Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Fudbal > Igrači i treneri

Igrači i treneri Raspravljajte o igračima i trenerima koji nisu našem klub

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 15-09-2009   #16
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Maradona se pokazao kao jako loš izbornik. Vidio sam praktički sve utakmice Argentine od kako je on izbornik, i tu nema veze ništa ni sa čim. Nisu problem igrači iz Europe (čak šta više) problem je u tome što on nema jasnu taktiku, nema jasne zadaće za njih, nema viziju.

Njemu počinju utakmice napadači koji to ustvari nisu (Messi, Aguero), a toliko dobrih napadača ima na raspolaganju. Pa onda nema Cambiasa, koji je bez pretjerivanja ponajbolji veznjak (i najinteligentniji) na svijetu. Koliko samo gubi na tom polju, nije ni svjestan izgleda...
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #17
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

I ja sam gledao sve meceve i sem pocetnih pobjeda ovo zadnje je bas lose
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #18
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

Čovjek nije nikada bio trener, kao ni klupski tako ni izbornik.
Neki u toku igračke karijere nauče jako puno, što iz vlastitog iskustva općenito iz igre što pogotovo od trenera koje su imali tokom karijere.
Tako da se neki jako dobro snađu i to odmah nakon što završe igračku karijeru, plus i jer imaju jako dobar osjećaj gdje i šta kako uraditi, gdje su prioriteti i slično jer imaju dobru kvalitetu opažanja i slično, tj. nedostatak iskustva(trenerskog) ili barem dio tog nedostatka prikrivaju upravo takvim sposobnostima.
Ne znam ima li ih Maradona?
Upravo veliko trenersko iskustvo potrebno je da shvatiš kako se trenira reprezentacija, jer biti trener u klubu i biti izbornik skoro da su dvije veoma različite funkcije.
S igračima se nađeš samo par dana prije utakmice i moraš dobro znati što raditi, jer nema tu ''ljetnih priprema'' ili nešto tome slično, tu imaš par dana da se koncentriraš da najveće nedostatke ispraviš i izoštravanje prednosti i sve to treba uraditi što brže i efikasnije.
Pitanje je zna li to Maradona, tj. jel on u stanju (po svojem iskustvu i znanju) to raditi?
Bojim se za njega i Argentince da ne, što dokazuju i rezultati od kad je sjeo na klupu Argentine

ponekad nije pitanje samo koje je igrače pozvao a koje nije
Npr. po meni Datolo nije za repku, bolje rečeno može on bit pozvan ali za mene nije materijal za prvu postavu, ali ipak prvu utakmicu je zabio gol i kasnije je imao dobrih poteza, više manje.

Znači ponekad nije toliko stvar u tome koji su ti igrači u repki nego je li igra koju forsiraš adekvatna tim igračima?
Npr. kao da igraš visoke lopte na Aguera i Messija i slično
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________

Last edited by Mauro7; 15-09-2009 at 20:12.
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #19
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

$utra vece ce Diego biti na stadion da prati Argentince iz Intera..
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #20
claudejandamvan
Primavera
 
claudejandamvan's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: ZG
Posts: 268
Default

Nastavljaju se Maradonina lutanja u pokušaju da pronađe najbolju momčad za ključne utakmice u kvalifikacijama za SP.“Mali zeleni” se odrekao čak sedmorice igrača koji su bili aktivni u posljednjoj reprezentativnoj akciji. Maradona je prekrižio Fernanda Gaga, Javiera Zanettija, Pabla Carriza, Nicolasa Burdissa, Jesusa Datola, Maxija Rodrigueza i Lisandra Lopeza.Zamjene za njih Maradona je odlučio potražiti u nogometnom staračkom domu gdje je pronašao Ariela Ortegu i Martina Palerma. Sjetio se i nekadašnjeg Valencijina čuda od djeteta Pabla Aimara, danas člana Benfice, a iznenadila je i pozivnica Pablu Zabaleti iz Manchester Cityja.
Argentinska javnost sve manje vjeruje u metode svog najboljeg igrača u povijesti koji je očito na klupi reprezentacije izgubio kompas.
__________________
...i od naprijed i sa boka voli te stoka sa istoka...
Forza Inter!!!
claudejandamvan is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #21
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

ne mogu vjerovati koliko ovom čovjeku nedostaje da bude barem kakav takav izbornik, gotovo da mu u svakom polju, u svakom aspektu nedostaje nogometne inteligencije
čovjek ne shvaća neke OSNOVNE stvari, neka prvaila koja su SVETA u gradnji ekipe
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #22
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

ma nema si on veze, izgubice i ove zadnje 2 utakmice
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009   #23
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

počelo je nakon utakmice, pa i na konferenciji hehe


malo s prijevodom


ahahaha
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009   #24
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Jedva se plasirao na svetsko sa Argentinom i onda ima muda da vredja tako, nadam se da ce ga debelo kazniti
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009   #25
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

pa već je kažnjen s 5 utakmica
al po meni IMA PRAVO
jedini je čovjek zahvaljujući kojem Argentina i ima jedan naslov svjetskog prvaka, novinari pljuvaju po mnjemu i argentini kao da ne navijaju za argentinu
kao da nisu željeli da se argentina plasira na svjetsko
i on je pravilno rekao da se zahvaljuje svim onim PRAVIM argentincima
samo argentinci mogu bit toliko blesavi da u teškim trenucima za svoju reprezentaciju umjesto da ih bodre oni stvaraju još težu atmosferu, on je uostalom emotivac i reagirao je kako je reagirao
to što se ni kasnije nije pokajao ni izvinio pokazuje da ima čvrst stav i da ozbiljno tako misli za sve one koju su bili protiv njega
sigurno da je pogriješio sa izražavanjem ali na jedan način je legenda
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009   #26
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Nije trebao reagovati onako kako je reagovao, ali kada se sve podvuče, pokazao je da nije veliki stručnjak. Konkretno, nije materijal za trenera. O njegovom statusu legende ne treba diskutovari (kao igrača), ali kada na dispoziciji imaš ponajbolje igrače na svijetu (Messi, Aguero, Tevez, Cambiasso, Samuel, Zanetti, Mascherano itd), a boriš se protiv Perua, Urugaya, i sličnih, onda stvarno nešto ne štima. Gledao sam Argentinu i to "meljanje" sa slabijim nije samo "loša sreća", već se vidilo da igrači nisu taktički posloženi.

A onda druga stvar, ne znam šta on misli, ali niti jedan trener/izbornik nije pošteđen javnog linča kad stvari ne idu najbolje. I nije to samo stvar medija, već i ljudi, možete svi pogledati javne ankete gdje ljudi otvoreno govore kako nisu zadovoljni njegovim radom kao izbornika. Jednostavno, Argentina je reprezentacija od koje se očekuje da bude pri samom vrhu svakog takmičenja, jer posjeduju kvalitet, igrače i persone u svijetu u fudbala i ja razumijem svaku kritiku na njegov račun (iako je bio i ostao jedan od najboljih).
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2009   #27
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Quote:
Originally Posted by Mauro7 View Post
pa već je kažnjen s 5 utakmica
al po meni IMA PRAVO
Pa znaci li to da nece repku na svjetsko vodit?
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010   #28
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Lik nije zovno Zanettia i Cambiassa kolko sam upratio, a burdia jest, stvarno ga treba upucat.
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010   #29
filip.sk
Head coach
 
filip.sk's Avatar
 

Join Date: Aug 2009
Location: Skopje - Macedonia
Age: 33
Posts: 2,031
Default

Za gde nije gi pozvao???
Ma on sam sebi si kopa rupa,... mascherano je kapiten, sta hocete vise....
__________________
Roy Keane: Sometimes you wonder, do they understand the game of football?
Claude Le Roy: Football is a permanent orgasm.
filip.sk is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010   #30
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Pa za prijateljsku
A stvarno, zanetti najvise nastupa daleko sve, i onaj coban mascherano kapetan.
A wally na klupi igra coloccini iz NEWCASTLEA IZ CHAMPIONSHIPA
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 13:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic