Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Transferi

Transferi Razgovarajte o glasinama i zvaničnim transferima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 08-12-2010   #1
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default Novi trener?

Dakle, kako je naš Inter u izuzetnoj slaboj formi, potpuno se aktualiziralo pitanje otkaza Rafaela Beniteza i njegovog mogućeg nasljednika. Ovdje dakle govorimo o svim trenerima koji se spominju u vezi Intera, o karakteristikama istih, vrlinama- manama, itd... Treneri koji se trenutno spominju su: Andres Vilas Boas, Leonardo, Luciano Spaletti, Beppe Baresi i Walter Zenga. Ukoliko sam nekoga zaboravio, slobodno napišite, i ako želite, dajte svoj prijedlog.

Moje mišljenje o navedenim:
Vilas Boas- Prilično mlad trener koje pekao zanat kod našeg Posebnog Mourinha, i radio već kod nas u Interu. Sama činjenica da je bio Mourinhov šegrt mnogo znači, a da je pokupio dosta od njega pokazuje činjenica kako vodi Porto. Od kako se počelo povezivati ovo ime za Inter počeo sam sa većom pažnjom pratiti Porto, i mogu vam reći da su ubitačni, a Vilas Boas je slika i prilika Mourinha. Budući da je vrlo mlad ne znam koliko je pametno dovoditi ga, ali nema sumnje da će ovaj čovjek biti u vrhu fudbalskih trenera za par godina.

Leonardo- Izbjegavati. On po meni nije nikakav extra trener, a i sam je potvrdio da ga trenerski poziv nije nikada nešto previše zanimao. Definitivno nije materijal za Intera i ne bih ga volio vidjeti na našoj klupi.

Spaletti- Jedan od boljih Italijanskih trenera. Odradio je odličan posao sa Udineseom i Romom, ali ima veliki problem (sličan kao Benitez) a to je da ne zna držati svlačionicu i nije veliki autoritet.

Baresi i Zenga- Legende Intera, ali niti jednog ne bih volio na klupi Intera kao riješenje za duže staze. Zenga jednostavno nema taj kvalitet (još uvijek) da vodi velike klubove. Vodio je Palermo i Cataniu, i ja mislim da on i jeste na tom nivou. Što se Baresija tiče, on bi mogao biti instant riješenje do kraja sezone ako se smijeni Benitez.

Moj prijedlog: Fabio Capello
Don Fabio je, po meni, trenutno idealan za nas. Kako stvari stoje mogao bi otići sa klupe Engleske Reprezentacije i bio bi slobodan. On je čovjek kojeg ne treba posebno predstavljati, čovjek pobjeđuje gdje god dođe, Italijanski fudbal je prekucao i on garantuje uspjeh.
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #2
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Ja bi Mourinha nazad. Ako ne njega bar njegovog dvojnika Villas Boasa .
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #3
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

Villas Boas je super,jedino mzd sto je mlad,ali ja bih ga ipak voleo videti na nasoj klupi...
A i sto rece Enfant,Capello nije los,mogao bi i on.
Leonardo,po meni nije los,ali bolje neko od navedenih gore
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #4
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

od ovih ovdje prvi pick definitivno Spalletti.al njega cemo tesko dobit,jer ima dobar ugovor u Zenitu...

Vilas Boas po meni ne,a i ima ugovor u Portu...

nakon Spallettia ja bih rado vidio Leonarda na nasoj klupi...

Zenga definitivno ne,Bergomi ko prelazno rjesenje moze... Capella ne mozemo dovest...

tako da su jedine realne opcije Leo,Zenga i Baresi...

al prvo i najvazniji rumeni out !
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #5
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

leonardo nije bolji od beniteza!
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #6
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

Leo je prosle sezone sa 3 put gorom ekipom nego sto mi imamo sad na kraju bio 12 bodova iza Intera,nasem strucnjaku je trebalo 15 kola da ima -10

a znamo da je dugo bio u borbi za scudetto,to sto je gubio od Intera u 2 utakmice je vazno,ali ne i presudno...sjetite se da je proslogodisnji Inter osvojio sve sto se moze osvojit ( pritom izbacio ekipu za koju mnogi tvrde da je najbolja u historiji fudbala )

gori od rumenog ne moze bit !
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #7
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

evo i od mene onda...eh sad prvo treba znati dali ce se traziti trener za narednih 5,6-10 godina ili opet neko poput Mourinha...

za mene je to onda sasvim jednostavno ako cemo trenera na duzi period, onda sam za covjeka iz Intera...

ali ovako Baresi, Oriali i jos jednog bio to Zenga, Siemone, Miha ili Vilas Boas sasvim svejedno...dakle dvojac Oriali-Baresi mora biti uz tog trenera za buducnost, jer znaju i trenutno stanje u klubu, a znaju i sta znaci Inter sto je veoma bitno za te trenere, da mi ne dodje tamo neki koga zaboli ona stvar za sve...

ja bih najvise volio vidjeti trio Baresi, Zenga, Oriali i dati im da prave svoj tim sa Brancom na celu, jer svejedno moramo uraditi smjenu generacija, a to je vecinom uvijek period bez trofeja, pa bi onda ovaj trojac imao za 2-3 godine potpuno novi Inter, svoj Inter, a onda opet sve napasti...naravno prvo treba osmisliti kompletan program za to, pa pa ako su spremni preuzeti odgovornost bujrum...meni nije problem biti 2-3 godine bez trofeja(ali da smo i dalje tu u vrhu) ako cemo nakon toga opet imati super jaki Inter i konkurentan u svim takmicenjima...

dakle za duzi period Baresi,Oriali,Zenga(ako misli da moze to)

a ako cemo opet nesto na brzinu ja sam za Hiddinka, po meni poslije Mourinha najjaci trener, jedina razlika izmedju njih dvojice je sto Hiddink dosta mirniji, ali da zna znanje bgm zna...

to je trener poput Mourinha dodje, napravi rezultat i ode...barem ga ja tako vidim

znaci odmah sam na pocetku rekao, ako je veci projekat trenera iz Intera onog koga se moze cekati, a ako hoces opet brzi uspjeh Hiddink...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #8
Pablo
Primavera
 

Join Date: Nov 2010
Location: Srbija Beograd
Age: 39
Posts: 267
Default

Ja vec mesecima razmisljam samo o hidingu kao mogucnosti,pratio sam njegove izjave tipa su da ne zeli da radi svaki dan 3 godine,ali idealno bi bilo kao sto su uradili u celsiju da ga dovedemo na polusezonu a za to vreme da se planira neko dugorocno resenje,posle murinje hiding je najbolji na svetu,najbolji dokaz je tekma protiv barse kad ih je celsi razbio
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #9
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Quote:
Originally Posted by Il Mago View Post
Leo je prosle sezone sa 3 put gorom ekipom nego sto mi imamo sad na kraju bio 12 bodova iza Intera,nasem strucnjaku je trebalo 15 kola da ima -10

a znamo da je dugo bio u borbi za scudetto,to sto je gubio od Intera u 2 utakmice je vazno,ali ne i presudno...sjetite se da je proslogodisnji Inter osvojio sve sto se moze osvojit ( pritom izbacio ekipu za koju mnogi tvrde da je najbolja u historiji fudbala )

gori od rumenog ne moze bit !

a koja je to ekipa?

Mago moram ti reci da najvise lupas na forumu posle dere naravno
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #10
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

mrznja prema Barceloni kojuu imas je jedno,al realnost je drugo care moj.mi smo tu Barcu izbacili i imali najboljeg trenera na svijetu,tako da ako je los Leo losi su mnogi koje smo mi prosle sezone dobili ( tipa Chelsea u Londonu kad smo ih ponizili,samo ih je sreca spasila da ne budu 3 komad )

i puca mi k... sto lupam,imam svoje misljenje i ne mijenjam ga...
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #11
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Quote:
Originally Posted by Il Mago View Post
mrznja prema Barceloni kojuu imas je jedno,al realnost je drugo care moj.mi smo tu Barcu izbacili i imali najboljeg trenera na svijetu,tako da ako je los Leo losi su mnogi koje smo mi prosle sezone dobili ( tipa Chelsea u Londonu kad smo ih ponizili,samo ih je sreca spasila da ne budu 3 komad )

i puca mi k... sto lupam,imam svoje misljenje i ne mijenjam ga...
Niko ti ne trazi da ga menjas
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #12
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Mozemo napraviti samo gori potez. Spaletti je pokazao kvalitet u Zenitu . Ostalo nije vrijedno spomena.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #13
Pablo
Primavera
 

Join Date: Nov 2010
Location: Srbija Beograd
Age: 39
Posts: 267
Default

heheheee kakav je lik ovaj Dera
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #14
InteristaSA
Assistant coach
 
InteristaSA's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Age: 35
Posts: 1,082
Default

Vilas Boas bi definitivno bio moj izbor..nema se sta tu pricat bio je u klubu zna sve kako se radi,,mourinhov ucenik..zar treba jos nesto pricati!!Vilas Boas welcome to Inter!!!
__________________
InteristaSA is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010   #15
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Quote:
Originally Posted by InteristaSA View Post
Vilas Boas bi definitivno bio moj izbor..nema se sta tu pricat bio je u klubu zna sve kako se radi,,mourinhov ucenik..zar treba jos nesto pricati!!Vilas Boas welcome to Inter!!!
Kolko si ga puta gledao
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 14:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic