Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava > Bivši

Bivši Bivši fudbaleri i uposlenici Intera

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 02-06-2009   #1
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default Thiago Motta



Thiago Motta, rođen je 28. 08. 1982 godine u Sao Paolu (Brasil), a iako je rođen u Brazilu, Motta ima i italijanski pasoš. Thiago Motta je poznat kao igrač jakih fizičkih karakteristika, ima izrazito jak šut, i poprilično je sklon povredama. Karijeru počinje 1999. Godine u Barceloninom B timu, gdje se upsješno probija u prvi tim 2001. Godine. U Barceloni je imao krasnih trenutaka, ali u tom razdoblju nije bio čest starter za katalonce. Što zbog velike konkurencije u veznom redu Barce, što zbog nasilničkog ponašanja na terenu, a najvećim dijelom zbog ozljeda. Najneugodnija ozljeda za Mottu desila se 2004 godine, kada je zbog ozljede koljena pauzirao čak 7 mjeseci. 2007 godine, odlučio je napustiti Barcu i prelazi u madridski Atletico, za kojeg je ubilježio svega 6 nastupa, baš zbog kronične ozljede koljena. Nakon toga, odlazi u SAD kod specijaliste i uspješno operira koljeno, da bi kasnije potpisao za italijansku Genou za koju je bio apsolutno najbolji igrač, zajedno sa argentinskim asom, Militom. Kao i Milito, Motta je zapikiran od strane predsjednika Intera, Morattija, te prelazi u Inter nakon samo godine provedene u Genoi.
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #2
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

odlican igrac samo da ga zaobidju ozlijede i mozemo dosta dobit sa njegovim dolaskom veoma dobar je u ofanzivi a opet odlican u defanzivnim zadacima i sigurno je da ce dosta tereta skinut sa ledja cambiassa koji ce napokon imat igraca koji ga moze zamjenit
Huska is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #3
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Dobar igrac ali nadam se da on nije glavno pojacanje na sredinu ove godine..
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #4
BamBi
Reserve
 
BamBi's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Na tavanu , među šunkama
Age: 33
Posts: 538
Send a message via MSN to BamBi
Default

dobar je motta , iz barce i atletica je odlepršo ali za nas će bit prva viJolina
__________________
BamBi is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #5
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

vijolina hehe...
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #6
BamBi
Reserve
 
BamBi's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Na tavanu , među šunkama
Age: 33
Posts: 538
Send a message via MSN to BamBi
Default

jedino pozitivno u svemu ovome je što ima talijanski pasoš pa ne zauzima onu kvotu stranih igrača. Eto barem neke koristi od njega, sad kad aquafresca počne trpat golove budemo vjerojatno nudili genovi mottu , milita i 20 milja za njega da ga vratimo . Uprava Konji!

edit:ispričavam se konjima , konj je plemenita životinja za razliku od ovih padavičarau klubu
__________________
BamBi is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #7
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

acqu ne želi ni genoa koja ga ne smatra na visini zadatka, kao što ga nije ni inter očito, i djelomično imaju pravo, ubuduće možda postane bolji, ali treba još vidit
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2009   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

novi chivu
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2009   #9
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

ako ga budu zaobisle povrede mozda i bude clan prve postave
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2009   #10
Culé
Substitute
 
Culé's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Posts: 1,688
Default

Motta je dobar igrač. Inače, jedan od najboljih prijatelja Ronaldinha. Sad će biti u istom gradu... Valjda neće skupa ići na party-e.
Culé is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2009   #11
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Imam takav osjecaj da ce Motta sve da vas iznenadi, i zapusi usta (mislim na strucnjake koji kritikuju njega i Milita non-stop). Ukoliko ga povrede zaobidju, eto nam igracine. A vidjecete...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2009   #12
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Pa od tih silnih igracina, netreba nam onda vise niko, bit ce guzva za 1. tim.
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2009   #13
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

"Hocu ponovo da osvojim Champions League, i zbog toga sam u Interu i zbog toga sam pronasao snagu da napustim Genou. Tamo sam se snasao odlicno, ali ja sam sebi postavio cilj koji moram da pratim. Kada sam bio prvi put kod Preziosia, vidjeo sam ga malo zbunjenog. Rekao sam mu: daj mi sansu, za godinu dana ce svi veliki klubobi da me traze. Drago mi je sto je stigao Inter. Navijaci Genoe neka se ne opterecuju, njihova ekipa ce ostati velika jer imaju fantasticnog trenera. Gasperini je jedan od najboljih u Evropi. Navijacu za njih."
Poslije toga prica vise o CL: "Inter je spreman da proba da uzme Champions. Barca je za korak ispred svih, poznajem katalonce, odrastao sam sa mnogima od njih. Pokazali su da je pravi put ka trijumfu igra. Ko igra antifudbal dolazi do nekih polovnih rezultata, ko je ima kvalitet i ravnotezu, moze stici bilo gdje. Pogledajte Barcelonu. Napadac je prvi koji brani, a defanzivci prvi koji napadaju. Pobjedjuju igrajuci da postignu gol u svakom trenutku."

Na pitanje sta misli o Mourinhu odgovara: "Sto mislim o Mourinhu? Moje rijeci ne mogu dodati nista cinjenicama. Za njega dovoljno govori sve sto je uradio sa Portom, Chelseam i Interom."

Mnoge novosti su na racun transfera, i Ibrahimovica i Maicona. Motta na to kaze: "Ibra je jedan od tri najbolja igraca svijeta, dok je Maicon najbolji na svijetu na poziciji desnog beka. Moraju da ostanu, ali samo ako su sretni takvom odlukom. Jer, fudbal se ne moze igrati bez osmijeha." U Interu bi isto tako mogli doci Deco i Carvalho: "U Barci je igrao najbolji Ronaldinho, i pocinjao je Messi, ali glavni vodja ekipe je bio Deco. On je najkompletniji vezni koji postoji. Bio bi fantasticno pojacanje."

Jedna stvar je ostavila gorak ukus u ustima Motte, mec protiv Torina: "Tamo su pokusali da svale sve na moj racun. Shvatam kakav je osjecaj kad se borite da se spasite ispadanja iz lige, ali ja sam samo obavljao moju duznost. Igrao sam posteno, a slusao kako igraci i covjek iz uprave Torina govore onima na terenu da mi slome noge. Tu se trebao da ostanem miran, ali nisam uspio. Pokazao sam im da usute, i zbog toga se izvinjavam svima. Torino je ispao zbog lose sezone, a ne tog meca. Zelim im brz povratak u Prvu ligu."
Nera is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2009   #14
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

fin intervju
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2009   #15
ado_inter
Team star
 
ado_inter's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 1,253
Send a message via MSN to ado_inter
Default

pametno zbori ovaj momak hehe
__________________


CREDERCI SEMPRE ARRENDERSI MAI!!!

Inter per sempre


ado_inter is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic