Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Transferi

Transferi Razgovarajte o glasinama i zvaničnim transferima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 24-07-2014   #29191
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Pa sviđa mi se ako će Mazzari stvarno tako igrat, sa 4 pozadi od toga Juan na lijevom beku. Savršeno. Jedino je Zanetti zajebo što je preporučio Ranu za kapitena i naravno da su Il Capitana morali poslušati. Sad će Ranu često forsirat, nije Rano loš, ja nikad nisam bio protiv njega ali ako ću birat između Juana i Rane uvijek ću odabrat Jesusa. Trebao je kapiten biti Handa i tada bi sve bilo dobro.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29192
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Ma poslozit ce to Mazzarri ne brinite. Kad je Zanettija i Milita posadio na klupu promeniti ce i kapitena ako bude trebalo.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29193
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

juan ce igrat sigurno jer je nas najbolji stoper ! vjerovatno ce tempirati vidica na pocetku mazza dok se ne privikne sistemu igre u italiji tako da ce bit rotacija on i ranko .. posto ne znamo dokapitena ekipe , vjerovatno ce biti jedan od standardnih prvotimaca handa palacio il nagatomo
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29194
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

According to reports in today’s issue of “La Gazetta dello Sport” former AC Milan player Pato is interested in a move to Inter. According to the report the player has been in touch with Ausilio and has promised a goal in the derby.

Zivo me zanima ko ce biti igrac koji ce pojacati nas napad.

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

A sto se pata tice,mozda bih ga uzeo pre svih,kockao bih se s njim zbog onoga sto je nekada radio upravo u Seriji A,ako bi vratio deo svoje forme,bio bi veliko pojacanje u napadu.Sto se napadaca tice,zna se da je dovoljna i polu sezona da eksplodiraju i vrate se u formu.Mislim da je vreme da mi konacno napravimo nesto sa nekim igracem bilana i da u nasem dresu uradi stvari vredne pomena.Ne treba zaboraviti da Pato za dva meseca puni tek 25 godina.

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

Dosta su crveno-crni pacovi pogadjali s nasima,vreme je da im malo vratimo.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29195
verma_interista
Primavera
 
verma_interista's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Posts: 464
Default

Pa kad JJ krene naprijed sam sebe dribla, on ne moze biti lijevi bek, moze ako je u pitanju strogo cuvanje rezultata..niti je prodoran, niti zna centrirati, nista..i tu ce Nagatomo igrati(ne znam zasto neki ne vole Japanca, momak je ponajbolji igrac Intera).


Vise me brine desna strana, Jonathan ne ulijeva sigurnost, a ostali bekovi su svi vise za lijeve strane(bez obzira sto su i desnjaci).
verma_interista is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29196
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Uhvatili smo se Medela kao pijan plota,a mali Duncan da 3 komada na debiju za Sampu.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29197
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

@sile, frajer nije uspio vratiti formu u Brazilskoj ligi (gdje se večina povratnika vrati u formu, a odakle neki koji dođu u strašnoj formi u Evropu ne uspiju), zar smijemo par tekmi dati mu da vidimo hoće li proraditi po cijenu gubljenja bodova?

@verma, svi jedno, ti drugo .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29198
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Rumours have continued to emerge about the future of Colombian player Eder Balanta. According to “El Espectador” the player has one foot in the Nerazzurri door and in the coming hours the transfer will materialize.


Gle nasih,jos kao nesto i rade:-))

---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

Ja bih dera ipak rizikovao sto se Pata tice,neznam,imam neki osecaj sto se njega tice.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29199
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

nek ipak ostane na tom osjecaju

---------- Post added at 17:36 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

tl sahtjora : facundo fereyra , alex txeira i bernard ... ta tri imena su na interovom radaru i neko ce od njih doci ...

logicki gledano doci ce facundo jer ima italijanski pasos i spic je kakvog trazimo !

mada moja zelja bi prvo bio bernard i jedino bernard i sve bi uradio da njega dovedemo

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

evo gledam i bernard ima spanski pasos znaci nece ni on uzeti ono non eu mjestu
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29200
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Sile, imam i ja osječaj na FIFA13 kada ga dovedem u Inter, ali u realnosti nema od njega ništa, kao ni od Adriana.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29201
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Inter’s tour in the United States has begun. According to*Sportmediaset,*Mazzarri*has already put the squad to work in order to avoid any slip-ups, as this is a moment of rebirth for the team, also from a marketing point of view (a fact that Thohir is very aware of).

The new name for Inter’s attack is *Alex Teixeira*who has been offered by his agent Kia Joorabchian . He plays as a*trequartista*but also as an attacking winger, and he is looking to leave Shakhtar Donetsk.

Pablo*Osvaldo*is an important name in Inter’s search for another strike. Inter are looking at other solutions, but they have “reserved” the Italian international for a loan that could or could not include a buy-out clause. If needed the deal could be closed with short notice, but at the moment other alternatives are being evaluated.


Ovog momka bi valjalo uzeti s obzirom da je jasno kao dan da se nece vratiti u Ukrainu.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29202
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

The Davide Astori transfer saga is finally over after Cagliari confirmed that defender will go to Roma on loan, with the option to buy.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29203
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Ne bih volio ni Fereyru, ni Texeiru, (za Osvalda sam već davno rekao da ga ne bih). Volio bih Bernarda doduše. Obzirom da je mnogo više onih koje ne bih volio garant neću biti zadovoljan našim pojačanjem u napadu .
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29204
Sile87
First team
 
Sile87's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Helsingborg,Sverige
Posts: 2,718
Default

Texeira je extra igrac.
Sile87 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2014   #29205
ajdin
Team star
 
ajdin's Avatar
 

Join Date: May 2010
Location: Sarajevo
Age: 33
Posts: 4,537
Send a message via MSN to ajdin
Default

ma nece nama nijedan doc
__________________


''UN UOMO E PIU GRANDE DI TUTTI'' 'IL CAPITANO
ajdin is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 22:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic