ajdin
16-11-2014, 17:11
covjek je dosad svega 70 min skupio u sanderlendu ahhaha

Sile87
17-11-2014, 01:06
Pa taj je vise jedino u Interu mogao vise igrati :-)))

Biscione
17-11-2014, 11:13
Engleska liga je previše fizički zahtjevna za njega. On je bolji tehničar od svih igrača Sunderlanda ali jbg nije dovoljno jak za njihove lige i bila je greška tamo ići. Španija je idealna za njega.

ajdin
17-11-2014, 18:27
ako moze bojan krkic nako sitan igrati u stoke-u onda moze i ricky alvarez u sunderlandu :D

Biscione
17-11-2014, 19:22
Može i Ricky igrat ko Krkić, problem je igrat bolje :D

Sile87
17-11-2014, 21:05
Krkic igracina za Alvareza...

dera
17-11-2014, 21:29
Jbg sile :omaj:.

Sile87
17-11-2014, 22:03
100 %

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Ovaj raspali Alvarez,celog zivota povredjen i van forme,ma kad ga vidim na terenu kod krene da drivla,drzi ruke kao balerina kakva,a desnom nogom nezna ni dodati,ma kanta teska na koju smo mi pljunuli 12 mil.

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

Nemam blage veze ni na osnovu cega je doveden u Inter,odigrao 42 utakmice za Velez u periodu od 3 godine, i nasi ga na osnovu toga i 3 gola doveli za 12 mil. a u to isto vreme pametni Sabatini kupio Lamelu za iste pare, 4 godine mladjeg i 10 puta boljeg.

ajdin
18-11-2014, 01:37
100 %

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Ovaj raspali Alvarez,celog zivota povredjen i van forme,ma kad ga vidim na terenu kod krene da drivla,drzi ruke kao balerina kakva,a desnom nogom nezna ni dodati,ma kanta teska na koju smo mi pljunuli 12 mil.

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

Nemam blage veze ni na osnovu cega je doveden u Inter,odigrao 42 utakmice za Velez u periodu od 3 godine, i nasi ga na osnovu toga i 3 gola doveli za 12 mil. a u to isto vreme pametni Sabatini kupio Lamelu za iste pare, 4 godine mladjeg i 10 puta boljeg.

i dodaj pjanica :D

Quaresma#7
18-11-2014, 01:51
a da ne govorim sta smo mi jos za sicu prodali... cou i sneijder.

Sile87
18-11-2014, 01:56
Ajdine,Pjanic se podrazumeva,za njega i Lucasa Mouru sam bezbroj puta izjavio da mi je nazalije sto ih nemogu u nasem dredu gledati.O Snajderu i Cou da se i ne prica,bili su nasi a poklonili smo ih,Snajder je i dalje mogao biti glavni igrac u Interu,a Cou uz Kovu i Ikardija,Juana i Doda okosnica i buducnost ekipe.

dera
01-07-2015, 21:51
Sunderland ga je otkupio, €10,5m na naš račun. Sretno Ricky!

Biscione
01-07-2015, 22:58
Šteta što nije uspio kod nas, bio mi je posebno drag i navijao sam za njega čak i kad mu je loše išlo.

dera
01-09-2015, 22:36
Ricky Alvarez, who is currently waiting to find if he is owned by Sunderland or Inter, has decided to appeal to FIFA to be released from the English club and be able to choose his new club. The Argentine has interest from River Plate and San Lorenzo, ready to welcome him in the case FIFA approves of his appeal. All this, however, must be done by September 10.

Biscione
01-09-2015, 23:01
Čuo sam da ako Uefa uvaži njegovu žalbu da mi nećemo dobit ni pfeninga od transfera što nas je Sunderland zakino.

dera
02-09-2015, 02:45
Ne, samo će Sunderland ostati bez igrača. Mi tvrdimo da ga moraju otkupiti, a to što ga oni nisu registrovali i što on želi da ga puste je njihov problem. Ali, ukoliko utvrde da nisu dužni otplatiti, onda mi gubimo Rickyja :D.

dera
09-09-2015, 21:20
Dobio odobrenje UEFE da ode na jednogodišnju posudbu u San Lorenzo, dok se pitanje vlasništva ne riješi.

Sile87
09-09-2015, 21:31
Necemo mi izgleda evra od njega videti, i neznam sta se tu toliko ima resavati, potpisali da ce ga kupiti ako ostanu u ligi, ostali su i neznam sta UEFA sada sere.

ajdin
09-09-2015, 21:37
Ne sere uefa vec sunderland jer nece da isplate dogovoreno..

dera
09-09-2015, 21:43
Ne znam ni ja sile vjeruj mi, stvarno niđe veze.