Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Novosti

Novosti Novosti vezane za Inter Milan

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 15-02-2011   #1
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default Leonardo show na presici pred Firenzu




Presica pred utakmicu sa Fiorentinu po prvi put nam je donijela drugačijeg Leonarda,ne tako mirnog i odmjerenog u izjavama,nešto slično što smo imali priliku gledati prethodnih godina sa Mourinhom.

„Odmah se uzdići nakon Torina.Inter ne smije da puno žali za ovom utakmicom,idemo dalje sad je Fiorentina na redu gdje moramo pobijedit da ne bi izgubili korak u borbi za scudetto“ – počeo je presicu ovako Leonardo.

Ronaldo je završio karijeru,vaše mišljenje ?
„Slažem se s onim što je rekao Moratti,Ronaldo je i za mene najbolji napadač.Messi sada igra na jednom nevjerovatnom nivou,ali nakon Maradone i Pelea za mene je Ronaldo u vrhu.Gledao sam njegovu konferenciju i bilo je emotivno,ja ga poznajem i privatno i bio sam malo bolje upućen u neke stvari,ali za mene on ostaje vrh“.

Mariga i Stanković su pozvani za utakmicu,da li je Stanković spreman da igra od početka,te da li će Nagatomo poćeti sutra ?
„Važno je da se vračaju,vidjet ćemo da li će igrati.Teško da če igrati po 90 minuta,ali ne možemo računati na Mottu koji je suspendovan.Današnji trening mi je dao pozitivne naznake,sutra ču odlučiti ko če igrati,ali svi pozvani su na raspolaganju“.

Kako gledate na poraz od Juventusa ?
„Ovo je ekipa koja želi da igra svoju igru,tako da je sasvim normalno da je to teže ostvariti u gostima.Ne vidim nikakav problem,moramo nači način da dođemo do svoje igre i u gostima“.

Pandev ? Kako vam se čini trenutno ?
„Na treninzima ga vidim dosta bolje nego u posljednje vrijeme,do sada je uvijek ulazio u teškim trenucima kada se treba napraviti neka razlika.Igrao je u početnom sastavu dugo vremena,onda je imo nekih problema,promijenjena je formacija i sada nije baš u potpunosti u ritmu ekipe.Igranje u kontinuitetu če ga vratiti na pravi put“.

U Torinu je Inter izgledao umoran,utakmica u Firenzi bi mogla odlučiti daljni nastavak sezone ?
„Sve utakmice su važne.Ne možete mi pričati o umornoj ekipu protiv Juvea,vidjeli ste da smo u zadnjih 15 minuta bili cijelo vrijeme na njihovoj polovici i imali smo dosta prilika u tom periodu.Mislim da je analiza utakmice protiv Juvea previše negativna,ja ne vidim problema,igrali smo utakmicu i izgubili je i to je to.Pretjeruje se,po mom mišljenju“.

U gostima Inter ima problema ?
„Moja ideja fudbala je da se naravno uvijek ide na pobjedu,ali sa lijepom i dobrom igrom.Kod kuće i u gostima je uvijek 11 protiv 11,teren je uvijek isti,nema nikakvih uticaja na ovako iskusnu ekipu.Ova ekipa samo treba igrati,treba da uništi protivnika : ova ekipa ne treba biti manje sklona igranju onako kako zna,Inter treba igrati da uništi sve protivnike jer ima kvalitet za to.Trebamo imati hrabrosti da igramo i da pritiskamo protivnika gdje god igrali.I ne pričajte o brigama,jer iskreno mi ih nemamo“.

Da li je ovo godina Milana,protiv Tottenhama nema Bale,protiv Napolia neče igrati Lavezzi ?
„Ne vjerujem da to ima veze,mislim samo na nas“.

Zašto ste promijenili pozicije Cambiassu i Motti ?
„Igrači veznog reda mogu igrati na bilo kojoj poziciji,Cambiasso sasvim sigurno može igrati na toj poziciji,protiv Catania je čak igrao i trequartistu.U određenim trenucima donosimo određene odluke,ovisno od situacije.Možete pričati da mu ne odgovara ta pozicija,ali otkako je na toj poziciji on je pravio razliku,dok Thiago na poziciji zadnjeg veznog osigurava kvalitet,ima dobru dugu loptu i zna dobro uposliti napadače“.

Komentar na Morattieve izjave,te mišljenje o Fiorentini koja igra sve bolje ?
„Što se tiče Fiorentine,mi uvijek igramo sa ekipama kada su one u svojim najboljim fazama,no to je sudbina velikiih ekipa.Fiorentina je u formi i mi to znamo.Predsjednik je reko da vjeruje u scudetto,to je sasvim logično,ali ja za sada ne gledam tabelu,vidjet čemo na kraju.No koja to ekipa može danas reči da je već nešto osvojila ?Prošle sedmice ste pričali o velikom Interu koji igra odlično,a sada je to loša ekipa,sa hiljadu problema.Pretjerujete.Imam svoju ideju fudbala i neču da ulazim u neke stvari.Želim lijep fudbal,moj cilj je da Inter igra lijepo.Inter je najbolja ekipa na svijetu,nemojte to zaboravit,nema razloga za plakanje : nakon Barcelone koja igra lijep fudbal,mi smo tu negdje u samom vrhu,želimo ofanzivan i lijep fudbal,mi smo na vrhu svijete nemojte to zaboraviti.Ili me uzmite ovakvog,ili me pustite.Italija je majka taktičkog fudbala,ali ljubav prema fudbalu je zbog golova.Želim lijep fudbal,ako ne uspijem neka me „ubiju““.

Nakon toga Leo se suprostavio novinarima: „Jeste li ponovo pogledali utakmicu sa Juveom ? Dajte mi komentar“! Novinar mu je rekao kako Inter u Torinu nije igrao lijepo,a Leo je odgovorio : „Ok,vidio si Inter koji nije igrao lijepo,ali mi smo imali posjed lopte 65% susreta,a utakmica je bila ujednačena.Da,istina je da smo profulali i pogriješili dosta puta,ali u drugom poluvremenu smo dominirali i napravili puno više prilika,a dopustili smo im samo dva kontranapada.Reči da smo bili slabiji protivnik,da smo „mrtva“ ekipa je previše,ne mogu to više slušati“.

Niko ne spominje da je falilo dosta igrača ?
„Ne pravdam se sa izostancima,idemo dalje kao i sve druge ekipe“.

Kako objašnjavate prvo poluvrijeme protiv Juvea ?
„Bianconeri su bili dobro pripremljeni da zaustave naše glavne karakteristike,dobro su se zatvorili i čekali priliku iz kontranapada.U drugom dijelu smo odigrali dosta hrabrije,i to je ono što moj Inter treba stalno raditi,treba igrati hrabro u svakoj situaciji“.

Pričali ste o 65% posjeda protiv Juvea,no Inter je protiv Bayerna u finalu LP imao samo 33% posjeda,a ipak je pobijedio ?
„Ovo jesasvim sigurno drugačija situacija u odnosu na finale.Ova ekipa ima drugačije karakteristike“.

Čuli smo neke kritike na račun Eto'oa ?
„Treba biti hrabar pa kritkovati Samua.On je zabo 27 golova do sad,može se desiti da u određenom trenutku nemate prostora da šutnete kako želite,no pričati o problemu Eto'o je previše,on je odliča,iskusan igrač.Čini mi se i sa ovom stvari,da svi jedva čekaju kiks Intera,da bi napali“.

Kako vam djeluje Nagatomo ?
„ Ima naše povjerenje,ali mu treba malo vremena da se uhoda u mehanizme ekipe,ali zasada se dobro uklopio.Neke male stvari sasvim siguno mora poboljšat,no mlad je i sasvim sigurno je da imamo povjerenja u njemu“.

Da li je ovo „svi jedva čekaju kiks Intera,da bi napali“ najveća razlika između ambijenta Inter i ambijenta Milan ?
„Ne vjerujem.Priča se o ulozi trenera,za mene je to normalno.Nemam nikakvih problema s tim što me mnogi ocjenjuju,mnogi misle da razumiju,ali onaj koji donosi odluke je uvijek taj kojeg napadaju.Ja čitam sve što vi pišete,i dobro i loše.Često puta pretjerate,ne bi bilo loše da budete malo doslijedniji.Ja sam tu ispred ekipe,pričati o meni ne mijenja puno.Pričanje o ovoj ekipi na način na koji to vi radite me ljuti,nema razloga da pišete o problemu Milito,Eto'o ili bilo ko drugi,to ne mogu prihvatiti.Ne prikrivam problem koji imamo u gostima,no imali smo problema i protiv Palerma kod kuće,ali ljudi gledajte malo i brojeve ove ekipe.U 11 utakmica smo pobijedili 8,jedanput igrali neriješeno u gostima kod ekipe koja je vjerovatno u najboljoj formu ( Napoli ),te izgubili 2 utakmice.Ja bih sada potpisao da pobijedimo u 7 od narednih 9 utakmica“.

Puno primljenih golova je nešto što često spominje i Moratti,no vi izgleda ne brinete mnogo zbog toga ?
„Ovo je već vaše mišljenje,ja nikad nisam rekao da me to ne brine.Predsjednikove izjave su sasvim normalne,no ideja je bila da se ponovo počne pobijeđivati,tako da je normalno da primamo golove.Ekipa je gladna pobjeda,očigledno je imala ofanzivnu ideju“.

Konačno ste se naljutili kako ste u Inter,da li to znači da će i Inter sutra igrati tako ?
„Kakva je to rasprava ? Nisu dijeca.Inter ima svoj identitet,ne mora značiti da ako sam se ja naljutio da če to uraditi i oni.To je apsurdno,i nemojte mi pričati o „Murinjovskoj“ konferenciji,jer svako ima svoj način rada.Nema uopšte potrebe da se i ja ljutim,znam da ste me vi željeli ljutog jer je to normalno“.

Pozvani za utakmicu sa Fiorentinom :


Golmani: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;

Odbrambeni: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 13 Maicon, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 55 Yuto Nagatomo, 57 Felice Natalino;

Vezni: 5 Dejan Stankovic, 10 Wesley Sneijder, 14 Houssine Kharja, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Philippe Coutinho;

Napadači: 7 Giampaolo Pazzini, 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 31 Denis Alibec.
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.

Last edited by Il Mago; 15-02-2011 at 18:21.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 07:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic