Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo > Košarka

Košarka Drugi najatraktivniji sport na ovim prostorima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 07-06-2010   #766
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA Playoff

Ray Allen zavio u crno Lakerse

Piše: H. Ljevo
Ponedjeljak, 07.06.10. 10:24.
U drugoj utakmici finala NBA lige Boston je sa 103:94 slavio u Staples Centru protiv LA Lakersa i tako poravnao rezultat u seriji na 1-1. Naredne tri utakmice se igraju u Bostonu.

Boston je odlično krenuo od samog početka, nametnuo svoju igru u kojoj su glavni igrači bili Rajon Rondo i Ray Allen kojem je ulazilo sve što je bacio na koš i aktuelni prvaci jednostavno nisu imali odgovor na takvu igru. Bryant je u prvom poluvremenu dobro čuvan, dok Bynum nije mogao sam.

U drugom dijelu su se probudili Bryant u Gasol, ali je pomoć ostalih igrača bila minorna. Ray Allen je ubacio 32 poena, od čega 27 u prvom poluvremenu, ubacio je rekordnih osam trica, od čega sedam u prvom poluvremenu, Ray, koji postaje slobodan igrač odigrao je sjajnu utakmicu, jednu od najboljih u posljednje vrijeme.

Rajon Rondo je upisao peti triple-double u doigravanju. Play Bostona je upisao 19 poena, 12 skokova i 10 asistencija, Kendrick Perkins je dodao 12 poena i 6 skokova, Paul Pierce 10 poena, a Kevin Garnett je zbog ranog problema sa ličnim greškama utakmicu završio sa 6 poena, 6 asistencija i 4 skoka.

Kod Lakersa su samo trojica igrača odigrala na svom nivou, što je i razlog poraza iako su imali 15 više slobodnih bacanja od Bostona. Pau Gasol je upisao 25 poena i 8 skokova, Andrew Bynum 21 poen i 6 skokova, a Kobe Bryant 21 poen, 6 asistencija i 5 skokova.













__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010   #767
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Go CELTICSSSS... U sred LA zaustavljeni sminkeri...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010   #768
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

Celticsi če proči kao LeBron i društvo, dakle Lakersi dobijaju seriju sa 4:2
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010   #769
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Quote:
Originally Posted by Grujinho View Post
Celticsi če proči kao LeBron i društvo, dakle Lakersi dobijaju seriju sa 4:2

pa boston je izbacio cavse
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010   #770
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

sa slabim ucinkom Garnetta i Piercea su pobijedili ..kako ce tek biti u sljedecoj tekmi, u Bostonu ..
btw ..Celticsi su mi najdraza NBA ekipa
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010   #771
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

Quote:
Originally Posted by hulle View Post
pa boston je izbacio cavse
znam, mislio sam na to, da če i nerin "novi klub" boston ispasti kao nerini Cavsi sa rezultatom 4:2
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010   #772
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Nerini Cavsi?
Hmmm.. podji malo unazad i vidjeces kako sam 'hvalio' Cavse i njihovog najboljeg igraca (koji mi je inace, najodvratniji kosarkas na ovoj planeti )
Nera is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010   #773
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

alo momci ajde lakse malo sa Cavsima...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010   #774
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Nera View Post
Go CELTICSSSS... U sred LA zaustavljeni sminkeri...
jesi ti cudan, jedan dan navija za LA, sada protiv njih hehehe

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

Meni je vec svima vam poznato Chi najdrazi, nakon toga LAL - nekad sam ih i ja mrzio, jer sam kontao da su ufuranti, ali sam poslije shvatio da grijesim, igraju tako posteno

---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 15:36 ----------

to su ta dva coeka:

Iduca sezona:

aaam, kahhm, pogledaj hulle tamo iza zida, taman jedno mjesto za njegov broj 1 :

Ufuran?:
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010   #775
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
jesi ti cudan, jedan dan navija za LA, sada protiv njih hehehe
Ja sam samo jednom rekao, da ako ima ijedna mrznija ekipa od Lakersa, to su mi Cavsi, i navijao bih za shminekere kad bi se sastali u finalu. Ali, posto su u finalu: KG, Sheed, Jesus, The Truth, i ekipa, tu nema mjesta raspravi..
Nera is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010   #776
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA Playoff

Lakersi se revanširali Celticsima

Piše: H. Ljevo
Srijeda, 09.06.10. 08:45.
Los Angeles Lakersi su nakon poraza u drugoj utakmici finalne serije na svom parketu, zaigrali mnogo bolje u trećoj i slavili u Bostonu sa 91:84 i tako poveli sa 2-1 u seriji koja se igra na četiri pobjede.
Od samog početka utakmice aktuelni prvaci su nametnuli svoju igru koju Celticsi nisu mogli pratiti. Tek sredinom četvrtog perioda igre Boston se vratio u igru, ali je onda stvari u svoje ruke uzeo Derek Fisher i spriječio potpuni preokret. Boston je na pčetku utakmice vodio sa 12:5, a onda je uslijedila serija Lakersa od 8:0 i od tada Boston nije imao vodstvo. 9:10 do kraja poluvremena Lakersi su imali velikih 37:20.

Boston je nešto više od četiri minute kraja smanjio na samo 68:67, a onda je stvari u svoje ruke preuzeo Derek Fisher koji postiže četiri od pet koševa Lakersa i potvrđuje pobjedu svog tima. Ova utakmica je bila sušta suprotnost one od prije dvije večeri odigrane u LA-u kada je Boston slavio. Celticsima nisu pomogli ni navijači koji su cijelo vrijeme skandirali „Beat LA“.

Kevin Garnett, koji je u drugoj utakmici postigao samo šest poena, sinoć je postigao 25 i bio je najbolji igrač Bostona. S druge strane, Ray Allen, koji je u prošloj utakmici postigao 32 poena uz rekordnih osam trica, sinoć je imao šut iz igre 0/13 i postavio je negativan rekord po broju neuspješnih pokušaja u doigravanju. Najzaslužniji za to je Derek Fisher, koji je odigrao sjajnu odbranu na njemu.

Derek Fisher je upisao 16 poena, od čega 11 u posljednjem periodu igre, a u odbrani je bio sjajan. Čuvao je i Garnetta, Rondoa, Allena i Piercea, koji su zajedno protiv njega imali 1/11, samo je Pierce uspio ubaciti jedan koš. Kobe Bryant je utakmicu završio sa 29 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Pau Gasol je dodao 13 poena i 10 skokova, Andrew Bynum 9 poena i 10 skokova, a Lamar Odom 12 poena i 5 skokova.

Pored Garnettovih 25 poena u redovima Bostona je Paul Pierce ubacio 15 uz šut iz igre 5/10, Rajon Rondo je upisao 11 poena i 8 asistencija, a Glenn Davis 12 poena. Ray Allen je ubacio samo dva slobodna bacanja. Phil Jackson je upisao svoju 223. trenersku pobjedu u doigravanju čime se izjednačio s NHL trenerom Scottyjem Bowmanom na prvom mjestu s najviše pobjeda u svim američkim sportovima.
















@dera

pogledaj u 3.os...taman jos 20 mjesta hehehehehe
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010   #777
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Sudije, lopovi, najgori su najgori
Nera is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010   #778
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

svaki put neko zakaze ..ray allen 0/13, bez njegovih trica tesko da su mogli ista
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2010   #779
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA rezultati

Boston ponovo poravnao

Piše: H. Ljevo
Petak, 11.06.10. 08:13.
Pobjedom od 96:89 u četvrtoj utakmici finala NBA lige Boston je poravnao rezultat u seriji na 2-2 i sada ima priliku u petoj utakmici pred svojim navijačima doći do vodstva.
Četvrta utakmica je bila u znaku klupe Celticsa koja je donijela pobjedu zelenima nad ljutim rivalima iz Los Angelesa. Boston je nakon prve četvrtine imao tri poena prednosti (19:16), da bi Lakersi u drugoj napravili preokret i na poluvrijeme odlaze sa prednošću 45:42. Početkom drugog poluvremena je proradila klupa Celticsa, posebno Glen Davis, i Boston pravi preokret.

Kobe Bryant je ubacio tri uzastopne trice i donio Lakersima vodstvo od 62:58 na 1:25 do kraja treće četvrtine, ali onda Boston za nešto više od četiri minute radi seriju 13:2 i prelazi u vodstvo od 71:64. Do kraja utakmice više nije bilo povratka za aktuelne prvake. Boston je mirno priveo utakmicu kraju.

Klupa Bostona je ubacila 36, a klupa Lakesa 18 poena, od čega sam Lamar Odom 10. Kod Bostona je Glen Davis ubacio 18 poena, pola u posljednjoj četvrtini, a Nate Robinson je dodao 12. Od startera je najbolji bio Paul Pierce sa 19, Kevin Garnett je dodao 13, Ray Allen 12, a Rajon Rondo 10 poena.

U redovima Lakersa ponovo su najbolji bili Bryant i Gasol. Kobe je upisao 33 poena i 6 skokova, a Pau 21 poen i 6 skokova. Lamar Odom je odigrao 39 minuta zbog povrede Andrew Bynuma, koji u drugom poluvremenu nije ulazio, i upisao je 10 poena i 7 skokova. Ron Artest je dodao 9 poena i 7 skokova, a Derek Fisher 6 poena.












__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2010   #780
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

evo malo price o transferima u nba

ovako....slobodni igraci

LeBron James
Dwyane Wade
Dirk Nowitzki
Chris Bosh
Joe Johnson
Amar'e Stoudemire
Carlos Boozer
Yao Ming
Rudy Gay
David Lee
Paul Pierce
Josh Childress
Luis Scola
Ray Allen
Shaquille O'Neal
.........


eh sad ...koliko ko love ime za uzimanje ovih slobodnih igraca

NEW YORK KNICKS
Cap space: $34.1 million

NEW JERSEY NETS
Cap space: $26.8 million

MIAMI HEAT
Cap space: $23.9 million

CHICAGO BULLS
Cap space: $20.3 million

WASHINGTON WIZARDS
Cap space: $20.0 million

SACRAMENTO KINGS
Cap space: $19.2 million

LOS ANGELES CLIPPERS
Cap space: $17.6 million

MINNESOTA TIMBERWOLVES
Cap space: $15.7 million

OKLAHOMA CITY THUNDER
Cap space: $14.3 million

Naravno prica broj 1 je James. Postoji vise opcija Bulls, Nets, Knicks, Clippers, ostanak, kao i udruzivanje sa Wadeom. Takodjer postoji opcija da James produzi ugovor sa Cavsima i u tom slucaju moze putem tradea ici u bilo koji nba tim.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 15:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic