Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2012/13 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 01-11-2012   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Juventus v Inter

"Bojim se Diega Milita"-rekao je za Sky Sport Italia."On je kompletan igrac i među najacim je u Europi"-dodao je Barzagli.

To je bila izjava Barzaglia na upit koga se najvise pribojava u derbiju. Inace, utakmica ce se odigrati u subotu u 20:45h. Sudija je niko drugi do onog za koga je Mourinho pokazao ovo:




Wes je danas bio na treningu, tako da i to ostaje upitno do same utakmice.

Juve danas puni 115 godina postojanja, tako da ce na domacem terenu dati sve od sebe da na bilo koji nacin dodju do pobjede:



Toliko za sada, sutra se ocekuje lista pozvanih igraca i pretpostavke koje ce 11-orke istrcati na teren i zaigrati od prve minute.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #2
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Mogli su staviti u subotu utakmicu, djubrad...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2012   #3
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Derby d'Italia je sudar dva diva iz Italijanske lige. U pitanju su Inter i Juventus.Izraz Derby d'Italia "skovao" je talijanski sportski novinar Giani Brera 1967 godine.Naziv je dobio i po tome sto su Inter i Juventus do sada odigrali najvise medjusobnih utakmica.

Zanimljivosti

Godine 1960/61 odigrao se mec izmedju Intera i Juventusa.Tu utakmicu je dobio Inter,ali kasnije ta utakmica je ponistena.Tadasnji predjednik Intera Angelo Moratti je optuzio FIGC.Kasnije ta ista utakmica je ponovo odigrana, ali za zalost tada je slavio Juventus.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #4
verma_interista
Primavera
 
verma_interista's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Posts: 464
Default

Pobjedimo ove jazavce, prekinemo im seriju bez poraza, i priblizimo se na jedan bod..i lagano pritisak stvaramo..

Gledao sam ih u vise navrata ove godine, dobro djeluju, jako su pokretljivi-pogotovo vezni red, i kompaktni su, vrse pritisak cijelih 90 minuta.
Kao nedostatak bi im naveo ucinkovitost, napadaca da valja nemaju.pretezno veznjaci iz drugog plana zabiju.
Bice jako bitno zatvoriti 2 igraca, Pirla, i Giovinca, i stvar rijesena.

Vjerujem da ce Stramacioni izvesti istu ekipu kao protiv Bologne, tu smo djelovali jako dobro..mada bi vise volio da ubaci nekog veznjaka ofanzivnije nastrojenog..
Po meni, Handa, Juan-Samuel-Rannochia, Pereira-Cambiasso-Guarin-Zanneti, Palacio-Milito.

Mislim da ce umjesto Guarina igrati Gargano, ili cak Mudingayi, kako bi vezni red bio sto cvrsci, ali bi po meni bolje bilo izabrati Guarina, postigao je gol sada, pun je samopouzdanja, a i zna bolje igrati prema naprijed od navedenih.

U napadu dati priliku Palaciu u odnosu na Cassana zbog brzine...Palacio odigrao strasno u gostima protiv Bologne, trcao k'o lud, u kontri je puno bolji..ne znam, samo se nadam da cemo pobjediti gamad, vrijeme im je da se malo spuste..pohasili su.

Last edited by verma_interista; 02-11-2012 at 04:07.
verma_interista is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #5
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Moramo imati fizički jaku i čvrstu ekipu na terenu još posebno u vezi da jih fizički ubijemo tu če se lomiti utakmica, nema prostora tu za žgoljavce.

Joj da jih stresemo sred Torina

A sudiče Tagliavento, zvanično potvrdjeno.
__________________


Last edited by Quaresma#7; 02-11-2012 at 14:04.
Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #6
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

"juventus stadium" RASPRODAN. DOLAZI DVIJE HILJADE NAVIJAČA INTERA

Karte za utakmicu juventus-Inter su "planule" u roku od četiri sata.Također je rasprodan i sektor za gostujuće navijače, a Inter će imati podršku čak dvije hiljade navijača.


Capitano: "Ocekujem fer i korektno suđenje. Neka pobjedi ko bude jaci i bolji"-rekao je Zanetti za Sky Sport Italia.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #7
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

bit ce ludara
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Moratti odbio poziv jubentina

Predsednik Inter kaže da nije vreme da gleda uživo "Derbi Italije" na stadionu Juventusa.

Andrea Anjeli je pozvao predsednika Intera da bude njegov gost na derbiju, ali se Morati zahvalio na pozivu.

"Drago mi je i polaskan sam, ali mislim da nije još vreme. Jednoga dana svakako", kaže prvi čovek Intera.

On naravno na "Areni" može da očekuje samo uvrede Juventina koji smatraju da je kreirao aferu iz 2006. posle koje je Juve završio u Seriji B.

Tako će Morati propustiti ovo gostovanje, ali sigurno da će čuti i skandiranje sa tribina. Podsetimo, prošlog proleća Juventus je i kažnjen zbog uvredljivih transparenata njegovih navijača na račun prvog čoveka Intera.


MILITO: "NE PLAŠIMO SE JUVENTUSA"

Napadač Intera Dijego Milito je ubeđen u uspeh svog tima na meču protiv Juventusa koji se igra ovog vikenda.

"Nalazimo se u odličnoj formi i idemo u Torino da odigramo dobro i da im napravimo probleme", rekao je Milito.

Inter nije slavio u Torinu još od 2006. godine, kada je bio Calciopoli.

"Mislim da ne postoji psihološka barijera igranja u Torinu. Oduvek smo znali da igramo dobro protiv vrhunskih sastava Juventusa"; zaključio je Milito.

Pozvani:

Goalkeepers:
1 Samir Handanovic, 12 Luca Castellazzi, 27 Vid Belec.
Defenders:
4 Javier Zanetti, 6 Matias Silvestre, 23 Andrea Ranocchia, 25 Walter Samuel, 31 Alvaro Pereira, 33 Ibrahima Mbaye, 40 Juan Jesus, 55 Yuto Nagatomo.
Midfielders:
11 Ricardo Alvarez, 14 Fredy Guarin, 16 Gaby Mudingayi, 19 Esteban Cambiasso, 21 Walter Gargano, 41 Alfred Duncan.
Forwards:
8 Rodrigo Palacio, 22 Diego Milito, 88 Marko Livaja, 99 Antonio Cassano.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea

Last edited by dera; 02-11-2012 at 20:07.
dera is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2012   #9
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

"Spreman sam, idemo u Torino bez kompleksa. Imamo i mi svojih prednosti, iako je juventus prvi, prije svega imamo bolje napadače", rekao je Samuel.

"To ne kažem ja, nego brojevi", dodaje "The Wall" aludirajući da, iako je juve efikasniji, njihovi napadači su dali manje golove od Milita, Cassana i Palacia.

"Nije tačno ni da juventus više želi pobjedu. Oni i mi imamo istu glad za trofejima, to neće odlučiti. Nemamo razloga da se plašimo", hrabri se Samuel.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2012   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Strama:
"Iskreno, dok nisam postao trener Intera nisam to znao. Mi u Rimu verujemo da je najveće rivalstvo milanski derbi", rekao je Stramaccioni.

"Ali, od kada sam na klupi Intera, shvatio sam, najveći rival je Juventus, to misle i navijači i igrači. Zbog toga će večerašnji meč biti najvažniji, to je najveći derbi italijanskog fudbala", dodao je mladi trener.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2012   #11
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

http://www.whoscored.com/Matches/651595/Preview
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!


SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2012   #12
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

3-5-2 3-5-2 a nece ni jedna ni dr ekipa igrat tako

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=MQHIOqowKZw
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2012   #13
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Calciomercato je sproveo anketu o tome ko ce pobijediti veceras:Juventus ili Inter?
51 % biraca dalo je glas Juventusu, 27 % njih misli da ce pobijedti Inter, a ostalo 22% reklo je da ce biti nerijeseno.


Wes preko twittera:
Just finished a great training session.. Waiting for the big game tonight! Of course I wish I could play tonight!! Unfortunately it's to early!!! Anyway I will support you guys..



Predivan promo (nesto nece da mi pokrene share button pa evo linka):
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=2h3YOae-kzQ

---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

Prema Correire dello Sport, Andrea Stramaccioni je još uvijek neodlučan o broju napadača, da li krenuti sa dva,tri ili sa jednim napadačem.Prve dvije hipoteze su najpopularnije Milito u vrhu napada, a po stranama Cassano-Palacio.Dok se pojavljuje još jedna mogućnost a to je Ricky Alvarez, koji bi trebao igrati iza jednog napadača.

Covjek po kojem stadion u Milanu nosi njegovo ime.Najbolji strijelac Intera ikad,legenda koja se nikad ne zaboravlja! Veliki Giuseppe Meazza!!! ♥

__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2012   #14
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

"Da bi pobjedili Juventus morate napasti." Dotakao se Cesar i rada sa trenerom Intera Andreom Stramaccionijem. "Imao sam vremena da se upoznam sa njegovom filozofijom rada. Želio sam da radim sa njim i duže. On ima razumijevanja za sve, želi da čuje svačiji prijedlog, ali se ne boji nikoga."
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2012   #15
SiamoNoi
Primavera
 
SiamoNoi's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zagreb
Age: 31
Posts: 331
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Prema Correire dello Sport, Andrea Stramaccioni je još uvijek neodlučan o broju napadača, da li krenuti sa dva,tri ili sa jednim napadačem.Prve dvije hipoteze su najpopularnije Milito u vrhu napada, a po stranama Cassano-Palacio.Dok se pojavljuje još jedna mogućnost a to je Ricky Alvarez, koji bi trebao igrati iza jednog napadača.
Ima i sad previše mogućih kombinacija,šta bi tek bilo da su tu i Coutinho,Sneijder,Obi...
__________________
Ci sono sempre stato, in qualsiasi situazione, sono stato lě a sostenerla fino alla fine, con il cuore, la mente, con la voglia di dimostrare a tutti che non siamo morti!


SiamoNoi is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 18:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic