Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo > Košarka

Košarka Drugi najatraktivniji sport na ovim prostorima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 30-11-2010   #1066
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Stopostotna uspješnost domaćina


Do tek druge pobjede u posljednjih šest utakmica stigli su košarkaški Miami Heata svladavši u ponedjeljak navečer Washington Wizardse 105-94.

Bila je to stota pobjeda Erika Spoelstre na klupi Heata u njegovoj 182. utakmici vođenja momčadi u NBA ligi.
LeBron James ubacio je 20 poena (od 30 ukupno) u prvom poluvremenu utakmice, a Dwyane Wade 22 (od ukupno 26) u drugom za Miami koji je trenutačno na omjeru pobjeda i poraza 10-8.
Andray Blatche postigao je 26 koševa i uhvatio devet lopti, dok je Gilbert Arenas dodao 23 koša za Washington koji niti nakon osam utakmica u gostima nema pobjedu. Svih pet iz šesnaest utakmica ostvarili su pred svojim navijačima.
Kriza se sve više dokazuje u sastavu New Orleans Hornetsa koji su nakon starta 11-1 poraženi u četiri od posljednjih pet utakmica. Ovaj puta u Oklahoma Cityju kod Thundera koji su slavili 95-89 serijom 14-0 u posljednjoj četvrtini. Russell Westbrook ubacio je dvanaest od svojih 25 poena u trenucima kada se utakmica prelomila na stranu domaćina.
Momčadi koje su trenutačno u najduljem nizu bez poraza su Dallas Mavericksi i Utah Jazz. Oba su sastava bila na parketu i u ponedjeljak i oba su došla do šeste uzastopne pobjede.
Dirk Nowitzki je ostvario učinak od 20 koševa i 10 skokova u 101-91 slavlju Mavsa protiv Houston Rocketsa, dok su Al Jefferson (11 skokova, četiri blokade) i Deron Williams (deset asistencija) s po 22 poena svaki predvodili Jazz do 109-88 pobjede protiv ozljedama načetih Milwaukee Bucksa.
Sve momčadi koje su stigle do pobjeda u noći s ponedjeljka na utorak igrale su na svom parketu.
29.11.2010.
Dallas Mavericks101 : 91Houston Rockets
Miami Heat105 : 94Washington Wizards
Oklahoma City Thunder95 : 89New Orleans Hornets
Utah Jazz109 : 88Milwaukee Bucks
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2010   #1067
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Poraz Lakersa, “triple-double” Duncana


Treći uzastopni poraz doživjela je u utorak košarkaša momčad Los Angeles Lakersa. Branitelji naslova pali su u Memphisu gdje je bilo 98-96 za domaće Grizzliese.
Tek drugi puta od kada je Pau Gasol stigao iz Memphisa među Lakerse sastav aktualnih prvaka NBA lige upisao je tri vezana poraza, no postojala je prilika da se to i ne dogodi. Naime, zadnju akciju na utakmici imali su Lakersi, a loptu odluke u rukama Ron Artest čiji je šut blokirao Rudy Gay (14 poena) svojom šestom blokadom na utakmici
Dobru je utakmicu, igravši ju uglavnom protiv svog mlađeg brata Marca (10 koševa, devet skokova, tri blokade), odigrao Pau Gasol (15 koševa, 14 skokova), no zakazao je Kobe Bryant čijih je 29 poena stiglo uz preveliku potrošnju lopti (9-25). Zato je s druge strane sjajan bio Mike Conley koji je deset od svojih ukupno 28 koševa postigao u zadnjoj četvrtini utakmice u kojoj je gađao iz igre 10-13.
Grizzliesima je ovo bila četvrta domaća uzastopna pobjeda, kao i četvrta u posljednjih pet utakmica.
Nakon gotovo dvije godine “triple-double” je ostvario Tim Duncan uz učinak od 15 poena, 18 skokova (izjednačio najbolji učinak sezone) i 11 asistencija (izjednačio učinak karijere) u gostujućoj 118-98 pobjedi San Antonio Spursa kod Golden State Warriorsa. Uz devetu uzastopnu pobjedu protiv Golden Statea, Spursi su trenutačno na omjeru pobjeda i poraza 15-2, najboljem u ligi. Manu Ginobili je ubacio 27 poena za pobjednike, a Stephen Curry 32 za Warriorse kojima je ovo bio osmi poraz u posljednjih deset utakmica.
30.11.2010.
Cleveland Cavaliers87 : 106Boston Celtics
Golden State Warriors98 : 118San Antonio Spurs
Memphis Grizzlies98 : 96Los Angeles Lakers
New York Knicks111 : 100New Jersey Nets
Orlando Magic90 : 79Detroit Pistons
Philadelphia 76ers88 : 79Portland Trail Blazers
Sacramento Kings98 : 107Indiana Pacers


---------- Post added at 16:18 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

Shaquille O’Neal zaboravio na trening


Gorostasni centar NBA momčadi Boston Celticsa, Shaquille O’Neal, propustio je klupski trening u ponedjeljak jer je zaboravio u koliko se sati na njemu treba pojaviti. Proći će bez kazne.
“Imali smo na treningu jedanaest igrača, a tako se ne može raditi na ispravan način. Shaq se zabunio i propustio doći. Duguje nam jedan trening, ali sve je u redu” kazao je trener momčadi Doc Rivers koji je na upit hoće li kazniti svojeg igrača duhovito primijetio:
“Mislio sam ga nalupati po stražnjici, ali vjerojatno ga to ne bi zaboljelo. Ali, mene bi moglo.”
“Ne ide to tako. Da iza sebe ima povijest prekršaja, situacija bi bila drugačija. Ovakve se stvari događaju i preko njih se prelazi.”


godine su to hahahahaha
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2010   #1068
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Najava: Cleveland spreman za povratak Jamesa


NBA publika sutra navečer moći će pratiti jednu od najiščekivanijih utakmica ove sezone. Povratak LeBrona Jamesa u Cleveland glavna je vijest o kojoj se zadnjih dana užurbano piše i raspravlja.
Svaka strana ima nešto za reći dok pratitelji lige iščekuju kakva će biti reakcija publike iz Clevelanda i samoga LeBrona Jamesa. Rezultat neće biti u drugom planu, domaćini će zasigurno htjeti pomrsiti račune usporenom Heatu koji je na trenutnom omjeru od tek 10 pobjeda i 8 poraza, te drže 6. mjesto na Istoku.
James: Puno hvala navijačima

Glavna priča sutrašnje večeri biti će LeBron James. Ako odigra vrhunsku utakmicu ili ako odigra vrlo loše, u bilo kojem slučaju biti će glavni lik utakmice. Još od kada je u televizijskoj emisiji izjavio da ‘nosi svoj talent na South Beach‘ navijači Cavaliersa spremno čekaju da mu prirede dobrodošlicu kući, koja čini se neće biti nimalo ugodna za njega.
“Biti će teško, ali ja sam tamo da pobijedim utakmicu – rekao je James nakon treninga u utorak i priprema za srijedu i utakmicu protiv Detroita. Ja to razumijem. Ja razumijem koliko su navijači uzbuđeni zbog sporta. Spreman sam za bilo kakav stav prema meni. Biti će vrlo emocionalno.”

No, za njega su stvari ipak malo olakšane. Nije slučajno da Miami igra domaću utakmicu u srijedu navečer, te se tako dolazak u Cleveland očekuje na dan utakmice u ranim jutarnjim satima. Ekipa Heata taj dan neće trenirati nego će tek imati nekoliko sastanaka i šetnji kroz hotel. Sa autobusom će biti prebačeni do arene, odigrati utakmicu, otići za aerodrom i napustiti grad. James neće imati vremena posjetiti prijatelje ili bilo koga drugoga, za njega će to biti tek običan poslovni put, ništa više i ništa manje od toga.
“Mislim da će to biti vrlo emocionalno za mene. Ja imam jako puno lijepih uspomena iz Clevelanda. Bilo je uspona i padova. Puno stvari koje sam učinio u životu mogu zahvaliti tom gradu i imam puno zahvale tim navijačima što su mi dali priliku ne samo da pokažem svoj talent, već i da izrastem iz jednog mladog momka u muškarca.”
“To je samo jedna obična utakmica. Znam da mnogi od toga rade veliku pompu, ali to je samo jedna utakmica.”
Gilbert prebolio Jamesov odlazak

Vlasnik Cavaliersa Dan Gilbert očekuje da će atmosfera biti usijana, ali isto tako očekuje da će vladanje navijača biti dobro tjekom utakmice Cavsa i Heata. Gilbert ne očekuje probleme u četvrtak navečer, ali će utakmica biti dodatno osigurana kako bi bilo sigurno da je James dobro zaštićen.

“Nitko ne želi vidjeti da se dogodi nešto glupo. Ne želim vidjeti nikoga da radi nešto što ne bi trebao, bilo to u četvrtak navečer ili bilo koju drugu večer. Siguran sam da će mnogi pokazivati svoje osjećaje, ali dok se ne prekrše pravila sve će biti u redu. Stvarno sam uvjeren da će ljudi iz Clevelanda učiniti pravu stvar.”
Nakon Jamesovog odlaska iz kluba Gilbert je oštro kritizirao njegovu odluku i optužio ga je za odustajanje u zadnjem doigravanju, zbog čega je bio i kažnjen od strane NBA lige sa 100 000 dolara. Od sedam sezona Jamesa u Clevelandu, Cavsi su ostvarli čak 349 pobjeda te su 2007. dospjeli do velikog NBA finala. Gilbertu je upućeno pitanje nije li sramota što Cavsi ne mogu slaviti sve što im je James pomogao postići…
“Serija je bila dobra, ali nismo završili posao. Što se mene tiče nismo uspjeli postići što smo trebali. Nadam se da će ovo novo razdoblje to donijeti.”
Gilbert je još dodao da je prebolio Jamesov odlazak i da je fokusiran na to da Cavse zadrži blizu vrha.
“Prebolio sam to. Stvarno jesam, to je istina. Jednostavno mislim da mi imamo odlične igrače i odličan stručni stožer. Imam dobar osjećaj u vezi ove ekipe.”
Ilgauskas nije siguran što ga čeka

Još jedan miljenik Clevelandske publike, Litvanac Zidrunas Ilgauskas, u četvrtak će odigrati 392. utakmicu u Clevelandu. Prvih 391 je odigrao u dresu Cavsa.
“Da kažem iskreno, ne znam što bih mogao očekivati” rekao je Ilgauskas. “Ovo je prvi put da igram tamo kao gostujući igrač. Neću sebe izdvajati iz ekipe. Sada sam dio Heata, što znači da su to moji dečki i mi ćemo pružiti vrlo čvrst odgovor kao ekipa.”
Isto kao i James, niti Litvanac neće uspjeti u kratkom boravku u Clevelandu pozdraviti svoje prijatelje ili omiljena mjesta u gradu.
“To će biti jedinstvena situacija. Najvažniji dio koji ljudi zaboravljaju je taj da će se igrati utakmica i da obije ekipe žele pobijediti. Mi ćemo učiniti sve što možemo da budemo fokusirani, da maknemo vanjski utjecaj.”
Ilgauskas se nije zamjerio navijačima Cavsa u tolikoj mjeri kao James pa se može očekivati da će startni centar Miamija biti nešto bolje prihvaćen nazad. Ilgauskas smatra da će Jamesov povratak biti težak zbog mnogo mržnje u gradu.
“Ljudi će osloboditi emocije. Ali to je još uvijek samo igra. On nije ubio nikoga. Nije počinio zločin. Samo se nadam da se neće dogoditi ništa loše.”
“Nadam se da ljudi cijene što sam tamo postigao u 14 godina, jer ja cijenim što su oni pružili meni i mojoj obitelji” zaključio je Ilgauskas.
Shaq nestrpljivo čeka utakmicu

Prvi od velike trojke, Dwyane Wade također je dao svoje mišljenje o utakmici i Jamesovoj situaciji. Smatra da će to biti nešto što nitko od nas nikad nije vidio do sada. Slično je izjavio i Chris Bosh, kojega u veljači sljedeće godine čeka slična situacija, povratak u Toronto.
“Siguran sam da će mnogi ljudi pokazati svoju podršku Cavaliersima na njihov način. Mislim da ne znamo što možemo očekivati, ali sam siguran da će to biti nešto neviđeno do sada ” izjavio je Bosh.
“Jedina stvar što ću mu savjetovati je da ne izađe postići 100 koševa nego da igra utakmicu. Neka ga igra preuzme. Znam da želi odigrati odlično, ali ponekad možeš previše isforsirati. Samo odigraj utakmicu kao LeBron James” izjava je Dwyanea Wadea.
U vezi utakmice javio se je i veliki Shaquille O´Neal kojega najviše zanimaju sitnice poput Jamesovog rituala prije utakmice i bacanja praška u zrak.
“Ja sam uvijek za lude stvari. Nemiran sam sve dok ne vidim ako će izvesti onu stvar sa prahom.”
James odgovara da će vjerovatno učiniti to, ali da nije sasvim siguran. Sigurno je da se navijačima Cavsa to ne bi baš svidjelo. U vezi rituala, u obranu suigrača stao je Dwayne Wade.
“Ne očekujem da će James učiniti bilo što drukčije. To je učinio prije svake utakmice u kojoj je igrao. Pa zašto onda to promijeniti za samo jednu utakmicu. Ako on ne baci, onda ću to učiniti ja za njega. To je ono što on čini. Ne možeš prestati raditi to što radiš. Štoviše, to je njegov ritual. To je ono što ga čini spremnim za utakmicu.”
Nesumnjivo je uvod u utakmicu već sada bio vrlo riječit, ali zadnja riječ ipak ostaje na parketu. I zato ostanite budni četvrtak navečer i pokušajte pogledati ovu utakmicu. Možda nije tako izgledalo prije početka sezone, ali Cavaliersi imaju realne izglede izaći iz te utakmice kao probjednici. I kao rezultatski pobjednici, ali i kao pobjednici protiv LeBrona Jamesa, što će im biti i najveći motiv za pobjedu uopće.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2010   #1069
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Novi poraz Lakersa, Clippersi bolji od Spursa


Aktualni prvaci NBA lige, košarkaši Los Angeles Lakersa, zapali su u crnu seriju. U četiri posljednje utakmice doživjeli su četiri poraza, a posljednji na gostovanju kod Houstona 109-99.

Kevin Martin zabio je 22 koša za pobjednički sastav, a Shane Battier je 11 od svojih 17 koševa zabio u zadnje tri minute susreta i tako predvodio Rocketse do šeste pobjede u 18 odigranih utakmica sezone. Također valja spomenuti i učinak Argentinca Luisa Scole koji je upisao 14 koševa i 9 skokova.
Lakerse, koji su trenutno na omjeru 13-6, predvodio je Kobe Bryant sa 27 koševa, dok je Lamar Odom uz 25 koševa zabilježio i 11 skokova. Valja reći da je Odomu 25 koševa najbolji napadački učinak sezone, ali i da je propustio zabiti u posljednjoj četvrtini.
Tek treći poraz sezone nanijeli su Los Angeles Clippersi San Antonio Spursima u Staples Centeru. Slavili su Clippersi 90-85, prekinuvši tako niz od 18 poraza zaredom od Spursa, a učinili su to nošeni učinkom Blakea Griffina koji je ubacio 31 koš uz 13 skokova. Eric Gordon dodao je 21 koš, a povratnik na parkete nakon deset propuštenih utakmica zbog ozljede lijevog koljena, Baron Davis, završio je susret sa sedam koševa i 10 asistencija. Spursi su unatoč porazu i dalje vlasnici najboljeg omjera lige (15-3), a razloge poraza trebaju tražiti u slabim večerima svojih nosioca igre. Tako je Tony Parker ubacio dva koša, dok je Tim Duncan zabio njih osam.
Čak tri produžetka trebala su Oklahoma City Thunderu da slomi otpor domaćih New Jersey Netsa. Na kraju je Thunder slavio 123-120, a junak susreta je Russel Westbrook koji je ostao korak kratak od triple-double učinka, budući je završio susret s 38 koševa, 15 skokova i devet asistencija. Zabio je Westbrook svih 13 poena svoje momčadi u trećem produžetku i tako na najbolji način nadomjestio izostanak ozlijeđenog Kevina Duranta. Kod pobjedničkog sastava još valja istaknuti Jeffa Greena koji je s 37 koševa ostvario najbolji učinak karijere, dok kod su kod New Jersey Netsa Brook Lopez i Jordan Farmar obojica zabili po 28 koševa.
Orlando Magic prohujao je “vjetrovitim gradom” i savladao domaće Chicago Bullse 107-78, pokvarivši tako debi sezone za Carlosa Boozera. Krilni centar Bullsa propustio je sve predsezonske i prvih 15 utakmica sezone za Bullse zbog loma pete metatarzalne kosti desne ruke, a sada je u povratku na parkete upisao pet koševa i dva skoka za 22 minute. Orlando su do slavlja predvodili Jameer Nelson s 24 i Vince Carter s 22 koša.
Utah Jazz slavio je na domaćem parketu protiv Indiana Pacersa 110-88 upisavši tako sedmu uzastopnu pobjedu. Najveće zasluge za novi trijumf “džezera” idu na račun Derona Williamsa koji je uz 24 koša podijelio i 16 asista.
01.12.2010.
Atlanta Hawks112 : 109Memphis Grizzlies
Boston Celtics99 : 95Portland Trail Blazers
Chicago Bulls78 : 107Orlando Magic
Dallas Mavericks100 : 86Minnesota Timberwolves
Denver Nuggets105 : 94Milwaukee Bucks
Houston Rockets109 : 99Los Angeles Lakers
Los Angeles Clippers90 : 85San Antonio Spurs
Miami Heat97 : 72Detroit Pistons
New Jersey Nets120 : 123 OTOklahoma City Thunder
New Orleans Hornets89 : 73Charlotte Bobcats
Toronto Raptors127 : 108Washington Wizards
Utah Jazz110 : 88Indiana Pacers
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2010   #1070
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

ovi moji Raptorsi i nisu losi kako se ocekivalo...

btw sinoc sam gledo Lakerse,kako glupo gube evo 4 tekmu za redom,sve u zadnje 2 minute.sinoc su nesto vise od 2 minute do kraja imali 5 razlike,a do kraja poena nisu dali...

veceras tekma koja se ne propusta,povratak LbJ-a u Cleveland,u 2 sata po nasem vremenu...jedva cekam da vidim sta ce mu spremit.
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2010   #1071
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Bit ce ludnica to je sigurno...LBJ je podigao tu ekipu iz pepela i onda ih je napustio, po meni sasvim opravdano jer nisu ispostovali njegove zahtjeve. Nije to bio novac nego, jer u Miami zaradjuje manje, bilo je to dovodjenje boljih igraca. 1igrac nikad nista nije osvojio nit ce ikad osvojit, samo ekipe mogu da osvoje.
Rezultat, pa Miami je favorit, al definitivno Wade mora da dovede ekipu u balans, previse je tu glupiranja, sam Wade kao igrac koji treba da bude vodja se ponasa totalno neodgovorno.
Cavsi su slabi, al et iznenadili su Boston
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 03-12-2010   #1072
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

LeBron James pokorio Cleveland


LeBron James uspio je smiriti neprijateljski raspoložene tribine Quicken Loans Arene, iste one koje su ga do ljeta ove godine naprosto obožavale.

Po prvi puta se ponajbolji košarkaš današnjice vratio u Clevaland, grad i momčad koju je vukao sedam godina i u kojima je uzeo dva uzastopna naslova najkorisnijeg igrača NBA lige. I odigrao je na razini na kojoj ga je većina publike u Clevelandu voljela gledati. Njihov problem bio je u tome što je svoj rekord sezone ostvario u dresu Miami Heata usput nanijevši Cavaliersima najveći poraz sezone. Bilo je 118-90.
James je susret okončao s 38 poena, čemu je dodao pet skokova i osam asistencija. Velika koncentracija i nadahnutost rezultirali su i time da prvi puta ove sezone nije izgubio niti jednu loptu.
Iznimno poštujem ovaj klub i ove navijače. Zajedno smo se razvijali od 17 pobjeda u sezoni do posljednje dvije kada smo bili najbolja momčad lige u osnovnom dijelu. Shvaćam frustraciju ovih navijača, koje iznimno cijenim, ali frustriran sam bio i ja jer nismo mogli osvojiti ono što smo željeli. Cavaliersima i njihovim navijačima želim sve najbolje”, kazao je James koji se prije i tijekom utakmice morao suočiti s negodovanjem tribina koje su uzvicima neodobravanja pratile svaki njegov potez.
Dwyane Wade također je bio na razini zadatka s 22 poena i po devet skokova i asistencija, James Jones dodao je 18 poena i šest skokova, a Chris Bosh 15 koševa i pet uhvaćenih lopti u možda i najboljem izdanju Miamijeve momčadi do sada.
Ipak, unatoč dobroj igri ostatka momčadi, priča dana ostaje LeBron James koji je ubacio deset poena više od kompletne početne petorke cijele domaće momčadi, od čega čak 24 tijekom treće četvrtine. Posljednju je prosjedio na klupi.
Dodajmo i da je Daniel Gibson ubacio 21 koš za domaćina koji je poražen u šestoj od posljednjih osam utakmica i kojem slijedi težak niz od sedam gostovanja u osam sljedećih.
U drugoj odigranoj utakmici u četvrtak navečer sastali su se Golden State Warriorsi i Phoenix Sunsi, a pobjedu je odnio gost rezultatom 107-101, unatoč sjajnom Monti Ellisu (38 poena, četiri skoka, sedam asistencija) i vrlo dobrom Davidu Leeju (25 koševa, osam skokova, po pet asistencija i izgubljenih lopti). I na toj utakmici je najviše vukao igrač koji je stasao u Oaklandu, Jason Richardson s 25 poena. Jednako su dobri bili Grant Hill s košem manje, i Steve Nash koji je uz 13 poena izjednačio i svoj rekord sezone s 16 asistencija.
Bila je ovo deveta pobjeda Sunsa u jedanaest posljednjih sučeljavanja s Warriorsima koji su u nizu od četiri domaća poraza i sedam od osam posljednje odigranih utakmica.
02.12.2010.
Cleveland Cavaliers90 : 118Miami Heat
Golden State Warriors101 : 107Phoenix Suns


---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

LeBron James pokorio Cleveland


LeBron James uspio je smiriti neprijateljski raspoložene tribine Quicken Loans Arene, iste one koje su ga do ljeta ove godine naprosto obožavale.

Po prvi puta se ponajbolji košarkaš današnjice vratio u Clevaland, grad i momčad koju je vukao sedam godina i u kojima je uzeo dva uzastopna naslova najkorisnijeg igrača NBA lige. I odigrao je na razini na kojoj ga je većina publike u Clevelandu voljela gledati. Njihov problem bio je u tome što je svoj rekord sezone ostvario u dresu Miami Heata usput nanijevši Cavaliersima najveći poraz sezone. Bilo je 118-90.
James je susret okončao s 38 poena, čemu je dodao pet skokova i osam asistencija. Velika koncentracija i nadahnutost rezultirali su i time da prvi puta ove sezone nije izgubio niti jednu loptu.
Iznimno poštujem ovaj klub i ove navijače. Zajedno smo se razvijali od 17 pobjeda u sezoni do posljednje dvije kada smo bili najbolja momčad lige u osnovnom dijelu. Shvaćam frustraciju ovih navijača, koje iznimno cijenim, ali frustriran sam bio i ja jer nismo mogli osvojiti ono što smo željeli. Cavaliersima i njihovim navijačima želim sve najbolje”, kazao je James koji se prije i tijekom utakmice morao suočiti s negodovanjem tribina koje su uzvicima neodobravanja pratile svaki njegov potez.
Dwyane Wade također je bio na razini zadatka s 22 poena i po devet skokova i asistencija, James Jones dodao je 18 poena i šest skokova, a Chris Bosh 15 koševa i pet uhvaćenih lopti u možda i najboljem izdanju Miamijeve momčadi do sada.
Ipak, unatoč dobroj igri ostatka momčadi, priča dana ostaje LeBron James koji je ubacio deset poena više od kompletne početne petorke cijele domaće momčadi, od čega čak 24 tijekom treće četvrtine. Posljednju je prosjedio na klupi.
Dodajmo i da je Daniel Gibson ubacio 21 koš za domaćina koji je poražen u šestoj od posljednjih osam utakmica i kojem slijedi težak niz od sedam gostovanja u osam sljedećih.
U drugoj odigranoj utakmici u četvrtak navečer sastali su se Golden State Warriorsi i Phoenix Sunsi, a pobjedu je odnio gost rezultatom 107-101, unatoč sjajnom Monti Ellisu (38 poena, četiri skoka, sedam asistencija) i vrlo dobrom Davidu Leeju (25 koševa, osam skokova, po pet asistencija i izgubljenih lopti). I na toj utakmici je najviše vukao igrač koji je stasao u Oaklandu, Jason Richardson s 25 poena. Jednako su dobri bili Grant Hill s košem manje, i Steve Nash koji je uz 13 poena izjednačio i svoj rekord sezone s 16 asistencija.
Bila je ovo deveta pobjeda Sunsa u jedanaest posljednjih sučeljavanja s Warriorsima koji su u nizu od četiri domaća poraza i sedam od osam posljednje odigranih utakmica.
02.12.2010.
Cleveland Cavaliers90 : 118Miami Heat
Golden State Warriors101 : 107Phoenix Suns
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010   #1073
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Netsi ponovno izgubili nakon produžetaka


Noćas je na NBA parketima bilo odigrano čak 13 susreta, a njih 10 je pripalo domaćim ekipama. New Jersey Netsi su nakon tri produžetka protiv Thundera još jednom igrali dodatne minute i ovoga su puta ponovno poraženi. Bolji od njih bili su košarkaši Bobcasta.
Bryant i društvo su imali četiri poraza u nizu, padali su redom protiv Utaha, Indiane, Memphisa i Houstona. Alarm je gadno zvonio u njihovim redovima, pa su se stoga u petak uozbiljili i odigrali odgovornu utakmicu protiv Sacramenta kojeg su lako pobijedili 113-80. Sve četiri dionice ogleda su završile u korist Lakersa, a napokon se smirio i Kobe Bryant ne forsirajući vlastitu promociju na parketu i šut. Gađao je 9-18, te ukupno zabio 22 poena, čime je bio prvi strijelac utakmice. Paul Gasol je dodao 16 poena, te po pet skokova i asistencija.
Najveće iznenađenje večeri je domaći poraz New Orleansa od New Yorka (100-92). Nakon odličnog starta u sezonu očigledno sve češće New Orleans upada u crne rupe tijekom ogleda, a ovaj poraz je označio tek drugi domaći u desetoj utakmici. Ovoljetno pojačanje Knicksa, Amare Stoudemire, je opet kvalitetno vodio momčad New Yorka. Ubacio je 34 poena uz 10 skokova. Imao je sjajan šut 15-22.
Želučana viroza je zahvatila veliki dio Orlandove svlačionice, pa zbog toga kod Detroita nisu igrala tri člana prve petorke, Howard, Nelson i J.J. Redick, kao i važan igrač s klupe Pietrus. Unatoč tome Orlando je uspješno obavio gostovanje u tom gradu i pobijedio 104-91. Odlično je takvu situaciju iskoristio Brandon Bass koji je kao igrač s klupe zabio 27 poena.
Boston je lako pobijedio u “malom derbiju” Istoka Chicago sa 104-92. Svi iz Bostonove petorke su zabili 12 poena i više, a istaknimo i 19 asistencija Rajona Ronda.
Dodajmo još to da su igrači Mavericksa slavili u državi Mormona svladavši Utah rezultatom 81:93.
03.12.2010.
Atlanta Hawks93 : 88Philadelphia 76ers
Boston Celtics104 : 92Chicago Bulls
Charlotte Bobcats91 : 84 OTNew Jersey Nets
Denver Nuggets109 : 104Los Angeles Clippers
Detroit Pistons91 : 104Orlando Magic
Los Angeles Lakers113 : 80Sacramento Kings
Memphis Grizzlies111 : 127Houston Rockets
New Orleans Hornets92 : 100New York Knicks
Phoenix Suns105 : 97Indiana Pacers
San Antonio Spurs107 : 101Minnesota Timberwolves
Toronto Raptors111 : 99Oklahoma City Thunder
Utah Jazz81 : 93Dallas Mavericks
Washington Wizards83 : 79Portland Trail Blazers
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010   #1074
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

i opet Raptorsi dobili trenutno su 8. na istoku i bilo bi fenomenalno kad bi uspjeli ostat tu...

Andrea Il Mago Bargnani razvaljuje
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010   #1075
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

dera, Celticsi preslisali Bullse?
Nera is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2010   #1076
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Miami na pogon Bosha, Wadea i Jamesa


Od ukupno šest odigranih utakmica u subotnjoj večeri u NBA ligi njih čak pet domaće su momčadi iskoristile za pobjedu. Na strani je slavio samo Dalllas.

Mavericksi su bili bolji od Sacramento Kingsa rezultatom 105-103 zahvaljujući seriji 15-4 u posljednjih pet i pol minuta ogleda čime su došli do devete uzastopne pobjede, što je najdulji aktivni pobjednički niz u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.
Za sedmi uzastopni poraz Kingsa od Mavericksa i sedmi u nizu ove sezone najviše su povukli Dirk Nowitzki (25 poena, po pet skokova i asistencija) i Jason Terry (23 koša). Tyreke Evans je ubacio 25 poena i imao pet skokova i osam asistencija za poraženu momčad.
Čak 75 od ukupno 89 Miamijevih poena ubacili su Dwyane Wade (26, 10 skokova), Chris Bosh (27, 10 skokova) i LeBron James (22, sedam skokova) u pobjedi protiv Atlante. Bilo je 89-77 uz seriju 11-0 domaćina u posljednjim minutama utakmice. Spomenimo da je za Hawkse trinaest minuta odigrao Damien Wilkins, sin Geralda Wilkinsa i nećak Dominiquea Wilkinsa, nekoć velike zvijezde Hawksa i stanovnika košarkaške Kuće slavnih. Nije se upisao na listu strijelaca.
Samo osmoricu raspoloživih igrača imala je momčad Orlando Magica u zapisniku utakmice protiv Milwaukee Bucksa koji su iskoristili neigranje Howarda, Nelsona, Redicka, Andersona, Pietrusa i Ortona te došli do 96-85 pobjede. Najbolji statistički učinak utakmice bio je u vlasništvu Andrewa Boguta koji je u povratničkoj utakmici od ozljede leđa ubacio rekord sezone od 31 koša čemu je dodao 18 uhvaćenih lopti.
Tricom sa zvukom sirene Derrick Rose (30 poena, sedam skokova, 11 asistencija) je omogućio Chicago Bullsima produžetak, a kasnije i 119-116 pobjedu protiv Houston Rocketsa. Na visini zadatka napokon je bio i Carlos Boozer čiji učinak od 25 ubačenih koševa i devet uhvaćenih lopti svjedoči u korist da je ozljeda zbog koje je propustio početak sezone iza njega i da navijači u United Centeru mogu očekivati dobre rezultate svojih miljenika. Houston, za kojeg je Luis Scola ubacio 28 poena uz osam skokova, je ponovno ostao kratak u pokušaju da upišu tri uzastopne pobjede u sezoni.
04.12.2010.
Chicago Bulls119 : 116Houston Rockets
Miami Heat89 : 77Atlanta Hawks
Milwaukee Bucks96 : 85Orlando Magic
Minnesota Timberwolves129 : 95Cleveland Cavaliers
Philadelphia 76ers109 : 91Charlotte Bobcats
Sacramento Kings103 : 105Dallas Mavericks
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2010   #1077
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA liga
Povratak Duranta, pobjeda Oklahoma Cityja

Nakon što je pauzirao dvije utakmice zbog povrede koljena, u tim Oklahoma Cityja se vratio najbolji igrač Kevin Durant i poveo saigrače prema pobjedi.
Kevin Durant (Foto: AP)

Sa 114-109 je Oklahoma City na svom parketu pobijedila Golden State, a ponajbolji košarkaš današnjice je ubacio 28 poena uz sedam skokova. Njegova "desna ruka" Russell Westbrook je "iz sjene" obavio ostatak posla, pa je utakmicu završio sa 19 poena, sedam skokova i 13 asistencija. Taj dvojac je bio previše za Golden State koji se prvenstveno oslanjao na inspiraciju Stephena Curryja koji je ubacio 39 poena, odnosno, lični rekord sezone.

Drugi je put u sedmici San Antonio pobijedio New Orleans i tako zadržao ne samo primat u Zapadnoj konferenciji, već u kompletnoj NBA ligi. Spursi imaju omjer 17-3, a New Orleans su ovom prilikom vrlo lako slomili sa plusom od 25 poena (109-84). Pobjedu manje i poraz više od Spursa imaju košarkaši Bostona koji su imali nešto žešći trening na gostovanju kod New Jerseyja. Pobijedili su 100-75, a inače igrač s klupe, Nate Robinson, je bio prvo ime Celticsa. Ubacio je 21 poen, uz po šest skokova i asistencija.

Robinson je iskoristio neigranje prvog organizatora igre Bostona Rajona Ronda koji je tek nekoliko minuta prije početka utakmice poručio treneru Docu Rivesru da ne može igrati zbog povrede tetive koljena, ali i stopala.

Portland je bio u negativnom nizu od šest poraza, ali su u nedjelju na svom parketu dočekali Los Angeles Clipperse i pobijedili 100-91. Dobio je Portland boj na centarskim pozicijama, a Matthews, Battum i Camby su kombinirano ubacili 51 poen uz 35 skokova.

NBA liga, nedjelja:

Toronto - New York 99-116 (Johnson 22p, 16s / Stoudemire 31p, 16s, Chandler 21p)
New Jersey - Boston 75-100 (Farmar 16p / Robinson 21p, 6s, 6a, Garnett 13p, 14s, 4a)
Detroit - Cleveland 102-92 (Stuckey 24p, 6s, 11a, Hamilton 23p / Williams 14p, 10a)
Oklahoma City - Golden State 114-109 (Durant 28p, 7s, 3a, Westbrook 19p, 7s, 13a / Curry 39p, 6a)
San Antonio - New Orleans 109-84 (Parker 19p, 3s, 6a, Duncan 11p, 9s / Paul 16p, 5s, 8a)
Phoenix - Washington 125-108 (Nash 20p, 17a, Warrick 26p / Blatche 24p)
Denver - Memphis 108-107 (Nene 27p, 11s, 6a, Afflalo 20p / Gay 24p, 4s, 3a)
Portland - LA Clippers 100-91 (Matthews 26p, Camby 12p, 19s / Gordonn 24p)
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010   #1078
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Wade blistao pri povratku u Milwaukee


Košarkaši Miamija došli su do pete uzastopne pobjede slavivši u Milwaukeeju protiv Bucksa 88-78. Dwyane Wade zabio je 25 koševa uz pet asistencija i 14 skokova, što je njegov najbolji skakački učinak u karijeri.

Wade je svoje studentske godine proveo u Milwaukeeju, gdje se očigledno i dalje osjeća kao kod kuće. Chris Bosh pratio ga je sa 16 koševa i 12 skokova, dok je LeBron James dodao 17 poena. Jamesu je to bila osma pobjeda u zadnjih osam utakmica koje je igrao protiv Bucksa. Miamijeva “supermomčad” do ovog trenutka još nije vezala pet pobjeda.
Do pete su uzastopne pobjede došli i New York Knicksi, koji su u Madison Square Gardenu pobijedili Minnesotu 121-114. Opet je blistao Amare Stoudemire s 34 koša. U svakoj od pet posljednjih pobjedničkih utakmica prebacio je brojku od 30 koševa. Posljednji Knick kojem je to pošlo za rukom bio je Stephon Marbury u veljači 2005. godine.
Da su uistinu vrlo dobra momčad, Atlanta Hawksi potvrdili su na gostovanju u Orlandu, gdje su drugu najjaču momčad Istočne konferencije pobijedili 80-74 upisavši šestu pobjedu u sedam posljednjih utakmica. Mike Bibby (13 koševa) pogodio je ključnu tricu u završnici, Josh Smith ubacio je 19 koševa uz 13 skokova, a Al Horford 16 koševa uz deset skokova.
Carlos Boozer je, igravši tek četvrtu utakmicu za Chicago Bullse, u koje je ljetos stigao iz Utaha, doveo svoju momčad do domaće pobjede protiv Oklahoma Cityja 99-90. Zabio je 29 koševa uz 12 skokova. Jednako je efikasan s druge strane bio Kevin Durant.
06.12.2010.
Chicago Bulls99 : 90Oklahoma City Thunder
Indiana Pacers124 : 100Toronto Raptors
Los Angeles Clippers98 : 91Sacramento Kings
Milwaukee Bucks78 : 88Miami Heat
New York Knicks121 : 114Minnesota Timberwolves
Orlando Magic74 : 80Atlanta Hawks
Utah Jazz94 : 85Memphis Grizzlies
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #1079
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Karl će još pričekati na 1000. pobjedu

George Karl, trener košarkaša Denvera, imao je priliku u utorak navečer postati tek sedmi trener u povijesti NBA lige s minimalno 1000 pobjeda. No, na ulazak u birano društvo će Karl još malo pričekati.

Naime, Denver je poražen kod Charlottea (100-98) u utakmici gdje su opet kod pobjednika dominirala dva igrača. Stephen Jackson i Gerald Wallace su kombinirano ostvarili sljedeće brojke: 43 poena, 18 skokova i 12 asistencija. Bila je to peta domaća pobjeda Charlotte u posljednjih šest nastupa. Denver je imao šansu za ulazak u produžetak, ali je Chauncey Billups sa zvukom sirene, iz kuta, promašio šut za 100-100.

Golden State je izgubio i četvrtu utakmicu zaredom, odnosno devetu u posljednjih deset nastupa. Za ovu u utorak im se nema što prigovoriti, jer su čak i dugo vremena prijetili ponajboljoj momčadi Zapada, Dallasu, koji je na kraju slavio 105-100. Dirk Nowitzki sa 25 i Jason Terry sa 20 poena su bili predvodnici Dallasa.

Osmi put zaredom su Los Angeles Lakersi pobijedili Washington, ovaj put u svom Staples Centeru sa 115-109. Pau Gasol je ubacio 21 poen uz 14 skokova i osam asistencija. Kobe Bryant je dodao 32 poena, a Lamar Odom 24 poena uz sedam skokova. Treba reći da je ovo Washingtonu bio jedanaesti poraz u isto toliko gostovanja ove sezone, te samo oni i Clippersi nemaju niti jednu pobjedu na strani. Nije ih ovom prilikom spasio niti opet odlični John Wall (prvi izbor drafta) sa 22 poena, pet skokova i 14 asistencija.

07.12.2010.
Atlanta Hawks 116 : 101 New Jersey Nets
Charlotte Bobcats 100 : 98 Denver Nuggets
Dallas Mavericks 105 : 100 Golden State Warriors
Houston Rockets 97 : 83 Detroit Pistons
Los Angeles Lakers 115 : 108 Washington Wizards
Philadelphia 76ers 117 : 97 Cleveland Cavaliers
Portland Trail Blazers 106 : 99 Phoenix Suns
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2010   #1080
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Noćas je odigrano 11 susreta, a najzanimljivije je bilo u gradskom derbiju između Clippersa i Lakersa gdje je junak dana postao Derek Fisher. Naime, organizator igre Lakersa je sa zvukom sirene uspio položiti loptu za slavlje svoje momčadi. Dodajmo i to, kako su Sunsi pred domaćom publikom poraženi u produžetku protiv Memphisa, dok su igrači Miamija upisali šestu uzastopnu pobjedu svladavši Utah Jazz.

Spursi 18 od 21, ozljeda Currya
San Antonio Spursi dočekali su Golden State Warriorse i svladali ih 111-94 za svoju osamnaestu pobjedu u 21. utakmici sezone, čime je upisan najbolji start u povijesti kluba. Što se same utakmice tiče, pobjeda je bila očekivana budući da su Warriorsi rado viđeni suparnik igračima Spursa. Naime, pobjeda u srijedu ukupno je 25. uzastopna domaća San Antonija protiv Golden Statea što je i najdulji aktivni niz u NBA ligi jedne momčadi protiv istog suparnika. Nadalje, bila je ovo i deveta uzastopna Spursa protiv Warriorsa čemu je najviše pridonio Tony Parker s 19 poena i devet asistencija. Osim bez pobjede, gosti su ostali i bez Stephena Curryja koji je iščašio gležanj tijekom druge četvrtine utakmice i nije se vraćao na parket.

Do osme uzastopne pobjede stigli su Boston Celticsi (Ray Allen 28 poena) nakon što su sa 105-89 svladali Denver Nuggetse čiji je trener George Karl i dalje na 999 pobjeda u karijeri. Jubilarnu će imati priliku proslaviti u petak kada mu sastav gostuje u Torontu.

Za Denver je utakmicu propustio Carmelo Anthony. Zanimljivo, u tri od jedanaest domaćih utakmica Celticsi su igrali protiv suparnika bez njihovih najvećih zvijezda. Washington je gostovao bez Johna Walla, a Oklahoma City bez Kevina Duranta.

U sjajnom nizu od šest vezanih pobjeda su Miami Heat i New York Knicksi. Ovi prvi slavili su na teškom gostovanju u Salt Lake Cityju 111-98, anuliravši tako poraz u produžetku (116-114) od istog suparnika prije manje od mjesec dana. U toj se utakmici Jazz vratio nakon minusa od 22 poena, a sada su pali nakon zadnje četvrtine koju je Heat, predvođen s 33 poena, sedam skokova i devet asistencija LeBrona Jamesa, dobio 34-20.

Bargnaniju rekord karijere i pobjeda protiv Knicksa
Dvoboj centara u Madison Square Gardenu dobio je Andrea Bargnani, no njegovi su Toronto Raptorsi poraženi 113-110 od domaćih New York Knicksa. Talijan je utakmicu završio s rekordom karijere od 41 koša (uz sedam skokova i šest asistencija) igravši “simultanku” s Amar’eom Stoudemireom (34 poena, 14 uhvaćenih lopti). Tricu za pobjedu 2.7 sekundi prije kraja utakmice ubacio je Raymond Felton (28 poena, 11 asistencija), a lopta je ušla nakon što je pet puta dotaknula obruč prije prolaska kroz mrežicu. Nešto prije toga Bargnani je tricom poravnao rezultat na 110-110, a potom očajnički s desetak metara u preostalom vremenu debelo promašio za produžetak.

Gradski derbi u Los Angelesu pripao je Lakersima koji su svladali Clipperse 87-86 šutom Dereka Fishera sa zvukom sirene. Kobe Bryant je ubacio 24 poena za Lakerse, Eric Gordon jednako toliko za Clipperse.

Ove sezone u NBA ligi deset je puta upisan učinak pojedinca od dvadeset poena i skokova na jednom utakmici. Polovica njih pripada Minnesotinom Kevinu Loveu koji je postigao 22 poena i uhvatio 21 loptu u porazu momčadi od Oklahoma City Thundera predvođenih Kevinom Durantom (30 koševa, 11 skokova). Bilo je 111-103 za goste.

08.12.2010.
Boston Celtics 105 : 89 Denver Nuggets
Cleveland Cavaliers 83 : 88 Chicago Bulls
New York Knicks 113 : 110 Toronto Raptors
New Orleans Hornets 93 : 74 Detroit Pistons
Milwaukee Bucks 97 : 95 Indiana Pacers
Minnesota Timberwolves 103 : 111 Oklahoma City Thunder
San Antonio Spurs 111 : 94 Golden State Warriors
Phoenix Suns 98 : 104 OT Memphis Grizzlies
Utah Jazz 98 : 110 Miami Heat
Sacramento Kings 116 : 91 Washington Wizards
Los Angeles Clippers 86 : 87 Los Angeles Lakers
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 00:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic