Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Historija

Historija Podkategorija posvećena Interovoj prošlošću

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 22-05-2015   #31
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default


Diego <3!
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2015   #32
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Wow.. Ovo sa trenutnim rosterom nećemo doživjeti, tolika ljubav prema uspjehu kluba!
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2015   #33
EL CUCHU 19
Allievi
 

Join Date: Nov 2012
Posts: 141
Default

Da,prošlo je cca 1825 dana od dana odnosno večeri kad sam u svom kafiću okružen novokomponiranim navijačima Bayerna urlao kada smo im zabijali ,a ovi me u čudu gledali.Jedini u crno-plavim bojama okružen jadovanima ,koji su mi na kraju ipak korektno čestitali ,popio sam na kraju zadnji bambus,otišao kući,zaspao k'o beba ,ujutro odoh na youtube i otvorih ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=tBs9JVDPla4

Volim i inače Ludovica Einaudi-ja, a u spoju s Mou-om ,ovo čini savršenstvo,sjećam se u pola 6 ujutro suze su mi same tekle i tek sam onda bio svjestan što smo napravili.



Inspiriran trijumfom evo šta sam napisao toga jutra nakon što je na najljepši način nagrađeno mojih do tada 25 godina navijanja za Inter:

Pogled iz kuta jednog fedeliste

May 23, 2010

Vjerujte, nikad nisam opuštenije dočekao neku utakmicu našeg F.C. I N T E R N A Z I O N A L E A, kao noćas, kamen koji nam je pao sa srca nakon trijumfa u Sieni i petog uzastopnog scudetta, nas je (bar mene ) doveo do takvog stanja svijesti da sam pomislio da nema T E O R I J E da bi nam profesor iz Setubala mogao “omanuti” i ne osvojiti ono što je u knjigama mudraca zapisano… a to je treći trijumf Intera u najjačem europskom klupskom natjecanju, a time i zaokruživši svoj trijumf, u kako sad izgleda ipak odlasku sa klupe crno-plavih iz Milana. Jose, želim Ti svu sreću, hvala na svemu šta si učinio, ostat ćeš zauvijek u mom srcu kao i u srcima milijuna navijača kojima srca kucaju za klub iz Lombardijske metropole…
Suze mi teku dok ovo pišem, slegle se emocije, sada u 5.47 ujutro – 8 sati nakon velikog trijumfa… 25 godina navijanja za ovaj po mnogo čemu P O S E B N I klub, isplatile su se u samo jednoj čarobnoj noći 22.svibnja 2010. kada je po meni ponajveća legenda Intera digla klempavca u svojoj 700. utakmici… Ovom prilikom, veliki naklon grande Javieru kojem ostaje samo 58 utakmica da “skine” još jednu legendu Giuseppe Bergomija sa čela najdugovječnijih igrača u svetom crno-plavom dresu.
Da ne bi ovo ispalo samo kao ODA velikom Portugalcu, bilo bi degutantno u ovom trenutku bilo koga od igrača izdvajati, ali ipak probat ću, zaslužili su dečki. Il Principe je samo stavio šlag na tortu truda cijele ekipe i svih dečki koji su nosili dres Intera ove sezone. U barcelonskoj vili broja 9 zasigurno je gledano ovo finale i zasigurno se vlasnik pita: “Da sam bio pametniji, mogao sam biti dio toga slavlja”… nikad nećemo znati… a u krajnjoj liniji, N I J E N I V A Ž N O… L A V Iz Douale Samuel Eto’o dobio je najveću satisfakciju za “cipelu” iz Barcelone osvojivši svoju treću… drugu uzastopnu titulu u Ligi prvaka, dokazavši koliku strast za pobjedom ima, pristavši čak i odigrati beka kad se to od njega tražilo, pristavši igrati drugu “puntu” iza Milita, žrtvovavši se za E K I P U. Kako izdvojiti nekoga u ovoj sjajnoj ekipi, Diego Milito – već sam se nebrojeno puta posipao pepelom ove sezone, što sam na dolasku Il Principe-a iskazao doduše malu skepsu, zbog igranja Argentinca u ipak malim klubovima Zaragozi i Genoi… skepticizam se doduše odmah rasplinuo već u onom trijumfu nad “rođacima” u pripremnoj tekmi u Americi… Sneijder je, neću ništa revolucionarno reći ipak najveće pojačanje, dobijeno po D I S K O N T N O J cijeni od 15 milijuna eura sa pretrpanog lagera diva iz Kastilje, mislim da će Massimo Moratti sa guštom dati Realu 3 milijuna eura bonusa koliko madridski klub dobiva na ime učešća Wesleya u osvajanju Interove Lige prvaka. Danas za opasku isti igrač vrijedi 35-40 milijuna eura. Lucio-Samuel, najjači stoperski par na S V I J E T U, Maicon, najjači bek svijeta, neuništivi Il Capitano… čovjek za kojim moje srce ipak najviše kuca Esteban Cambiasso El Cuchu, jučer meni osobno uz Milita najbolji na terenu, “Julione” – najbolji vratar svijeta Julio Cesar, koji mi je kidao živce, ispadanjem one lopte iz ruku protiv Siene u sudačkoj nadoknadi, jučer dokazao zašto je na T R O N U najboljih golmana svijeta… nije danas zaslugom “glumca ” Sergia Busquetsa bilo velikog borca Thiaga Motte, dečka kojeg smo i mi nerijetko na forumu krstili P A N J E M, a Thiago je procvao nakon Chelsea i bio jedan od ključnih kotačića u mehanizmu nazvanom G R A N D E I N T E R… sjetite se samo trenutka prije 4 mjeseca kada je Christian Chivu ostao ležati nakon sudara sa glavama sa Chievovim Pelissierrom… tko je mogao sanjati da će nakon takve teške ozljede Kiki odigrati finale Lige prvaka, znao je lisac Mou da će mu Chivu trebati pa ga je ipak zapisao na listu igrača za nastavak Lige prvaka u proljeće i to u trenutku kada se nije znalo kako će se odvijati oporavak Rumunja… sjetite se Gorana Pandeva i njegove agonije u Laziu, dobili ga džabe, omaleni Makedonac stigavši u siječanjskom prijelaznom roku ne prošavši pripreme ipak kroz sezonu pokazao neupitnu klasu i vjerujem tek iduće sezone vidjet ćemo pravog Pandeva… dobio je prednost u finalu u odnosu na enfant terrible-a Maria Balotellija, dečka o kojem imam svoje mišljenje, ali ga u ovom svečarskim trenucima ne mislim iznositi, ušao je u nastavku i Deki Stanković, borac bez mane i straha koji je dolaskom Moua u Inter bio predodređen za O T P I S ali Mou ga je motivirao i tražio od njega samo jedno, rekao mu je “Budi onaj iz Lazia”, i Deki je još uvijek tu, ne mogu zaboraviti i ostale dečke sa klupe, naše senatore dokapetana Ivana Ramira Cordobu i Marca Materazzija, koji je jučer dao talijanski štih finalu,bar na minutu, Toldonea, Muntarija i Marigu.
Uz Josea, čestitke idu i članovima stručnog štaba legendi Beppe Baressiju, Silvinhu, Rui Fariji… našim menagerima Branci i Orialiju… Kako će danas biti lijep dan kada ćemo mi Interisti diljem svijeta ponosno u svojim svetim crno-plavim bojama otići na jutarnju kavicu u svoj omiljeni kafe primajući čestitke sa svih strana za ovaj doseg vrijedan divljenja… 3/3… a još naravno nije K R A J, tek smo na 3/6…










Stavit' ću samo par slika mojeg ljubimca koji nije imao priliku doživjeti oproštaj koji zaslužuje igrač njegove veličine ,i na to u Interu sve mora biti sram.Drago mi je da je Leicesteru pomogao da ostanu u ligi...







Last edited by EL CUCHU 19; 23-05-2015 at 06:31.
EL CUCHU 19 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2015   #34
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Uvijek sam ga smatrao naslijednikom Zanettija.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2015   #35
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default



---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

UEFA.com analizira klubove koji su promijenili fudbal; povodom pedesete godisnjice od osvajanja Kup Sampiona, ovaj put pisali su jednom od najboljih timova svih vremena, FC Internazionale Milano koji je bio skoro nepobjediv u sredini 1960-ih
ZLATNO DOBA:
Bez trofeja od 1954., Inter je doveo Barceloninog francusko-argentinskog sefa Helenia Herreru 1960, koji je sezonu prije osvojio titulu u spanskoj ligi. Tim koji je izgradio kasnije je osvojio Evropski Kup Sampiona 1964. i 1965. i odgovarajuci europsko/juzno americki kup.
„Grande Inter“ je takodjer osvojio Scudetto u 1962/63, 1964/65 i 1965/66 i zamalo je izgubio titulu 1963/64, izgubivsi play-off od Bologne. Poraz od Celtica 1967. u finalu Evropskog Kupa Sampiona oznacio je kraj zlatnog doba, ali u Seriji A u sezonama od 1961/62 do 1966/67 bili su fenomenalno „zlobni“ primivsi manje od jednog gola po utakmici – a u sezoni 1962/63 primili su samo 20 golova, ili 0,59 po utakmici.
UZIMANJE TITULE NAJBOLJEG REALU:
Real Madric CF je osvojio pet Kupova Sampiona prije nego su sreli Inter u finalu 1964. i sa Alfredom Di Stefanom i Ferencom Puskasom su ocekivali da opet dodju na vrh u Becu. Ali, Sandro Mazzola je pogodio dva puta u pobjedi u 3:1 i oznacio Inter kao novu silu u svijetu fudbala.
„U tunelu sam odjednom vidio Di Stefana“, rekao je Mazzola za UEFA.com „Izgledalo je kao da je visok dva metra- to je za mene bio bog fudbala, igrac kojem sam se najvise divio. Zato je to finale najvaznije za mene, jer smo igrali protiv tima mojih snova – u to vrijeme sam ih gledao na TV-u. I pobijedili smo ih, ja sam dao dva gola i namjestio jedan , bilo je nevjerovatno.“
FILOZOFIJA KOJA JE PROMIJENILA IGRU:
Herrera nije bio izumitelj famoznog defanzivnog „Catenaccio“ sistema, ali je bio najuspjesniji predstavnik. Nakon sto je uzalud pokusavao uvesti Barcelonin vise tekuci napadacki stil u svojim prvim kampanjama, on je preselio veznog igraca nazad, da djeluje kao „cistac“ cime je oslobodio napadace da igraju po volji. Armando Picchi je poznat kao „Libero“ svjetske klase pod palicom Herrere, dok je Giacinto Facchetti zasjao kao jedan od prvih bek-napadaca.
Cvrsta odbrana nije bila sve. Vjesti veznjaci i ubojiti napadaci bili su kljuc letalnih kontranapada u reziji Intera. „Zelim vertikalni fudbal velike brzine, sa manje od tri dodira da se dodje do sesnaesterca protivnika“ govorio je „Il Mago“ (madzionicar). „Ako izgubite loptu vertikalno, nije problem – izgubite je lateralno i i platit' cete golom.“
TAKTIČKI GENIJE:
Herrerino insistiranje na fizickim i mentalnim pripremama je bilo nesto novo – njegov Inter je predstavio sistem „ritiro“ – pripreme prije meca koje su sklanjale tim od vanjskih smetnji. Herrera je pricao o utakmicama „Pobijedili smo prije nego smo ustali s kauca“ – tako je dizao moral svom timu. Njegova motivaciona izjava je ostala legendarna „Klasa + Pripreme + Inteligencija + Atletizam = Scudetto“ i „Ako igras za sebe, igras za protivnika; Ako igras za tim, igras za sebe“
„On je bio godinama ispred“, rekao je Mazzola – „Trenirao je nase mozgove prije nasih nogu.“
ZVIJEZDE TIMA:
Giacinto Facchetti: „Covjek koji je izvadio full-backove iz njihovih skoljki, Facchetti je postigao 75 golova u svim takmicenjima kao lijevi bek, i bio je krucijalan za Interovu brilijantnost u kontra-napadima. „Bio je sjajan suigrac i autoritativna figura u ekipi“ sjeca se Mazzola i dodaje „Uvijek je bio spreman za borbu.“
Luis Suarez: Radivsi zajedno u Barceloni, Suarez se ponovo prikljucio Herreri 1961.. „Ovaj „Arquitecto del futbol“ (arhitekt fudbala) bio je sjajan veznja, njegovo dodavanje, vizija i iskustvo je bilo kljucno. „Za izgraditi veliki Inter, trebao sam sjajnog igraca a Suarez je bio najbolji od svih“ govorio je Herrera.
Sandro Mazzola: Sin italijanske fudbalske legende Valentina Mazzole, koji je ubijen u Superga zracnoj katastrofi 1949. zajedno s velikim timom Torina. Sandro Mazzola je proveo cijelu karijeru s Interom. „Il baffo“ (brkovi) postigao je vise od 100 golova u Seriji A za Nerazzurre.
Sta su govorili:
Sandro Mazzola: „Moj Inter je imao nesto sto niko drugi nije imao; bili smo jaki i vjesti, kombinacija koja nas je napravila jednim od najboljih timova ikad.“
Luis Suarez: „Nikad necu zaboraviti sjaj u ocima naseg predsjednika (Angelo Moratti) nakon trijumfa u Becu. Da sam bio slikar i da moram naslikati srecu, pokusao bih reproducirati te oci.“
Italijanski novinar Mario Sconcerti: „Za Herrerin fudbal kljucno je bilo povjerenje – ne mnogo ideja ali su sve bile jasne. Psiholosko unistavanje koje bi danas bilo smijesno je njegov tim pretvorilo u ratnu masinu. Nije bilo izmedju – zelio je da ga se voli i da ga se boji. Za one koji su ga optuzivali za aroganciju, odgovarao je da je njegova greska jedino sto je najbolji.“
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 00:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic