PDA

View Full Version : Massimo Moratti


Pages : [1] 2 3

Enfant Terrible
06-02-2009, 19:39
Prvi thread na ovoj temi pripao je baš našem gazdi Massimu Morattiju.Danas su rijetki slučajevi da predsjednik voli svoj klub,kao što Massimo voli Inter i ostao mu je vjeran unatoč svim nepravdama konkurentskih klubova.GRANDE PRESIDENTE!!


http://i44.tinypic.com/29ld8d3.jpg

esteban
07-02-2009, 17:43
Samo da mu se ostvari zelja da sa Interom bude jos evropski i svjetski prvak i vjerujem da poslije toga nece zalit umrijet

Enfant Terrible
07-02-2009, 18:05
Samo da mu se ostvari zelja da sa Interom bude jos evropski i svjetski prvak i vjerujem da poslije toga nece zalit umrijet
Hahaha,ma nemoj spomjati smrt,ned'o Bog da njega nema,ne želim ni da zamišljam kakav bi neko drugi bio predsjednik.Jedan je Moratti

Balotelli#45
07-02-2009, 18:19
Mislis Zlatane dva su morattija i njegov cale je bio super :D nadam se da ce i Angelomario biti bar pola od onoga sto mu je bio deda a sad i otac

esteban
07-02-2009, 18:27
Sto mislite oce li naslijedit neki od sinova Masima..naravno da kucnem u drvo za zdravlje naseg il grande presidentea

Enfant Terrible
07-02-2009, 18:30
Sto mislite oce li naslijedit neki od sinova Masima..naravno da kucnem u drvo za zdravlje naseg il grande presidentea
Ja se nadam.Mislim da je Massimo prenio svoju strast za Interom na svoju djecu,ionako su već jedan period na važnim pozicijama u klubu.Po Inter je najbolje da ostane porodici Moratti...

Balotelli#45
07-02-2009, 18:30
Sto mislite oce li naslijedit neki od sinova Masima..naravno da kucnem u drvo za zdravlje naseg il grande presidentea
Pa angelomario stalno dolazi na utakmice kako vidim pa se nadam da ce on

CurvaNord69
07-02-2009, 18:36
Ma gdje ste sad crnjake zadali ebo vas nece jos rikat masimo

esteban
07-02-2009, 18:36
Pa angelomario stalno dolazi na utakmice kako vidim pa se nadam da ce on

Izbaci njegovu sliku nedje da ga vidim..ako je to onaj mladji narkoman ne treba nam ni kao navijac a ne kao pre$ednik

Balotelli#45
07-02-2009, 18:53
http://www.bit.fieramilanoexpocts.it/docimg/Photostore/InterCampusUK/IMG_4918.jpg
ma nije on los znam mu majku radi u apoteku :)

esteban
07-02-2009, 18:58
http://www.bit.fieramilanoexpocts.it/docimg/Photostore/InterCampusUK/IMG_4918.jpg
ma nije on los znam mu majku radi u apoteku :)

ok je ovaj

Huska
10-02-2009, 15:00
Predrag Pašić: Moratti uskoro dolazi u Sarajevo

Poznato je da imate odlične odnose sa milanskim Interom. U kojoj mjeri vam pružaju podršku?

Već više od deset godina vezani smo saradnjom. U najvećoj mjeri radi se o stručnoj pomoći, organizaciji seminara i kampova. Svaki vid pomoći je dobrodošao, a kada imate podršku kluba poput Intera onda to predstavlja veliku čast. Dobio sam poziv da prisustvujem utakmici Lige prvaka između Intera i Manchester Uniteda, a odmah nakon revanša na Old Trafordu predsjednik Massimo Morati dolazi u Sarajevo. Naime, Inter želi da pomogne izgradnju nogometnog centra na općini Ilidža i tim povodom prvi čovjek plavo- crnih gostuje u glavnom gradu BiH. To će otprilike biti polovinom marta. Zahvalnost dugujemo načelniku opštine Ilidža Ameru Ćenanoviću i kompletnom Općinskom vijeću koji su nam izašli u susret prilikom apliciranja za lokaciju. Izgradnjom ovog centra krenuće se jednom novom stazom.

cijeli intervju

http://sportin.ba/tekst.aspx?id=16042

Balotelli#45
10-02-2009, 15:05
Predrag Pašić: Moratti uskoro dolazi u Sarajevo

Poznato je da imate odlične odnose sa milanskim Interom. U kojoj mjeri vam pružaju podršku?

Već više od deset godina vezani smo saradnjom. U najvećoj mjeri radi se o stručnoj pomoći, organizaciji seminara i kampova. Svaki vid pomoći je dobrodošao, a kada imate podršku kluba poput Intera onda to predstavlja veliku čast. Dobio sam poziv da prisustvujem utakmici Lige prvaka između Intera i Manchester Uniteda, a odmah nakon revanša na Old Trafordu predsjednik Massimo Morati dolazi u Sarajevo. Naime, Inter želi da pomogne izgradnju nogometnog centra na općini Ilidža i tim povodom prvi čovjek plavo- crnih gostuje u glavnom gradu BiH. To će otprilike biti polovinom marta. Zahvalnost dugujemo načelniku opštine Ilidža Ameru Ćenanoviću i kompletnom Općinskom vijeću koji su nam izašli u susret prilikom apliciranja za lokaciju. Izgradnjom ovog centra krenuće se jednom novom stazom.

cijeli intervju

http://sportin.ba/tekst.aspx?id=16042

opa zajban ovaj Predrag Pašić :D

Nera
10-02-2009, 15:06
Grande Massimo Moratti.. Jebes ga ,sto ti je veliki covjek.. A ovo Italijanski mediji ne spominju. A da ovo radi Berlusca,rekli bi ,evo ga Majka Tereza :D

CurvaNord69
10-02-2009, 15:20
Jedina mana mu je sto je ruzan ko k.. jest nas predsjednik al je ruzan uff :D

Enfant Terrible
10-02-2009, 18:50
opa zajban ovaj Predrag Pašić :D
Pa zar ti ne znaš ko je Predrag Pašić?

Jedan od legendi Jugoslovenskog fudbala,ima svoju školu fudbala "Bubamara" u kojoj sam i ja trenirao kao mali klinac.On je jaako dugo povezan sa Interom,i nije ovo prvi put da ugošćuje nekog iz Intera.Dolazio je i Baggio,Di Biagio,Tomassi (jedini on nije iz Intera,ali nema veze),trener mlađih kategorija Intera.Inaće,igrači Bubamare igraju u Interovim dresovima...Ništa,moraću Morattija da ganjam po Ilidži u martu :crazzy::interista:

CurvaNord69
10-02-2009, 19:05
Hahahah 100% ce doc, ali cuj bubamara jbt :D

Balotelli#45
10-02-2009, 19:29
Pa zar ti ne znaš ko je Predrag Pašić?

Jedan od legendi Jugoslovenskog fudbala,ima svoju školu fudbala "Bubamara" u kojoj sam i ja trenirao kao mali klinac.On je jaako dugo povezan sa Interom,i nije ovo prvi put da ugošćuje nekog iz Intera.Dolazio je i Baggio,Di Biagio,Tomassi (jedini on nije iz Intera,ali nema veze),trener mlađih kategorija Intera.Inaće,igrači Bubamare igraju u Interovim dresovima...Ništa,moraću Morattija da ganjam po Ilidži u martu :crazzy::interista:
Cuo sam ja za Pasica nisam za tolko glup nego kazem da je zajeban :D

ado_inter
10-02-2009, 19:44
ja sam od prije znao da je Predrag Pasic navijac intera jer sam jedne prilike gleda intervju s njim i on je o interu nesto pricao a na zidu ima okacenu veliku zastavu intera :D

Huska
10-02-2009, 19:52
Pa zar ti ne znaš ko je Predrag Pašić?

Jedan od legendi Jugoslovenskog fudbala,ima svoju školu fudbala "Bubamara" u kojoj sam i ja trenirao kao mali klinac.On je jaako dugo povezan sa Interom,i nije ovo prvi put da ugošćuje nekog iz Intera.Dolazio je i Baggio,Di Biagio,Tomassi (jedini on nije iz Intera,ali nema veze),trener mlađih kategorija Intera.Inaće,igrači Bubamare igraju u Interovim dresovima...Ništa,moraću Morattija da ganjam po Ilidži u martu :crazzy::interista:
neces bit jedini i ja cu da doletim smao ako se bude znalo kad dolazi a trebalo bi :D

esteban
10-02-2009, 20:04
Pa zar ti ne znaš ko je Predrag Pašić?

Jedan od legendi Jugoslovenskog fudbala,ima svoju školu fudbala "Bubamara" u kojoj sam i ja trenirao kao mali klinac.On je jaako dugo povezan sa Interom,i nije ovo prvi put da ugošćuje nekog iz Intera.Dolazio je i Baggio,Di Biagio,Tomassi (jedini on nije iz Intera,ali nema veze),trener mlađih kategorija Intera.Inaće,igrači Bubamare igraju u Interovim dresovima...Ništa,moraću Morattija da ganjam po Ilidži u martu :crazzy::interista:

Oces li stvarno pokusat stupit u kontakt sa njim,pomenut nas fan club itd?..rec mu da je najbolji pre$ednik na planeti!Poslacemo ti ja i Nera neki od crnogorskih specijaliteta pa da ga castis :D

Raziel
10-02-2009, 20:20
Hahaha,ma nemoj spomjati smrt,ned'o Bog da njega nema,ne želim ni da zamišljam kakav bi neko drugi bio predsjednik.Jedan je Moratti
misliš šta bi mi bez njegovih para???:D

CurvaNord69
10-02-2009, 20:42
Ma on zna vodit klub, i sad bi mi bilo cudno da neko drugi preuzme, jer sam naviko na njeg

Raziel
10-02-2009, 20:54
Ma on zna vodit klub, i sad bi mi bilo cudno da neko drugi preuzme, jer sam naviko na njeg
za lika koji je do 2006 potrošio oko 250 milijona eura na pojaćanja , a da nije osvojio niti jedan trofej ne mogu reći da zna vodit klub:cool: u svakom slučaju mi je drago kod njega da nije toliki mafioso kao Berlusconi, Moggi i ostala ekipa i još jedna bitna stvar kod njega napokon je te bačene milijone pretvorio u 3 uzastopna scudetta za to mu kapa do poda...;)

Mauro7
10-02-2009, 20:57
kako misliš nije osvojio niti jedan trofej?

Raziel
10-02-2009, 21:00
dobro ajde 1 kup Italije, i kup Uefa i nisu neki trofeji kad pogledaš koliko para je potrošeno...

esteban
10-02-2009, 21:02
za lika koji je do 2006 potrošio oko 250 milijona eura na pojaćanja , a da nije osvojio niti jedan trofej ne mogu reći da zna vodit klub:cool: u svakom slučaju mi je drago kod njega da nije toliki mafioso kao Berlusconi, Moggi i ostala ekipa i još jedna bitna stvar kod njega napokon je te bačene milijone pretvorio u 3 uzastopna scudetta za to mu kapa do poda...;)

Mislio je Mauro do 2006 mada jesmo osvojili kup uefa sto i nije neki trofej sa kojim smo se mogli podicit i ako je jedini

Mauro7
10-02-2009, 21:12
dobro ajde 1 kup Italije, i kup Uefa i nisu neki trofeji kad pogledaš koliko para je potrošeno...
dobro ali treba gledat što je do tada bilo u Italiji i tko je neke stvari radio, drugim riječima naša nova povijest počinje kada se otkrilo što se događalo , kada su mafijaše svrgnuli sa njihovih pozicija, stvar je u tome da je Moratti jadan ulagao a iako je bilo evidentno što se događa on se nadao da će to pobijediti sa novcima, dok su drugi novce darivali nekim ljudima, tako da sve iz tih godina ja nastojim zaboraviti
evo recimo to ovako, da je u Italiji sve bilo pošteno godinama i godinama tko zna što bi Inter bio osvojio, eto vrlo jednostavno sam to složio ;)

Raziel
10-02-2009, 21:19
stvar je u tome da je Moratti jadan ulagao a iako je bilo evidentno što se događa on se nadao da će to pobijediti sa novcima,
nadam se da nisi misli ozbiljno kad si ovo pisao:eek:!!! On jadan nije znao šta se događa s nogometom u Italiji u to vrijeme pa je htio sa što većim ulaganjima to spriječiti, ma daj promisli malo! Pa nije on toliki kreten kao šta izgleda hellou! Uostalom besmisleno mi je uopće komentirati ovo šta si napisao

Mauro7
10-02-2009, 21:36
ne kužim šta ti je tu čudno...ulagao je novac u ekipu koja je igrala u NEREGULARNOM prvenstvu...to sve govori samo za sebe

Raziel
10-02-2009, 21:45
dobro ajde http://www.forum.hr/images/smilies/rolleyes1.gif... whatever

Enfant Terrible
11-02-2009, 00:28
Oces li stvarno pokusat stupit u kontakt sa njim,pomenut nas fan club itd?..rec mu da je najbolji pre$ednik na planeti!Poslacemo ti ja i Nera neki od crnogorskih specijaliteta pa da ga castis :D
Probaću,to ti jedino mogu obećati.Nadam se da zna govoriti Engleski,jer ako ja počnem parlati Italijanski,mogao bih biti u gadnoj gabuli:O Na našem Fan Clubu će svakako biti exkluziva,a kad ste ti i Nera toliko velikodušni pošaljite karton domaćeg Vranca (moje omiljeno vino),Massimo će dobiti dvije boce a ja ostalo uzimam kao proviziju :D

esteban
11-02-2009, 12:19
Probaću,to ti jedino mogu obećati.Nadam se da zna govoriti Engleski,jer ako ja počnem parlati Italijanski,mogao bih biti u gadnoj gabuli:O Na našem Fan Clubu će svakako biti exkluziva,a kad ste ti i Nera toliko velikodušni pošaljite karton domaćeg Vranca (moje omiljeno vino),Massimo će dobiti dvije boce a ja ostalo uzimam kao proviziju :D

hehe..nesto cemo iskombinovat :)

Moca93
11-02-2009, 15:02
Zlatane probajte da ga snimite i da ga zamolite da pozdravi sve sa Interfancluba ...to bi bila eskluziva :) i da napisi govor da se ne zbunis tamo:D

Balotelli#45
11-02-2009, 15:58
Treba prvo doci do njega a tek posle sve ovo :D

Balotelli#45
16-02-2009, 18:59
http://www.goal.com/en/news/1707/inter/2009/02/16/1112156/inter-chief-massimo-moratti-we-should-have-beat-milan-7-0
forza il presidente :D

CurvaNord69
16-02-2009, 19:41
Nema tu forza presidente tako je trebalo bit :)

Nera
22-02-2009, 22:59
Poslije meca sa Bolognom, Il Presidente je rekao da mu se svidjelo kako je Miha odlicno postavio ekipu, i da ga vidi na klupi Intera za godinu-dvije. A ja se cudim zbog cega je Sinisa hvalio Massima prije meca, kako je veliki covjek, kako je s njim uvjek bio ljudsak, bla bla. A kad je dobio otkaz Mancini, lajao je na sve strane za nama. Mogu mislit sto je Mourinho pomislio kad je cuo za ovo.
Moratti je stvarno fin covjek,ali mozga nema vise li no kokoska ponekad...

Mauro7
22-02-2009, 23:25
kao prvo Miha je takva osoba dao je izjave u skladu sa time, iako je imao pravo, samo čovjek bez mozga(kako i ti kažeš) bi im dao otkaz

esteban
22-02-2009, 23:54
Poslije meca sa Bolognom, Il Presidente je rekao da mu se svidjelo kako je Miha odlicno postavio ekipu, i da ga vidi na klupi Intera za godinu-dvije. A ja se cudim zbog cega je Sinisa hvalio Massima prije meca, kako je veliki covjek, kako je s njim uvjek bio ljudsak, bla bla. A kad je dobio otkaz Mancini, lajao je na sve strane za nama. Mogu mislit sto je Mourinho pomislio kad je cuo za ovo.
Moratti je stvarno fin covjek,ali mozga nema vise li no kokoska ponekad...

Je li moguce da je to rekao?Ako je to 100% to znaci da on i Mou vec imaju dogovor da najvise Mou ostane do isteka ugovora :confused:

Mauro7
22-02-2009, 23:57
ma nee daj sad file ideš malo pre daleko :D nemoj sad tako odmah, malo si pretjerao :D

Enfant Terrible
23-02-2009, 01:30
Poslije meca sa Bolognom, Il Presidente je rekao da mu se svidjelo kako je Miha odlicno postavio ekipu, i da ga vidi na klupi Intera za godinu-dvije. A ja se cudim zbog cega je Sinisa hvalio Massima prije meca, kako je veliki covjek, kako je s njim uvjek bio ljudsak, bla bla. A kad je dobio otkaz Mancini, lajao je na sve strane za nama. Mogu mislit sto je Mourinho pomislio kad je cuo za ovo.
Moratti je stvarno fin covjek,ali mozga nema vise li no kokoska ponekad...
Meni to sve miriše na neko novinarsko pumpanje i dorađivanje.Ne znam po kojoj logici bi neko vidio Mihajlovića na klupi Intera,pogotovo za godinu dvije.Trenutno imamo,po meni,najboljeg trenera na svijetu i nadam se da će se zadržati kod nas dugo,dugo.Kad dođe vrijeme da ode,onda očekujem trenera koji je osvajao trofeje i koji ima veliko iskustvo,a ne Mihajlovića iz Bologne.

Nera
25-02-2009, 14:51
Moratti je rekao da nije zadovoljan igrom u prvom poluvremenu,ali da se u drugom vidjela Mourinhova ruka. Pohvalio Adria i Ibru, ali je rekao da Balotelli ima ogroman karakter,ali da ne treba tako ucutkivati osvajaca Zlatne Lopte(mozda ce Il Presidente da kupi CR7,pa brine o buducim odnosima u klubu :D )

Moca93
25-02-2009, 15:45
Hahahha to mi je bilo extra kad ga je baloteli ucutkivao i rekao mu da ustane :):) dobar je,i treba tako tom govedu (izvini mauro:D)A nasta je mislio morati kad je rekao ruka?Mora da ih je murinjo dobro isamarao kad se videlo iz loze:P

Mauro7
25-02-2009, 15:51
...ali da se u drugom vidjela Mourinhova ruka...

da to je mislio ne na ruku onako u prenesenom značenju, nego - ćepe, podjelio ih Mourinho nekolicini na poluvremenu, a ako mislite da je Rivasa jednostavno zamjenio zbog igre..tj. nije Mou bio zadovoljan njime ali ga je zamijenio jer je ovaj počeo plakat kad mu je ćepu opalio i reko hma daj kakav si ti to igrač i muškarčina kad mi plačeš ovdje, ajmo cafe colombia ulazi umjesto njega :D

Nera
25-02-2009, 16:47
Normalno, vidjela se Mourinhova ruka, tj. Mourinhov uticaj na igrace. Ne budite previse bukvalni ljudi :P :D

dera
26-02-2009, 13:04
jeli ovdje prica o mourinhu ili morattiju?!

Balotelli#45
26-02-2009, 15:55
ma o samarima :D

dera
26-02-2009, 21:17
Hahahah 100% ce doc, ali cuj bubamara jbt :D

Koliko je talenata koji su prve korake naučili u Bubamari završilo van granica BiH?

Trenutno imamo dva dječaka koji prolaze nogometnu školu milanskog Intera...

Nera
27-02-2009, 12:01
Blizu zavrsetka je saga oko Mancinija. Ghefi, nas potpresjednik i Moratti su dosli do dogovora sa De Giorgisem, Mancinijevim agentom, oko obestecenja koje ce Massimo isplatiti nasem ex treneru.

EDIT: Inace, Morattijev Saras izuzetno dobro posluje i biljezi veliku zaradu, i tu talijanski novinari vide sredstva za neko veliko pojacanje (Aguero?).

esteban
27-02-2009, 15:22
Blizu zavrsetka je saga oko Mancinija. Ghefi, nas potpresjednik i Moratti su dosli do dogovora sa De Giorgisem, Mancinijevim agentom, oko obestecenja koje ce Massimo isplatiti nasem ex treneru.

EDIT: Inace, Morattijev Saras izuzetno dobro posluje i biljezi veliku zaradu, i tu talijanski novinari vide sredstva za neko veliko pojacanje (Aguero?).

Da vidjeh da se radi o cifri oko 370mil pa ako mozes nera mi pojasnit sto je to Saras i je li to samo Moratija zarada?

Komitski Đeneral
27-02-2009, 17:39
Da vidjeh da se radi o cifri oko 370mil pa ako mozes nera mi pojasnit sto je to Saras i je li to samo Moratija zarada?

http://www.saras.it/saras/pages/aboutus/boardofdirectors/executiveboard?ref=2

Dovoljno? :crazzy:

esteban
28-02-2009, 15:02
http://www.saras.it/saras/pages/aboutus/boardofdirectors/executiveboard?ref=2

Dovoljno? :crazzy:

Auhh.. :)
Ajde nas dragi pre$ednice dovedi nam Aguera,Diega,(Hamsica/Acquilanija/Diabia) i Ivanovica ili Zapatu.. i to je to

esteban
15-03-2009, 17:18
http://www.calciomercato.it/news/44107/MORATTI-AVVERTE-MOU-SARA-UN-MERCATO-AL-RISPARMIO.html
Massimo Moratti ne planira faraonsko trosenje para na ljeto..samo 2-3 igraca koji su neophodni za pvecanje kvaliteta..

Nadam se da ce bar 2 na sredinu doci

ivan019
15-03-2009, 18:18
Ma neznam kako on planira da sa 15mil napravimo ekipu

Mauro7
15-03-2009, 18:34
nek se zapita zašto smo bili drugi u skupini i to JEDVA, sada bi vjerojatno bili u četvrtini i nekoliko milijuna više bi bilo, ali zato je valjda došao Mourinho, da bi se posrali u skupini :ivan:

CurvaNord69
15-03-2009, 20:15
2 na sredinu, 2 stopera, 1 napadac

Balotelli#45
15-03-2009, 21:09
pa to bi bilo idealno ujedno nam to i treba sad samo ti to dokazi morattiju on veruje u svoju ekipu ...

Moca93
15-03-2009, 21:53
Ja sam procitao da daje 100 miliona za letnji soping

dera
15-03-2009, 22:26
nisam znao da je onako ozbiljna situacija u italiji, mou je nepozeljan ne zbog lige prvaka vec im je dosta i njegovih izjava i gotivljenja engleske i njihovih klubova
kao sto sam na samom pocetku (dolasku) rekao, ne smije davati izjave kako planira napustiti INTER, jer ipak nije ovo Porto da se navijaci pomire sa tim.. mora nonstop biti Interista dok je trener, kao Roberto Mancini koji je dok je bio mali navijao za Juventus

Moca93
15-03-2009, 22:29
ma to sa ponavljanjem nije uredu,al mislim kad bi nam otiso ko bi mogo da dodje...mislim....Niko od vecih nije slobodan sem rajkarda...Morao bi da prestane sa tim,i nadam se da ce ostati i nece otici dok neosvoji LS...Ocu da vidim kako peva Pazza inter :)

dera
15-03-2009, 23:28
on je to izgleda odbio snimati, pff

CurvaNord69
15-03-2009, 23:57
Odakle to?
A jeste culi sta je tiago reko? Mourinho pravi mentalitet u ekipi tako da misle da su oni sami protiv svih, te im tako podize moral

esteban
16-03-2009, 00:21
on je to izgleda odbio snimati, pff

Kad?Je li bilo nesto o tome?

dera
16-03-2009, 00:28
ma jok, ja bubam :D

esteban
19-03-2009, 14:01
http://fcinternews.it/index.php?action=read&idnotizia=2969
Nasi planiraju sastanak oko plana koji igraci ce nam trebati za sledecu sezonu..mada izgleda da Massimo ne zeli potrosit previse..

dera
19-03-2009, 15:53
sta sam ti rekao
pa mi imamo, necu brojati, oko 30 igraca ako uzmemo u obzir i one na posudbama

mislim da bismo komotno mogli prodati dosta igraca kada bismo pristali na bilo kakve ponude.. od tih para, skupili bi nekih 30-40m

Moca93
20-03-2009, 15:02
Pa ako bude tolka stipsa nikada necemo osvojiti LS a i Murinjo ce nam otici....IDIOT...Samo neka odresi kesu a ne da cuva za sahranu...

esteban
20-03-2009, 15:09
Pa ako bude tolka stipsa nikada necemo osvojiti LS a i Murinjo ce nam otici....IDIOT...Samo neka odresi kesu a ne da cuva za sahranu...

Nije fino za pre$ednika reci da je idiot kad on svakako ne zasluzuje da mu se to kaze..

ivan019
20-03-2009, 15:52
Pa ako bude tolka stipsa nikada necemo osvojiti LS a i Murinjo ce nam otici....IDIOT...Samo neka odresi kesu a ne da cuva za sahranu...

On je vec odresio kesu Mourinhu i sta je ovaj napravio, bacio je 60mil u vodu...

dera
20-03-2009, 15:57
mocart, on je do sada "odresio" i te kakvu kesu, zato nemoj tako ;)

Moca93
20-03-2009, 16:01
heheh samo nek on dovede igrace i da osvojimo ls pa posle nemora da da ni dinara...:D

dera
20-03-2009, 16:06
pa vec i jeste davao i sta je dobio...
zato i jeste toliko nesiguran sada

Balotelli#45
20-03-2009, 22:27
da samo ove sezone placa mourinha i mancinia i njihove milionske ugovore dao je 50 miliona na transvere a de su tu plate igraca itd...

hulle
20-03-2009, 23:06
ma nista od rasipanja ove sezone ako ne proda ibru

esteban
22-03-2009, 18:57
http://www.solointer.it/notizia.php?news_id=5509

Prevedi Mauro!
Koliko kapiram nece bit velikih ulaganja za sledecu sezonu

Nera
22-03-2009, 19:07
Upravo tako. Samo neka manja ulaganja, i to je to. I kaze da mnogo vjeruje u Primaverine momke, i da ce oni konstantno dobijati sanse...

Moca93
22-03-2009, 20:21
Sta on misli,naso je Santona pa ce naci i jos nekog mladog koji ce odmah proigrati i osvojiti LS....Ma dok neodresi kesu nema nama LS.

esteban
23-03-2009, 17:44
http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=3085

Mauro prevedi ;)

Mauro7
23-03-2009, 17:54
''Ne vjerujem da se radi o novcu. To je samo ambicija. On se malo zamjerio zbog mojih izjava nakon Manchestera, ali ja nisam želio kriviti samo njega, odnosio sam se na sve igrače. Ibra ima dobar odnos sa Mourinhom i sa klubom, možda želi otići da osvoji Champions, ali teško je sa sigurnošću reći koji klub to može.
Svi igrači imaju svoju cijenu, pa tako i on ako bi želio otići, onda se makar dogodi da on ode a mi osvojimo ligu prvaka bez njega. U životu nam je ponekad žao što smo promijenili. Nemamu u planu nikakvih sastanaka na kraju sezone, između nas postoji recipročno poštivanje. Dovoljno je popričati da bi se razumjeli. Ali on može biti miran, sljedeće godine Inter će ponovo pokušati osvojiti ligu prvaka sa Mourinhom, koji ima ugovor i ostat će još koju godinu''.

esteban
23-03-2009, 18:01
''Ne vjerujem da se radi o novcu. To je samo ambicija. On se malo zamjerio zbog mojih izjava nakon Manchestera, ali ja nisam želio kriviti samo njega, odnosio sam se na sve igrače. Ibra ima dobar odnos sa Mourinhom i sa klubom, možda želi otići da osvoji Champions, ali teško je sa sigurnošću reći koji klub to može.
Svi igrači imaju svoju cijenu, pa tako i on ako bi želio otići, onda se makar dogodi da on ode a mi osvojimo ligu prvaka bez njega. U životu nam je ponekad žao što smo promijenili. Nemamu u planu nikakvih sastanaka na kraju sezone, između nas postoji recipročno poštivanje. Dovoljno je popričati da bi se razumjeli. Ali on može biti miran, sljedeće godine Inter će ponovo pokušati osvojiti ligu prvaka sa Mourinhom, koji ima ugovor i ostat će još koju godinu''.

Vidjecemo..ovo sto kaze da cemo ponovo pokusat sledece sezone sigurno indirektno znaci i koje kvalitetno pojacanje..

dera
23-03-2009, 20:40
pametna izjava, svidja mi se.. ovo nista ne znaci esteban :)

Balotelli#45
23-03-2009, 20:42
ma svakako mora massimo nekog velikog igraca dovesti pa tek onda mozemo se nadati ligi sampiona

Quaresma#7
23-03-2009, 22:39
Treba bar dva dobra vezna da ima Ibra pomoč u napadu. Nemože on sam sve odraditi.

esteban
24-03-2009, 00:45
Morati: Ibrahimović ima svoju cijenu


Napadač Intera Zlatan Ibrahimović biće prodat ukoliko se zainteresovani klub pojavi sa adekvatnom finansijskom ponudom, izjavio je predsjednik i vlasnik italijanskog tima Masimo Morati. Ibrahimović je u dosadašnjem toku prvenstva postigao 19 golova, a Inter trenutno ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus.

Odlične partije švedskog reprezentativca još prije nekoliko mjeseci probudile su interesovanje najvećih evropskih klubova kao što su Real Madrid i Barselona, a Morati je prvi put priznao da je spreman da ga proda.



- Svako ima cijenu. Tako će biti i sa Ibrahimovićem ako odluči da ide iz Intera. Ipak, do kraja sezone nećemo razmišljati o tome. Ko zna možda Ibrahimović ode, a mi nakon toga osvojimo Ligu šampiona. Ljudi se ponekad u životu kaju za odluke koje donose - rekao je Morati.


Trener Intera Žoze Murinjo juče je izjavio da je taj klub veći od Ibrahimovića, sa čim se složio i Morati, ali je na kraju priznao:

- U ovom trenutku ne mogu da zamislim Inter bez Ibrahimovića.

Ibrahimović je u Inter došao 2006. godine iz Juventusa, a za "nero-azure" do sada je odigrao 108 utakmica i postigao 61 gol.

hulle
24-03-2009, 01:44
kazu da real ove sezone ide na obaranje rekorda..eto sanse za zaradu onda

Nera
24-03-2009, 01:50
A hulle, hebale te pare.. :P Trenutno ovoga Ibrahimovica moze samo da nadomijesti Messi, niko drugi mu nije primaci. Ni Kaka, ni Ronaldinho, ni Cristiano Ronaldo,...
A posto Messija ne mozemo dovesti, nema tih para koje bi nam valjale...

hulle
24-03-2009, 01:56
pa nemoze messi mogu dva druga igraca heheheheh

nije problem napad vec vezni red

Nera
24-03-2009, 02:01
pa nemoze messi mogu dva druga igraca heheheheh

nije problem napad vec vezni red
To sigurno, ali onda gubis kvalitet koji si do sad imao u napadu. Jer nema toga koji ce popuniti rupu nakon odlaska Ibre da valja... To je problem :)

hulle
24-03-2009, 02:15
ma nista mi nebi izgubili ...mozemo samo dobiti...bitno je pojacati vezni red

esteban
24-03-2009, 02:43
To sigurno, ali onda gubis kvalitet koji si do sad imao u napadu. Jer nema toga koji ce popuniti rupu nakon odlaska Ibre da valja... To je problem :)

To svi znaju..hulle aveta kad kaze da ne bi izgubili na kvalitetu u napad..

esteban
24-03-2009, 15:51
Zlatan Ibrahimovic Can Go For €100m - Massimo Moratti
The Inter president has slapped a mammoth price tag on Inter's mercurial forward but he has said that the doesn't want the Swedish star to leave.

Zlatan Ibrahimovic
Inter president Massimo Moratti will sell Zlatan Ibrahimovic for no less than €100 million.

Although coach Jose Mourinho and director Ernesto Paolillo recently declared their man was staying at the San Siro, Moratti has opened the door to an exit as he set a price for the hitman.

Voices surrounding Ibrahimovic suggested a squabble between the player and the club's hierarchy following Champions League elimination. The chief insists there are no such problems, but he admitted 'Ibra' is not priceless.

"I wouldn't mind €100m for Ibrahimovic," Moratti told Il Corriere Dello Sport.

Although Moratti has given mega cash a thought, he feels his club will not be the same if Ibra does leave.

"I am not upset with him; he has given so much to this club and we have given plenty to him also," added the chief.

"I cannot say anything to him and I cannot really imagine a future without him."

Recent reports from Spain linked the hitman with a move to Barcelona. The Swedish international’s agent triggered the hype when he suggested the striker would leave, only to eat his words and say that his client will stay in Milan.

Moca93
24-03-2009, 16:00
Samo da ga necuju ovi iz Man Cityija ....Stvarno nasi previse pricaju,i on i Murinjo i Ibra...

Balotelli#45
24-03-2009, 16:00
nemozes ibrin odlazak nikako nadoknaditi jer nijedan igrac nije slican ibri a i koji su njegova klasa malo ih je pa zato njega nikako nesmemo prodati

esteban
24-03-2009, 16:20
http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=3115



Raggiunto all'uscita dagli uffici della Saras, Massimo Moratti ha voluto porre fine con decisione alle speculazioni giornalistiche sul futuro di Ibrahimovic, rimandando ogni altro discorso a data da destinarsi: "Non sarň di certo io a continuare a darvi l'esca per andare avanti a parlare di questa cosa - ha detto il presidente ai giornalisti -. Io Ibrahimovic non l'ho ancora visto da domenica scorsa, quando ha giocato benissimo e dopo la partita era tranquillo. Gli parlerň, dopo capirň un po' di piů. Per il momento non posso permettermi di dire niente".

dera
24-03-2009, 16:22
nista cudno, i ova mi se izjava svidja

mozda mi svi mislimo da bi puno izgubili, ali to ne mora znaciti.. drugi napadaci bi dobili priliku cesce njegovim odlaskom jer svaku utakmicu oni se mogu nadati jednoj poziciji, nikad dvije a od njegove love dovesti benzemu bi bio pravi pogodak

Nera
24-03-2009, 16:41
Pametno, covjek nece nista da prica dok ne porazgovara sa Ibrom...

CurvaNord69
24-03-2009, 17:12
Ma nevalja sad ovako izvaljivat 100mil i to, dalje, ima 4-5 igraca sto su ko ibra, neki je bolji realizator, neki bolje igra glavom, ali ipak ibra je ibra :D
EDIT: jedino ga prodat kad imo 29-32 ZA VELIKE PARE, jer ce tad bit na zalasku a uzeli bi brdo para (ko rube na zidanu)

hulle
24-03-2009, 18:25
Ma nevalja sad ovako izvaljivat 100mil i to, dalje, ima 4-5 igraca sto su ko ibra, neki je bolji realizator, neki bolje igra glavom, ali ipak ibra je ibra :D
EDIT: jedino ga prodat kad imo 29-32 ZA VELIKE PARE, jer ce tad bit na zalasku a uzeli bi brdo para (ko rube na zidanu)


eh jbg nemozes ga porediti sa zidanom...zidan je bio proglasen najboljim igracem svijeta prije nego sto je presao u real..prvak svijeta i europe...tesko da SWE moze nesto tako

a osim toga cifa od 100mil znaci da ibra ostaje jer toliko novca nece dati ni real, ni barca ni chelsea

Quaresma#7
24-03-2009, 18:35
Samo da ga necuju ovi iz Man Cityija ....Stvarno nasi previse pricaju,i on i Murinjo i Ibra...
Gledajte Ibra neče NIKAD iči u klub kao je Man. City jer on hoče igrati u ligi prvaka i osvojiti ga i zlatnu loptu a ne igrati za 5-10 mesta u premier ligi. On ako bude otišao iče u Barcu ili u Real. Do para mu nije više jer ga ima previše on samo hoče ligu prvaka i sa tim dobija i zlatnu loptu. ;)

Mada ja neverujem da če on otiči jer če ga Mourinho ubediti da ostane i on če i pritisniti na Morattija da nabavi 3 dobra igrača.

Enfant Terrible
26-03-2009, 12:37
Massimo Moratti će najvjerovatnije ponuditi produženje ugovora Cruzu i Figu na još jednu godinu.Navodno,Moratti ne želi da pusti Figa,a Luis se još nije izjasnio da li želi nastaviti igrati,ili se povući,ili otići u neku "egzotiku" da pokupi velike pare na zalasku karijere.Eto nam pojačanja:crazzy:

Mauro7
26-03-2009, 12:43
da vidio sam to, ne znam ovo mi se kosi i sa time što žele malo pomladiti momčad i sa time što Mourinho želi momčad sa manje igrača, n ekužim šta nije bolje uzet te mlade iz primavere nego držat ovu dvojicu, pa da su im plaće 500.000€ po sezoni ajde ali tog Figa držat ma ja ne kužim...ovome se stvarno nisam nadao...mislim svaka čast obojici pogotovo Cruzu njemu ni ne mogu zahvalit dovoljno za sve one golove što je zabijao skoro uvijek kad je ulazio kasnije koliko bodova nam je donio, zabijenih golova juveu hehe itd. za mene je legenda ali čekaj malo...pa kad je dosta je dosta

Nera
26-03-2009, 13:11
Vec vidim kako se Mourinho pushi :D

Balotelli#45
26-03-2009, 14:58
puj bre koja budala ovaj moratti veze se tako za igraca da nesme ni da mu kaze da je za penziju pa ljudi imaju po 35+ obojica su legende dali su dosta za itner pogotovo Il Jardinero njega nijedan fan intera nece zaboraviti al jbt zar im nije dosta

Quaresma#7
26-03-2009, 16:41
Massimo Moratti će najvjerovatnije ponuditi produženje ugovora Cruzu i Figu na još jednu godinu.Navodno,Moratti ne želi da pusti Figa,a Luis se još nije izjasnio da li želi nastaviti igrati,ili se povući,ili otići u neku "egzotiku" da pokupi velike pare na zalasku karijere.Eto nam pojačanja:crazzy:
Jebo mater svoju, jel on poludio. To njegovo produživanje ne vodi nikud samo u gubitak novca.

ac1d
26-03-2009, 18:18
Najbolja solucija bi bila da Moratti ostavi Mourinha na miru da radi,pa nije klub njegova igracka.

Koji Figo bogte nece,pa taj nezna ni hodat vise,a ima placu par milijuna eura.

Cruz jos kako tako ,ali njega isto godine stizu.

FIGO RAUSSSSSSSSS!!!!

dera
26-03-2009, 18:21
olee :)

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

cak i ja mislim da mu je vrijeme da ode :P

Balotelli#45
26-03-2009, 19:58
Neznam sta da kazem ali mislim da su figo i roberto carlos dovoljno sazreli za milan pa me ne bi cudilo da tamo zavrse :crazzy:

esteban
26-03-2009, 20:13
Nevjerovatno..pa kavke koristi imamo od Figa sem sto nosi koji mil naseg budzeta..

ivan019
02-04-2009, 16:24
Nadam se da su ova samo nagadjanja, ovo je jadno ako je istina

dera
27-04-2009, 13:41
Berlusconi said that they (Milan) would be close to Inter now if Adriano hadn't scored with his hand in the derby...
"I'll have to count Milan's penalties first, then we'll talk about it..."

Balotelli#45
27-04-2009, 14:23
a ko je izjavio ovo donje?

ivan019
27-04-2009, 14:25
a ko je izjavio ovo donje?

Pa Massimo :D

Mauro7
10-05-2009, 18:38
Massimo se zadržao 45 minuta nakon utakmice u Interovoj svlačionici hehe

''Ekipa je odigrala dobro i bez Ibrahimovića i bili su dva puta u vodstvu, i to je pozitivno. Manje pozitivno je način na koji su se protivnici vratili gdje smo im poklonili dva gola koja su se apsolutno mogla izbjeći.
Balotelli je zabio prelijep gol, jedan od onih golova koji mogu rješavati utakmice, i bio bi rješio da nismo poklonili 2-2. Sada treba zasuti rukave i nadajmo se da ćemo brzo dostići ovaj scudetto.
Ako ću gledati Milan-Juve? Nije bitno...''

Pirate_Girl4
10-05-2009, 19:02
Massimo se zadržao 45 minuta nakon utakmice u Interovoj svlačionici hehe

''Ekipa je odigrala dobro i bez Ibrahimovića i bili su dva puta u vodstvu, i to je pozitivno. Manje pozitivno je način na koji su se protivnici vratili gdje smo im poklonili dva gola koja su se apsolutno mogla izbjeći.
Balotelli je zabio prelijep gol, jedan od onih golova koji mogu rješavati utakmice, i bio bi rješio da nismo poklonili 2-2. Sada treba zasuti rukave i nadajmo se da ćemo brzo dostići ovaj scudetto.
Ako ću gledati Milan-Juve? Nije bitno...''

Dobro je čovjek rekao :)
A gol Balotellija je super, kako je čovjek loptu "opalio". Svaka mu čast!
Šteta samo što Ibrahimović nije bio tu da im "uvali" gol... Al, sve u svemu, dobro je, moglo je i gore proći. :)

dera
10-05-2009, 19:36
brine me to, "i bez ibre" - kao da dokazuje nekome da mozemo bez njega, a to znaci... ?!

Mauro7
10-05-2009, 19:47
brine me to, "i bez ibre" - kao da dokazuje nekome da mozemo bez njega, a to znaci... ?!

a čuj znaš da su mediji u italiji uvijek jedva čekaju da je jedan klub ovisan o jednom igraču, kao milan o kaki ovo ono...tako se i za inter reklo milijun puta da su ovisni o ibri..do neke( i to velike)mjere i jesmo(po meni)

dera
10-05-2009, 19:54
nadam se da je mislio na TO "bez" a ne MOZE ICI "bez" :)

Balotelli#45
11-05-2009, 14:26
ma ibra je isto clan ekipe kao i ostali. kao sto mozemo i bez cesara zanettija maicona cambiassa tako i bez ibre a sad to sto je bolje kada su oni prisutni i igraju to je drugo ali neznaci da nemoze bez jednog igraca pa nije ibrahimovic ceo inter da nema ostalih ni on nista ne bi uradio.Jeste da je sa njim mnogo lakse i to ali tako je i bolje pa on je igrac intera i naravno da igra za nas i da pruza maximum od sebe na svim utakmicama.

Enfant Terrible
11-05-2009, 16:57
ma ibra je isto clan ekipe kao i ostali. kao sto mozemo i bez cesara zanettija maicona cambiassa tako i bez ibre a sad to sto je bolje kada su oni prisutni i igraju to je drugo ali neznaci da nemoze bez jednog igraca pa nije ibrahimovic ceo inter da nema ostalih ni on nista ne bi uradio.Jeste da je sa njim mnogo lakse i to ali tako je i bolje pa on je igrac intera i naravno da igra za nas i da pruza maximum od sebe na svim utakmicama.
Jooj, moj Vanja, čovjek mora unajmiti Roberta Lengdona da dešifruje šta si ti mislio reči:ujebote: I ko može bez boldiranih gore? Pa nama jedan od njih kada fali, nastaju problemi. Kakav nam je bok kada nema Maicončine? Kakav nam je napad bez Ibre? Ne treba ni pitati kakav nam je gol bez Cesara, kojeg (ruku na srce) da nije bilo sa svojim neobjašnjivim paradama, Bogzna gdje bi bili. Nisu to "ostali" igrači, to su naše najveće zvijezde koje treba cijeniti i poštovati.

Što se tiče topica, već je poznato da Ibra ostaje, novinari samo huškaju.

Moca93
11-05-2009, 17:42
eve danas je izjavio da ibra ostaje

esteban
11-05-2009, 17:42
Nas predsjednik potvrdio da Ibra ostaje u Interu! :) :forzainter::zastava::miniforza::chmp:

esteban
16-05-2009, 00:35
http://www.inter.it/aas/img/116440.jpg

16 maggio: presidente, buon compleanno!

Nato a Boscochiesanuova, in provincia di Verona, il 16 maggio 1945, il presidente festeggia oggi il 64° compleanno.

A lui l'abbraccio e il grazie sempre di tutta l'Inter e di tutti gli interisti.

Huska
16-05-2009, 00:54
:hapbday: presidente

CurvaNord69
16-05-2009, 01:05
Happy b-day
al je ruzan ko da mu je 120 :D

dera
16-05-2009, 09:12
64. sretan ti rodjendan i da ih jos napunis i dozivis LP :D

Mauro7
16-05-2009, 10:24
Buon Compleanno Presidente! :)

Balotelli#45
16-05-2009, 10:32
hahhaa ja pomisli ima taj preko 70 .svakako srecan rodjendan i da nam dovedes nekog normalnog igraca :D

DenchiNL
16-05-2009, 10:58
auguri presidente

CurvaNord69
16-05-2009, 11:44
Ma dozivi osvajanje LP i mos crknut :D
sala :D

ivan019
16-05-2009, 12:10
Srecan rodjenda :hapbday:

Balotelli#45
16-05-2009, 12:27
Ma dozivi osvajanje LP i mos crknut :D
sala :D
e blago tebi :sivi:

Grujinho
16-05-2009, 12:28
sretan rodjendan... a za poklon si kupi Riberya i Aguera :D

Balotelli#45
16-05-2009, 12:29
sretan rodjendan... a za poklon si kupi Riberya i Aguera :D
ma bolje ovo sto curva rece :sivi:

Culé
16-05-2009, 12:33
Sretan rodjendan, Massimo! Nadam se da ćeš doživjeti da tvoj klub osvoji LP.

Moca93
16-05-2009, 14:02
Sretan Rodj...i da sad kad dobijes pare za rodj neskrtaris nego kupis neke lepe igrace;)

Huska
16-05-2009, 19:14
Sretan Rodj...i da sad kad dobijes pare za rodj neskrtaris nego kupis neke lepe igrace;)

moca zar moras uvijek bit tako glup :)


jos jednom sve cestitke IL PRESIDENTE puno zdravalja i novih uspjeha sa interom

Nera
16-05-2009, 20:04
Buon rodjus PRESIDENTE... Da nam 100.godina napunis... :zastava:

dera
16-05-2009, 20:18
kako stvari stoje, mi cemo osvojiti LP za njegov 100. ani :)

Balotelli#45
16-05-2009, 21:08
haha kad je prosle godine reko neko veliko pojacanje za 100 anni to je mozda mislio za njegovih 100 :sivi: :sivi:

Mauro7
16-05-2009, 23:12
eto sad na rai2 rekao moratti da je gledao utakmicu skupa s igračima :D

Nera
16-05-2009, 23:16
Kaze, zahvalan na scudettu. I nije ocekivao takve poklone od Rubentusa, Bilana i Udinesea za rodjus :D

ivan019
16-05-2009, 23:20
Hehe uvek je najsladje osvojiti titulu na racun rivala

CurvaNord69
16-05-2009, 23:28
Nije nego protiv :D
al eto :chmp:

dera
25-05-2009, 22:11
“I am a bit irritated,” Moratti roared. “Of course it doesn't make me happy to hear certain things.”

Moratti also gave his opinion on protests aimed at Milan veteran Paolo Maldini during his final San Siro outing yesterday.

“I am really sad for him,” the oil tycoon said. “He didn't deserve something like that.” (ma seljaci im navijaci)

Culé
31-05-2009, 13:31
Znao sam da se Morattiju daje titula najvećeg italijanskog naftnog magnata, ali nisam znao čega je on ustvari vlasnik. Danas naidjoh na taj podatak...

Saras S.p.A.


Saras is a leader operator in the refining sector in Europe

Its main assets/activities are:

* High complexity refinery: second supersite 1 in Europe
o 300.000 barrels per day of refining capacity (about 15%% of Italy’s total refining capacity);
o More than 80% of production is of medium and light distillates with low environmental impact (mainly diesel and gasoline).
o Integration with petrochemical and electricity production.
* IGCC (Integrated Gasification Combined Cycle): largest liquid fuel gasification plant in the world that converts heavy refining residues into clean gas, with limited environmental impact, which is subsequently used in power generation
o 575 MW of installed power;
o Three independent trains for gasification and production;
o Electricity production in excess of 4 terawatt-hours per
* Marketing activities in Italy and Spain
o Wholesale sales of oil products with high added value and low environmental impact, such as low sulphur gasoil and gasoline.
o Two storage facilities for distribution of products at Arcola (Italy)and Cartagena (Spain).
o Biodiesel production plant in Cartagena, Spain, close to completion.
* Generation of electricity from renewable sources
o Wind farm with capacity of 72 MW in Ulassai (Sardinia).
* Presence in information technology and industrial engineering in the oil sector.

The Saras Group operates in the energy sector and is one of the leading Italian and European crude oil refiners. The Group, which was founded by Angelo Moratti in the early 1960s, has since made an international name for itself by successfully building its competitiveness on aggressive world markets.

Nera
31-05-2009, 13:47
E Samire, neznas ti koja faca je nas Massimo.. :D

Mauro7
31-05-2009, 13:57
pa saras da, ne znam možda si čuo neki dan su poginula 3 radnika u jednoj od sarasovih industrija..bio sprovod baš jučer ili prekjučer, bio i Moratti ja mislim

Enfant Terrible
31-05-2009, 14:02
pa saras da, ne znam možda si čuo neki dan su poginula 3 radnika u jednoj od sarasovih industrija..bio sprovod baš jučer ili prekjučer, bio i Moratti ja mislim
Da, došlo je do nesreće u Sarasovoj rafineriji u Cagliariju, 3 čovjeka izgubila život. Ovo je možda i dobar trenutak da izrazimo sućut, R.I.P. Mourinho je sinoć izjavio da je ovaj Scudetto i za porodice tih radnika što izgubili život. To je, onako, lijepa gesta od njega...

CurvaNord69
31-05-2009, 14:03
E pa jest on faca za naftu, al kad pocne nogometne transfere radit...

R.I.P. za radnike

Mauro7
31-05-2009, 14:22
Da, došlo je do nesreće u Sarasovoj rafineriji u Cagliariju, 3 čovjeka izgubila život. Ovo je možda i dobar trenutak da izrazimo sućut, R.I.P. Mourinho je sinoć izjavio da je ovaj Scudetto i za porodice tih radnika što izgubili život. To je, onako, lijepa gesta od njega...

da, ako sam dobro čuo ta trojica išla spašavat jednog kojem je pozlilo i na kraju oni 3 poginu, užas
R.I.P.

da lijepa gesta ali puno im znači naš scudetto sada, plus moglo je tu bit i puno ljepših gesti, al neću sad o tome...

Moca93
11-06-2009, 15:44
Massimo Moratti exclusive on Inter Channel
Wednesday, 10 June 2009 15:45:02
http://inter.it/aas/img/117229.jpg MILAN - Massimo Moratti spoke exclusively to Inter Channel after the annual Kick Off tournament at the Stadio Giuseppe Meazza.
This is what the Inter president had to say:
Kick Off is a beautiful event in the temple of football, where Inter and its sponsors get together for a football tournament that is always very popular.
"I think it's fun for all those who are here, for those who love playing football and for those who get satisfaction from playing the game. It is an immense pleasure to receive in this stadium our guests, who are Interisti as well as our sponsors, just like it's a pleasure to see the younger ones play; and it's a pleasure to have organised this tournament again this year."
After the Scudetto victory, it's now time for the national teams. Did you see Davide Santon play for the Italian men's national team?
"Yes, I did. He's very good and he gave confirmation of his maturity and self-confidence. If he continues like this - and I think he will because he has the right character - he will become better and better. It's curious that Santon is already in the men's national team, whereas Balotelli still hasn't got there, but I think this will happen because Mario is indispensable for the Under-21s at the moment. I think they will both become two mainstays of Italian football, and I hope they become two mainstays in the Italian national team - for them, but also for national sport in general."
Unfortunately, Mario Balotelli was the victim of another bad example of intolerance last Saturday.
"It's like being in another world when there are incidents like this. It's like returning to a past that should have been forgotten. What I can do is apologise to Mario and tell him that we all feel guilty of inserting him in a society of this kind. However, he is an intelligent lad with incredible maturity and I am pleased that he kept his cool and acted seriously, without being traumatised by what was a dramatic incident."
On the subject of transfers, all the Inter fans are asking themselves about the future of Zlatan Ibrahimovic.
"Unfortunately I have no one to ask. But soon, and with calm, we will reach a solution. We are not forced to sell or buy. We have a strong team, players who have shown they care about Inter, including Ibrahimovic who in his three years with us has done his duty as a great professional, so I think we can continue like this unless there are situations that put us in the condition to do a good thing for us, the player or other players. With the current economic climate it is obviously necessary to sell as well, but I am not pushing in one direction or another. We will what happens in the summer transfer market, we will try to create a strong team next year too because our objectives won't change."
After the sale of Ricardo Kakŕ to Real Madrid it has been written that Italian football is becoming poor. What's your opinion?
"Look, so much money is spent on foreign players that it's not football that's becoming poor, but someone else... You become poor when you buy, not when you sell. I think that Milan have done a great deal from an ecomonic point of view, though naturally not from a sporting one, but Milan know this too, because Kaka is a champion and an icon. Both things weren't possible though and I think it's the player himself who wanted to leave in January, and in the end I think it's a deal that has its logic, even if it's a great disappointment on a sporting level and for the Milan fans."
Speaking of symbols, an official announcement of Marco Materazzi's contract extension is imminent.
"Yes, but Materazzi has renewed because he always plays well when he goes on the pitch, not because he's a symbol. His contribution in the championship was always positive this year too so Mourinho confirmed to me that he still wanted him. (Smiles) I was pleased about this so in a way that is useful and convenient for the club we extended his stay at Inter to see what will happen in the future, seeing as he is still young..."
In an interview given a few days ago José Mourinho declared that Inter need to buy another player after closing deals for Thiago Motta and Milito, but some media have interpreted this declaration as Mourinho asking for other players...
"It will depend on how many players we sell and on what we will need. For now I think that we are concluding deals for two very good players who make the team a lot stronger. We will see if we need to buy more players, on the basis of transfers out and what Mourinho asks us for."
Hernan Crespo, who will play for Genoa next season, left with great respect for Inter and the Inter fans.
"Crespo has been very important for us. He has scored important goals and we will have a good memory of him. The same goes for another great player, Luis Figo. In his time here, and we hope in the future too, he has not only shown that he is a fantastic player, but a fantastic person too and he is a shining example for all his team-mates and for the club. I believe and hope that we can renew, not in footballing terms, but in a management role, although I think he could have played on for another year. A thought also for Cruz, who is at the end of his contract. Less has been said about him, but he has been formidable and fantastic for Inter. With his great personality he has often led us to victory. He has played a bit less this year, but he was indispensable in the past. We have grown fond of these three players that I have just mentioned, but we are also grateful to them and I would like to say thank you. Players like these don't deserve to be 'super substitutes'. Apart from Figo, who has stopped, the others can still be absolute protagonists in other teams."
aj prevedi te

Nera
12-06-2009, 11:25
Moratti zeli da prodajom Ibre i Viere (uz prethodni odlazak Adriana) omoguci postavljanje granice za plate. Po ovim navodima, ni jedan igrac ne bi mogao primati vise od 5 miliona godisnje. Bravo Moratti...

Quaresma#7
12-06-2009, 11:29
To bi bilo lep potez. Sličan sistem imaju u Arsenalu. Sam Nisam za prodaju Ibre.

Mauro7
12-06-2009, 11:31
prodaj klub nekom milijarderu! :uprava:

Enfant Terrible
12-06-2009, 11:33
Moratti zeli da prodajom Ibre i Viere (uz prethodni odlazak Adriana) omoguci postavljanje granice za plate. Po ovim navodima, ni jedan igrac ne bi mogao primati vise od 5 miliona godisnje. Bravo Moratti...
Svrha poteza za pohvalu, ali ovo je dvosjekli mač. Ne znam kojem će to igraču biti atraktivan prelazak u klub kojem je tap na 5M€ + zna se kakvi su porezi u Italiji. Mislim da će biti problema oko toga...

CurvaNord69
12-06-2009, 11:35
Ma cuj 5mil, mora 8 bit

Nera
12-06-2009, 11:35
Svrha poteza za pohvalu, ali ovo je dvosjekli mač. Ne znam kojem će to igraču biti atraktivan prelazak u klub kojem je tap na 5M€ + zna se kakvi su porezi u Italiji. Mislim da će biti problema oko toga...
Dobro, ne vjerujem da bi plafon bio 5M, vec nekih 7-8M (znas kako novinari vole da prave senzacije i pretjeruju)... Ali, sigurno da je ovo potez, kako bi pokazao ovima sto traze konstantno povecanja, da sa njim nema zezanja, i da njegova dobrota ima granica. Mala tehnika "zastrasivanja". Meni je super potez..

Enfant Terrible
12-06-2009, 11:39
Dobro, ne vjerujem da bi plafon bio 5M, vec nekih 7-8M (znas kako novinari vole da prave senzacije i pretjeruju)... Ali, sigurno da je ovo potez, kako bi pokazao ovima sto traze konstantno povecanja, da sa njim nema zezanja, i da njegova dobrota ima granica. Mala tehnika "zastrasivanja". Meni je super potez..
Ma da, i rekao sam da je svrha fantastična, mada sa malim zakašnjenjem. Kada su praktično svi dobili nove ugovore, svi dobili što žele, on hoće da stavlja tap:ujebote:

Quaresma#7
12-06-2009, 11:40
Sad i Moratti okrenuo list. :D da vidimo ko če bolje proči.

Mauro7
12-06-2009, 11:42
Sad i Moratti okrenuo list. :D da vidimo ko če bolje proči.

da njegov problem je što kad konačno ima najbolju ekipu u svojoj vladavini em prodaje najbolje igrače( u redu ovi koji žele al drugi) em uvodi neka ograničenja

Huska
12-06-2009, 11:49
aj vidit cemo sta ce bit od toga ideja nije losa cak sta vise ovo je davno trebalo uvesti sad nebi bilo ovih zajeb***ija oko nekih igraca

dera
12-06-2009, 14:32
bravisimo, i ja sam za to, ali bi bila steta sutnuti tek tako ibru, ja bih ga stavio na listu za 100m normalno skresala bi se na 80m i mirna Bosna
ili mu reci hos nes, 5m, iako bi ja njemu dao 7

Huska
15-06-2009, 09:48
mauro ajd umjesto da me zaebajes prevedi ovo u par recenica ako ti nije problem :D

http://www.calciomercato.com//index.php?c=&a=127685

Nera
15-06-2009, 10:19
Moratti i Laporta zajedno na veceri: sta ste rekli jedan drugome u vezi Ibrahimovica?
"Cuo sam razne cifre i zamjene sa Eto'om, ali Laporta se u tom pogledu nije otkrivao. Laportu su interesovale i neke druge stvari koje ostanu u drugom planu prilikom transfer operacije. Poslije tehnickih pitanja, pitao me da li je Ibrin karakter los kao sto kazu. Da li polemizira sa publikom i suigracima, i da li je antipatican tip. Ja sam mu rekao istinu: Zlatan je simpatican, briljantan i veseom. I prije svega , veliki profesionalac. Kod nas odradjuje svoj dio i smatram ga zrelim covjekom. Onda sam ja njemu rekao da sam cuo da je Eto'o tip kojeg treba na poseban nacin gledati. I on mi je potvrdio da je radi o malo cudnoj licnosti. Iako, prejakoj na terenu. I sto se tog tice, Barca nema obavezu da prodaje na silu. Isto stvar kao i sa nama: mi zelimo da Ibra ostane."
Rasplet?
Ponuda za Ibru ne postoji. Moze stici sjutra, da bude jasno, i moze doci od drugih ekipa, ali je za sad nema. Iz Engleske? Ne znam, cekamo sa radoscu razvitak situacije. Jer, ponavljam: Ibru bih rado zadrzao."
Eventualno, svidja li vam se Drogba?
Da, i meni i Mourinhu. Ali, isto tako mi se svidja Eto'o, kad smo kod toga. I Benzema moze biti operacija znacajna i u buducnosti, ali sa stanjem Ibra u Interu, Ibra je jaci od svih, po meni."
Ko hoce da ga kupi, koliko treba da potrosi? Prica se o 80 miliona, tacno?
Ako je istina da Bayern cijeni Riberya 70miliona, onda ga ne bih trebao davati ispod 90... Ali, ako pricamo o Barci, mislim da je Laporta izuzetno daleko od filozofije Reala, tj. o mega transakcijama."
Ko ce stici poslije Milita i Thiaga Motte?
Trener mi je trazio Deca i Carvalha, i pokrenuli smo se da ga zadovoljimo. Nasa zelja je da uzmemo obojicu i svidjelo mi se sto obojica imaju zelju da predju kod nas. Hvali dogovor sa Chelseam, ali smatram da cemo se dogovoriti u brzim vremenima."
Deco ima 32 godine...
Uzeo sam Figa kad je imao isto godiste, pa ste vidjeli kako je bio koristan. Deco bio imao dvostruku ulogu: da odmah doda kvalitet ekipi i da pomogne u razvitku Coutinhu, koji stize sledece godine i igra istu poziciju. Brazilac koji stvarno puno obecava, i o kome nasi posmatraci pricaju sa velikim entuzijazmom."
Zasto Carvalho?
Zbog Champions Legaue, prije svega. Ima iskustvo koje nam je potrebno, zna da drzi mirnocu u odlucujucim trenutcima, vodi odbranu sa svojim iskustvom... Trener je garantovao njegove kvalitete. A ja imam svu namjeru da ga usrecim."
Mourinho je pricao lijepo i o Cassanu...
I to postovanje prema Cassanu je podjeljeno i u klubu. Ali, tu se vracemo na temu Ibra...
Arnautovic je vec vas?
Interesantan mladic, izuzetno smo blizu, cini mi se.
A sada prelazimo na Maicona, ostaje ili ide?
Za mene ostaje i on. Vidite, neke izjave su savjetovane ili recene od strane menagera. Nama igrac nista nije rekao. Iskreno."
Hoce li Inter biti na visini Reala?
Da, ako pricamo o igrackom kvalitetu a ne onom finansijskom, tamo tek radimo da dostignemo taj nivo. Mislim da ce na kraju mercata, Inter biti na istom nivou."
(Gazzetta dello Sport)

CurvaNord69
15-06-2009, 10:46
Daj boze, a ovo je massimo sve realno reko po meni. Mozda je malo za cassana okreno.

Huska
15-06-2009, 11:10
Grazie Nera :P

a pametno zbori moratti svaka mu ima mjesta a posebno ovo za coutinha me razveselilo vidi se da itekako racunaju na njega

dera
15-06-2009, 13:33
pravi predsjednicki intervju, to se cekalo
zna sta hoce

Grujinho
15-06-2009, 13:37
Daj boze, a ovo je massimo sve realno reko po meni. Mozda je malo za cassana okreno.

Kolko sam ga ja razumeo...Cassano dolazi u obzir, samo ako ibra ode...a to se vjerovatno neče desiti

Balotelli#45
15-06-2009, 17:13
dobar intervju bas dobar moratti je sve lepo rekao i malo me povratio posle onih glasinama za transfere itd...

Quaresma#7
06-07-2009, 10:50
Inter President Massimo Moratti Targets European Glory

Ako ne dovede još bar Deca i Carvalha neče biti ništa od evrope.

ivan019
06-07-2009, 10:54
Inter President Massimo Moratti Targets European Glory


mozda naucio da igra pes :D

dera
06-07-2009, 15:42
to se zna, on zivi da to postigne i onda ce mirno prepustiti sinu posao

Moca93
06-07-2009, 21:38
pa ako ovako nastavi neverujem da ce da dozivi :sivi:

ivan019
06-07-2009, 21:43
Sta je bre tu smesno dilejo :mad:

Mauro7
11-07-2009, 19:33
''Imam li ligu prvaka u mislima? Da, mislim da je u našem dometu i zato ne želim alibije.'' - praktički ovdje odgovara komentarima Mourinha s njegove konferencije kada je rekao da postoji još 3,4 ekipe koje su ispred Intera za ligu prvaka.
''Mourinho provocira navijače, novinare, kreira jednu situaciju iz koje može motivirati sebe i istovremeno motivirati ambijent''
''Ne vjerujem da smo toliko daleko od ostalih i vjerujem iskustvu trenera koji dobro zna koj mu igrač treba; s ovog gledišta ga slijedim i vidjet ćemo.
Neće biti potrebna čuda kao prošle godine, kao što nije ni bila pozitivna liga prvaka prošle godine i neće biti teško i potrebno čudo da bi se napravio bolji rezultat. Svi idu na pobjedu i bitno je ne činiti greške''

Za Ibru ''On je apsolutno izvan transfer liste''

Za Nedveda ''Nedved ima strašno jak karakter, veliku profesionalnost i s toga bi bio koristan i ove godine, u kojoj god momčadi bi bio igrao.
Nadam se da je donesao pravednu odluku i smatram da bi bio koristan igrač jer njegov karakter i profesionalnost bi mu pomogli da odigra dobro još jednu godinu''.

Što se tiče dvojca iz Chelsea :
''Osobno nisam uvidio ova dva cilja. Rečeno mi je da su to dva od clijeva koje smo imali. Onda su se smanjili ostali ciljevi i ostali smo na ova dva, koji su još uvijek teško ostvarivi i postaju u sadašnjim uvjetima loši poslovi.
To su igrači koji postaju vrlo korisni ako pritom imaju adekvatnu ekonomsku težinu, inače se riskira da to budu pogrešne kupovine. Zato treba vremena i pažnje''.

Moca93
11-07-2009, 21:16
ovim intervjuom je pokazao da ustvari on dovodi igrace koje oce , a ne koje murinjo zeli..bravo morati neces ti ovako nikad docekati LS

Quaresma#7
11-07-2009, 21:34
Bog mu dao pamet u glavu :pozz:

jopapadu
15-07-2009, 20:23
svaki navijač intera obožava massima jer je nebrojeno puta pokazo da ne štedi kad je inter u pitanju, samo je trebo izgleda malo manje ulagat u igrače a više u suce jer će italija po tom pitanju vazda bit italija.
mafijaši poput moggija su drmali desetljećima i calciopoli je nanio toliko štete ligi da je to strašno, od najjače lige u 90-im sad se borimo sa švabama za 3 mjesto
ali odbilo se bilanu o glavu, real im kupi ikonu kluba i najboljeg igrača a oni ne mogu kupit nikoga jer najbolji igrači više neće ni da dođu u italiju a ni financijski se ne možemo natjecat sa englezima i realom

Nera
17-07-2009, 23:03
http://images.gazzettaobjects.it/Media/Foto/2009/07/17/2465487--620x300.jpg?v=200907171456

Vidji mu facu, osmijeh.. Laporta gospodin, a on.. Kao narkoman bez fixa..

Balotelli#45
17-07-2009, 23:14
ko aligator

Huska
24-07-2009, 10:33
Moratti: Mou is happy

http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul23p.html

:confused: :confused:

Quaresma#7
24-07-2009, 10:35
Ko če im ga znati. Obojca su prolupala.

Inter boy
24-07-2009, 10:37
a ne pita kako je milionima navijača Intera zbog odlaska našeg idola

dera
24-07-2009, 10:56
pa normalno da je sretan, a vi i dalje govorite da je jedini krivac moratti
jose pokusava stvoriti svoj tim, on se ne prilagodjava, tj. on zeli vani sve igrace koji ne zele igrati za nas s cim se potpuno slazem, ali isto tako, zeli igrace koji mu odgovaraju ne samo po kvalitetu igre, nego i psihicki sto mi najvise smeta

mourinho
24-07-2009, 12:13
normalno, tako i treba!
meni je zao sto Ibra odlazi, ali ako vec odlazi treba gledati da napravis sto jaci tim.
prezivio je Inter 100 godina, postojace Inter i poslije njegovog odlaska.

dera
24-07-2009, 12:14
istina, inter je poznat po dobrim napadacima
odbrana je uvijek varirala, dok su golmani takodjer bili solidni
jedini problem stoji u sredini

ivan019
24-07-2009, 12:36
kako da nije zadovoljan, prima platu kao da je madonna

Moca93
24-07-2009, 15:37
aaaaaaahahahhahaha,madona...:sivi::sivi:

Nego sta rade ovi navijaci u italiji ,to sve nesposobno,da sam tamo vec bi napravio demonstracije......

Huska
24-07-2009, 15:42
aaaaaaahahahhahaha,madona...:sivi::sivi:

Nego sta rade ovi navijaci u italiji ,to sve nesposobno,da sam tamo vec bi napravio demonstracije......

zbog cega

Moca93
24-07-2009, 15:47
ma zbog te prodaje glavnih igraca........Kolko ja vidim Ibra je hteo ostati ove sezone al su ga Morati i Murinjo oterali....mada aj videcemo mozda eto i uradi nesto,pa ispadne da ovo nije bio promasen ransfer period

Huska
24-07-2009, 15:49
ma zbog te prodaje glavnih igraca........Kolko ja vidim Ibra je hteo ostati ove sezone al su ga Morati i Murinjo oterali....mada aj videcemo mozda eto i uradi nesto,pa ispadne da ovo nije bio promasen ransfer period

znas i sam da ibra ide za parama a vidi ovo u interu imao 12 milja godisnje u barci ce imat 9milj eh sad razmisli dobro dali je htio ostat

Moca93
24-07-2009, 15:53
ma ti od tih ibrinih para necemo videti nista...sve ce to moratti da turi u dzep,a nama ce dovede nekog tamo seronju....npr hleba:D

Enfant Terrible
24-07-2009, 19:24
ma ti od tih ibrinih para necemo videti nista...sve ce to moratti da turi u dzep,a nama ce dovede nekog tamo seronju....npr hleba:D
Hleb nije seronja, čak šta više, ako pokaže formu iz Arsenala može biti ubitačno pojačanje. Samo čovjeku treba dati priliku (da se ne ponovi slučaj Quaresma).

Što se nas navijača tiče, realno je očekivati još pokoje pojačanje od Morattija. Barem ja mislim da će doći još jedan ili dva igrača (na stranu Eto'o i Hleb).

mourinho
24-07-2009, 19:29
ma zbog te prodaje glavnih igraca........Kolko ja vidim Ibra je hteo ostati ove sezone al su ga Morati i Murinjo oterali....mada aj videcemo mozda eto i uradi nesto,pa ispadne da ovo nije bio promasen ransfer period

Ma htio je malo sutra, sto nije izasao pred novinare i to rekao??? Potiho je cekao transfer....jos sad kaze vidimo se u finalu lige sampiona. Dabogda ispo zajedno sa Barsom u grupnoj fazi! (mada je to nemoguce:rolleyes:)

Enfant Terrible
24-07-2009, 19:34
jos sad kaze vidimo se u finalu lige sampiona. Dabogda ispo zajedno sa Barsom u grupnoj fazi! (mada je to nemoguce:rolleyes:)
Vidim dosta su forumaši uzeli na zub ovu izjavu, ali to uopšte nije u negativnom smislu rečeno (neki mediji su to zloupotrijebili). Ibra se fino oprostio od svojih suigrača, trenera i poželio im svu sreću (kao i ovo da se vide u finalu, i istini za volju, ovo je i moglo biti samo pozitivno s njegove strane jer da je i dogurati do finala). A što se Barce tiče, naravno da je moguće, koji je tim osvojio LP dva puta za redom? :)

dera
24-07-2009, 19:39
ako mislis nanovo, niti jedan (u sto ukljucujem i njih), ako mislis ranije, inter takodjer :D

Enfant Terrible
24-07-2009, 19:40
ako mislis nanovo, niti jedan, ako mislis ranije, inter takodjer :D
Nanovo :D

esteban
27-07-2009, 22:07
Moratti: Ibra nas nije tjerao da ga prodamo


Premda je sam dugo vremena odbacivao ikakvu mogućnost prodaje Zlatana Ibrahimovića, predsjednik Intera Massimo Moratti morao je pokleknuti pred izdašnom Barceloninom ponudom…

Pretpostavlja se da je novi napadač najbolje europske nogometne momčadi na Camp Nou pristigao nakon što su Moratti i ostali čelnici Intera zaključili kako su im Samuel Eto’o i svota novca, za koju se vjeruje da je između 45 i 50 milijuna eura, dovoljno jaki argumenti da promjene svoje krute stavove.

- Tijekom nekoliko proteklih mjeseci Ibrahimović je izrazio svoju želju za odlaskom. Nije nas tjerao da ga prodamo pod svaku cijenu, tek mi je dao do znanja da svoj daljnji razvoj vidi u nekom drugom klubu - kazao je Moratti nahvalivši profesionalizam švedskog nogometaša, te odbacivši novinarsku provokaciju da su Barcelona i Ibrahimović u pregovorima već godinu dana:

- Ako je tomu tako, onda je odradio nevjerojatan posao sakrivajući to. Mislim da nitko nije mogao naslutiti njegovu želju za odlaskom nakon njegova silnog truda i titule najboljeg strijelca talijanskog prvenstva. Mi smo mu zahvalni za sve što je za nas učinio.

Silne laude svog bivšeg predsjednika Ibrahimoviću mogu goditi, međutim, svjestan je sjajni strijelac da mu one neće pomoći izboriti udarnu postavu osvajača Lige prvaka. Stoga će se uzdati u svoje kvalitete:

- Svi znaju koje su to, oni koji me poznaju kao igrača znaju što donosim, a ja ću se truditi ponoviti svoje igre iz Intera. I želim učiti u Barceloni, jer to je momčad sjajno pokrivena na svim pozicijama i sastav od kojeg se mnogo može usvojiti. Kada sam saznao da me žele odmah sam rekao menadžeru (Mino Raiola, op.a.) da povuče potez, a on je to sjajno izveo. Znate, svi bi željeli biti nogometaši Barcelone, no to ne polazi svima za rukom.

dera
27-07-2009, 22:16
ma on me je ovim potezem pravo razocarao, jbnih 43m-2m plate hleba, tj. 41m umjesto 50m, hah pa se pitajte zasto nema deca i sl.