Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Transferi

Transferi Razgovarajte o glasinama i zvaničnim transferima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 06-07-2012   #23161
Alcatraz
Primavera
 
Alcatraz's Avatar
 

Join Date: May 2011
Age: 45
Posts: 250
Default

Quote:
Originally Posted by ajdin View Post
samo da te ispravim huseine brate , handanovic ce primati manje od 2 mil godisnje dok julione prima 4.5 sto je evidentna razlika samo na njima dvojici bez samih poreza
I šta, to je kao po vama dobro?

Tjerati TOP golmana i dovoditi mu zamjenu a golmanska pozicija uopšte nije bila potrebna da se bilo šta dira a na drugim pozcijama ne da škripi nego je stanje katastrofično

Alcatraz is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012   #23162
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

TOP golman prije dvije sezone ili trenutno?
http://www.youtube.com/watch?v=WI7l06EKy6M
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012   #23163
Alcatraz
Primavera
 
Alcatraz's Avatar
 

Join Date: May 2011
Age: 45
Posts: 250
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
TOP golman prije dvije sezone ili trenutno?
http://www.youtube.com/watch?v=WI7l06EKy6M
Trenutno.
Alcatraz is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012   #23164
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

Quote:
Originally Posted by Alcatraz View Post
I šta, to je kao po vama dobro?

Tjerati TOP golmana i dovoditi mu zamjenu a golmanska pozicija uopšte nije bila potrebna da se bilo šta dira a na drugim pozcijama ne da škripi nego je stanje katastrofično


ako je iko protiv odlaska julia to sam ja !! pogresnom se obracas
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012   #23165
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default

Paulinho je vec trebao biti nas igrac, zimus smo ponudili pet miliona evra a oni su trazili osam. Dobar je on, citam i da je Box-to-Box CM, takvi igraci su mi najdrazi.
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23166
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Quote:
Originally Posted by Alcatraz View Post
I šta, to je kao po vama dobro?

Tjerati TOP golmana i dovoditi mu zamjenu a golmanska pozicija uopšte nije bila potrebna da se bilo šta dira a na drugim pozcijama ne da škripi nego je stanje katastrofično

Vi necete ili ne mozete da shvatite da ce iz Intera otici svi koji imaju primanja veca od 3,5 mil, ukoliko ne pristanu na rezanje plate, pogotovo se to odnosi na vec istrosene igrace, poput JC, Forlana, Lucia, Dekia, Maicon...

Htio ti to priznati ili ne, ali Handanovic je prema Lega Calcio najbolji golman Serie A u zadnje dvije sezone...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23167
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Krasic ce biti novo pojacanje Intera
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23168
mourinho
Substitute
 
mourinho's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Location: BiH
Posts: 1,297
Default

Što se golmana tiče već sam pisao, ok mnje plate sve u redu. Nego što kupujemo golmana za 11mil, kad već imamo polovinu Viviana. Meni je Handanović draži od svih stranaca, ali da li je bolji od Viviana? Pa tu su negdje. Da li bi Viviano branio za iste pare u Interu? Da, sigurno. Logike nema, osim da će Viviana koristiti kao kusur za nekog igrača (nadam se ne nekog prosječnog).
Ovo što Huska hvali poteze uprave, opet kažem treba podmladiti ekipu, ali uprava ovim potezima (pogotovo Branca) pokazuje da nije baš sposobna, a razlog je u načinu sa kojim se rastajemo od mnogih igrača koji su ostavili svoj trag u klubu, pogotovo 2010. godine. Taj način je vrlo ružan i sve se to ljepše moglo odraditi i po njih i po nas a ne ovako preko koljena. Nije FPP od juče, što su se potpisivali mega ugovori kad su bili svjesni da će morati smanjivati plate? Primjer golmana: što JC nije dobro unovčen kad ga je tražio MU već sad dolazimo pred svršen čin i mogućnost da za njega ne dobijemo ništa??? To se zove nesposobnost! Naravno, ako ubodu sa ovim omladincima, što se naravno nadam da hoće, najprije će biti zaslužan Strama, a onda i uprava. Ako ne, Branca i kompanija trebaju biti prvi na transfer listi!

dobro sam se izlaprd'o za 1200ti post
__________________
"I would have loved to have been a fly on the wall at that moment when [Javier] Zanetti lifted the Champions League so I could have enjoyed the spectacle at his [Ibrahomovic's] house."
Gianluca Pagliuca
mourinho is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23169
Alcatraz
Primavera
 
Alcatraz's Avatar
 

Join Date: May 2011
Age: 45
Posts: 250
Default

Quote:
Originally Posted by Huska View Post
Vi necete ili ne mozete da shvatite da ce iz Intera otici svi koji imaju primanja veca od 3,5 mil, ukoliko ne pristanu na rezanje plate, pogotovo se to odnosi na vec istrosene igrace, poput JC, Forlana, Lucia, Dekia, Maicon...

Htio ti to priznati ili ne, ali Handanovic je prema Lega Calcio najbolji golman Serie A u zadnje dvije sezone...
Ja nigdje nisam rekao da je Handanović loš golman, naprotiv, da je jako dobar.
Ja samo kažem da mjesto golmana uopšte nije bila pozicija koja je bila kritična i to iz 2 razloga :
  • Cesar je i dalje jedan od najboljih golmana a argument o broju godina se može srušiti u sekundi
  • već smo imali Viviana kao zamjenu
  • tako da o uštedi nema govora

Svima je ovdje jasno da se ide u tjeranje sviju koji imaju velike plate ali kad je već tako, onda su se trebali rješiti Sneijdera i gotova stvar

Nije da je smak svijeta jer smo u Handanoviću dobili jako dobrog golmana, samo kažem da su se pare za njegov transfer mogle proslijediti tamo gdje škripi.

Quote:
Originally Posted by ajdin View Post
ako je iko protiv odlaska julia to sam ja !! pogresnom se obracas
Oprosti
Alcatraz is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23170
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

I ja sam uvijek bio prije za Viviana, nego bilo kojeg drugog golmana, ali nasi ga iz nekog razloga nisu vidjeli u Interu i to je to. Pa poznato je da je trebao zavrsiti u Bologni kada su se ispisivale one cifre, ali ovi iz Bolognu su nesto zajebali, pa je ovaj slucajno zavrsio kod nas.

Handanovic nije dobar golman, vec odlican, a to pokazuju rezultati, trenutno je kvalitetniji od JC i to je to.

@mourinho-bas zbog toga i hvalim upravu, jer konacno rade planski, nema vise one price ova ekipa su sampioni, pokorili svijet bla bla bla, vec se drze plana. Ovo sigurno jest grubo kako oni radi, ali jednostavno drugacije ne moze, tako da ih podrzavam u potpunosti. Ili cemo i dalje ici u podmladjivanje, ali nemoj nam JC, legenda ovo ono, nemoj ovog, nemoj onog, konacno su rijesili da vise toga nema i sada rade kako treba. Jest da kasne dvije godine sa ovim planom, ali bolje i sada, nego da nas i dalje truju svojim pricama kako imamo igracine koje su sve osvojile..
Huska is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23171
Alcatraz
Primavera
 
Alcatraz's Avatar
 

Join Date: May 2011
Age: 45
Posts: 250
Default

Quote:
Originally Posted by Huska View Post
@mourinho-bas zbog toga i hvalim upravu, jer konacno rade planski, nema vise one price ova ekipa su sampioni, pokorili svijet bla bla bla, vec se drze plana. Ovo sigurno jest grubo kako oni radi, ali jednostavno drugacije ne moze, tako da ih podrzavam u potpunosti. Ili cemo i dalje ici u podmladjivanje, ali nemoj nam JC, legenda ovo ono, nemoj ovog, nemoj onog, konacno su rijesili da vise toga nema i sada rade kako treba. Jest da kasne dvije godine sa ovim planom, ali bolje i sada, nego da nas i dalje truju svojim pricama kako imamo igracine koje su sve osvojile..
Al' opet mi nisi odgovorio ono što sam te sinoć pitao.

Kakvo podmlađivanje a dovode se Palacio i Mudingayi a produžava se ugovor Samuelu i Chivuu a i dalje će neprikosnoveni biti Zanetti, Cambiasso i Milito?
  • dovodi se Palacio, nema se vjere u Castaignosa i Longa
  • dovodi se Silvestre, nema se povjerenja u Ranocchiu u Juana
  • dovodi se Mudingayi, nema se povjerenja u Obija i Marigu
  • hoće Debuchya, nema se povjerenja u Jonathana

Nema tu nikakvog plana.
Da su se odlučili nakon ove završene sezone u totalnu rekonstrukciju 90% igrača sa 30+ godina i davanje Stramaccioniju odriješenih ruku u pravljenju nove ekipe sa isključivo mladim igračima + Milito i Zanetti od stare garde, ja ne bih riječ rekao i ja bih prvi rekao kako je to sjajno. Ali nema ništa od toga i oni sad samo pošto-poto hoće da se otarase sviju koji ih pritišću svojim velikim platama jer ne žele više ni pfeninga uložiti u klub.

Ako hoćeš dobrog igrača, moraš ga i platiti, a dobri igrači donose kvalitet i trofeje a osvojen trofej donosi pare.
To što je Moratti nakon osvajanja LŠ-a krenuo u totalno razjebavanje ekipe je i kompletna priča svega ovoga što gledamo i čitamo. A to što je obična neznalica i luzerčina kad je riječ o vođenju kluba i transferima je posebna priča
Alcatraz is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23172
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Jebo Mudingayia, ja njega ni ne smatram nasim igracem i ako dodje, bit ce kao i Palombo, samo da se ima sirina klupe, a sto se Palacia tice, a ne znam znas da smo ga i ranije htijeli, pa valjda zbog toga.

Palacio, Milito, Castaignos, Longo, Destro/Pazzini
Samuel, Silvestre, Ranocchia, Juan, Chivu

Ne mozes odmah ni rijesiti se svih 30+ igraca, jer to bi znacilo 15-ak igraca iz kluba, a to je ipak i vise nego nerealno, ovako sada se rijese nekih, nekih sljedece godine i imas podmladjen tim. Da smo odmah krenuli sa tim, sada bi imali vec izgradjen novi Inter, ali eto MM bio zaslijepljen tripletom(a tko od nas nije), pa sada svi ispastaju.

Zanetti, Cambiasso, Milito, Samuel mozda Palacio i ovo sve mladji igraci u prvih 11, a ne kao prosle sezone prosjek godina preko 30, smao Pazzini i Sneijder ispod 30+... Ako to nije napredak, onda ne znam sta je.

Golmani: Handanovic, Castellazzi, Belec, Bardi
Odbrana: Zanetti, Samuel, Chivu, Silvestre, Ranocchia, Juan, Nagatomo, Johnatan
Vezni red: Cambiasso, Mariga, Obi, Guarin, Duncan, Paulinho
Ofanzivni vezni: Ricky, Coutonho, Sneijder
Napad: Milito, Palacio, Longo, Destro, Castaignos

Znaci imas sirinu na klupi i na svim pozicijama imas minimalno dva igraca...

Opet ponavljam nerealno je ocekivati da se moglo odmah rijesiti svih senatora, ali ako ih svedemo na ovu brojku, to itekako treba pozdraviti.
Huska is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23173
LFMCF
Allievi
 

Join Date: Jan 2011
Location: BiH
Posts: 178
Default

Treba da se rijesi svih igraca preko 30 godina,pa da to bude podmladjivanje? Ima li ijedan takav klub na svijetu,da nemaju 30-godisnjake? Trebalo je se rijesiti Samuela,Milita,Zanettija,Cambiassa i Chivua pa da se to zove podmladjivanje? Tim kao sto je Inter treba dozvoliti da mu igraju u prvoj postavi Castaignos i Longo? Palacio je trenutno bolji i od Pazzinija i od Destra,a uz to i jeftiniji,a i Silvestre od Ranocchie i Juana...ne znam sta tu ne valja kod dovodjenja ovih igraca...koliko se sjecam i Mourinho je zelio Palacia...po meni za sad sasvim zadovoljavajuci mercato...
LFMCF is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23174
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

kakvu sirinu imamo? U prvih 11 los igrac a na klupi jos gori? to je nasa sirina

Bolje kupit jednog igraca da valja nego 100 da su talasike
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2012   #23175
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

ja ne znam jel ko od vas citao neki dan kada je mm izjavio hvala svim haj nazovimo ih senatorima ali klub je na prvom mjestu !! sve to stoji sto se rjesavamo igraca i sve stoji da smo ih se trebali lagano rjesavati jos nakon triplete jednog po jednog al nije se to tad desilo i gotovo bilo proslo ... sad im je doslo iz guzice u glavu i sad su krenuli sa tim i to je to ... nema se tu puno sta pricati !!! znam svima nam je drag il ovaj il onaj al i ti svi dragi ne mogu do vijeka primati pare koje vise ne zasluzuju i dovijeka igrati ako to vise ne mogu !!

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 17:58 ----------

Then, a clear message: "I open the internet and I see there that I want to Inter, Real Madrid. And you never know if someone comes to take me with an avalanche of money. It 's clear that I think about it. But this does not affect me, because i feel calm and keep your feet on the ground. "And Inter can go on the attack ... rece Lucas !!

__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 15:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic