Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Fudbal

Fudbal Kategorija posvećena fudbalu

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 21-06-2012   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Oko sokolovo

Da cujem vase misljenje, da li ste za uvodjenje tehnologije? Ja sam odavno za, a evo i Stankovic :

STANKOVIĆ ZA "OKO SOKOLOVO"

Doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije stao je na stranu Sepa Blatera po pitanju uvođenja tehnoligije koja bi sprečila greške arbitara na fudbalskim utakmicama.

"Taj gol je mogao da promeni dosta toga, tačnije - promenio bi mnogo toga... Dosta se priča poslednjih godina o uvođenju tehnologije, a posebno u domenu gol-linije. Setimo se poslednjeg Svetskog prvenstva i nepriznatog gola Lamparda, poslednje sezone u Italiji kada nije priznat gol Muntariju na utakmici Milan - Juventus, koji je možda odlučio sezonu" objasnio je svoje mišljenje Stanković.

"Sada imamo i sudije kod golova, ali vidimo da ni to nije rešenje. Kako to primeniti u delu - ne znam i ne bih o tome govorio. Želim samo da kažem da moj glas dajem u smeru primene novih pravila. Imamo sličan primer, recimo, u tenisu i vidimo da sve dobro ide" zaključio je Stanković.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2012   #2
Quaresma#7
Assistant coach
 
Quaresma#7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 7,258
Default

Ja sam absolutno za "sokolovo oko" i tu tehnologiju, sa time če biti kraj zauvek dilema dali je bio ofsajd, gol, prekršaj..... i manje bi bilo i nameščivanja utakmica.

Samo UEFA i FIFA seru oko toga.
__________________

Quaresma#7 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2012   #3
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Quote:
Originally Posted by Quaresma#7 View Post
Ja sam absolutno za "sokolovo oko" i tu tehnologiju, sa time če biti kraj zauvek dilema dali je bio ofsajd, gol, prekršaj..... i manje bi bilo i nameščivanja utakmica.

Samo UEFA i FIFA seru oko toga.
Potpis!
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2012   #4
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

ma bolje je ovako imas one policajce iza gola koji primaju dnevnicu
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2012   #5
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

FIFA pristala: Gol tehnologija se uvodi već ove godine!

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) pristala je na uvođenje moderne tehnologije u fudbal.

FIFA odbor za fudbalska pravila (IFAB) odobrio je uvođenje gol tehnologije, te uvođenje pet sudaca. Od osam prijavljenih sistema za konkurs, IFAB je samo za dva dao prolaznu ocjenu, a to su "hawk-eye" ili "oko sokolovo" i "goal ref". Testiranja su trajala punih devet mjeseci i IFAB ima pozitivna iskustva sa oba sistema.

Svjetsku premijeru gol-tehnologija će imati u decembru na Svjetskom klupskom prvenstvu, a ukoliko se pokaže opravdanom, FIFA će je upotrijebiti na Kupu konfederacija 2013. i Svjetskom prvenstvu 2014. u Brazilu.

Zanimljivo, premda je krovna nogometna organizacija upalila 'zeleno svjetlo' uvođenju tehnologije u fudbal, UEFA se tome još uvijek protivi. Umjesto toga generalni tajnik UEFA, Gianni Infantino, predložio je da se na utakmicama europskih kupova uvedu dodatni suci koji bi stajali uz gol linije.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 14:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic