Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo > Košarka

Košarka Drugi najatraktivniji sport na ovim prostorima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 05-09-2010   #76
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Sabit je opet uspio! Jebes EP na kojem smo mi s onakvom ekipom.
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2010   #77
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Košarka
Reprezentacija BiH ipak odlazi na Eurobasket 2011.

Prema pisanju portala "SCSport", košarkaška reprezentacija BiH će ipak naći svoje mjesto na Eurobasketu 2011. koji će se održati u Litvaniji.
Foto: Arhiv

Iako naša košarkaška reprezentacija nije uspjela u kvalifikacijama osigurati direktan plasman, danas je u Istanbulu odlučeno da će umjesto 16 reprezentacija na Eurobasketu učestvovati 24 reprezentacije. Ova odluka je donešena na sastanku FIBA Boarda čiji je član Mirsad Đolangić, čelnik Košarkaškog saveza BiH.

"Pojavila se inicijativa od litvanskog saveza da već naredne godine turnir broji 24 tima. To znači da je pored pet reprezentacija koje su kroz nedavno završene kvalifikacije izborile nastup na EP i naša selekcija, kao četvrtoplasirana, pronašla svoje mjesto", rekao je Đonlagić u telefonskom razgovoru za SCSport.

Reprezentacija BiH je u grupi B za odlazak na Eurobasket 2011. godine zauzela četvrto mjesto koje, na sreću, ipak vodi put Litvanije.


kako smo samo jaki..mi sa 3 sastavom idemo na ep...pa s prvim mozemo biti prvaci hehehehe
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2010   #78
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default



ovo im nije trebali, ali eto sta ces...al najjaci mi je onaj djonlagic na dnevniku sto je pricao kad rece uz par mojih poznanstava i lobija uspjeli smo

ajd ako bude kompletna ekipa mozda i upisemo kakvu pobjedu...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2010   #79
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Originally Posted by Huska View Post


ovo im nije trebali, ali eto sta ces...al najjaci mi je onaj djonlagic na dnevniku sto je pricao kad rece uz par mojih poznanstava i lobija uspjeli smo

ajd ako bude kompletna ekipa mozda i upisemo kakvu pobjedu...
Lobirali su Talijani, Poljaci koji su bili organizatori proslog EP, a mi smo sretno tamo upali. Kakav Djonlagic i poznanstva
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2010   #80
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

pa bas to...nisam se dugo tako nasmijao...ono jos momcina sebe lijepo pohvali eto ja sam to lobirao ovo ono poznanstva...pa nije on sasa vugdalic jbt
Huska is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2010   #81
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Sabit Hadžić o odlasku na EP
"Igrali smo pošteno i na kraju smo nagrađeni"

Selektor muške košarkaške reprezentacije, Sabit Hadžić, uspio je odvesti BiH na kontinentalnu smotru. Ovaj put na specifičan način. Naime, FIBA je dana s donijela odluku da na predstojećem Evropskom prvensvu učestvuju 24 reprezentacije, čime je i BiH omogućeno sudjelovanje na Eurobasketu 2011. u Litvaniji.
Piše: E.Isanović
Sabit Hadžić (Foto: Feđa Krvavac/Fotoservis)

Da napomenemo, u kvalifikacionoj grupi zauzeli smo četvrto mjesto, iza Velike Britanije, Makedonije i Ukrajine.

"Kada su mi javili da ćemo i mi učestvovati bio sam presretan. Nagrađeni smo za trud. Naime, u trenucima kada smo bili svjesni da ne možemo doći do prva dva mjesta nastavili smo igrati pošteno. Posebno mi je drago što smo slavili u posljednjoj utakmici protiv Makedonaca i na taj način izbjegli zauzimanje posljednje pozicije. Sada ispade da je taj trijumf bio presudan “.

Šef državne košarkaške selekcije napominje da bi sve bilo drugačije da su „unutra“ bili svi reprezentativci.

"Nije alibi, ali moram nepomenuti da su nam nedostajali Teletović, Hukić, Kikanović, Ikonić i Vasiljević. Pehovi su nastavljeni i u samim kvalifikacijama. Nakon dvoboja sa Mađarskom ostali smo bez povrijeđenih Đedovića i Gordića. Kada ste lišeni usluga sedam kvalitetnih košarkaša dolazi do pada u igri. To se i nama desilo. Ubijeđen sam da ne bi izgubili da su Nihad i Nemanja nastupali protiv Velike Britanije u Sarajevu. No, sada to više nije ni bitno“.

Selektor napominje da je sada prioritetni cilj selektiranje igrača koji zaista žele igrati za BiH, te kvalitetna priprema za Evropsko prvenstvo.

"Ono što je u ovom trenutku najbitnije jeste činjenica da ćemo nakon preskočena dva prvenstva ponovo biti tamo gdje nam je i mjesto. Prije svega treba vidjeti koji igrači svim srceme žele igrati za svoju domovinu. Ne smijemo se dovesti u situaciju da nam se pojedini košarkaši priključe na pola priprema ili čak četiri dana prije početka kvalifikacija. Te da još misle da su nam napravili uslugu. Toga ne smije biti. Igrat će najbolji i oni koji žele. Vremena za selektiranje ima dovoljno“, kaže Hadžić za Sarajevo-x.com.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010   #82
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Izraelci traže milion dolara
odštete


Piše: H. Ljevo
Petak, 10.09.10. 21:40.
KS Izraela će podnijeti tužbu protiv FIBA Europea zbog odluke da se poveća broj učesnika Eurobasketa 2001 sa 16 na 24 reprezentacija.

Izrael je osvojio drugo mjesto u kvalifikacijskoj grupi i tako izborio plasman na EP, ali se kasnije ispostavilo da su uzalud igrali kvalifikacije.

Izraelci će tražiti milion dolara, jer su toliko uložili u ljetne pripreme i putovanja igrača.

Jedan dio novca je KS Izraela uplatio i Sacramentu da pusti Omri Casspija u reprezentaciju, pa je i taj iznos uračunat u ovih milion dolara.




zasto mi ovo nije cudno?
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010   #83
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Originally Posted by hulle View Post
Izraelci traže milion dolara
odštete


Piše: H. Ljevo
Petak, 10.09.10. 21:40.
KS Izraela će podnijeti tužbu protiv FIBA Europea zbog odluke da se poveća broj učesnika Eurobasketa 2001 sa 16 na 24 reprezentacija.

Izrael je osvojio drugo mjesto u kvalifikacijskoj grupi i tako izborio plasman na EP, ali se kasnije ispostavilo da su uzalud igrali kvalifikacije.

Izraelci će tražiti milion dolara, jer su toliko uložili u ljetne pripreme i putovanja igrača.

Jedan dio novca je KS Izraela uplatio i Sacramentu da pusti Omri Casspija u reprezentaciju, pa je i taj iznos uračunat u ovih milion dolara.




zasto mi ovo nije cudno?
Hah, znas onaj za Jevreje i pustinju
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2010   #84
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

znam podosta ...al de.....
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2010   #85
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Originally Posted by hulle View Post
znam podosta ...al de.....
Što su jevreji lutali pustinjom? Čuli nekom isp'o novčić
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2010   #86
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

hehehehe....al stvarno su bankari....samo da je ogult druge
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011   #87
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Evo zavrsi i ovaj EX YU turnir u Sloveniji....U finalu Srbija dobila Hrvatsku 80-71. Za trece mjesto Slovenija - BiH 59-52 .......

kad pogledas
Miloš Teodosić, Bojan Bogdanović, Mirza Teletović, Nikola Peković i Nenad Krstić...prvaci europe u po frke al jbg tako nam grah pao
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2011   #88
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

protiv Hrvatske smo gubili mzd 3-4 minuta pre kraja 10 razlike i preokrenuli na +9 Savanovic ubica a i Markovic mng dobro odigrao,za Hrvatsku Bogdanovic bio najbolji
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2011   #89
Rafael
Team star
 
Rafael's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Location: Zadar
Age: 34
Posts: 1,068
Default

Srbija dobila na individualnu kvalitetu,mi nažalost nemamo igrača u rangu Krstića i Teodosića. Barać i Tomić jesi su jedni od najboljih europskih centara ali ni blizu Krstiću. ma uglavnom Srbija je puno jača od Hrvatske,tu ne treba puno mudrovati samo mislim da Srbiji za vrh fali malo više momčadskog duha,neki igrači previše soliraju a tu pogotovo mislim na Teodosića.
Rafael is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 14:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic