Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Fudbal > Nacionalna takmičenja

Nacionalna takmičenja Ovdje možete razgovarati o selekcijama, njihovim takmičenjima itd.

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 30-06-2010   #781
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

pa da...nema vise zajebancije ili ce biti sve kako trebi i kao sto je u normalnom svijetu, ili nece biti nikako...

jos da ode gamad iz saveza...uh...al otom potom to je vec fantazija
Huska is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010   #782
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Sta ti je kad napravis fin rezultat. Sve se prodade
Quote:
Mladi bh. reprezentativac u Poljskoj

Foto: Službena stranica Wisle


Piše: E. Škorić
Subota, 03.07.10. 11:28.
Mladi bh. reprezentativac Gordan Bunoza novi je član Wisle iz Krakowa, nakon što je uspješno prošao ljekarske preglede.

Iako su mladog Gordana Bunozu mediji povezivali sa zagrebačkim Dinamom, švicarskim Baselom, pa i sa engleskim Blackburnom, ovaj 22-godišnjak u narednoj sezoni nastupat će za poljsku Wilsu iz Krakowa.

"Puno toga sam čuo o Wisli i znam da je to najbolji poljski klub. Tu su još dva dobra kluba, Lech Poznan i Legia. Vidio sam grad i stvarno mi se sviđa", kazao je Bunoza za službenu internet stranice svog novog kluba.

Bivši igrač Karlovca doveden je u Krakow kako bi zamijenio poljskog reprezentativca Glowackog.

"Reprezentativac sam svoje zemlje i nadam se da ću biti dobra zamjena za Glowackog. U igri sam tvrd i agresivan", dodaje Bunoza.

Poljski novinar je Gordana potaknuo kako je Krakow lijep grad i kako tu žive lijepe djevojke...

"Da, znam da je lijep grad i da su ovdje djevojke lijepe, ali ja imam svoju djevojku koja će mi doći za mjesec dana", kroz smijeh će bivši igrač Karlovca, koji bi već sutra mogao zaigrati za Wislu, kada će poljska momčad imati prijateljsku utakmicu.
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #783
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Evo sam se malo zaigrao



U drugoj ekipi na klupi Saric, Hajrovic i ostali igraci koje smo prepustili drugim drzavama
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #784
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

Slazem se za prvu postavu ..mada treba trazit zamjenu za Rahimica, pa bi umjesto njega mozda stavio Jahica. Samo ne Medunjanina
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #785
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Nova bh. nada u Bundesligi
Mladi Muhamed Bešić odigrao 90 minuta za HSV

“Hamburger SV” je dobio svoju prvu pripremnu utakmicu za predstojeću sezonu, što je uredno objavljeno na zvaničnoj stranici kluba. Stradao je nižerazredni "Nordfriesland-Auswahl", koji je isprašen sa čak devet golova u mreži, a da HSV nije primio nijedan.

Muhamed Bešić
No, ova utakmica značajna je za nas po tome što je uz Guerrera, Petrića, Van Nistelrooya..., igrao i 17-godišnji Muhamed Bešić iz Bosne i Hercegovine. Bešić je odigrao svih 90 minuta, što govori da trener Armin Veh ozbiljno računa njega.

Nogometaši HSV-a su utakmicu igrali nakon četiri dana intenzivnih treninga, pa su se mogli malo opustiti. No, ništa nisu prepustili slučaju pa su iskoristili priliku da snagu pokažu na slabijem protivniku. Utakmicu je posmatralo oko 4.300 gledalaca.

Mladi Muhamed Bešić dobio je priliku da pokaže svoje umijeće u odbrani. I, svoj je posao obavio dobro (“Hamburg” nije primio gol) baš kao i spomenuti trojac (Guerrero, Petrić, Van Nistelrooy) koji su se po dva puta upisali u strijelce.

Jedva čekamo da gledamo Bešića naredne sezone u dresu kluba u kojem je sjajnu karijeru počeo Hasan Salihamidžić, a ništa manje uspješan nije bio ni naš nekadašnji kapiten Sergej Barbarez.

Treba napomenuti da se Bešić prošle godine pridružio juniorskoj ekipi HSV-a za koju je odigrao 24 utakmice u prošloj sezoni, nakon što je došao iz partnerskog kluba “Tennis Borussia Berlina”.
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #786
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Originally Posted by LiGad View Post
Slazem se za prvu postavu ..mada treba trazit zamjenu za Rahimica, pa bi umjesto njega mozda stavio Jahica. Samo ne Medunjanina
Da, naravno kad bismo kombinovali ove dvije postave mnogo bi tu rjesenja bilo. Iako meni se Rahimic pravo svidja kao igrac i uvijek je tu kad treba presjeci protivnicke napade, ali jeste ostario
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #787
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default



Huska is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #788
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

Medunjanin ne moze igrati u prvoj postavi ..nije dovoljno borben za svoju poziciju. Glumi nekog tehnicki potkovanog igraca ..ne pretrci mnogo i nije radilica. Takav nije ni Rahimic, a takav nam treba, Zato bi stavio Jahica u vezni red, ili ako ne njega ..onda Bajramovica
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #789
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Svi zaboravljamo da Sejo ne moze prve 4 igrati
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #790
InteristaSA
Assistant coach
 
InteristaSA's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Age: 35
Posts: 1,082
Default

Ma nemamo mi boljeg od rahimica iako ima 36 godina bolji je od duplo mladjih..Rahimic je najmanji problem..problem su bekovi..jahic treba da igra u sredini a Salihovic po meni nebi igrao ni da nema suspenziju...fali nam desni ili lijevi bok a mi to objektivno nemamo i to je razlog sto smo ostali kuci za vrijeme SP..i ibricic nemoze igrat onu poziciju desnog veznog..dobar je igrac al nemoze on ono igrat..kakav smo papanski gol primili u portugalu i to sve sto on nema defanzivne navike...jbg navikao da u hajduku igra samo ofanzivno..treba se baciti na trazenje talenata po diaspori..koliko one djece ima to je nevjerovatno..pa da svaki 100-ti valja mogli bi ih naci bar 3 kako treba!!
__________________
InteristaSA is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #791
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

ovako nesto po meni ne bi bilo lose,s tim da bi Ibro i Pjana morali naucit da se vracaju...na go bi Begu,jer s njim imamo golmana za narednih 10 godina.na Safetovo mjesto bih isto trazio zamjenu,mozda onaj Sudic il Bunoza,al to polako...mozda izgleda malo preofanzivno,al jbg Sejo i u Hoff igra zadnjeg veznog,a Ibro i Pjana bi imali vise defanzivnih uloga.

__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2010   #792
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

kad vidim ibisevica u prvih 11 mrak mi na oci padne ...da se mene pita on bi bio 4 napadac iza zeca, muslimovica i dzeke...

eh da je Bajramovic tu...da lik samo hoce jedno 2- godine biti zdrav imali bi prejak vezni red sa njim...bio bi nas veliki motta
Huska is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2010   #793
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

http://www.24sata.info/sport/fudbal/...zentaciju.html
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010   #794
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

Razmislja o prekidu karijere ..

Član Eintrachta iz Frankfurta i naše reprezentacije, Zlatan Bajramović, morat će opet pod nož, ali ovaj put ne zbog palca noge, već zbog problema sa ahilovom tetivom.

Nakon što je nekoliko mjeseci osjećao bolove i prilikom običnog hodanja, Bajramoviću je u Finskoj ustanovljeno da preveliko nakupljanje tečnosti u ahilovoj tetivi prouzrokuje bolove.

Operacija će biti izvršena danas, a naš 30-godišnji reprezentativac će morati mirovati do septembra. Ukoliko sve ne prođe po planu, Bajramović razmišlja i o definitivnom prekidanju karijere.

sportsport.ba
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2010   #795
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Delegati nisu izglasali novi Statut, Skupština završena


Delegati Generalne skupštine Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine nisu usvojili novi Statut. Za novi statut glasalo je 27 delegata, 18 je bilo protiv, a dva delegata su bila suzdržana, što je bilo nedovljno da bi se prihvatile izmjene.

Glasanjem je završena Generalna skupština, delegati su se razišli, a 16. juli bit će upamćen kao dan kada je pokopan fudbal u Bosni i Hercegovini.

Prethodno su delegacije UEFA-e i FIFA-e, predvođene Marcelom Benzom napustile Generalnu skupštinu NSBiH, nakon što su delegati odbili usvajanje amandmana o ukidanju troglave aždaje, to jest tročlanog Predsjedništva.

Benz će obavijestiti Odbor za hitnost UEFA-e, koji će vrlo brzo donijeti odluku o sudbini fudbala u našoj zemlji.

Već je mjesecima najavljivana suspenzija NSBiH, odnosno tri reprezentacije i klubova koji učestvuju u međunarodnim takmičenjima i sada ne postoji ni tračak nade da će odluka UEFA-e biti drugačija.

Nakon što su delegacije UEFA-e i FIFA-e napustile Skupštine, delegati su napravili pauzu kako bi mogli u miru ručati, a zatim su pristupili glasanju novog Statuta Saveza, na čijem će čelu ostati Predsjedništvo.

Na samom početku Skupštine Allen Hansen, član Izvršnog komiteta UEFA-e, poručio je delegatima na Skupštini Nogometnog / Fudbalskog saveza BiH da nema rasprave, odnosno da prihvate i ispoštuju zahtjeve FIFA-e i UEFA-e ili da se suoče s posljedicama, odnosno suspenzijom NSBiH, izvijestio je Sport Centar.

“Izuzetna mi je čast što mogu biti šef delegacije FIFA-e i UEFA-e. Danas ćete donosit vrlo značajne odluke. Statut je kičma svakog saveza. Od Seppa Blattera i Michaela Platinija dobili smo obavezu da vam prenesem njihov zajednički stav: Dragi delegati, jučer ste imali priliku da jasno shvatite suštinu prijedloga u novom nacrtu Statuta. Ovdje se radi o minimalnim zahtjevima FIFA-e i UEFA-e koje treba da ispuni 208 članica FIFA-e. Time želimo omogućiti savezu da bolje radi. Delegacija FIFA-e i UEFA-e danas nema mandat da vodi pregovore, posebno kada je u pitanju ukidanje predsjedništva. Od vas se očekuje da razmotrite i usvojite prijedloge", rekao je Hansen, dodavši:

"Savez je danas suočen sa situacijom UZMI ili OSTAVI. Svjestan sam kako je došlo do situacije sa ovakvim predsjedništvom. U potpunosti razumijem da je bilo potrebno u prelaznom periodu. Danas je taj prelazni period istekao. Vi ste danas na raskrsnici gdje morate donijeti odluke da krenete na bolje. Upravo zbog tog molim vas da saslušate savjet prijatelja. Molim vas da glasate za naprednu verziju Statuta. Time bi pokazali da brinete o fudbalu u BiH".


Inače, na Skupštni je bilo prisutno 56 od 60 delegata.

Sedam tačaka dnevnog reda usvojeno je jednoglasno, a nakon kraće pauze na red je došlo najvažnije - glasanje o Statutu.

Nakon što su se delegatima Skupštine obratili Josip Bevanda i Živko Marjanac, uslijedila je nova pauza i to na zahtjev Marcela Benza. Naime, Bevanda i Marjanac tražili su da se u nacrt Statuta ugrade tri amandmana prema kojima bi ostalo predsjedništvo, te dva o kvorumu i načinu odlučivanja, prenosi SC.

Živko Marjanac otvoreno je pitao predsjednika Sulejmana Čolakovića:

”Volio bih da nam prvi čovjek našeg fudbala objasni o kojem Statutu glasamo, onom koji je predložio Izvršni odbor ili ultimativnom koji je odredila FIFA i UEFA. Ako je u pitanju ovo drugo, zašto smo uopšte tu?”

Marcel Benz obratio se delegatima kazavši da će FIFA i UEFA učiniti posljednji ustupak, a riječ je o dva dva amandmana (članovi 29. i 38. - stav 1). Ovo se odnosi na kvorum i način odlučivanja, nikako na ostanak tročlanog predsjedništva

Kada je riječ o kvorumu kažimo da bi trebalo ostati da za donošenje odluke treba više od 11 članova Izvršnog odbora.

Međutim, tada je nastala konfuzija jer je prvi čovjek Saveza Sulejman Čolaković tražio da se glasa o Benzovom prijedlogu što delegati nisu prihvatili pa je uslijedila nova rasprava, a za govornicom su se smjenjivali Behudin Trbojević, Milenko Pavlović, Samir Ćemalović, Meho Alagić i Josip Bevanda.

Najoštriji je bio Ćemalović koji je javno poručio:

”Jedan od uslova da se usvoji Statut trebao bi biti da se gospoda sa moje desne strane smijene”, rekao je Ćemalović pokazavši na tročlano predsjedništvo (Čolaković, Dominković, Čeko) objasnivši da su upravo oni glavni krvici za ovakvu situaciju.

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

Kapiten Spahić bez dlake na jeziku: Savez je jedna seljačka zadruga


Dok kapiten naše fudbalske reprezentacije Emir Spahić u francuskim medijima zadobiva epitete najboljeg komadanta odbrane u prvoj francuskoj ligi i dok cijela fudbalska Europa priča o kvalitetama naših reprezentativaca, naša reprezentacija kao i naš cjelokupan fudbal nalazi se na korak do suspenzije, odnosno zabrane igranja svih internacionalnih utakmica za naše klubove i našu najbolju državnu vrstu.

U razgovoru za Reprezentacija.net kapiten Spahić otkriva svoje dojmove o upravo završenom Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj republici, ali govori potpuno iskreno i o situaciji u reprezentaciji i Fudbalskom savezu BiH.

Emire, na Mundijalu nismo gledali atraktivan fudbal. Stekao se dojam da su svi prvenstveno igrali da sačuvaju svoj gol. Španija je gotovo sa jednim golom po utakmici postala najbolja na Svijetu. Kakav je vaš komentar?

- Prvih par utakmica me je negativno iznenadilo jer iako je to bilo samo otvaranje prvenstva i ispitivanje snaga očekivao sam da će to izgledati sasvim drugačije i da će sve "goriti" od prelijepih poteza i akcija. S druge strane svjestan sam velikog uloga koje ekipe imaju i da niko ne želi prvi preuzeti rizik. Međutim kako se prvenstvo više bližilo kraju sve se više moglo uživati i diviti prelijepim potezima. Po meni je Mundijal opravdao sva očekivanja. Što se tiče Španije, ja sam prognozirao da će Furija biti na tronu, jer su po mom mišljenju trenutno najkompletnija i najjača reprezentacija na svijetu. Kažete da su zabili malo golova? Možda, ali dovoljno za krunu i tu sva priča završava!

Koja vas je od prisutnih reprezentacija najviše podsjetila na našu selekciju?

- Zasigurno Gana. Prvenstveno zato što je to jedna ekipa koja ima "fajterski" duh, a ujedno znaju i jako lijepo igrati. Imaju odlične pojedince kao i mi, a i pak su jedan jako kompaktan i uhodan kolektiv.

Opće je mišljenje da je određen broj reprezerntacija na Mundijalu svojom kvalitetom ispod naše reprezentacije. Šta Zmajevi moraju popraviti kako bi se plasirali na Euro 2012?

- Mi moramo još puno stvari naučiti i potvrditi ono što mi zaista imamo i ono u čemu smo stvarno dobri. Ne znam odakle bih počeo, ali najlošija karika u svemu tome je svakako naš Savez koji liči na jednu seljačku zadrugu i skup lopova i lažova uz čast rijetkim iznimkama. Kad sredimo prvo to onda ćemo moći sređivati probleme koji postoje u ekipi, kojih ima, ali ih je na sreću malo.

Nemoguće je da se naši igrači skoncetrišu na utakmice koje dolaze, kao što je sad primjer utakmice sa Katarom, kad uopće ne znamo da li će reprezentacija zvanično postojati večeras. Normalan čovjek ne može planirati nešto što neko pokušava srušiti i za šta se ne zna hoće li uopšte postojati i je li propala stvar. Kad sve te stvari došu na svoje onda ćemo moći uklanjati sitnice koje nas koče ka plasmanu i uspjehu.

Baraž sa Portugalom je iza nas, šta je reprezentacija naučila iz proteklih kvalifikacija i samih utakmica protiv Portugalaca.

- Baraž je iza nas i mislim da je puno pozitivnih stvari iza nas. Istini za volju bilo je i negativih dešavanja, ali ja bih da se pamte samo lijepe. Napravili smo veliki iskorak, ne samo radi rezultat, nego i zbog činjenice da smo oformili i okupili jednu odličnu grupu kvalitetnih igrača na koje se može računati još minimum dva ciklusa. Stekli smo i veliko iskustvo igranja velikih i važnih utakmica.

Bilo bi dobro postaviti ovo isto pitanje i čelnicima Saveza te vidjeti da li su oni nešto naučili u proteklom periodu, jer su upravo oni pravili velike probleme koje su nam otežavale naš sportski rad.


Da možete šta bi promjenili u reprezentaciji?

- Čelnike Fudbalskog saveza i situaciju u istom.

Da li ste u kontaktu sa Sašom Papcem? Ima li izgleda da se vrati u reprezentaciju?

- Nemam kontakt sa Sašom.

U augustu mjesecu reprezentacija igra protiv Katara. Možete li kao kapiten obećati veliku pobjedu za radost nacije?

- Nijedan normalan čovjek danas ne može to obećati kada ne znamo ni hoće li postojati reprezentacija, te koji će sastav i hoće li uopšte igrati tu utakmicu. Mnogo je stvari koje ne mogu realno obećati, ali davanje maksimuma na terenu kako to očekuju naši navijači, ali i sleektor to mogu obećati. Naše navijače očekujemo da budu uz nas i isprate nas u početak kvalifikacija jer sa njima i bez njih vjerujte nama nije isto.

Last edited by Huska; 16-07-2010 at 16:38.
Huska is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 13:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic