Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Fudbal > Timska takmicenja

Timska takmicenja Sva timska takmičenja, statistike, na jednom mjestu

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2009   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Premijer liga

Imp, sta se ono prica, da je Siroki kupio savez da njih posalje u evropu, a ne Slobodu?

Jucer su ovi strucnjaci rekli da Sloboda ima sve uvjete da ide, ali savez opet odbio, sada slijedi tuzba.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #2
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

sramotno, http://sportsport.ba/bh_fudbalp-18114.htm
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #3
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Ma dera, to ti ide prica iz tuzle da im siroki to namjesta. A oni nemaju ni stadion + imaju velik dug prema drzavi, a tako je bilo s licencom i zadnje 2 godine.
I jos su bili upozoreni u prvom roku prije 2 mjeseca o tome.
A naravno svi se okrecu na siroki da to namjesta jer im je tako lakse izvuc se, a siroki ide u europu jer ni borac nema licencu.
Ja ne branim nikog al mi vise stoji ovo da je sloboda kriva jer 2 godine je ista prica s licencom i njima.

Btw, imas obilnu diskusiju na http://www.bihsoccer.com/forum/ ako te zanima
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #4
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

ja sam cuo da stadion zadovoljava kriterije, samo taj dug koci, a ko ne duguje savezu jos.. i to je pitanje
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #5
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Pa valjda savezu ima najvece dugove sloboda pa onda sarajevo, ostali su vise-manje ok.
A nijedan stadion u bih po meni ne valja.
Fino sve izgleda npr na bilinom polju il to, al nigdje nema infrastrukture
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #6
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

ma problem je u tome sto su sada poslali zalbu uefi koja ce kako stvari stoje zabraniti i sirokom nastup.. tako da nista ne dobijaju time
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #7
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

30.05.2009. Broj citanja: 328
Saopštenje za javnost
FK Sloboda uputila ˝Apel za pomoć˝


Upravni odbor i menadžment FK Sloboda, odlučili su ovim saopštenjem za javnost uputiti ?Apel za pomoć?, kao posljednju nadu za spas bh. nogometa/fudbala, koji bi najvećom aferom u svojoj historiji, mogao crnim slovima ostati upisan na evropsku kartu ovog sporta.

Kao što je ovdašnjoj javnosti poznato, a što smo dokumentovano prezentirali proteklih dana, FK Sloboda ispunjava sve uslove za nastup u evropskim takmičenjima, a koje je NFSBiH od kluba tražio prije zasjedanja Prvostepene i Drugostepene komisije za licenciranje.

Međutim, i pored toga Drugostepena komisija je odbila zahtjev našeg kluba za izdavanje licence koja garantuje nastup u evropskim kupovima, sa nejasnim obrazloženjem da je FK Sloboda u određenom periodu bio suspendovan.
S obzirom da je odluka Drugostepene komisije konačna, domumentaciju smo prosliedili UEFA-i, od koje očekujemo odgovor, a koji bi prema svemu sudeći mogao doći prekasno.

I ako smo preoteklih dana učinili sve kako bi zajedno sa nadležnim institucijama saveza ispravili učinjenu grešku, do današnjeg dana nailazimo na ignorantski odnos prvih ljudi saveza, koji nas ne žele primiti, niti odgovaraju na naše pozive, te lopticu svjesno prebaciju jedni na druge.

FK Sloboda je po ovom pitanju još u utorak tražila hitan sastanak Predsjedništva saveza, koje se nije sastalo. NSTK je također u skladu sa svojim nadležnostima tražio hitan sastanak Izvršnog odbora NFSBIH, te otvorenim pismom izrazilo otvorene sumnje u regularnost odluke Drugostepene komsije, ali niti na njihov zahtjev Izvršni odbor se nije sastao.

Također na zahtjev nšeg kluba dokumentaciju prema kojoj je Disciplinska komisja donijela odluku da je FK Sloboda bila navodno suspendovana, o čemu nas nikada nisu obavijestili preuzeo je Tužitelj saveza gospodin Mile Kovačević, te svoj sud proslijedio na NFSBiH, u kojem nam niko nemože potvrditi, šta piše u njegovoj odluci.

Telefoni generalnog sekretara, te dvojice članova Predsjedništva saveza su isključeni, informaciju ne možemo dobiti niti kod predsjednika nadležnih Komisija, u kancelarijama saveza se niko nejavlja, što nam dae za pravo da osnovano sumnjamo da se prećutno kupuje vrijeme do ponedjeljka 1. juna, kada je krajnji rok za prijavu predstavnika NFSBIH, za UEFA takmičenja.

Stoga, na ovaj način molimo državne i federalne institucije, kanotonalne i općinske vlasti, dio razumnih ljudi u vrhu našeg Nogometnog saveza, Olimpijski komitet, ostale klubove i medije koji nam daju bezrezervnu podršku od samog početka naše borbe za zasluženi plasmanu Evropu, da nedozvole mešetarskom dijelu NFSBiH, da naš zasluženi plasman u Evropu poklone onima koji ga nisu zaslužili.

Vrijeme ističe, mi smo učinili sve što je u našoj moći, a neuspijemo li u našim nastojanjima, bit će to konačna pobjeda onih koji ovaj sport godinama koriste isključivo za lične interese. Danas je to na svojoj koži osjetila Sloboda, sutra će neko drugi. Može li neko tome konačno stati u kraj?

Upravni odbor i menadžment FK Sloboda



evo tekst, a ja mislim da su sami sebi krivi, jer su dovodili igrace umjesto placali dug.

najjaca "KOME SMETA EVROPSKA SLOBODA"
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Kako saznajemo, Sloboda je od svih pet eksperata u procesu licenciranja dobila zeleno svijetlo za izdavanje licence, a istu odluku donio je i nalaz eksperta za finansije. Međutim, drugostepena Komisija za licenciranje nije uvažila sugestije ovih pet eksperata te eksperta za finansije, pa će se vjerovatno u cijeli slučaj umiješati i tužioc.

nevjerovatno, pa ti reci da tu ne smrdi nesto
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #9
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Dominković bi poništio prvenstvo

BiH - Sport | Ponedjeljak, 01 Lipanj 2009


Iako je rok za prijavu nogometnih klubova u europska natjecanja već trebao biti upućen čelnicima UEFA-e, slučaj Slobodine suzpenzije poremetio je administrativce u NS BiH. "As" otkriva detalje Slobodine suspenzije i čiji je interes da prvenstvo bude neregularno.

- Kad je Orašje ispalo iz lige, Iljo Dominković je saznao da Premier liga može biti neregularna i da će se tada poništiti prvenstvo. Svi misle da je Dominković pao kada je Orašje ispalo iz lige, ali on ima sada zadatak da prvenstvo bude neregularno, pa da ponovo isti klubovi igraju u Premier ligi, s opcijom proširenja - veli jedan od članova komisija pri NS BiH.

Logika je čista, ako je Sloboda igrala pod suspenzijom, nitko ne može u Europu i poništava se prvenstvo, a ako nije, Tuzlaci idu u Europu. Dominkoviću problem prave drugi hrvatski predstavnici, prije svih Široki i Zrinjski, jer oni žele u Europu. Član Disciplinske komisije Ilija Plavotić kazao je za As kako je problem u administraciji Saveza, a ne komisijama.

- Slobodi je Disciplinska komisija odredila predsuspenziju 31. listopada 2008. godine i kazala kako mora uplatiti dug Budućnosti iz Banovića u roku od 15 dana. Na prvoj sjednici dobili smo papir bez pečata, a na drugoj papir s pečatom, što pokazuje kako radi administracija u našem Savezu - govori član Disciplinske komisije Ilija Plavotić.

Ždrijebanja za međunarodna natjecanja počinju 20. lipnja, a kako je kazao sportski direktor Slobode Enes Mešanović, Sloboda će zahtijevati povlačenje svih svojih ljudi iz NS BiH ukoliko se ne riješi ovaj slučaj.

- Mi imamo jasne stavove: ako smo suspendirani, cijelo prvenstvo je neregularno. Međutim, ako nismo, mi trebamo ići u Europu i to je sasvim jasno - govori za "as" sportski direktor Slobode Enes Mešanović.

- Dao sam svoje mišljenje, ali ne mogu ja dati odluku o tome je li Sloboda suspendirana ili ne. Shvatili su da su pogriješili, pa sada prebacuju lopticu na mene - veli Mile Kovačević, tužitelj u NS BiH.



koji je iljo primitivac, inace njegov privatni klub je orasje, ccc
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

sta da ti velim, nasoj ligi je potrebna potpuna rekonstrukcija, ono sto bi ja uradio jeste smanjio broj klubova i jos sto sta
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #11
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

E znas sta je.
Meni je ulijevao prvi dio povjerenje, jer je u stvari bilo gostujucih pobjeda (npr zrinjski u gostima imo 4pobjede 1 x i 2 poraza), a u drugom dijelu sezone 95% utakmica su 1, a one sto nisu su u vecini slucajeva sumnjive.
A to je sve jer dolazi dio kad svima "trebaju bodovi".
uglavnom istjerat citav savez
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2009   #12
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

FK Sloboda prijeti krivičnim prijavama

Piše: Velvet
Petak, 05.06.09. 16:21.

Iako je zbog ranijih odluka NS/FS BiH, ekipa Širokog Brijega već uvrštena u red bh. predstavnika u takmičenjima UEFA-e, Tuzlaci još uvijek neodustaju od svoje borbe za zasluženo mjesto u ovogodišnjoj Evropskoj ligi.
Predstavnici Slobode uporište za svoja nastojanja nalaze i u jučerašnjoj odluca Disciplinske komisije NS/FS BiH, kojom je definitivno utvrđeno da Sloboda niti jednu utakmicu nije odigrala pod suspenzijom, čime je i definitivno potvrđeno da je Sloboda ispunjavala sve uslove za dobijanje međunarodne licence, a koje su od nje tražile Komisije za licenciranje klubova.

Nakon jučerašnje potvrde da nije bilo suspenzije, grešku su uvidjeli i u našoj kući nogometa, te zatražili savjet od UEFA-e.

"Sada kada imamo konačnu potvrdu da ispunjavamo sve uslove, od generalnog sekretara Saveza smo tražili da nađu način i isprave učinjenu grešku. U protivnom ćemo podnijeti krivične prijave protiv dva najodgovornija čovjeka u procesu licenciranja, te tražiti odštetu, i ako nam ne igranje utakmica niko ne može nadoknaditi. Gospodin Ušanović nam je potvrdio da je jučer u toku dana, zajedno sa Nihadom Hodžićem pismeno tražio savjet UEFA-e, kako se ponovo može sastati Drugostepena komsija za licenciranje, jer je prema ovdašnjim propisima, njena odluka konačna.", prepričao je na današnjoj press konferenciji Enes Mešanović, detalje sastanka za odgovornim u NS/FS BIH.

Šabović najavio ostavku u slučaju da Sloboda ne ode u Evropu

U Slobodi su zauzeli stav, kako dalje i u slučaju da očigledna neregularnost dobije legitimitet, kroz definitivni nastup u Evropskoj ligi ekipe Širokog Brijega, umjesto kluba sa Tušnja.

"Ova odluka je dokaz da smo kroz cijeli ovaj proces našeg dokazaivanja da smo oštećeni, bili u potpunosti u pravu. Za to vrijeme su mnogi svjesno odugovlačili sa konkretnim potezima, te na kraju navodno i prijavili naše klubove UEFA-i. Mi možemo sumnjati i nagađati, ali ne možemo znati zbog čega se sve to desilo i zašto je sebi Savez ovo dozvolio. Ali znamo ko može i čija je to dužnost na kraju ovog procesa. Cjelokupnu dokumentaciju ćemo predati MUP-u FBiH, SIPA-i, Komisijama za korupciju i svima koji se bave neregularnostima u radu određenih institucija, pa neka njima dokazuju, zašto su postupali kako jesu.", istakao je Salih Šabović predsjednik FK Sloboda, najvljujući i svoju ostavku, ukoliko Sloboda ne izađe u Evropu, jer u tom slučaju njegova Uprava ne bi ispunila ovogodišnji cilj.

Najavili su u redovima Slobode, ukoliko NS/FS BiH ostane pri nelegalnoj odluci Drugostepene komisije za licenciranje, da će i pored poslate dokumentacije UEFA-i, tražiti direktni sastanak za tamošnjim odgovornim osobama za licenciranje. Pored toga su najavili i preispitivanja daljeg igranja u Premijer ligi BiH, ali i pokretanje definitivne inicijatative za formiranje Udruženja premijeligaša.

"Ovaj put je neobjašnjiv neprofesioanlizam na svojoj koži osjetila Sloboda, sutra će to biti neko drugi. Zato očekujemo podršku i drugih klubova da istrajemo u našoj borbi, kako nam se i u narednim sezonama, ne bi događale slične stvari.", napomenuo je Šabović.

Sloboda će od Širokog brijega tražiti pismenu podršku

Na današnjoj press konferenciji, koja je izazvala nezapamćeno interesovanje ovdašnjih medija, istaknuto je da će FK Sloboda uputitii zvanično pismo NK Širokom Bijegu, da im i oni iz prije svega sportskih i fer razloga, a nakon utvrđivanja nepravilnosti u radu Komisije za licenciranje, daju svoju podršku.

S obzirom da postoji vrlo malo inofrmacija, koje dolaze iz NS/FS BiH, a vezane su za konačne termine prijave klubova, u Slobodi se nadaju da se za svoja prava mogu izboriti sve do 22. juna, za kada je zakazano izvlačenje parova ovogodišnjih učesnika u evropskim kupovima.


stvarno sta uradise ljudima, nedaju im licencu 2 mjeseca, i onda kad su prijavljeni natjecatelji dobiju dan poslje lol
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2009   #13
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

bas me zanima sta ce na sve ovo odgovoriti siroki
ja mislim da ce (bi) trebala pravda izaci kao pobjednik
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2009   #14
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Ma sad je gotovo kad je sve prijavljeno
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2009   #15
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Prema najnovijoj listi IFFHS-a, krovne svjetske organizacije za sportsku statistiku Premijer liga BiH nalazi se na 98. mjestu u svijetu od 100 rangiranih liga. Lošiji od nas su samo Jordan i Indonezija.
Prvo mjesto na listi očekivano drži engleski Premiership, a slijedi ga italijanska Seria A. Možda je malo iznenađenje što se na trećem mjestu našla argentinska liga ispred španske Primere koja drži četvrto mjesto, ali u Argentini se zasigurno igra odličan nogomet, jedini problem koji imaju su česti neredi navijača, te slaba finansijska situacija klubova koji nisu u stanju zadržati najbolje igrače kad stigne dobra ponuda iz Europe.

Na petom mjestu je brazilska liga, dok je na visokom šestom mjestu Bundesliga koja se već nekoliko godina nalazi iza Argentine i Brazila. Iza Njemačke su francuski Le Championat, te iz godine u godinu sve jača meksička liga.

Top 10 svjetskih liga zaključuju Portugal i Ukrajina kojoj su velika ulaganja moćnih biznismena poput Ahmetova i Surkisa donijela visok kvalitet lige. Od 10 do 20 mjesta na listi se nalazi sedam europskih liga, te tri lige iz Južne Amerike Čile, Peru i Kolumbija.

Lige zemalja koje su s nama u kvalifikacijskoj grupi za SP su visoko plasirane. Pored već spomenute Španije koja je na četvrtom mjestu, turska liga je na 11, Belgija 19, Estonija 44, a Armenija 87, ali ono što bode u oči je činjenica da su svi ispred nas.

Od liga s prostora bivše Jugoslavije najbolji ranking ima 1. HNL koja je plasirana na 31, Srbija je na 34, Slovenija 54, a Makedonija na 78 mjestu. Jedina liga koja je ispod naše je crnogorska koja nije među 100 liga.

Pogled na listu nije nimalo prijatan kada pogledamo da su visoko iznad nas lige Jemena, Sudana, Nikaragve, Libije, Zimbabvea, Moldavije, Gruzije, i mnogih drugih zemalja koje mi čest gledamo s velikim podcjenjivanjem. N alisti od 100 liga, naša je jača samo od jordanske i indonezijske.
Evo i za one koji govore da je Primera jaca od Serije A
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 12:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic