Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Ankete

Ankete Ovdje mozete kreirati ankete bilo kako vezane za Inter

Rezultati glasanja: Pozicija Intera na kraju sezone:
1. 1 16.67%
2. 1 16.67%
3. 3 50.00%
4. 1 16.67%
5. 0 0%
ispod 0 0%
Broj glasača: 6. You may not vote on this poll

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 19-08-2013   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Serie A 2013/14.

bet365:

1. Juventus 1,75
2. Milan 5
3. Napoli 6
4. Inter 12,00
5. Roma 16,00
6. Fiorentina 20,00
7. Lazio 40,00
8. Udinese 100,00
9. Parma 250,00
10. Catania 250,00
11. Sampdoria 250,00
12. Genoa 500,00
dera is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2013   #2
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

Skudeto je nas !! :d
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #3
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Evo malo sam se igrao na stranici footballuser.com i napravio po meni idealnih 11:



iako mi je žao što nisam mogao naći mjesta za Alvareza u prvoj, em što mi je drag igrač em što ove sezone pruža sjajne partije. Ali kontam jbg mora igrati Cambiasso a i da ne igra Cambi tu bi igrao Taider jer ako ćemo igrati sa 2 napadača (Milito i Palacio) onda ne mogu igrati sva trojica Kova, Guaro i Alvarez jer bi bili preofanzivni.

Ali to je dobro jer znači da imamo kvalitetnu i dugu klupu:



I kad znamo da ovim roosterom diriguje ponajbolji talijanski trener Mazzari, konačno vidimo dosta razloga za optimizam za navijače Intera. I ako se nastavi ovako poslovat: dovodit mlade talente i davati im dovoljno prostora za igru i napredak i Mazzariju dati puno povjerenje i slobodu i na transfer planu za 2-3 sezone ćemo ponovo biti među najjačim ekipama u Evropi, gdje nam je i mjesto.
A ove sezone realno očekujem minimalno da ćemo izboriti CL a možda napadnemo i titulu.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #4
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Alvarez je trenutno potrebniji od Guarina i Kovačića.
dera is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #5
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Alvarez je trenutno potrebniji od Guarina i Kovačića.
Slažem se, ali Kova i Guarin kada su u formi su ipak mnogo korisniji. Od Kove očekujem da se ove sezone nametne kao vođa ekipe (naša 10-ka) a već prošle sezone je pokazao šta zna a svake naredne sezone bi trebao biti još bolji (kako sazrijeva). A Guarin je jedan od onih koji imaju zacementirano mjesto u prvoj i ne možeš njega na klupu. Nekad ga ne ide, često je sebičan ali kakav je takav je ipak je jedan od naših najboljih (i najskupljih) igrača. Alvarez treba odradit barem jednu polusezonu na visokom nivou (kao što su Kova i Guaro) pa ćemo onda nekako prilagodit formaciju da sva trojica igraju, ako Milito ne vrati staru formu onda će biti sve mnogo lakše jer će igrati kao i do sada sva trojica i Palacio sam u špicu
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #6
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Dakle bolje da igra neko ko je bio u formi a sada nije nego li onaj koji je sada u formi? Nebitno, Mazzarri je rekao da je Alvarez bitan igrač u njegovoj ekipi tako da bez obzira šta mi mislili on ima mjesto u prvih 11.
dera is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #7
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Ej jbg Dera ti sad izokrećeš moje riječi. Ono sam ja gore postavio je formacija za čitavu sezonu a ne za sljedeću utakmicu i u tom slučaju se gleda kvalitet a ne trenutna forma. Ako već gledaš trenutnu formu a ne prijašnje igre zašto mi nisi rekao da i Milita izbacim jer je Icardi trenutno bolji. Klasa je klasa a trenutna forma je trenutna. Ne može ti Kova biti na klupi samo zato što se momak ozlijedio i nije prošao pripreme. Kova je naš najbolji i on mora igrati sve od prve, počevši od naredne utakmice da bi se što prije vratio u svoju staru formu, a kada uđe u formu onda će nas odvesti možda čak i do titule. A što se tiče Guarina, pa svi znamo da mu je mjesto zacementirano i da će prije biti na klupi i Alvarez i Kova nego on. Inače ti ćeš prvi zamrzit Alvareza jer ako on nastavi ovako igrat onda će on, Kova i Guaro igrati u prvoj a Milito će biti klupa (jer ne možemo igati sa 2 napadača sa takvim veznim redom). Što se tiče Alvareza ja ga volim više od vas svih i niko ne bi bio sretniji od mene kada bi se on ispunio svoj potencijal. Ali mi je još nedokazan, ima veliki talenat, kada ga ide može sve ali mu je problem nekonzistentnost. Dobro je završio prošlu sezonu, odlično je počeo novu i trenutno je u prvi izbor u veznom redu, sada je na njemu da to potvrdi tako što će barem do zime držati formu. U tom slučaju će mu cijena odletit na nekih 20 mil. i on, Kova, Guarin i Taider će raditi havarije po Italiji narednih 5-10 godina (ako ih ne prodaju Realu i Čelziju u međuvremenu).

Last edited by Biscione; 16-09-2013 at 19:11.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ko kaže da je Icardi u najboljoj formi? Onaj gol protiv Juventusa? Pogledaj ocjenu na toj utakmici, nakon što je gol postigao vidio se nije, i dobio ocjenu 6,5. Mrziti igrača koji je u formi jer mi ne igra miljenik nema smisla, ali ima ako ne igra Milito a igra neko ko nije u formi (naravno, ako Milito nije u formi onda nema smisla žaliti se).

Kod Mazzarrija zabetonirani su samo Alvarez i nažalost Guarin, niko drugi. Kovačića ne treba forsirati da ne obnovi ozlijedu, treba ga polahko vračati da u drugoj polovici razvaljuje, trenutno mu je fizička sprema 0.

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

Evo moje:
dera is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #9
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Dera ne kaže niko da je Icardi u najboljoj formi, samo kažem da su svi (uključujući i Fadila) trenutno u boljoj formi od Milita (jer logično nije dugo igrao). A što se tiče Icardija, prije svega mi je glupo ko mu je dao ocjenu samo 6,5 (čovjek je igrao samo 20 min i za to vrijeme protiv jake Jubentuske odbrane je dobio samo jednu priliku i maximalno je iskoristio jer protiv takve ekipe ćeš i imati 1 priliku i pravi napadač će je morati iskorititi ili ništa od bodova). Icardi je tip igrača koji trpa i naravno da se neće vidit veći dio utakmice jer kad se vidi jednom to znači da ga je jednom metno. Bitno je da ne fula, on će pospremit sve što mu serviraju zato je bitno imati kretivne igreče u veznom i prodorne bekove da ga hrane. A onaj gol protiv Jubea samo pokazuje koliko momak ima predatorski osjećaj za gol (kretnja u pravom trenutku i onako rutinski finish kao da igra protiv neke momčadi iz Serije B a ne veliki derbi protiv Jubea).

P.S. Dobro je i to što si ti napravio, gotovo u potpunosti se slažemo jer nije ni greška staviti Alvareza umjesto Guarina. Jest da više volim da oba igraju (plus Kova).
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Milito je u dosadašnjim trening utakmicama pokazao da je i više nego spreman. Nekim igračima ne treba minutaža da bi bili u formi, oni se samo pojave i briljiraju. Ja nemam ništa protiv Icardija, samo ti iznosim činjenice.

Nažalost, Guarin je jedan od onih zabetoniranih..
dera is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #11
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Ma igrao bi on protiv Jubea (zbog svog iskustva i klase) barem 15 min da je spreman. Trening utakmice su jedno a prvestvene nešto drugo.

P.S. Ja i ti se pravo danas ispričasmo, đe su svi ostali nestali
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2013   #12
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Icardi je ušao iz drugih razloga, jer je mlad, brz, eksplozivan, dok Milito ima druge kvalitete. Za druge, ne znam, boje se pisati .
dera is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2013   #13
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Bivši napadač Intera Maurizio Ganz izravno govori za mikrofon RAI Sporta gdje je procijenio kako je Inter su počeo Serie A.

"Mislim da je Mazzarri već pokazao svoju osobnost kroz Inter, i kroz igrače koji nisu imali nikakvo samopouzdanje tijekom protekle godine. Njegov način pripreme tima prije igara i njegov način da se tim igra s loptom, radi opasne kombinacije. I Interu se još nije vratio ključni igrač, Diego Milito. ostale ekipe mogao biti u velikoj nevolji protiv Intera. Po meni, oni mogu osvojiti Scudetto."
dera is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2013   #14
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Mazzari: "Nisam nimalo zadovoljan, igrama Guarina"



Drago mi je da dijelimo mišljenje. Mislim da bi uskoro mogao izgubiti mjesto u prvom timu.
dera is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 22:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic