Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Igrači i uprava

Igrači i uprava Razgovarajte o igračima i ostalom osoblju kluba

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2014   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Ausilio

Bardi; Andreolli, Bonucci, Santon; Biabiany, Krhin, Obi, Pandev; Martins, Destro, Balotelli. Ovo je jedna formacija sa igracima koje je kupio Aussilio. Inter je od njega u plusu 86 miliona evra. Najvise se spominje Balotelli koji je doveden za 340.000 a prodat za 22 miliona i Martins koji je dosao za 500.000 a prodat za 16 miliona.

Piero Ausilio je govorio za La Gazzetta dello Sport.Sportski direktor Intera, u toku dugog razgovora za Gazzettu, analizira sve svoje vrijeme u klubu i na konkretne poteze koji su napravljeni.

Ausilio i Inter, kada ste se upoznali?
"Januara,1998. bio sam zadužen za mlade igrače Pro Sesto, a Mario Meneghetti me reorganizirao kao tajnik Intera. Tijekom 2001.godine, je bila nulta godina za mene i za klub, kada je Moratti odluči ulagati u inozemstvo.Bio sam odgovoran za organizaciju sa tehničkim voditeljem Beppe Baresijem. Uzeli smo Pandeva , Martinsa , Pasqualea, i odmah osvojiti Scudetto."

A u međuvremenu, počeli ste se uključivati u tržište?
"Od samog početka bio sam sa Mazzolom, Terraneom, Orialijem i Brancom.Godine 2004, na godinu dana sam otišao u La Spezia, gdje smo osvojili talijanski kup.Od 2004/ 05 i službeno postajem sportski direktor Intera.”

Transfer koji je bio veći od drugih?
" Ja mislim da je to transfer Balotellia, jer Mario je digao talijanski nogomet na neku veću razinu. Ne kažem da su to Pandev ili Martins. jer je od njih za mene sve i počelo."

Najveće žaljenje: To što Balotelli i drugi igrači više nisu u Interu?
"San za one koji čine moj posao je graditi momčad sastavljenu od djece koja odrastaju i pokušavaju biti dio prvog tima.Izgubili smo neke dobre igrače tipa: Bonucci, Acquafresca, Bolzoni, Meggiorini.”

Igrač koji je bio u neposrednoj blizini ?
"Fabregas.On je u svojoj dobi od 16.godina odlučio napustiti Barcelonu i naš Pierluigi Casiraghi ( skaut) je pratio razvoj te situacije: Pokušali smo, ali nije pronašao projekt kod nas – Arsenal je bio uvjerljiviji."

Mazzarri ? Nagađa se možda i njegov otkaz, traži se stil engleski menadžera ...
" On ima veliku osobnost, on živi i radi svoj posao 24h, slijedi dinamiku momčadi kao što je to radio i Mourinho.”

Mi smo došli na tržište u potrazi za bekom, središnjim veznim igračem i napadačem.
" U bilježnicama postoje barem 3 imena za svaku od uloga koje tražimo.Napadač ? Netko tko ima više golova u nogama - osim Palacio, koji je već zabio 12golova, a ni jedan iz penala.Dosta smo propustili ove godine, jer su bili povrijeđeni i Milito i Icardi.”

O penalima, igrači još treniraju izvođenje na treningu?
" Ne , zaustavili smo se ... " .

Ranocchia ?
" Prije mjesec dana smo bili jasni s njim : Možemo se dogovoriti na kraju sezone sa njim, nije isključena ni obnova novog ugovora.”

Obnove ugovora sa Palaciom i Alvarezom, i tu je bilo nekih problema s Guarinom ?
"Agent Fredy-a je stigao i pričamo već o tome: Postoji obostrana spremnost da se prilagodi i produži ugovor i sa Alvarezom, jer ga žele zadržati i on je u redu, ali ovdje mu ugovor istječe u 2016godini, tako da ćemo imati više vremena da se dogovorimo.”

Herojima “triplete” također istječu ugovori: Cambiasso jedina šansa za produženje ugovora?
" Razgovarat ćemo sa svima na kraju sezone, kao i prošle godine sa Samuelom koji je obnovio do 2015.godine.Milito također ima iskustvo, ali nije pokazao kvalitetu koju je posjedovao, i njegov ugovor je pod velikim upitnikom.”

Kako definitivno stojimo financijski?
"Sada smo u zaostatku samo 80 milijuna, u godini 2010-11 bilo je čak 180 milijuna, iduće godine će biti između 70 i 80."

O Thohiru?
" On ima veliki entuzijazam, razumije odgovornost da je kupio Inter i zna gdje želi da bude.On želi izgraditi Inter za neko vrijeme, naravno to može malo i potrajati."

Kovačić ? Jeste li razmišljalo o tome da može igrati negdje drugo ?
" Mateo je korisno za Inter, a kada uđe u kontinuitet, on će uvijek igrati 90' minuta. Inter će biti momčad kvalitete ne samo prvi sastav, nego i igrača na klupi."

Džeko, Torres, Chicarito Hernandez, Mandžukić : snovi ili održiva teza ?
" Zbog financijski problema, igrači koji zarađuju 5.000.000-6.000.000 miliona godišnje za nas je više od proračuna i pod normalnim uvjetima ne možemo ih uzeti."

Što misliš pod normalno ?
" Namjeravamo uzeti igrače prema njihovoj tržišnoj vrijednosti. Također ćemo neke igrače pokušati dobiti na posudbu, što je isto dobro."

Lamela?
" Mi smo ga željeli, još kada je igrao u River Plate,ali čak i tada je bio skup, čini mi se negdje oko 30 miliona. “

Pozadina afere Vučinić-Guarin .
" To je trajalo više od jednog dana. Pričalo se o Vučiniću, Juventus traži da u ugovor ubacimo Guarina, a bili su započeli i pregovori oko Hernanesa, a zatim smo odlučili da sve zaustavimo i dovedemo Hernanesa.”

Stvarno je bila samo ponuda od jednog miliona?
" Mi smo razgovarali o cifri od 7-8 , ali je stvarno se nije govorilo o nižoj ponudi. Dakle, možemo reći da taj dogovor nije učinjen do 70 %, iz ekonomskih razloga, a 30% zbog uvjeta.”

Vaše mišljenje: Mbaye u posao za Hernanesa.
" Igli Tare-a smo već pitali mjesec dana ranije, a Lotito je to želio: Međutim nismo željeli da igrač ode u Lazio, nego smo gotovinom platili transfer.”

Vidić je kupljen za 0 eura, to je vaša kupnja?
" To je bila želja Thohira, ne moja."

Zašto je izabrao baš Inter?
" On zna kakva je povijest Intera - Nakon što je osvojio 15 trofeja s Manchester Unitedom, izrazio je želju da u Interu pokuša još nesto osvojiti.”
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2015   #2
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Piero Ausilio je danas dobio nagradu za najboljeg sportkog direktora godine!
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2015   #3
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Pa recimo da je zasluzio, sa ovim budgetom tezko bi sta vise mogao u ovoj sezoni postici.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2015   #4
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Dal 25 giugno fino a oggi, in 10 giorni, l’Inter č riuscita a fare un buon tesoretto da reinvestire sul mercato. Andiamo con ordine e torniamo a 10 giorni fa, l’ultimo delle comproprietŕ: il Torino ha riscattato*Benassi, all’Inter sono andati 3,5 milioni. Poi Bianchetti al Verona, un altro milione ai nerazzurri.*

TANTE CESSIONI -*Negli ultimi giorni sono arrivate altre novitŕ in uscita, con le partenze diKuzmanovic*al Basilea (2 milioni piů bonus) e Joel*Obi*al Torino, altri due milioni. L’ultimo č Ruben*Botta, ufficialmente un giocatore del Pachuca per 2,7 milioni. Un grande lavoro di Ausilio che č riuscito a fare in 10 giorni un tesoretto da 11,2 milioni.*



Ausilio je u poslednjih 10 dana uspeo zaraditi 11,2 mil. na tako reci Interovim odpacima, bravo za Ausilia, e sad prodati jos recimo Guarina i resiti se Vidica i njegove velike plate i da pevamo.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2015   #5
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

DOKTORE!!

http://www.sempreinter.com/2015/09/1...but-necessary/
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 01:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic