Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Transferi

Transferi Razgovarajte o glasinama i zvaničnim transferima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 07-05-2015   #30751
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Ako je istina Bisc. u sta ja cisto sumnjam, a o ovome decku sam davnih dana pisao i sa ovakvim pojacanjima se vraca u vrh a ne sa Zukanovicem, Brozovicem i slicnim sabanima...



Uprava Mančester junajteda može da bude zadovoljna sezonom koja je na izmaku, ekipa se pod rukovodstvom novog trenera Luja van Gali nalazi pred povratkom u Ligu šampiona, ali se na tome ne završavaju ambicije kluba sa Old Traforda. Zato je već sada, i pre početka letnjeg prelaznog roka, ugovoren jedan ozbiljan transfer, vredan 30 miliona evra: na Teatar snova stiže jedan od najboljih ofanzivnih igrača Holandije, Memfis Depaj.

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

Ovu informaciju su na svojim sajtovima potvrdili i Depajov sadašnji klub, PSV, i sam Junajted, ističući da će ugovor biti potpisan nakon što ovaj 21-godišnjak, kada počne prelazni rok, obavi neophodne medicinske preglede.

"Veoma smo ponosni zbog transfera Depaja. Memfis je prošao kompletnu našu omladinsku školu, a stigao je do važne uloge u nacionalnom timu. Izgubićemo važnog igrača, ali prelazak u Junajted je velika stvar za fudbalera, ali i za klub", rekao je sportski direktor PSV-a Marsel Brands za klupski sajt.

Depaj, koji u reprezentaciji igra u veznom redu, a u PSV-u kao napadač, rođen je 13. februara 1994. godine. Nastupao je za sve starosne kategorije holandskih selekcija, a za "A" reprezentaciju u 15 navrata, postigavši pritom i dva gola, oba na Mundijalu - Australiji, pa Čileu.

Ove sezone je na 38 utakmica za tim iz Ajndhovena postigao 27 golova, uključujući tu i učinak 28-21 u prvenstvu Holandije.

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

Tako se vraca u vrh, a ti Tohire idi prodavaj maglu nekom drugom sa projektima i raznim drugim budalastinama dok je jube posle ispadanja u drugu ligu i rasprodaje igraca napravio novi stadion, najvredniju ekipu, i na pragu je finala LP uz 4 uzastopne titule. Gledacemo mi njima u ledja jos dugo,dugo, mnogo vise nego oni nama sa ovakvim merkatima...
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30752
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Gdje je to Icardi naučio na pobjednički mentalitet? Kakvi su to profesionalni igrači koji nemaju pobjednički mentalitet? Daj molim te, znači dobije nas Chievo, oni svi imaju pobjednički mentalitet? Ako ko ima, imaju ga Handa i Palacio.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30753
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

21 mil funti placen depay koji je odigrao blago receno strasnu sezonu i onda cujes zampu koji trazi 50 za dybalu .. Hahah otice ti dybala za 20 i udaraces se nogom u guzicu
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30754
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Dera ne znaš šti šta znači "pobjednički mentalitet", to nije nešto što se "nauči", to je nešto urođeno i nema toliko veze sa talentom koliko sa psihom (npr. Broz je odmah pored Ikca najbolji po tom pitanju, iako Broz nema talenat da bude svjetska klasa ali je psihički jak i obli ga qrac jel igra protiv Italije ili protiv San Marina). Icardi je sa 19 godina sam rušio Juve u po Torina sa 2 gola, ili detalji poput onda kad je u derbiju protiv Napolija u sudijskom vremenu panenkom donio izjednačenje, ili kad vidiš kako na njegovu igru uopće ne utiču ti silni pritisci od strane medija... Po takvim stvarima se pokazuje karakter. Kad imaš pobjednički mentalitet na tvoju igru ne utiče koliko je velik protivnik i koliko je važna utakmica, dobar si kad je najvažnije, a Ikac je upravo takav. Inter je krš a Ikac igra svoju igru i da sad pređe u Jube on bi isto tako igrao (možda bi malo više golova zabio jer bi mu više servirali ali ne bi bio ni bolji ni gori), dok je igro u Sampdoriji isti je ovakav bio...

Gdje ćeš spomenut Palacia tu, on je dokazao na SP-u da mu je mentalitet provincijski, da me ne razumiješ pogrešno on je vrhunski igrač i znalac, o njegovom talentu nema smisla raspravljat ali nema pobjednički mentalitet i nije ti on igrač koji će ti donijeti CL ili SP, on je samo timski igrač koji će biti koristan timu ali neće sam riješiti važnu utakmicu kada je to najvažnije i donijeti troferj. Na SP-u je izgledao kao kakav amater (toliko ga je sve to pogodilo da mu je trebalo pola sezone da dođe sebi) a Ikac bi npr. da šuta penal u finalu SP-a on bi uradio panenku i zabio jer mu noga neće zadrhtat kad je najvažnije. Takve stvari su jednostavno urođene i nama treba još par igrača psihički moćnih kao Ikac da vratimo samopouzanje i nekadašnji pobjednički mentalitet. Ikac naspram svojih vršnjaka izgleda kao da mu je 30 godina toliko zrelo igra i ponaša se na terenu.

Mislim da i Mancio ima pobjednčki mentalitet (izjave tipa "da nije navikao da se bori za 3. mjesto" ili kad je protiv Jubeta kod 1-1 izvukao vežnjaka i uveo napadača pa napao sa 3-jicom u špicu, ili kad je u prošlom mandatu kod nas preokretao rezultate kao od šale ili nanizao 17 uzastopnih pobjeda... To su neke osobine pobjedničkog trenera) ali on izgleda jednostavno nema druge trenerske kvalitete (čitaj taktiku) pa da to dođe do izražaja.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Last edited by Biscione; 07-05-2015 at 17:40.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30755
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

"Nauči" je trebalo da bude sarkazam, ali vidim da sve shvataš bukvalno kao bukva . Nemoj me ti učiti majke ti šta je mentalitet.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30756
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Pa moram te kad ne znaš, đe ćeš navesti Palacia kao igrača sa pobjedničkim mentalitetom. Time si pokazao koliko znaš o toj "materiji". Primjer igrača sa pobjedničim mentalitetom je i Mandžukić, iako nije ni približno dobar ko neki zvučniji napadači ali on će zabit gdje kod treba i kad god treba za razliku od nekih 50mil. vrijednih koji u najvećim utakmicama i kad se najviše od njih očekuju budu nevidljivi. Tako da ne misliš da svaki zvijezda igrač ima pobjednički mentalitet, talenat je jedno a karakter nešto sasvim drugo.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Last edited by Biscione; 07-05-2015 at 17:50.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30757
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Pa zna dera, Palasio se sit trofeja naosvajao, eno nezna kud ce s njima...
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30758
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

@Bisc, ne spominješ Handu? Jedan veliki Milito se nije snašao u Argentini, tako da ta tvoja filozofija ne pali.

@Sile, neka je Icardi osvojio, pa sad ti je gore napisao da mentalitet nema ništa sa osvajanjem titula. Što je najjače, Bisc lajkao , jebo lud zbunjenog, nemate vi pojma
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30759
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
@Bisc, ne spominješ Handu? Jedan veliki Milito se nije snašao u Argentini, tako da ta tvoja filozofija ne pali.

@Sile, neka je Icardi osvojio, pa sad ti je gore napisao da mentalitet nema ništa sa osvajanjem titula. Što je najjače, Bisc lajkao , jebo lud zbunjenog, nemate vi pojma
Ti imaš ozbiljnih problema sa razumijevanjem napisanog: gdje piše da nema veze sa osvajanjem titula (to je upravo povezano sa titulama jer titule osvajaju timovi koji imaju par takvih igrača koji svojim karakterom vuku čitavu momčad), nego piše da nema veze sa "talentom" u smislu da je pobjednički mentalitet stvar karaktera a talenat je naravno neophodan za vrhunske domete (ako nemaš talenta nećeš nikad zaigrati u velikom klubu ali ako nemaš pobjedničkom mentaliteta nikad nećeš predvoditi taj veliki klub do uspjeha, u tome je razlika). Evo da ti laički objasnim na primjeru Džeke i Mandžukića. Džeko je duplo talentovaniji (bolji šut sa obe noge nego Mandžo sa svojom najjačom, tehnički duplo bolji, fizički duplo jači...) ali vidi razlike: Mandžo ode u Bayern da grije klupu tada najboljem njemačkom igraču Gomezu ali Mandžo se nije pomirio s time i on svojim igrama "otjera" Gomeza iz kluba, kasnije zabi u finalu CL i donese i titulu Bayernu, donosio svojim golovima pobjede Hrvatskoj na EP-u, na SP-u.... i sad će svaki međunarodni pozvanalac fudlbala reć da je Mandžo svjetski igrač a da je Džeko qrac. O tome ja pričam, a sad zamisli da je Mandžo imao svoj mentalitet a Džekine sve ostale kvalitete gdje bi mu bio kraj. Ili da Džeko sa svojim kvalitetama ima Mandžin mentalitet ne bi on grijao klupu u Cityju nego bi predvodio timove do CL titula.

Što se tiče Hande, on je fenomenalan golman ali ničim još nije pokazao da je vođa. Kažem ti, ako si dobar igrač ne znači da po automatizmu imaš pobjednički mentalitet.

A sad kad je Icardi u pitanju, ne možeš njemu zamjerit što nema trofeja jer je tek počeo karijeru (21 godina halo), pitaj ga za 10 godina. Palacio je do sada morao svojim igrama morao nešto osvojiti a nije zato što on nije takav igrač.

Zašto Milito nije uspio u repki, zato što nije ni igrao (Maradona ludi ga držao na klupi 98% vremena) ali da je Milito onako kao Palacio dobio priliku da igra misliš da bi fulao onakve zicere 1-1 kad je najvažnije kao Palacio? Da je Argentina umjesto Palacia imala Diega iz 2010-te oni bi sada bili svjetski prvaci, Palacio je najveći krivac što nisu, kud od svih argentinaca da se baš on nađe u onim velikim prilikama jbm sve . Ima 30+ godina a uplašio se prilike kao tinejdžer koji debituje u velikom klubu. I toliko ga je to progonilo da je čitavu polusezonu bio sjena nekadašnjeg sebe. Psiha 0 bodova, i ti ga hoćeš poredit sa Ikcom po snazi karatkera. E moj dera, Ikac i kad bi bio takav krivac na njega to ne bi ostavilo nikakvog traga.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Last edited by Biscione; 07-05-2015 at 19:20.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30760
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Dakle mentalitet igrača je povezan sa brojem osvojenih titula? Ma bravo genije. Di Natale je obična karina .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30761
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Di Natale najbolji igrač malog kluba, zašto nikad ništa nije pokazao u repki? Kad je igrao za Italiju bio je, kako ti kažeš, obična karina. Jbg neki igrači su dobri samo u malom klubu jer ih provincijski mentalitet koči, iako imaju talenat za mnogo više.

Mi u zadnje vrijeme dovodimo provincijalce i sad smo i mi provincijski klub. Dok smo dovodili šampione i bili smo šampioni. Nikad ne može čitava ekipa biti sastavljena od šampiona (čak ni Bayern, Barca, Real to nemaju), ali dovoljna su ti 3-4 takva igrača i uz njih i oni ostali igrači igraju kao šampioni jer ih oni vuku naprijed. 2010-te uz naše šampione (Eto, Milito, Snajder...) su i Pandev ili Chivu igrali poput najboljih.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Last edited by Biscione; 07-05-2015 at 19:39.
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30762
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Znao sam da ce Di Natalea spomenuti, daj mani me dera, ti i pobednicki mentalitet, pa po cemu ga Palasio ima de mi objasni molim te.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30763
Slasher
Primavera
 

Join Date: Mar 2013
Posts: 308
Default

Ja jednostavno ne vidim dolazak Dybale, bez odlaska Kovacica ili Ikardia. Sad sami neka skontaju sta je pametnije uraditi. Platiti budaletini Zampi izmisljenu cifru za cudo iz jedne sezone, ili zadrzati vec, hajmo rec', sredjene igrace. Kazne Uefe su nam za vratom svaka 3-4 mjeseca, i sad da platimo tu cifru tek onako. Morgen

I ako se potvrdi ova vijest, ocekujem i potvrdu odlaska, po mom misljenju, Kovacica.
Slasher is offline   Reply With Quote
Old 07-05-2015   #30764
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Sile87 View Post
Znao sam da ce Di Natalea spomenuti, daj mani me dera, ti i pobednicki mentalitet, pa po cemu ga Palasio ima de mi objasni molim te.
Nakon odlaska 4 argentinca koja su imala pobjednički mentalitet, ostao je samo Palacio. Pobjednički mentalitet vidiš na terenu, i kada gubiš 2-0 ne odustaješ, što kod naših trenutnih nije slučaj, zbog toga Manci i želi Yayu i poznate igrače da dignu samopouzdanje i drugima.

Ono što Bisc piše brka pojmove. To što on izvodi penal kako izvodi nema veze sa pobjedničkim mentalitetom. Balotelli ima istu karakteristiku, ali nema pobjednički mentalitet. Ronaldo i Ibra su primjer pobjedničkom mentaliteta, koji se ljute za svaku sitnicu kada ne ide na ruku, jer žele pobjedu, i vjeruju u pobjedu.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2015   #30765
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 31
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Palasio ziv pobednik eno jos ne moze da spava kako ga pobenicki zabio u finalu SP-a
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic