Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2013/14 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 23-02-2014   #16
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Dobro je. Nakon one katastrofalne serije sad bar imamo 3 utakmice zaredom da nismo izgubili.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2014   #17
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

kakva saka jada djecem da nama rolando ubacuje proigrava sve je receno
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2014   #18
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Mazza igra oprezno. Tako je on navikao. Da se cuva 80minuta. To na svu srecu prolazi u Italiji (u gornjem smo dijelu tabele), ali dobro je sto ne igramo LP.

Zamislite sad kad mi igramo na domacem terenu zatvoreno protiv ekipa tipa Cagliari, cindirli-dindirli i sl, sta bi tek bilo da igramo protiv Bayerna, Barce, Reala....Pa svi nasi igraci bi bili u 16. I TO NA DOMACEM TERENU.
Na gostovanja ne bi ni isli, jer bi to bilo previse otvoreno za Mazzu
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #19
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

“[Ricardo] Alvarez? He played a great match. Mazzarieva izjava sto se tice partije Rikija Alvareza protiv Kaljarija.I onda se postavlja pitanje koga on pokusava da napravi ludim ovakvim izjavama.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #20
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Čak je i Tuttosport napisao da je bio penal nad Icardijem :/.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #21
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Mislim da je juče bilo opet par stvari evidentnih.

Što se postave tiče... juče se je pokazalo da treba Icardi uvek biti u prvih 11 i mora imati prednost pred mrtvim Militom jer nema nikih koristi od Milita više na terenu. Čak i navijači su to opazili i izpratili su Milita sa žvižducima. Ja se stvarno nadam da više neče Milito počinjati utakmice jer jednostavno više nije onaj pravi. On je dobar samo za zadnjih 10-15 min i ništa više.

Jonathan... pa taj čovek je komedija živa. Ama nike koristi opet od njega juče. Ništa taj čovek da učini pametno u fazi napada, ubačaj, prodor... ništa ništa. Niki pregled nad igrom nema. Na klupi imamo tri puta boljeg beka (Ambrossio) koji je super u odbrani a još bolji u napadu ali naš veletrener i veleum ga drži na klupi.

Alvarez me još uvek nervira. Taj čovek bi mogao otiči malo na poučenje kod Ibarba kako se vuče loptu napred i šprintuje po terenu napred... to se očekuje od njega ko Ibarbo što radi u Cagliariju. A naš Alvarez igra uvek lebavo, premekano, izigrava nekog CR-ja, jednostavno lik previše folira i ništa koristno da učini na terenu. Ja bi njega posadio na klupu dok se ne uozbilji.

Kuzmanović... i taj čovek je propast živa. Ništa od njega na terenu samo žali bože što se vodi na terenu. Ja neznam šta vidi u njemu Mazzarri a Taider bi to odigrao 5x bolje sigurno. Sva sreča pa se čelavi oporavlja pa ga nečemo više gledati na terenu.

Vidi se da nam je falio Hernanes... jedan na sredini koji bi pomogo Guarinu jer nemore sve sam. Nagatomo mi je juče bio jako dobar jedan rjedkih igrača koji je konstantno po beku pokušavao nešto učiniti. U napadu se nam vidi da nemamo neke klase zato smo toliko neučinkoviti u napadu. Treba se Icardi uigrati sa timom pa če biti bolje a ne da forsira mrtvog Milita koji če ionako otiči posle sezone.

A Mazzarri nije pravi trener za nas. Trebamo trenera koji više radi na samoj igri i onda čemo biti dosta konkurentiniji onim gore... jer ta stara škola Mazzarrija nikako ne prolazi više. Ja se silno nadam da Simeone dodje poljeti ili pre pa da počnemo sa pravim stvarima. Ako sad nije ovaj naš retard od trenera skontao ko treba sve igrati od prve onda neznam kad če.

Ovako neka igra do kraja sezone pa če biti mnogo bolje:

----------------Handanović---------------------
----Rolando------Samuel-------Juan-------------
Ambrossio--Guarin--Kovačić--Hernanes--Nagatomo
----------------Icardi------Palacio--------------
__________________


Last edited by Quaresma#7; 24-02-2014 at 15:17.
Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #22
dondaniello
Allievi
 
dondaniello's Avatar
 

Join Date: Jan 2012
Location: Metković
Posts: 153
Default

Ma za sve je kriv Kovacic
__________________
dondaniello is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #23
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

I Thohir je pokazao na tribini Morattiju več dve dobre akcije Icardija



http://www.fcinternews.it/multimedia...moratti-143375
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #24
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Quaresma#7 View Post
Čak i navijači su to opazili i izpratili su Milita sa žvižducima.

Ovako neka igra do kraja sezone pa če biti mnogo bolje:

----------------Handanović---------------------
----Rolando------Samuel-------Juan-------------
Ambrossio--Guarin--Kovačić--Hernanes--Nagatomo
----------------Icardi------Palacio--------------
Kako te nije stid lagati? Ispratili su aplauzom, neki pišu zbog ulaska Icardija ali nebitno, Milito nije ispračen zvižducima i pravi navijači to nikada ne bi uradili. Možda si sanjao, da ti i tebi slična manjina ispraća ga zvižducima.

Niko ne valja a boldirani je pokazao strašan napredak u našoj igri silnim pogrešnim pasovima kada bi se primjetio u igri.

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

Jedina ekipa bez dosuđenog penala:
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #25
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Ma zeza se Q dera,pa ne bi ga niko zvizducima ispratio,naravno da tako nesto nije zasluzio,ali cinjenica je da trenutno on nemoze biti isprez Icardia nikako.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #26
dondaniello
Allievi
 
dondaniello's Avatar
 

Join Date: Jan 2012
Location: Metković
Posts: 153
Default

Ma za sve je kriv boldirani i gotovo
__________________
dondaniello is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #27
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Ja se, kao i uvijek, slažem s Quaresmom. Što se tiče Milita tu smo svi jednoglasni (osim Dere). A također ako Mazzari već neće mijenjat formaciju (u neku normalnu sa 4-oricom u odbrani) onda nek barem mijenja igrače i poreda ih onako kako je to Q uradio.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #28
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Ajoj dera pojede se sad od stida, sikiracije i sramote što sam to sad rekao za Milita pre ufffff

Icardi je trenutno daleko bolji od Milita dera to moraš priznati. Jer jednaku stvar najmanje i čak više učini od Milita. A to dali je dobio par zvižduka zaboli me pravo. Generalno su navijači nezadovoljni njegovom predstavnom i mediji takodje i to je ono što je najvažnije. Ja se silno nadam da če biti MIlito sada korištev najviše kao Joker sa klupe za zadnjih 15 min jer za više nije. Njegovo je prošlo i mislim da su to več svi skontali. Kad Zanetti ne igra više onda znaš koliko je sati.

Onaj boldirani kojeg si dao je bio lani naš daleko najbolji pojedinac, naša nada za budučnost, igrač oko kojeg bi trebali graditi igru jer je zato i kupljen. I to je sve važilo sve dok ovaj retard od trenera nije ušao u naš klub i pobrkao sve stvari sa svojom idiotskom logikom fudbala, jer čovek jednostavno nezna niti je sposoban da uigrava ekipu da ljepše igraju, tekuče... nego uvek neki starinski sistem igre igramo... i to da se zatvoriš i čekaš kontre i šta upali. A više puta jih više primimo nego damo što se je i ove sezone pokazalo. I taj sistem fudbala više nigde ne prolazi. Samo još Jose Mourinho ide sa time kroz jer je on čovek koji zna izvuči iz svakog pojedinca maximum i zna menjati formacije da dobije najviše van iz ekipe a ne ko taj da forsira samo jednu jedinu formaciju koja ne odgovara nijednom i zbog toga patimo svi. Ja se svaki dan nadam da taj čovek popije čimprije odkaz jer sam uveren da bi sa bilo kojim trenerom koji bi dao 4 igrača pozada bolje igrali.

A što se tiče gore one formacije bi mogli komotno igrali da je Mazzarri pametan i da zna fino taktički spremiti igrače šta da rade, kako vršiti pressing, držati loptu, kombinacije, passove itd.... kao što to radi Guardiola i njemu slični treneri koji zagovaraju lepu igru bez nekog idiotskog bunkera ili paranoričnog branjenja.

Samo pogledaj postavu Bayerna protiv Arsenala u gostima kad su igrali prošli put. U vezi su bili samo Thiago A., Kross i Javi Martinez. Izpred njih Robben, Gotze i Mandžo. Izza njih Lahm, Boateng, Dante i Alaba.

I sa takvom formacijom 4-3-3 su igrali u gostima kod Arsenala koji napada ko ludi ove godine pa su jih pobedili bez problema. Bez klasičnog DM-ja. A mi igramo ko pičke kod kuče protiv raznih Cagliarija, Chieva, Bologne itd... sa 7-8 defanzivaca ko da čuvamo neznam koji rezultat od 10:0 ili neznam šta i još uvek popijemo poraz ili u najboljem slučaju remi i gomilu golova u našoj mreži. Još Kova, Guarin i Hernan su fizički još jači od oni troje gore i u svojim početnim klubovima su igrali svi troje DM pozicju pa su kroz vreme napred gurnjeni ali još uvek znaju igrati zadnjeg veznog itd...

I zato ja najviše krivim Mazzarrije i ne toliko igrače za rezultate. On je taj glavni krivac koji nam sastavlja taktiku, formaciju i bira igrače za igru.... nema nikakvu filozofiju igre, nego samo panično branjenje i ako izpane koja kontra pokušajte nešto. Njega je u Napoliju samo Cavani rešavao inače on nebi ni prismrdio u CL sa Napolijem.
__________________


Last edited by Quaresma#7; 24-02-2014 at 22:55.
Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2014   #29
vejza00
Allievi
 
vejza00's Avatar
 

Join Date: Feb 2014
Posts: 108
Default

----------------Handanović---------------------
Ambrossio-----Samuel-------Juan------Nagatomo (zanetti)
----------------Cambiasso----------------------
--------Guarin----Kovačić----Hernanes----------
--------------Icardi------Palacio----------------


da mi je dozivjeti samo jednu utakmicu da pocne s ovom ekipom, samo da pokusa, gore ne bi moglo biti da jebe jez jeza
vejza00 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2014   #30
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Q, ako te zaboli da li je dobio zvižduke, zašto si to pisao?

Kovačić je bio najbolji prošle sezone? Bio je i Milito najbolji u sezoni triplete.

Erick Thohir sada pokreće neka pitanja, i traži odgovore.Velike greške sudaca koji su ozbiljno sankcionirale Inter ne mogu proći nezapaženo, a u susretu protiv Cagliarija je samo najnoviji primjer toga. La Gazzetta dello Sport objašnjava kako klub nema namjeru proizvoditi datoteku,jer to nije u stilu,ali nakon utakmice protiv Cagliaria su morali podići glas. "Klub se jučer opratio FIGC-u, i zatražio odgovore, o sudačkim odlukama na utakmicama koje igra Inter.Klub je ljut, i stvarno nije zaslužio ovo što se dešava na terenu.U Interu su znatiželjni i žele odgovore." Pitamo se hoće li taj odgovor nekad doći.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 22:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic