Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Transferi

Transferi Razgovarajte o glasinama i zvaničnim transferima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 16-03-2013   #24826
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Ako Dovede Sanceza uz Icardia Moratti ispravlja sve greske sto se tice mercata za napad od 2010-te godine. To bi bio napad snage,brzine i velikoga potencijala i ukoliko bi jos doveo brzoga Lenona onda Casano ce sigurno ic. Ove sto sam pobrojao uz Palacia cinjeli bi vjerovatno "najbrzi" napad u Seriu A a i sire. E sad sve ovo treba da isprate sa bar jednim mladim DOBRIM igracem na sredinu terena i u odbranu ne samo beka nego i stopera jer za mene mi nemamo ektra kvalitet za taj dio tima.
Ne znam kakav je ovaj Montoja ali volio bih da dodje i Song iz Barse nego nijesam siguran da cemo MI uspjet da im uzmemo takve igrace i ako nijesu dobijali dosta minutaze ove sezone. Za ovu 3-cu Barsa ce trazit bar 50 mil i nzm koliko je Moratti spreman potrosit.
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24827
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Sto se tice tih igraca Barce nijedan se nije nametnuo tako da ce Barsa vjerovatno da ih se KOTARISE

Song je uzas, Montoya je desni bek, 90% vremena provodi na klupi, nije nista spec.
Sto se tice Sanche on se vec ubraja medju najgore transfere Barce svih vremena. Nesto je krenulo Barcu u zadnje vrijeme s transferima, sve gori od goreg
Etoo - Ibra, Fabregas, Sanchez, Song, Mascerano, Chygrynskiy, Hleb, Caceres, itd itd

Kad pogledas nazad par godina od ovih igraca koji su u prvom sastavu samo su za Pique izvojili malo 5mil, a ovi ostali su svi debelo placeni a nisu se pokazali. Ev sad je stigo Alba al nije ni on bio bas jeftin 14mil za beka nije malo

Al ovo opet moze bit sve taktika MM kao i prosle sezone i sezonu prije..... Kao kupujemo nesto poznatije igrace i onda cvrc dovedemo neke iz Piacence, Venezie i slicnih i totalno zbunimo konkurenciju.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24828
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Možda je Moratti uvidio kako se lahko Barca riješava nepotrebnih igrača, Ibra otišao u bilan za 20m a znamo za koliko su ga oni doveli.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24829
emperor
Reserve
 
emperor's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Vitez, BiH
Age: 34
Posts: 814
Default

To je sigurno.. A malo ekipa ima da im Song i Alexis ne bi igrali u prvih 11. Ko zna, mozda nesto degen Branca i uradi.
emperor is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24830
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Najbolje je poslovati sa Realom i Barcom, tu možeš kupiti vrhunskog igrača za male pare. A Moratti ako ne želi da Inter pretvori u klub iz više srednje klase tipa Roma, Lazio ili Napoli bi morao malo iskeširati u ljeto i dovesti koju zvijezdu. Sanchez bi bio dream transfer
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24831
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Quote:
Originally Posted by hulle View Post
Song je uzas, Montoya je desni bek, 90% vremena provodi na klupi, nije nista spec.
Sto se tice Sanche on se vec ubraja medju najgore transfere Barce svih vremena. Nesto je krenulo Barcu u zadnje vrijeme s transferima, sve gori od goreg
Etoo - Ibra, Fabregas, Sanchez, Song, Mascerano, Chygrynskiy, Hleb, Caceres, itd itd

Kad pogledas nazad par godina od ovih igraca koji su u prvom sastavu samo su za Pique izvojili malo 5mil, a ovi ostali su svi debelo placeni a nisu se pokazali. Ev sad je stigo Alba al nije ni on bio bas jeftin 14mil za beka nije malo
Lupaš Hulle Tu se nikako nemožemo složiti

Sanchez nemore nikako biti jedno najslabije pojačanje Barce. Zašto se ga rešavaju to oni znaju. A nešto je sigurno radi se o izuzetnom igraču. Verovatno Villanova i Roura za razliku od Pepa neznaju max. izkoristiti sav potencijal Sancheza koji je u prvoj sezoni bio jedan glavnih napadača još posebno kad se je Villa povredio i tada se je jakooo dobro pokazao i zabijao je iz svake prilike. A Alexis bi sada nam sjeo ko kec na desetku i unjeo tu potrebnu živnost u ekipi.

Song da je očaj??? Pa čovek je tačno tip igrača kojeg trebamo mi trenutno u vezi kao zadnji vezni za razbijanje igre, a more igrati i kao stoper ako zatreba (a zatrebače sigurno ). U Arsenalu je bio glavni njihov igrač u vezi. Njemu je jedina greška što je malo previše požurio sa trasferom u Barcu i nije razmiljšao o tome da če tamo imati uvek prednost Busquets i Masch pred njim što se je na kraju i desilo. Bio bi super zamena za istrošenog Cambiassa (ako bi se ga naši hteli rešiti).

Montoya pored Danija Alvesa i nemože baš nešto puno igrati. Tu je slična situacija ko kod nas... Pored Maicona niko nije mogao igrati jer je bio najbolji na svetu tada na toj poziciji, a sada je to trenutno Dani Alves... a uvek kad je Montoya imao priliku igrati je odigrao jako dobro... imao sam ga nekoliko puta priliku gledati i mali nije slab... mada bi ja radije vidio da naši krenu i isprave onu tragičnu grešku kad su prodali Santona, njega bi najviše volio viditi nazad u Interu na toj poziciji. Ako ne on ima tu još Cuadrado ili VDW.

Jedini flopovi su bili kod Barce Hleb, Cigrinsky i Caseres a ostali nemogu toliko igrati jer imaju preveliku konkurenciju (Song)... Ibra je bio prodan jer se nije htio uklopiti u njihov način igre i morao je biti izforsiran Messi... A Masch, Fabregas i Alba nemogu nikako biti flopovi pa da su i dali 100M€ za njih. Mi smo dali za Pereiru 15M€ šta bi tek tu rekao .

A Coriere Dello Sport piše da se pored Sancheza zanimamo i za Di Mariu
http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=109268

Desno Sanchez levo Di Maria a u napadu.... pa gde češ lepše ko da managera igraš.

Aja i sad sam se setio.... Znači kad je Benitez htio Sancheza, Mascha i Kutya svi su se mu rugali i smijali..... a šta sada čeramo i koje igrače???... opet istog tipa od te trojice jedan je čak isti igrač Eeee moj MM i Branca... ko sada izpada glup... lepo je Benitez rekao vreme če pokazati ko je imao pravo i to se sada počelo dešavati.
__________________


Last edited by Quaresma#7; 16-03-2013 at 16:29.
Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24832
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

jarane da te pitam pa sto su onda dovedeni diego laxalt i ruben botta ako ce doci di maria i sanchez ? od svih ovih nabrojanih vidjeces icardia i mozda montoyu
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24833
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Nabavljeni su za turinover. Jer u slučaju da dodju Sanchez, Di Maira ili neki sličan igrač.... Alvarez i Cassano odlaze.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24834
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

ja ti kazem q , budi spreman da na ljeto gledas isti scenarij kao u milanu lani ! ostace samo okosnica od 5 6 igraca iz prvog tima sve ce se promjeniti !
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24835
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Ma nek rade kako hoče niti meni u džep niti iz njega

Ako su ozbiljan klub onda neka nabave prave igrače a ne neke polovnjake.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24836
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

Di Maria je, koliko sam ja razumeo samo rezerva ako ne uzmemo Sancheza...nečemo sigurno obojicu dovesti....


Sanchez je bomba igrač i bio bi prvo PRAVO pojačanje nakon 2010 godine. A i Songa se nebi branio, to je igrač koji je izrastao u Arsenalu i kompletan je DM, odličan je na lopti...

-------------------Kovačić---------------------
---------Guarin---------------Song--------------
Sanchez------------Icardi---------------Palacio
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24837
verma_interista
Primavera
 
verma_interista's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Posts: 464
Default

Sanchez, Song, Icardi..to bi bilo cudesno!
Cassana se svakako treba rijesit', nema on snage, brzine, eksplozivnosti..malo koristi tehniku, ali jako staticno, i pas mu nije los..i to nije dovoljno..svake sekunde jedva ceka da padne..taj igrac nije za Inter.

Ali prvo je potrebno trenera promjenit', jer je ovaj uzasan, bukvalno lik se gubi, ne zna ni on sta radi.

Ne bi se ja tako lako rijesio Alvareza, mislim da ce iduce godine bit' puno bolji.
verma_interista is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013   #24838
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

@quaresma

Sta znaci los transfer?

Npr Inter dovede Messia i Ronalda. "Oni imaju mjesta u prvih 11 u svim klubovima svijeta?!! Jel tako?

Znaci Inter ih kupio i sad Strama bira tim.....Hmmmm imam Pereiru i Jonathana tako da nema potrebe da mi igraju Messi i Ronaldo, al eto mogu ih ponekad iskoristit ako se povrijede Pero i Dzontra.

TO JE LOS TRANSFER VERZIJA 1.


Druga verzija

Fabregas, solidan igrac. Bio je glavni igrac ovog novog Arsenala, ovog Arsenala sto je pun mladih i nekvalitetnih igraca. Ekipa kojoj je glavni cilj plasman u LP i nemaju nikakve ambicije za trofeje (slicno kao Inter danas). U takvoj sredini Fabregas se nametnuo u Arsenalu, ali kad je otisao u Barcu, u ekipu koja svaku utakmicu MORA pobjedit, koja MORA osvojit svaki moguci trofej, ekipa u kojoj ima kvalitetnih igraca, ekipa u kojoj ima POBJEDNIKA....eh tu su nastali problemi.
To nije igrac koji je navikao da ce letit na klupu ako odigra lose...

Treba li uopste spominjati da je Barca na njegovoj poziciji vec imala dva igraca koja su daleko ispred Fabregasa (Xavi i Iniesta) + jednog extra talentovanog igraca (Thiago) kojeg su ugusili dovodjenjem Fabregasa.

LOS TRANSFER. Ja mislim da je Barca njega dovela zbog toga sto je on igrao za mladu ekipu Barcelone (sa Messiem), pa su kontali da skupe staru ekipu + bitno da je njihov bivsi igrac ne zavrsi u RM. Nisu obracali paznju na to kakav im igrac treba na terenu, vec imaju dva bolja igraca od njeg + jednog mladog a opet dovode Fabregasa.

Barca je bila ekipa koja je imala potpunu dominaciju u Spaniji i onda odjednom ostali su iza RM, naravno i LP se halalila.

To je ono pretrpavanje ekipe nepotrebnim igracima. Isto sto Inter voli defanzivne vezne, imamo ih 10, al nema veze ajmo dovest jos 2-3

Igraci se trebaju dovoditi na one pozicije gdje si slab a ne gdje vec imas rijesenja. Tu je Barca pogrijesila i sa Ibrom i Fabregasom i ostalom kompanijom.

I gledam vecinu utakmica Barce i vjeruj mi Sancho je njima koristan isto sto je nama Quaresma bio

5minuta koje Villa provede na terenu su vrijedniji od njegovih 20utakmica.

Svi klubovi prave greske, ali zanimljivo da u zadnje vrijeme Barca nikako da dovede nekog igraca koji ce, kako da kazem, unaprijedit tu igru.
Iz godine u godinu problem Barce je golman, zadnja linija, a oni ulazu u vezni red.


Ko ce doci u Inter iduce sezone zavisi od toga hoce li Inter uci u LP, ako ne udje onda nijedan iole poznat igrac nece doci u Inter...

MM (Inter) je u zadnje dvije godine izgubio vise para, nego za vrijeme onih najvecih troskova. Ova MM taktika stednje se pokazala kao promasaj, jer bez LP nema ni para, bez para nema velikih igraca, bez velikih igraca nemas ni velikih rezultata koji ti onda donose velike pare, marketing......
MM je mislio da moze ubirat pare i sa slabim igracima.....Ocigledno je da se to nmz. Jedina stvar koja drzi Inter u gornjem dijelu SerieA su TV prava koja jos uvijek nisu regulisana kao u npr ENGLESKOJ.

Jos uvijek Inter, Juve i Milan uzimaju vecinu novca od TV prava, istina iz godine u godinu su sve manja, ali u poredjenju sa ostatkom....

Ako u Italiji prodje onaj engleski model (da se to podijeli POSTENIJE), onda smo naj... jer su TV prava nas najveci izvor finansiranja.


Treba biti realan i ocekivati da Inter u iducoj sezoni vodi ili Mihajlovic il cak ostane Strama, a POJACANJA nam dodju iz Messine, Novare, Ternane....
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2013   #24839
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Sanchez bi nas mogao koštati 20M€ i zaradjivati bi mogao 4M€ po sezoni. A verovatno bi podpisao 5 godišnji ugovor (kao što se tim igračima obično nudi).

A Inter se nagiba još jednoj opciji sa mogučnosti posudbe sa pravom odkupa posle sezone još posebno ako nam ne uspe upasti u CL iduče sezone.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2013   #24840
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Posudba sa pravom otkupa je po meni bolja opcija.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 05:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic