Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2013/14 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2014   #16
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ne mogu da vjerujem, nakon svega on i dalje preferira igru sa jednim napadačem. Nadam se da će ovo i da ostane samo špekulacija.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #17
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Jebo ja njemu mater ako on ni protiv jednog Sasuola na Meazzi ne smije igrati sa 2 napadača. Pa Sasuolo će igrati sa 2 protiv nas a mi ne smijemo protiv njih. Pa ovu pičku treba otjerati s klupe ASAP. Hoću da igraju Herna, Guaro (Kova) i Ricky od prve ma makar i sa 1 napadačem. Ali ako bude ovako kao što je predviđeno tj. Kuzma i Taider da obojica igraju pa to je katanačo nad katanačima.

P.S. Kad se sjetim da sam se radovao dolasku Mazzarija na našu klupu i između ostalog zato što njegove ekipe igraju lijep napadački fudbal
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #18
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Kada obratimo pažnju na njegovu izjavu da ćemo danas igrati samo na rezultat, možda se ovo i obistini .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #19
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Corriere dello Sport speculate in today’s paper about which players Walter Mazzarri will choose when trying to get back to winning ways when Inter face off with Sassuolo later this evening at the San Siro.

Mazzarri will have to do without Chivu, Mariga, Cambiasso and Alvarez due to injury but according to the Rome-based newspaper Mazzarri will choose Jonathan ahead of Danilo D’Ambrosio as well as giving Hernanes his debut. The newspaper reports that Mazzarri will continue to play 3-5-1-1 with Handanovic in goal and the rest of the starting line-up will look like this:

Rolando, Samuel, Juan Jesus; Jonathan, Kuzmanovic, Guarin, Hernanes, Nagatomo; Kovacic; Palacio.


Zadnje vesti,Dzonatan ima prednost nad Ambrosiom,ajd dobro,veliki strucnjak je na klupi,nema sta,jbg bolji je Dzonatan,ali izgleda samo Mazzariju...

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:05 ----------

Izvinjavam se ovo su zadnje vesti,ali isto je,samo sto je ovo definitivna potvrda...


Gazzetta dello Sport speculates in today’s paper regarding how they’re expecting Inter to start against Sassuolo.

The newspaper confirms that D’Ambrosio will start on the bench as Jonathan starts whilst Hernanes will make his debut. Aside from that no real surprises are to be expected from Mazzarri where Inter continue to play 3-5-1-1 where Palacio is the lone striker up front backed up my Mateo Kovacic.

In midfield Hernanes is joined by Guarin and Kuzmanovic with Jonathan and Nagatomo on the wings whilst Juan Jesus, Walter Samuel and Rolando make up the 3-man defence in front of Handanovic.

---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

Walter Mazzarri and Alberto Malesani have chosen to field the following 22 players in tonights Serie A clash between Inter and Sassuolo at the Stadio Giuseppe Meazza in San Siro.

Inter (3-5-2): Handanovic; Rolando, Samuel, Juan; Jonathan, Guarin, Kuzmanovic, Hernanes, Nagatomo; Milito, Palacio.

Sassuolo (3-5-2): Pegolo; Bianco, P. Cannavaro, Ariaudo; Rosi, Brighi, Marrone, Biondini, Longhi; Berardi, Floccari.


Evo i oficijalno
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #20
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Nije loš tim ali bih volio vidjeti D'Ambrosia od prve, ne znam šta se čeka. Slika:
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #21
vejza00
Allievi
 
vejza00's Avatar
 

Join Date: Feb 2014
Posts: 108
Default

ma kako ce biti dobro kad je kuzmanovic u ekipi
vejza00 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #22
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Ma Deri je dobro čim je Milito od prve . Slažem se i ja da nije loš sastav, ali mogao je biti i bolji da je Taider umjesto Kuzme, D'Ambrosio umjesto Johnny-ja i bilo ko umjesto Samuela.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #23
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Idemo ih jos jednom sasut
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #24
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Joj Dera ovaj tvoj Milito nam sjebo prvo poluvrijeme. Ajd nek se isfula još ovu polusezonu i on leti na ljeto. Nadam se da će Icardija ili Bottu ubacit umjesto njega, volio bih vidjet i Kovu umjesto Kuzme jer ova utakmica se mora dobit jebli ga više remiji.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #25
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Inter-Sasuolo 0:0 poluvreme,zasluge za rezultat,Diego Milito,covek je bleda senka igraca kakav je bio,spor u zavrsnici,totalnl pogubljen,pravi faulove,pogresno dodaje...jednom recju,OCAJAN

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Pa onu drugu stopostotnu sansu sto je imao,pa tu nema sta da se prima,to se lagano iz prve salje u suprotan ugao...
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #26
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Da pogrešno dodaje, ne bih se složio. Da je loš pri završnici, prvu priliku nisam vidio, ali u drugoj Palacio mu dodaje iza leđa i još je potkopao frajer, morao mu je puno bolju loptu dodati, niđe veze zaista.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #27
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

0-0

Hajd bar nismo primili gola


Imali smo 3 sanse

2 puta je Milito dobio loptu "na tacni" od Palacia, ali rezultat od 0-0 najbolje govori kako se snasao. Treca sansa je bila upravo za Palacia koji nije uspio da iskoristi smusenost igraca Sassuola


Van
Samuel
Milito
Kuzma

Unutra
Kova
Icardi
Botta



-------------handa
jonny----isus------rolando----yuto

----herna----kova----guarin----

-------------botta-------------
--------Pala-------Icardi-------
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #28
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Upravo vidio i prvu šansu, niđe veze, frajer je na prvu šutao ali su igrači uklizali, golman na mjestu.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #29
adointer
Primavera
 
adointer's Avatar
 

Join Date: Jun 2009
Location: Tuzla
Age: 33
Posts: 281
Default

- milito, sta reci, ne blamiraj se vise....previse si mi drag da mi ovo cinis...okaci te kopacke o klin ili dodji u premier ligu BIH pa pokusaj sta zabit...
- jonathan, pa mazzari kretenu ubaci D'Ambrosia
- Kuzmanovic, kad ga vidim ispred Kovacica, istuko bih ga...
-Nagatomo, ne mogu vjerovat i dalje da igras ispred zanetija..
- tri stopera pa igramo protiv sasuola.....ccccc... uglavnom nijedan igrac nije kriv sve je do mazzaria smrada....

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

oj dera fakat si dosadan vise... Dodje li ti Milito familije??? sta iza ledja, hahahah...na kojem programu ti gledas na XNXX ?? jest bila poluvisoka, ali rutinski je trebao plasiratiu, a ne da se izgubi ko krme u teheranu
__________________
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
adointer is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #30
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Ja za nasa krila ako se oni tako mogu nazvati ne bih trosio reci,ostajem pri yome da su obicno smece,dalje necu pricati.Ti dera dzaba ti je sto si tvrdoglav i ne das na Milita,on je svoje zavrsio i tacka.Masiti takve zicere protiv ovakvih ekipa,suvisno je i pricati o tome,jebem ti ja napadaca kome protiv Sasuola treba 5 stopostotnih prilika da postigne gol,zajebi me toga.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 18:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic