Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava > Bivši

Bivši Bivši fudbaleri i uposlenici Intera

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 12-12-2009   #1
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default Peppino Prisco

Ne znam koliko ljudi se sjeća ovog čovjeka, ali danas je osma godišnjica smrti i žao mi je što nismo prije otvorili njegovu temu



Najveći san Peppina Prisca bio je navući crno-plavi dres s brojem devet i zabiti hat-trick u derbyju pred 80000 gledatelja. Ipak, za vrijeme života morao se zadovoljiti titulom najstrastvenijeg, najbriljantnijeg i najdugovječnijeg Interiste.
Navijač Intera postao je 1929. s nepunih osam godina pa sve do 12. prosinca 2001. kada se ugasio sa 80 godina i dva dana. “Nisam nikada pretpostavljao da ću živjeti toliko dugo, proći od Masseronija, preko Angela Morattija, pa Fraizzolija, Pellegrinija sve do Massima Morattija.”
Još od malih nogu Prisco nije propuštao niti jedan trening Intera u Areni, često bježeći iz škole, a poneki je put bio na gostovanjima. Ne zaboravimo da tada nije bilo lako putovati kao danas. Sudjelovao je u Drugom svjetskom ratu kao alpinist, te je 1942. otišao na front u Rusiju, ali nikada nije zaboravljao pitati za rezultate Intera.
U ožuku 1943. se vratio Milanu i svom Interu, tj. još koju godinu Ambrosiani. Godinu kasnije diplomirao je na pravnom fakultetu, a već 1946. ulazi u milanski odvjetnički Forum pojstavši jedan od elite milanskih odvjetnika. Tadašnji potpredsjednik Intera Aleardo Pasinetti iznenadio ga je nakon žućne rasprave poslije jedne utakmice pozivom u klub.
Tako je Peppino 24. listopada 1950. imenovan glavnim tajnikom Intera s 29 godina. Angelo Moratti 1963. ga je promovirao u potpredsjednika.
Ipak, na stranu njegova službena biografija i povezanost s Interom Peppino je u najljepšem sjećanju ostao običnom puku, jednom prosječnom navijaču sa Curve Nord. Prisco je u svojim javnim istupima bio iznimno ironičan, a izgovorio je najlegendarnije riječi.
One najpoznatije: “Nakon što se rukujem s milanistom trčim oprati ruke, a nakon rukovanja s juventinom prebrojim prste”,
“Najveća radost? Milan u Seriji B. Jednom plaćeno, a jednom gratis”,
“Da je moj sin Luigi navijao za Milan tražio bih analizu krvi”,
“Protivnik sam bilo kakve vrste rasizma, ali svoju kćer nikada ne bih dao milanisti”,
“Gledanje utakmice Milan - Cavese 1:2 u Seriji B 1982. liječi sve bolesti”,
“Što mislim o Interistima koje vode ludi noćni život? Ne bih znao, ne nazivaju me kad izađu vani”,
“Ispričavam se svojim roditeljima, ali između njihovih slika držim Ronaldovu”,
“Milan? Bojim se da će ove godine ostati u Serie A”,
“Čemu se nada u večerašnjem derbiju Juventus - Milan? Nadam se da će oboje izgubiti”,
“Što mislim o utakmici Juventus - Milan? Ne komentiram nižerazredne momčadi”,
“Poraz 0:6 u derbyju? Ne sjećam se. Vi novinari svašta izmišljate.”,
“Naše najveće greške u povijesti? Prodaja Roberta Carlosa i nedovođenje Platinija. Već je bio naš”.
Izrekao je Peppino i jedno proročanstvo… “Sanjam derby koji dobijamo pogotkom rukom” (nije ga doživio, ali dogodio se prošle sezone),
… a oko jednog i pogriješio: “U Ronaldu vidim Meazzu, ali Giuseppe je napravio veliku pogrešku prešavši u Milan. Mislim kako Ronaldo neće biti u stanju napraviti isto. Jedan takav velikan može nositi samo jedan dres: crno-plavi.”
Na kraju, vrijedno velikog odlaska s ovoga svijeta: “Dan prije smrti postat ću navijač Milana, tako će ih kada umrem biti jedan manje”.
Rođen u ovo doba, 10. prosinca 1921., a preminuo u istom razdoblju, 12. prosinca 2001. Samo dva dana prije smrti gostovao je u emisiji Controcampo na Italia 1 branivši žučno, kao i uvijek čast i boje svog i našeg Intera. Službeno je najtrofejniji funkcioner kluba sa osvojenih 2 Lige prvaka, 2 Interkontinentalna Kupa, 3 Kupa UEFA, 8 Scudetta, 2 Kupa Italije i 1 talijanskim Superkupom. Za mnoge govore kako su najveći navijači Intera (Moratti) ili Interisti općenito (Facchetti), ali Peppino se ipak najviše dokazao. Krasan je bio transparent preko cijele Curve Nord kada je Inter 2007. osvojio 15. Scudetto: “Peppino, prvak si Italije” (Peppino, sei campione d’Italia).
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2009   #2
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

steta brate sto nije i sada ziv, gledaj sta radimo u Serie A
steta sto nije vidio adrianovu ruku
RIP
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2009   #3
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

GRANDE PEPPINO nema se sta o njemu pisat...steta samo sto danas nije sa nama da se zajedno radujemo uspjesima nasg nam voljenog kluba

Huska is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2009   #4
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

jao kakva legenda bila je na starom forumu tema i ove njegove izjave su legendarne to niko vise nemoze
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #5
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Quote:
Originally Posted by Mauro7 View Post



Prisco je u svojim javnim istupima bio iznimno ironičan, a izgovorio je najlegendarnije riječi.
One najpoznatije: “Nakon što se rukujem s milanistom trčim oprati ruke, a nakon rukovanja s juventinom prebrojim prste”,
“Najveća radost? Milan u Seriji B. Jednom plaćeno, a jednom gratis”,
“Da je moj sin Luigi navijao za Milan tražio bih analizu krvi”,
“Protivnik sam bilo kakve vrste rasizma, ali svoju kćer nikada ne bih dao milanisti”,
“Gledanje utakmice Milan - Cavese 1:2 u Seriji B 1982. liječi sve bolesti”,
“Što mislim o Interistima koje vode ludi noćni život? Ne bih znao, ne nazivaju me kad izađu vani”,
“Ispričavam se svojim roditeljima, ali između njihovih slika držim Ronaldovu”,
“Milan? Bojim se da će ove godine ostati u Serie A”,
“Čemu se nada u večerašnjem derbiju Juventus - Milan? Nadam se da će oboje izgubiti”,
“Što mislim o utakmici Juventus - Milan? Ne komentiram nižerazredne momčadi”,
“Poraz 0:6 u derbyju? Ne sjećam se. Vi novinari svašta izmišljate.”,
“Naše najveće greške u povijesti? Prodaja Roberta Carlosa i nedovođenje Platinija. Već je bio naš”.
Izrekao je Peppino i jedno proročanstvo… “Sanjam derby koji dobijamo pogotkom rukom” (nije ga doživio, ali dogodio se prošle sezone),
… a oko jednog i pogriješio: “U Ronaldu vidim Meazzu, ali Giuseppe je napravio veliku pogrešku prešavši u Milan. Mislim kako Ronaldo neće biti u stanju napraviti isto. Jedan takav velikan može nositi samo jedan dres: crno-plavi.”
"Prazan Dell'Alpi? Utakmice se mogu kupiti, ali ne i pravi navijači."

"Gattuso u reprezentaciji? Dobro... čak i prelijepi gradovi imaju kanalizaciju."

"Inter je nastao od grupe koja je napustila Milan. To pokazuje što sve možeš napraviti krenuvši iz ničega"...
Huska is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #6
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

hahahah ove 3 su najbolje jel ima jos neke bas me ovo zanima ?
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #7
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Vjerovatno najveci navijac Intera od kad postojimo..slava mu!
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

dobro, ja ipak smatram da je bilo jos takvih navijaca
nije fer prema tim prepisati tu titulu njemu, koju bi on definitivno odbio
jer, on je imao tu srecu da bude izlozen javnoscu, pa zato i znamo za njega, ali je definitivno najutjecajniji
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #9
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

evo jube na njegovu godisnjicu izgubio kao sto sam i predvidjao i to mi proslo na tiket
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-2009   #10
Artband
Substitute
 
Artband's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Niksic,ali Beograd trenutno
Age: 33
Posts: 334
Send a message via MSN to Artband
Default

Stvarno kad čitam ove njegove izjave,osmjeh mi je veliki.
__________________
Inter forever in my heart!!!!!!!
Artband is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2010   #11
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

navijaci na njegov grob postavili naslovnicu gazzette...nakon osvajanja LP

Huska is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2010   #12
Ado525INTER
Banned
 

Join Date: Jan 2010
Location: Lukavac
Posts: 330
Default

RIP legendo ..
Ado525INTER is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010   #13
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

na danasnji dan prije 89 godina rodjena je ova nasa legenda... nas avvocato Prisco
Huska is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010   #14
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

najjace
“Čemu se nada u večerašnjem derbiju Juventus - Milan? Nadam se da će oboje izgubiti”,
“Što mislim o utakmici Juventus - Milan? Ne komentiram nižerazredne momčadi”,

ali ovo je ipak najbolje i najdraze:
izrekao je Peppino i jedno proročanstvo… “Sanjam derby koji dobijamo pogotkom rukom” (nije ga doživio, ali dogodio se prošle sezone),

veliki LEITE ADRIANO
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2012   #15
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Jedanaest godina bez Peppina
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 01:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic