Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Novosti

Novosti Novosti vezane za Inter Milan

Closed Thread  
Thread Tools Display Modes
Old 12-02-2010   #1
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default Mourinho: Volim Inter, imamo istu osobnost



Trener Intera Jose Mourinho bio je gost Inter Channela gdje je chatao sa navijačima odgovarajući na brojna pitanja. Izdvajamo najvažnije izjave…

“Uvijek sam birao buntovne momčadi. Porto sam izabrao jer u Portugalu je Lisabon simbol moći i novca, Benfica i Sporting. Porto je 400 km sjevernije i tamo je teže pobjeđivati. Zatim sam pošao u Chelsea, klub koji dugo nije pobjeđivao i koji je predstavljao moć stranog novca. Tada je to bio jedini klub u stranom vlasništvu i Englezi nisu željeli da pobjeđuje. Na kraju sam došao u Milano gdje se sve karakteristike Intera i interizma savršeno poklapaju s mojima. Volim Inter, jer imamo istu osobnost.”

“Kada sam stigao igrali smo previše defanzivno. U napadu smo imali čovjeka koji je sam mogao riješiti sve napadačke probleme. Nismo igrali dobar nogomet. Danas igramo onako kako se sviđa svima, svi igrači sudjeluju u napadu, a bez da izgube ravnotežu otraga.”

“Uvijek sam govorio kako pravom igraču ne treba period prilagodbe. Pandev je stigao i odmah se uklopio, jer je velik igrač, isto kao i Sneijder.”

“Barcelona i Chelsea su dvije najjače momčadi. Chelsea je imao nesreću sa ždrijebom isto kao što smo je imali mi. Pobijediti će momčad koja bude imala manje ozljeđenih. Žao mi je što se ozljedio Materazzi, jer je bio sjajan u posljednje vrijeme i pravi je igrač protiv Chelseaja. Bio bi u prvom sastavu zbog svoje visine. Pogledajte braniče Chelseaja, najmanji je visok 1,86m. Čini mi se da je onaj tko ih je prije nekoliko godina izabrao jako pametan čovjek. Nema favorita, ja vjerujem u svoju momčad.”

Naravno, svi navijači su hvalili Mourinha, bilo je razgovora o taktici, rasporedu i pokušaju da se oživi interes za Kup Italije, o turn-overu (odmaranju igrača), o radu za budućnost i smanjenju broja igrača od Mourinhovog dolaska, o lošim stadionima u Italiji, o školi trenera, o vinima…

Ipak jedno je bilo posebno emotivno, a naš trener je otvorio svoje srce i pokazao senzibilnost…
Roberto Scarpini, koji je vodio emisiju je rekao: “Alberto izražava posebnu zahvalu Mourinhu, u svoje i suprugino ime: imaju dvoje djece, Francescu od osam i Lucu od dvije godine. Djevojčica je rođena s puno problema, a i danas ima neuromotoričke poteškoće. Zahvaljujući Mourinhu i momčadi Albertova obitelj barem na 90 minuta zaboravlja na probleme…

“Ono što mogu reći je da se čovjek mora zabavljati što više može, ali i ponavljam kako Albertova obitelj ne mora ići samo na stadion. Vrata Appiano Gentilea su im otvorena svaki dan. Ako žele doći u Pinetinu i sudjelovati na našem treningu, upoznati igrače i ručati s nama, zašto ne? Moraju vidjeti Inter iznutra, a ne samo za vrijeme 90 minuta utakmice. Albertova obitelj je uvijek dobrodošla i čekamo ih.”
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline  
Closed Thread

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 17:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic