Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo > Košarka

Košarka Drugi najatraktivniji sport na ovim prostorima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 03-08-2010   #886
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA liga
O'Neal: Ili NBA liga, ili milostivi oproštaj!

Nekad najdominantniji košarkaš svijeta Shaquille O'Neal odbacio je špekulacije o mogućem nastavku karijere izvan NBA lige.
Foto: Reuters

U nekim su se medijima pojavile glasine kako veliki centar nema ništa protiv nastavka karijere u Europi, uz ugovor od desetak milijuna dolara po godini. Međutim, O'Neal tvrdi da je jedina opcija za daljnju borbu pod obručima nastavak u NBA ligi, i to samo ako dobije ponudu koja će ga zadovoljiti.

- Odlazak u inostranstvo nije opcija. Ja znam da ću igrati u NBA ligi i sljedeće sezone. Ono što je dobro vezano uz mene i moju karijeru, jest da sam sve radio na svoj način i ostvario više od onoga što sam očekivao. Svakome sportašu, ili velikanu u nekom drugom području, dođe vrijeme za kraj i oproštaj. Ako je moje vrijeme za odlazak stiglo, milostivo ću to i prihvatiti, kao što sam milostivo ušao u NBA ligu. Napravit ću veliku zabavu i čekati na sljedeći korak, ulazak u mjesto u kojem vaše ime nikada neće biti zaboravljeno – izjavio je O'Neal u Orlandu, gdje je zajedno s pop zvijezdom Justinom Bieberom promovirao vlastiti TV šou pod nazivom Shaq Vs na ABC-u.

Prošle sezone je 38-godišnji centar igrao u Cleveland Cavaliersima. U karijeri je osvojio tri NBA prstena s Los Angelesima i još jedan s Miami Heatom. No, u zadnje vrijeme se muči s pronalaženjem kluba koji bi mu zajamčio dovoljno minuta na parketu, ponudio dovoljno novca i omogućio borbu za još jedan NBA naslov.

- Moj najvažniji kriterij je igrati u pobjedničkoj momčadi, sastavu koji ima naviku pobjeđivanja – zaključio je O'Neal.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2010   #887
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

Shaquille O'Neall u Boston!

Ray Allen, Rondo, Pierce, Garnett, Jermaine O'Neall, Shaquille O'Neall...

da su imali takvu ekipu prije 5 godina kad su ovi igrači bili u TOP formi bili bi mrak...a dobro idu na iskustvu, imaju više kvalitetnih igrača, svaki igrač ima barem jednu kvalitetnu zamjenu tako da bi mogli izdržat sve napore...

jedva čekam otvaranje sezone...prva utakmica odmah Boston - Miami
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2010   #888
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

shaq je tu kao klupa za jermaina

bit ce to

rondo, allen, pierce, KG + o´neal ili wallace

boston je vec duze vremena ekipa koja trosi najvise love u nba....salary cap je $58mil a oni trose preko 80mil
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2010   #889
Dejo
Substitute
 
Dejo's Avatar
 

Join Date: Jan 2010
Location: Sarajevo
Posts: 258
Default

Wallace se oprostio!
Perkins je povrijedjen na duze vrijeme pa su logicna ova pojacanja, jos da oce uganjati kakvu zamjenu za Allena na dvicii al eto ok , uglavnom jaci smo nego prosle sezone
Go Celtics
Dejo is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2010   #890
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

u vezi wallace jos uvijek nista nije rijeseno..prvo je bilo odlazi, pa onda ostaje.......
uglavnom bilo kako bilo jos uvijek je na listi igraca bostona ...cak mislim da ima ugovor na 2g
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2010   #891
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Springfield
Pippen i Malone novi stanovnici Kuće slavnih

Košarkaška Kuća slavnih u Springfieldu ponovno je dobila nadogradnju, odnosno, nove stanovnike koji će odsad pa nadalje biti "besmrtni" u njoj.
Foto: AP

Olimpijska reprezentacija SAD-a iz Barcelone 1992. godine dobila je status novog člana Kuće slavnih. Prvi i jedini pravi Dream Team, te gotovo sigurno najbolja ekipa koja se ikada okupila u historiji ovog sporta tog je ljeta osvojila zlatnu medalju u Barceloni.

Dvojac tog Dream Teama je u petak osjetio i pojedinačnu veliku nagradu, krunu svojih uspješnih karijera. U Kuću slavnih su ušli Scottie Pippen, legendarni košarkaš Chicago Bullsa, te Karl Malone, nekadašnja zvijezda Utah Jazza.

Svakog novog člana Kuće uvodi jedan od njenih stanovnika. Kako u Pippenovom slučaju i dolikuje, tu mu je čast ukazao najbolji svih vremena i njegov dugogodišnji saigrač, Michael Jordan.

"Michael Jordan je svojom košarkom dotaknuo milione i milione ljudi, ali možete misliti kakve je osjećaje ostavio na meni", rekao je Pippen koji je jedini uz Jordana osvojio svih šest NBA naslova Bullsa u toku devedesetih godina.

Nažalost, takvo nešto nije mogao osjetiti Karl Malone koji je sa Johnom Stocktonom činio također veličanstveni duet NBA lige. Oni su u Salt Lake Cityju ostali bez prstena, ali Malone nije ostao bez ulaska u Kuću slavnih. Tamo ga je uveo Willis Reed.

"Tu sam zbog svoje majke, ona ja zaslužna za najviše toga. Hvala i svim ljudima u Utah Jazzu, trenuci s njima su bili nešto posebno", kroz suze je govorio s pozornice Karl Malone.

Osim njih u Kuću slavnih su još primljeni košarkašica Cynthia Cooper, trener Bob Hurley i vlasnik LA Lakersa Jerry Buss.






---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

domaci u kuci slavnih

Borislav Stanković (BiH-Jugoslavija)
Krešimir Ćosić (Hrv - Jug)
Dražen Petrović (Hrv - Jug)
Dražen Dalipagić (BiH - Jug)
Aleksandar Nikolić (BiH - Jug)
Mirko Novosel (Hrv - Jug)

sry ak sam nekog preskocio
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010   #892
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA liga
Udonisu Haslemu prijeti pet godina zatvorske kazne

Košarkaški NBA klub Miami Heat imao je predsezonu iz snova. Odnosi se to prvenstveno na kupovinu LeBrona Jamesa i Chrisa Bosha, ali mirne i sretne dane u klubu uznemirila je nedavno pristigla vijest.
Udonis Haslem

Udonis Haslem (30), krilni centar tima, uhapšen je u nedjelju zbog posjedovanja marihuane. Haslemov Mercedes policija je zaustavila u popodnevnim satima nedjelje zbog prebrze vožnje, a tokom obavljanja svoje dužnosti policajac koji je zaustavio vozilo namirisao je i dim koji se širio iz njegove unutrašnjosti.

Ispostavilo se da je Haslem kod sebe imao 20 grama opojne droge zbog čega bi mogao biti kažnjen s pet hiljada američkih dolara, ali i petogodišnjom zatvorskom kaznom.

Haslem je svih svojih sedam NBA sezona proveo u Miamiju s kojim je prošloga mjeseca potpisao produženje saradnje na pet sezona. S prosjecima od 10,0 poena i 8,1 skokom po utakmici sudjeluje u uspjesima ekipe s kojom je 2006. i osvojio naslov prvaka.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2010   #893
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Novi član Detroita optimista pred novu sezonu

McGrady: Imam još dosta toga za pokazati

Piše: H. Ljevo
Utorak, 17.08.10. 14:13.
Iako mnogi u njemu vide starog i već potrošenog igrača, Tracy McGrady ne misli tako. Novi član Detroit Pistonsa smatra da u NBA ligi ima još dosta toga za reći, te da će to naredne sezone i pokazati.
„Nije mi 41 i 35 godina, ja sam tek u 31. godini i imam još dosta toga za reći na NBA parketima. Iako sam bio povrijeđen i nisam često igrao u posljednje vrijeme, činjenica je da mi niko nije ukrao talenat, imam još municije“, rekao je McGrady nakon što je jučer s Detroitom potpisao jednogodišnji ugovor vrijedan 1.3 miliona dolara.

Česti problemi s povredom McGradyja doprinijeli su da on u posljednje dvije sezone odigra ukupno tek 65 utakmica. Prošle sezone je iz Houstona prešao u New York u kojem je uspio odigrati 24 utakmice i ubilježiti prosječno 9.4 poena po utakmici.

„Prošle sezone sam se vratio nakon teške povrede koljena i nisam bio u mogućnosti da igram onako kako ću, nadam se, igrati naredne sezone. Razlika između mog koljena lani i sada je kao razlika između dana i noći“, kaže Tracy.

McGrady je svjestan da će teško biti onaj stari igrač koji je bio strah i trepet za sve NBA momčadi. Teško će ikada više biti na nivou zvijezde koja je u sezonama 2002/2003 i 2003/2004 bila najbolji strijelac lige. Ipak, nada se kako može biti važan igrač za svoj tim.

„Vjerovatno više neću moći zakucati preko velikih igrača kao što sam učinio ovdje preko Mehmeta Okura 2003. godine. Nadam se da to nije loše pamćenje navijača Pistonsa. Čak i prošle sezone, kada nisam bio dovoljno zdrav, odigrao sam nekoliko dobrih utakmica za Knickse. Nadam se da će to naredne sezone biti čest slučaj“, optimističan je McGrady.

Jedan od najpoznatijih kondicijskih trenera u NBA ligi je današnji kondicijski trener Detroita Arnie Kander. Kander je prije nekoliko godina pod svoju komandu uzeo Antonia McDyessa, koji je poput McGradyja bio skoro uništen povredama koljena. McGrady se nada da će i njega uspjeti dobro pripremiti.

„Zbog onoga što je Arnie učinio s Diceom znam da sam u dobrim rukama. On je čovjek koji neke stvari radi na potpuno lud način, ali je zbog toga među boljima u ligi. Učiniću sve što bude tražio od mene, samo da budem zdrav“, zaključio je McGrady.


eee t-mac i air canada...rodbina iz toronta se razisla i onda povrede povrede povrede.....
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2010   #894
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default


Anthony odlazi iz Denvera?

Piše: H. Ljevo
Četvrtak, 19.08.10. 20:53.
Taman kada smo pomislili da je vruće NBA ljeto kada su u pitanju transferi iza nas, izgleda da smo se prevarili. Naime, jedna od najvećih zvijezda lige, Carmelo Anthony, odbio je produžiti ugovor sa Denverom, pa bi mogao promijeniti klub.
Melo je odbio novi trogodišnji ugovor s Denverom vrijedan 65 miliona dolara, pa su se pojavile opcije da bi mogao napustiti klub. Naravno, takvo što je teško očekivati ovog ljeta, to bi se moglo dogoditi tek narednog. Odbijanjem novog ugovora Melo želi postići jednu od dvije opcije.

Prva je da mu klub da bolji ugovor kako bi ostao u Denveru, a ukoliko se to ne desi onda bi po drugoj opciji narednog ljeta kao slobodan igrač otišao u neki drugi klub. Za sada postoje dva potencijalna kluba gdje bi Anthony nastavio karijeru.

Najozbiljniji je New York, koji je već sada spreman za Mela u Denver poslati Edda Curryja, Danila Gallinarija i jedan od budućih izbora drafta, dok je drugi kandidat Orlando, koji je se spreman odreći Vincea Cartera i još jednog igrača sve u želji kako bi sastavio Mela sa Dwightom Howardom.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010   #895
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Da malo osvjezimo temu sa mojim igracem:

dera is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010   #896
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Bulls to honor Scottie Pippen with statue inside United Center
The Chicago Bulls have plans to unveil a bronze statue of Hall of Famer Scottie Pippen that will be displayed permanently in the United Center at some point towards the end of the 2010-11 season.

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

"Words really can’t express my feelings," Pippen told Bulls.com. "It’s an unbelievable honor and truly amazing. It’s something you dream of as a kid growing up, but you can never foresee those childhood fantasies becoming reality."

__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea

Last edited by dera; 26-08-2010 at 17:24.
dera is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010   #897
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

nema nis aktuelno sad u nba..samo one kazne pucaju hahahha
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2010   #898
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

VRAČA SE YAO MING


Zeleno svjetlo za početak treninga u punoj snazi dobio je kineski centar NBA momčadi Houston Rocketsa, 30-godišnji Yao Ming.
Prvi izbor drafta iz 2002. godine propustio je cijelu prošlu sezonu zbog ozljede stopala, pa sada užurbano radi na vraćanju forme, ali i snage budući da je u odnosu na svoju posljednju aktivnu sezonu čak 20 kilograma lakši.
“Primili smo sjajnu vijest. Nadali smo se takvoj, ali sve dok liječnici ne kažu da je on u potpunosti spreman postojala je bojazan”, kazao je generalni menadžer NBA momčadi iz Houstona Daryl Morey.
“Košarku nisam igrao godinu dana i zbilja, ali zbilja nisam u dobroj formi. Prionut ću radu, trebat će mi dosta vremena da se spremim za natjecateljsku razinu. Dobra je vijest ta što nas od početka sezone dijele dva mjeseca”, dodao je Ming.
U sedam sezona provedenih u dresu Rocketsa kineski je 229 centimetara visoki košarkaš prosječno bilježio 19.1 poen i 9.3 skoka po utakmici.
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010   #899
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Ron Artest dao NBA prsten na aukciju
Kontroverzni košarkaš Los Angeles Lakersa Ron Artest, odlučio je dati na aukciju šampionski prsten koji je ove sezone osvojio sa Lakersima.
On se na taj način odlučio pomoći da se prikupi novac za poboljšanje stručnog rada psihologa i psihijatara sa američkom djecom u školama.

Nikada nisam stavio prsten na ruku, niti ću to učiniti. Radio sam toliko mnogo da bih ga osvojio, ali sada imam priliku da taj prsten pomogne drugim ljudima, umjesto da služi za moje zadovoljenje. Za mene, to je jako važno, rekao je Artest.

Aukcija će vjerovatno biti održana putem interneta, a pobjednik aukcije će prsten dobiti na utakmici Lakersa i Houston Rocketsa 26. oktobra.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010   #900
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

samo za deru

Anthony u Chicago, Deng i Noah u Denver?

Piše: H. Ljevo
Petak, 10.09.10. 20:21.
Carmelo Anthony je već nekoliko puta izjavio kako ima namjeru napustiti Denver Nuggetse, a među glavnim kandidatima za novi klub sjajnog Mela slove New York Knicksi i Chicago Bullsi.
Od jučer je Chicago, prema pisanju ESPN-a, zvanično krenuo u operaciju dovođenja Anthonyja. Prvi kontakti sa upravom kluba iz Colorada, odnosno sa GM-om Masaijem Ujirijem, su već uspostavljeni. Chicago je, navodno, ponudio i neke igrače koji bi krenuli u suprotnom pravcu.

Ukoliko Anthony završi u United Centru, novi stanovnik Pepsi Centra bi postao Luol Deng, reprezentativac Velike Britanije koji igra na istoj poziciji kao i Melo, pa za obojicu ne bi bilo mjesta u rosteru Bullsa. Pored Denga „grad vjetrova“ bi napustio i francuski centar Joakim Noah.

Deng je ušao u drugu godinu šestogodišnjeg ugovora sa Bullsima koji iznosi 71 milion dolara, dok je Noah u zadnjoj godini rookie ugovora. Na kraju sezone je Noah slobodan agent. Noah je odbio poziv Vicenta Colleta za nastup u reprezentaciji na Mundobasketu kako bi imao dovoljno vremena da s upravom kluba isposluje novi ugovor, ali zasad nema ništa konkretno.

Do početka nove NBA sezone, koja počinje 26. oktobra, moglo bi se desiti nešto, ali je, prema pisanju američkih medija, mnogo veća vjerovatnoća da se transfer Mela u Chicago, ili New York, dogodi narednog ljeta.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic