Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava > Bivši

Bivši Bivši fudbaleri i uposlenici Intera

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 06-02-2009   #1
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default Zlatan Ibrahimović

Naš najbolji igrač i veliki majstor sa loptom.Od prelaska iz konkurentskog Juventusa pruža konstantno dobre partije i nema sumnje da je izrastao u jednog od najboljih napadača na svijetu.

O njemu:
-Zlatan Ibrahimović je rođen 03.10.1981. God. u Malmou (Švedska) kao sin imigranata sa Balkana.Otac mu je rođen u Bijeljini (BiH),a majka u Zadru.Prve korake je napravio u FK Balkan,da bi se kasnije počeo ozbiljnije baviti fudbalom u klubu FF Malmo.Nakon impresivnih partija i nekolicine postignutih golova njegov talenat otkriva Ajax gdje prelazi za tada rekordnih 8 miliona €.Prije toga,Arsene Wenger je žarko htio dovesti Zlatana u Arsenal,čak mu je i pripremio dres sa brojem 9,ali Zlatan je to odbio misleći da mu je za karijeru bolji prelazak u Ajax.U Ajaxu je jedan period presjedio na klupi jer tadašnji trener Co Adriaanse nije smatrao da je materijal za prve postave.Ne dugo nakon toga,Adriaanse biva otpušten,a novi trener Ronald Koeman bilježi sjajne rezultate sa Zlatanom kao glavnom zvijezdom kluba.Godine 2004,Ibrahimović se oprostio sa navijačima postigavši najljepši gol te godine (po žiriju Eurosporta).Naime,predribalo je skoro sve igrače Naca počevši sa sredine terena,te "završio" posao sa golmanom proturivši mu loptu elegantno iza leđa.Nakon toga,uslijedio je veliki transfer u Juvetnus,gdje je Ibra zabilježio dobre rezultate i igre,ali zbog afere "Calciopoli",Juventusu su oduzete titule te Ibra prelazi u konkurentski Inter.Od kada je stigao na Meazzu,Ibra zna samo za uspjeh.Osvojio skoro sve što se moglo osvojiti (osim Euro kupa),a nekoliko puta je proglašavan za najboljeg igrača u Italiji.

Ibra je specifičan i po zbrci oko reprezentacije.Pred prelazak u Ajax,Ibra i njegov otac Šefik izrazili su želju da Ibra obuće dres BiH,pa su se obratili i tajniku saveza BiH,Pašaliću.Tu su naišli na odbijenicu na opšte iznenađenje svjetske sportske javnosti,a kao razlog se navodi da je "korumpirani" Pašalić želio mito od 5000€ koje otac Šefik nije ni mogao ni htio platiti.Tada je Ibra odlučio odjenuti dres Švedske i unatoč inzistiranju predsjednika Hrvatskog Nogometnog Saveza da obuće kockasti dres,Vlatka Markovića,on je ponudu odbio uz objašnjenje da se osjeća kao "Bosanac".Za Švedsku vrstu je nastupio 56 puta i zatresao mrežu 20 puta.

Zlatanov privatni život nije ništa manje skandalozan kao njegova karijera.Poznat po svojoj temperamentoj naravi "Bosanca" upadao je u mnoge nevolje.Najpoznatiji je događaj iz Amsterdama,kada se Ibra prerušio u policajca (zajedno sa prijateljem) te "privodio" prostitutke predlagavši im sex u zamjenu sa "izbjegavanje robije".Tu su još razne ilegalne auto utrke,vožnje u pijanom stanju,tuče...Danas Ibrahimović živi sasvim drugi život.Kupio je kuću u Milanu zajedno sa svojom suprugom Helenom i dvoje djece (Maximilian i Vincent) i živi pravu porodičnu idilu.
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #2
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

Najpoznatiji je događaj iz Amsterdama,kada se Ibra prerušio u policajca (zajedno sa prijateljem) te "privodio" prostitutke predlagavši im sex u zamjenu sa "izbjegavanje robije".Tu su još razne ilegalne auto utrke,vožnje u pijanom stanju,tuče...


jel se vi ovo sprdate...xaxaax a nista jace nisam procitao odavno pa Adri je malo dijete za njega ne daj boze da je ovo radio u Interu
Guro is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009   #3
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Quote:
Originally Posted by Guro View Post
Najpoznatiji je događaj iz Amsterdama,kada se Ibra prerušio u policajca (zajedno sa prijateljem) te "privodio" prostitutke predlagavši im sex u zamjenu sa "izbjegavanje robije".Tu su još razne ilegalne auto utrke,vožnje u pijanom stanju,tuče...


jel se vi ovo sprdate...xaxaax a nista jace nisam procitao odavno pa Adri je malo dijete za njega ne daj boze da je ovo radio u Interu
Sve je to istina Ma radio je on i gore stvari tamo po Roosengardu (ili kako se već piše),zajedno sa ostalim Balkancima
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009   #4
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Ma, to je nasa krv, vazda problemi
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009   #5
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

100% kradja obijenje zlatara
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #6
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

posto vidim da se u temi o Murinju prica o kartonima Ibrahimovica..d.a vas ja pitam nesto On nije igrao protiv Samdorije zbog kartona....onda protiv Torina dobija karton zbog simulacije...i sad protiv Lecea opet karton zbog simulacije....ako se ja ne varam onda ibro preskace derbi bez ako ne postoje neka pravila koja ne znam o kartonima
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #7
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 30
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Ma nemoj da baksuziras.........kakav ce to biti derbi bez ibre i kake onda!!!!!!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #8
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

ja ne baksuziram nego pitam jer ja koliko znam ovako je bilo a i da ne igra ibra nemamo ni maria za taj derbi zbog kartona ostade nam adri da igra sa cruzom ili crespom
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #9
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Ma igra ibra-adri
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #10
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

moja greska..nije torino nego protiv Catanie...

Ibrahimovic is booked for diving in the Catania box.

a evo i drugog

Ibrahimovic is yellow-carded for diving in the Lecce box, but it looked like a penalty foul by Stendardo.

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

jel ima iko da zna nesto o ovomeee?
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #11
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Igra Zlatan protiv bilana..ne propusta se mec zbog simulazije nego je Ibra bio nakubio zutih i morao da propusti valjda protiv Catanie
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #12
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Ja mislim da bi trebao da igra
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #13
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

estebane...kako da propusti protiv catanije kad je igrao i dobio zuti na toj utakmici....propustio je mec protiv sampdorije kad je igrao adriano i dobio suspenziju....a onda je igrao ibra tri meca zadnja i dobio dva kartona....

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

mislim nije meni cilja da suspendujem Ibru samo me interesuje sto se desava jer niko ne pominje da ibra nee igrati derbi..cak ni on i murinjo to nisu pomenuli....a nemoguce mi da se to zaboravi...zar ne?
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #14
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Ma igra čovjece..mislim da kad se nakupe četiri kartona onda se propušta meč
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #15
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

igra zlatan ba ljudi pa gdje ce sa dva zuta kratona pauzirat tekmu treba najmanje 4 ja mislim
Huska is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic